Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ko se smilimo samemu sebi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
403 komentarjev na to temo

#76 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. avgust 2013, 20:22

icon1_thumbup.gif icon_smesko.gif

 

Živali res ne poznajo samo pomilovanja...saj to bi blo  čudno... če drži , da je smiljenje samemu sebi obrambni mehanizem ega  In živali so nam ljube prav zato... ker nimajo ega. Niso žleht, niso zamerljive niti  maščevalne... . 

 

Za konje , ki jih bolj poznam, velja naslednja lista prioritet ... najprej varnost , nato hranjenje in  nato igra/druženje . Hranijo se tedaj, ko se počutijo varne in igrajo se , ko so varni in siti.  Čisto preprosta pravila, ki so jim v divjini omogočila preživetje. nekaj sto let druženja z nami ... nadživalmi...jih še ni spridilo do te mere, da bi pozabili na instinkte, ki jim jih je vcepila mati narava skozi evolucijo. Prvi postulat je preživetje, ostalo je podrejeno... .  Konjarji pravimo, da konj najprej reagira, šele nato "misli" . Konj, kateremu se  prikradeš od zadaj ... kjer si izven njegovega vidnega polja , bo najprej brcnil , nato zbežal sto metrov stran in šele nato pogledal, kaj je brcnil . Mi je že letelo kopito par cm stran od nosu  ... prav od te na slikci levo zgoraj  icon_smile_big.gif  . 

 

Čustva ? Imajo . Če ostanem pri konjih...navezanost  icon1_thumbup.gif konji si ponavadi izberejo kompanjona, s katerim se družijo več, kot z ostalimi . Če kompanjon  odide iz hleva, je konj dolgo časa vznemirjen , pobit, brezvoljen . Tudi če mu daš zraven drugega konja, ga ne bo sprejel takoj...ali pa ga sploh ne bo .   Empatija... pri kozah recimo ...male koze pri igri skačejo na vse, kar je mogoče in nemogoče ... in se zgodi , da se kakšna prevrne, obleži za par sekund . Ostale pridejo k njej, jo obkrožijo in bodrijo, dokler ne vstane . Videl na lastne oči , ne enkrat . Seveda so to preprosta čustva, vendar so in si jih delijo.

 

bil janko v jugo vojski...

brdsko planinska pešadija...

ki je imela tudi tovarna grla oz. po domače: konje...

in v skupino konjevodcev...si prišel uglavnem in predvsem zaradi posebnih zaslug... ki si jih je janko po kriterijih nadrejenih seweda prislužil. skratka... elitna skupina laugh.png

in janko zadolžil konja... slepega na eno oko... in oslepel ni zaradi pretirane nežnosti in ljubeče skrbnosti jankotovih predhodnikov...

in temu primerno je bil tudi ćoravi (tko sem ga klicu, čeprou mu je blo ime brest) prijazen in gostoljuben do vseh in vsega v njegovem dosegu...

ampak... po par dneh... pa je bil janko edini, ki s ćoravim ni imel nobenih težav.  postala sva clo fuul frenda. delila sva si tudi bonbone, cigaret pa ne, ker ćoravi ni kadil. je pa zato pil kot konj biggrin.png janko pa nič manj, če le, se je dal kam spizdit. inno.gifpartyy.giflaugh.png

skratka... čeprou je jenko že tut prej kdaj sedel na konju in je janko mislil, da o konjih ve že veliko, če mu zna za silo brati govorico striženja z ušesi... je bil janko v tem druženju s podivjanimi, trpinčenimi vojaškimi konji velikrat milo rečeno prijetno presenečen, da ne rečem ganjen do solz. pa ne bi o detajlih, da se nam še raznežil preveč. in na te konje sem se tut kasneje še velikrat spomnil, čeprou... lih paketov s piškoti in toplimi štunfi... jim pa res nisem pošiljalinno.gif

skratka... konji imajo dušo, pa čustva tut, pa sočutje tut, pa nežnost tut, pa prijaznost tut, pa iskrenost tut, pa govorijo tut. trmasti pa niso. to je samo lastnost, ki jo dobi v paketu skupi z lepoto  vse, kar je lepega na swetulove3.gif

v koze se pa rajš nikol nisem poglabljal. že ta krščene znajo bit komplicirane, kaj šele brezvernice. tongue.pngpartyy.giflaugh.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#77 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. avgust 2013, 20:34

To ljudje samo mislimo/te, da ima žival bolj preprosta čustva. Ni res.

Mogoče samo manj komplicirajo, bolj se odzivajo nagonsko, ne prefiltrirano skozi razum.

Žival ne zamenjuje ljubezni s sočutjem. Pes te ima rad. Ne glede na to, ali mu ti čustva vračaš, ali ne.

konec romantike tongue.png

sej mi je zlo žal, da bom zdej parti brejker...

ampak... lih pes... se pa meni ne zdi lih neki karakter... sej je res, da ti zleze pod kožo, pa da ga uzljubiš pa to...

ampak... kljub usemu se jes ne morem znebit misli, da te u resnici pes nima rad...

pes je pač hudo nagonska žival in gensko navajena krdelnega življenja. pes... te nima rad kot človeka... ampak te sprejme za šefa krdela in ti brezglavo služi, kar misli, da se od njega pričakuje- in če šef krdela-ćlovek... psa "razvadi"... potem seweda pes misli, da to od njega šef krdela pričakuje in se temu primerno tudi vede....

sej... verjamem, da s marsikdo zdej ne bo strinjal s tem... ampak... sem imel kr neki debat na to temo... z dreserjem lavinskih psov, dreserjem psov vodnikov za slepee, dreserji agylity kužkov... ... in moj zaključek je pač tak, kot sem napisu.inno.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#78 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. avgust 2013, 21:54

ah ja ...da nimajo ega ...zdaj ne vem vsi gledate ego kot nekaj negativnega , 

 

no jaz pa pravim da tud imajo ego ..tongue.png

 

Ki se zelo izraža pri parjenju ...

( to mislim divjih živali ...tongue.png )

 

 prav pol pa z zoologijo naprej ..wink.png

 

 

                                  alligator.gif   biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png



#79 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 17. avgust 2013, 22:07

konec romantike tongue.png

sej mi je zlo žal, da bom zdej parti brejker...

ampak... lih pes... se pa meni ne zdi lih neki karakter... sej je res, da ti zleze pod kožo, pa da ga uzljubiš pa to...

ampak... kljub usemu se jes ne morem znebit misli, da te u resnici pes nima rad...

pes je pač hudo nagonska žival in gensko navajena krdelnega življenja. pes... te nima rad kot človeka... ampak te sprejme za šefa krdela in ti brezglavo služi, kar misli, da se od njega pričakuje- in če šef krdela-ćlovek... psa "razvadi"... potem seweda pes misli, da to od njega šef krdela pričakuje in se temu primerno tudi vede....

sej... verjamem, da s marsikdo zdej ne bo strinjal s tem... ampak... sem imel kr neki debat na to temo... z dreserjem lavinskih psov, dreserjem psov vodnikov za slepee, dreserji agylity kužkov... ... in moj zaključek je pač tak, kot sem napisu.inno.gif

 

Jaz pa kar mislim..da mičken me pa ima tud rad..partyy.gif ..naš pes..

predvsem pa zna zelo dobro pokazat svoja čustva...sej men je še boljš, če me ima še za šefa krdela..tongue.png .


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#80 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. avgust 2013, 22:12

ja hvala janko imaš prav, včasih res prehitro pišem, sem narobe napisala,glih obratni bi moral biti

inno.gifinno.gifinno.gif

 

jezik, ki ga ti uporabljaš, ima ime. reče se mu: damščina

kar meni v praksi pomeni, da nimam pojma, kaj bi sploh rada povedala. ne vem niti po tem, ko naknadno pojasniš.

lej...

če prej nisem vedel, koga od dveh si imela v mislih, ne morem vedeti niti zdaj, , ko praviš, da glih obratno inno.gif

 

k da bi reku, da je pol žensk kurb... in pol, k bi kera protestirala, bi reku... nene... glih obratno... pol žensk ni kurb tongue.png

 

itaq pa... je tudi revež ali bogataš... tko relativna reč, da je itaq bolš, da ne nadaljujemo spljoh.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#81 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. avgust 2013, 22:19

Jaz pa kar mislim..da mičken me pa ima tud rad..partyy.gif ..naš pes..

predvsem pa zna zelo dobro pokazat svoja čustva...sej men je še boljš, če me ima še za šefa krdela..tongue.png .

 

itaq  te ima rad... sej mu tut jest pa pit nosiš... pa lulat pa kakat voziš... pedenaš ga bolje kot usacga desca. kaj te neb mel rad tongue.png usaj lih tolk, da se ne naveličaš tongue.pnglaugh.png

đouk. važn, da sta oba zadovoljna.ylflower.gif

itaq pa nikjer ne trdim, da imam prav. povedu sem pač, kar se mi zdi. inno.gif

in pol vidim, da tut strelka tko nekako pravi, tko da... počas nehi ugowarjat biggrin.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#82 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 17. avgust 2013, 22:25

itaq  te ima rad... sej mu tut jest pa pit nosiš... pa lulat pa kakat voziš... pedenaš ga bolje kot usacga desca. kaj te neb mel rad tongue.png usaj lih tolk, da se ne naveličaš tongue.pnglaugh.png

đouk. važn, da sta oba zadovoljna.ylflower.gif

itaq pa nikjer ne trdim, da imam prav. povedu sem pač, kar se mi zdi. inno.gif

in pol vidim, da tut strelka tko nekako pravi, tko da... počas nehi ugowarjat biggrin.png

 

Desc ni nikol v luft skakal, ko sem domov prišla..tongue.png ..

pa ful me ma še ugovarjat partyy.gif


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#83 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. avgust 2013, 22:32

Desc ni nikol v luft skakal, ko sem domov prišla..tongue.png ..

pa ful me ma še ugovarjat partyy.gif

aja? zakaj pa bi desc moral u luft skakat, če je pa tut lulat mogu it sam?biggrin.png

a psa kdaj dražiš? sploh, če zarenči?partyy.gif

kuko pa je z desci? tongue.png se znaš ustavit?partyy.giftongue.pnglaugh.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#84 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 17. avgust 2013, 22:37

aja? zakaj pa bi desc moral u luft skakat, če je pa tut lulat mogu it sam?biggrin.png

a psa kdaj dražiš? sploh, če zarenči?partyy.gif

kuko pa je z desci? tongue.png se znaš ustavit?partyy.giftongue.pnglaugh.png

 

a zakaj v luft skakat?..Od sreče, da je vodja krdela doma ..flowers.gif


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#85 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. avgust 2013, 22:46

a zakaj v luft skakat?..Od sreče, da je vodja krdela doma ..flowers.gif

in ker tega ni počel...

si se začela sama seb smilit, al se pomilovat?... al si šla preko tega in enostavn začela pizdit na desca?tongue.pnglaugh.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#86 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2013, 00:33

miiisssllmmmmm  piss.gif



#87 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 18. avgust 2013, 06:30

in ker tega ni počel...

si se začela sama seb smilit, al se pomilovat?... al si šla preko tega in enostavn začela pizdit na desca?tongue.pnglaugh.png

 

sick.gif  ne povem icon_smile_tongue.gif


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#88 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 18. avgust 2013, 07:08


Dobro si ga uganil presentateur.gif

 

ni najbol lepo, da tkole dvomiš.

on namreč to ve in ni uganil.

 

 

 

in seveda poznam tudi tvoje ozadje ... tvoje nasilje ...

 

in ti očitno isto tudi VEŠ, da mu lahko pritrjuješ...

 

 

skratka...

non stop dokazujeta, da obstaja solidarnost in toleranca med so-člani zahrbtnih strahopetnih mrhovinarjev istega krdela.

inteligenca in dostojanjstvo pa tudi na tem nivoju.

 

pomilovanja vredno laugh.pnglaugh.pnglaugh.png



sick.gif  ne povem icon_smile_tongue.gif

 

tenx partyy.gifbiggrin.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#89 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 18. avgust 2013, 07:20

Janko, vest mi ne da, da ti ne bi povedala po pravici: nisi se strinjal s tršico, ampak z nuno (bivšo sicer)! tongue.png  Te besede sem namreč slišala od prijateljice bivše nune, ki zapustila Cerkev in zdaj vodi dnevni center za otroke iz težavnih družin in komuno za zdravljenje odvisnikov.  Ja, jaz sem si tudi marsikaj, kar mi je povedala zapomnila, ker enostavno sede, gospa govori iz izkušenj in ima res velik modrosti, take, zelo življenjske, ne napiflane.  (no, mogoče sem pa useglih mal drgač učitlca, k nism glih navdušena nad piflanjemwink.png )

ooooo... sej o tej nuni pa sem že slišu marsikej lepega. poznam enga, k je velik u stiku z njo... pred njo... pa je bil velik u stiku z drogami vseh vrst.

pa nima zdej to veze...

skratka, sej ni blo nč tko zlo nouga, kar ti je ona povedala... in ti pol tuki...

samo pomembne stvari je fajn velikrat slišat in od različnih ljudi, ki nekej daš na njihovo mnenje, da tudi sam to čim bolje ozavestiš. zato, tenks, tršica še enkrat. ylflower.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#90 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 18. avgust 2013, 07:39

ljudje se učijo razne tehnike odpiranja in vplivanja na lastno resničnost… In vse to zato, da bi svet postal boljši.

 

 

mah... ka pa vem...

jes sem še zmeri mnenja, da vsak človek vse,  kar počne, v prvi vrsti počne zaradi sebe. potem šele zaradi sebi bližnih in okolice. seweda pa drži, da če vsak dela na sebi, posledično s tem upliva tudi na kolektivno zavest vseh in vsega.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#91 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2013, 08:39

ni najbol lepo, da tkole dvomiš.

on namreč to ve in ni uganil.

 

 

 

 

in ti očitno isto tudi VEŠ, da mu lahko pritrjuješ...

 

 

skratka...

non stop dokazujeta, da obstaja solidarnost in toleranca med so-člani zahrbtnih strahopetnih mrhovinarjev istega krdela.

inteligenca in dostojanjstvo pa tudi na tem nivoju.

 

pomilovanja vredno laugh.pnglaugh.pnglaugh.png



 

tenx partyy.gifbiggrin.png

 

 

strahopetni mrhovinar je tisti, kateri se fizično in psihično izživlja na nasprotnem spolu. poznam nekaj takih strahopetnežev, zato ne dvomim.  exagg.gif



#92 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 18. avgust 2013, 09:06

strahopetni mrhovinar je tisti, kateri se fizično in psihično izživlja na nasprotnem spolu. poznam nekaj takih strahopetnežev, zato ne dvomim.  exagg.gif

 

čist ti verjamem, da imaš tako družbo. isti se pač poznate in podpirate ylflower.gif

tudi tukaj... z medsebojnim lajkanjem smeškotov, če ne gre drugače laugh.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#93 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2013, 09:37

čist ti verjamem, da imaš tako družbo. isti se pač poznate in podpirate ylflower.gif

tudi tukaj... z medsebojnim lajkanjem smeškotov, če ne gre drugače laugh.png

 

svoje cajte sem službeno pri marsikateri hiši doživel marsikaj, najbolj  so mi šli na qurac dedci, ki so se naokoli delali lepe in prijazne, doma pa so z vsem svojim ljubosumnim besom maltretirali in pretepali ženo in otroke. Sploh ni bilo važno, ali so bili trezni ali pijani, pri njih doma vedno ista zgodba. In ja, žene so vztrajale pri njih največkrat zaradi tega, da jih ne bi po ločitvi pobil, manj zaradi materialne varnosti. Dostikrat se videlo, da grejo sinovi po očetovih stopinjah, zato tudi velja tisti rek- največkrat se podedujejo navade. Tudi nekatere ženske so bile do svojih možičkov kruti psihopati.

Redko kdaj sem doživel, ko je v družini veljalo spoštovanje in res tista srčna vez med partnerjema. Slednji so mi bili vzgled, za kar mi danes ni žal.  wink.png

 

Vedno imaš čas, da se spremeniš na bolje.   escalator.gif

 

klesanje kamna in to 



#94 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. avgust 2013, 09:38

Jest mam pa eno prošnjo za Jankota: Prooosimmmm, daj Zlatkota in Šamančita na ignore! Res je že moteče, da moram sredi fajne debate kar naprej preskakovat vajino (včasih sta celo Gold in Shamanamo v duetu) prepucavanje. Sej bi lohk rekla tud obratno, ampak se mi zdi, da se z Jankotom da tud kej zment (usaj za pir, če ne druzga tongue.png ), medtem ko Goldov BIG EGO tera svoje dalje... 



#95 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 18. avgust 2013, 09:39

konec romantike tongue.png

sej mi je zlo žal, da bom zdej parti brejker...

ampak... lih pes... se pa meni ne zdi lih neki karakter... sej je res, da ti zleze pod kožo, pa da ga uzljubiš pa to...

ampak... kljub usemu se jes ne morem znebit misli, da te u resnici pes nima rad...

pes je pač hudo nagonska žival in gensko navajena krdelnega življenja. pes... te nima rad kot človeka... ampak te sprejme za šefa krdela in ti brezglavo služi, kar misli, da se od njega pričakuje- in če šef krdela-ćlovek... psa "razvadi"... potem seweda pes misli, da to od njega šef krdela pričakuje in se temu primerno tudi vede....

sej... verjamem, da s marsikdo zdej ne bo strinjal s tem... ampak... sem imel kr neki debat na to temo... z dreserjem lavinskih psov, dreserjem psov vodnikov za slepee, dreserji agylity kužkov... ... in moj zaključek je pač tak, kot sem napisu.inno.gif

 

Vseeno mislim, da te pes ima na nek način rad in predvsem je zelo navezan na lastnika, pa čeprav kot na vodjo kredela: :) Je pa meni všeč pri psu, ker veš kaj lahko od njega pričakuješ in pes ni namenjen razvajanju ( tega se vsi stoprocentno držimo..hec.. wink.png ) , in je predvsem zelo dober čuvaj, že samo z laježem odvrne kakega lopova od namere.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#96 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 18. avgust 2013, 09:46

Jest mam pa eno prošnjo za Jankota: Prooosimmmm, daj Zlatkota in Šamančita na ignore! Res je že moteče, da moram sredi fajne debate kar naprej preskakovat vajino (včasih sta celo Gold in Shamanamo v duetu) prepucavanje. Sej bi lohk rekla tud obratno, ampak se mi zdi, da se z Jankotom da tud kej zment (usaj za pir, če ne druzga tongue.png ), medtem ko Goldov BIG EGO tera svoje dalje... 

 

Janko je čist ok za "normalno" debato, kdor se zna "normalno" pogovarjat to že ve :)


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#97 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. avgust 2013, 09:53

@Strelkin post o manipulaciji

 

Fajn razmišljanje. Se strinjam, da ljudje namesto odprte, neposredne, iskrene izmenjave, nezavedno (večinoma, mislim da so zavestni manipulatorji vseeno v manjšini) manipuliramo s čustvi, Tega se priučimo zelo hitro - to zelo dobro znajo že majhni otroci (in če starši in stari starši niso ozaveščeni) tudi učinkovito izvajajo. Mislim tudi, da meja med zavedno in nezavedno manipulacijo sploh ni tako ostra, večina manipulacije poteka ravno nekje na meji. Ne gre vedno za to, da bi kaj dosegli od drugega, velikokrat gre tudi za to, da bi se razbremenili lastne napetosti tako, da jo induciramo v okolici, razbremenili lastnih občutkov krivde tako, da obsojamo druge ali (nehote) ustvarjamo čustvene situacije, ko se nekdo drug počuti krivega. Za vsako čustveno manipulacijo morata biti vsaj dva in velikokrat tudi žrtev nezavedno sodeluje - če že nasanka, dobi vsaj potrditev nečesa, kar pozna že iz otroštva in jo na nek način (čeprav neprijeten) lahko pomirja in daje občutek predvidljivosti in s tem varnosti. Mogoče še kot zanimivost in če bi kdo rad kaj več o tem: s temi čustvenimi "igrami" se ukvarja transakcijska analiza - eden od začetnikov je E. Berne, pri nas pa deluje Milivojević, oba sta napisala kar nekaj fajn knjig na to temo.   



#98 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2013, 09:54

BIG EGO vil-lol.gif

 

 

 

 

 

ko gre nekomu lajkanje na qurac................................. no comment .  prive.gif



#99 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. avgust 2013, 10:06

Tomažek je slušao (čitao) iste bajke kot polupismeni človeček...tralala...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#100 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2013, 11:26

Teren je pravi poligon za učenje.

 

Vsaka hiša/stanovanje ima svoje zgodbe, lepe in ponekod tudi grde. wink.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0