Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj naj storim?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
138 komentarjev na to temo

#51 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2013, 11:55

včasih imam občutek, da si hujši od jehovih prič hypnodisk.gif

 

K naenkrat napišem toliko vprašajev za "prosečim" ukazom s tolikšno jezo, a ne? smile.png

 

Vse to je pokazatelj neizpolnjenosti. In jz razumem to. Če je nekdo zelo žejen, ampak dobiva le kapljice, bo avtomatsko jezen. Sam ne morm nč narest, dokler sami ne boste pripravljeni sprejet več. S senco jabolka se ne morš najest, morš vzet pravo jabolko. S senco Krišne (vsemi zmotnimi koncepcijami o njemu) ne morš bit izpolnjen, pa če si še nevemkolk jezen nanj, dvomiš vanj ali misliš, da je halucinacija al karkoli, le še povečeval boš svojo neizpolnjenost in s tem jezo in prisilo nase in na druge. Sam kot sem reku, ko bo čas boste že lahko pripravljeni sprejet. Do takrat pa bo še pač par učnih programov in konec dober vse dobro. 



#52 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. september 2013, 11:57

sej tud js vem za Boga in ga zaradi tega ne obešam na vsako steno.

imam neko mero spoštovanja do njega in se na račun njegovih vrednot ne postavljam kot grajski kozel biggrin.png



#53 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2013, 11:59

maa neee ... saj je vredu tip ... ima pa eno tako začasno fazo ... wink.png

 

Velik boljš je gledat direktno v sonce, pa čeprav ga oblaki še malo zastirajo kot pa v njegov odsev na vodi. Hmalu boš tudi sam to spoznal. Kaj šele ko ga boš lahko gledal brez oblakov. 



sej tud js vem za Boga in ga zaradi tega ne obešam na vsako steno.

imam neko mero spoštovanja do njega in se na račun njegovih vrednot ne postavljam kot grajski kozel biggrin.png

 

Ja, blagor teb :)



#54 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. september 2013, 12:00

ko ti bo padu naslednji cegu na glavo, boš poleg sonca vidu še kako zvezdo Hydrogen.gif



#55 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. september 2013, 12:10

ob vsem zijanju u luft, bi ga čelada samo motila  laugh.png



#56 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 4. september 2013, 14:01

Ufff, sem se le prebila čez budalaštine sleeping.gif

 

torej, Nasa, če nimaš možnosti selitve (v bližnji prihodnosti), potem ti predlagam, da s taščo in svakinjo ohranjaš minimalno možne osebne stike in konverzacije. V praksi to zgleda tako, da se njihovih srečanj/druženj ne udeležuješ. Ste vabljeni na kosilo? V redu, ti (=možek) pejt, jaz ne grem, nisem lačna, greva s sinom na izlet. Ste vabljeni na praznovanje rd? V redu, vidva pejta (možek+sin), jaz ne grem (mi ne paše, se ne počutim dobro).

Kar se konverzacije tiče: dober dan, na svidenje, hvala, prosim, ja, ne, ne vem, zanimivo. Skoraj na vsak dialog se da odgovorit s temi besedami.

 

Ob direktni konfrontaciji (in teženju o tem, kako ti totalno nimaš pojma o vzgoji in kaka slaba/škodljiva mati si) je tukaj stavek: "To je vaše mnenje. Moje je drugačno" (hehe, kako jim zapre gobec tale krasotina od vljudnega "marš v p.m.").

 

Če pa so primitivni in razumejo samo pyzda, quratz, qrba in podobno, potem je tukaj: ma spel se mi v tri pyzde mile materine in se brigi za svoje kurbarije nesposobne. Seveda morš vse skupi povedat jasno in glasno, s primerno tonaliteto, ki ne dopušča replike smok.gif

Ampka mislim, da pri tebi to ne bo potrebno.

 

Vedi pa, da vôli so samo za spremstvo (uhhh, kako meni odleže že samo misel na to) OK-thumb.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#57 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2013, 14:05

Moram povedati da sem se videla v vlogi ki si jo opisal Legenda Foruma. Verjamem da se ne počutijo tudi oni z mano dobro, ker smo si očitno res različni in tudi moja dejanja niso v skladu z njihovimi pričakovanji na žalost. Sicer s tastom in možem drugače nimam težav.

 

V zvezi z njihovim počutjem, sem jaz hotu rečt ko sem ti pisal, da tudi oni trpijo zaradi svojega slabega odnosa do tebe, ne samo ti.



#58 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. september 2013, 15:37

Cookie, ti s' baba na kvadrat biggrin.png Po moje si na lestvici praktičnih življenjskih zadev na stopnji 10 laugh.png . In  res, če se malo daš v kontrolo in se ne pustiš takoj sprovocirat, lahko s takim pristopom dobro spelješ stvari. Mislim na odnose na vljudno, a kratko. To o primitivnosti je pa tako zelo res, moje izkušnje, cca 20 let nazaj, dokler sem bila "prešibka", vljudna ipd. s sodelavko totalno nisem prišla na noben nivo, ampak očitno je bil namen, da se nečesa naučim. Določene ljudi lahko samo odrežeš in nekam pošlješ. Večinoma pa to res ni potrebno, če začutijo tvojo odločnost, tvojo osebno moč, da se ne pustiš kar prestavljati sem in tja, ni treba veliko besedi.



#59 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2013, 15:41

Ufff, sem se le prebila čez budalaštine sleeping.gif

 

torej, Nasa, če nimaš možnosti selitve (v bližnji prihodnosti), potem ti predlagam, da s taščo in svakinjo ohranjaš minimalno možne osebne stike in konverzacije. V praksi to zgleda tako, da se njihovih srečanj/druženj ne udeležuješ. Ste vabljeni na kosilo? V redu, ti (=možek) pejt, jaz ne grem, nisem lačna, greva s sinom na izlet. Ste vabljeni na praznovanje rd? V redu, vidva pejta (možek+sin), jaz ne grem (mi ne paše, se ne počutim dobro).

Kar se konverzacije tiče: dober dan, na svidenje, hvala, prosim, ja, ne, ne vem, zanimivo. Skoraj na vsak dialog se da odgovorit s temi besedami.

 

Ob direktni konfrontaciji (in teženju o tem, kako ti totalno nimaš pojma o vzgoji in kaka slaba/škodljiva mati si) je tukaj stavek: "To je vaše mnenje. Moje je drugačno" (hehe, kako jim zapre gobec tale krasotina od vljudnega "marš v p.m.").

 

Če pa so primitivni in razumejo samo pyzda, quratz, qrba in podobno, potem je tukaj: ma spel se mi v tri pyzde mile materine in se brigi za svoje kurbarije nesposobne. Seveda morš vse skupi povedat jasno in glasno, s primerno tonaliteto, ki ne dopušča replike smok.gif

Ampka mislim, da pri tebi to ne bo potrebno.

 

Vedi pa, da vôli so samo za spremstvo (uhhh, kako meni odleže že samo misel na to) OK-thumb.gif

 

Uh Nasa, prosim ne tega sledit, to bo stvar samo še poslabšalo. Raje posluši svoj notranji glas in jih ne preveč jezit. Najprej nepristransko preveri, če so njihovi predlogi res tolk bad kokr se ti lahko sprva zdi, al je tud kej dobrga notr. Če je, sledi tisto in samo zavrži ostali del. Če pa ga forsirajo, pa ga naredi brez navezanosti (ne iz srca) in v tem primeru ne boš odgovorna za to dejanje, ker slediš višji cilj doseganja harmonije med vami. Ščasoma se bo vse uredilo.



#60 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. september 2013, 15:56

ko te nekdo jebe, te nobena zunanja harmonija ne reši.

cookie ima še kako prav  icon1_thumbup.gif



#61 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. september 2013, 16:07

Pač težko je reči, kdaj kako ravnat, to moraš čutiti v sebi. Nastavljati še drugo lice, če te kdo klofne...ne! Dokler ne bom enkrat "mati usmiljenka", se na določeni točki, ko se preveč poseže vame, branim. Ne vem, kako drugi, sama veliko delam, opazujem, se pogovarjam, razmišljam ipd. o medsebojnih odnosih. Večkdo morda na hitro izjavi, da ima dovolj, pa še ni naredil vseh možnih korakov, lahko tudi napačno razume, sklepa ipd... Na primer, danes sem misleč, da se ves čas pogovarjamo o sadikah, napisala v mail samo besedico jagode. Govorila sem o sadikah, bilo je razumljeno kot sadež. In tako zelo hitro pride do napačnega razumevanja po besedah. Ali razpoloženje. Danes sem dobre volje, se kdo pošali, mu vrnem in se vsi režimo. Jutri sem žalostna, mi še krivga prsta ne sme pokazat, pa to vzamem čisto drugače. Če se le da,  takrat, ko se nabere, povabim na odkrit konstruktiven pogovor. Samo, samoooooo, ko je pa dost, je pa dost. In pika. !!!!!



#62 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2013, 16:42

Če je pa to pretežko Nasa, pol se pa vsaj ne ločit že zdaj, ampak pejt z otrokom za neki časa h svojim staršem (kao na dopust pred zakonom), da se stvar najprej mal umiri pr teb in pri njemu, da se lahko še mal drgač na vso stvar pogleda in se pol vid kako najboljš naprej.



#63 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 4. september 2013, 20:01

Če je pa to pretežko Nasa, pol se pa vsaj ne ločit že zdaj, ampak pejt z otrokom za neki časa h svojim staršem (kao na dopust pred zakonom), da se stvar najprej mal umiri pr teb in pri njemu, da se lahko še mal drgač na vso stvar pogleda in se pol vid kako najboljš naprej.

 

Si poročen.. maš otroke?


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#64 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. september 2013, 20:03

Če je pa to pretežko Nasa, pol se pa vsaj ne ločit že zdaj, ampak pejt z otrokom za neki časa h svojim staršem (kao na dopust pred zakonom), da se stvar najprej mal umiri pr teb in pri njemu, da se lahko še mal drgač na vso stvar pogleda in se pol vid kako najboljš naprej.

ko bo prišla nazaj, bo s5 vse po starem huh.png



#65 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2013, 21:28

pa ne samo to ... našla si bo drugega tipa z enakimi težavami, da bo lahko peljala naprej svoje stare težave ...

je itak neverending story ... karmi na srečo ne pobegneš kar tako ... tudi veze na srečo ne pomagajo ...

 

v te pizdarije se tudi krišna noče vmešat ...

 

Krišna se res ne vpleta v naše odločitve ja. Ampak če se mu kdo preda, je rešen karme. 



#66 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. september 2013, 21:59

Da/Ne biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png



#67 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. september 2013, 22:51

Mgd ima otroke, ki so od Krišne...vprašanje je samo ali so bili spočeti med seksom al so pa nastal kao med "duhovno" oploditvijo po Bojantejevem načinu...Ali jih je pa kao Krišna ustvaril...a ni logično...tongue.png biggrin.png

 

Krišna se res ne vpleta v naše odločitve ja. Ampak če se mu kdo preda, je rešen karme. 

 

Kje si pa to pobral...Glede na to koliko si mu ti predan, bi moral biti že brezmadežen ne pa da taprave dark zadevce šele čakajo da pridejo na površje oz. curljajo počasi...Raje naj te tvoji guruji malo bolj poučijo o pojmu "karmični pufovi" in "ozaveščanje"...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#68 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 08:09



 

Kako pa je bilo prej, pred prihodom otroka? Si kdaj dobro premislila, kaj si pričakovala od zveze, od življenja v tem okolju? Kaj je šlo narobe? Kakšna je tvoja vloga pri vsem, kaj, če bi lahko ti spremenila, da bi bilo bolje? Zakaj si se odločila, da vseeno tam začneta graditi, četudi ti do tega ni bilo? 

 

Kako pa je, ko greste na dopust ali kam, kjer ni sorodnikov, ste takrat srečni ali se stanje nadaljuje? 

 

Zanimivo je tudi to, da se mož ne bi selil zaradi ugleda družine, ločil se pa bi. Toliko dajati na ugled za ostale in nič zase.... 

 

Vse življenje se učimo. Kaj ti prinašajo te izkušnje in česa te želijo naučiti, boš morala pa ugotoviti sama.

 

 

 

 

Pred prihodom otroka je bilo drugače. bila sva smo midva, Konflikti so sicer bili vendar ne v takšni meri. Sama sem se poskušala čimbolj prilagajati in živeti v skladu z njihoimi načeli. nisem vedela kaj prinese otrok in kako se bo sremenilo. Je bil prvi otrok (v smislu prvi vnuček) v družini.

V primeru nesporazumov sem jih sicer poskušala reševati preko moža, (sem se držala pravila naj se ne sama prerekam s taščo)

 Se pa spomnim, da so bile vse moje težave, pripombe in žalsot ki sem jih videla in občutila nekako bom rekla ne čisto pomembne glede na ostalo.  Mislim da sem malo verjela temu, čeprav sem se trudila da bi dosegla svoje vendar nisem vstrajala do mere da bi dosegla kar sem želela.

 

Mislim da je bila tu tudi moja osebna napaka. Nikoli nisem ustrajala pri stvareh ki sem si jih želela urediti razčistiti in sem jih pustila odprte če jih nisem mogla z lepa urediti. Vedeli so kakšna sem in si pač upali ker sem se pustila kar sem sama kriva. Mogoče sem bila naivna in sem si misliala da bo s prihodom otroka bolje.

 

Mogoče je prispevalo k vsemu tudi to da se nisem komu zaupati nisem imela družinske podpore v smislu (mama, oče, dom)

Ne vem...! Oče se ni želel vpletati v mojo vezo, mame nimam. Sama pa nisem bila dovolj močna in skoncentrirana na rešitev težav in odločitev kar je bolje zame in ne za druge.

 

Zelo sem si želela družine, otrok, toplega doma. Prilagodila sem se tudi  glede hiše v upanju da bo vse v redu. Človek misli na dobro , se pa ne vedno tako zgodi čeprav upamo in si to želimo.

 

Mislim da sem se spremenila tudi sama po rojstvu otroka. Poslata sem bolj močna in ker mož ni reševal težav ki so se začele s taščo sem si jih morala sama. Potem se je to stopnjevalo ker sem začela postavljati meje,....in to je sedaj to.

 

Mama pa ja, je vedno dobromnamerna,... samo pomaga,... je dobra in ti si pač nesramna, hudobna,....


ylflower.gif

 


#69 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 08:13

Hojla NASA, dobrodošla.

 

Sej se ti ni treba opravičevat tolk. Povedala si, se opravičila in to je to. A drugi to sprejmejo al ne, je itak njihova stvar. Vsem ne morš ustreč.

 

icon25.gif

Sicer pozno vendar havala !!

 

 icon25.gif


ylflower.gif

 


#70 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 08:17

Ops huh.png nisem pravilno citira:

odgovarjala sem na  vprašanje anne wink.png, da ne bo nesporazumov


ylflower.gif

 


#71 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 08:29

Nasa, ne opravičuj se. Imaš svojo zgodbo, svojo preteklost in prihodnost. Preteklosti spremeniti ne moreš, vsi smo pa že kdaj naredili kakšno neumnost. Lahko pa spremeniš sedanji trenutek in svojo prihodnost. OK, eni pravijo, da preteklosti in prihodnosti tako ali tako ni in da obstaja samo sedanji trenutek. 

 

To, da vsi sodelujoči tukaj gor menda nimamo urejenega življenja, je tako že znano vsem (predvsem tistemu, ki ima očitno edini urejene zadevetongue.png). Pač tukaj potem zapravljamo čas in spravljamo v (ne)red še ostale s svojimi razmišljanji in izkušnjami. Verjamem, da ti v takšnih trenutkih pomaga že kakšna tolažilna beseda oziroma vedenje, da nisi sama v tem in da se stvari vedno nekako poštimajo, četudi je težko.

 

Ne ženi si pa k srcu zapisov, ker na koncu si ti tista, ki si odgovorna za svoja dejanja in svoje življenje. 

Res je ylflower.gif


ylflower.gif

 


#72 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. september 2013, 08:42

No dej nooo Whatever_anim.gif

 

Kakšna višja ''znanost'' in poduhovljenost je zdaj v tem pisanju?

Imaš otroke?   Da / Ne

So tvoji?   Da / Ne

So priženjeni?   Da/Ne

Ne želiš odgovorit?   Da/Ne

 

Pol se pa piše o soncu in kako ga eni premorejo gledat, drugi si zatiskajo oči in niso ''tapravi''.

A je tak problem na kratko vprašanje kratko odgovorit?

 

Svojih otrok nimam, dobivam pa izkušnjo starševstva prek 3 oseb. 



Kje si pa to pobral...Glede na to koliko si mu ti predan, bi moral biti že brezmadežen ne pa da taprave dark zadevce šele čakajo da pridejo na površje oz. curljajo počasi...Raje naj te tvoji guruji malo bolj poučijo o pojmu "karmični pufovi" in "ozaveščanje"...tongue.png

 

Ja, pozabu sem dodat, da tisti, ki se absolutno preda Krišni je rešen karme, kar jaz še nisem.



#73 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. september 2013, 08:59

Nasa, samo Bog ti lahko pokaže rešitev. Prosi ga iz srca. 



#74 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 09:19

z možem se odselita nekam kjer bo mir ... 

 

glede prilagajanja : tudi delček prilagajanja spada v življenje, rabiš mir s seboj in okolico ... in sem spada tudi kompromis ...

sicer pa velja pravilo ... med mlado in staro familijo naj bo vsaj ena ulica ...

Res je da spada v življenju tudi prilagajanje zdraven. Samo bojim se da je pri meni prav tu problem, preveč sem se prilagajala v preteklosti in sebe zapostavljala.

 

To sem prepričana zato sem tako težko postavljala meje.

Lljudje ki me poznajo in vejo kako živim in kaj delam so me na to opozorili vendar sama nisem tega videla. Nisem verjela, mellow.png  


ylflower.gif

 


#75 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. september 2013, 09:27

pomagaj si sam ... in bog ti pomaga biggrin.png wink.png

 

Ja, pomagaš si tko, da prosiš Boga naj ti pokaže rešitev (ker sam je ne moreš videt) in pol ko ti jo da jo moraš iz svoje iniciative sledit in Bog te pri tem vzpodbuja in da rezultat. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0