Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spiritualni medij


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
30 komentarjev na to temo

#1 Darja Dasko

Darja Dasko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. oktober 2013, 10:02

Mene pa zanima,če ima kdo podobne izskušnje..in sicer prvo nadnaravno srečanje sem doživela pri 9ih letih,ko mi je umrl stric.Sredi noči,ob 04.27,sem se zbudila in slišala korake po kuhinji..ko sem pokukala nisem videla nikogar,le "nekdo" si je umaknil stol,ko je šel mimo mize..stol se je premaknil sam..Postala sem popolnoma paralizirana,nisem mogla iz postelje,drla sem se na ves glas a od mene ni šel niti šum,čeprav sem kričala.ko sem ugotovila da ničesar ne morem,sem se ulegla,pokrila čez glavo in čakala da koraki pridejo do moje postelje nakar sem odprla oči in ura je bila 7.30?! Kasneje isti dan smo izvedeli da je približno ob pol petih zjutraj umrl stric.

To je bil začetek vsakonočnih "prisluhov",hoje v spanju ipd.. Kasneje v najstniških letih me je tega postalo strah in nisem želela takšnih izkušenj..a to jih ni zaustavilo..pogosto sem slišala,predvsem ko smo se preselili v eno starejšo hišo,kot bi nekdo vlekel opeke ali težke kamne okrog hiše,sredi noči je "nekdo" z nenormalno močjo udaril po "lustru",čeprav ni bilo niti prepiha..Ker si nisem znala pomagat,sem zmeraj začela moliti..in stvari so izginile.Najhujšo izkušnjo sem pa doživela v našem kraju,kjer imamo jez in neke noči smo tam sedeli in se pogovarjali..naenkrat sem začutila da me nekdo gleda..ozrla sem se..tega pogleda ne bom pozabila v življenju..bil je človeške oblike,videla sem vse poteze obraza,le da je bil za človeka preveč bel in zrl je direktno v moje oči..ta pogled je bil tako močen,da sem ga čutila do kosti..ko sem kriknila,so se drugi ozrli in niso videli ničesar..Dogajajo se mi tudi jasnovidne sanje in tako sem se spustila tudi v te vode,da nekako s svojo sposobnostjo pomagam ljudem..Sedaj več nimam tako izrazitih izkušenj ponoči ali čez dan ampak so bolj v obliki občutkov..najhujši občutki so,kadar vem da bo nekdo preminil..in seveda se to tudi zgodi.Tako je bilo tudi sedaj nazadnje,pred 3 tedni,ko mi je umrl oče..Vedela sem da odhaja in nisem imela tega komu zaupati..bilo je prehudo..ker pa sem sledila občutkom in svojim angelom vodnikom,sem uspela še omogočiti neke stvari,ki se sicer ne bi zgodile..Mesec dni pred smrtjo sem začela nositi črna oblačila..misleč da mi je pač ta barva sedaj všeč..Po pogrebu sem si kupila rumeno mini vrtnico..rumene ne maram,..začelo me je vedno bolj vleči k tej barvi..tudi cvetje na grob nosim rumeno...včeraj sem izvedela da je prav ta barva bila očetova najljubša..Našla sem tudi,dan po pogrebu! čisto "naključno" svojo pol sestro po očetovi strani,ki je ne on,ne jaz nihče ni videl že 16 let.Želel je da tudi ona izve in se gre poslovit..nato mi je v duši sporočil da je našel svoj mir,se končno poslovil od zemlje in zajel me je blažen mir..

Rada bi le vedela,če ima kdo izkušnje,kako zmore komunicirati z dušami brez da jih zaradi strahu odžene,če te poiščejo ker imajo očitno še kaj za "povedati".Ne poznam namreč nobenega medija.


Didigoodwitch.gif


#2 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. oktober 2013, 11:01

Pozdravljena Darja.

 

Jaz sem mel ene podobne izkušnje. Ampak rad bi ti povedal, da kjer je še prisoten strah, pomeni, da še nisi imela direktnega kontakta z dušo, ampak z dušo, ki je še ujeta v svoje subtilno/astralno materialno telo, čeprav je fizičnega že zapustila ali ga zapušča ali se zaveda, da to ni on. Pri kontaktu z dušo ni strahu. Ta oddide. Ko boš s samospoznanjem sama prešla svoj strah, te ne bo več strah, če te bo obiskala katera duša, ki je še ujeta v svoje subtilno/astralno materialno telo. Ampak takrat te ne bo zanimalo več kaj bi ti radi povedali, ker boš vedla že več kot oni, takrat jih boš iz sočutja le hotela rešit ven iz te ujetosti.



#3 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. oktober 2013, 12:45

Najprej je treba malo skenslat določene destruktivne podzavestne vzorce- strahce in agresije, zlasti do določenih bitjec...potem se pa lahko malo priča...Vse bistveno je bilo že nakazano...mislim da med duhci...biggrin.png

 

http://www.lunin.net...-duhovi/page-28


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#4 Darja Dasko

Darja Dasko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. oktober 2013, 12:54

Saj v bistvu me ni več strah tako kot v otroških in mladostniških letih..sedaj se mi itak vse dogaja bolj v notranjih občutenjih zanima me pač kako navezati stik,ko te nekdo sam "poišče" sploh če ima še kakšno sporočilo oz.nerazrešeno stvar na zemlji.Čutim da bi morala pomagati a ne vem kako.Ker kar tako za nekakšno "klicanje duhcev" in te zadeve ravno nisem no..wink.png


Didigoodwitch.gif


#5 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. oktober 2013, 13:19

Saj v bistvu me ni več strah tako kot v otroških in mladostniških letih..sedaj se mi itak vse dogaja bolj v notranjih občutenjih zanima me pač kako navezati stik,ko te nekdo sam "poišče" sploh če ima še kakšno sporočilo oz.nerazrešeno stvar na zemlji.Čutim da bi morala pomagati a ne vem kako.Ker kar tako za nekakšno "klicanje duhcev" in te zadeve ravno nisem no..wink.png

 

Najprej malo presurfaj forum z iskalnikom...preberi določene teme... zlasti namig, ki ti je bil dan...in mogoče izveš celo kaj kar ti bo koristilo...Resno dvomim, da si razčistila s svojimi strahovi, zlasti z vzorci s katerimi se lahko pritegne določena bitjeca, da se pripopajo...ampak ti že veš...tongue.png

 

Če pa se res hočeš igrati...v bistvu se samo pomisli na neko bitjece...da ukaz za vzpostavitev energijske povezave (telepatski stik), se vizualizira (lahko se vidi, če je oseba jasnovidna)...in to je to...potem je vse odvisno od človekovih sposobnosti...na koncu je pa dobro, da se te povezave prekine...če pa slučajno človeček kaj skasira al pa mu ukradejo energijo pa jebi ga...V tem primeru bo pač moral malo več delati na sebi in svojih podzavestnih vzorcih...tralala... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#6 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 9. oktober 2013, 13:33

Saj v bistvu me ni več strah tako kot v otroških in mladostniških letih..sedaj se mi itak vse dogaja bolj v notranjih občutenjih zanima me pač kako navezati stik,ko te nekdo sam "poišče" sploh če ima še kakšno sporočilo oz.nerazrešeno stvar na zemlji.Čutim da bi morala pomagati a ne vem kako.Ker kar tako za nekakšno "klicanje duhcev" in te zadeve ravno nisem no..wink.png

 

S pozornostjo.



#7 Darja Dasko

Darja Dasko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. oktober 2013, 20:59

Hvala za vaša mnenja,upala sem no bolj na kake bolj izkušene ali celo na kakega medija ker ne vem kje bi kakšnega lahko našla.


Didigoodwitch.gif


#8 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 9. oktober 2013, 21:09

Hvala za vaša mnenja,upala sem no bolj na kake bolj izkušene ali celo na kakega medija ker ne vem kje bi kakšnega lahko našla.

 

Tvoja zgodba ima luknje in po mojem mnenju je prenapihnjena, pri prvem primeru gre za sanje, očetovo najljubšo barvo menda hčer pozna tako kot najljubšo pesem ( dost slabo če tega ne ve )  ostalo pa je bujna domišljija, nimaš nič konkretnega.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#9 Darja Dasko

Darja Dasko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. oktober 2013, 21:20

Hmmm Beli lotos..vidim da zelo hitro in površno sklepaš zaključke..če te tema ne zanima je prosim ne komentiraj s takšnimi neumestnimi in svojimi lastnimi komentarji oz.idejami. V kolikor pa te zanima,pa še enkrat podrobno preberi kar sem zapisala na začetku.

Hvala za razumevanje


Didigoodwitch.gif


#10 Darja Dasko

Darja Dasko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. oktober 2013, 21:30

Ja očitno sem pozabila omeniti,da sta starša ločena že od mojega 3 leta starosti in kot moja mama,si je tudi on ustvaril novo življenje,na žalost z žensko ki pač njegovih otrok ni ravno dobro tretirala.Rodila mu je sicer hčer a ko sta tudi onadva šla narazen,jo je kot vedno zanimal le denar,tako je do smrti plačeval preživnine za obe,čeprav je sestra stara 23 let.Obenem pa je,kot sem dejala že 16 let ni videl.Preprosto sta izginili in nihče ni vedel ničesar o njiju..zato je zelo zanimivo,da mi je dan po pogrebu bila "poslana" na pot,da sva se na novo spoznali in sem jo tudi odpeljala na grob da se od njega poslovi..v duši mi je govoril,da je to njegova zadnja želja..slovo od vseh otrok..


Didigoodwitch.gif


#11 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 9. oktober 2013, 21:41

Hmmm Beli lotos..vidim da zelo hitro in površno sklepaš zaključke..če te tema ne zanima je prosim ne komentiraj s takšnimi neumestnimi in svojimi lastnimi komentarji oz.idejami. V kolikor pa te zanima,pa še enkrat podrobno preberi kar sem zapisala na začetku.

Hvala za razumevanje

 

Me zanima tema, drugače ne bi brala in pisala tu, imam pa pravico do svojega mnenja  Glede na to da si danes temo odprla in v svojem drugem postu že napisala  da bi rada, koga bolj izkušenega in celo medija, bi rekla da tole o hitrih  zaključkih in hitrem sklepanju, drži predvsem zate in je tudi značilno za tiste, ki ob vsakem neklasičnem dogodku, vidijo nekaj nenavadnega, brez da bi preverili dejstva.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#12 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 9. oktober 2013, 21:54

Oporekam. Tudi jaz ne poznam očetove najljubše barve, pa moj oče še živi. In ne sprejmem, da je to žalostno. Tako pač je pri nas. Nekega posebnega stika z mano ni navezoval in nikoli se nisva pogovarjala več kot "basic", kot je npr. Kaj bo za kosilo. Zato se ne čutim, da bi me moralo zanimat kakšna je njegova najljubša barva. Vem pa, katera je njegova najljubša torta. Ja? In ne mi o žalostnem ker pač nimamo vsi poglobljenega stika z očeti.
 

 

Ni bilo mišljeno za tvoj primer. Vsak odnos je drugačen, kot tudi ni nujno da ima vsaka oseba najljubšo barvo. Lahko ima več barv, ki so mu nekje enako všeč ali je to čist neopredeljeno. V primeru, da pa ima določeno najljubšo barvo, večinoma bližnji to tudi vedo.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#13 Darja Dasko

Darja Dasko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. oktober 2013, 22:17

Me zanima tema, drugače ne bi brala in pisala tu, imam pa pravico do svojega mnenja  Glede na to da si danes temo odprla in v svojem drugem postu že napisala  da bi rada, koga bolj izkušenega in celo medija, bi rekla da tole o hitrih  zaključkih in hitrem sklepanju, drži predvsem zate in je tudi značilno za tiste, ki ob vsakem neklasičnem dogodku, vidijo nekaj nenavadnega, brez da bi preverili dejstva.

ehjejej vidim da nimaš pametnejšega dela kot iskat dlake v jajci kar tako ker ti pač je..prosim da nehaš komentirat ker nimaš pojma o čem govoriš.


Didigoodwitch.gif


#14 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. oktober 2013, 22:21

Hvala za vaša mnenja,upala sem no bolj na kake bolj izkušene ali celo na kakega medija ker ne vem kje bi kakšnega lahko našla.

 

Kaj ti bo medij oz. kaj pričakuješ od njega...whistling.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#15 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 9. oktober 2013, 22:32

ehjejej vidim da nimaš pametnejšega dela kot iskat dlake v jajci kar tako ker ti pač je..prosim da nehaš komentirat ker nimaš pojma o čem govoriš.

 

To je vse kar lahko rečeš. torej dejstev nisi niti preverjala, verjameš, kar želiš verjeti.

 

Veliko sreče pri iskanju, česarkoli že :)


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#16 Darja Dasko

Darja Dasko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 9. oktober 2013, 22:33

V bistvu me najbolj zanima ali so dogodki in občutki in tudi razvita jasnovidnost pri meni morda znak da sem sama medij in bi rada izvedela le oz.se poučila,razvila te sposobnosti saj sem jih vse življenje odrivala vstran.Torej..hmm ja mislim da me najbolj zanima prav to.Morda naletim na kakšnega ki mi bo znal odgovoriti.Bomo videli..wink.png



To je vse kar lahko rečeš. torej dejstev nisi niti preverjala, verjameš, kar želiš verjeti.

 

Veliko sreče pri iskanju, česarkoli že smile.png

Kakorkoli..ti imaš prav,jaz pa mir..lahko noč


Didigoodwitch.gif


#17 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. oktober 2013, 23:10

V bistvu me najbolj zanima ali so dogodki in občutki in tudi razvita jasnovidnost pri meni morda znak da sem sama medij in bi rada izvedela le oz.se poučila,razvila te sposobnosti saj sem jih vse življenje odrivala vstran.Torej..hmm ja mislim da me najbolj zanima prav to.Morda naletim na kakšnega ki mi bo znal odgovoriti.Bomo videli..wink.png

 

Trenutno nisi primerna za medija...preveč destruktivnih vzorcev, s svojo temno stranjo se sploh še nisi začela zares srečevat, nisi še na primerni stopnji...

 

Te sposobnosti lahko uporabljaš za svojo duhovno rast in igračkanje s svojimi najbližjimi (sorodniki)...sorodnike lahko pospremiš v višje sfere pa še to bolj s pomočjo drugih...lahko se igraš tudi medija (telepatsko komuniciraš) s svojimi vodniki, učitelji na notranjih ravneh...od njih lahko dobiš napotke...

 

Jasnovidnost je zelo širok pojem...najprej se nauči delovati izven čustev, zlasti če vidiš da bo kdo kmalu umrl...delovati je treba flegmatično, taka in podobna videnja ne smejo pahnit človeka v deprersijo ali pa negativno razpoloženje...vse ostalo mi pa liči na stvari, ki jih lahko doživijo ljudje, ki so malo bolj senzibilni...prvi stiki z astralnim svetom...

 

Odgovori, ki ti mogoče niso glih všeč...še zmeraj pa lahko povprašaš za kakšno drugo, tretje mnenje...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#18 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 10. oktober 2013, 10:17

Ja... večinoma. To pomeni, da ni pravilo in kasneje si zapolnila svojo luknjo v razumevanju, da se je oče pri Darjinem 3. letu odselil.

 

Kar ne pomeni, da ni ničesar slišala o njem ali ohranila stikov.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#19 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 10. oktober 2013, 11:07

smile.png Drži. Kar tudi ne pomeni, da bi zato morala vedet njegovo najljubšo barvo.

 

Ne gre samo za barvo, cela zgodba je prenapihnjena. Lahko bi jo poplnoma razčlenila in povedala kje so luknje, sam sem za začetek malo špiknila v par točk, da vidim reakcijo osebe, ki jo je napisala.

Je pa to moje mnenje, ima pa seveda vsak pravico do svojega.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#20 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 10. oktober 2013, 17:17

Mogoče tule kaj najdeš:

https://www.youtube....K-p6wAHWU#t=206



#21 Darja Dasko

Darja Dasko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 10. oktober 2013, 21:49

Mogoče tule kaj najdeš:

https://www.youtube....K-p6wAHWU#t=206

Silvija,hvala ti,našla sem njeno spletno stran in mislim da je ona pravi naslov..res ti hvalalove3.gif


Didigoodwitch.gif


#22 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 11. oktober 2013, 05:52

Silvija,hvala ti,našla sem njeno spletno stran in mislim da je ona pravi naslov..res ti hvalalove3.gif

Fajn icon1_thumbup.gif



#23 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 6. avgust 2014, 11:28

Spiritizem je naslednje, s čimer Satan ljudi spravlja pod svojo oblast. Ljudje duhove lahko kličejo zato, da bi jih ti ščitili, škodovali drugim, napovedovali prihodnost ali delali čudeže. Satan je hudobna sila, ki je za vsemi temi praktikami. Da bi ugajali Bogu, ne smemo imeti nobenega opravka s spiritizmom. (5. Mojzesova 18:10–12; Dejanja 19:18, 19)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#24 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 7. avgust 2014, 10:50

Ali je narobe poskušati komunicirati z mrtvimi?
»Ne obračajte se na spiritistične medije [. . .], da se ne bi zaradi njih onečistili.« (3. Mojzesova 19:31)

KAJ PRAVIJO LJUDJE:
Povsem razumljivo je, da se ljudje želijo prepričati, da njihovi ljubljeni, ki so umrli, ne trpijo. Zato pravijo: »Zakaj ne bi skušali navezati stika z umrlim s pomočjo jasnovidca oziroma spiritističnega medija? Morda nas bo medij potolažil in pomiril.«

KAJ PRAVI SVETO PISMO:
Sveto pismo je jasno glede poskusov nekaterih, da bi prišli v stik z mrtvimi. Ta navada je bila nekaj običajnega že v starih časih. Na primer, v Postavi, ki jo je Bog Jehova dal izraelskemu narodu, je pisalo: »Naj se pri tebi ne najde nihče, ki bi [. . .] se obračal na spiritistične medije [. . .] ali pa povpraševal mrtve. Vsak, ki dela kaj takega, se Jehovu gnusi.« (5. Mojzesova 18:10–12) Sveto pismo še pravi, da tisti, ki se ukvarjajo s kakršno koli obliko spiritizma, »ne bodo podedovali Božjega kraljestva«. (Galačanom 5:19–21)

 Ali lahko mrtvi vplivajo na žive?
»Živi se zavedajo, da bodo umrli, mrtvi pa se ne zavedajo ničesar.« (Pridigar 9:5)

KAJ PRAVIJO LJUDJE:
Mnogi trdijo, da mrtvi v neki drugi obliki živijo naprej. Zato morda skušajo z njimi komunicirati. To mogoče počnejo zato, da bi od njih kaj izvedeli ali jih pomirili, in bi jih tako mrtvi pustili pri miru.

KAJ PRAVI SVETO PISMO:
V Pridigarju 9:5 piše: »Živi se zavedajo, da bodo umrli, mrtvi pa se ne zavedajo ničesar.« V šesti vrstici pa glede občutkov, ki so jih imeli, ko so še živeli, pravi: »Njihova ljubezen, njihovo sovraštvo in njihova ljubosumnost so izginili.« Da, Sveto pismo uči, da mrtvi niso nič drugega kot le to – mrtvi! Ne morejo misliti, delati ali celo častiti Boga. V Psalmu 115:17 piše, da Boga »ne hvalijo mrtvi, nihče, ki se pogrezne v tišino«.

Ali ni res, da spiritistični mediji včasih povedo točne podrobnosti?
»Ali naj bi [ljudje] glede živih spraševali mrtve?« (Izaija 8:19)

KAJ PRAVIJO LJUDJE:
Nekateri trdijo, da lahko spiritistični mediji omenijo informacije, za katere vedo samo umrli in njihovi družinski člani ali prijatelji.

KAJ PRAVI SVETO PISMO:
V 1. Samuelovi knjigi, v 28. poglavju, beremo, kako je nezvesti kralj Savel prekršil Božjo zapoved, naj se ljudje ne obračajo na spiritistične medije. Poiskal je žensko, ki je bila spiritistični medij. Zdelo se je, da je navezala stik z umrlim Božjim služabnikom Samuelom! Toda ali je zares komunicirala z njim? Ne! Pravzaprav je komunicirala s sleparjem, z nekom, ki se je izdajal za mrtvega Samuela.

Ta slepar je bil hudoben duh, ki ga je poslal Satan – »oče laži«. (Janez 8:44) Zakaj hudobni duhovi oziroma demoni širijo zamisel, da ljudje po smrti živijo naprej? Njihov cilj je očrniti Boga in vzbuditi dvom o njegovi napisani Besedi, Bibliji. (2. Timoteju 3:16)

Ali vse to pomeni, da za mrtve ni nobenega upanja več? Sploh ne! Sveto pismo obljublja, da bodo v prihodnosti tisti, ki so v grobovih in so kakor da bi spali, obujeni. * (Janez 11:11–13; Apostolska dela 24:15) Dokler pa se to ne zgodi, smo lahko prepričani, da naši ljubljeni, ki so umrli, nikakor ne trpijo.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#25 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 7. avgust 2014, 13:32

torej ... vi vaši, ko umrete je vsega konec ... 
a nimate duše ???
 
po tej teoriji bog ničemur ne koristi ... zakaj bi se nekdo ukvarjal še z bogom ???
 
jehovci ... NE HVALA 

Ali obstaja kakšno upanje za mrtve?

00:0007:26


Bog je rekel Adamu: »Prah si namreč in v prah se boš povrnil.« (1. MOJZESOVA 3:19)


1. Kakšna je dobra novica glede mrtvih?
Ko je Jezus prišel v Betanijo, kraj blizu Jeruzalema, je bil njegov prijatelj Lazar štiri dni mrtev. Jezus je z Marto in Marijo, sestrama umrlega, šel h grobu in tam se je kmalu zbralo veliko ljudi. Si lahko predstavljate, kako zelo veseli sta bili Marta in Marija, ko je Jezus Lazarja obudil od mrtvih? Beri Janez 11:21–24, 38–44.

Marta je že poznala dobro novico glede mrtvih. Vedela je, da bo Jehova obudil mrtve, tako da bodo spet živeli na zemlji. Beri Job 14:14, 15.

2. V kakšnem stanju so mrtvi?
Ljudje smo narejeni iz zemeljskega prahu. (1. Mojzesova 2:7; 3:19) Nismo duhovi, ki bi bili naseljeni v telesu iz mesa in krvi. Smo fizična bitja, zato noben del nas ne preživi smrti. Ko umremo, umrejo tudi naši možgani in tako prenehamo razmišljati. Zato Lazar ni pripovedoval, da bi kaj doživljal, medtem ko je bil mrtev, saj se mrtvi ničesar ne zavedajo. Beri Pridigar 9:5, 6, 10.

Ali Bog ljudi, ko umrejo, muči z ognjem? Ker v Svetem pismu piše, da se mrtvi ničesar ne zavedajo, je jasno, da je nauk o peklenskem ognju lažen in sramoti Boga. Bogu se gnusi že sama misel na to, da bi ljudi mučil v ognju. Beri Jeremija 7:31.

 3. Ali se z mrtvimi lahko pogovarjamo?
Mrtvi ne morejo niti govoriti niti slišati. (Psalm 115:17) Toda nekateri angeli so hudobni, zato govorijo z ljudmi in se pretvarjajo, da so duhovi umrlih. (2. Petrovo 2:4) Jehova nam prepoveduje, da bi se skušali pogovarjati z mrtvimi. Beri 5. Mojzesova 18:10, 11.

4. Kdo bo obujen od mrtvih?
V prihajajočem novem svetu bodo obujeni milijoni, ki so zdaj v grobovih. Obujeni bodo celo nekateri od tistih, ki niso poznali Boga in so delali slabo. Beri Luka 23:43; Apostolska dela 24:15.

Obujeni bodo lahko spoznali resnico o Bogu in pokazali vero v Jezusa, s tem da ga bodo ubogali. (Razodetje 20:11–13) Tisti, ki bodo obujeni od mrtvih in bodo delali to, kar je prav, bodo lahko večno živeli na zemlji. Beri Janez 5:28, 29.

5. Kaj nam vstajenje pove o Jehovu?
Vstajenje je mogoče zato, ker je Bog poslal svojega Sina, da bi za nas dal življenje. Torej nam vstajenjsko upanje priča o Jehovovi ljubezni in nezasluženi dobrotljivosti. Koga si še posebej želite videti, ko bodo mrtvi pričeli vstajati? Beri Janez 3:16; Rimljanom 6:23.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0