Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Postavitev družine

družina odnosi razreševanje

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
713 komentarjev na to temo

#76 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 31. julij 2013, 15:41


 

Vprašanje se nanaša na to, kako vi zdržite brez domačih interview.gif

 

Pol pa tko vpraš, kak pa je to pri tebi; ali lažje ti brez njih ali oni brez tebe :)


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#77 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 31. julij 2013, 17:20

vidiš, pa tako si se upiral ... 146fs96171.gif

 

Ja, zdej pa ti želim vso srečo.



#78 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. julij 2013, 17:57

Kar sem že bluzio nekje...delček s katerim se seveda ni treba strinjat......biggrin.png 

 

...Primarna družina so oče, mati, bratje in sestre, sekundarna partner in otroci. Tu ne govorimo o številu članov določenega gospodinjstva, pač pa o ljudeh, ki so tesneje povezani zaradi sorodstvenih vezi. Tako kot ima človek svojo auro, ima tudi družina svojo. Zato energija družine zaobjame še živeče ali že pokojne, bližnje ali daljne sorodnike. Sorodstveni vplivi so močnejši, kot si lahko predstavljamo. Energijske matrice ne moremo ugledati z očmi, lahko pa jo gledamo z notranjim očesom oziroma začutimo kako drugače. Tisti bolj senzibilni zelo hitro občutijo morebitno neravnovesje.

 

Družinska matrica ima svojo zavest, ta pa že po naravni inerciji nenehno stremi za ravnovesjem. Da bi se to vzpostavilo, nekateri člani prevzamejo vlogo "žrtve" in tako živijo svoje življenje, ki ni povsem njihovo; nezavedno skušajo popraviti porušeno ravnovesje. Poglejmo pogost status družinskih članov, zaradi katerega je to ravnovesje porušeno: nezakonski otrok enega od staršev, ki ni sprejet v družino; zamolčan član širše družine, ki se ga ta sramuje; družinski član, ki je spremenil vero ali pa vstopil v določeno sekto; Ijubimec ali Ijubimka mame ali očeta; splavljen otrok; član, ki je telesno ali duševno stigmatiziran itd. Hellinger na primer ugotavlja, da lahko otrok povzame določene lastnosti ali navade že umrlega člana družine, ki pa ga morda sploh ni poznal ali pa celo nikoli ni slišal zanj....


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#79 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 31. julij 2013, 18:12

tudi jaz sem bila prisotna na postavitvi družine, nisem pa je postavljala sama. Ne vem kdo je vodil, ne vem po kateri metodi, vsega skupaj se bolj slabo spomnim. Mislim da sem sodelovala kot eden od članov družine, morda pa niti to ne. Se pa zelo dobro spomnim vtisa, ki je zelo podoben temu kar pravi Iknee ,, mističen. Ampak vem, da če ne bi nič vedela o tem in bi me zanimalo, bi me ta beseda skoraj zagotovo malo prestrašila, zaskrbela ali celo odvrnila. Vsaj do zdaj sem mislila, da je pri tej stvari vse le dobro. Ko pa berem vse te skrbi in dvome, moram reči, da je tudi mene zaneslo. Tisti, ki niste tega od blizu doživeli me kljub vsemu ne morete prepričati o nasprotnem. Še vedno družinsko postavitev vidim kot eno od tistih stvari na svetu, ki so lahko le dobre. Katere so to, ve vsak zase, v katere ne dvomi in se jih veseli. Tole se zdaj sliši kot slaba reklama, vzemte to kot izjavo ,,men je pa mango najboljši,,

#80 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 31. julij 2013, 18:13

Debata se je lepo razvila, dali ste tudi vpogled v to, kaj se tam dejansko dogaja in kako naj bi vplivalo na človeka/družino. Vedno je dobro slišati izkušnje iz prve roke, sploh pozitivneviola-sm.jpg. Moja dilema, kot že omenjeno, je bila predvsem zaradi izvajalca, ker se mi pač ne zdi, da je vsak sposoben to izpeljati tako, kot bi moral. Meni je bila postavljena družina, a ne na kakšni delavnici. Kasneje sem izvedela tudi za eno zadevo, za katero mi ni bilo jasno ohohoho časa. Takšnega vpogleda, ki ga tukaj omenjate, pa tudi res dobilagreenluschy.jpg.

 

Me pa zanima - tisti, ki ste se udeležili, ste to storili enkrat ali večkrat? In kaj vas je gnalo, da ste šli ponovno? 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#81 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 31. julij 2013, 18:23

anne, kot sem omenil, sem bil na mini verziji postavitve in bi definitivno ob priložnosti šel tudi na bolj obširno "seanso".



#82 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 31. julij 2013, 18:51

enkrat sem bila prisotna. Sem pa razmišljala, da če bi šla sama postavljat, zdaj, bi najbrž šla večkrat, preprosto zato, ker če bi šla, bi šla kar tako, brez pričakovanj in ne bi se tudi želela preveč sama poglabljati. Take filme si pač vrtim in to so moji načrti (če bi bilo bi bilo tako), za katere pa sploh ne vem ali so na tak način izvedljivi. Tudi jaz imam strahove, ki se pa tičejo predvsem ljudi, ki bi bili tam prisotni. Če ni to izgovor ..?.. Seveda se me lahko zdaj lovi za besede, češ da pa hkrati trdim, kako je to dobra stvar. Ja mango mi je lahko še vedno najboljši, sam ne takrat ko imam težave z želodcem. Menda se razume kaj hočem reči ? zato zdaj niti ne bi šla. Sama itak še nisem postavljala. Pa tudi dvom sem razvila glede izvajalca. Zato pa je fajn da si lahko le prisoten.

#83 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. julij 2013, 19:09

Debata se je lepo razvila, dali ste tudi vpogled v to, kaj se tam dejansko dogaja in kako naj bi vplivalo na človeka/družino. Vedno je dobro slišati izkušnje iz prve roke, sploh pozitivneviola-sm.jpg. Moja dilema, kot že omenjeno, je bila predvsem zaradi izvajalca, ker se mi pač ne zdi, da je vsak sposoben to izpeljati tako, kot bi moral. Meni je bila postavljena družina, a ne na kakšni delavnici. Kasneje sem izvedela tudi za eno zadevo, za katero mi ni bilo jasno ohohoho časa. Takšnega vpogleda, ki ga tukaj omenjate, pa tudi res dobilagreenluschy.jpg.

 

Me pa zanima - tisti, ki ste se udeležili, ste to storili enkrat ali večkrat? In kaj vas je gnalo, da ste šli ponovno? 

Dvakrat sploh nisem postavljala, sem bila le opazovalka, najprej sem bila preveč skeptična in sem hotela najprej videt, kaj to je, preden grem tja "s svojo familijo". Pa mi je naredilo globok vtis in odprlo pomembna spoznanja. Drugič pa nisem prišla na vrsto in sem tako šla še enkrat, v tretje gre rado wink.png. To je bilo pri Škufci. Potem je prišel v Ljubljano še Nemec G. Walper, tudi Hellingerjev učenec. Ker sem imela s prvo postavitvijo zelo dobro izkušnjo, sem hotela pogledati še en drug vidik družine, pa tudi zanimalo me je, kako je, če to vodi nekdo drug. Ko je naslednje leto prišel še sam Hellinger, ki je razvil metodo v današnji najbolj razširjeni obliki, ga pa seveda nisem hotela zamuditi, pa še intervju sem delala z njim, ker sem takrat delala kot svobodna publicistka. Vsi trije delajo v principu enako, z manjšimi individualnimi razlikami, bistvenih razlik pa nisem opazila, niti med Hellingerjem in Škufco, kar pomeni, da je Škufca res kompetenten. Ne sede pa vsak človek vsakemu, to je pa menda jasno, tudi tisti, ki se komu zdi res dober, komu drugemu sploh ne bo všeč. Odnos "terapevt - človek, ki se zdravi" je vedno subjektiven.   



#84 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 31. julij 2013, 19:28

Odnos "terapevt - človek, ki se zdravi" je vedno subjektiven.   

 

meni je zanimivo vprašanje... in zdaj ga bom postavil namerno na bolj ezoteričen način;

kako naj nekdo, ki je nerazsvetljen ve, da je nekdo razsvetljen oz. da je nekdo zanj primeren guru?

enako vprašanje se lahko postavi pri terapiji.

 

in potem vedno znova slišim od ljudi, da kako mu ta in oni psihiater ne ustreza,

ter se sprašujem, če ni mogoče ravno ta zato najbolj primeren :D



#85 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 19:36

Vsak dobi glede na čas razvoja sebi primernega terapevta. shake2.gif



#86 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. julij 2013, 19:42

 meni je zanimivo vprašanje... in zdaj ga bom postavil namerno na bolj ezoteričen način;

kako naj nekdo, ki je nerazsvetljen ve, da je nekdo razsvetljen oz. da je nekdo zanj primeren guru?

enako vprašanje se lahko postavi pri terapiji.

 

in potem vedno znova slišim od ljudi, da kako mu ta in oni psihiater ne ustreza,

ter se sprašujem, če ni mogoče ravno ta zato najbolj primeren biggrin.png

Dober psihoterapevt zna to neustreznost uporabiti v prid terapiji, še preden mu pacient pobriše wink.png. Sicer pa imamo ljudje pogosto to navado, da se dokler se le da izogibamo tistemu, kar je najbolj zdravilno (ker je ponavad vsaj mal grenkoukid.gif) Ko nam je zadosti hudo, pa se kar najde "ta pravi". Sicer se pa strinjam z gornjo Goldovo mislijo. Ko je govor o prepoznavanju razsvetljenih ljudi, se spomnim izjave zenovskega mojstra Shunrya Suzukija, ki je na vprašanje učencev, če je razsvetljen, smeje odgovoril: O tem pa povprašajte mojo ženo! biggrin.png



#87 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 31. julij 2013, 19:57

Dober psihoterapevt zna to neustreznost uporabiti v prid terapiji, še preden mu pacient pobriše wink.png. Sicer pa imamo ljudje pogosto to navado, da se dokler se le da izogibamo tistemu, kar je najbolj zdravilno (ker je ponavad vsaj mal grenkoukid.gif) Ko nam je zadosti hudo, pa se kar najde "ta pravi". Sicer se pa strinjam z gornjo Goldovo mislijo. Ko je govor o prepoznavanju razsvetljenih ljudi, se spomnim izjave zenovskega mojstra Shunrya Suzukija, ki je na vprašanje učencev, če je razsvetljen, smeje odgovoril: O tem pa povprašajte mojo ženo! biggrin.png

 

hahaha :D ja, samski človek dosti bolj hitro da vtis razsvetljenca, kot npr nekdo, ki se mora ubadati z otroci. 



#88 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 31. julij 2013, 20:09

No jaz sem bila dvakrat na psihoterapiji. Prvič mi psihoterapevtka ni ustrezala, ni upoštevala mojih mnenj in želja, tako da sem bila pri njej samo 1x. Druga me prav tako ni poslušala glih najbolj, sicer sem bila večkrat pri njej, na koncu sem jo pa vseeno pobrisala.... ker ji preprosto nisem mogla zaupat.

Zdaj pa tuhtam, kako točno naj bi to, da jima jaz nisem zaupala, onidve uporabili v prid terapiji? scratchchin.gif  Razsvetlite me, prosim. 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#89 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 31. julij 2013, 20:25

Silica, v tretje gre menda radobiggrin.png

 

Kolikor jaz razumem Iknee, je mogoče ravno popolnoma nasprotno mnenje dobro, da se začnemo zavedati, da je lahko pogled tudi drugačen... In da mora pravi psihoterapevt to zaznati in stvar pravilno peljati na drugačen način, da se potem nekje srečata. Ampak tako jaz razumemwink.png


Life begins at the end of your comfort zone. 


#90 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. julij 2013, 20:34

ne vem če te razumem janko,ne jemleš je zrdavo, priporočaš pa jo?

 

tole si se vrjetno zatipkala in mislila zdravo za gotovo ane?

recimo, da je tko.

 

ja, priporočam jo vsakomur, da gre pogledat, če je to zanj primeren pristop.

in ja, ne jemljem ga zdravo za gotovo.

 

in ja, vse sem ene parkrat že pojasnil in ker se mi ne lub iskat, ti bom še 1x na hitr.

 

vsakomur priporočam, da gre pogledat ali kasneje tut sprobat, ker se tam lahko pokaže najmanj še en pogled na situacijo ali problem, na kakršen način sam nikoli ne bi razmišljal.

in ja, ne jemljem zdravo za gotovo, ker...

lahko zmanjka časa oz. so vsi igralci in postavlalec tako zelo izmučeni, da se enostavno ne da nadaljevati in situacija se ni razjasnila do konca. zato je včasih potrebno večkrat postavljati za isti problem, da se mu pride do dna. poleg tega je potreben čas, da človek sploh dojame, kaj se je pokazalo in da na vse to pogleda tudi iz časovne distance in kasnejšim opazovanjem te svoje situacije tudi na nov način, katerega mu je ponudila postavitev.

lahko voditelj nespretno vodi celo postavitev in ni optimalnega efekta, lahko se napačno interpretira postavitev in prav zato je še kako pomemben voditelj, ki mora imeti čim več znanja in izkušenj... lahko je še kaj tretjega... skratka... jes ne jemljem zdravo za gotovo.

tudi en moj primer... se še ni do konca razjasnil in ta trenutek še vedno izgleda, kot, da je bila postavitev neuspešna... ampak... vem, da se lahko pokaže še drugače...

uglavnem....

mislim, da sta imgultwugla in iknee povedala popolnoma isto, pa še dosti boljša retorika sta od mene in z več potrpežljivosti.

 

in če ti še kar kej ni jasno, se ne bom več upiral misli, da ti bolj, kot da bi brala vsebino, iščeš, na kaj bi se lahko zapela. in če misliš še kej dlakocepit, se bom enostavno umaknil, kot sem se že večkrat zadnje dni. ali če ti bo to bolj razumljivo-gold je to ocenil, da sem pokazal, koliko me je v hlačah.

in potem bom v miru počakal še na današnjo diagnozo mojega psihofizičnega stanja. eno, ki sem jo dobil zjutraj na osebno sporočilo ni uradno in ne velja, ker ni bilo podprto z nobenim lajkom.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#91 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. julij 2013, 20:37

No jaz sem bila dvakrat na psihoterapiji. Prvič mi psihoterapevtka ni ustrezala, ni upoštevala mojih mnenj in želja, tako da sem bila pri njej samo 1x. Druga me prav tako ni poslušala glih najbolj, sicer sem bila večkrat pri njej, na koncu sem jo pa vseeno pobrisala.... ker ji preprosto nisem mogla zaupat.

Zdaj pa tuhtam, kako točno naj bi to, da jima jaz nisem zaupala, onidve uporabili v prid terapiji? scratchchin.gif  Razsvetlite me, prosim. 

Poudarek je bil na dober psihoterapevt - mogoče pa v tvojem primeru ni kaj razsvetljevati in enostavno nista bili dobri zate, in je bilo dobro, da si jo pobrisala ...partyy.gif  Pri dobrem psihoterapevtu zaupanje in spoštljiv odnos do klienta ni problem. V kontekstu pogovora z XYZ sem imela predvsem v mislih situacijo, ko prideš do točke, ko se je treba soočit z lastno senco, to pa zna bit neprijetno in to nezavedno projeciraš na terapevta in ti postane on neprijeten. Če je dober, bo to znal premostit, ohranit zaupanje in to izkoristit v prid zdravljenja - se pravi prepoznavanja kakih nezavednih destruktivnih vzorcev, potlačenega strahu, jeze in kar je še podobnih virov muk in težav.  



#92 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. julij 2013, 20:58

obstajajo tudi 100% metode za ugotavljanje ... pa jih ne bom razlagal ...

Oooo, dej no, zakaj pa ne?mellow.png Pa glih to bi bilo najbolj zanimivo! 



#93 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 21:02

Janko, sej bi blo tud men nerodn skapirat poanto, katera te matra worship.gif



#94 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. julij 2013, 21:02

Lepo, da ti vse lepo laufa. Upajmo, da bo trajalo. goldfish.gif Nekateri lahko tako kot ti, drugi tako ne morejo, pa do tega miru pridejo drugače. Sto ljudi, sto čudi.

Domnevam, da še nimaš otrok? Otroci imajo namreč eno tendenco, kot en čuden nagon, da grejo naravnost v tisto družinsko sranje, ki si mu tako odločno zaloputnil vrata. In tega skoraj ne moreš preprečit, že najdejo svoj, včasih presenetljiv in šokanten način, kako to narest in ti servirat vse, kar si odklopil, naravnost pred nos. Pa ne, da ti ne privoščim miru pred familijo in lepega življenja, samo kot opozorilo. da ne boš preveč presenečen wink.png.   

 

to je pa meni nekaj popolnoma samoumevnega... če res kej drži okoli karme in teh jajčk... ali če hočeš, da smo si eden drugemu učitelji skozi več življenj in si eden drugemu kreiramo situacije, iz katerih naj bi se kej naučili...

potem je meni popolnoma logično, da se največje pizdraije dogajajo prav v primarnih družinah.

 

pa da nau pomote... reku sem logično in ne pravilno.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#95 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. julij 2013, 21:20

Iskreno se zahvaljujem gospodoma shamannamu in goldu, saj mi nazorno kažeta, kako enostavno je lahko življenje.

 

Očitno te lahko popolnoma izpolnjuje, očitno je lahko smisel življenja, če visiš po 15 ur/dan na luninem forumu in popaš intelektualno podmorniške poste v najrazličnejše teme. Nisem še dognal, ali je ključno da popaš vedno iste izjave v vse različna teme.

 

shamannamo - od prejšnje sobote do zdaj 662 postov...

gold - od prejšnje sobote do zdaj 590 postov

 

wow! - dobra sta.

samo nevednež bi lahko trdil, da ta shamannamova izjava za vaju velja verjetno le z kakim u-jem pred ali i-jem za "bogom" (lahko tudi oboje)

 

tegale posta sem pa jes vesel, ker tut men paše slišat, da še kdo tko misli.

bi reku ja. sej zdej se spomnim, da si zadnjič za regresoterapevte uprašala. najrajš bi te napizdu, ker postavljaš nehvaležna uprašanja, hahahahah.

skratka-ne poznam nikogar, ki bi ti ga kot prijatelju upal priporočat, pa čeprav jih vem za nekaj, ki to izvajajo.

pa nazaj na postavitev in okoli izvajalcev.

je jeba... sploh je blo kriza, ko se je pojavil reiki. iz prve roke vem za nekoga, ki je, ko je zmanjkovalo za pijačo, mal po sindikalnih cenah pisal iniciacije. temu primerno je tudi predal znanja novim reikistom. še največ s svojim zgledom o ošabnosti in manipuliranju. skrivanju svojega neznanja in zblojenosti za masko misterioznosti in vzvišenosti. pa sej poznamo to vsi.

in skratka ti novi reikisti, butasti, da niti niso vedeli, česa vsega ne vejo, so samozavestno začeki izvajat tudi regresije...

zadnjič je nekdo omenil, da je bla znanka pri priznani postavljalki družin.

wtf.

kdo pa je priznan? po katerih kriterijih?

izda kako knjigo v samozaložbi? za kak worenk pir naroči lep članek o sebi v kaki astro prilogi? ima polno steno iniciacij samooklicanih mojstrov?

 

 

da kdo koga lahko zafrkne... ? e... kle pa jes gledam tut mal drgač

velikokrat ti najvećji bedak, ki izgleda na prvo žogo, da te je zafrknil, naredil veliko uslugo. sej da se razumemo... usluge ti ni naredil namenoma. on je samo basal svoj ego ali denarnico... ampak kot stranski učinek pa je tebi kljub vsemu veliko dal. če ne drugega, je bil samo eden v seriji, ki so te nategnil, da končno začneš se mal vase obračat.

in zato jes tut nimam nobenih zamer do telih mnogih "nategantov" vseh vrst. sej imajo nehvaležno nalogo, ki je niti sami ne razumejo. imajo idejo, da so pametni in modri, u resnic pa tolk omejeni, da se tega niti ne zavedajo. ampak točno taki lahko svoje poslanstvo kwalitetno opravljajo.

sej tut kle na forumu se kej najde. vzorčni primeri celo, bi reku, hahahahaha

 

 

 

in verjetno nisi vedu, da učitelj pride, ko je učenec pripravljen. usaj kle je tko nekdo vedu powedat.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#96 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. julij 2013, 21:27

Če bo komu zmanjkal materiala naj začne pa sebe citirat . Vse je terapija 1.gif



#97 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. julij 2013, 21:35

tole si se vrjetno zatipkala in mislila zdravo za gotovo ane?

recimo, da je tko.

 

ja, priporočam jo vsakomur, da gre pogledat, če je to zanj primeren pristop.

in ja, ne jemljem ga zdravo za gotovo.

 

in ja, vse sem ene parkrat že pojasnil in ker se mi ne lub iskat, ti bom še 1x na hitr.

 

vsakomur priporočam, da gre pogledat ali kasneje tut sprobat, ker se tam lahko pokaže najmanj še en pogled na situacijo ali problem, na kakršen način sam nikoli ne bi razmišljal.

in ja, ne jemljem zdravo za gotovo, ker...

lahko zmanjka časa oz. so vsi igralci in postavlalec tako zelo izmučeni, da se enostavno ne da nadaljevati in situacija se ni razjasnila do konca. zato je včasih potrebno večkrat postavljati za isti problem, da se mu pride do dna. poleg tega je potreben čas, da človek sploh dojame, kaj se je pokazalo in da na vse to pogleda tudi iz časovne distance in kasnejšim opazovanjem te svoje situacije tudi na nov način, katerega mu je ponudila postavitev.

lahko voditelj nespretno vodi celo postavitev in ni optimalnega efekta, lahko se napačno interpretira postavitev in prav zato je še kako pomemben voditelj, ki mora imeti čim več znanja in izkušenj... lahko je še kaj tretjega... skratka... jes ne jemljem zdravo za gotovo.

tudi en moj primer... se še ni do konca razjasnil in ta trenutek še vedno izgleda, kot, da je bila postavitev neuspešna... ampak... vem, da se lahko pokaže še drugače...

uglavnem....

mislim, da sta imgultwugla in iknee povedala popolnoma isto, pa še dosti boljša retorika sta od mene in z več potrpežljivosti.

 

in če ti še kar kej ni jasno, se ne bom več upiral misli, da ti bolj, kot da bi brala vsebino, iščeš, na kaj bi se lahko zapela. in če misliš še kej dlakocepit, se bom enostavno umaknil, kot sem se že večkrat zadnje dni. ali če ti bo to bolj razumljivo-gold je to ocenil, da sem pokazal, koliko me je v hlačah.

in potem bom v miru počakal še na današnjo diagnozo mojega psihofizičnega stanja. eno, ki sem jo dobil zjutraj na osebno sporočilo ni uradno in ne velja, ker ni bilo podprto z nobenim lajkom.

hvala za odgovor, ja sem mislila zdravo in nisem hotla dlakocepit sam ni se mi zdelo logično....

ker jaz osebno je ne bi priporočala, sam po teh postih sodeč ,vidim da pomaga, ali vsaj navidezno pomaga nekaterim.



#98 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. julij 2013, 21:37

tisti , ki na vsak način želite zapravit svoj denar ... raje naredite kaj koristnega ...

recimo nahranite lačne, ki jih je tudi pri nas veliko ...

 

lačnih je mnogo tudi zato, ker jim toča razbije pridelek. ti pa to znaš hendlat, pa tuki neki foliraš in drugim na vest trkaš?

a so te tko učil pr verouku?


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#99 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 31. julij 2013, 21:40

Silica, v tretje gre menda radobiggrin.png

 

Kolikor jaz razumem Iknee, je mogoče ravno popolnoma nasprotno mnenje dobro, da se začnemo zavedati, da je lahko pogled tudi drugačen... In da mora pravi psihoterapevt to zaznati in stvar pravilno peljati na drugačen način, da se potem nekje srečata. Ampak tako jaz razumemwink.png

 

Ja... tretjega imam že izbranega, bo pa še trajalo, da pridem do njega. Je le nekaj tisoč km in nekaj tisoč € stran wink.png

 

Poudarek je bil na dober psihoterapevt - mogoče pa v tvojem primeru ni kaj razsvetljevati in enostavno nista bili dobri zate, in je bilo dobro, da si jo pobrisala ...partyy.gif  Pri dobrem psihoterapevtu zaupanje in spoštljiv odnos do klienta ni problem. V kontekstu pogovora z XYZ sem imela predvsem v mislih situacijo, ko prideš do točke, ko se je treba soočit z lastno senco, to pa zna bit neprijetno in to nezavedno projeciraš na terapevta in ti postane on neprijeten. Če je dober, bo to znal premostit, ohranit zaupanje in to izkoristit v prid zdravljenja - se pravi prepoznavanja kakih nezavednih destruktivnih vzorcev, potlačenega strahu, jeze in kar je še podobnih virov muk in težav.  

 

 

Veš kaj mene moti tule. Razlika med "dober" in "dober zate". K obema psihoterapevtkama hodi kup ljudi, torej že morata biti dobri. Kar pa še ne pomeni, da sta dobri za vsakega.

Kar sem jaz debatirala s tistimi (oz. brala njihove izkušnje), ki hodijo / so hodili k psihiatrom, psihoterapevtom, ja, so tudi taki, ki se niso bili še pripravljeni soočiti in so nehali hoditi. Večinoma jim pa pač določen terapevt res ni ustrezal in so menjali, dokler niso naleteli na koga, s komer so se ujeli. Tule ne gre kakor pri ne vem, kirurgu, ki ti lahko odlično operira želodec kljub temu, da ti je zoprn ali pa kakor pri zagamanem prfoxu, ki ti kljub vsemu uspe vbiti nekaj znanja v glavo. Mora biti neka povezava.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#100 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. julij 2013, 21:43

hvala za odgovor, ja sem mislila zdravo in nisem hotla dlakocepit sam ni se mi zdelo logično....

ker jaz osebno je ne bi priporočala, sam po teh postih sodeč ,vidim da pomaga, ali vsaj navidezno pomaga nekaterim.

 

žal te moram spet popravit.

priporočam to, da se gre pogledat... in se potem vsak sam odloči, če je to zanj.

ma u bistvu sem to že tolkrat ponovil, da sploh ne vem več, če sem res zmeri poudaril, da nej gre najprej pogledat in ne kr takoj probat.

velaj pa tut to, da mogoče komu ne pomaga, oziroma iz katerih naštetih razlogov ni bilo izpeljano optimalno oziroma še ni dojel efektov.

kot sem reku, tut meni od zadnje moje še ni vse se poklopil.

u bistvu smo bili trije... ločeni eden od drugega, ampak praktično za isto stvar... in 2 rezultata sta se takoj poklopila več ali manj, tretji pa glih kontra. ampak...

načeloma in tudi praktčno je še vedno možno, da se kot pravi pokažejo vsi trije rezultati, ampak ker to vem, pač ne šinfam, da je blo kej narobe pri komerkoli.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....





Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: družina, odnosi, razreševanje

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0