Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Smisel življenja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
373 komentarjev na to temo

#101 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 4. januar 2004, 10:27

Devica, dobrodošla v klubu.

Si še čisto nova tukaj in polna žara. Kar ostani taka.

Lahko pa ti za začetek postrežem z negativno definicijo smisla življenja:

Smisel življenja zagotovo ni ostati devica!

Obilo zabave vsem na LF v novem letu.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#102 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. januar 2004, 11:32

Težko se je bojevati s takim, ki mu je težko živeti.


Nizozemski

#103 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 4. januar 2004, 12:03

Lahko pa ti za začetek postrežem z negativno definicijo smisla življenja:

Smisel življenja zagotovo ni ostati devica!

bigm - pa kako prav imaš :palec:
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#104 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. januar 2004, 12:45

Življenje je podobno olimpijskim igram;
nekateri trgujejo, drugi Gledajo, tretji se borijo.



Pitagora

#105 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 4. januar 2004, 13:51

Smisel življenja zagotovo ni ostati devica!

Sej je kul. Res je, sm še mlada in polna žara. Devica na kvadrat pa nisem več. Nekaterih stvari, kot naprimer horoskopa- datuma rojstva pa se pač ne da spremenit.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#106 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 4. januar 2004, 13:56

[quote name='devica' date='4. Jan 2004 ob 13:52'] [quote name='bigm' date='4. Jan 2004 ob 10:28']
Smisel življenja zagotovo ni ostati devica!

Nekaterih stvari, kot naprimer horoskopa- datuma rojstva pa se pač ne da spremenit. [/QUOTE]
to imaš pa prav devica :palec:
nekatere bomo device celo življenje x:Dx , pa ne glede na število rojenih in nerojenih otrok x:Xx x;)x
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#107 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 4. januar 2004, 14:58

Ja vsak vzgaja po svojem prepricanju.. in ne strinjam se da tako skozi vzgojo zraste clovek s svojim pogledom.. ampak zraste clovek s privzgojenim pogledom. Nic svojega se ni tukaj.

To je čisto res, da to teh stvari ne prideš sam. "Bodi dober, pomagaj šibkejšim, ne ubijaj, ne laži,"....To so zadeve, ki lebdijo v zraku in so si jih pograbili cerkev, šola, družina,....za svoja sredstva vzgoje. Mislim pa, da če bi živel izven kulture (kultura je edino kar človeku ima, glede na to, da nima razvitih čutil, nagonov, kožuha,...), če bi sploh preživel, torej nekje med volkovi, definitivno ne bi imel spoštovanja pred človekom, da ga ne bi ubil. S tem, ne pravim, da je človek po naravi slab, prej to, da je tabula rasa, ki pa potrebuje ostale ljudi okrog sebe in kulturo, da mu pomagajo preživeti. Je pa res, da ti taisti, ki ti poskušajo pomagati skozi življenje nažalost vcepijo tudi negativne zadevščine kot je npr. občutek krivde ( po pogovorih s prijatelji zelo pogost pojav) pa še neke butaste "vzorce" obnašanja, da se ljudje sploh ne obnašajo več naravno- čeprav se smejijo takrat, kadar so veseli, vseeno padejo v nek tip veselega človeka, torej se obnašajo po nekem vzorcu in to nehote. Veliko meditacije je potrebno, da prideš ven iz tega. Vseeno pa vsak človek živi v drugačnem okolju, si okrog sebe splete vsak drugačno mrežo odnosov, se srečuje z drugačnimi ljudmi,...torej bo "moj" pogled na življenje drugačen od "tvojega" ali od "maminega" ali od "sošolkinega", zato bo vsak drugače gledal na svet, si vsak drugače zgradil lestvico vrednot in vsak drugačen smisel življenja.

Me pa zanima še tole: "ko pride človek sam do nekih spoznanj...". A si se kdaj vprašal, če je to res. Ta "sam" mi ne gre v račun. Res lahko prideš sam do nekih povsem novih spoznanj? Trideset let si recimo živel po nekih vzorcih, v morju nekih "privzgojenih vrednot" in sedaj se boš povzpel ven iz tega kot nov človek? So ta spoznanja, do katerih prideš "sam" res tvoja ali pa so to nekdaj pozabljeni, potuhnjeni vzorci, ki privrejo na plan, ko odstraniš vrhnjo plast. Kaj je človek po naravi? Kaj je človek po svojem bistvu? Razmislek. Na bistvo, jedro, primarno naravo človeka je verjetno ravno toliko različnih pogledov kot na smisel življenja. Moj pogled na to: če reduciram vse sestavine obstoja, vse lastnosti... Kaj imamo skupnega ljudje&mačke? Oboji smo sesalci. Kaj imamo skupnega sesalci & postrvi? Oboji smo vretenčarji. Kaj imamo skupnega vretenčarji in črvi? Oboji spadamo v živalsko drevo. Kaj imamo skupnega člani živalskega debla&marjetice? Razmnoževanje, prehranjevanje, presnavljanje, umiranje,...= življenje. Kaj imamo skupnega mi, ki živimo& kamen&stol& tepih? Oboji smo otipljivi. Kaj imamo skupnega mi, ki smo otpljivi&vesolje? To, da smo, skupno imamo bit. Bit= nekaj vseobsegajočega, ne da se je definirati. In vse, kar sem naštela ( postrvi, marjetice, vesolje,...) so pojmi, ki nosijo to bit. Človek je lahko po svojem bistvu torej nič ali pa vse. Nič ne more biti, ker ima nekaj več, ima razum, dušo,... ( Ali si razum in duša res zaslužita takšno poveličevanje?) Mislim, da takrat, ko bomo spoznali vesolje, bomo spoznali človeka in obratno. Čeprav bo treba precej truda, saj so nas naučil, da vse kar rabimo, dobimo zunaj sebe, zato smo se nehali ukvarjati s svojo notranjostjo ( to že naši dedki &babice), tako so nam nekatere lastnosti zakrnele kot npr. palec na nogi. x:)x Glede na vse to bi lahko rekla, da je človek prej vse kot pa nič. Čeprav se ne morem odločiti. To je pač moje razmišljanje, lahko da je povsem napačno, zato bi bila vesela vsake PAMETNE replike. Vas pa prosim, da mi ne trosite in pametujete s prežvečenimi stavki iz talk showov ali priročniki za življenje. Zaprite oči, začutite se in napišite.

En lupček vsem!

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#108 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 4. januar 2004, 15:06

devica Objavljeno 4. Jan 2004 ob 14:59

Me pa zanima še tole: "ko pride človek sam do nekih spoznanj...". A si se kdaj vprašal, če je to res. Ta "sam" mi ne gre v račun. Res lahko prideš sam do nekih povsem novih spoznanj? Trideset let si recimo živel po nekih vzorcih, v morju nekih "privzgojenih vrednot" in sedaj se boš povzpel ven iz tega kot nov človek? So ta spoznanja, do katerih prideš "sam" res tvoja ali pa so to nekdaj pozabljeni, potuhnjeni vzorci, ki privrejo na plan, ko odstraniš vrhnjo plast.


Mislim, da ta spoznanja ma človek v sebi, ampak ne ve, da jih pozna in jih je že kje slišal ali bral ali vseeno... In ko postajaš bolj zrel in začneš razmišljat o življenju ipd.,pol privrejo na dan ta spoznanja in jih v nekem smislu "zmešaš" v svoje dobro in po svoji predstavi izoblikuješ neko novo spoznanje, odgovor, razlog, obrazložitev...
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#109 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 4. januar 2004, 15:41

Zaprite oči, začutite se in napišite.

kar se mene tiče devica, boš v konkretnem komentarju na neko temo vedno lahko našla delček tega kar sem iz tvojega pisanja izpostavila in na kar odgovarjam x;)x
kajti, ko se poglobim v branje, pozorno poslušam ali prelistavam napisane in slišane besede, tekste in sestavke, pa morda melodije, mojo pozornost pritegnejo stvari, odlomki, stavki, nekaj taktov tistega, kar je v meni. nekaj od tega, kar mi je blizu, kar čutim. in zakaj potem tega ne bi delila naprej v taki obliki, kot že obstaja. zakaj bi tisto, kar je nekdo že pred menoj tako dobro in lepo oblikoval, poskušala predrugačiti. morda bi s spreminjanjem teksta zabrisala bistvo tega, kar sem hotela povedati. z natančnim izpisom in navedenim avtorjem pa verjetno poskušam povedati, da se s tem strinjam ali pa da je vredno razmisleka.
devica, lep dan ti želim x:)x
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#110 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 4. januar 2004, 16:18

Devica, si nekoliko skrenila s topica. Tvoja zadnja razmišljanja ne gredo več toliko v "smisel življenja", ampak se bolj ukvarjajo s tem, kaj nas determinira, da smo ta trenutek to in takšni, kot smo. O tem pa je bilo že veliko govorjenega in napisanega. Nedvomno smo precej prinesli že z rojstvom na ta svet, še več pa smo pridobili v teku življenja. Če bi bil en sam dogodek v našem življenju drugačen, kot je bil, bi bili tudi mi vsaj nekoliko drugačni, kot smo. Vse doživeto vpliva na naš način razmišljanja in nikakor ne morem slediti Tjazyju, da lahko vse "privzgojeno" in doživeto odvržeš in pričneš vse znova, od točke 0.

Če pa verjamemo v reinkarnacijo, nas determinirajo tudi še vsa prejšnja življenja. REinkarnacija pa seveda povsem spremeni tudi naš pogled na "smisel življenja". Ob priznavanju reinkanacije se odpirajo tu neizmerna obzorja. Smisel tega življenja, ki ga sedaj živimo, smisel vseh že preteklih in bodočih življenj, vse medsebojne povezave. Neskončno morje vprašanj, kot vesolje samo. KOnčnega odgovora nikoli ne bomo našli. Potrudimo se, da bo svet zaradi nas vsaj nekoliko boljši in osmislili bomo naše življenje.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#111 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. januar 2004, 18:30

Grenko, grenko, pa bi še vseeno še dvakrat toliko.


Ruski

#112 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 4. januar 2004, 23:18

Devica, si nekoliko skrenila s topica. Tvoja zadnja razmišljanja ne gredo več toliko v "smisel življenja", ampak se bolj ukvarjajo s tem, kaj nas determinira, da smo ta trenutek to in takšni, kot smo.

Ojla! Ja, vem. To je posledica replik na moje prvotno razmišljanje. Se opravičujem vsem prizadetim. xDDx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#113 gioia Sw

gioia Sw
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 5. januar 2004, 20:09

Kaj je smisel življenja?

Veliki ljudje ne iščejo smisla v življenju...



Gioia

#114 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 5. januar 2004, 20:15

Življenje je kot ogenj:
njegov začetek je plamen in konec- pepel.
x8Dx

#115 Marree

Marree
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 7. januar 2004, 11:18

..... bi rekla, da je naš smisel vedno povezan z dajanjem, s služenjem pa z naklonjenostjo v taki ali drugačni obliki in to ne glede na poklic, ki ga opravljamo. NE MOREŠ DATI NEČESA ČESAR NIMAŠ.
Ljubezen izbeza dušo iz njenega skrivališča

#116 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 7. januar 2004, 13:39

Vsak v svojem življenju nekaj zamudi.
Največ pa tisti, ki se boji, da bo kaj zamudil.
x:)x

#117 Mihaela

Mihaela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 7. januar 2004, 16:08

Kaj je smisel življenja ne bi znala nikomur povedati saj vsak si najde svoj smisel in v skladu s tem tudi živi in mu daje žuvljensko moč. Moj smisel pa je živeti za ljubezen in iz ljubezni. Ljubezen v pravem pomenu besede ne bratovske, partnerske ali moževe,... temveč iz ljubezni Božje ali drugače iz univerzalne ljubezni. x:Ix

#118 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 7. januar 2004, 21:30

Življenje je ponudba, ki jo človek ne razume in jo največkrat zavrne.

#119 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. januar 2004, 08:19

Smisel življenja je uživati v vsakokratnih lekcijah, ki so nam poslane. x:)x

#120 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 8. januar 2004, 08:29

Janjak, zaradi svojega odnosa do dogodkov v življenju pa res zaslužiš, da se ti dogajajo same prijetne stvari!

:palec: :palec: :palec:
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#121 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. januar 2004, 08:36

Zakaj živim, ne vem. Vem, da živim, in to mi zadostuje. x^x

#122 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 8. januar 2004, 11:58

x;)x Smisel življenja vidim v doseganju tistih ciljev, za katere so drugi prepričani, da jih ne boš nikoli dosegel! :palec:
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#123 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. januar 2004, 12:03

Ko človek shodi, steče življenje. x:)x

#124 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. januar 2004, 12:30

Janjak, zaradi svojega odnosa do dogodkov v življenju pa res zaslužiš, da se ti dogajajo same prijetne stvari!

:palec:  :palec:  :palec:

Hi, hi x:Dx . Saj tudi se mi,ker najdem v vsaki situaciji kaj lepega, sigurna sem, da je vse stvar naravnanosti.

Tvoj komentar npr. je bil tudi ena prijetnih stvari danes . xflirtx

#125 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 8. januar 2004, 12:32

..... je ležanje na plaži
z možgani na off
in čivavo na straži.......

(Zmelkow) xbendx

xsmx
Mushi




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0