Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samospoznanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1282 komentarjev na to temo

#1226 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. november 2014, 10:57

A ti razumeš sanskrtske besede, ki jih uporabljaš...pojem KARMA= DELOVANJE- lahko je slabo, dobro ali nevtralno...Niso vse duše, ki pridejo v zapor (Zemlja, psihično ali fizično prizadeto telo) Avatarji oz. se še niso osvobodili izpod zakona karme. In njihovo odločitev ne pogojuje SLABA KARMA ampak druge stvari za katere se ZAVESTNO odločijo na nivoju duše...Tipični primeri so ti "vesoljčki", ki so samo parkrat bili na Zemljici in se utelesijo v kakšno tako telo. In taka bitjeca imajo bolj prečiščeno karmo, so na višjem nivoju duhovne zavesti kot 80-90% "zemljančkov", še vedno pod vplivom zakona karme, lahko pa bolj razumejo Božanski načrt za naš planet in ga preko takih sstvari uresničujejo oz. pomagajo...dobrobit večine je včasih bolj pomembna od dobrobiti posameznika...Zgleda da še marsikaj ne razumeš, zlasti kar se skupinske (kolektivne) zavesti oz. duha tiče...icon_smesko.gif

 

Zato pa sem te vprašu kaj si ti mislu tam s pojmom karma, ker beseda karma v sanskritu res generalno pomen "delovanje", ampak ne samo to, je odvisno tud od konteksta kaj specifično je mišljen. Ker karma res pomen delovanje, ampak lahko se nanaša na specifično delovanje, tj. delovanje pod vplivom zmotnega poistovečanja z materijo, tj. iz lažnega ega (v večini primerov uporabe te besede v Vedah). Karma lahko pomen tud delovanje, ki je v skladu s karma-kanda delom Ved (materialno dobre aktivnosti, ki ti dajo materialno uživanje na Zemlji in v naslednjem rojstvu uživanje na višjih materialnih planetih), za razliko od akarme (da ne delaš teh dobrih del) in vikarme (delovanje, ki je v nasprotju, "greh"). Karma se lahko nanaša tud na posledice delovanja, ki se spet pol deli na npr. aprarabdha karmo (rezultate, ki še čakajo da jih oseba požanje), prarabdha karmo (rezultati, ki se jih trenutno žanje), kriyamana karma (delovanje, ki ga oseba dela zdaj). Pol je tud sakama karma (karma z osebnimi interesi), niškama karma (brez osebnih interesov, samo opravljanje dolžnosti), nitya karma (dnevne dolžnosti), naimitik karma (občasne dolžnosti) itd. itd.

 

Kaj pa naj bi bla to nevtralna karma, ki si jo omenu?

 

Glede na kontekst najinega pogovora z Fixminzejem, je bla karma mišljena kot aktivnost iz lažnega ega, ki dušo drži v "zaporu" materialne eksistence, npr. na Zemlji, za razliko od čistih duš, ki so lahko tudi na tej Zemlji, ampak niso "ujete v zaporu", tako kot je npr. pajek lahko na mreži in se prosto giblje in ni ujet tako kot ostali insekti. Fixminze me je spraševal, če se lahko duša rodi na Zemlji tudi iz drugih razlogov, ne le zaradi karme (delovanja iz lažnega ega v tem kontekstu) in sem reku, da ne in tudi razložil razliko med rojstvom duše zaradi karme in "rojstvom" čistih duš. Vse duše, ki so pod vplivom lažnega ega delajo "karmo" in vse te prebivajo v "zaporu", bodisi na višjih ali nižjih materialnih planetih, ampak vse to je še vedno zapor in karma, bodisi slaba, bodisi dobra. Zato ti vesoljčki, ki jih omenjaš se tudi rojevajo po rezultatih svoje karme.

 

Kot sem že velikorat prej na forumu razlagal, beseda Avatar je sanskrit beseda, ki je uporabljena v Vedah in se ne nanaša na individualne duše, ampak na Boga, ki je večni gospodar vseh duš. Tud ko se duša osvobodi karme, tj. ko začne delovati iz svojega večnega odnosa z Bogom v zadovoljstvo Boga (bhakti), ne postane Avatar, ampak je osvobojena duša, ki večno služi Boga, bodisi v Božjem spiritualnem prebivališču ali pa na katerem od materialnih planetov za odreševanje padlih duš. Vem pa da si nekateri to besedo Avatar napačno interpretirajo in si tudi mislijo da so oni najvišja resnica/Bog, samo zato ker so dobili delni uvid v to da niso materija ampak duh. Sam delna resnica še ni cela resnica. Kot sem tud že omenu, v Indiji sem se osebno srečal s takim "Bogom" in vem kaj to je, prav tako sem se osebno srečal z osebami, ki so v celoti realizirali kdo so, kdo je Bog in njihov večni odnos. Razlika je v pomirjenosti, sreči, iskrenosti in jasnosti, ki jo eni ali drugi doživljajo in izražajo in prenašajo na druge. Na podlagi tega, jaz raje sledim večnim služabnikom Boga.



#1227 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. november 2014, 12:04

Zato pa sem te vprašu kaj si ti mislu tam s pojmom karma, ker beseda karma v sanskritu res generalno pomen "delovanje", ampak ne samo to, je odvisno tud od konteksta kaj specifično je mišljen. Ker karma res pomen delovanje, ampak lahko se nanaša na specifično delovanje, tj. delovanje pod vplivom zmotnega poistovečanja z materijo, tj. iz lažnega ega (v večini primerov uporabe te besede v Vedah). Karma lahko pomen tud delovanje, ki je v skladu s karma-kanda delom Ved (materialno dobre aktivnosti, ki ti dajo materialno uživanje na Zemlji in v naslednjem rojstvu uživanje na višjih materialnih planetih), za razliko od akarme (da ne delaš teh dobrih del) in vikarme (delovanje, ki je v nasprotju, "greh"). Karma se lahko nanaša tud na posledice delovanja, ki se spet pol deli na npr. aprarabdha karmo (rezultate, ki še čakajo da jih oseba požanje), prarabdha karmo (rezultati, ki se jih trenutno žanje), kriyamana karma (delovanje, ki ga oseba dela zdaj). Pol je tud sakama karma (karma z osebnimi interesi), niškama karma (brez osebnih interesov, samo opravljanje dolžnosti), nitya karma (dnevne dolžnosti), naimitik karma (občasne dolžnosti) itd. itd.

 

Kaj pa naj bi bla to nevtralna karma, ki si jo omenu?

 

Glede na kontekst najinega pogovora z Fixminzejem, je bla karma mišljena kot aktivnost iz lažnega ega, ki dušo drži v "zaporu" materialne eksistence, npr. na Zemlji, za razliko od čistih duš, ki so lahko tudi na tej Zemlji, ampak niso "ujete v zaporu", tako kot je npr. pajek lahko na mreži in se prosto giblje in ni ujet tako kot ostali insekti. Fixminze me je spraševal, če se lahko duša rodi na Zemlji tudi iz drugih razlogov, ne le zaradi karme (delovanja iz lažnega ega v tem kontekstu) in sem reku, da ne in tudi razložil razliko med rojstvom duše zaradi karme in "rojstvom" čistih duš. Vse duše, ki so pod vplivom lažnega ega delajo "karmo" in vse te prebivajo v "zaporu", bodisi na višjih ali nižjih materialnih planetih, ampak vse to je še vedno zapor in karma, bodisi slaba, bodisi dobra. Zato ti vesoljčki, ki jih omenjaš se tudi rojevajo po rezultatih svoje karme.

 

Kot sem že velikorat prej na forumu razlagal, beseda Avatar je sanskrit beseda, ki je uporabljena v Vedah in se ne nanaša na individualne duše, ampak na Boga, ki je večni gospodar vseh duš. Tud ko se duša osvobodi karme, tj. ko začne delovati iz svojega večnega odnosa z Bogom v zadovoljstvo Boga (bhakti), ne postane Avatar, ampak je osvobojena duša, ki večno služi Boga, bodisi v Božjem spiritualnem prebivališču ali pa na katerem od materialnih planetov za odreševanje padlih duš. Vem pa da si nekateri to besedo Avatar napačno interpretirajo in si tudi mislijo da so oni najvišja resnica/Bog, samo zato ker so dobili delni uvid v to da niso materija ampak duh. Sam delna resnica še ni cela resnica. Kot sem tud že omenu, v Indiji sem se osebno srečal s takim "Bogom" in vem kaj to je, prav tako sem se osebno srečal z osebami, ki so v celoti realizirali kdo so, kdo je Bog in njihov večni odnos. Razlika je v pomirjenosti, sreči, iskrenosti in jasnosti, ki jo eni ali drugi doživljajo in izražajo in prenašajo na druge. Na podlagi tega, jaz raje sledim večnim služabnikom Boga.

 

Jap, karmo bi se lahko potem razdelil še na ovakvo ili onakvo...yes.gif

 

Jaz sem se bolj osredotočil na tisti del v katerem si trdil (vsaj tako sem jaz razumel), da se duša rodi v "invalidskem" telesu zaradi slabe karme iz preteklosti...

 

Pod zapor se potem lahko šteje vse planetke in stvari dokler se dušica ne osvobodi izpod zakona karme...

 

A si kdaj razmišljal v smeri, da bi bilo dobro, če bi si prebral še kakšne druge razlage, ker nekatera tvoja tolmačenja (iz strani Prabhuphade in krišnovcev) so preveč popačena oz. pod vplivom slepil...

 

Trditev samo tega dela je okoli 30% točna...

Tale tvoj Bogec se je naučil samo okoli 45% zemeljske snovi... v prevodu to pomeni, da je dosegel samo okoli 45% osvoboditve izpod zakona karme (nivoja Bude)...premalooo...

Trditev je okoli 20% točna...če pa dodam še zeleni del (vijolična+ zelena) je pa samo 10%...

 

Mogoče je pa čas, da malo odmeditiraš in razmisliš...mogoče boš celo opazil slepila...ali jih boš presegel ali ne, je pa drugo vprašanje...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1228 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 16. november 2014, 12:28

to je vse super, samo ne se napopat name, ker mam že TV, če čem...

dejte malo krvi, da podkrepite svoje trditve. drugače vas skenslam. blodenje. nimam živcev.

kaj ste res doživeli? ?

jaz sem bla zarad kundalinija dvakrat v bolnici, pa še mi grozi, če se ne zrihtam. zato zdaj ostane Jezus ali nič drugega, ne pomaga.

smo zblojeni, ampak mogoče gre za duhovno stvar?

#1229 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. november 2014, 13:51

Jaz sem se bolj osredotočil na tisti del v katerem si trdil (vsaj tako sem jaz razumel), da se duša rodi v "invalidskem" telesu zaradi slabe karme iz preteklosti...

 

Pod zapor se potem lahko šteje vse planetke in stvari dokler se dušica ne osvobodi izpod zakona karme...

 

Ja. 

 

A si kdaj razmišljal v smeri, da bi bilo dobro, če bi si prebral še kakšne druge razlage, ker nekatera tvoja tolmačenja (iz strani Prabhuphade in krišnovcev) so preveč popačena oz. pod vplivom slepil...

 

Poznam druge razlage (ki jih ti citiraš) in jaz vidim da so ta pod vplivom slepil oz. so za nekatere koristne za določen korak proti spoznanju resnice, med tem ko Prabhupadove vidim kot resnične. 



#1230 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. november 2014, 16:35

Poznam druge razlage (ki jih ti citiraš) in jaz vidim da so ta pod vplivom slepil oz. so za nekatere koristne za določen korak proti spoznanju resnice, med tem ko Prabhupadove vidim kot resnične. 

 

Hm, katere druge razlage...boš moral malo bolj definirat...pod to se lahko šteje tudi čisto obične članke iz časopisov ali rumenih trič tračev...A ti resno misliš, da je vse napisano v knjigah in dostopno javnosti za citiranje zlasti duhovno globinsko znanje...tongue.png

 

Zanimivo...Prabhupadha se je do smrti naučil približno 65% zemeljske snovi...kar pomeni, da ni moral govoriti o stvareh, ki so nad tem...po drugi strani je pa logično zakaj je v njegovih besedilih zaznati določena negativna čustva...ko je pač tolmačil in pisal pač ni imel toliko "razčiščen" pri sebi...do smrti je pa razčistil do zgoraj omenjene številke...

 

In če še svojega ""guruja" ne znaš malo bolj začutiti v globino, kako potem lahko potem pričakuješ, da boš moje...in kako lahko potem trdiš še ostale stvari...Mislim da je skrajni čas, da malo bolje začneš poslušati svoje guruje, tiste ki so malo bolj intuitivni...pri intuiciji se nimaš nič kaj preveč zanašat na knjižno znanje...in naj ti oni povejo resnično naravo mojih gurujev in njihovega učenja...če jim bo seveda dano zvedeti... icon_smesko.gif

 

Kaj je resnica...odvisno kdo gleda in razlaga...slepec (kdor je pod vplivom zakona karme) ali modrec (ni več pod vplivom karme)...če slepec vodi slepce potem se ne pride daleč...Kar bi bil recimo primer za zgoraj naštetega človečka- Bogeca, ki si ga srečal...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1231 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. november 2014, 17:46

Hm, katere druge razlage...boš moral malo bolj definirat...pod to se lahko šteje tudi čisto obične članke iz časopisov ali rumenih trič tračev...A ti resno misliš, da je vse napisano v knjigah in dostopno javnosti za citiranje zlasti duhovno globinsko znanje...tongue.png

 

Mislu sem te, ki jih ti tuki citiraš, predvsem iz ezoterike, budizma in "Sai Baba hinduizma".

 

Zanimivo...Prabhupadha se je do smrti naučil približno 65% zemeljske snovi...kar pomeni, da ni moral govoriti o stvareh, ki so nad tem...po drugi strani je pa logično zakaj je v njegovih besedilih zaznati določena negativna čustva...ko je pač tolmačil in pisal pač ni imel toliko "razčiščen" pri sebi...do smrti je pa razčistil do zgoraj omenjene številke...

 

Aja, jz nisem zaznal negativnih čustev, samo realizacijo, ljubezen, sočutje, izpolnjujočo notranjo ekstazo.

 

In če še svojega ""guruja" ne znaš malo bolj začutiti v globino, kako potem lahko potem pričakuješ, da boš moje...in kako lahko potem trdiš še ostale stvari...Mislim da je skrajni čas, da malo bolje začneš poslušati svoje guruje, tiste ki so malo bolj intuitivni...pri intuiciji se nimaš nič kaj preveč zanašat na knjižno znanje...in naj ti oni povejo resnično naravo mojih gurujev in njihovega učenja...če jim bo seveda dano zvedeti... icon_smesko.gif

 

Kot sem napisu, eni še pod določeno stopnjo slepil ampak postopoma napredujejo, eni niso pod vplivom slepil, ampak ne podajajo še čiste resnice, ampak še vmesne korake do tja, v skladu s kapaciteto učencev, kar je seveda absolutno koristno za tiste, ki napredujejo po tem sistemu. 

 

Kaj je resnica...odvisno kdo gleda in razlaga...slepec (kdor je pod vplivom zakona karme) ali modrec (ni več pod vplivom karme)...če slepec vodi slepce potem se ne pride daleč...Kar bi bil recimo primer za zgoraj naštetega človečka- Bogeca, ki si ga srečal...biggrin.png

 

Ja, ta, ki se je imel za Boga je bil še pod vplivom karme, sam njemu se je zdel da ni. Mel je delno duhovno realizacijo, ampak se ni zavedu, da je delna. 



#1232 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. november 2014, 19:23

Mislu sem te, ki jih ti tuki citiraš, predvsem iz ezoterike, budizma in "Sai Baba hinduizma".

 

Kogar jaz štejem pod to kar zgoraj naštevaš...so višje od tvojih trenutno živečih gurujev in daleč nad tvojim in mojim dojemanjem kot tudi dojemanjem človeštva...

 

 

Aja, jz nisem zaznal negativnih čustev, samo realizacijo, ljubezen, sočutje, izpolnjujočo notranjo ekstazo.

 

Potem si pa še enkrat preberi njegova tolmačenja in prevode Bhagavadgita kakršna je in Srimad Bhagavatham...na določenih odsekih se prav lepo začuti frustracije, jeza, agresija, razočaranje, nestrpnost, ipd...

 

Kar prav lepo vodi do tega, da pri sebi še vedno nimaš v zadovoljivi meri poštimanih podzavestnih vzorcev (recimo strahci), ki se nanašajo na resnico...tralala...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1233 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. november 2014, 20:39

Kogar jaz štejem pod to kar zgoraj naštevaš...so višje od tvojih trenutno živečih gurujev in daleč nad tvojim in mojim dojemanjem kot tudi dojemanjem človeštva...

 

Ja, tko ti trenutno dojemaš.

 

Potem si pa še enkrat preberi njegova tolmačenja in prevode Bhagavadgita kakršna je in Srimad Bhagavatham...na določenih odsekih se prav lepo začuti frustracije, jeza, agresija, razočaranje, nestrpnost, ipd...

 

Kar prav lepo vodi do tega, da pri sebi še vedno nimaš v zadovoljivi meri poštimanih podzavestnih vzorcev (recimo strahci), ki se nanašajo na resnico...tralala...

 

Aja, jz ne čutim tega, ampak sočutje. 



#1234 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. november 2014, 20:49

mgd ... 

 

če si se kaj naučil, če si napredoval ... potem ne rabiš nobenega guruja ... potem si ti guru ... pa nisi ... 

 

Aja, jz pa čutim naklonjenost in pomoč od Guruja, večno.

 

v zadnjem času si bil celo kontraproduktiven ...

 

Aja, jz nisem tko čutu, velik stvari sem naprej spoznal.

 

odpotovati v indijo ne pomeni nič v tem smislu ...

 

indija je bila pač en izlet ... namesto v indijo, bi lahko šel tudi na oktoberfest in se nalizal pira ... mogoče glih to rabiš, da se osvobodiš ... ampak, to je samo moje mnenje .... biggrin.png

 

Aja, men ni do takega osvobajanja, rajš mam ljubezen, v Indiji, tuki al pa kjerkol.



#1235 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 17. november 2014, 11:22

Ne čisto sama?

 

Ker nismo sami in smo deležni podpore .... razlage od koga so različne: vodniki, mojstri, angeli itd. Vsakemu svoje.
 

Kateri razlogi naj bi to bili?

Nečista duša, napredna iz zemeljskega vidika, pomen, da dela karmo. Ni drugega razloga zakaj se rojeva na Zemlji.

Razlogov je lahko skoraj toliko kot ti domišljija dopušča

Duša se lahko se odloči, da si v življenju naloži več bremena kot ji po slabi karmi pripada.

Kako si delaš dobro karmo?
 

Lahko je neizkušena, ampak nobena duša, ki začne karmo ni nedolžna, ker to je njen greh, slab zgled.

Začne že, vprašanje kako bo nadaljevala ...

Ali po svetu hodiš z očali skozi katera vidiš karmično pogojenost skoraj v vsem in vsakem. In ko vidiš nekoga na vozičku mu pripisuješ večjo slabo karmo, kot ko vidiš človeka na kolesu?
Brez podpisa

#1236 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. november 2014, 14:21

 
Ker nismo sami in smo deležni podpore .... razlage od koga so različne: vodniki, mojstri, angeli itd. Vsakemu svoje.

 

Da se duša sama odloča sem mislu v tem smislu, da je čist njena svobodna izbira kaj bo počela, ne da jo Bog pošilja v ta svet (kot si napisu), ali da se (lahko) odloča kdo drug namesto nje. Je čisto njena svobodna izbira (a znotraj danih možnosti seveda). Recimo so na voljo jabolka, hruške in slive in duša se čist svobodno ("sama") odloči kaj bo prijela.

 

 Razlogov je lahko skoraj toliko kot ti domišljija dopušča

 

Domišljija ni resnica, zato je z domišljijo ne morš določat. Ti si sicer lahko domišljaš neke razloge zakaj bi se duša lahko odločala za obisk Zemlje razen za uživanje telesa (grobega in finega), sam to ni resnica. Dokler je človek ujet v domišljiji in ni predan resnici ne more bit pomirjen in srečen, zato se ne splača bit navezan na domišljijo, boljš na resnico. 

 

Duša se lahko se odloči, da si v življenju naloži več bremena kot ji po slabi karmi pripada.

 

Kot rečeno že prej, to ni res (razen v tvoji domišljiji če hočeš, sam to še vedno ni res). Duša ima na sebi lahko bremena le toliko kolikor si ga zasluži s svojimi prejšnjimi in sedanjimi aktivnostmi (karmo).

 

Kako si delaš dobro karmo?

 

V tem kontekstu uporabljaš besedo karmo kot rezultat aktivnosti. Dobro karmo (dobre rezultate) si delaš z dobro karmo (dobrim delovanjem).

 

 Začne že, vprašanje kako bo nadaljevala ...

 

Ja, in že sam začetek je greh, zato nobena duša ki dela karmo (v tem kontekstu aktivnost iz lažnega ega) ni nedolžna.

 

Ali po svetu hodiš z očali skozi katera vidiš karmično pogojenost skoraj v vsem in vsakem. In ko vidiš nekoga na vozičku mu pripisuješ večjo slabo karmo, kot ko vidiš človeka na kolesu?

 

Ja, tist na vozičku ma slabšo karmo kot tist na kolesu, gledano znotri karme, ampak oboje je karma, ujetost duše v materialne aktivnosti, kar je spiritualni greh oz. posledica spiritualnega greha. 



#1237 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 17. november 2014, 17:05

Ali ti pomeni delati dobro karmo biti brez bremena?

 

Ali je možno si naložiti več bremena kot ti pripada po slabi karmi z namenom, da deluješ dobro? Torej ne samo tako, da si izničiš slabo karmo, ampak da si ustvariš še dobro?

 

Ali je možno sprejeti po rojstvu odločitev, da se po spletu okoliščin znajdeš na invalidskem vozičku z namenom, da uresničiš delovanje v smeri pridobivanja dobre karme, ki si ga načrtoval pred rojstvom? Kako, kdaj v kakšnem stanju zavesti bi se duša lahko to odločila? Mogoče medtem, ko telo spi? Zakaj bi se to duša odločila? Mogoče, ker se na nivoju osebnosti in ega pojavlja anomalija v razmišljanju, ki posameznika sili v drastične spremembe? Mogoče, ker drugače kot skozi invalidnost ne bo uspela uresničiti zadanega in ji gre po domače povedano za nohte v smislu še ostalega časa v trenutnem življenju? Odvisno od duše, lahko tudi zavije v lokal po pir in gre nato domov pretepat ženo ...

 

To je uporaba domišljije, na posamezniku je, da loči resnico od neresnice. Podobno je z dogmo, le da ta omeji domišljijo in s tem človeka opehari za širši nabor resnic. 


Brez podpisa

#1238 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 17. november 2014, 17:15

Ali se lahko duša (ja grešna duša s karmo) odloči, da se rodi v telo z Downovim sindromom, ker bo tako pridobila določene mentalne in čustvene vzorce, ki bodo v naslednjem življenju koristili pri izpolnjevanju nekega drugega cilja in namena?



SEVEDA, DA LAHKO !!! ALELUJA BOG JE VELIK IN DOBER IN BOG JE  : ))))

 

em119.gif

 

yes.gif


Brez podpisa

#1239 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 17. november 2014, 20:01

mgd, neki me zanima ... kako vidiš, če se rodi čista duša na Zemlji in se ji dogajajo slabe stvari, ker slabe karme nima, ampak v takšnem okolju je mnogim prav malo mar komu povzročijo takšno ali drugačno trpljenje?


Brez podpisa

#1240 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. november 2014, 20:30

Ali ti pomeni delati dobro karmo biti brez bremena?

 

Če delaš dobro karmo nimaš tolk materialnega bremena, ampak ker je karma (delovanje iz lažnega ega) je breme na dušo.

 

Ali je možno si naložiti več bremena kot ti pripada po slabi karmi z namenom, da deluješ dobro? Torej ne samo tako, da si izničiš slabo karmo, ampak da si ustvariš še dobro?

 

Ne, bremena maš točno tolk kokr si ga zaslužiš glede na karmo (delovanje).

 

Ali je možno sprejeti po rojstvu odločitev, da se po spletu okoliščin znajdeš na invalidskem vozičku z namenom, da uresničiš delovanje v smeri pridobivanja dobre karme, ki si ga načrtoval pred rojstvom? Kako, kdaj v kakšnem stanju zavesti bi se duša lahko to odločila? Mogoče medtem, ko telo spi? Zakaj bi se to duša odločila? Mogoče, ker se na nivoju osebnosti in ega pojavlja anomalija v razmišljanju, ki posameznika sili v drastične spremembe? Mogoče, ker drugače kot skozi invalidnost ne bo uspela uresničiti zadanega in ji gre po domače povedano za nohte v smislu še ostalega časa v trenutnem življenju? Odvisno od duše, lahko tudi zavije v lokal po pir in gre nato domov pretepat ženo ...

 

Ne ni možno se to odločit. Mi se ne mormo direktno odločat za tak ali drugačen rezultat, lahko se odločmo le specifično delovat, da bo posledica da si na invalidskem vozičku, sam noben se za to vede ne odloča, zarad nekega "višjega namena".

 

To je uporaba domišljije, na posamezniku je, da loči resnico od neresnice. Podobno je z dogmo, le da ta omeji domišljijo in s tem človeka opehari za širši nabor resnic. 

 

Umska domišljija ni resnica. Dokler se ukvarjaš z njo, se opeharjaš za resnico. Bl se splača sprejet resnico in bit pomirjen.



#1241 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. november 2014, 20:34

Ali se lahko duša (ja grešna duša s karmo) odloči, da se rodi v telo z Downovim sindromom, ker bo tako pridobila določene mentalne in čustvene vzorce, ki bodo v naslednjem življenju koristili pri izpolnjevanju nekega drugega cilja in namena?

 

Sem odgovoru zgori. Duša se ne more direktno odločat za rezultat...

 

SEVEDA, DA LAHKO !!! ALELUJA BOG JE VELIK IN DOBER IN BOG JE  : ))))

 

em119.gif

 

yes.gif

 

Lahko le v tvoji domišljiji če hočeš, sam ta te ne pomiri tolk kokr bi ti rad, zato se bl splača sprejet resnico tako kakršna je. Bog je onkraj tvoje domišljije. Neomejeno boljši kokr si ti lahko najboljše umsko predstavljaš oz. domišljaš. 



#1242 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. november 2014, 21:00

mgd, neki me zanima ... kako vidiš, če se rodi čista duša na Zemlji in se ji dogajajo slabe stvari, ker slabe karme nima

 

Čisti duši se ne dogajajo slabe stvari, niti ne dela karme, niti slabe niti dobre. Če vidiš čisto dušo, da je npr. "bolana" je to kot drama. Recimo v gledališču gledaš kako en enga ubija in un drug tuli au au... ampak v resnic mu nič ni. Tko je pr čistih dušah, ki se pojavijo v tem svetu. Njihovo "rojstvo" ali "problemi" niso kot rojstvo in problemi pri navadnih grešnih dušah, ampak je to samo drama, oni nič ne trpijo, niti nimajo materialnih (grobih in finih) teles, tud ko se pojavjo v tem svetu. Sem pridejo v svoji večni obliki, ki je takrat vidna vsem, ampak prepoznajo jo tako kakršna je le tisti, ki so za to kvalificirani. 

 

, ampak v takšnem okolju je mnogim prav malo mar komu povzročijo takšno ali drugačno trpljenje?

 

Kaj si s tem mislu?



#1243 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. november 2014, 21:24

izkušno invalidskega vozička imaš možnost izbrat pred izbiro telesa v katerega vstopiš ... 

 

Ni res, rezultata si ne morš direkt izbrat. To lahko dobiš le kot posledico tvojega izbranega specifičnega delovanja, ki da tak rezultat.

 

dostikrat je ne izbereš, temveč ti je dodeljena z namenom ... 

 

Ni res. Dobiš le tisto, kar si zaslužiš glede na svoje delovanje. 

 

govoriti o višjem namenu je otročje ...

vsi nameni so enako resni in božanski ... 

ker, ti si enost s tem čemu praviš bog ...

bog, ki nadaljuje svoja spoznanja in se razvija naprej ... skozi tvoje izkušanje ...

ne podcenjuj tega ...

 

Seveda obstajajo višji in nižji nameni in razlike med nameni, ker so rezultati različni. Ta enost, ki si jo domišljaš je otročja. Bl se ti splača spoznat pravo enost, v katero je hkratna različnost čudovito vključena. Ja, jaz sem enost, to čemur pravim Bog, ampak jaz sem specifični delček te enosti, Božji večni služabnik in hvala Bogu, da je tako. To z "bogom, ki nadaljuje svoja spoznanja in se razvija naprej skozi tvoje izkušanje" je tvoja umska domišljija ki jo ponavljaš že od kar sem prišel na ta forum in zame nima nobene vrednosti, razen te, da ti pokaže, da to ni to kar te lahko osreči, zato še vedno nosiš v sebi bolečino, čeprav se navzven pretvarjaš, za kar imaš seveda vso pravico. Je pa škoda zate, ker bi bil lahko srečen. Sam izbira je tvoja. Možnost ti je bila že dana, na teb pa je kdaj in če jo boš sprejel. Vso srečo.  



#1244 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. november 2014, 21:28

Kakšen rezultat da katera aktivnost ne določa duša, ampak Bog. In Bog je tisti, ki daje rezultat. Duša lahko izbira le kako bo delovala. Srečna, tolk kokr bi rada bla, je lahko le v služenju Boga.



#1245 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. november 2014, 21:57

navedel sem dve možnosti ... v odgovorih nanje si protisloven ...

 

dobiš to, kar je na vrsti za tvoje nadaljevanje ... in določene zadeve lahko pospešiš ... si naložiš več učne snovi, kot je namenjena enemu lajfu ...

 

principa enosti ne razumeš ... tudi vsi tvoji guruji ga ne ... tudi zato zate nima nobene vrednosti ...

 

brezo ti je že večkrat namignil ... poglobi se vase in raziskuj ... raziskuj sebe ... ugotovi kdo si ... in išči smisel ...

 

glede sreče : tudi tega ne razumeš ...

 

in ni smisel lajfa, da si ves čas samo srečen in nafiksan nekega stanja kot đanki ... 

smisel življenja je izkušanje vseh možnih stanj ... zato so ... 

 

Bluziš... za kar seveda imaš pravico. Jz vem kdo sem.



#1246 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. november 2014, 22:09

in ni smisel lajfa, da si ves čas samo srečen in nafiksan nekega stanja kot đanki ... 

 

Nisem govoru o taki sreči.

 

smisel življenja je izkušanje vseh možnih stanj ... zato so ... 

 

Če si jih že, deluješ samo še za izpolnjujoče.



#1247 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. november 2014, 22:57

Kot rečeno že prej, to ni res (razen v tvoji domišljiji če hočeš, sam to še vedno ni res). Duša ima na sebi lahko bremena le toliko kolikor si ga zasluži s svojimi prejšnjimi in sedanjimi aktivnostmi (karmo).

 

A lahko razložiš zakaj imaš ti več karmičnega bremena kakor ti po karmičnih zakonih pripada...in zakaj ima skoraj 100% ljudi isti problem...znaš ali ne znaš...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1248 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. november 2014, 23:19

A lahko razložiš zakaj imaš ti več karmičnega bremena kakor ti po karmičnih zakonih pripada...in zakaj ima skoraj 100% ljudi isti problem...znaš ali ne znaš...tongue.png biggrin.png

 

Sej ga nimam, niti ga drugi nimajo, vsi mamo natančno tolk kokr si zaslužmo glede na svoje prejšnje in sedanje delovanje, o tem ves čas govorim.



#1249 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. november 2014, 23:59

Sej ga nimam, niti ga drugi nimajo, vsi mamo natančno tolk kokr si zaslužmo glede na svoje prejšnje in sedanje delovanje, o tem ves čas govorim.

 

Kaj ko bi ti malo odmeditiral al pa vprašal svoje intuitivne guruje...za moje pojme si totalno pogrnil na testu...še veliko se boš moral naučiti, če boš hotel napredovati...

 

Trditev je okoli 20% pravilna...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1250 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 18. november 2014, 07:25

karma je posledica tvojega delovanja ... drugo stran svojega delovanja moraš izkusiti tudi na svoji koži ...
ne obstaja dobra ali slaba karma ...
 
obstaja pa namen, da pri sebi spremeniš vse to , kar škoduje tebi, okolici, univerzumu in celotni kreaciji ..
karma je učni proces ...

Iz vidika doživljanja nas samih brez problema govorimo o slabi ali dobri karmi. Lahko rečemo karma je karma, ker ni pozitivna ali negativna, vendar je doživljanje lahko prijetno ali neprijetno.


Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0