Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zajtrk - najpomembnejši obrok!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
175 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

Seveda... TOCNO to - razlicnost - po mojem je finta v tem... ce pa si ga ze privoscis (obilnega), pa je to nekaksen obredek, ko se posvetis, ko si prav privoscis...
Saj tudi meni kdaj pase takole... Pa se celo kaj mocnega... da bi zjutraj jedla sladkarije ali karkoli sladkega, se pomislim ne, me zacne kar v zlezah okoli uses spikati... kar zdajle me spika, samo ko pomislim...

Ja, seveda, tocno to: pomembno je, kdaj vstajamo oz. kdaj hodimo spat (in nenazdanje tudi od nasega casa in moznosti - torej, poznega in bogatega zajtrka si najbrz ne more privosciti spet toliko ljudi... no, vsaj ne takole v miru, doma...).

Ker ce bi bilo vse enako za vse, kako je potem mogoce, da enemu pashe breskev, drugi pa je nanjo alergicen...

Kar se tice agrumov... V zandjih mesecih nosecnosti sem pojedla na tone pomaranc - kot nalasc so mi disale nenehno... Ko je bil moj sin dojencek, je imel alergijo na pomarance in strahotne krce, tezave s prebavo etc...
Potem mi je prisla v roke knjiga Vodnik naravne medicine za otroke, kjer sem prebrala, da imajo pomarance neko snov dodatno, ki tudi povzroca krce in jih celo odsvetujejo nosecnicam (in dojenckom do vsaj 3. meseca).
To se mi je zdelo zanimivo in poskusila sem - no, bila sem pac pozorna in res se mi je zdelo, da je krcev precej manj.
Tako da izhajam pac samo iz tega...

Ampak tele kolicine, ki jih konzumiram ze precej let, mi vec kot ocitno ne skodijo (ko sem prebrala v eni temi, ces, kako naj bi agrumi, no, limona, povzocala odtsopanje dlesni itd) - sama nisem nikoli imela nikakrsnih tezav, pac pa sem glede na moj zivljenjski slog in navade in tezo in velikost kar zdrava in fit. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

Ha - Astra - istocasno x:)x ... tudi sama sem pozabila, da mi vcasih pase jajcek dopoldne oz. okoli poldne x:Ix
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

imam pa tud jaz zdaj vitaminsko bombo za zajtrk (kiwi,pomaranče) in sem dobila kar spodbudo za samodisciplino kaj jem

Pomaranče, pa agrumi majo veliko vitaminov?? Ja, naj bi jih imeli. Sej se da to testirat ane ?? Tele pomaranče pa banane, kiviji itd pa so bile v daljni deželi potrgane še zelene... Potem pa so zorele na ladji in pol smo jih mi kupili v šparu.
x:Dx In pol si mislimo da ma to velik vitaminov !!!
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

Doc_Zenith - v bistvu imas prav....
Vendar pa:
1. Kako ves, da jih kupujemo v Sparu (ker jih ti sam tam kupujes?)?
2. Kako ves, kaj si mislimo? (samo omenili smo, kaksen zajtrk nam je najbolj vsec - in glede na to, da sem sama omenila agrume, kar zdaj poucno omenjas, nikjer ne pravim, da jih furam RAVNO zaradi vitaminov...).

Raje povej, kaj za zajtrk furas ti sam... in zakaj...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

Doc zenith kaj imaš pa ti za zajtrk? Kaj zenith rad papa? Zakaj se nam smejiš? Saj nekaj vitaminčkov pa le ostane, čeprav je Kiwi v Novi Zelandiji nekaj taboljšega -a si ga naročiš po hitri pošti? x:Dx
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#31 Suzy

Suzy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 15. maj 2004, 13:15

Jaz moram obvezno jesti zajtrk pa če je ura 5 zjutraj, kajti če ne bi mogla delati oz. mi je slabo če ne jem zjutraj. Rada pa bi pred zajtrkom popila še kakšen vitaminski napitek kot ROY in MARSA kajti to se mi zdi zelo fini in zdravo. :palec: :palec: :palec:


le tako naprej

#32 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 13:18

Jaz pa zajtrka ne jem.. Nikoli ga nisem in verjetno ga nikoli ne bom.. Ce jem zjutraj, mi je slabo..
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#33 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 15. maj 2004, 14:06

Pr men je pa glih obratno...Če ga NE jem, mam filing, da me bo kr skup vrgl... Včasih si nardim v eno veeeliko šalco čokolešnik- glih prou more bit gosti, pa kr z vsem skupi lepo še mal v postlo- ni glih lepo za videt, je pa FUL FAJN...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#34 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 16. maj 2004, 15:31

zajtrk,jaaa skodelica kave in 15 kapelj mleka x:Dx
Vsaka ovira je priložnost.

#35 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 16. maj 2004, 16:55

kava, pa kakšen jogurt za malico

#36 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 16. maj 2004, 17:05

jogurt za zajtrk-pomeni bliskoviti obisk 00 prostorov x:Dx :palec:
Vsaka ovira je priložnost.

#37 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 16. maj 2004, 17:07

hehe jogurt za malico x;)x če misliš prostore katere jaz, pa že kava pripomore x:Dx

#38 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 16. maj 2004, 17:10

ja ampak kava pomeni preračunljive obiske 00 x:Dx :palec:
Vsaka ovira je priložnost.

#39 tashyka

tashyka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 543

Objavljeno: 16. maj 2004, 17:43

Idealno za špeh x:Dx  x:Dx  x:o)x

ja no zajtrk ni ravno za špeh...bolj večerja...samo od gdaj pa vi tipi pazite na vitko postavo??? :o|o:
NE STORI DANES TISTEGA, KAR LAHKO JUTRI PRELOŽIŠ NA POJUTRIŠNEM...

#40 tashyka

tashyka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 543

Objavljeno: 16. maj 2004, 19:38

jah nikjer še nisem zasledila.da tipi ne pazite na svojo postavo...samo ponavadi nihče razen manekenov pa igralcev ne pazi na svojo postavo...se pa tudi najde kakšna izjema :eek:
NE STORI DANES TISTEGA, KAR LAHKO JUTRI PRELOŽIŠ NA POJUTRIŠNEM...

#41 tashyka

tashyka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 543

Objavljeno: 16. maj 2004, 20:05

nobena mamica ni jokala...sploh pa nisem govorila o tebi ampak o tipih nasplošno
NE STORI DANES TISTEGA, KAR LAHKO JUTRI PRELOŽIŠ NA POJUTRIŠNEM...

#42 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. maj 2004, 20:23

Idealno za špeh x:Dx  x:Dx  x:o)x

ja no zajtrk ni ravno za špeh...bolj večerja...samo od gdaj pa vi tipi pazite na vitko postavo??? :o|o:

če maš asc v devici paziš na vsemogoče...

Haha .. ;) ja js se zadnje čase izogibam vsem mogočim stvarem.. recimo ocvirkom... ash to ash dust to dust špeh to špeh... :)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#43 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 16. maj 2004, 20:25

za zajtrk najprej limonado ali sok iz pomaranč, potem pa sadje glede na sezono... včasih naredim sadno solatko in dodam še malo mandljev :yumy:


včasih pa imam obdobja, ko papcam marsikaj... danes sem ravno 'in the mood' in obujam lepe spomine na morje... v Lovištu (Pelješac) smo zjutraj s kolesom šibnili v vas, se tam zabezecali v eno mega oštarijo ob obali, da kao popijemo kapučinčka... pa je prišla Marija (gazdarica) in povedala, da imajo nad dobro hobotnično solatko ali pa, da ravno dela 'tačrno' rižoto, pa če bi malo probali.... jasno, brez bevandice ni šlo.... :fiju:

#44 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 16. maj 2004, 20:29

jah nikjer še nisem zasledila.da tipi ne pazite na svojo postavo...samo ponavadi nihče razen manekenov pa igralcev ne pazi na svojo postavo...se pa tudi najde kakšna izjema  :eek:

Pazimo, pazimo...nikoli vec kot 5000 kalorij na dan.

#45 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 16. maj 2004, 20:51

no mogoče 5001 :palec:
Vsaka ovira je priložnost.

#46 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 17. maj 2004, 11:08

Dopoldan se bolj posvecam sadju...Mi cisto zadostuje banana ali 2 jabolka za zajtrk...pa potem ob 10 spet malica, kaksno jabolko, nektarina...karkoli pac.

VCASIH si privoscim lahek jogurt z mussliji...al pa sosedovo pecivo s namazom Philadelphija...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#47 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 17. maj 2004, 11:10

Živim brez zajtrkov - nisem lačna do kakšne pol devete, ko malicam.

Zjutraj se 'prisilim' kaj pojesti samo, kadar grem v hribe.

#48 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 17. maj 2004, 20:01

eh xrolleyesx , te bom pustil pr mir, da ne bojo mamice spet jokale...

:palec:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#49 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 17. maj 2004, 21:53

Vedno zajtrkujem. (Skoraj) nikoli ne vstanem pred 7.15.

Sveže stisnjen sok iz pomaranč, limon in grejpfruta.
Zadnji mesec tudi kozarec vodnega kefirja.
Dve rezini popečene koruzne pogače namazani s skuto in marmelado brez sladkorja x:px
Kava iz kafetjere (Hausbrandt-rdeča) z Alpskim. x:px
Vsako pomlad vzamem na tešče eno kapsulo cinka. Mega za lase, nohte in kožo.

Za zajtrk si vzamem čas. Načeloma nikoli ne zamujam, ma rajši zamudim, kot da bi si kratila zajtrk.
Lepo v kopalnem plašču srebam kavo in predem od ugodja. x^x x:Ix x^x

Po pravici povedano, se z zajtrkom potolažim. Včasih me zvečer prime kakšna volčja lakota. Uh, bi se mastila s kakšnimi dobrotami :o|o: . Ko sem lačna, mi fantazija deluje 500% . Ma se zadržim x^x , tolažim pa, da je jutri nov dan, pa zajtrk brez omejitev... :o|o: :vio: :sori:

P.s. Zajtrk pa naredi med tednom vedno možiček, tako pridiši kafe v spalnico, da mi ni problem vstat. Zato pa se med vikendi izprsim... x;)x x^x


Moj nono se je zbujal okoli 5h in kar v postelji poslušal prva poročila na radiu. Potem je počasi vstal, popil dve skodelici rmanovega čaja. Rad se je s kolesom odpeljal v mesto, do ribarnice ali pa kar tako, "na prebujanje dneva", kot je sam rekel.
Okoli 9 je malical: paradižnik in kumare v solati, ali košček gorgonzole, ali pa jajce na oko s sirom, zeliščno skuto, kakšne hrenovke ali pa tunino z limono. Vedno svež in bel kruh zraven.
Kosilo ob 13h, popoldanska kava s piškoti ob 16h, večerja ob 19.30 in vedno kakšna juha za začetek.
Živel 88 let brez bolezni in zadovoljen s svojim lajfom x^x x^x

#50 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 19. maj 2004, 16:47

12 let sem se prepričeval, da je zajtrk zdrav in zjutraj pred odhodom v službo jedel raznorazne pacarije, namazane na kruh (maslo, med, pasteta, skuta, marmelada vse to tudi v kombinacijah) ali s sirom, s salamo... pa se nikoli nisem dobro počutil po zajtrku.
Zjutraj name najbolje deluje:
- 20 min mačjega pretegovanja (predpisane vaje za hrbtenico),
- pol čajne žličke cvetnega prahu + žlička medu
- pomaranča ali jabolko, če je, sicer požirek nesladkanega čaja
- 1 uro po vstajanju kava iz kafetjere, z mlekom, nesladkana
- prvi obrok je malica in kosilo istočasno 4 ure po vstajanju

Pika1000, ni ti treba zjutraj jesti na vsezgodaj, če greš v gore, sam slabo hodim, če navsezgodaj jem. Imam pa zato mini sendviček, ki ga pojem pred hojo, ker je to že najmanj dve uri po vstajanju. Edino, kar mi pred turo zgodaj zjutraj "leži", so hladne testenine od večerje.

Ruby72, za vikend, ko dam glavo malo na pašo, pa prav rad kaj pozajtrkujem. Pozimi bakala na belo, tudi gorgonzola-mascarpone ali gorgonzola dolce se maže na bel kruh.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0