Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samospoznanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1282 komentarjev na to temo

#26 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. januar 2014, 18:12

če bi fotr uporabu gumico, bi najbrž bil mir pred mano zdej biggrin.png  biggrin.png



#27 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. januar 2014, 18:21

ali pa ... če bi mamo takrat bolela glava .... biggrin.png

 

jo pa zdej boli, k me je spoznala laugh.png  laugh.png

 

samospoznanje je res ena jeba biggrin.png



#28 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. januar 2014, 18:21

Nisem vedu, da si to mene spraševal, sem mislu da shamannama. Čuti vedno le duša, ne vozilo.  

 
Šamanova trditev je bolj verodostojna...Točnost tvoje trditve je okol 10%...tongue.png
 

... telo v meni bi čutilo bolečino ... jaz-duša pa bi imel izkušnjo bolečine ...

 
Točnost trditve je nad 90%...E mgd a te bakice niso učile, da je dobro poslušat starejše, modre in da je dobro misliti s svojo glavo...tongue.png Najbolje, da te nekdo res v redu nalomi pa da vidimo katera teorija bolj drži v praksi...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#29 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. januar 2014, 18:26

 
Šamanova trditev je bolj verodostojna...Točnost tvoje trditve je okol 10%...tongue.png
 

 
Točnost trditve je nad 90%...E mgd a te bakice niso učile, da je dobro poslušat starejše, modre in da je dobro misliti s svojo glavo...tongue.png Najbolje, da te nekdo res v redu nalomi pa da vidimo katera teorija bolj drži v praksi...biggrin.png

 

Točnost trditve je nad 100 % biggrin.png  biggrin.png



#30 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 11. januar 2014, 18:26

Za mgd: glede informacij sem resnično skleptična da so pravilne, ne zvrzem pa nič. Lahko da je tista oseba imela samo bujno domišlijo ali pa zares vidi prejšna življenja. torej ti praviš da je duša vedno ista in nima veze kakšno telo ima zdaj, pol mi pa povej zakaj je razmerje med bratom in sestro prepovedan in zakaj je potlej odnos oče hčerka mama hčerka prepovedan.zakaj so odnosi med ljudmi in živalmi praktično nemogoči. ker če po tvoji razlagi in seveda če sploh prav razumem tvojo razlago. lahko pripetilo da se pač nekaj stoletij stare duše pač znajdeta v telesu dveh bratov in sester.ki sta se recimo v prejšnem življenju pred par stotimi leti zelo zelo ljubili.torej kaj pol, je to njuno življenje v tem življenju pač določeno za šolanje česa?ali če se tvoja duša znajde v žabi duša tvoje drage pa v kameli? kaj je torej nauk tega življenja.in se ponesreči.recimo srečaš svojo drago kamelo ko pride piti vodo v ribnik kjer ti živiš svoje žabje življenje in se duše prepoznata.

 

 

torej če gledam pa iz drugega kota,se mi pa zgodbe o princu žabi ki ga čarovnica začara v žabo,in se kasneje pol spet spremeni v princa.zdi bolj resnična....



#31 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. januar 2014, 18:46

Vprašanje je kolk so te informacije točne, ampak tud če so, zakaj naj bi blo to nemogoče, duša je duša (oseba), telo je telo in telesni odnosi so lahko različni z drugimi osebami (dušami) v različnih življenjih. S spreminjanjem telesa se duša ne spreminja, je vedno ena in ista večna oseba. In s spreminjanjem telesnih odnosov se duša tud nič ne spreminja.

 

Me je post od mayite malo vzpodbudil, da sem določene dele bolj natančno prečital...Da se dušo poistoveti samo s pojmom "oseba" je težka greška, ki si jo človeček ki misli napredovat v višji razred, ne sme kar tako privoščiti... Je pa dobra primerjava za djeca...tongue.png

 

Oseba= persona= osebnost se spreminja tekom inkarnacij, medtem ko duša se ne...Kaj pa če se duša ne utelesi v temu kar mi imenujemo "oseba" ampak v nečem drugem...tongue.png

 

E mgd tebe stvarno matrajo podrobnosti...če že misliš pričat bajke in učit druge, si takih stvari ne bi smel privoščiti tako pogosto...kakšen kiks, dva je logično, ampak večje število kiksov za povrstjo pa da človeku že malo za mislit...kot da bi učenec v šoli vedel več o predmetu kot učitelj, ki ga poučuje...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#32 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. januar 2014, 20:19

zdej mi je pa lažje, sem ravno iz šank terapije yes.gif  yes.gif



#33 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. januar 2014, 20:27

a si ležal na šanku med terapijo  ... scratchchin.gif ???

 

osredotočil sem se na gledanje v dno flaše ter............................



#34 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 21:50

 
Šamanova trditev je bolj verodostojna...Točnost tvoje trditve je okol 10%...tongue.png
 

 
Točnost trditve je nad 90%...E mgd a te bakice niso učile, da je dobro poslušat starejše, modre in da je dobro misliti s svojo glavo...tongue.png Najbolje, da te nekdo res v redu nalomi pa da vidimo katera teorija bolj drži v praksi...biggrin.png

 

Če se duša (jaz) zmotno poistoveča s telesom in če špikneš v telo, bo duša čutila bolečino, ne telo. Če špikneš mrtvo telo, ne bo nič čutilo. Tko kot če je nekdo zelo navezan na svoj avto in če ga nekdo opraska bo voznik čutil bolečino, ne avto. Če je duša v telesu, ampak se z njim ne poistoveča (samospoznana duša), tud če špikaš telo, duša ne bo občutla bolečine tako kot nekdo, ki se pelje v avionu ne čuti potresa, ki se dogaja na zemlji ali kot če nekdo ni navezan na avto ga ne bo nič zabolel, če ga nekdo opraska. So pa seveda tud nivoji kolk se določena duša zaveda sebe in temu ustrezno čuti bolečino, če nekdo špika telo.



#35 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 11. januar 2014, 21:56

mgd a ti trdiš da je telo mrtvo ali kaj?



#36 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:04

torej ti praviš da je duša vedno ista in nima veze kakšno telo ima zdaj, pol mi pa povej zakaj je razmerje med bratom in sestro prepovedan in zakaj je potlej odnos oče hčerka mama hčerka prepovedan.zakaj so odnosi med ljudmi in živalmi praktično nemogoči. ker če po tvoji razlagi in seveda če sploh prav razumem tvojo razlago. lahko pripetilo da se pač nekaj stoletij stare duše pač znajdeta v telesu dveh bratov in sester.ki sta se recimo v prejšnem življenju pred par stotimi leti zelo zelo ljubili.torej kaj pol, je to njuno življenje v tem življenju pač določeno za šolanje česa?ali če se tvoja duša znajde v žabi duša tvoje drage pa v kameli? kaj je torej nauk tega življenja.in se ponesreči.recimo srečaš svojo drago kamelo ko pride piti vodo v ribnik kjer ti živiš svoje žabje življenje in se duše prepoznata.

 

Duše niso stare nekaj stoletij, duše so večne. Nikol ni blo, da ne bi obstajale. Če se duša zmotno poistoveti s telesom ima odnose z drugimi prek svojega in njihovega telesa. Zato ob smrti se specifični telesni odnos (mama, hčerka,a mož, žena itd.) prekine in v naslednjem je ta isti lahko z drugimi dušami ali pa istimi dušami v drugačnem telesnem odnosu. Učenje je, da so vsi odnosi bazirani na telesu začasni in iz neznanja (da si svoje telo) in zato neizpolnjujoči. To je tko kot če se žejen jelen želi odžejat z "vodo" iz fatamorgane. Duša se zmotno poistoveti s telesom zaradi zlorabe svoje svobodne volje in ta telesno pogojena eksistenca je učenje, da to ni dobr oz. da to ni to kar je ona mislila, da bo. Tako kot nekdo misli, da ga bo droga odrešila problemov in osrečila, pa mu ščasoma še poslabša stanje, tako tud duša dobi lekcijo, če zlorabi svojo svobodno voljo.



#37 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:07

Če se duša (jaz) zmotno poistoveča s telesom in če špikneš v telo, bo duša čutila bolečino, ne telo. Če špikneš mrtvo telo, ne bo nič čutilo. Tko kot če je nekdo zelo navezan na svoj avto in če ga nekdo opraska bo voznik čutil bolečino, ne avto. Če je duša v telesu, ampak se z njim ne poistoveča (samospoznana duša), tud če špikaš telo, duša ne bo občutla bolečine tako kot nekdo, ki se pelje v avionu ne čuti potresa, ki se dogaja na zemlji ali kot če nekdo ni navezan na avto ga ne bo nič zabolel, če ga nekdo opraska. So pa seveda tud nivoji kolk se določena duša zaveda sebe in temu ustrezno čuti bolečino, če nekdo špika telo.

 
Čutila, zaznala, dobila izkušnja ali kaj drugega...icon1_question.gif Med izrazi obstaja razlika...tongue.png
 
Zdaj nam pa povej še kakšno bajko o planetkih kjer so robotki in umetna inteligenca...kako se njihove duše tega zavedajo...in seveda kako oni spoznajo Krišno...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#38 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:12

Me je post od mayite malo vzpodbudil, da sem določene dele bolj natančno prečital...Da se dušo poistoveti samo s pojmom "oseba" je težka greška, ki si jo človeček ki misli napredovat v višji razred, ne sme kar tako privoščiti... Je pa dobra primerjava za djeca...tongue.png

 

Da je duša oseba sem hotu povedat to, da je ona tista, ki se odloča za to ali ono, da ona čuti, da ona misli, da se ona zaveda, za razliko od telesa, ki tega ne more. Zato od mrtvega telesa znanstvenika ne moreš dobit nobenega znanja. Lako pa ga ko je duša prisotna v njem. Duša je torej oseba, živa. 

 

Oseba= persona= osebnost se spreminja tekom inkarnacij, medtem ko duša se ne...

 

Duša je skos ena in ista oseba ja, njena osebnost pa je lahko materialno pogojena, če se zmotno poistoveti s telesom ali nepogojena, ko se zaveda svoje večne osebnosti.

 

Kaj pa če se duša ne utelesi v temu kar mi imenujemo "oseba" ampak v nečem drugem...tongue.png

 

Mi ničemur ne pravimo oseba, če duša ni prisotna tam. Zato mrtvo telo ne more volit na volišču za to ali ono osebo. In če ubiješ nekoga živega, te bojo dal v zapor, če pa pokoplješ mrtvo telo pa ne. Duša je torej oseba, ne telo. 



#39 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:20

mgd a ti trdiš da je telo mrtvo ali kaj?

 

Ja telo je mrtvo. "Oživi" ga duša ko je prisotna v njem. Tko kot npr. avto je mrtev, voznik je živ. Ko ga voznik vozi, je avto "živ", ko ga ne, je mrtev, čeprav v resnic je skos mrtev. Je pa res, da če npr. majhen otrok gleda avto z zatemnjenimi šipami, da se mu zdi, kot da se avto sam vozi sem in tja, brez voznika in tako se tudi nespoznanemu zdi, da je telo "živo".  



#40 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:22

Mi ničemur ne pravimo oseba, če duša ni prisotna tam. Zato mrtvo telo ne more volit na volišču za to ali ono osebo. In če ubiješ nekoga živega, te bojo dal v zapor, če pa pokoplješ mrtvo telo pa ne. Duša je torej oseba, ne telo. 

 

To se pravi, da so kristali, rastline in živali osebe...a ni to malo skregano s SSKJ...Kmalu bom začel dvomiti, da si sploh dokončal OŠ- osemletko kot so to imenovali v bivši jugi....tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#41 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:27

 
Čutila, zaznala, dobila izkušnja ali kaj drugega...icon1_question.gif Med izrazi obstaja razlika...tongue.png

 

Čutila.

 

Zdaj nam pa povej še kakšno bajko o planetkih kjer so robotki in umetna inteligenca...kako se njihove duše tega zavedajo...in seveda kako oni spoznajo Krišno...biggrin.png

 

Vse duše, kjerkoli so in v katerihkoli možnih telesih, se isto zavedajo kot druge, ni več tipov duš, samo en tip. Glede na svoje aktivnosti se znajdejo v različnih stopnjah zavedanja, različnih telesih, okoljih in temu primerno čutijo. Vse duše spoznajo Krišno, ko se mu predajo. 



#42 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:31

hmmm ... "ona" ... a je duša ženskega spola ... ????tongue.png

 

Duša nima telesnega spola. Ma pa svojo večno obliko in spol (ki nima veze s telesno obliko in spolom) v skladu s svojim odnosom do Boga, svojega izvora. 



#43 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:34

To se pravi, da so kristali, rastline in živali osebe...a ni to malo skregano s SSKJ...Kmalu bom začel dvomiti, da si sploh dokončal OŠ- osemletko kot so to imenovali v bivši jugi....tongue.png biggrin.png

 

"Kristal", "rastlina", "žival" je duša (oseba) plus materialno telo. 



#44 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:34

ojoj te sploh ne razumem mgd,kako prvo kot prvo primerjaš telo in avto. ker tudi če vzamem vse to kar ti praviš tukaj,še vedno ni isto. ker recimo ko ti voziš avto in ga recimo nekdo opraska,avto ne bo začel krvaveti.  telo ne glede na to česa se duša zaveda se začne zdraviti samo po sebi,vsaj do neke mere.avto se ne ali je voznik notri ali vzunaj....kaj hočem reči telo takoj ko ga opraskaš začne reagirat.pol telo je sestavljeno iz atomov,a je zate atom mrtev.



#45 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:36

ne razumem ravno ... je pa zanimivo ... ohmy.png

 

Ja, sej tega ne morš razumet, je onkraj razuma. To je stvar samospoznanja.



#46 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:41

ojoj te sploh ne razumem mgd,kako prvo kot prvo primerjaš telo in avto. ker tudi če vzamem vse to kar ti praviš tukaj,še vedno ni isto. ker recimo ko ti voziš avto in ga recimo nekdo opraska,avto ne bo začel krvaveti.  telo ne glede na to česa se duša zaveda se začne zdraviti samo po sebi,vsaj do neke mere.avto se ne ali je voznik notri ali vzunaj....kaj hočem reči telo takoj ko ga opraskaš začne reagirat.pol telo je sestavljeno iz atomov,a je zate atom mrtev.

 

Sej ni isto, sam dajem tak primer za ilustracijo :) Ja, avto ne bo začel krvaveti, tako kot tudi telo ne bo začelo rjaveti :) Telo se ne more zdravit samo po sebi, če duša ni prisotna v telesu. Tudi avto se ne more vzdrževati sam po sebi, brez voznika. "Atom" je zgrajen iz živega in mrtvega dela. Tako kot živ voznik in mrtvi avto (ilustracija samo). V atomu je kot živ prisoten Bog v svoji delni manifestaciji (ne navadna duša kot npr. v človeku) in mrtva materija.



#47 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:42

Vse duše, kjerkoli so in v katerihkoli možnih telesih, se isto zavedajo kot druge, ni več tipov duš, samo en tip. Glede na svoje aktivnosti se znajdejo v različnih stopnjah zavedanja, različnih telesih, okoljih in temu primerno čutijo. Vse duše spoznajo Krišno, ko se mu predajo. 

 

Tole boš moral pa v redu razložit...in to iz zemeljskega vidika...zlasti zakaj se uporabljajo pojmi individualna in skupinska duša...tongue.png

 

In seveda kako se lahko robotki in umetna inteligenca prišteva med osebe, če je pa to podobno kot kakšen moderni avto z računalniškimi čipi...zlasti kako duša oživi ta telesa...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#48 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:42

aja še neki sem te hotela vprašat, kaj pa recimo duhovi, kam bi pa njih uvrstil....



#49 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:50

hmmm ... torej ... a si ti že onkraj razuma ... biggrin.png ???

 

Po milosti Boga in mojega sprejetja sem lahko spoznal samega sebe, ki sem onkraj dometa/omejitev/zaznave razuma ja. Nisem pa še stalno v tem zavedanju.



Tole boš moral pa v redu razložit...in to iz zemeljskega vidika...zlasti zakaj se uporabljajo pojmi individualna in skupinska duša...tongue.png

 

Skupinske duše ni. Samo individualne duše so.

 

In seveda kako se lahko robotki in umetna inteligenca prišteva med osebe, če je pa to podobno kot kakšen moderni avto z računalniškimi čipi...zlasti kako duša oživi ta telesa...tongue.png

 

Brez vpliva duše se ne morjo premikat. Če se, je to zaradi duše.



aja še neki sem te hotela vprašat, kaj pa recimo duhovi, kam bi pa njih uvrstil....

 

Duhovi so duša plus subtilno materialno telo (brez fizičnega).



#50 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 11. januar 2014, 22:51

poglej mgd zdaj te pa še manj razumem.

praviš da je telo mrtvo(čeprav je sestavljeno iz atomov v katerih je del boga)

V človeku je pa sam navadna duša (čeprav človek brez telesa ne obstaja)






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0