Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zajtrk - najpomembnejši obrok!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
175 komentarjev na to temo

#1 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 16. januar 2003, 01:00

Če smo dan začeli z dobrim zajtrkom, se to pozna!

Kaj ste danes imeli za zajtrk?
Kaj je vaš najljubši zajtrk?
ali pa sploh ne zajtrkujete?

Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#2 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 16. januar 2003, 01:00

priznam, da dostikrat niti ne uspem zajtrkovati, a bi to rada spremenila in zmanjšala obilne večerje!
Najljubši so mi musliji z jogurtom ali vročim mlekom, jajčka na oko, sveže še vroče žemljice, čaj iz domačih zelišč, sadje npr. pomaranče
in če imava oba z možem zjutraj še čas za pošten zajtrk je celi dan lepši in začet z več energije!
Najpomembnejše pa mi je zjutraj, da dobim še en sladki poljubček, ki me greje do večera, ko se spet vidiva...

Kaj pa vi mislite o zajtrku?

Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#3 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. januar 2003, 01:00

:vragec:

jaaa
se strinjam
zajtrk
jst jem zmeri zjutri x^x
k dam pridem :xx!:
pol grem pa spat x:px

:vragec: ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#4 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 16. januar 2003, 01:00

Jaz sem sele ko sem na faks zacela hodit zacela zajtrkovat.. Prej se mi ni dalo zato 15 minut prej vstajat.. Zdaj sem se pa cisto navadla in tudi ce ob 7h vstanem vsaj na hitro nekaj pojem.. Drugace mam pa obdobja, ko en mesec jem vsako jutro muslije, potem spet obdobje toastov, pa cokolino, pa vsake toliko časa kakšno jajce, pa banane, pa kruh z nutello...
Najraje imam pa dneve, ko mi ni treb aprav zgodaj vstat in sem se sama doma za povrhu..takrat si pa privoscim en tak dooooolg, doebr zajtrk..
Aja, pa zraven obicajno pravi caj ali pa v zadnjem casu vroco limonado z medom.



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#5 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 16. januar 2003, 01:00

Zjutraj skodelico kave, z dosti mleka. Kos kruha s čim namazan(bilo s čim, nisem izbirčna), potem pa še eno skodelico kave - z mlekom...pa je.
Ob nedeljah, ko smo vsi doma naredim šmorn(carski praženec, lepo po slovensko:)), ali pa gobjo juho in žgance(oženjene / ajdova moka+krompir). Takrat samo ena skodelica kave:))

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. januar 2003, 01:00

pr men, se le pozn zbudi začetna,dnevna lakota; v bistvu je dovolj košček jutranje čukulade

P°k0w<


#7 Roy

Roy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 16. januar 2003, 01:00

Zakaj pa sploh obilni zajtrk? Jaz v zadnjem času sploh ne zajtrkujem oz. so moj zajtrk 4 sveže stisnjene pomaranče, če pa me pred kosilom zgrabi kakšna lakota, pa si privoščim še kakšno jabolko. Ampak iz teh štirih sveže iztisnjenih pomaranč dobim več energije, kot pa od obilnega zajtrka. V dopoldanskem času je namreč čas čiščenje telesa in zato ni najboljše preveč jesti. Pravi čas za uživanje hrane in obilnejših obrokov je med 12.00 in 20.00 uro.

#8 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Različni ljudje, različni ne/zajtrki...x:px
ampak na prazen želodec sveža vitaminska bomba bi mene kar razganjala od kislega, čeprav bi bil C vitamin silno dobrodošel x^x

Jutranji ritual imam: Najprej kozarec mlačne vode, da pogasim žejo in nadoknadim tekočino, ki se je med silnim sanjanjem potrošila x:)x

zajtrk pa največkrat nimam - ko ga pa imam z možem, pa je nebeški
(med vikendom: še vroče žemljice iz bližnje trgovine...Njami!
ali na dopustu...)
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#9 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

x:)x Najlepši zajtrk zame je, ko sva z mojim ljubljenim skupaj x:)x

To pa je ponavadi sobota in nedelja zjutraj,
takrat pripravim
žemljice tople iz pečice pravkar vzete,
kisla smetana z jagodno marmelado,
on pa obožuje kumarice s sirčkom, in Blejsko salamo,
včasih tudi jajček na oko na mizici se pojavi,
obvezno pa bela kavica z domačo stepeno smetano se pripravi...
Kot pika na i na koncu x:Xx se dobi.

Zame je eden najlepših trenutkov
x:)x zjutraj x:)x
ko se vse prebuja
in ko sva oba skupaj...

Kadar tako začnem dan, sem še bolj vesela in zadovoljna, kot med tednom, ko v bistvu sploh ne zajtrkujem,
ampak samo belo kavo v službi spijem in potem okoli poldne na kosilo...

Helena


#10 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Objavljena slika Elena vidim, da se ti tudi spoznaš na jutranje uživanje...res lepo!
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#11 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Meni so tud zajtrki med vikendom zakon. x:px x:)x
Včasih kruhek pa maslo, med al pa marmelada, al pa sendviči, sirni namazi, paštetka, pa bela kava, kakav, čaj, al pa čokolino, gris z čokolado.. pa sadja kaj in sok... skratka razvajat se je treba. Tako paše, na easy začetek dneva, počasi in skupaj..
mushi
Mushi

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Jaz pa ne jem zajtrka... Pa ne gledam na to kot da je to kaj slabega. Mislim celo, da je to nekako naravno.
Sicer pa ze vec let bolj ali manj redno furava na tesce sok agrumov (limone, pomarance in grenivke), zmesan z malo vode.
To je zame zakon. In to mi najbolj ustreza. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Roy

Roy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Marsa bravo!

Tole je pa res pravi energijski zajtrk - sok iz sveze stisnjenih agrumov. x:)x

Sem pa bral malo ostale poste in vidim, da namešate za zajtrk čuda hrane ... Le, kako vam to lahko želodec že navsezgodaj prebavi? Upam si trditi, da vsi tisti, ki imate zelo obilen in predvsem raznolik zajtrk premorete tudi preveč kg. In ne samo to - po zajtrku ste zelo utrujeni, ker mora želodec vso to hrano prebaviti. Imam prav?

Kdor za zajtrk je predvsem sadje in sveže iztisnjene sokove je v službi veliko bolj učinkovit in manj utrujen preko celega dneva. Energija je predvsem v hrani, ki ni prekuhana in terminčno obdelana.

Veliko sadnih zajtrkov vam želim! x:Dx

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Tocno to, seveda! Ze navsezgodaj, ko prebava spet postane nekoliko bolj delujoca, hop! - in jo nanovo zabasemo in ji sploh ne pustimo, da bi si nekoliko oddahnila. To je en razlog...
Drug pa je tale; malo se je potrebno zamisliti, kaj je -in kako sploh poteka- priprava hrane.
KAJ je hrana?
Na kaksen nacin nam je nudena? Kaj je potrebno narediti zanjo??
Zdaj (in TUKAJ!), ko gres in kupis zemljico, je to pac simple.. Pa po mojem tudi slabo.
Zito, etc... to vse potrebuje skrbno in posveceno (pa clovesko) "obdelavo"... Pa se nabere, pa pripravlja.... POTEM se sele je.
Ko je clovek se lovil - ali je lepo vstal in si pripravil zajca, ki se je pojavil ravno v tem trenutku? Ali so eni odsli na lov, drugi (zenske) pa medtem pripravljali ostalo oz. skrbeli za ogenj?

Prehranjevanje pa je zal za nekatere (veliko stevilo :C:) tudi casovno mashilo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Že cel čas razmišljam, kako naj napišem Marsi in Royu.
... s.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#16 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Že cel čas razmišljam, kako naj napišem Marsi in Royu.
... s.

x:)x Bom pa jaz, če lahko! x^x

Stvar je relativna.

Poslušati najprej svoje telo, je mnenje moje.
Je ješ drugi obrok komaj ob 17h popoldne, je prav,
da zjutraj nekaj poješ, še posebej "fizični delavci",
samo od soka agrumov, ne vem če bi zmogli delati 8 ur.

Generalno je res, do 12. ure telo presnavlja in ni fajn,
če se potem še matra s prebavo zajtrka in malice,
še posebej če sta "močna".

Jaz med tednom nimam zajtrka, izjema so vikendi, tako da zjutraj pijem...

Zdej sem si začela delati sveže iztisnjen sok iz pomaranč,
je super, samo potem me:vragec: tako peče v želodcu.

Helena


#17 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

O o Elena super
TAO uči, da je najbolje zadnji obrok imeti pred 18.uro in iti spat zgodaj -20. (se mi zdi) nato se zgodaj vstati:4.00! in narediti kakšne samomasaže, npr.si opereš lase, stuširaš, pomigaš x;)x in želodec baje najboljše funkcionira ok.8-9.ure, ko bi naj imeli največji obrok...
hm,hm, moram še to malo preučit

imam pa tud jaz zdaj vitaminsko bombo za zajtrk (kiwi,pomaranče) in sem dobila kar spodbudo za samodisciplino kaj jem :)... Pravzaprav Hvala

Drugače pa upam, da se zavzemate za lahko in zgodnjo večerjo še bolj kot za pomarančni zajtrk? Kdaj in kaj pa imate za malico -prvo hrano?Ste pristaši presne hrane-sadje, zelenjava?

:8): Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#18 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

sem začela s to temo, da bi širila zavest x:Dx, kako zdravo je zjutraj jest, Žgance pa mleko x:px in da prazna vreča ne stoji pokonci, zdaj pa... x?x
ugotavljam, da verjetno s svojimi nezajtrki niti ga ne lomim preveč x:)x

Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#19 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Jaz se popolnoma strinjam z Royem in Marso: v dopoldanskem času samo agrumi! Tudi meni da pomarančni sok več energije kot "močna" hrana in zbudi me bolj kot kava. Želodec me zaradi tega nikoli ne peče - si pa stisnem samo 1 pomarančo (ne 4, kot Roy) in dolijem vodo, da napolnim kozarec.
Kavo pijem okrog poldne, ko grem med delom ven na pauzo.

Glavni obrok pa imam šele zvečer, ko pridem domov. Mogoče bi bilo bolj zdravo malo prej jesti, vendar ne gre - zaradi službe. :V:

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Mislim, da si odprla ful dobro temo, Stanka... Lahko malo razpravljamo in npr. ovrzemo kak vzorec, splosno misljenje... ali pa ga morda potrdimo...

Ja, tudi meni bi bilo prevec 4 pomarance, Tamara (Roy, oprosti, sploh nisem opazila, kaj si prej ze napisal) - moje idealno razmerje je nekako (pijeva dva ali vcasih, med vikendi, tudi Tim):
ena do dve limoni, dve pomaranci, in pol do enega grejpa, potem pa nekaj vode, tako, kot pravi Tamara - nekako do vrha - se pravi morda okoli 1/3 ali vcasih celo do 1/2, vcasih pa tudi manj.
Voda ne sme biti prevec mrzla.

Meni prehranjevanje v bistvu vzame ful energije (vem, da se cudno slisi) - a jaz zelo pocasi jem (edino, kar pocnem pocasi), ful prezvecim (ker se mi nekako "smili" telo, da bi velike kose goltala :>)))...
Zato mi tja do (vsaj) 12h ne pase nic zveciti, gristi ipd... :)

Ne maram prevrocega, ne premrzlega (tudi zaradi zob)... rada grizem, pa rada uzivam v hrani, a imam vseeno eno zelo zelo grdo navado - veckrat jem stoje'. x:Ix
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 MINI

MINI
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 86

Objavljeno: 28. januar 2003, 01:00

Zio!
Berem vase misli o zajtrku in pravim, da zame zajtrk mora bit! Svojega telesa ne stradam vec kot 12 ur x:Dx

Zjutraj popijem sok pomarance, grenivke in dveh limon in peljem psa na sprehod (do 1h). Potem toaleta in nato – ZAJTRK (in branje casopisa, revije, knjige – kar pac je). Za zajtrk mora biti nekaj slanega in nato se sladkega. Seveda polnozrnat kruh, 100% marmelada brez sladkorja, zitarice ipd.

To je zame najlepsi del dneva, seveda ce imam cas za takle obred.


Mini

#22 lunaluna

lunaluna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 28. januar 2003, 01:00

hurrra
vam povem za svoje odkritje: prebrala sem tisto slovenskolepo knjigico o Ayurvedi, ki je sedaj moj zakon, tam so edini med teoretiki napisali, da smo ljudje razlicni, da eni potrebujejo zajtrk, drugim pa je hrana do poldneva skoraj prepovedana - in tam sem se našla...s sokovi in caji prezivim dopoldne brez tezav, lahkota se javlja okrog 13.00 ali 14.00 ure (no ja nisem fizikalac).
drugace imam pa tudi jaz rada obilne slastne zajtrke med vikendi, ampak to je to, cemur se rece "brunch" in se ne pricne pred 11.00 dopoldne....
dober tek vsem in poslusajte svoje telo

lunaluna

#23 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 28. januar 2003, 01:00

Jaz imam rada obilen zajtrk, samo na žalost med tednom nimam časa tega naredit (jajca s šunko in malo sladke koruze zraven).
Ponavadi zjutraj popijem malo sladkan hibiskusov čaj ali pa čaj iz mete, tu in tam namazan kruh z margarino, seveda najljubša mi je RAMA.
Sploh pa sem ugotovila, da sem s polnim želodcem lena, zato ga največkrat malo stradam in mu ne privoščim težkih stvari zgodaj.

LP ! V!

#24 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

Evo, končno mene tukaj, da vam povem, da sem resno pristopila k zajtrku in preučila zajtrk -agrumi.
Iz Tao prehrane:
"Nikoli ne jejte mandarine ali pomaranče predno greste spat, kislina bo zmotila vaše sanje. Najbolje je, če jih jeste zgodaj zjutraj, ker sadež lahko stimulira vaš miselni proces."
Torej še ena potrditev, da je >>vitamiska bomba<< za zajtrk dobrodošla in da Marsa in Roy imata prav.
Glede časa kdaj jesti - pa pravi kitajska ura, da želodec najbolje dela od 7.-9.ure zjutraj, a pri tem spet vprašaj-ker to velja verjetno za tiste, ki vstajajo ob 4.uri zjutraj...
Obilni zajtrki - Brunch so po moje spet lahko druga pesem in pravzaprav ko sama opisujem zajtrke z možem so to res pozni in takrat je zelo pozno tudi kosilo (ki je obenem večerja...)o da zdaj moja mama to vidi, pa jih slišim:))

lunaluna imaš prav-se strinjam, da smo si različni in vsak bi si moral prisluhniti glede tega, pa še kaj poskusit, ne?
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#25 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

Če si zjutraj privoščim bogat zajtrk, sem ves dan utrujena
in se slabo počutim.
Če se že pregrešim, obožujem pravi angleški zajtrk.
Jajca, slanina, fižol v paradižnikovi omaki...

Običajno samo vrč čaja z mlekom.

Najljubši zajtrk pa mi je skodelica kave na sončni terasi s
pogledom na Špik. V dobri družbi seveda...

x;)x

Astra
Per aspera ad astra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0