Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj naj storim?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
138 komentarjev na to temo

#76 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 09:42

Ufff, sem se le prebila čez budalaštine sleeping.gif

 

torej, Nasa, če nimaš možnosti selitve (v bližnji prihodnosti), potem ti predlagam, da s taščo in svakinjo ohranjaš minimalno možne osebne stike in konverzacije. V praksi to zgleda tako, da se njihovih srečanj/druženj ne udeležuješ. Ste vabljeni na kosilo? V redu, ti (=možek) pejt, jaz ne grem, nisem lačna, greva s sinom na izlet. Ste vabljeni na praznovanje rd? V redu, vidva pejta (možek+sin), jaz ne grem (mi ne paše, se ne počutim dobro).

Kar se konverzacije tiče: dober dan, na svidenje, hvala, prosim, ja, ne, ne vem, zanimivo. Skoraj na vsak dialog se da odgovorit s temi besedami.

 

Ob direktni konfrontaciji (in teženju o tem, kako ti totalno nimaš pojma o vzgoji in kaka slaba/škodljiva mati si) je tukaj stavek: "To je vaše mnenje. Moje je drugačno" (hehe, kako jim zapre gobec tale krasotina od vljudnega "marš v p.m.").

 

Če pa so primitivni in razumejo samo pyzda, quratz, qrba in podobno, potem je tukaj: ma spel se mi v tri pyzde mile materine in se brigi za svoje kurbarije nesposobne. Seveda morš vse skupi povedat jasno in glasno, s primerno tonaliteto, ki ne dopušča replike smok.gif

Ampka mislim, da pri tebi to ne bo potrebno.

 

Vedi pa, da vôli so samo za spremstvo (uhhh, kako meni odleže že samo misel na to) OK-thumb.gif

Mislim da bi s takim odnosom samo še dodatno zaostrila stvari, in potem nebi mogla prenašati posledic. Tu je še otrok ki ga moram ščititi in ga vzgajati, otrok se uči od nas staršev in okolice.

 

Včasih pa bi, ja bi  jim kar povedala  sleepy.gif ko imam vsega dovolj. Ma se raje umikam.

 

Vem pa da ne morem živeti vse svoje življenje tako.


ylflower.gif

 


#77 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 5. september 2013, 09:49

odločila si se živet v ugledni družini ... najbrž zaradi ugodja

nisem prepričan , da je šlo za ljubezen med teboj in partnerjem ...

in tako vez je težko peljat ...

 

Shamannamo..mislim, da ni teme, v kateri se nekdo obrne po nasvet..

da se TI nebi norčeval, podcenjeval izkušnje drugih, in ne skušal razumet.

Ugodje? Se tebi zdi luksuz in ugodje poleg partnerja poročit še taščo, ki te ne

mara, ki te ne sprejema? Ti vse veš? Ker si šaman , ki vidi skozi oči drugih..

hkrati pa ne more iz svoje šalabajzerske kože, da se nebi norčeval?..

Je to pomoč..hoditi po nekom..ki je prosil za nasvet?..

In..ker vidiš skozi oči drugih..kako to..da enostavno ne veš..ne samo da nisi prepričan,

zakaj sta skupaj?


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#78 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. september 2013, 09:54

Shamannamo..mislim, da ni teme, v kateri se nekdo obrne po nasvet..

da se TI nebi norčeval, podcenjeval izkušnje drugih, in ne skušal razumet.

Ugodje? Se tebi zdi luksuz in ugodje poleg partnerja poročit še taščo, ki te ne

mara, ki te ne sprejema? Ti vse veš? Ker si šaman , ki vidi skozi oči drugih..

hkrati pa ne more iz svoje šalabajzerske kože, da se nebi norčeval?..

Je to pomoč..hoditi po nekom..ki je prosil za nasvet?..

In..ker vidiš skozi oči drugih..kako to..da enostavno ne veš..ne samo da nisi prepričan,

zakaj sta skupaj?

 

Primerov, kot jih je shaman opisal, je več kot si lahko predstavljaš.

On se z njimi sooča dnevno, zato je tudi tukaj omenil ta problem. wink.png



#79 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 09:55

odločila si se živet v ugledni družini ... najbrž zaradi ugodja

nisem prepričan , da je šlo za ljubezen med teboj in partnerjem ...

in tako vez je težko peljat ...

 

 

 

No potem pa povej ti kaj je lljubezen, kaj pomeni ljubiti ?


ylflower.gif

 


#80 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 5. september 2013, 09:56

Primerov, kot jih je shaman opisal, je več kot si lahko predstavljaš.

On se z njimi sooča dnevno, zato je tudi tukaj omenil ta problem. wink.png

 

Ja..in?..Je zato potrebno posploševanje?


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#81 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. september 2013, 10:04

Ja..in?..Je zato potrebno posploševanje?

 posploševanje ?

 

na prste ene roke težko preštejem pare katere poznam in kjer vlada tista prava harmonična ljubezen ......



#82 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 10:37

ljudje iščejo odgovore, ki jih nosijo v sebi ... zato jih naj poiščejo v sebi ...

naj porihtajo svoje težave s seboj ... in večina težav , ki jih imajo z drugimi bo preprosto izpuhtela ...

 

in če je zveza s partnerjem brez ljubezni, brez sprejemanja, brez predanosti ... brez potrpežjivosti ... ni vredna počenega groša ...

Ras je , vendar menim da v praksi ne obstaja idelne zveza,  ljubezeni,  ta je samo zapisana v knjigah, učbenikih,  pravljicah,....

 

Ali pač, mogoče poznaš kakšeno družino, par..?

 

Sama sem skušala iti skozi prepreke in se prilagajati kolikor sem sama lahko, s tem ne pravim da sem idealna ali brez napak. Daleč od tega.

 

Pravim samo da so se stvari zaostrile in jim nisem več kos (glede na osebne zmožnosti in pripravljenosti potrpeti). Znašla sem se v položaju kjer ne vem kako naprej. Zato sem tu.

 

Mogoče sem za nekatere naredila napako vendar tudi to mi je pomagalo razčistiti stvari.

 

Sama pa seveda najbolj vem kakšen je odgovor, to sem spoznala v tem času ko razčiščuujem stvari, samo sprejeti moram odločitev ki bo posledično vplivala tako na moje življenje kot življenje ostalih. 


ylflower.gif

 


#83 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 10:42

vsak odgovor v takih temah je posploševanje ...

 

ker vsi, ki tukaj jamrajo, povejo le svojo plat ... kako so idealni ... in kako so za vse krivi drugi ...

nekateri so pa zelo pametni....ali so pa prebrali preveč knjig.

 

seveda nisem popolna in jaz sem napisala kaj mene bremeni. najverjetneje bi partner napisal stvari ki njega bremnijo in jih jaz ne počnem prav,... Glede na to, da gledaš skozi oči drugih potem ti vse to veš seveda.... in veš kaj njega moti na meni tongue.png  


ylflower.gif

 


#84 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 10:46

Shimannamo,

 

moram pa povedati,  da mi daš msiliti na določene stvari na katere mogoče nebi pomislila, in  to pozitivno biggrin.png  


ylflower.gif

 


#85 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. september 2013, 10:48

nekateri so pa zelo pametni....ali so pa prebrali preveč knjig.

 

seveda nisem popolna in jaz sem napisala kaj mene bremeni. najverjetneje bi partner napisal stvari ki njega bremnijo in jih jaz ne počnem prav,... Glede na to, da gledaš skozi oči drugih potem ti vse to veš seveda.... in veš kaj njega moti na meni tongue.png  

 

 

biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png 

 

486703_1.jpeg



#86 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. september 2013, 11:31

Pravim samo da so se stvari zaostrile in jim nisem več kos (glede na osebne zmožnosti in pripravljenosti potrpeti). Znašla sem se v položaju kjer ne vem kako naprej. Zato sem tu.

 

Tu pišeš, da ne veš kako naprej.

 

Sama pa seveda najbolj vem kakšen je odgovor, to sem spoznala v tem času ko razčiščuujem stvari, samo sprejeti moram odločitev ki bo posledično vplivala tako na moje življenje kot življenje ostalih. 

 

Tu (par vrstic pod) pišeš, da veš.

 

Kaj je pol? 



#87 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. september 2013, 12:14

Da malo dopolnim šamanovo izjavo in namige, da bo malo bolj razumljivo...v igri so stvari, ki so povezani z materialno eksistenco..pa podzavestni vzorci:

- strah pred osamljenostjo

- strah pred tem, biti ženska,
- strah pred tem, biti mati,

- strah pred tem, da deluje na ženski način,
- strah pred tem, da so ženske manj vredne kot moški

- itd...

 

Skratka klasika za malo bolj "otkačene" človečke ala šaman varianta...kako se s tem soočati je bilo pa povedano že preveč nebuloz...Zraven zgornjih nasvetov je priporočljivo malo narest tudi na temu delu...Ali po domače povedano- delo na sebi...To pa v praksi pomeni tudi postaviti se za sebe, reči besedo NE, selitev če ni možnosti za sprejemljive kompromise, itd...biggrin.png 


 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#88 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 12:27

Shamannamo:

 

Vidim da rad pišeš direktno in se včasih malo iživljaš, ko ti pa nekdo na enak način napiše nazaj pa..... tongue.png

 

Je res bomo tudi mi lahko tašče, uapajmo vsaj, vendar msilim da obstajajo, oziroma  so tudi tu odnosti med taščo in snaho lahko različni. 

Ali smo mi pisali o čarovnicah?  to pa si ti pisal. In o smrti tašč,...

To je tvoje maslo ne od drugih.

 

Mislim da se nisem niti približala kakršnikoli žalitvi ali grdi besedi ali temu da bi koga obsojala. Sem pa napisala da imam težave z njo , da pač nisem kos težavam da so se odnosi zaostrili ter da zaradi vsega sem bila oziroma sem pred odločitvijo kaj naj naredim in kako. Pomilovanja tudi ne potrebujem ,..

Razmišljam glede na to kako poznam sebe in  osebe s katerimi živim, koliko ocenjujem da bi oni pripravljeni se prilagoditi, oprostiti meni jaz njim (glede na mojo oceno iz odnosov v preteklosti) ter to koliko bi lahko sama potrpela in kako bi vplivalo na mene ti odnosi.In seveda koliko sem sama zmožna se prilagoditi in se obnašati v skladu z njihovimi pričakovanji, koliko sem pripravljena se prilagoditi in kako bi se pri tem počutila živela kako bi vplivalo na mene.

 

Sem pa vesela da si tu, ker si mi odprl oči,... za določene stvari ylflower.gif


ylflower.gif

 


#89 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 5. september 2013, 14:25

NASA , še malo mojih misli ... ne nasvetov icon_smesko.gif

 

Ko se človek spreminja, spremeni vrednote in prioritete v življenju ... na novo določi, kaj se mu zdi prav, kaj mu je všeč in česa ne mara več . Kot ti praviš...postavlja meje...oz. bolje rečeno  icon1_thumbup.gif  jih prestavlja ... meje . Sestavni del tega je, da v takem obdobju izgubimo stik z nekaterimi ljudmi in pridobimo nove. Nekateri se v naših "novih mejah" enostavno ne najdejo več in čisto potiho odidejo .. al pa tud ne ... potiho .  Ko enkrat zgodi  familija, pa se stvari zakomplicirajo... trenutno nekompatibilnih ljudi  se ne moreš znebit brez posledic. Tega se zavedaš... od tod tudi oklevanje, ki je popolnoma na mestu yes.gif . Bivši mož ni isto, kot bivša sošolka. 

 

Prihajam iz okolja, kjer je sobivanje dveh ali treh generacij običajno. Ni vedno lahko, ni vedno uglajeno... je pa mogoče . S strpnostjo, s toleranco, s spoštovanjem in če ne gre zlepa , potem tudi s prepirom in  svinjskim rilcem  ... .  Da je vredno vsega tega in da se  morda velja včasih ugriznit tudi v jezik ... to sprevidiš  včasih šele po dolgih letih .  Kako je pri tebi, itak sama najbolje veš .. kako sta si še  blizu ti in mož, koliko si lahko (zopet) zaupata ?   Ali lahko ločita širšo familijo od ožje, ko se vrata stanovanja zaprejo za vama ? Ali se lahko postaviš tudi  njegovo kožo ? ... če se z materjo cufata za njega, je on v nemogočem položaju . In se umika, kajne ?  Čisto možno je , da ob tebi brani mater, ob materi pa tebe. 

 

Menim, da si precej samostojna oseba, vsaj glede na to, kaj si napisala o svojem življenju. Vsa ta odgovornost, ki si jo nosila nujno izoblikuje osebo, ki je vajena držati vajeti v svojih rokah . In predpostavljam tudi, da ste vsi čisto običajni ljudje , s taščo vred ... da ženska ni kakšen manijak , psihič, jaga baba  al kaj podobnega icon_smile_big.gif  . Da ti morda želi samo pokazat, da je sin še njen in gre pri tem  čez mejo sprejemljivega .

 

ne vem no... dokler ste skupaj, glasujem za potrpljenje, vendar  z jasno postavljenimi mejami , na katere je potrebno jasno in razločno opozorit, če se prekoračijo.  In nadaljuj z lobiranjem za preselitev v bodočnosti... icon1_thumbup.gif icon_smesko.gif  

 

Težko je tu razlagati mojo zgodbo , sicer bi lahko govorila o svojih napakah, ne pa točno o dogodkih in lasnostih drugih, o tem kaj menim da je narobe, oziroma kaj mene moti. To naj ostane moja stvar.  Ne želim se spuščati v to.

 

Vsekakor so se na žalost spremenila čustva v treh letiih med nama.

Verjamem v to da se jih da poprviti in pridobiti nazaj s trudom obeh partnerjev , .............če sta oba pripravljena, vendar nismo sami tu je še ostala družina ki name vplliva  neugodno.


ylflower.gif

 


#90 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 5. september 2013, 14:34

Ti vse veš? Ker si šaman , ki vidi skozi oči drugih..

 

A da tale vidi skozi oči drugih biggrin.pngbiggrin.png 

Kako pa je prišlo do te ideje? huh.png


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#91 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. september 2013, 14:42

Problem je rešen laugh.png

 

http://www.mojvideo....0d34667c4cc780a



#92 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 5. september 2013, 14:46

Težko je tu razlagati mojo zgodbo

 

Ni ti treba tule razlagati svoje zgodbe. Mnogi so jo že in to je bil samo povod, da smo se mi lahko dajali naprej.. kdo ima prav in kdo je bolj pameten.. v resnici pa... kdo je večja budala.

Če malo pogledaš, se je to zgodilo v vseh temah.. kjer je kdo hotel za nasvet in tudi tale ni nobena izjema.. v naprej je jasno kaj bo..

 

- bojč bo reku, da se ne sekiraj, ker bo konc sveta

- mgd ti bo predlagal hara hara ram ram maslo paradajz kremšnita krišna. Manjtraj tole in bo vse ok. Sonce ti bo zasijalo in se bog spustil iz nebes

- šaman se bo mal zabaval na tvoj račun

- brezo ti bo povedal kje si na lestvici in katere bajke preberi

- gold bo kaj pripomnil zraven in pripel kej humornega

- janko (nikol ne veš, kaj bo) ampak obračunavanja ne bo izpustil...

- jaz pa mečem v kanto za smeti vsa ta prepričanja, religije, krišne, konce sveta, bajke, šamane, lestvice in vse, kar nam jemlje svobodo

 

biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png

 

- edin puncam pa vsaka čast, ti lahko povejo kaj koritnega... wink.png ...dokler katera ne popizdi, ker smo res idioti na kubik, da vsako temo izkoritimo za svoja obračunavanja in sploh noben ne ve zakaj in itak več ne moremo en brez druzga. Men se zdi, da bi rešili en drugega, če bi se kdo kje utapljal iz preprostega razloga, da bi se lahko naprej tukaj tolkli. Ker če eden zmanjka.. ne bo več isto. Zdej pa je res super. biggrin.pngbiggrin.png


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#93 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 5. september 2013, 14:54

tongue.png


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#94 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 5. september 2013, 15:11

em119.gif

 

 

 

flowers.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#95 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. september 2013, 15:18

...- brezo ti bo povedal kje si na lestvici in katere bajke preberi

 

...- edin puncam pa vsaka čast, ti lahko povejo kaj koritnega... 

 

Nope...lestvico mogoče omenim samo pri nekaterih človečkih kao za "študijske namene" o duhovnosti...če pa smatraš pod bajke tudi zemeljske pristope, psihološke bukvice, bukvice za boljše počutje, ipd. potem bi se pa lahko reklo ja...Pojem bajke imam jaz rezervirano za ezoterične zadevce...tongue.png

 

Včasih je koristen tudi kakšen nasvet iz moške strani, zlasti če ima ženskica- svetovalec isti podzavestni vzorec kot ženskica poslušalec- agresija do moških...Recimo kako se najprej tega znebit...tongue.png In ja tudi ta je v igri...Kar v praksi ponavadi pomeni, da se na splošno oseba bolje razume z ženskami kot z moškimi.. Tašče in ostale domače "coprnice" so pa lahko izjema... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#96 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. september 2013, 15:25

en sam kovanec ne žvenketa tongue.png



#97 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 5. september 2013, 15:37

Nope...lestvico mogoče omenim samo pri nekaterih človečkih kao za "študijske namene" o duhovnosti...če pa smatraš pod bajke tudi zemeljske pristope, psihološke bukvice, bukvice za boljše počutje, ipd. potem bi se pa lahko reklo ja...Pojem bajke imam jaz rezervirano za ezoterične zadevce...tongue.png

 

Včasih je koristen tudi kakšen nasvet iz moške strani, zlasti če ima ženskica- svetovalec isti podzavestni vzorec kot ženskica poslušalec- agresija do moških...Recimo kako se najprej tega znebit...tongue.png In ja tudi ta je v igri...Kar v praksi ponavadi pomeni, da se na splošno oseba bolje razume z ženskami kot z moškimi.. Tašče in ostale domače "coprnice" so pa lahko izjema... biggrin.png

brezo glej res je veliko agresije do moških je pa tudi veliko pohlevnih žensk, ampak vi moški raje vedno kar prvo vržete ven je ravno agresijo do moških.

ker se vi kot moški tudi vedno raje vidite kot žrtev....

nekaj so resnične stvari nekaj so pa ugibanja.



#98 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 5. september 2013, 15:42

odločila si se živet v ugledni družini ... najbrž zaradi ugodja

nisem prepričan , da je šlo za ljubezen med teboj in partnerjem ...

in tako vez je težko peljat ...

poglej šaman tukaj je očitno da mečeš kosti pol pa na zagrabljene kosti podajaš odgovore, kar meni osebno ni všeč,ampak to je tvoja karma.....

kot je ona gor povedala je že 20 let skupaj s partnerjem....



#99 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 5. september 2013, 19:45

In bognedaj, da bi šamanček pomislil, da on nima prav... Mislim, da moraš kvečjemu ti svojo agresijo do soforumašev, predvsem nesrečnih forumašic (by shamannamo) še orng predelati. 

 

Mimogrede, kaj točno naj bi bila ugledna družina? 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#100 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 5. september 2013, 19:48

seveda si napisala kaj te bremeni ...

ker pa nisi napisala vsega, si samo podžgala ostale nesrečne forumašice, ki se najdejo v tvojem pisanju ... 

najbrž ti bodo na OS priporočale kako vse skupaj čim prej razfukaš ... 

partner .... jih ne boli preveč ...

 

in bognedaj da šamanček misli drugače ... ohmy.png

dej povej koliko časa si ti s svojo pupiko?






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0