Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Postavitev družine

družina odnosi razreševanje

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
713 komentarjev na to temo

#26 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 30. julij 2013, 23:45

...Tud jst neki ne razumem...še zmeraj ne razumem fines glede poteka delavnice...

 

Kakšne sposobnosti ima tisti, ki vodi to delavnico?

Ali je postavitev družine v naprej vsebinsko določena, tako, da osebe tam točno vedo koga morajo igrati?...

Ali pred pričetkom poveš kaj je tvoj problem in kdo razdeli vloge ljudem, ki so tam?

Ti ljudje vedo koga igrajo vsebinsko ?

Ali se odvija zgodba z besedami ali samo z mimiko ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kaj je tako nanavadnega v sami igri ...da osebo s problemom prepriča , da je prikaz scene pravi odgovor na njeno težavo?

Kakšne izkušnje koga...kakšna bolj osebna razlaga in primer?

za razlagat kak primer... bi mogu napisat tko dolg post, kot je tvoj povprečni, kar seweda ne bom partyy.gif

zate velja isto, da bi blo najbolš, da greš pogledat, če te zanima.

bom čist na hitr moj pogled, čeprou sem use že 1x napisu.

 

kdor vodi delavnico, mora znati ustvariti primerno energetsko polje in potem z znanjem in izkušnjami voditi stvar, da se čim globlje pride do problema.

primer:

nekdo igra eno žensko (npr. postavljalčevo mater)... in ta ženska joće in gleda v tla... voditelj mora to opaziti in na mesto, kamor gleda ta ženska, naknadno postaviti še enega igralca. zakaj? ker je popolnoma možno, da ženska nekoga objokuje. velikokrat je to splavljen ali nerojen otrok, za katerega niti tisti, ki to postavitev postavlja ni vedel. kasneje se lahko izkaže, da je ta ženska res splavila in mogoče na željo moža in ji je bilo žal in možu nikoli ni odpustila. to pojasni vedenje te ženske v real lifu, ki ga postavljalec do takrat ni vedel, ko pa to izve, začenja to žensko razumeti in spremeni odnos do nje in posledično se njun odnos izboljša, ker je ne obsoja več, ampak razume in sočustvuje z njo.

takih primerov in še bolj presenetljivih je kolkor češ.

 

vsebinsko je določena, ker postavljalec nakaže, kaj bi rad razrešil. se pa velikokrat sproti med postavitvijo precej zaide, ker se sproti kažejo nepričakovane stvari.

oseba načeloma ve (ni pa nujno-odvisno od voditelja in pristopa), koga igra, ampak o tej osebi, katero igra, ne ve prav nič.

vloge npr. določa škufca, pri trtniku pa postavljalec sam. za druge ne vem.

zgodba se izvaja brez besed. je pa ponavadi veliko joka, tudi smeha... ampak mimika je zelo zgovorna.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#27 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. julij 2013, 23:49

...Tud jst neki ne razumem...še zmeraj ne razumem fines glede poteka delavnice...

 

Kakšne sposobnosti ima tisti, ki vodi to delavnico?

Ali je postavitev družine v naprej vsebinsko določena, tako, da osebe tam točno vedo koga morajo igrati?...

Ali pred pričetkom poveš kaj je tvoj problem in kdo razdeli vloge ljudem, ki so tam?

Ti ljudje vedo koga igrajo vsebinsko ?

Ali se odvija zgodba z besedami ali samo z mimiko ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kaj je tako nanavadnega v sami igri ...da osebo s problemom prepriča , da je prikaz scene pravi odgovor na njeno težavo?

Kakšne izkušnje koga...kakšna bolj osebna razlaga in primer?

Kakšne sposobnosti ima tisti, ki to vodi, točno ne vem, razen tega, da se metode nauči pri nekom, ki to res zna (npr. Hellinger, ki je razvil metodo v tej obliki). Bi rekla, da mora imeti eno sposobnost čutenja celote in odnosov znotraj te celote, eno senzibilnost, ki jo nekateri ljudje imajo bolj razvito. Na ostala vprašanja pa pravzaprav sploh ne morem odgovorit, ker so zastavljena tako, kot da gre za nekaj, kar ljudje zaigrajo po neki predlogi, v resnici pa to sploh ni igra. Predstavniki družinskih članov nimajo pojma o človeku, ki ga predstavljajo in ravno v tem je keč - samo stojijo in se prepustijo in skoznje začne delovati duša tistega, ki ga predstavljajo, včasih tako natančno, da ne morejo obstati na nogah, če je bila oseba hudo bolna ali hroma, na primer. Tole bo zdaj mogoče komu zvenelo mal čez les, ampak dejansko je tako in dejansko deluje (mene je dobesedno rešilo iz destruktivne družinske igre in mi omogočilo, da sem starše sprejela tako, da mi še odpuščat ni bilo treba, ker ni bilo več kaj odpuščat.) Pokažejo se odnosi in energijski tokovi med člani družine na globlji ravni, ki je pogosto v vsakdanjem življenju prekrita z igrami, ki jih igramo v odnosih, predsodki ipd. Toliko ti na kratko lahko povem, je pa zadevo, kot sem že napisala, res treba kar preizkusit, po opisu si je težko predstavljat. Jaz priporočam Mateja Škufco, je neposredni učenec Hellingerja, ima pri nas najdaljši staž in zato največ izkušenj in dela res predano in odgovorno.



#28 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 30. julij 2013, 23:50

...Hvala Janko....kr zanimivo se mi sliši., lepo, da si se razgovoril...mal bl jasno zdej....tako, da če te prime...lahko post tud podaljšaš....biggrin.png .....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#29 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 30. julij 2013, 23:51

Janko (ne morem citirat). Skozi custva seveda, ampak je skor bolj pomembo kako jih povezemo z razumom, kaksno vsebino jim pripisemo. Na to pa imamo vpliv.
Prickat pa se se tud morm ucit, piva vec ne pijem, tak da... nisem razumela kaj ne toleriras? :-)

 

s pričkanjem sem se hecal.

hotel sem rečt, da če bi bila na pivu in bi mi rekla, da je use v mislih, da bi ti garant skočil v besedo in protestiral, ker pomoje so čustva trigger tudi za misli, ki se nam rojevajo.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#30 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 30. julij 2013, 23:55

...Hvala Janko....kr zanimivo se mi sliši., lepo, da si se razgovoril...mal bl jasno zdej....tako, da če te prime...lahko post tud podaljšaš....biggrin.png .....

mi na misel ne pride. zgleda, da ne čutim tko, hahahahahahahahaha

sem pa le skuliran člouk in imam mero hypnodisk.gif  (tole pa ni bil hec-to je blo nakladanjepartyy.gif )


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#31 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 30. julij 2013, 23:57

...Aha Ikneee...sva istočasno odpošiljale...pa nisem videla.....icon1_blush.gif

 

Kot že Janku povedala....sliši se zanimivo....

Zame je ključno to...da sodelujoči ne vedo vsega...to bi moralo nekako prepričat...ko pride do ključnih vzorcev .....

Ja verjetno je res dobro, da imate nekateri že izoblikovano mnenje glede kvalitete učitelja....bo lažje izbrati za vse, ki jih bo to zanimalo.....

 

Hvala za odgovore...Ln....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#32 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 30. julij 2013, 23:58

Ne vem no Janko. Izogibaš se konkretnim odgovorom. Še vedno ne zna nihče od vas evforikov pojasniti na konkretnih primerih. Terenskih raziskav pa ne bom šla delat. Če folk to mastno plačuje, bi se spodobilo, da je vse skupaj malce bolj predstavljivo. Zdaj imam ravno čas in voljo, pa sem grem lahko LF terapijo, po Goldu inno.gif  . 

 

pol pa nisem razumel uprašanja?

kot sem vidu, te je skrbel, da nas ni nekej samo evforičnih?

ja a sem lahko bolj nepristranski z odgovorom, kot če ti rečem, da nić ne verjemi, ampak pojdi pogledat?

 

al pa sem kje spregledu uprašanje, pa plis upraši še 1x.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#33 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 31. julij 2013, 00:05

Ne vem no Janko. Izogibaš se konkretnim odgovorom. Še vedno ne zna nihče od vas evforikov pojasniti na konkretnih primerih. Terenskih raziskav pa ne bom šla delat. Če folk to mastno plačuje, bi se spodobilo, da je vse skupaj malce bolj predstavljivo. Zdaj imam ravno čas in voljo, pa sem grem lahko LF terapijo, po Goldu inno.gif  . 

https://www.google.c...el=np&source=hp

 

https://www.google.c...iw=1280&bih=661

 

 

seweda pa sam nisem pogledu nobenega, tko da nimam pojma o vsebini.

 

pa btw.

ne počutim se lih neki evforik.

sem pa ene par stvari sprobu u lajfu in na to temo mi je bila tole kr močna izkušnja. pa sej sem bil parkrat.

podobno tudi hoja po žerjavici... ko sva z eno frendo od a do že use nardila sama in samo zase.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#34 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 31. julij 2013, 00:12

Ma ne, Janko, mislila sem, da poveš, kaj konkretno si ti doživel in kje se to odraža v tvojih družinskih odnosih. Ni pa treba. Hvala za tisto, kar sta doslej z Iknee napisala, deluje precej mistično, moram priznati. Stvar me ne zanima toliko, da bi jo šla pogledat, je pa fajn verjetno, da tisti, ki jim je kaj takega priporočeno, o zadevi čimveč vedo. 



#35 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 31. julij 2013, 00:18

Ma ne, Janko, mislila sem, da poveš, kaj konkretno si ti doživel in kje se to odraža v tvojih družinskih odnosih. Ni pa treba. Hvala za tisto, kar sta doslej z Iknee napisala, deluje precej mistično, moram priznati. Stvar me ne zanima toliko, da bi jo šla pogledat, je pa fajn verjetno, da tisti, ki jim je kaj takega priporočeno, o zadevi čimveč vedo. 

 

aja, to si mislila. mojo osebno izkušnjo.

uf... roman bi blo treba. sam sej te niti neb zanimal. je bla pa pestra, ampak pravo vrednost samo zame in upam mojo familijo.

drži pa, da stvari pridejo za človekom kasneje... tudi čez mesece.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#36 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:09

družina je karmično gledano na sploh najmočnejšega zadeva ... itak je vse povezano z družino ... vse je družina

zadeve dogajajo skozi veliko lajfov in skozi naše različne vloge v lajfih, skozi različna razmerja ...

vpletenih je zelo veliko ... ne samo nekaj tisoč ...

in vsak si na globji plasti želi nekaj uredit tudi z nami ...

in potem se znajdeš pred množico, ki seže v nedogled ...

 

sam postopek postavitve družine, kot se opisuje v tej temi ... je zame en velik zahodnjaški BULŠIT

in izvajajo ga ponavadi ljudje, ki nimajo pojma

gre za biznis , ne pa za pomoč ... 

 

zadeve ki se razvijajo skozi veliko lajfov , se ne da "rešit" z eno primitivno seanso ... razen seveda v kaki Mexiko nadaljevanki ...

smisel življenja je obdelat zadeve na najglobji način, ne pa se odklopit od njih ...

in dokler ne živiš dovolj globoko zavestno raven, to ni mogoče

 

tisti , ki na vsak način želite zapravit svoj denar ... raje naredite kaj koristnega ...

recimo nahranite lačne, ki jih je tudi pri nas veliko ...

 

Zakaj pa ne? Sej po tvojem smo v svojem bistvu itak Bog in se lahko le tako odločimo in se v trenutku rešimo, a ne? 



#37 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:10

Hellinger je bil kot najstnik mobiliziran v nemško vojsko in bil na ruski fronti, preživel rusko ujetništvo. Ko se je vrnil, je šel študirat teologijo in kasneje bil misionar v afriki. tam se je od domorodcev naučil, kako oni zelo učinkovito rešujejo družinske travme in vezi, pa tudi nekatere bolezni in vsakodnevne težave. zapustil je misionarstvo in šel v nemčiji študirat psihologijo, sociologijo in ne vem kaj še vse. povezal je tradicionalno znanje nekaterih afriških plemen (uglavnem masajev, če se ne motim) in ugotovitve sodobne zahodne psihoanalize in vse združil v nov, svoj pristop postavitev družine v polju duha. ideja je torej tradicionalna afriška, razširjena in prilagojena zahodnemu človeku. ne trdim, da je popolna.

ko se postavljalec pripravlja na svojo postavitev, tudi izdela družinsko drevo, kolkor ga pač pozna. posebno pomembni so člani družine, ki so umrli nasilne smrti ali storili samomor, pomembni so splavi v družini, zamolčani člani družine, "črne ovce" v družini, krvoskrunstvo, odvisnosti...skratka, vsa očitna odstopanja in že samo sestavljanje družinskega drevesa je ozaveščanje in spoznavanje svoje družine, njenega karakterja in njenih lastnosti. izvajalcu pa pomaga, da ima širši vpogled v to družino in lažje vodi samo postavitev.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#38 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:11

aja, to si mislila. mojo osebno izkušnjo.

uf... roman bi blo treba. sam sej te niti neb zanimal. 

 

Bi me zanimalo, samo verjetno ne bi povedal, pa kdo drug najbrž tudi ne. 

 

Predvsem pa bi me zanimalo, kako se da tale pristop po učinkovitosti in metodah primerjati z različnimi oblikami družinskih terapij, ki kolikor vem, obstajajo. Samo tam je pogoj, da so vsi udeleženci pripravljeni na sodelovanje. 

 

Ponavadi so takšne zadeve obravnavane z dveh skrajnosti: ali se jim pripisuje magični učinek ali pa se jih totalno degradira. Resnica je ponavadi nekje vmes. 

 

Ker so ponavadi ljudje skozi generacije zapleteni v določene vloge in zabetonirane vzorce kot skupnost, ne govorim o posamezniku, je težko verjeti, da se bo celotna družinska ali sorodstvena skupnost rešila teh vzorcev. 

 

Je pa pač tako, da nekateri izražamo pomisleke, drugi govorijo iz osebne izkušnje in je zagotovo tisto osebno izkušnjo bolj zanimivo brati. 



#39 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:18

Hellinger je bil kot najstnik mobiliziran v nemško vojsko in bil na ruski fronti, preživel rusko ujetništvo. Ko se je vrnil, je šel študirat teologijo in kasneje bil misionar v afriki. tam se je od domorodcev naučil, kako oni zelo učinkovito rešujejo družinske travme in vezi, pa tudi nekatere bolezni in vsakodnevne težave. zapustil je misionarstvo in šel v nemčiji študirat psihologijo, sociologijo in ne vem kaj še vse. povezal je tradicionalno znanje nekaterih afriških plemen (uglavnem masajev, če se ne motim) in ugotovitve sodobne zahodne psihoanalize in vse združil v nov, svoj pristop postavitev družine v polju duha. ideja je torej tradicionalna afriška, razširjena in prilagojena zahodnemu človeku. ne trdim, da je popolna.

ko se postavljalec pripravlja na svojo postavitev, tudi izdela družinsko drevo, kolkor ga pač pozna. posebno pomembni so člani družine, ki so umrli nasilne smrti ali storili samomor, pomembni so splavi v družini, zamolčani člani družine, "črne ovce" v družini, krvoskrunstvo, odvisnosti...skratka, vsa očitna odstopanja in že samo sestavljanje družinskega drevesa je ozaveščanje in spoznavanje svoje družine, njenega karakterja in njenih lastnosti. izvajalcu pa pomaga, da ima širši vpogled v to družino in lažje vodi samo postavitev.

 

Koristen podatek. Je pa to zelo podobno temu, s čimer sem se sama soočala pri razdelovanju lastnih podedovanih vzorcev in soočanju z družinsko karmo. Samo, da nisem šla v to skupinsko. 

 

Je pa res, da na koncu prideš tudi do vpliva, karme in odgovornosti  celotne skupnosti, ne samo sorodstva in smo že pri ideji našega Šamana. 



#40 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:27

Koristen podatek. Je pa to zelo podobno temu, s čimer sem se sama soočala pri razdelovanju lastnih podedovanih vzorcev in soočanju z družinsko karmo. Samo, da nisem šla v to skupinsko. 

 

kot sem večkrat že reku, tudi sam ne jemljem postavitve zdravo za gotovo. predvsem zato, ker se v tako kratkem času ne da celostno pregledati vse rodbine in vseh medsebojnih razmerij, ki posledično vplivajo eno na drugo na celo družino in njihova življenja. več postavitev seveda bolj sestavi cel mozaik in je lahko boljše, ampak to je potem seweda dolgotrajnejši proces.

je pač še en pogled iz drugega zornega kota in nekaterim to lahko zelo hitro koristi, drugim kasneje, tretjim mogoče nikoli. in tudi postavitev je pač ena izmed mnogo pristopov k isti stvari in ne pravim, da kaj drugega ni mogoče tudi za koga bolj primerno.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#41 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:27

pomembna je pot in ne cilj ...

tukaj smo zaradi poti ...

 

:) Zakaj pa pol omenjaš rešitev in v zvezi z njo kako se jo da in ne da dosežt? 



#42 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:29

zadeve ki se razvijajo skozi veliko lajfov , se ne da "rešit" z eno primitivno seanso ... razen seveda v kaki Mexiko nadaljevanki ...

smisel življenja je obdelat zadeve na najglobji način, ne pa se odklopit od njih ...

in dokler ne živiš dovolj globoko zavestno raven, to ni mogoče

 

Lahko da se razvijajo skozi veliko življenj, a nerazrešene se ponavljajo in  če določene vzorce rešiš tukaj in sedaj, si veliko naredil  kar se družinske karme in razreševanja tiče.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#43 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:34

Lahko da se razvijajo skozi veliko življenj, a nerazrešene se ponavljajo in  če določene vzorce rešiš tukaj in sedaj, si veliko naredil  kar se družinske karme in razreševanja tiče.

tudi sam to tako vidim.

zna biti sicer frustrirajoče, če se vse ne reši enostavno tako, na enkrat...

ampak saj, mi smo tudi zgolj en od premnogih faktorjev, kar se generacij tiče,

in lahko sicer pridodamo svoj delež, ampak nikoli ne bomo mogli razrešiti vseh vozlov naših prednikov.



#44 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:43

tukaj smo zaradi poti ... zaradi izkušanja ...

cilj ... torej bog ... smo že od vsega začetka

 

Zakaj si pol omenjal rešitev in proces do rešitve?



#45 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:49

imaš prav ... 

ampak vse zadeve z nekom je potrebno uredit z vsakim posebej ... in vsako obremenjujočo zadevo posebej ... sicer nisi naredil ničesar ...

zadevo lahko delno poveš in poskušaš uredit z nekom vpletenim ... pa nisem prepričan, niti najmanj , da te bo poskušal razumet ... ravno nasprotno ...

in ni pričakovat , da se bo kdo od vpletenih spremenil ... tudi ti se najbrž neboš ... najbrž pričakuješ, da se spremenijo drugi ... 

 

pavšalnih instant rešitev ni

 

Zakaj ne, sej si jaz Bog, a ne?

 

boljša varianta je urejanje na mentalni plast, zavestni plasti ...

zadevo pa izpelješ preko svojega in vpletenega višjega jaza ...

torej urejaš nevezano na materialno ...

 

dokler tega ne znaš, ti ne more pomagat noben guru ...

ko to znaš, ne rabiš nobenega guruja ...

 

Ti znaš? Si rešen? Aja sej res, rešitev ni pomembna, pot je :)



#46 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 08:51

imaš prav ... 

ampak vse zadeve z nekom je potrebno uredit z vsakim posebej ... in vsako obremenjujočo zadevo posebej ... sicer nisi naredil ničesar ...

zadevo lahko delno poveš in poskušaš uredit z nekom vpletenim ... pa nisem prepričan, niti najmanj , da te bo poskušal razumet ... ravno nasprotno ...

in ni pričakovat , da se bo kdo od vpletenih spremenil ... tudi ti se najbrž neboš ... najbrž pričakuješ, da se spremenijo drugi ... 

 

pavšalnih instant rešitev ni

 

boljša varianta je urejanje na mentalni plast, zavestni plasti ...

zadevo pa izpelješ preko svojega in vpletenega višjega jaza ...

torej urejaš nevezano na materialno ...

 

dokler tega ne znaš, ti ne more pomagat noben guru ...

ko to znaš, ne rabiš nobenega guruja ...

 

Oboje je pomembno tako na zavestni plasti, kot tudi materialni, ko se "kolo" zavrti, gre eno z drugim.  Spremebe pa so za vse, tud sam moraš biti odprt za spremembe in pripravljen spremeniti kak pogled.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#47 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:05

za dobro in enostavno družinsko terapijo naredi en dober širše družinski piknik z veliko piva ...

dokler bo dovolj piva, boste vsi srečni in pošlihtani ...

 

Aja, to si mislil tako, da se večina sprtih sorodnikov itak ne pojavi, če pa že, se ob zadostni količini piva sprostijo vse travme, družinske skrivnosti in zamere in nato jih ne bo na naslednjem pikniku laugh.png . Za enostavno družinsko terapijo je namesto piva dovolj tudi ena ornk zapuščinska razprava partyy.gif



#48 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:06

po spiti gajbi piva, ti je par uric prav fajn, pa še vse grde grejo domov. fly2.gif



#49 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:10

 Za enostavno družinsko terapijo je namesto piva dovolj tudi ena ornk zapuščinska razprava partyy.gif

 

Ha ha zdaj si me na eno zapuščinsko spomnila, kak je blo pestro,  ko smo se res vsi zbrali biggrin.png


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#50 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. julij 2013, 09:11

jaaa ... bog si ... zato se ne rabiš limat na nekaj, kar že ves čas si ...

zaživi to kar si ...

 

npr : če praviš, da si ljubezen ... potem jo živi ...

 

Izmikaš se vprašanjem, ampak tudi do tega imaš pravico smile.png

 

Če že veš čas si to kar si, v čemu je smisel rečt... zaživi to kar si (če pa itak že ves čas si to kar si) ?

 

Kakšen "npr." in "potem", če pa že ves čas si to kar si?

 

In še enkrat. Če si Bog kot praviš, zakaj naj se ne bi mogel rešiti v trenutku? Aja, ker važna je pot, ne cilj. Čeprav cilj si itak že v začetku. Zakaj omenjaš rešitev pol in proces doseganja rešitve? 







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: družina, odnosi, razreševanje

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0