Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zajtrk - najpomembnejši obrok!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
175 komentarjev na to temo

#101 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. januar 2005, 10:32

Dobrodosli Nushy in Snezinka! :vio: :palec:

Za 'dober tek' pa sem najbrz ze prepozna... :)

No jaz pijem lipov caj, prej sem pa spila kozarec ne hladne vode.
Kave ne pijem vec, zacuda je sploh ne pogresam (pa ceprav sem bila shizator na kavo).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#102 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 18. januar 2005, 10:42

Ojej, ko sm se jz odvajala kave, sm krizirala en teden skup. Taprve tri dni je blo najhujs. :xx!:

Dons sm zajtrkovala kruh s sirom pa majonezo. Pa kaj je s to majonezo, da je tk fajna, ce je pa sama mast pa holesterol :eek:

Pa kavo seveda...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#103 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. januar 2005, 10:45

Jaz zal tud ze 40 let (skoraJ :D, nekaj cajta so me ipak dojili :P ;)) shizim na majonezo in mama mi je zlobno rekla, ko sem imela alergije - ziher si na majonezo alergicna.
In nisem. :D :vragec: (sam da njej kontriram :P)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#104 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 18. januar 2005, 11:10

x:Dx x:Dx

Moja mama je bratu, ki je v puberteti jedu skoz same sendvice tud zmer zabrusla kadar je mal pokaslu, da je to od salame pa coca cole. :sori: x:Dx x:Dx xrolleyesx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#105 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 13. marec 2005, 11:19

Pozdravček..

Bolj kot berem poste o zdravi prehrani, bolj sem zmedena...Sem pa nekje prebrala da se je MAČKY ponudla da naj se ji oglasimo in nam pove kaksn je zdrav in vredu zajtrk...No...mačky pa nam povej kaksn je zdrav cel dan ( ne samo zajtrk) in kako moramo jesti, kaksne stvari gredo skupaj...

Mene zelo zanima in sem prepricana da se koga :palec:

#106 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. marec 2005, 07:24

Js bom dones ena jajca ornk... tko ene tri... sam sem zvedel da so polna holesterola in da kao to ni dobr... js pa se vprašam tko laično, če ni to iz olja v katerem se pečejo... hm hm a ve kdo kaj o tem?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#107 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 14. marec 2005, 07:30

dons bi jih mogoče celo v oko dubu.... :vragec:
spet se mi je na bolš poslabšal

#108 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. marec 2005, 07:36

;) na oko mi redko ratajo.. k ubijam jajca previsoko nad ponvijo
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#109 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 14. marec 2005, 08:11

<{POST_SNAPBACK}>Jaz zal tud ze 40 let (skoraJ :D, nekaj cajta so me ipak dojili :P ;)) shizim na majonezo in mama mi je zlobno rekla, ko sem imela alergije - ziher si na majonezo alergicna.
In nisem. :D :vragec: (sam da njej kontriram :P)

imam zeeloo podobno izkušnjo z majonezo, le da je meni mama še govorila kako delajo majonezo, pa kakšna svinjarija je tam(dvomim, da je sama kdaj to vidla). Od kar pa ima hčerka alergijo na živalske beljakovine smo pa odkrili vege majonezo, ki je narejena iz grahovih beljakovin, jabolčnega kisa...Je ne zamenjam več za "staro" majonezo, čeprav sem jo včasih jedla kr z žlico x:px .
Drugače pa za zajtrk ne jem drugega kot sadje(jabolka, pomaranče), ali pa pijem sokove(če se mi da sočit). xDDx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#110 NATHY

NATHY
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 181

Objavljeno: 29. marec 2005, 05:58

MOJ ZAJTRK JE VEDNO SESTAVLJEN IZ KOSA KRUHA -POLNOZRNATEGA, MASLA IN MARMELADE. BREZ ZAJTRKA NE GREM V SLUŽBO, TAKO MI PRIHRANI NABIRANJE KALORIJ MED DELOM, SAJ POTEM DO KOSILA POJEM LE ŠE KAKŠEN JOGURT, PA TUDI KAJ SLADKEGA SE NI NE LUŠTA x^x

#111 Fokica

Fokica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 29. marec 2005, 10:59

Kaj naj pojem zjutraj, da brez prigrizka zdržim do kosila?
Ker nisem suha in bi rada malo pazila se počasi odrekam sendvičem in kruhu.
Po sadju oziroma po jabolkah pa sem še bolj lačna.
Pleas, svetujte mi! xrolleyesx

#112 Fokica

Fokica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 29. marec 2005, 11:01

Kaj naj pojem zjutraj, da brez prigrizka zdržim do kosila?
Ker nisem suha in bi rada malo pazila se počasi odrekam sendvičem in kruhu.
Po sadju oziroma po jabolkah pa sem še bolj lačna.
Pleas, svetujte mi!

#113 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 30. marec 2005, 07:17

Ne se bat pojest za zajtrk veliko. Npr. če imaš zajtrk ob 7h zjutraj, lahko imaš en obrok še ob npr. 10 h pa enga še ob 13h, ali 12 h, pol pa ob 15 h kosilo. Ni res, da bi se mogli izogibat obrokom med zajtrkom in kosilom, stradanje vmes povzroči upočćasnitev metabolizma in posledično se zarad tega lahko celo redimo.

Za zajtrk mogoče merica ovsenih kosmičev v melku, z lanenim semenom, skuta in sadež, za malico pa če imaš možnost kako solato s piščančjim mesom, tuno, če ti ni težko pojest 100 g skute s kakim jogurtom itd... To niso stvari, od katerih bi se zredil. Razen če je res vsega preveč. Ampak kdor se vsaj zmerno giba, mislim, da ni panike.

#114 Fokica

Fokica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 30. marec 2005, 07:35

Ej Mačky hvala ti, se bom držala kolk se bom lahko.Prej nisem do kosila nikol nc jedla zdej pravkar pa jem grozdje,pa čez en teden se začnem voziti v službo (cca.7 km) s kolesom, tako da bom imela malo več razgibavanja.
Še enkrat ti hvala, če pa ima še kdo kakšen nasvet pa kr na dan z njim.

Čao,čao x:px

#115 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 30. marec 2005, 07:52

jz sem pa čist napadla moj stepr doma. pa peške bom začela u službo hodt... mam ful bliz. aja to je čist iks tema... hehehe :OoO:
no da se držimo teme... dopoldne jem kokr mi paše, enkrat več drugič manj, ampak samo enkrat v službi, pa k domov pridem kosilo...
spet se mi je na bolš poslabšal

#116 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 30. marec 2005, 09:50

x:px

mene je pa moja mami navadla da zjutri pojem kaj...vedno nama je s tamalo delala čokolino...al pa kaj takega...in sem se tako navadla, da brez tega sploh ne morem...včasih ko se mi mudi zjutri, če zaspim al pa kaj podobnega...vedno v avtu kaj pojem (banano, ect.)...je pa res da mi že avtomatsko zjutraj paše kaj toplega...moj npr. že na vse zgodaj vase zlije mrzel jogurt...k men sploh ni jasno kako lahko :OoO:

Lp, S x:)x
Objavljena slika

#117 Maedhoriell

Maedhoriell
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 30. marec 2005, 10:06

Za cel kup ljudi je formula "zajtrkuj kot kralj, kosi kot meščan, večerjaj kot berač" uspešna. Po večini priporočil je najbolj zdrava in telesu prijaazna kot se večina od vas strinja.
Tudi cel kup mojih frendov prisega na to in se po takšnih obrokih najbolje počutijo.
Na žalost pa meni tak naačin prehranjevanja ne gre.
Najbolj mi ustreza kosilo okoli 16, 17. ure. prej običajno ne jem nič. Kakšen čajček pade, kaka kavica kadar sem bolj zgodnja. Košček kakega "sladkiša" (za dušo;)).
Večerjam nekaj lahkega, ko me ponovno prime lakota. Tudi če je pozno. In le izjemoma zaradi tega slabo spim.
In kaj če ne jem zvečer? Lačna sem že zgodaj dopoldne, se najem in sem vsako uro do večera ponovno lačna.
To pa ne zgleda preveč dobro :(
Najboljša "dieta" zame je: jej ko si lačen in jej počasi = bodi z mislimi pri hrani. Tako se hitreje in kvalitetneje naješ. Pozna se tudi na počutju!

#118 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 30. marec 2005, 10:21

Jaz se morm tud kar prisil da zjutrj kej pojem. Pnavadi kak jogurt pa sadje al pa si kak čokolino nardim :8): ga mam ful rada pol čez dan jem nekak normalno kosilo pa kako sadje za malco če je kriza, zvečer je najhuj neč ne jest x:Ix čez dan se zamotiš pa ti hrana na misu ne pade, zvečer ko se pa mal umirim sm pa laaaačnaaaa xDDx sam ponavad kr kej lahkega, se zadržim x;)x kruha skol nikol ne jem, mi ni zanga.
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#119 NATHY

NATHY
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 181

Objavljeno: 5. april 2005, 05:48

Tudi jaz vsako jutro zajtrkujem- je žće obvezno. Ker po 6. uri zvečer ne jem več, sem zjutraj lačna. Ponavadi kruh, maslo in marmelado, včasih kaki krof. Važno je, da je nekaj za pojest. Zdaj že celi teden jem potico!!!Groza xcivx

#120 Fokica

Fokica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 5. april 2005, 07:15

Jaz mam pa danes za zajtrk 1.3 tekoči jogurt light iz Ljubljanskih mlekarn.
Ej, Nathy ja kdaj pa ti že vstajaš in kaj takrat že delaš, ko sem jaz še sladko v postelji in se grejem ob fanta. Kr nikol se mi ne ljubi zgodi vstat ?! xcivx

#121 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 22. april 2005, 06:33

Sem se zbudila zelo zgodaj in se odločila, da spet pripravim Croissants. Tokrat so čokoladni. Še nekaj minut in bodo pečeni. Zraven pa actimel in skodelica nescafeja. x:px x:)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#122 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 22. april 2005, 07:21

U, bi se kr povabu, pa ne sam na zajtrk! x:px x:Dx x;)x
Baby don´t forget my number!

#123 Surangeni

Surangeni
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 565

Objavljeno: 22. april 2005, 07:31

Jaz tud čokolino za zajtrk x:px kar une 2kilske vreče kupujemo, pa jih kar hitro zmanjka x:Dx čokolinožderka ja pa kaj

in ob poldesetih malica (ker sem že ful lačna) pa ob pol dveh kosilo (ker me lakota spet napade) in potem še zvečer ko imam čas včasih ful pozno še večerja (največkrat sladoled na kavču ob Parčkanju in dragemu x:px )

#124 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 22. april 2005, 07:34

<{POST_SNAPBACK}>Jaz tud čokolino za zajtrk x:px  kar une 2kilske vreče kupujemo, pa jih kar hitro zmanjka x:Dx  čokolinožderka ja pa kaj

in ob poldesetih malica (ker sem že ful lačna) pa ob pol dveh kosilo (ker me lakota spet napade) in potem še zvečer ko imam čas včasih ful pozno še večerja (največkrat sladoled na kavču ob Parčkanju in dragemu x:px )



Pa ti si prava nimfomanka(po hrani) x:px x:Dx x;)x
Baby don´t forget my number!

#125 Surangeni

Surangeni
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 565

Objavljeno: 22. april 2005, 07:36

Zdej si me pa dubu x:Ix

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0