Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samospoznanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1282 komentarjev na to temo

#101 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 12. januar 2014, 15:21

Hm, a nisi pričao neke bajke, da smo v neki neskončni dimenziji vse to kar želimo biti...al kako je zdaj s tem...tongue.png

pa ne da si mi verjel...in s tem presegel okvirje lastne omejenosti....al kak....in celo zraven odkril še kakšne druge dimenzije....v neskončnosti praznineylflower.gif



#102 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 12. januar 2014, 15:36

v neskončnosti praznine flaše sem najdel rešitev...

 

poiskal sem polno flašo biggrin.png  biggrin.png



#103 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 12. januar 2014, 15:43

hmmm ... kje le najdeš te čudovite rešitve ... scratchchin.gif ???

ko zmanjka doma, grem na ekskurzijo do šanka biggrin.png  biggrin.png



#104 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. januar 2014, 15:49

pa ne da si mi verjel...in s tem presegel okvirje lastne omejenosti....al kak....in celo zraven odkril še kakšne druge dimenzije....v neskončnosti praznineylflower.gif

 

Praznina v bistvu sploh ni praznina....oziroma odvisno ali se gleda skozi oči zemeljskega človečka ali skozi oči "kozmičnega" človečka...in človeček, ki je uravnotežen ala jin jang varianta, lahko gleda skozi vse dimenzije istočasno...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#105 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2014, 18:28

Moji gurudžiji omenjajo pojem "skupinska duša"....tongue.png

 

Ja pol žal ne poznajo duše ali pa uporabljajo ta izraz za nekaj drugega.

 

In ti, ki razumeš kako duša premika človečke, robotke in ostale igračke tega še zdaj nisi omenil...predpostavljam da tako kot lutkar premika lutje- s špagicami al pa na daljinsko napravo...tongue.png

 

S svojo voljo.

 

Kaj pa je potem s svobodno voljo, če je vsaka duša pod vplivom nadduše...icon1_question.gif icon1_question.gif icon1_question.gif

 

Nadduša je izvor vseh individualnih duš in po njeni volji lahko po svoji svobodni volji delujejo tako ali drugače in temu primerno dobijo rezultat, ki ga spet da Nadduša. 

 

.Kaj pa če bi jaz rekel, da obstaja samo ena duša (Bog) in da individualnih duš ni...tongue.png

 

S tem bi prikazal da ne poznaš ne ene ne druge :) Ena je Nadduša (Bog) iz katere izhaja nešteto individualnih duš.

 

In še eno osnovno in "preprosto" vprašanje...KAJ JE TO DUŠA...icon1_question.gif icon1_question.gif icon1_question.gif jestera.gif

 

Večno živo bitje. In pol ena je Nadduša (Paramatma), eno smo individualne duše (jivatma).



#106 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 12. januar 2014, 18:37

mgd... eno uprašanje...

kako ti uspe tko lepo citirat?ylflower.gif

men neki ne dela, al pa sem pozabu, ker sem jes tut tkole lepo že znal inno.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#107 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2014, 18:40

stvari so...kakšne so....sami pa jih po lastni izbiri vidimo...takšne kot jih hočemo videt....odvisn od tega kak jih pač hočemo sprejetylflower.gif

 

Glede zlorabe sem mislu na zlorabo naše svobodne volje, tj. ko nardimo nekaj kar nam povzroči neprijeten rezultat. Ob tem so lahko zlorabljene tudi stvari. Npr. kirurg lahko z operacijo z nožem nekomu reši življenje, morilec pa odvzame. To je samo ilustracija kako lahko različni akciji in različna uporaba iste stvari povzroči drugačen rezultat.

 

Katera akcija povzroči kaj je določeno od Boga, mi se lahko odločamo le kako bomo delovali. 



mgd... eno uprašanje...

 

A tkole? :)

 

kako ti uspe tko lepo citirat?ylflower.gif

 

Pa tkole? :)

 

men neki ne dela, al pa sem pozabu, ker sem jes tut tkole lepo že znal inno.gif

 

Daš citiraj in greš v tekstu tja kjer hočeš prelom in 2x klikneš enter in ti bo nov citatni okenček odpru :)



#108 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 12. januar 2014, 18:55

Glede zlorabe sem mislu na zlorabo naše svobodne volje, tj. ko nardimo nekaj kar nam povzroči neprijeten rezultat. Ob tem so lahko zlorabljene tudi stvari. Npr. kirurg lahko z operacijo z nožem nekomu reši življenje, morilec pa odvzame. To je samo ilustracija kako lahko različni akciji in različna uporaba iste stvari povzroči drugačen rezultat.

 

Katera akcija povzroči kaj je določeno od Boga, mi se lahko odločamo le kako bomo delovali. 



 

A tkole? smile.png

 

 

Pa tkole? smile.png

 

 

Daš citiraj in greš v tekstu tja kjer hočeš prelom in 2x klikneš enter in ti bo nov citatni okenček odpru smile.png

 

hm... men se pa le use na plavo pobarva...

zgleda, da mi neki ne dela. no, sej je še par takih malenkosti, ampak z njimi komot žvim.

sem samospoznan in se ne sekiram biggrin.png

hwala useen icon180.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#109 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. januar 2014, 20:18

S svojo voljo.

 

Nadduša je izvor vseh individualnih duš in po njeni volji lahko po svoji svobodni volji delujejo tako ali drugače in temu primerno dobijo rezultat, ki ga spet da Nadduša. 

 

S tem bi prikazal da ne poznaš ne ene ne druge smile.png Ena je Nadduša (Bog) iz katere izhaja nešteto individualnih duš.

 

Večno živo bitje. In pol ena je Nadduša (Paramatma), eno smo individualne duše (jivatma).

 

S tem je vse lepo in prav...je pa to bolj razlaga za cicibančke...napredni šolarček pa hoče vedeti več...Tako kot se cicibančku pove, da je telo sestavljeno iz mišic, kosti, organov, krvi...napredni šolarček te stvari v real lifeu spoznava bolj v podrobnosti in hoče vedeti čedalje več, zlasti ko postane recimo bolan, se ureže, opeče...

 

Glih za to mi pa taka tolmačenja niso všeč oz. so za moje pojme pomankljiva...med eno in drugo stvarjo- fizičnim telesom in Bogom oz. najvišjimi ravnmi- je polno komponent...in kdor o teh komponentah ne ve nič ali premalo nauči, lahko narobe tolmači določene stvari oz. dela popačene zaključke...

 

In kako naj človek loči kaj je res impulz (informacija) od duše, kaj je iz njegove mentalne forme in kaj iz njegovega astralnega telesa...icon1_question.gif In kako naj človek loči kdaj je pod mentalnimi ali astralnimi slepili...icon1_question.gif Tale učna lekcija te v redu matra, tako kot nas vse...Mogoče bi pa v kakšni marsovski šoli bilo za kakšen odtenek lažje...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#110 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2014, 20:25

In kako naj človek loči kaj je res impulz (informacija) od duše, kaj je iz njegove mentalne forme in kaj iz njegovega astralnega telesa...icon1_question.gif In kako naj človek loči kdaj je pod mentalnimi ali astralnimi slepili...icon1_question.gif Tale učna lekcija te v redu matra, tako kot nas vse...Mogoče bi pa v kakšni marsovski šoli bilo za kakšen odtenek lažje...biggrin.png

 

Če tebe matra, ne pomeni, da tudi vse druge, kot tvoje prvo slepilo. Komot lahko ločiš. Duša se zaveda materije.



#111 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. januar 2014, 20:55

Če tebe matra, ne pomeni, da tudi vse druge, kot tvoje prvo slepilo. Komot lahko ločiš. Duša se zaveda materije.

 

Duša se zaveda materije...bla bla bla...seveda se...ampak to meni nič ne pove...vprašanje je, če so tvoji možgani sposobni sprocesirati informacijo od duše in jo pretvoriti v koristno informacijo v fizični realnosti...Ali imaš ti uvid v subtilne ravni ali se tega tudi zavestno zavedaš, sedaj v tem trenutku... Drugače ne bi psihologi govorili o 10% zavesti in 90% podzavesti...tongue.png

 

V višjih razredih je v učbenikih napisano več kot pa v cicibančku pa tudi bajke so bolj zanimive in poučne...biggrin.png

 

1. Od vseh težav, ki pestijo človeštvo, ni večje, kot so slepila. Slepila so temelj vseh naših težav in nevarnosti, v oblasti imajo velik del človeštva. V njih koreninijo vsi razkoli in razdeljenosti, slepila so vir vsevrstnih bolečin in trpljenja. Izvirajo iz davne preteklosti človeštva in pod njihovim vplivom so vsi ljudje, razen peščice. 

 

Slepila pravzaprav nastajajo v človekovem čutnem aparatu - v čustvenem ali astralnem telesu -, zaradi človekovega poistovetenja z delovanjem tega aparata. Ker se človek napačno istoveti s svojimi občutki in čustvi - s svojo željno naravo - se obda z nepredirno meglo iluzije in neresničnosti, v kateri se izgubi. To tvori slepila, v katerih večina ljudi preživi svoja življenja. Slepilo je iluzija na ravni čustev in predstavlja največjo oviro pri napredku posameznika in rase. Nepazljivemu na pot nastavi množico napačnih predstav in naduti idealist ni nič manj pod njenim vplivom od otrdelega cinika. (Idealist je navadno še bolj pod njenim vplivom.) 

 

 2. Duša je vsevedna in ni 'obarvana' z osebnostjo. Duša se zato, ker se ne more manifestirati skozi telesa osebnosti, v tem primeru skozi mentalno telo, v svojem obstoju ne spremeni niti za kanček.

 

Telesa osebnosti si napačno razlagajo tisto, kar vidi duša in to predstavijo duši. Zaradi iluzij pa mentalno telo ne vidi resničnosti; ne vidi resnice. Kar vidi, prikaže duši, ki deluje skozi mentalno telo. Mentalno telo predstavi duši, iluzije kot da so realnost in resnica.

 

Če duša ne doseže stopnje, ko lahko neovirano izraža svojo luč skozi mentalno telo, brez da bi nanjo vplivale iluzije osebnosti, se lahko zgodi, da napačno presoja, ker so ji predstavljeni nepravilni podatki. Duša ne more videti resnice, ker ji mentalno telo ne predstavi resnice.

 

Duši so vsak trenutek predstavljene strukture, ideje, ideologije in vrste miselnih oblik kot resničnost, ki jo vidi skozi mentalno telo. To je lahko napačno, vendar pa ne vpliva na dušo na njeni ravni. Duša ostaja popolna, neranljiva. Je le neustrezno opremljena za delovanje na tej ravni, če ji tega ne omogoča posrednik, če ji telesa osebnosti prikažejo izkrivljene miselne oblike o naravi resničnosti.

 

Duša je odvisna od svojih izraznih sredstev; te si priskrbi z namenom, da bi videla resničnost na določeni ravni. Če so telesa neprimerna, je njen pogled popačen. To je iluzija in tisto, kar povzroča.


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#112 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. januar 2014, 21:30

In kaj je vir za tole? Predvsem za to, da je duša vsevedna in ni obarvana z osebnostjo? 

 

Bitjeca- učitelji, ki so že zdavnaj naredila to šolo, ki jo mi obiskujemo...to so samo skripte oz. učbeniki za take človečke kot smo mi...pač malo bolj poglobljena ezoterika...tongue.png

 

Pojem osebnost v tem kontekstu pomeni vsa vozila (telesa) pod nivojem duše...te bajke sem že nakladal in so tudi že bile predstavljene človeštvu...o duši sem pa tudi že preveč nakazal...Na kratko povedano najprej se je treba naučiti čiste osnove ezoterike- recimo delitev na ravni, podravni, potem se pa na tistem gradi vse ostalo... biggrin.png

 

Osebnost
Človek na fizični ravni ali nižji jaz. 'Osebnost' je sestavljena iz treh delov:

-Fizičnega telesa, ki vsebuje dvojni vidik
      (a)Etrskega ali vitalnega telesa
      (b)Gostega fizičnega telesa
-Čustvenega ali astralnega telesa
-Mentalnega telesa, ki vsebuje nižji ali konkretni um
 
Mogoče samo še majhen dodatek pri duši...
Duša ni telo. Je povezujoč ali srednji princip, ki predstavlja odnos med duhom in materijo, je vez med Bogom in Njegovo obliko.........Duša je tisto, kar zagotavlja zavest, značaj in lastnost vsem manifestacijam v obliki in je zato tudi notranji vodnik osebnosti. Stopnja duhovnega razvoja človeka kaže do katere mere duša vpliva na osebnost, dokler končno nižji jaz ni popolnoma pod njenim nadzorom in se odprejo vrata za višje duhovne vplive - za energije, ki pritekajo od monade, Očeta....biggrin.png 

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#113 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 12. januar 2014, 22:21

meni se že cel dan eno vprašanje rola po glavi,sem ga tudi že vprašala pa ne vem a sem dobila odgovor na to ali ne,samo za razmislek.....

če so duše večne kot mgd govori, kako pa pol nastane nova? kako pol lahko sploh definiraš, mlada duša, stara duša.? pa še eno vprašanje, na svetu je toliko in toliko ljudi z dušam,ko nekdo umre se pol kokr duša preseli v novorojenčka,glede na to koliko ljudi umre vsak dan, mislim da se ne more primerjat s tem koliko se jih rodi? ali obratno....



#114 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 12. januar 2014, 22:25

uf da ne govorim koliko mravelj je na sveti,raznih žuželk in črvov,jat ptic....rib,koliko rib umre vsak dan ....



#115 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2014, 23:02

Duša se zaveda materije...bla bla bla...seveda se...ampak to meni nič ne pove...vprašanje je, če so tvoji možgani sposobni sprocesirati informacijo od duše in jo pretvoriti v koristno informacijo v fizični realnosti...Ali imaš ti uvid v subtilne ravni ali se tega tudi zavestno zavedaš, sedaj v tem trenutku... Drugače ne bi psihologi govorili o 10% zavesti in 90% podzavesti...

 

Hotu sem rečt, da ko je od duše, da veš, ni dvomov, ni vprašanj, ki so del mentala ali astrala, ki se ga duša takrat zaveda. Če ne veš, če imaš taka vprašanja kot si jih postavil, pomen, da ni blo iz duše. Sej če bi ti to mel, ne bi več limal teh citatov tistih, ki prav tako kot ti ne vejo in bluzijo. Ampak če si ti zadovoljen s tem, ok. Ko boš hotu pravo stvar boš dobil.



#116 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. januar 2014, 23:02

Aja zgoraj sem uporabil ezoterični učbenik za telebane za 5. razred zemeljske OŠ...Ni pomembno kakšen učbenik učenec uporablja pomembno je, da zašteka snov in seveda, da naredi izpite za tisti razred...biggrin.png

 

težava pri vseh teh razlagah je, da se vse preveč poskuša princip duše cepit narazen in jo gledat kot plasti čebule ...

in ko poskusiš razumet plasti vsako zase , izgubiš pogled na celoto ... 

 

del duše, krmilni del duše ostane vedno neutelešen ...

del duše , ki se uteleša, pa je pod vplivom utelešenja, to bi lahko na nek način imenoval duh ...

in tudi ko se vrne iz programa telesa, je še eno obdobje ali eno fazo pod tem vplivom, dokler ne obdela življenskih lekcij ...

 

odvisno od razvojne faze duše, se duša lahko uteleša hkrati skozi več teles in ostane vedno manjši njen del neutelešen ...

vse skupaj je nekako podobno učenju v več simulatorjih hkrati ... 

 

ecetera ... da se ne spustim predaleč ... 

 

Exactly...zato me je pa zanimal kako duša upravlja z vozili...čeprav je meni primerjava z lutkami bolj všeč kot pa z joystickom...biggrin.png

 

 

meni se že cel dan eno vprašanje rola po glavi,sem ga tudi že vprašala pa ne vem a sem dobila odgovor na to ali ne,samo za razmislek.....

če so duše večne kot mgd govori, kako pa pol nastane nova? kako pol lahko sploh definiraš, mlada duša, stara duša.? pa še eno vprašanje, na svetu je toliko in toliko ljudi z dušam,ko nekdo umre se pol kokr duša preseli v novorojenčka,glede na to koliko ljudi umre vsak dan, mislim da se ne more primerjat s tem koliko se jih rodi? ali obratno....

 

Mlada, stara, srednja duša so new age izrazi in se nanašajo na involucijo in evolucijo oz. razvojno stopnjo...to sam naučio kad sam bio pionirček...tongue.png

 

Na Zemljo je vezano 60 milijard dušic (govorim po spominu)...to je kozmični limit...to se pravi, da mora neka dušica odbluzit nekam drugam (recimo na Mars), da lahko pride druga (recimo iz Venere) al je pa na počitnicah oz. letnem dopustu...

 

Da ne bom preveč gluposti pričal...Evo kaj pravi učbenik za telebane...biggrin.png

 

Q. What about the increasing number of souls entering the Earth plane. Where do they come from?  

A. According to the Ageless Wisdom Teachings, there are 60 billion human monads - or sparks of God, 5.6 billion, only, of which are in incarnation. When not in incarnation these monads exist in a state of constant bliss, in a level of consciousness called Devachan - equitable to the Christian idea of heaven, until the time comes for their incarnation. The increasing number relates only to the fact that, increasingly, more and more bodies are being created on the Earth plane. This magnetically calls in souls who might not otherwise be prepared to incarnate at this time.

 

Q. Does the animal kingdom, including insects, have a soul?  

A. Animals, including insects, do not have an individualized soul, but are part of a group soul. So there is a group soul which is horse, or dog, or cat, or elephant and so on. Those members of the animal kingdom, that is, those who work with humanity - like the elephant, the dog, the horse, the camel, etc, domesticated animals - are the leading members of their kingdom, and through their association with humanity the mental energy of humanity is enlightening the mental equipment of the animal kingdom. Their intelligence is being stimulated in this way. 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#117 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2014, 23:05

meni se že cel dan eno vprašanje rola po glavi,sem ga tudi že vprašala pa ne vem a sem dobila odgovor na to ali ne,samo za razmislek.....

če so duše večne kot mgd govori, kako pa pol nastane nova? kako pol lahko sploh definiraš, mlada duša, stara duša.? pa še eno vprašanje, na svetu je toliko in toliko ljudi z dušam,ko nekdo umre se pol kokr duša preseli v novorojenčka,glede na to koliko ljudi umre vsak dan, mislim da se ne more primerjat s tem koliko se jih rodi? ali obratno....

 

Ne nastane nova duša, vse so večne, že skos obstajajo smile.png niti se ne definirajo kot stara in mlada, ker nimajo nič s tem časom, so onkraj časa. 

 

Ne grejo vse duše v novo telo, nekatere se tud osvobodijo. In ni le ta materialni svet. Nešteto jih je. Tudi duš je nešteto. 



#118 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. januar 2014, 23:27

Hotu sem rečt, da ko je od duše, da veš, ni dvomov, ni vprašanj, ki so del mentala ali astrala, ki se ga duša takrat zaveda. Če ne veš, če imaš taka vprašanja kot si jih postavil, pomen, da ni blo iz duše. Sej če bi ti to mel, ne bi več limal teh citatov tistih, ki prav tako kot ti ne vejo in bluzijo. Ampak če si ti zadovoljen s tem, ok. Ko boš hotu pravo stvar boš dobil.

 

"Jasnovednost" je samo ena od lastnosti  duše...intuicije, če sem bolj natančen...da pa intuicija laufa mora pa biti aura primerno namagnetena (določena razvojna stopnja), da lahko privablja atome (obstajajo celo izrazi) duše...

 

Skratka mgd povedal nisi nič pametnega...za moje pojme...prav tako mi ne moreš pričati takih bajk, ker še zdaleč nisi na tem nivoju da bi razumel intuicijo, jasnovednost, jasnovidnost, ipd...ravno tako tudi jaz nisem, čeprav se mi je šele začel nekaj sanjat, zato pa čitam bukvice za telebane, če so te stvari slučajno kje omenjene...Taka vprašanja se slej ko prej pojavijo vsakemu resnemu duhovnemu aspirantu, da sploh ve kako napredovati oz. se izogniti duhovnim pastem...

 

Bajke so pa od bitij, ki so po naših merilih na nivoju Bude...Torej se mi zdijo, tvoji komentarji prav smešni...in seveda, sem se moral smejati...tipičen prikaz slepil...tongue.png

 

To je pa tako, če se prej ne posvetuješ s kakšnimi bolj pametnimi človečki...al pa prečekiraš kdo je povedal bajke...in ne preverjaš trditev...Če bi dobil informacije od duše, bi točno vedel...Skratka lahko se prijaviš na naslednji popravni izpit, ki bo ne vem kdaj...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#119 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 02:26

Glede zlorabe sem mislu na zlorabo naše svobodne volje, tj. ko nardimo nekaj kar nam povzroči neprijeten rezultat. Ob tem so lahko zlorabljene tudi stvari. Npr. kirurg lahko z operacijo z nožem nekomu reši življenje, morilec pa odvzame. To je samo ilustracija kako lahko različni akciji in različna uporaba iste stvari povzroči drugačen rezultat.

 

Katera akcija povzroči kaj je določeno od Boga, mi se lahko odločamo le kako bomo deloval

ne razumem te prav....kdo si ti v bistvu...da bi nekaj ocenjeval....kakšna svobodna volja je primerna....in kakšna ne....kot si sam rekel....npr....kirurg lahko z nožem reši življenje človeku...za katerega se bo izkazalo da je v bistvu serijski posiljevalec...ampak to naredi po svobodni volji....lastni seveda....potem se izkaže...da ta posiljevalec res rad posiljuje...po svobodni volji seveda....in po nekem naključju....ravno ta posiljevalec....ki ga je ta kirurg s svojim nožem tak briljantno reši....posili njegovo hčerko in ženo (tu bi se dalo o svobodni volji razpravljat)....in pol ta posiljavalec čist slučajno najde še nož...s katerim ga je ta kirurg operiral.......in z njim izreže drobovje njegovi ženi....majhni hčerkici pa iznakazi genitalije...za konec kirurg dobi še slikce tega masakra na majl...z rahlo zbadljivko v stilu....thanks that you saved me...zdaj pa edino ne razumem prav...kaj ima to veze z zlorabo....neprijetnostjo in bogomylflower.gif seveda pa v istem trenutku...morilec lahko tega serijskega posiljevalca....gladko umori...kje je potem tu svobodna volja...in po čem se svobodna volja ravna



#120 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 02:55

Praznina v bistvu sploh ni praznina....oziroma odvisno ali se gleda skozi oči zemeljskega človečka ali skozi oči "kozmičnega" človečka...in človeček, ki je uravnotežen ala jin jang varianta, lahko gleda skozi vse dimenzije istočasno...tongue.png biggrin.png

torej praznina ni praznina...ampak mora bit polnina...al kaj...zemeljski vidijo polno al prazno....kozmični spet kaj....glej stari...nea me zajebavaj...pa preberi si še kako svojo bajko....oz...velecenjeno gradivo iz katerega vlečeš te svoje umotvore...in sam sebe vprašaj...če se ti sploh še  splača brat to....in s tem tu na forumu drugim solit pamet....pol pa še tote debilne smajlije zravn limat...da mi po osemnajstih šnopcih ni slabo postalo...od enega debilneega smajlija....pa mi je res slabo postalo...res da sem občutljiv...ampak če nekaj ne paše...pač ne pašeylflower.gif sorry



#121 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. januar 2014, 09:14

torej praznina ni praznina...ampak mora bit polnina...al kaj...zemeljski vidijo polno al prazno....kozmični spet kaj....glej stari...nea me zajebavaj...pa preberi si še kako svojo bajko....oz...velecenjeno gradivo iz katerega vlečeš te svoje umotvore...in sam sebe vprašaj...če se ti sploh še  splača brat to....in s tem tu na forumu drugim solit pamet....pol pa še tote debilne smajlije zravn limat...da mi po osemnajstih šnopcih ni slabo postalo...od enega debilneega smajlija....pa mi je res slabo postalo...res da sem občutljiv...ampak če nekaj ne paše...pač ne pašeylflower.gif sorry

 

Kaj pa če bi spil še kakšen šnopček za pomiritev...A si se kdaj vprašal kaj pa če ti soliš drugim pamet s kozmično fiziko, v bistvu pa še osnove zemeljske ne poznaš...Jaz vsaj priznam, da se mi ne sanja kaj preveč, to pa ne pomeni, da iz šole nisem odnesel vsaj malo...kako že grejo tiste iz kvantne fizike bajke- atomi, nevtroni, elektroni, anioni, kationi, kvarki, antimaterija, plazma, itd...biggrin.png 

 

Nekaj malega iz znanstvenega cicibančka.........Dakle, smatrali su da je materija jedinstvo punog i PRAZNOG. Ponavljamo: i PRAZNOG! Po njima, atomi su samo jedan deo materije (ono puno), a drugi deo predstavlja praznina. Tek uzeti zajedno, atomi + praznina, predstavljaju materiju..........To je pa tako če preveč pušiš neke čudne substance, mogoče ti pa manjka prizemljitve...biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#122 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. januar 2014, 09:31

ne razumem te prav....kdo si ti v bistvu...da bi nekaj ocenjeval....kakšna svobodna volja je primerna....in kakšna ne....kot si sam rekel....npr....kirurg lahko z nožem reši življenje človeku...za katerega se bo izkazalo da je v bistvu serijski posiljevalec...ampak to naredi po svobodni volji....lastni seveda....potem se izkaže...da ta posiljevalec res rad posiljuje...po svobodni volji seveda....in po nekem naključju....ravno ta posiljevalec....ki ga je ta kirurg s svojim nožem tak briljantno reši....posili njegovo hčerko in ženo (tu bi se dalo o svobodni volji razpravljat)....in pol ta posiljavalec čist slučajno najde še nož...s katerim ga je ta kirurg operiral.......in z njim izreže drobovje njegovi ženi....majhni hčerkici pa iznakazi genitalije...za konec kirurg dobi še slikce tega masakra na majl...z rahlo zbadljivko v stilu....thanks that you saved me...zdaj pa edino ne razumem prav...kaj ima to veze z zlorabo....neprijetnostjo in bogomylflower.gif seveda pa v istem trenutku...morilec lahko tega serijskega posiljevalca....gladko umori...kje je potem tu svobodna volja...in po čem se svobodna volja ravna

 

Ne vem, da bi kje kej ocenjeval, napisal sem samo, da določene aktivnosti dušo pripeljejo do neprijetnosti, določene pa v prijetnost in da se lahko sama odloča kako bo delovala in da kakšen je rezultat katere aktivnosti ne določa ona, ampak Bog. Glede noža sem samo ilustriral point take ali drugačne aktivnosti in take ali drugačne uporabe stvari in temu ustrezen različni rezultat. Za aktivnosti, ki pripeljejo dušo v neprijetnost uporabljam izraz zloraba njene svobodne volje. Al pa lahko bi uporabil tudi izraz slaba uporaba ali slaba aktivnost ali napačna itd., mislim, da si dojel point. 

Če nekoga ubiješ in si kasneje zaradi tega ubit, to ne pomen, da nimaš svobodne volje, ampak da si svojo svobodno voljo zlorabil in dobil ustrezen rezultat. Lohk pa tud pravilno uporabljaš svojo voljo. Naklonjeno služenje Boga je edino kar nas lahko vse duše izpolni, nič drugega.  



#123 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 09:56

Ne vem, da bi kje kej ocenjeval, napisal sem samo, da določene aktivnosti dušo pripeljejo do neprijetnosti, določene pa v prijetnost in da se lahko sama odloča kako bo delovala in da kakšen je rezultat katere aktivnosti ne določa ona, ampak Bog. Glede noža sem samo ilustriral point take ali drugačne aktivnosti in take ali drugačne uporabe stvari in temu ustrezen različni rezultat. Za aktivnosti, ki pripeljejo dušo v neprijetnost uporabljam izraz zloraba njene svobodne volje. Al pa lahko bi uporabil tudi izraz slaba uporaba ali slaba aktivnost ali napačna itd., mislim, da si dojel point. 

Če nekoga ubiješ in si kasneje zaradi tega ubit, to ne pomen, da nimaš svobodne volje, ampak da si svojo svobodno voljo zlorabil in dobil ustrezen rezultat. Lohk pa tud pravilno uporabljaš svojo voljo. Naklonjeno služenje Boga je edino kar nas lahko vse duše izpolni, nič drugega.  

hotel sem ti samo povedat....da ni prijetnih in neprijetnih stvari....kolko je pač prijetno nekomu življenje rešit....je tud v isti sapi lahko hudo neprijetno....torej je na nek način vseenoem45.gif



#124 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 10:06

Kaj pa če bi spil še kakšen šnopček za pomiritev...A si se kdaj vprašal kaj pa če ti soliš drugim pamet s kozmično fiziko, v bistvu pa še osnove zemeljske ne poznaš...Jaz vsaj priznam, da se mi ne sanja kaj preveč, to pa ne pomeni, da iz šole nisem odnesel vsaj malo...kako že grejo tiste iz kvantne fizike bajke- atomi, nevtroni, elektroni, anioni, kationi, kvarki, antimaterija, plazma, itd...biggrin.png 

 

Nekaj malega iz znanstvenega cicibančka.........Dakle, smatrali su da je materija jedinstvo punog i PRAZNOG. Ponavljamo: i PRAZNOG! Po njima, atomi su samo jedan deo materije (ono puno), a drugi deo predstavlja praznina. Tek uzeti zajedno, atomi + praznina, predstavljaju materiju..........To je pa tako če preveč pušiš neke čudne substance, mogoče ti pa manjka prizemljitve...biggrin.png 

brezček moj...glej....nee vem kak ti naj to povem....hecam se s tabo....sproti si iz glave zmišljujem odgovore....ker itak vem da so vse samo teorije...in da nič ni resnično oprijemljivega tukaj....na nek način te egoiziram...ukvarjam se s tvojim egotom...sam zato da ga boš enkrat prerastel....in prišel do novih samospoznanj....taka je pač tema....pa se ji prilagajam....tak al drugače....drugač pa ne pušim....ne pijem....no...ob kakih posebnih priložnostih že...ostalo pa je vse forumska krinka...da maš malo materijala se norca iz mene delat...in sebe v tem prepoznavat...saj veš....samospoznanje pa to....hehetongue.png



jaa ... imamo težave z dojemanjem praznine ... vsi po vrsti ...

 

gledano skozi znanost, si jo je najlažjo razlagat po kvantnem principu ...

po tem principu materija, kot mislimo, da jo zaznavamo, sploh ne obstaja na tak način ...

bolj kot se poglabljaš v fino sestavo materije, bolj ugotavljaš, da je materija bolj podobna informaciji kot čemu drugemu ...

princip praznine pa je potencial možnosti ...

potencial možnosti je skalarno polje ... neusmerjena informacija 

s svojo pozornostjo orientiraš skalarno informacijo v nekaj po tvoji želji ... misliš - vplivaš ... 

recimo, nastane kreativni vektor ... velika kopica teh vektorjev, pa je recimo lepa sexy bejba ali pa ferrari ... biggrin.png

 

blablabla ... ecetera ... 

ok...tista sexi bejba mi je še nekak v oke padla....ostalo pa je šlo mimo meneylflower.gif



#125 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. januar 2014, 10:07

hotel sem ti samo povedat....da ni prijetnih in neprijetnih stvari....kolko je pač prijetno nekomu življenje rešit....je tud v isti sapi lahko hudo neprijetno....torej je na nek način vseenoem45.gif

 

Ok, pol pa da ne bomo samo v teoriji in besedah, a lahko pol od danes naprej začneš jesti samo zemljo z vrta, nič drugega, pa mi čez par dni povej, če čutiš kakšno razliko v prijetnosti ene in druge aktivnosti?






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0