Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Redko človeško rojstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
604 komentarjev na to temo

#101 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 19. junij 2013, 17:40

Za moje pojme so tapravi ezoteriki človečki, ki so na nivoju Jezusa, Buda, ipd....

kaj pa veš pristno o njih, razen štorije ki so nekje od nekoga napisane - med drugim tudi, da je jezus zdravil s polaganjem rokbiggrin.png

A se telo lahko pozdravi samo od sebe ali včasih rabi kakšno vzpodbudo od zunaj...whistling.gif  Da ga nekdo malo uglasi, odstrani določene programčke, ponovno inštalira in resetira...A ne deluje po tem principu tudi klasična medicina- antibiotiki, presajanje organov, itd...Mogoče pa zdravilci mahajo z rokami, da za silo ohladijo človečka, zlasti če imajo v rokah kakšno pahljačo...biggrin.png

telo se vedno lahko samo samo pozdravi, včasih lahko pomaga kaka pobuda od zunaj. šolska medicina antibiotik lahko "predpiše", pacient ga vzame, njegovo telo bo pa izbralo ali ga uporabi kot pomoč proti bolezni ali raje zato da generira kako zadevo, ki jo dohtarji potem imenujejo "antibiotično induciran kolitis".

glede vzroka zakaj delajo včasih "zdravilci" z rokami si pa seveda takoj pogruntal - saj sem vedel, da si čisto ta pravi original-ezoterikbiggrin.png

Drugače pa na raznoraznih posnetkih od "Braco-ta" ni nič videt, da bi mahal...evo en posnetek najden na brzino...kot bi psihoterapevti rekli zgornji izjavi- predsodki in stereotipi o zdravilcih...biggrin.png

kaj dela braci ne vem, ker še nisem bil pri njegovih "gazing" sansah - ni pa tako važno ali kdo kaj dela z rokami ali očmi, še manj je važno ali je po tvoje "tapravi" ali "kvazi" ali "splohne" ezoterik - važno je le da učinkujebiggrin.png



#102 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. junij 2013, 17:53

Pomembno je, da si ti imel direktno spoznanje samega sebe in da lahko tupiš nam, ki takih izkušenj nismo imeli (kao)...ampak že šolarčki v Đurotovi kučni školi duhovnosti, bi se ti smejali na take izjave...Prvo vprašanje, ki se pojavi takemu šolarčku je ali ti sploh kaj preverjaš te bajke tudi s praktičnimi poizkusi...biggrin.png

 

Glede praktičnih izkušenj ni treba preverjat nobenih bajk. So pa Vede in besede realiziranih oseb v dodatno potrditev. Glede preverbe tebe in tvojih bajk pa ni potrebno kej dost truda. Za prevert te še v živo pa nisi bil zainteresiran, tko da...  do česar imaš seveda pravico. Si nenaklonjen Krišni :) 



#103 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 19. junij 2013, 18:01

Te izjave o gramih pa so bile podane od običnih človečkov...to ni noben dokaz za dušo, ker ateisti ne verjamejo v dušo...Je pa zanimivo vprašanje kam izgine ta masa...whistling.gif Če bi poznal kapaciteto pljuč in to pretolnačil v grame, bi moral vedeti da ta opcija ne pride v poštev...prav tako ni prišla nobena druga logična, ki je povezana z delovanjem notranjih organov...skratka človečki so se posušili na turbo način in to v prostoru s klimo...In do današnjega dne še ni bilo podane kakšne pametne znanstvene razlage, vsaj take ki bi ugajala večini ljudem...biggrin.png

Glede tega se da pa z malo googlanja priti do podatka, da je nek gospod H. LaVerne Twining ponovil poskuse, ki so kazali izgubo telesne teže (pri McDougall-u 8-21g, pri nekih poskusih na Nizozemskem do 70 g) pri človeku v trenutku smrti, z mišmi in ugotovil, da tudi miši zgubijo v trenutku smrti na teži - če poskuse dela v odprtem prostoru. Ko pa je poskuse z mišmi ponovil v zapečatenem steklenem valju, pa miši niso izgubile na teži (karkoli torej v trenutku smrti "zapusti telo" mora biti nekaj zalo "fizikalnega" - skozi steklo očitno ne "uide")



#104 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. junij 2013, 18:10

Ker si dal eno svojo izjavo, ki naj bi bila v Vedah. No, v tem kar si citiral ni tega kar si ti izjavil, tko da so bli moji "dvomi" upravičeni.

 

A si naštudiral vse Vede al si prebral samo mini tiny delček tega...kako že gre tista zgodbica o brahmi in koliko časa je študiral pa ni doštudiral...Al pa še nisi prokužio, da ti vseh stvari ne bo pisalo v verzih in da mora človek malo seštevat skupaj (sestavljat mozaike), da prokuži kakšno sloj...zato se pa govori, da so določeni verzi iz Ved večplastni...

 

A ti resno misliš, da bi človeštvo preživelo čez 400 tisoč let, če bi bila samo taka kali juga kot piše v svetih bukvicah...po moje bi se že pobili v par tisoč letih, če ne še prej...tudi v kali jugin so vzponi in padci, ki so značilna za vrazlična obdobja in to je v vedskem "koledarju" lepo nakazano...če pa ti nimaš učitelja, da bi ti razložil tiste številke potem pa vprašaj Krišno...po tvojem pisanju sta itak kolega, tako da si bo že vzel kakšne pol urce in ti to razložil...Problem , jaz ga ne vidim...biggrin.png

 

 

Žal ne vem več, kje sem o tem brala, je bila pa razlaga ravno o teh gramih in kako so ta tehtanja bila kr neki... vglavnem, če se ti zdi zanimivo, ni vrag, da se ne potrudiš malo, pa pobrskaš in najdeš.

Seveda pa potem ne bo več zanimivo wink.png

 

Ja itak, da je kar nekaj...samo potem ne vem zakaj pišejo o tem v nekih uglednih zdravniških publikacijah, poljudno znanstvenih revijah, prikazujejo na Discovery channel, itd...Jap, tako kot pravijo nekateri vesoljčki, zemljančki so totalno zmešani, zato se pa nahajajo na psihitariji po imenu Zemlja...biggrin.png

 

Nekaj je tisto kar je lari fari, meritve od oka, bolj na blef...nekaj je pa tisto kjer so bile zraven moderne medicinske aparature (med njimi tudi digitalne tehtnice) in strokovno usposobljeno medicinsjko osebje in znanstveniki...Prvo so trači, druge je pa že malce težko ignorirat...simpl...biggrin.png



kaj pa veš pristno o njih, razen štorije ki so nekje od nekoga napisane - med drugim tudi, da je jezus zdravil s polaganjem rokbiggrin.png

telo se vedno lahko samo samo pozdravi, včasih lahko pomaga kaka pobuda od zunaj. šolska medicina antibiotik lahko "predpiše", pacient ga vzame, njegovo telo bo pa izbralo ali ga uporabi kot pomoč proti bolezni ali raje zato da generira kako zadevo, ki jo dohtarji potem imenujejo "antibiotično induciran kolitis".

 

Ko človeček vzame kakšen ekstra dodatek v obliki zelišč in se mu pokaže Jezus, lahko doživi tudi kakšno izkušnjo...No ja, lahko tudi v kakšni cerkvici, če je glih poroka in se prej malo "duhovno" pripravi v obliki "Jezusove krvi"...biggrin.png

 

Nope, telo se ne more vedno pozdraviti samo...v tem primeru obstaja lep doktorski izraz- "smrt" je nastopila ob tej in tej uri...pri opeklinah recimo je zunanji poseg zelo dobrodošel...al pa pri vkleščenih živcih, poškodovanih sklepih, raztrganje križnih vezi, itd...zato pa obstaja oddelek ortopedija...kjer ljudem malo zamenajo "rezervne dele"...Po trenutni zdravniški doktrini pač telo ne zmore proizvajati določenih telesnih celic, zato se pa znanstveniki igrajo z matičnimi celicami...Če človečku odsekamo roko, mu ne bo zrastla. No ja, mogoče bi mu pa, če bi mu vbrizgali kakšno DNK od kuščarja. Če njemu lahko zraste nov rep, bi človečku tudi roka...teoretično...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#105 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. junij 2013, 18:34

Glede praktičnih izkušenj ni treba preverjat nobenih bajk. So pa Vede in besede realiziranih oseb v dodatno potrditev. Glede preverbe tebe in tvojih bajk pa ni potrebno kej dost truda. Za prevert te še v živo pa nisi bil zainteresiran, tko da...  do česar imaš seveda pravico. Si nenaklonjen Krišni smile.png

 

A ti res ne pznaš nobene druge pesmice...sing.gif  Realizirana oseba po katerih in čigavih normativih...Po mojih ne, mogoče po tvojih...biggrin.png

 

Kaj bi preverjal v živo...poslušal tvoje bajke, ki so podobne tistim, ki sem jih slišal že ne vem kolikokrat...pa itak se te bajke lahko preverja na daljavo...torej...Če pa imaš za pokazat kakšen "jogijski" trik, recimo kako se gre čez goreče zadevce brez zaščite, se pa lahko takoj zmenimo. Samo ne od mene potem pričakovati, da bom klical gasilce, če te Krišna ne bo zaščitil in se boš malo zapekel (spržil)...biggrin.png

 

Če nekdo ne uporabljan imena Krišna al pa o tem ne govori, to še ne pomeni, da mu je nenaklonjen...al si spet pozabil na dejstvo, da je pri takih zadevcah pomembna kultura, vzgoja in miselnost v kateri človeček odrašča...biggrin.png

 

Pa kdo je rekel, da je treba Vede glih čitat...a ni lažje, če se gleda sinhroniziran filmček...o tem bi ti lahko Condor povedal marsikaj...kako se recimo prižge "notranji monitorček"...kdo je pa rekel, da se je v javnost dalo (zapisalo) vse... kaj pa kakšne "unrelease stuff"... Podobno kot pri kakšnih filmih kjer pokažejo še kakšne druge al pa dodatne scene med snemanjem. Pa mogoče še kakšen pogovor z režiserjem igralci, dokumentarni filmček zakaj so se odločili to posnet, ipd...biggrin.png

 

 

Glede tega se da pa z malo googlanja priti do podatka, da je nek gospod H. LaVerne Twining ponovil poskuse, ki so kazali izgubo telesne teže (pri McDougall-u 8-21g, pri nekih poskusih na Nizozemskem do 70 g) pri človeku v trenutku smrti, z mišmi in ugotovil, da tudi miši zgubijo v trenutku smrti na teži - če poskuse dela v odprtem prostoru. Ko pa je poskuse z mišmi ponovil v zapečatenem steklenem valju, pa miši niso izgubile na teži (karkoli torej v trenutku smrti "zapusti telo" mora biti nekaj zalo "fizikalnega" - skozi steklo očitno ne "uide")

 

A je bila digitalna tehtnica...ker če vzamemo premosorazmerje recimo s povprečno testirano osebo (recimo 70-80 kg) potem bi morala miška tehtat vsaj 1 kg ali več da bi se poznal 1 g...

 

Drugače je pa to zanimiva teza...sedaj je treba pa dobiti samo še par človečkov na smrtni postelji, ki bi šli v hermetično zaprt prostor za poskusne zajčke...take primerke bo pa težko dobiti...Umirajoči človečki so radi v prijetnem okolju, ob svojcih...No ja, saj lahko uporabijo kakšne kaznjence, jim vbrizgajo kakšno smrtonosno zadevco (na smrt obsojenim), usput ga pa uporabijo še za znanstveni namen...ma ko šljivi človekove pravice, itak so to na kitajskem al pa v ZDA, to samo bajke...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#106 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 19. junij 2013, 20:29

Nope, telo se ne more vedno pozdraviti samo...

...tega tudi nihče ni trdil. če se telo pozdravi, se pozdravi samo. dohtar lahko rano očisti in zašije - skupaj zrasti mora pa sama.

v tem primeru obstaja lep doktorski izraz- "smrt" je nastopila ob tej in tej uri...pri opeklinah recimo je zunanji poseg zelo dobrodošel...al pa pri vkleščenih živcih, poškodovanih sklepih, raztrganje križnih vezi, itd...zato pa obstaja oddelek ortopedija...kjer ljudem malo zamenajo "rezervne dele"...Po trenutni zdravniški doktrini pač telo ne zmore proizvajati določenih telesnih celic,

katerih celic pa naj telo ne bi znalo proizvajati? - kolikor jaz vem vse celice nastajajo na novo, jetra so vsake 2 leti "popolnoma nova", tanko črevo pa potrebuje kakoh 16 let da se popolnoma obnovi - nobena celica pa ni tako stara kot ti (če si preko 16). je pa seveda možno da kakšno telo iz kakršnihkoli razlogov določene celice ne proizvaja več

zato se pa znanstveniki igrajo z matičnimi celicami...Če človečku odsekamo roko, mu ne bo zrastla. No ja, mogoče bi mu pa, če bi mu vbrizgali kakšno DNK od kuščarja. Če njemu lahko zraste nov rep, bi človečku tudi roka...teoretično...biggrin.png

 

 

A je bila digitalna tehtnica...ker če vzamemo premosorazmerje recimo s povprečno testirano osebo (recimo 70-80 kg) potem bi morala miška tehtat vsaj 1 kg ali več da bi se poznal 1 g...

predvidevam da teže miši ni ocenjeval s tehtanjem v roki - vem pa ne - na googlu sem samo našel poročilo o tej raziskavi in rezultate - koliko je verodostojna in v redu narejena in preverjena in potrjena pa ne vem in me odkrito rečeno tudi ne zanima preveč - tako kot tista "človešla" 20-70 gramska ne...



#107 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. junij 2013, 20:39

A si naštudiral vse Vede al si prebral samo mini tiny delček tega...kako že gre tista zgodbica o brahmi in koliko časa je študiral pa ni doštudiral...Al pa še nisi prokužio, da ti vseh stvari ne bo pisalo v verzih in da mora človek malo seštevat skupaj (sestavljat mozaike), da prokuži kakšno sloj...zato se pa govori, da so določeni verzi iz Ved večplastni...

 

No vidiš, tako boš tudi postopoma našel ime Krišne v vseh Vedah :)

 

Drgač dobesedno in direktno pa je Hare Krišna Mahamantra v Kali santarana Upanišadi, da se ne boš preveč namatral in za njo piše, da uniči vse slabe efekte Kali yuge in da je iz vseh Ved razvidno, da od nje ni nobenega višjega procesa. Drgač pa Vede itak izhajajo iz Krišne, ki jih vse prežema, sam opazit ne morjo tega vsi. Ampak če jih kontinuirano poslušaš in slediš lahko vidiš, slišiš, čutiš...

 

A ti resno misliš, da bi človeštvo preživelo čez 400 tisoč let, če bi bila samo taka kali juga kot piše v svetih bukvicah...po moje bi se že pobili v par tisoč letih, če ne še prej...tudi v kali jugin so vzponi in padci, ki so značilna za vrazlična obdobja in to je v vedskem "koledarju" lepo nakazano...če pa ti nimaš učitelja, da bi ti razložil tiste številke potem pa vprašaj Krišno...po tvojem pisanju sta itak kolega, tako da si bo že vzel kakšne pol urce in ti to razložil...Problem , jaz ga ne vidim...biggrin.png

 

Ti si napisu, da so znotri štirih yug tudi ciklusi in da včasih kar ni Kali yuge in da to piše v Vedah. No to je bla čiz tvoja osebna pogruntavščina, ki ne zdrži resnice, zato sem ti tud reku, da daj citat. Glede Kali yuge pa v Vedah piše da se stanje postopoma degradira in da ekstremi pridejo šele proti koncu. Lih zarad tega ker imam učitelja, Krišno in osebne izkušnje, lahko vidim kaj vse si izmišljuješ.  



#108 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. junij 2013, 21:01

Kaj bi preverjal v živo...poslušal tvoje bajke, ki so podobne tistim, ki sem jih slišal že ne vem kolikokrat...pa itak se te bajke lahko preverja na daljavo...torej...Če pa imaš za pokazat kakšen "jogijski" trik, recimo kako se gre čez goreče zadevce brez zaščite, se pa lahko takoj zmenimo. Samo ne od mene potem pričakovati, da bom klical gasilce, če te Krišna ne bo zaščitil in se boš malo zapekel (spržil)...biggrin.png

 

Maš jogije, ki te lahko peljejo čez ogenj brez zaščite ja, sam mene ti ne zanimajo tolk kot tisti jogiji, ki me varno peljejo skozi ogenj materialne eksistence do pomirjujočih lotosovih stopal Šri Krišne. Če te zanimajo triki teh jogijev, ti lahko pomagam. 

 

Če nekdo ne uporabljan imena Krišna al pa o tem ne govori, to še ne pomeni, da mu je nenaklonjen...al si spet pozabil na dejstvo, da je pri takih zadevcah pomembna kultura, vzgoja in miselnost v kateri človeček odrašča...

 

Kultura, vzgoja in miselnost v kateri človek odrašča nima nobene direktne zveze s tem ali je on iz svoje atme Krišni naklonjen ali ne. 

 

Pa kdo je rekel, da je treba Vede glih čitat...a ni lažje, če se gleda sinhroniziran filmček...o tem bi ti lahko Condor povedal marsikaj...kako se recimo prižge "notranji monitorček"...kdo je pa rekel, da se je v javnost dalo (zapisalo) vse... kaj pa kakšne "unrelease stuff"... Podobno kot pri kakšnih filmih kjer pokažejo še kakšne druge al pa dodatne scene med snemanjem. Pa mogoče še kakšen pogovor z režiserjem igralci, dokumentarni filmček zakaj so se odločili to posnet, ipd...biggrin.png

 

Sej ne pravm, da jih morš brat. Če slediš njihova navodila ali navodila realiziranih oseb, kar je eno in isto, lahko vse vidiš z očmi svoje atme. 



#109 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. junij 2013, 22:33

...katerih celic pa naj telo ne bi znalo proizvajati?...

 

Mislil sem bolj v tem smislu, da določene celice v telesu nastajajo samo do neke določene starosti, potem jih pa telo neha proizvajati in samo še počasi propadajo (možganske celice, celice za kostno tkivo, ipd). Če pa ima človek kakšno bolezen (sladkorna) jih lahko pa telo neha proizvajat že prej ali pa jih že od otroštva ne...Vsaj tako uči uradna medicina...

 

Drugače pa, ko šljivi tiste grame, pogrebniki so še veseli, če je človeček lažji...biggrin.png

 

 

Maš jogije, ki te lahko peljejo čez ogenj brez zaščite ja, sam mene ti ne zanimajo tolk kot tisti jogiji, ki me varno peljejo skozi ogenj materialne eksistence do pomirjujočih lotosovih stopal Šri Krišne. Če te zanimajo triki teh jogijev, ti lahko pomagam. 

 

Ti boš težko pokazal trike teh jogijev, ker dvomim, da imaš znanje o "agniju", zlasti kozmičnemu...lahko podaš samo smernice v kateri smeri naj začne hoditi človek...pa še to mu lahko nakažeš samo do tistega nivoja do kjer si sam segel...

 

 

Kultura, vzgoja in miselnost v kateri človek odrašča nima nobene direktne zveze s tem ali je on iz svoje atme Krišni naklonjen ali ne. 

 

Če misliš na Krišno kot Boga potem ne (nema veze)...če pa misliš čaščenje Krišne+ vse bajke zraven, ki si jih omenil potem pa ja (ima zelo veliko veze)...

 

 

Sej ne pravm, da jih morš brat. Če slediš njihova navodila ali navodila realiziranih oseb, kar je eno in isto, lahko vse vidiš z očmi svoje atme. 

 

Če bi ti malo bolj sledil njihova navodila, bi govoril malo drugače...nekatera tvoja tolmačenja so samo polovična, nekatera tolmačenja so pa prav "budalavštine" gledano iz moje perspektive...in to ti je že par ljudi tukaj prav lepo nakazalo...Na kratko povedano ne je,mlji vse napisano dobesedno, ker se gre za metafore...

 

Klasičen primert...ti trdiš da so Šiva, Brahma in Višnu polbogovi...kar je res, če se gleda iz zemeljskega stališča- iz najvišje ravni bivanja proti najvišji...Čim pa se gre višje al pa se gleda malo iz ptičje perspektive (ni nujno, da je najvišja raven) se pa pogled spremeni...To niso več Bogovi, ampak so sestavni del Krišne (Boga)...in kar je še največji keč...kdor ne sprejema njih ali se jih izogiba ne dobi "passworda" za višje ravni...Povedano drugače, to je isto kot če ne sprejmeš svojega guruja...najprej je treba iti preko nižjih "birokratkov", da se pride do Šefa...drugače ne gre...ni nujno, da se človek tega zaveda...šele potem lahko človek prihaja direkt do Šefeta. Pa še potem vprašanje, če bo on vedno hotel pričati s človečkom...To je tudi smisel tistega verza o Jezusu, da se samo preko njega pride do očeta. Preko učitelja, ki ti poda iniciacijo in passworde...

 

In kot sem ti že nakazal, če ne sprejemaš njih kot sestavni del potem zanikaš tudi del Krišne...in ker zanikaš njih, te bo tudi Krišna šljivil toliko manj...namesto cele potičke, ti bo dal kakšen majhen košček, glih toliko da ne boš stokal...in če te lekcije ne boš naučil v tem lifeu, boš imel v naslednjem popravce...simpl...biggrin.png

 

 

Ti si napisu, da so znotri štirih yug tudi ciklusi in da včasih kar ni Kali yuge in da to piše v Vedah. No to je bla čiz tvoja osebna pogruntavščina, ki ne zdrži resnice, zato sem ti tud reku, da daj citat. Glede Kali yuge pa v Vedah piše da se stanje postopoma degradira in da ekstremi pridejo šele proti koncu. Lih zarad tega ker imam učitelja, Krišno in osebne izkušnje, lahko vidim kaj vse si izmišljuješ.  

 

In to pravijo tvoje izkušnje, ki si jih imel, ko si na notranjem ekrančku gledal svoje pretekle life, pretekle dogodke ali slepo verjetje nekim bajkam...whistling.gif Daj začni že enkrat preverjat določene trditve...biggrin.png

 

Kali juga se deli na več ciklusov in vsak od teh ciklusov ima več vzponov in padcev, ki so povezani z rasami na Zemlji...in en tak delček (ne vem več kakšen) traja približno eno sideralno leto- približno 26.000 let- kar je seštevek vseh štirih jug (neke manjše cifre; ne vem v kakšnem kontekstu)...

 

Če bi vzel kalkulator in malo preračunaval, bi ugotovil, da obstaja malo preveč naključij med letnicami in vzponi ter propadi določenih narodov in civilizacij...In če vzamem spodnji odlomek in tvoje bajke, da ekstremi pridejo šele proti koncu....

 

Rečeno je da je Kali Juga počela između 17. i 18. februara 3.102. godine pre nove ere. Sad, Indusi tvrde da se početak njihovog Zodijaka, 20.400 godina pre Kali Juge poklopio sa prolećnom ravnodnevicom - pošto je u to vreme došlo do konjunkcije Sunca i Meseca - a Baji je dokazao, dugačkim i pažljivim izračunavanjima u pogledu tog datuma, da je, čak i ako je on izmišljen, astronomska epoha od koje su počeli da računaju početak njihove Kali Juge bila sasvim stvarna. Ta "epoha je godina 3.102. pre nove ere...
 
Torej logika pravi, sedaj je kao 5000 let kali juge in je glih malo manjkalo, da nismo z atomsko vojno rasturil cele zemeljske površine...če bo šlo tako naprej bomo po vsej verjetnosti čez kakšnih 50.000 let, če ne celo prej razturil cel planet na prafaktorje...bo pač ena kugla (planet) manj v našem osončju...
 
Sorry kakor  koli obračam, mi tvoje bajke ne pašejo v določene kontekste...če pa se vzame v računico določene manjše cikluse+ določene izjeme (gledano planet zemlja in naš osončje skupaj) pa vse nekako klapa oz. dobi smisel...Kaj pa če se je sedaj začela kakšna "mini" sathja juga. A se ne govori čedalje bolj o neki zlati dobi...biggrin.png

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#110 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 20. junij 2013, 06:25

...ah, kake mate, ...mellow.png



#111 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2013, 08:57

Ti boš težko pokazal trike teh jogijev, ker dvomim, da imaš znanje o "agniju", zlasti kozmičnemu...lahko podaš samo smernice v kateri smeri naj začne hoditi človek...pa še to mu lahko nakažeš samo do tistega nivoja do kjer si sam segel...

 

Neki je boljš kot nič.

 

Če misliš na Krišno kot Boga potem ne (nema veze)...če pa misliš čaščenje Krišne+ vse bajke zraven, ki si jih omenil potem pa ja (ima zelo veliko veze)...

 

Krišna je Bog ja in tist, ki ga pozna, ga časti iz atme. 

 

Klasičen primert...ti trdiš da so Šiva, Brahma in Višnu polbogovi...kar je res, če se gleda iz zemeljskega stališča- iz najvišje ravni bivanja proti najvišji...Čim pa se gre višje al pa se gleda malo iz ptičje perspektive (ni nujno, da je najvišja raven) se pa pogled spremeni...To niso več Bogovi, ampak so sestavni del Krišne (Boga)...in kar je še največji keč...kdor ne sprejema njih ali se jih izogiba ne dobi "passworda" za višje ravni...Povedano drugače, to je isto kot če ne sprejmeš svojega guruja...najprej je treba iti preko nižjih "birokratkov", da se pride do Šefa...drugače ne gre...ni nujno, da se človek tega zaveda...šele potem lahko človek prihaja direkt do Šefeta. Pa še potem vprašanje, če bo on vedno hotel pričati s človečkom...To je tudi smisel tistega verza o Jezusu, da se samo preko njega pride do očeta. Preko učitelja, ki ti poda iniciacijo in passworde...

 

Brahma in Šiva sta polbogova ja, večna služabnika Krišne, ker sta del Njegove energije (v tem smislu sta del Krišne). Sta odvisna od Krišne. Višnu je Krišna sam. Ampak v eni svoji obliki kot Višnu deluje kot polbog, ki upravlja s satya-guno tega materialnega sveta. Ampak je vseen vsemogočen in neodvisen. Jaz sprejemam Brahmo in Šivo in svojega Guruja kot najdražje služabnike Krišne in jih vsak dan služim v tej luči. 

 

In to pravijo tvoje izkušnje, ki si jih imel, ko si na notranjem ekrančku gledal svoje pretekle life, pretekle dogodke ali slepo verjetje nekim bajkam...whistling.gif Daj začni že enkrat preverjat določene trditve...biggrin.png

 

Kali juga se deli na več ciklusov in vsak od teh ciklusov ima več vzponov in padcev, ki so povezani z rasami na Zemlji...in en tak delček (ne vem več kakšen) traja približno eno sideralno leto- približno 26.000 let- kar je seštevek vseh štirih jug (neke manjše cifre; ne vem v kakšnem kontekstu)...

 

Če bi vzel kalkulator in malo preračunaval, bi ugotovil, da obstaja malo preveč naključij med letnicami in vzponi ter propadi določenih narodov in civilizacij...In če vzamem spodnji odlomek in tvoje bajke, da ekstremi pridejo šele proti koncu....

 

Rečeno je da je Kali Juga počela između 17. i 18. februara 3.102. godine pre nove ere. Sad, Indusi tvrde da se početak njihovog Zodijaka, 20.400 godina pre Kali Juge poklopio sa prolećnom ravnodnevicom - pošto je u to vreme došlo do konjunkcije Sunca i Meseca - a Baji je dokazao, dugačkim i pažljivim izračunavanjima u pogledu tog datuma, da je, čak i ako je on izmišljen, astronomska epoha od koje su počeli da računaju početak njihove Kali Juge bila sasvim stvarna. Ta "epoha je godina 3.102. pre nove ere...
 
Torej logika pravi, sedaj je kao 5000 let kali juge in je glih malo manjkalo, da nismo z atomsko vojno rasturil cele zemeljske površine...če bo šlo tako naprej bomo po vsej verjetnosti čez kakšnih 50.000 let, če ne celo prej razturil cel planet na prafaktorje...bo pač ena kugla (planet) manj v našem osončju...
 
Sorry kakor  koli obračam, mi tvoje bajke ne pašejo v določene kontekste...če pa se vzame v računico določene manjše cikluse+ določene izjeme (gledano planet zemlja in naš osončje skupaj) pa vse nekako klapa oz. dobi smisel...Kaj pa če se je sedaj začela kakšna "mini" sathja juga. A se ne govori čedalje bolj o neki zlati dobi...biggrin.png

 

Mi je žal, ampak spet si preveč izmišljuješ in ugibaš tko da ne bom komentiru sploh.



#112 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 20. junij 2013, 10:00

Neki je boljš kot nič.

 

 

Krišna je Bog ja in tist, ki ga pozna, ga časti iz atme. 

 

 

Brahma in Šiva sta polbogova ja, večna služabnika Krišne, ker sta del Njegove energije (v tem smislu sta del Krišne). Sta odvisna od Krišne. Višnu je Krišna sam. Ampak v eni svoji obliki kot Višnu deluje kot polbog, ki upravlja s satya-guno tega materialnega sveta. Ampak je vseen vsemogočen in neodvisen. Jaz sprejemam Brahmo in Šivo in svojega Guruja kot najdražje služabnike Krišne in jih vsak dan služim v tej luči. 

saj imaš v bistvu prav - zakaj bi stvari gledal enostavno, če jih lahko hudo zakompliciraš.....



#113 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. junij 2013, 10:13

Mi je žal, ampak spet si preveč izmišljuješ in ugibaš tko da ne bom komentiru sploh.

 

Saj ti ni treba nič komentirat...raje nadaljuj svoje bajke tam kjer si začel...po možnosti naštej še latinska imena, da vemo kako se strokovno reče tistim 100 tisočem bitjecem, ki jih omenjaš na začetku...predpostavljam, da je homo sapiens samo ena vrsta izmed njih...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#114 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2013, 10:34

saj imaš v bistvu prav - zakaj bi stvari gledal enostavno, če jih lahko hudo zakompliciraš.....

 

Ker dokler jih ne sprejmeš kakršne so, ne morš bit pomirjen.



#115 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 20. junij 2013, 10:48

Krišna je Bog ja in tist, ki ga pozna, ga časti iz atme. 

 

 

Brahma in Šiva sta polbogova ja, večna služabnika Krišne, ker sta del Njegove energije (v tem smislu sta del Krišne). Sta odvisna od Krišne. Višnu je Krišna sam. Ampak v eni svoji obliki kot Višnu deluje kot polbog, ki upravlja s satya-guno tega materialnega sveta. Ampak je vseen vsemogočen in neodvisen. Jaz sprejemam Brahmo in Šivo in svojega Guruja kot najdražje služabnike Krišne in jih vsak dan služim v tej luči. 

 

Krišna je bil kao sedma inkarnacija Višnuja, živel pa je v dwapara yugi (že davno!) in je bil osebno kao Avatar. Kljub "vsemogočnosti" je imel za predelat eno karmo na tem svetu in je kmal za končnim bojem z Arjuno fizično umrl. Obljubil pa je da pride vsaj enkrat v vsako Dobo, Yugo. :)

 

Vprašanje: Kaj je vloga Avatarjev?

 

citat iz Gite: Kadarkoli se pravičnost izpridi (Dharma!), o Bharata, in je nepravičnost v vzponu (adharma!), se jaz pojavim. Da zaščitim dobroto, uničim zlo in da krepko ustalim pravičnost, se vsake toliko čase rodim.

 

Osebno je Krišna še najbolj avatar, a Arjuna je poslušal glas Sri Bhagavana, Vrhunsko božjo osebnost ... tudi mi ljudje in vsa ostala bitja smo del te moči, skozi polje univerizalnega in vseprisotnega Uma v vseh treh svetovih (materialno, astralno in kavzalno!). Temu polju Moči ničesar ni moč skriti, kar počnemo, govorimo in razmišljamo. Na telepatski način je z vsakomer in z vsem povezano. Zares moramo paziti kako se izražamo ... boljša izbira je prijaznost in razumevanje. Tam kjer je skladnost in harmonija, tam je več miru in pravičnosti. Delovati v smislu dobrega, pomeni tud s svojim delovanjem, komuniciranjem ustvarjati skladnost in harmonijo. 

 

Torej, Sri Bhagavan je osnova Krišne in s tem ostalih polbogov ... toda panditi in razni učenjaki vztrajajo, da je Krišna osnova vsega, a je vendarle umrl in se bo vračal ... ko bo potrebno, kajne? Te zadeve vedski učenjaki znajo obračati in ... če nimate zares pravega Učitelja, potem zares ne veste kaj je prej in kaj poznej. V večini stihov Gite se prične tako, da je Sri Bhagavan, vzvišeni Gospod nagovoril Arjuno. Kdo v resnici je ta "Gospod"? To ni tako enostavno "videti" ... za dojemanje in prepoznavo te ravni duhovne Moči je potrebna identična ali še večja raven duhovne Moči .. če to sploh obstaja, po Giti sodeč niti ne, ampak papir lahko prenese vse, tudi zavajajoče polresnice :)

 

Vprašanje: Ali je Avatar nekaj sličnega kot je (Sat)Guru? 

 

Po našem videnju, izkušnjah pa ni tu sličnosti. Panditi so potrdili, da Krišna ni bil iste vrste božanska osebnost kot Jezus Kristus, tudi ne kao Buda. Oba, Jezus in Buda sta delovala drugače, sta reševala padle duše in jih nista "vrgla" v usta Smrti. Pojavljala sta se povsod kjer so ljudje trpeli, ampak zaradi tega nista spodbujala "pravičnih" vojn, ampak celo to preprečevala. Znano je, kako je Buda se vmešal še preden je prišlo do spopadov ... s svojo veliko skupino učencev se je postavil sred bojnega polja, tako da so se morali prej z Njim posvetovati in sovražnosti so morali opustiti ... vojna ničesar dobrega ne prinese, mnoge družine so razbite in po tem je na poraženi strani samo kaos, hudo trpljenje, ko se nasprotna stran zanese na drugo. Skoraj vedno je tako ... čemu potem "klamfanje" o pravičnosti. Veliki Učitelji so prišli rešiti tiste duše, ki jim prisluhnejo, podarijo pa tudi seme, sporočilo za naslednje rodove, ki kasnej gredo za pravim sporočilom, za mir in osvoboditev duše. Predtem ima vsak za nalogo tukaj, da ipopolni svojo dharmo, svojo življensko vlogo kolikor je najbolje mogoče. V predanosti, v miru in slogi z drugimi, s pravim odnosom, tud do Boga in božanstev, .... živeti polno in osvobajajoče življenje. Svete duše in pravi Učitelji pobirajo opuščene duše, lačne, utrujene in site laži, ki jih s pomočjo "poslušanja" Besede ali Shabda odrešijo posvetnega suženjstva vodeč jih nazaj v Dom duše, v duhovno sfero. Avatarji pa so služabniki onega drugega "Boga" ... v hermetizmu so imeli posrečen izraz ... Demiurg kot arhitekt stvarjanja v Okeanu materialnih svetov. Ta Demiurg je Sri Bhagavan, to je Kal Niranjan (ko je bil še eden od Božanskih Sinov!), po sestopu v materilano raven pa ga imenujejo za Dharam Ram ... od takrat dalje pa ima celo plejado nazivov ... cela vrsta imen da se zamegli njegov padli Izvor. Kako pa je ta Božanska Osebnost padla pa je že druga zgodba, ki je v Vedah ne najete ... ni šans, kajti prvotno preročišče Ved je bilo ustvarjeno ravno od Dharam Rama ... samo najglobje Luči v tistem trenutku so to potezo Arhitekta zaznale. To preročišče pa deluje znotraj svetov na telepatski način, povezujejo se s primernimi in dojemljivimi osebami za tak prenos znanja. 

Torej, vemo za ustanovitelja preročišča Ved in od kod to prihaja. Velik del tega kar sem zapisal zgoraj je bilo posredovana infromacija od prejšnjih Učiteljev, še posebej pa od Sant Kabirja, ki je bil zares brez dlake na jeziku proti verskem poneumljanju z Vedami in Koranom. :) Sebi si ni dajal kakšnih zvenečih titul, bil je navzven le skromen tkalec, niti se ni hotel ponašati s titulo Guruja, rekel je o sebi samo ... sem samo Kabir Sahib, a po drugi strani pa vidiš neke "učitelje" v Indiji, ki si nadevajo nazive jagat guru, guru Dev, paramhansa, etc. ... mar ni to dokaz za duhovni ponos nad drugimi. Indijsko ljudstvo, ki je bilo povečini skromno in praktično, zahvaljujoč mnogim pesmim in pripovedkam od predanih, revnih svetih oseb, zlahka prepozna lažno in oholo poučevanje. Mnogi "učitelji", ki so se imeli za gurudeve pa niso bili kos temu, so morali od evnega ljudstva oditi ali se skriti, ko je bilo jasno kako ubogi so v praksi ... saj znanje jim ne šepa, toda njihovo umovanje ne more ublažiti stisk in trpljenja v tistih odročnih krajih, razen za peščico.

Modrost iz Ved pa marsikaterega izobraženega lahko premami in pritegne, toda v praksi od tega ni kaj dost ... nisem imel skoraj nič od petja mahamantre in te karma joge, ker želje iz našega uma lahko še bolj grizejo in jedo, ponižujejo dušo. Te mantre so "preslabe" da bi nas znotraj očistile mentalne navlake. Takšna je moja izkušnja in pol iščeš dalje nekaj globjega, bolj resničnega.

 

Namaste!



#116 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. junij 2013, 11:43

Po našem videnju, izkušnjah pa ni tu sličnosti. Panditi so potrdili, da Krišna ni bil iste vrste božanska osebnost kot Jezus Kristus, tudi ne kao Buda. Oba, Jezus in Buda sta delovala drugače, sta reševala padle duše in jih nista "vrgla" v usta Smrti....

 

... nisem imel skoraj nič od petja mahamantre in te karma joge, ker želje iz našega uma lahko še bolj grizejo in jedo, ponižujejo dušo. Te mantre so "preslabe" da bi nas znotraj očistile mentalne navlake. Takšna je moja izkušnja in pol iščeš dalje nekaj globjega, bolj resničnega....

 

Končno ene malo bolj zanimive bajke...1book.gif flowers.gif

 

Samo majhen komentarček...Jezus in Buda sta živela v drugačnih časih in sta tudi izražala drugačne kvalitete kot Krišna...kdo kaj izraža je pač odvisno na katerem žarku se nahaja in katero pot (specializacija) na notranjih ravneh izbere...pa še ostali detajli kot recimo kaj je v tistem času na Zemlji potrebno, v kakšnem obsegu "sveti človeček" deluje, koga poučuje, itd...In kar je najbolj zanimivo, vsi trije človečki so za dosego določenih ciljev uporabili tudi siddhije...biggrin.png

 

Mantre, ki jih uporabljajo niso "preslabe", treba jih je samo "pravilno" uporabit+ še par stvari zraven, ki nimajo veze z mantranjem in čaščenjem...Šele potem zna priti na plan kakšen skriti vidik mantre...Edina fora je, da potrebuje človeček, ki je preveč pod vplivom čustev drugačen pristop kot, tisti ki je pod vplivom mentala...mahamantra je bolj za "čustvene" človečke, za mentalne je pa še kakšen dodatek...

Ali povedano drugače...najprej se mantra mahamantro v mislih, potem se pa um usmeri na šabd...in lahko se začnejo dogajat "otkačene" scene...ampak zgleda, da se mgd te šolske snovi še ni naučil...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#117 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2013, 16:23

Krišna je bil kao sedma inkarnacija Višnuja, živel pa je v dwapara yugi (že davno!) in je bil osebno kao Avatar. Kljub "vsemogočnosti" je imel za predelat eno karmo na tem svetu in je kmal za končnim bojem z Arjuno fizično umrl. Obljubil pa je da pride vsaj enkrat v vsako Dobo, Yugo. smile.png

 

Jz ne vem od kje ti te informacije, ampak v skladu z Vedami je Šri Krišna izvorna vsevišnja božanska osebnost, Višnu pa je njegov avatar (njegova druga oblika za eno posebno funkcijo). Je večen, se pa na vsake toliko manifestira v tem svetu iz sočutja do pogojenih duš. Ni da bi mogu kakšno karmo predelovat niti ni umru ali se bojeval z Ardžuno. Iz tega sveta je odšel, ko je končal svojo nalogo. Se je pa ponovno pojavil tudi v tej Kali jugi kot Šri Čejtanja Mahaprabhu v še bolj milostni obliki.

 

Vprašanje: Kaj je vloga Avatarjev?

 

citat iz Gite: Kadarkoli se pravičnost izpridi (Dharma!), o Bharata, in je nepravičnost v vzponu (adharma!), se jaz pojavim. Da zaščitim dobroto, uničim zlo in da krepko ustalim pravičnost, se vsake toliko čase rodim.

 

Osebno je Krišna še najbolj avatar, a Arjuna je poslušal glas Sri Bhagavana, Vrhunsko božjo osebnost ... tudi mi ljudje in vsa ostala bitja smo del te moči, skozi polje univerizalnega in vseprisotnega Uma v vseh treh svetovih (materialno, astralno in kavzalno!). Temu polju Moči ničesar ni moč skriti, kar počnemo, govorimo in razmišljamo. Na telepatski način je z vsakomer in z vsem povezano. Zares moramo paziti kako se izražamo ... boljša izbira je prijaznost in razumevanje. Tam kjer je skladnost in harmonija, tam je več miru in pravičnosti. Delovati v smislu dobrega, pomeni tud s svojim delovanjem, komuniciranjem ustvarjati skladnost in harmonijo. 

 

Torej, Sri Bhagavan je osnova Krišne in s tem ostalih polbogov ... toda panditi in razni učenjaki vztrajajo, da je Krišna osnova vsega, a je vendarle umrl in se bo vračal ... ko bo potrebno, kajne? Te zadeve vedski učenjaki znajo obračati in ... če nimate zares pravega Učitelja, potem zares ne veste kaj je prej in kaj poznej. V večini stihov Gite se prične tako, da je Sri Bhagavan, vzvišeni Gospod nagovoril Arjuno. Kdo v resnici je ta "Gospod"? To ni tako enostavno "videti" ... za dojemanje in prepoznavo te ravni duhovne Moči je potrebna identična ali še večja raven duhovne Moči .. če to sploh obstaja, po Giti sodeč niti ne, ampak papir lahko prenese vse, tudi zavajajoče polresnice smile.png .

 

Tud za te informacije ne vem kje si jih dobil, ampak besedo Bhagavan je razložil sam Vjasadev (zapisovalec Ved) v svoji Višnu purani (6.5.47), kjer piše, da je Bhagavan oseba ki poseduje neomejeno obilij, v glavnem 6 v celoti (vso bogastvo, vso moč, vso slavo, vso lepoto, vse znanje in vso nenavezanost). V Bhagavad Giti je rečeno "Bhagavan je rekel" in se nanaša na Krišno. Večkrat tudi omeni svoje kvalitete in Ardžuni tudi omogoči, da jih lahko direktno vidi in Ardžuna potem tudi opisuje kaj vidi in kdo je Krišna.

 

V 4 poglavju Krišna pravi Ardžuni, da mu bo podal večno znanje, tako kot ga je že polbogu Soncu ob začetku kreacije in Ardžuna potem izrazi dvom, da kako, saj si se le pred kratkim rodil, kako naj verjamem, da si podal to znanje polbogu Soncu tako dolgo nazaj ob začetku kreacije? Takrat mu Krišna razloži, da imata oba za sabo že veliko rojstev, ampak da Krišna se spomni vseh, Ardžuna pa ne. In da čeprav je Krišna nerojen in da je njegovo telo neuničljivo in da je Gospodar vseh živih bitij se vseeno v tem svetu periodično pojavlja v svoji izvorni večni obliki, da bi ponovno vzpostavil večno religijo in da sta njegovo rojstvo in aktivnosti božanski in da tisti, ki ju spozna, se osvobodi cikla rojstva in smrti. Ko Bog (Bhagavan) sestopi v ta svet v svoji večni obliki se tej obliki reče Avatar. 

 

Šri Krišna v Giti tudi pravi, da nič ni višjega od Njega in da vse izhaja iz Njega in da le tisti, ki se mu preda, ga lahko spozna tak kakršen je in lahko preide njegovo zavajajočo energijo (mayo). Pravi tudi, da imajo tisti, ki se mu ne predajo zmotno predstavo o Njemu. Pravi tudi, da če ga hoče kdo spoznat, da se mora predat verodostojnemu duhovnemu učitelju in pove kakšne so njegove kvalitete.  

 

Modrost iz Ved pa marsikaterega izobraženega lahko premami in pritegne, toda v praksi od tega ni kaj dost ... nisem imel skoraj nič od petja mahamantre in te karma joge, ker želje iz našega uma lahko še bolj grizejo in jedo, ponižujejo dušo. Te mantre so "preslabe" da bi nas znotraj očistile mentalne navlake. Takšna je moja izkušnja in pol iščeš dalje nekaj globjega, bolj resničnega.

 

Ja to pol le pomeni, da žal nisi izvajal procesa tako kot je dan. Da bi dobil večno dobrobit petja Hare Krišna Mahamantre, jo je potrebno služiti pod vodstvom verodostojnega duhovnega učitelja in Krišne. 



#118 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2013, 16:31

Mantre, ki jih uporabljajo niso "preslabe", treba jih je samo "pravilno" uporabit+ še par stvari zraven, ki nimajo veze z mantranjem in čaščenjem...Šele potem zna priti na plan kakšen skriti vidik mantre...Edina fora je, da potrebuje človeček, ki je preveč pod vplivom čustev drugačen pristop kot, tisti ki je pod vplivom mentala...mahamantra je bolj za "čustvene" človečke, za mentalne je pa še kakšen dodatek...

Ali povedano drugače...najprej se mantra mahamantro v mislih, potem se pa um usmeri na šabd...in lahko se začnejo dogajat "otkačene" scene...ampak zgleda, da se mgd te šolske snovi še ni naučil...biggrin.png

 

Hare Krišna Mahamantra je od Boga, Šri Krišne, dana kot najvišji proces za vsa živa bitja (atme), ne glede na njihovo tako ali drugačno materialno pogojenost. Ampak, da bi od nje dobil večno dobrobit, pa jo je potrebno izgovarjat iskreno, iz srca.  



#119 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. junij 2013, 22:08

Hare Krišna Mahamantra je od Boga, Šri Krišne, dana kot najvišji proces za vsa živa bitja (atme), ne glede na njihovo tako ali drugačno materialno pogojenost. Ampak, da bi od nje dobil večno dobrobit, pa jo je potrebno izgovarjat iskreno, iz srca.  

 

Ko bodo črički al pa krave začel pet mahamantro potem pa sigurno pridem pogledat...No ja, lahko tudi kakšne pojoče rožice...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#120 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. junij 2013, 07:49

najbrž pojejo in mantrajo ... pa jih ne razumeš  scratchchin.gif

 

Jap, to bo to...yes.gif...v glavnem, ko se bojo naučili mantrat po crnogorsko (u našom jeziku) takrat bo pa žurka...kuča časti...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#121 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 09:04

Ko bodo črički al pa krave začel pet mahamantro potem pa sigurno pridem pogledat...No ja, lahko tudi kakšne pojoče rožice...biggrin.png

 

Ko je šel Šri Krišna Čejtanja Mahaprabhu iz Purija v Vrindavan skozi gozd Džarikhand, je tam iz sočutja do vseh živih bitij na glas pel Hare Krišna Mahamantro, kar je prebudilo atme tigrov, levov, slonov, zajcev, jelenov, ptičev, dreves itd., ki so pol iz zavedanja svojega pravega sebe, tudi sami začel pet Mahamantro, v večnem zadovoljstvu skupi z vsemi ostalimi. Čeprav sta jelen in zajec hrana leva in tigra, sta takrat brez strahu hodila skupi z njima in lev in tiger brez želje po tem, da bi jih pojedla. Njihova začasna narava (telo in um) je bila nadvladana in vsi so se zavedal kdo zares so in čigavi so in so imeli resnično medsebojno ljubezen v odnosu do Boga, Šri Krišne.

 

Enkrat je prišel tud en pes h Čejtanja Mahaprabhuju v Puri in najprej mu je Mahaprabhu dal za jest prasad (hrano ponujeno Bogu) in mu rekel poj Hare Krišna, je tudi pes iz svoje atme začel pet Hare Krišna in naslednji dan zapustil je svoje telo in v svoji večni obliki odšel v večno prebivališče Boga, da bi ga naprej služil.

 

Veliko kasneje po Čejtanja Mahaprabhuju, je en njegov čisti bhakta Rasikananda prabhu oznanjal čisto bhakti in petje Hare Krišna Mahamantre so ga eni zavistni ljudje hoteli ubiti tko da so nadenj poslal podivjanega slona. Ko je ta slon prišel blizu Rasikanande, se je v trenutku umiril in se mu nato še naravno priklonil. Takrat mu je Rasikananda prabhu v uho izgovoril Mahamantro, ki mu je še dodatno prebudila atmo in od takrat naprej je tudi slon začel pet Mahamantro in služil vse čiste bhakte Boga.

 

Tudi v primeru enga druzga čistega bhakte so eni zavistni ljudje med skupinskim petjem Mahamantre v njihovo sredo vrgli mrtvega šakala, da bi onesnažil tisto mesto, nakar je šakal oživel (ustrezna atma je ponovno prišla v to telo) in tudi sam začel plesat in pet Mahamantro.

 

Je še velik primerov, ki jih tuki ne bi vseh našteval.

 

Seveda je to težko verjet, ampak ko ti bo čisti bhakta enkrat prebudil tvojo atmo (tebe) ti bo čiz enostavno in naravno razumet zakaj se gre. Takrat boš tudi začutil kaj je to izpolnjenost srca v služenju Boga in kako je vse ostalo v primerjavi s tem nepomembno in omejujoče.

 

Naj nas najbolj milostni Šri Čejtanja Mahaprabhu in njegovi osebni spremljevalci blagoslovijo.  Hare Krišna.



#122 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 21. junij 2013, 10:00

Jz ne vem od kje ti te informacije, ampak v skladu z Vedami je Šri Krišna izvorna vsevišnja božanska osebnost, Višnu pa je njegov avatar (njegova druga oblika za eno posebno funkcijo). Je večen, se pa na vsake toliko manifestira v tem svetu iz sočutja do pogojenih duš. Ni da bi mogu kakšno karmo predelovat niti ni umru ali se bojeval z Ardžuno. Iz tega sveta je odšel, ko je končal svojo nalogo. Se je pa ponovno pojavil tudi v tej Kali jugi kot Šri Čejtanja Mahaprabhu v še bolj milostni obliki.

Sri Krišno se v hinduizmu toliko idealizira, da je celo izrinil Brahmo ... vse to je narejeno tako da "magnetizira" ubogi indijski narod, da se oprime določene tradicije in običajev. Pol pa so tu še razni modreci in učitelji, ki te zadeve še dvignejo na spiritualni nivo. Tele zadeve je težko resno jemati, ko so v sebi zares fantastične in ... oprosti, to je celo preveč za kako kmečko pamet.  :)  Nekateri smo bolj realistični in ne nasedamo pravljicam, ki nimajo dokazanega časovnega in prostorskega okvirja. Kje in kdaj se je to odvijalo? Če sploh na tem svetu.

Sri Chaitanjya je ta proces poučevanja pred petimi stoletji samo razširil ... on osebno je bil bolj "normalen" modrec kot vsi tisti ki se prikazujejo v epu Mahabharata, v kateri je tudi Bhagavad Gita. Vsekakor se v tem epu Sri Krisna ni boril proti Arjuni, ampak skupaj z  njim na strani Pandava. Se opravičujem na oni slabo zapisani stavek. 

 

Sem pa zaradi tvojega komentarja prejšnjo noč šel malo obnoviti znanje epa Mahabharate. Ne bi kritiziral tega kul epa, ki ima v sebi veliko modrosti ... ampak to ne jemljem kot resničnost, kajti to kar se dogaja v epu in je celo pretirano ne gre jemati kot celo resničnost. To je poučna domišljijska zgodba. Celo med poučevalci teh spisov ni soglasja, da bi moral biti Sri Krisna samo Božanstvo ali pa je bil prikazan kot predstavnik vrhovne Božanske osebnosti. Ne morete se sklicevati na samo svojo plat videnja o Sri Krisni. 

 

Tud za te informacije ne vem kje si jih dobil, ampak besedo Bhagavan je razložil sam Vjasadev (zapisovalec Ved) v svoji Višnu purani (6.5.47), kjer piše, da je Bhagavan oseba ki poseduje neomejeno obilij, v glavnem 6 v celoti (vso bogastvo, vso moč, vso slavo, vso lepoto, vse znanje in vso nenavezanost). V Bhagavad Giti je rečeno "Bhagavan je rekel" in se nanaša na Krišno. Večkrat tudi omeni svoje kvalitete in Ardžuni tudi omogoči, da jih lahko direktno vidi in Ardžuna potem tudi opisuje kaj vidi in kdo je Krišna.

Ja, tale "modrec" Vyasa (dev) naj bi bil celo zapisan v prvem poglavju epa Mahabharate, v Knjigi o začetku. Bojda je celo bil sin slovitega rsija Parasare in dekle Satyavati. :) 

Prav zanimive stvari so se dogajale z brahmani, rsiji :)  :D  Ojej, kako so se skup devali z ženami. Ma dajte, to so bojda delali iz obscene dolžnosti. Parjenje žene z brahmani je čin plemenite dolžnosti in rodili se bodo "veličastni" otroci. To kar so počeli t.i. brahmani v tem epu je zame kar čudno in nenaravno, tenzije k čudežimi ... nima veze z čisto spiritualnostjo. Torej, rsi Vyasa je na začetku omenjen s polnim imenom: Krsna Dvaipayana Vyasa . Bojda je zgodbo napisal pod priporočilom, peresom samega Ganeša. Eh, ravno tale Ganeš je božanstvo ki se rado našali in daje hecne dvotipe, ki so začuda lahko poučne.

Ja, sam zapisovalec Vyasa je vmešan v kar nekaj temeljnih dejstev o Sri Krishni ... bil zapisovalec, podaril Sanyayu božanski vid, da je spremljal dogajanje in celo pojasnil v Visnu Purani komu gre vloga Sri Bhagavanu. Mnenja o resničnem so si med indiologi kar precej deljena ... v Indiji pa vseeno gre za ohranitev tradicije in običajev ... da se moralno in etično ljudstvo ne spridi. Ni boljše kot da jim ponudiš nek kulturni-religiozni presežek in to je ep Mahabharata z Bhagavad Gito vsekakor je. Siajna in poučna zgodba, a daleč od realnosti ... to ni za zdravo kmečko pamet, ki si ne dovoli butastega sanjarjenja ali indoktrinacije.

 

V 4 poglavju Krišna pravi Ardžuni, da mu bo podal večno znanje, tako kot ga je že polbogu Soncu ob začetku kreacije in Ardžuna potem izrazi dvom, da kako, saj si se le pred kratkim rodil, kako naj verjamem, da si podal to znanje polbogu Soncu tako dolgo nazaj ob začetku kreacije? Takrat mu Krišna razloži, da imata oba za sabo že veliko rojstev, ampak da Krišna se spomni vseh, Ardžuna pa ne. In da čeprav je Krišna nerojen in da je njegovo telo neuničljivo in da je Gospodar vseh živih bitij se vseeno v tem svetu periodično pojavlja v svoji izvorni večni obliki, da bi ponovno vzpostavil večno religijo in da sta njegovo rojstvo in aktivnosti božanski in da tisti, ki ju spozna, se osvobodi cikla rojstva in smrti. Ko Bog (Bhagavan) sestopi v ta svet v svoji večni obliki se tej obliki reče Avatar. 

 

O vlogi avatarjev je črno-belo napisano v Giti ... nekdo mora sestopiti na to rajnko Zemljo in narediti red kar so si plemstvo skupaj z brahmansko kasto skuhali skup in niso znali več razvozlati. Največ problema z vidika dharme počnejo ravni oni na vrhu piramide zemeljske moči ... tako je bilo nekdaj in še danes je. Tale čudoviti ep samo pokaže kako se cela zadeva lahko samo zaradi poželenja, pohlepa, jeze, vezanosti in ponosa zakomplicira in zasmrdi do Neba. Tedaj mora nekdo od "zgoraj" sestopiti in napraviti red, pa čeprav na silo, s pravično vojno. To je bistven del vloge avatarjev in tale ep to samo potrjuje s svojo scenografijo.

Tistole o jogah in vzvišeni duhovni poti, omenjeno v Giti, pa je bil kao ideal celo za sodelujoče modrece in bojevnike v epu. Jasno se pokaže koliko so bili sodelujoči liki v epu malo zreli za pot miru in za pravo sadhano. To je zame bistvena poenta tega epa ... daje močno sporočilo za začetek k miru in spravi s seboj, z božansko naravo, toda tega vsega ne gre idealizirati še v današnji čas. Meni zgodba epa pokaže tud kako se stvari ne lotevat, celo s pozicije brahmanov ne. Vojskovanje samo prinese nemir in gorje, žalost in bedo, težko karmo, pot v usta Smrti ... razen za maloštevilne pravične, ki delujejo v skladu z dharmo.

 

Šri Krišna v Giti tudi pravi, da nič ni višjega od Njega in da vse izhaja iz Njega in da le tisti, ki se mu preda, ga lahko spozna tak kakršen je in lahko preide njegovo zavajajočo energijo (mayo). Pravi tudi, da imajo tisti, ki se mu ne predajo zmotno predstavo o Njemu. Pravi tudi, da če ga hoče kdo spoznat, da se mora predat verodostojnemu duhovnemu učitelju in pove kakšne so njegove kvalitete.  

 

 

Ja to pol le pomeni, da žal nisi izvajal procesa tako kot je dan. Da bi dobil večno dobrobit petja Hare Krišna Mahamantre, jo je potrebno služiti pod vodstvom verodostojnega duhovnega učitelja in Krišne. 

 

Ja, hvala za te nasvete in sem tud si že poiskal verodostojnega Učitelja, ki je na ravni kvalitet, omenjeni v Giti. Sem z Njim zadovoljen in mi je v veliko podporo, pomagal mi je razbiti marsikateri "zid" nevednosti in lepo poučuje, a hkrati je primerno strog in zahteva da vložimo primeren trud ... zaželjeno celo več kot pri posvetnem delu. Hkrati pa lahko pokukam na obsežno zbirko sporočil od prejšnjih Učiteljev ... to znanje in modrost je dokaj normalno za prebaviti v umu in ni domišljisko visokoleteče ... kao opica Hanuman, ki je nosila Sri Ramo ... praktično sama sta prebila milijonsko vojsko kralja Ravane. Ojej, čudovite bajke ... toda žal tu na Zahodu nekako se ne izidejo, so malce preveč začinjene. To ni za resne duhovne aspirante ... razen če postanemo tako "otroški" kot je slonovsko božanstvo Ganeš :) .  Sem še videl druge slične zgodbe v kteri se pojavlja božanstvo Ganeš in modrec Prasara (Prashara!), utemeljitelj đojtiša ... zanimivo in poučno, vendar nekako necelovito, še pušča odprta vprašanja glede za naprej. Ljudje skupaj z božanskimi silami si sokreiramo življenje na tem svetu.

Morda mahamantro res nisem mogel iz srca spraviti, toda to zdaj zame ni več pomembno, kajti to ni edina pot do blaženosti in razsvetljenja. Našel sem drugo možnost, ki mi bolj ustreza in jo lako prakticiram. Mantra sama po sebi ne daje moči, ampak potrebna je živa duhovna povezava s resničnimi počeli, ki prihajajo iz duhovnega območja. To je zame Svetloba, Yoty in Beseda, Naam. To mi je celo prvinskeje od kakršnikoli božanskega lika. 

 

Pa lep pozdrav!



#123 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 21. junij 2013, 10:04

živiš program ... virtualni program ... ki je maya ...

 

v resnici pa si neločen del vsega ...

zato, "karkoli počneš >>> ne počneš" ...  je krišna ... ali kakorkoli TO imenuješ

TO je tvoja vsebina ... Vir v tebi ...

noja - če imaš en "vse" potem je logično, da je vse kar je v tem "vse"-ju tudi neločen in neločljiv del tega "vse"-ja (čebi lahko kaj ločil od "vsega", "vse" ne bi bil "vse").

je pa seveda kak virtualni program del vsega in seveda tudi vsaka "maya", tako da je če gledaš iz vidika "vsega" precej brez zveze diskutirati, kaj je "realno" in kaj "virtualno", kaj je "resnično" in kaj "lažno" (ker "vse" pač vključuje "vse" - in ne potrebuješ nobenih pridevnikov več)



#124 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 10:15

saj ... še en dokaz, kako žalostno in osamljeno je biti bog ...

neskončno sam si sredi neskončne neskončnosti ... srce ti poka od žalosti in osamljenosti ...

in potem si izmisliš stomiljonov in eno življensko obliko ... ki so pravtako TI (TO)

in naučiš jih (SE) peti kako si slaven, dober ... in oh, ah, in sploh ...

....

del  sebe v obliki pesa, zajca, opice, kozla  rešiš biti pes, zajc, opica, kozel in jih(se) naučiš petja o samemu sebi, samo zato da sam sebi poješ odo popolnosti ...

 

ampak, ker sem jaz TO ... uživam v tem

 

lepo je biti TO ... čeprav ... ni mi lahko ... jebiga sad ... scratchchin.gif ... laugh.pngbiggrin.pnglaugh.pngylflower.gif

mam cajt ... ležim na ležalniku in se sončim ... madonca ... zakaj mi nihče ne poje sing.gif ??? ... kaj je zopet z vami ??? ylflower.gif  ...

 

Še en dokaz, da žal še ne veš kdo je Bog in kdo si ti. Bog je namreč vedno izpolnjeno srečen v svojih zabavah s svojimi osebnimi spremljevalci, mi pa takrat ko jih iz ljubezni služimo. Vabljen. 



#125 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. junij 2013, 10:27

vabljen ??? v katero vlogo ??? scratchchin.gif

 

Svojo.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0