Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samospoznanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1282 komentarjev na to temo

#126 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 10:12

Ok, pol pa da ne bomo samo v teoriji in besedah, a lahko pol od danes naprej začneš jesti samo zemljo z vrta, nič drugega, pa mi čez par dni povej, če čutiš kakšno razliko v prijetnosti ene in druge aktivnosti?

glej...prevlki ego sem....da bi si pustil od drugih govorit kaj naj delam....tak da NE....ne bom zemlje jedel...ne še zdaj...ko si mi ti to rekel....ampak ko mi bo....in ko bom čutil da mi to paše...ti je ok takem45.gif



je že tako ... ko misliš v prazno, se kar naenkrat pojavi sexy bejba ... laugh.png

 

če pa vmes narediš napako ... potem sexy bejba ni več tako sexy, v roki ima nudlvaljar in te nabuta, pa kriči nate ... tak da, s praznino nikoli ni preveč enostavno ... jebiga guidek ... huh.png scratchchin.gif

iz lastnih izkušenj....lepo povedanoylflower.gif



#127 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. januar 2014, 10:24

brezček moj...glej....nee vem kak ti naj to povem....hecam se s tabo....sproti si iz glave zmišljujem odgovore....ker itak vem da so vse samo teorije...in da nič ni resnično oprijemljivega tukaj....na nek način te egoiziram...ukvarjam se s tvojim egotom...sam zato da ga boš enkrat prerastel....in prišel do novih samospoznanj....taka je pač tema....pa se ji prilagajam....tak al drugače....drugač pa ne pušim....ne pijem....no...ob kakih posebnih priložnostih že...ostalo pa je vse forumska krinka...da maš malo materijala se norca iz mene delat...in sebe v tem prepoznavat...saj veš....samospoznanje pa to....hehetongue.png

 

Malce dvomim, da si vse odgovore izmišljuješ...predpostavljam, da si nekaj prebral in zapamtio iz raznoraznih new age bukvic potem pa samo dodal še kakšen okrasek zraven, podobno kot češnjica na vrhu sadne kupice...Bolj pravilno bi bilo reči ne pijem alkoholnih pijač, ampak samo brez alkoholne, če bi se šli igrice podjebavanja, itd...ampak recimo da vemo kaj je bilo mišljeno...

 

In vse to se meni sanja, zato te pa ne šljivim kaj preveč, dokler res ne zaznam malo bolj "napadalne" energije kar v zgornjem postu je bilo...Zato mi lahko malo prihraniš te zgodbice z mojim egom, ampak ti je nekaj v postih stopilo na živec in si tako odreagiral...pa čeprav na podzavestni ravni....kar je pač normalno...Pa jaz tudi nisem angelček, ampak sem tudi devilček, ker itak živimo v svetu dvojnosti...

 

In by the way jaz tolmačim pojem "ego" drugače...po freudevsko oz. to kar se smatra v psihologiji...ne tako kot se razume med ljudmi...tako tolmačenje je bližje ezoteričnemu vidiku...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#128 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. januar 2014, 10:35

glej...prevlki ego sem....da bi si pustil od drugih govorit kaj naj delam....tak da NE....ne bom zemlje jedel...ne še zdaj...ko si mi ti to rekel....ampak ko mi bo....in ko bom čutil da mi to paše...ti je ok takem45.gif

 

Sej ni bil moj namen ti govort kaj deli in kaj ne, moj point je bil, da se lahko sami odločamo kaj bomo delal in da so rezultati take ali drugačne aktivnosti, za nas neprijetni ali prijetni, določeni in dani od Boga. In ker si reku, da to ni res, sem ti dal na voljo proces s katerim lahko to praktično spoznaš (čeprav si že velikokrat to spoznal). Ampak teb se gre trenutno pač za hranjenje ega in osvobajanje od njega. Ok, če te to zadovoljuje tud prav, čeprav vem, da te ne izpolni in tud ti veš. Iz sočutja ti predlagam, da začneš naklonjeno služit Boga, da dosežeš tisto po čemer od vedno hrepeniš, odločitev je pa na teb.



#129 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 10:48

na srečo mi je uspelo brez zapletov ... laugh.png

 

in seveda ... edino lastna izkušnja šteje ...

 

se pa malo bojim naprej experimentirat ... tongue.png

najboljš da nadaljuješ experiment....pa sam nudlvaljar v roke primešylflower.gif



Malce dvomim, da si vse odgovore izmišljuješ...predpostavljam, da si nekaj prebral in zapamtio iz raznoraznih new age bukvic potem pa samo dodal še kakšen okrasek zraven, podobno kot češnjica na vrhu sadne kupice...Bolj pravilno bi bilo reči ne pijem alkoholnih pijač, ampak samo brez alkoholne, če bi se šli igrice podjebavanja, itd...ampak recimo da vemo kaj je bilo mišljeno...

 

In vse to se meni sanja, zato te pa ne šljivim kaj preveč, dokler res ne zaznam malo bolj "napadalne" energije kar v zgornjem postu je bilo...Zato mi lahko malo prihraniš te zgodbice z mojim egom, ampak ti je nekaj v postih stopilo na živec in si tako odreagiral...pa čeprav na podzavestni ravni....kar je pač normalno...Pa jaz tudi nisem angelček, ampak sem tudi devilček, ker itak živimo v svetu dvojnosti...

 

In by the way jaz tolmačim pojem "ego" drugače...po freudevsko oz. to kar se smatra v psihologiji...ne tako kot se razume med ljudmi...tako tolmačenje je bližje ezoteričnemu vidiku...tongue.png biggrin.png

glej...kaj ti nekak ni jasno da si padel v mojo igro ega....tvoje odgovore si serviram na pladnju....že s tem ko ti kaj napišemylflower.gif



Sej ni bil moj namen ti govort kaj deli in kaj ne, moj point je bil, da se lahko sami odločamo kaj bomo delal in da so rezultati take ali drugačne aktivnosti, za nas neprijetni ali prijetni, določeni in dani od Boga. In ker si reku, da to ni res, sem ti dal na voljo proces s katerim lahko to praktično spoznaš (čeprav si že velikokrat to spoznal). Ampak teb se gre trenutno pač za hranjenje ega in osvobajanje od njega. Ok, če te to zadovoljuje tud prav, čeprav vem, da te ne izpolni in tud ti veš. Iz sočutja ti predlagam, da začneš naklonjeno služit Boga, da dosežeš tisto po čemer od vedno hrepeniš, odločitev je pa na teb.

mogoče pa je bog največji ego....in s totalnim egoiziranjem samega sebe...le njemu služim....razen če imaš ti kakšne nasprotne dokaze...da bog ni egoylflower.gif



#130 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. januar 2014, 10:56

mogoče pa je bog največji ego....in s totalnim egoiziranjem samega sebe...le njemu služim....razen če imaš ti kakšne nasprotne dokaze...da bog ni egoylflower.gif

 

Sam veš kolk si izpolnjen in kolk si želiš bit, to ti je najboljši dokaz za Boga.  



#131 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. januar 2014, 11:03

glej...kaj ti nekak ni jasno da si padel v mojo igro ega....tvoje odgovore si serviram na pladnju....že s tem ko ti kaj napišemylflower.gif

 

Včasih moram tudi jaz malo zaposlit svoje đavolčke, da jim ni dolgčas od brezdelja...Povedano drugače, moji đavolčki morajo tudi "ohranjati" kondicijo podobno kot športniki...In na izbiro imajo veliko paleto treningov- fightanje, kreganje, plavanje, šetanje, kofetkanje...ne privlači vseh isto...i oni su naša brača...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#132 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 11:10

saj saj ...

vzamem nudlvaljar in razvaljam testo za štrudl ... laugh.png

štrudl pozitivno vpliva na karmo ...

sicer sem imel nekaj drugega v mislih....ampak mislim da je tvoja rešitev res boljša za karmoylflower.gif



Sam veš kolk si izpolnjen in kolk si želiš bit, to ti je najboljši dokaz za Boga.  

seveda vem....če sem totalni ego....kdo bo pa boljš vedel od meneylflower.gif



Včasih moram tudi jaz malo zaposlit svoje đavolčke, da jim ni dolgčas od brezdelja...Povedano drugače, moji đavolčki morajo tudi "ohranjati" kondicijo podobno kot športniki...In na izbiro imajo veliko paleto treningov- fightanje, kreganje, plavanje, šetanje, kofetkanje...ne privlači vseh isto...i oni su naša brača...biggrin.png

da dragi....svi smo brača...u srcu...če že v egu nismoylflower.gif



#133 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 13. januar 2014, 11:58

"Ko rečete, da ljubite Boga, kaj to pomeni? Pomeni, da ljubite projekcijo svoje domišljije, projekcijo sebe, ki je ogrnjena v določene oblike dostojne zunanje podobe glede na to, kaj mislite, da je plemenito in sveto; reči torej: “Ljubim Boga”, je popoln nesmisel. Kadar častite boga, častite sebe - in to ni ljubezen."

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#134 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. januar 2014, 12:22

hmmm ... če ljubiš boga ... ljubiš vse kar obstaja ... tudi sebe ... 

 

to je univerzalna ljubezen ... recimo ... wink.png

 

seveda, če imaš v misliš vir vsega kot boga ...

 

Točko tko. In vir vsega je Krišna.



#135 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. januar 2014, 12:23

"Ko rečete, da ljubite Boga, kaj to pomeni? Pomeni, da ljubite projekcijo svoje domišljije, projekcijo sebe, ki je ogrnjena v določene oblike dostojne zunanje podobe glede na to, kaj mislite, da je plemenito in sveto; reči torej: “Ljubim Boga”, je popoln nesmisel. Kadar častite boga, častite sebe - in to ni ljubezen."

In spet smo pri golih osnovah...Kaj je to Bog...icon1_question.gif A je to en striček z brado med oblaki al je to neka gmota energije, ki šviga sem in tja ali je to kaj tretjega...tongue.png

 

Človek ne more ljubiti Boga, če najprej ne ljubi sebe in druge...tudi đavolčke...zato pa obstaja več faz ljubezni oz. obstajajo stopničke...tako kot pri samospoznavanju...Kajti tudi izražanje ljubezni je povezano z razvojno stopnjo človečka, pretokom "agnija" in še marsikaj drugim...Ali po domače povedano energetski šus kozmične ljubezni lahko tudi ubije človeka, če ta nima primerno usposobljenih vozil...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#136 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. januar 2014, 15:58

vir vsega se v vsaki kulturi izreče drugače,tko da tukaj mgd že ornk posiljuješ s krišno.sam kaj čmo....



#137 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. januar 2014, 20:38

kaj?

kako si sploh upa reč da je vir vsega Krishna????

zame je to duhovno posiljevanje pa ti temu reči kokr hočeš....

to kar mgd govori o Krishni niti malo ni res in niti ni nauk krishe...

Z vsem spoštovanjem do Krišne.

Mgd se ima za enega ki mu sledi in imitira zato ga po svoje tudi predstavlja, In če bi zares vedel kaj o zavesti in o dušah in o itd, ne bi tega počel......

Kokr se mu jebe v kateri temi smo, kokr se mu jebe s kom govori, jebe vse povprek , ja jaz temu rečem posiljevanje. V tej točki,

 

Drugače naj res odpre svojo temo o Krishni pa bomo tam razgljabljal, ne pa da temo samospoznavanje ok sej je zdržal kar dolgo,dokler ni spet začel.....

Krišnov nauk je bil ja Samospoznavanje sam to ni mislil da ga morajo imitirat, ampak da sam človek spozna stvari z svojimi očmi, ušesi itd.....

Glupo mi je govoriti o dušah, o čemer koli če se vse konča pri krišni,ki si tudi sam ni na jasnem.....

kokr ko govorijo o krščanstvu da ga je jezus ustvaril, pa so ga v resnici tisti ki so ga križali.....

 

Nimam nič proti njemu mi je čisto vredu človek.....



#138 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 20:46

uf...divja so pota....samospoznanjaylflower.gif



#139 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. januar 2014, 20:54

ja prav shamanko, se vsega tega zavedam....

ne govori se tukaj o potrpežljivosti sploh....

 

pa me ti poduči kaj pomeni beseda posilstvo in zakaj je ne smem tako uporabljat....



#140 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 20:57

ja prav shamanko, se vsega tega zavedam....

ne govori se tukaj o potrpežljivosti sploh....

 

pa me ti poduči kaj pomeni beseda posilstvo in zakaj je ne smem tako uporabljat....

lahk ti samo nazorno pokažem...na štiri očiem45.gif pomena besede pa ti ne bi znal razložit



#141 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. januar 2014, 21:00

mako pa misliš, a ni to malo nevarno,ker če sem samo pri besedi krišna znorela in jo označila za posiljevanje kaj bi se zgodilo če bi se res kaj takega zgodilo?



#142 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 21:03

mako pa misliš, a ni to malo nevarno,ker če sem samo pri besedi krišna znorela in jo označila za posiljevanje kaj bi se zgodilo če bi se res kaj takega zgodilo?

nič kaj posebnega....posilila bi me...jaz pa bi se ti z lahkoto predalylflower.gif



#143 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. januar 2014, 21:07

ne kaj mene zmoti ko govorijo o miru in o miru v sebi, ko pa beseda na nese na druge bogove ki pač niso tisti v katerega verujejo, smo pa že nevedneži,ignoranti, v resnici so pa ravno verski ljudje najbolj ignoranski na svetu......

 

Krišna mi je osebno, po mojih pojmih tisti ki bi se ljudje res lahko kaj naučili, ampak zaradi,tega kar pač je na svetu, je popačen,nerazumljiv in narobe predstavljen....

In ja še bom vzrojila, ampak ne se ozirat na to,



#144 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 21:11

sam ne tepst koga...saj veš kaki cajti so....takoj te na sodišče dajo...in do nazga olupijoylflower.gif



a si prepričan ????  laugh.png laugh.png laugh.png

 

att0016311.jpg

kot da bi imel izbiro...kaj naj naredimylflower.gif



#145 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. januar 2014, 21:17

Hvala shamanko, da is me opozoril na mojo ignoranco....



nisem vedela da je za moške sex lahko tudi trplenje



#146 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. januar 2014, 21:27

slika.jpg



#147 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 21:48

eh..ne da se mi več samospoznavat....zjutraj sem si dobro jutro rekel....ko sem šel mimo ogledala...tak da se že morem poznat...v detalje...pa se ne bi več spuščalylflower.gif



#148 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 13. januar 2014, 22:16

Mene pa mgd niti ne moti. Pač fura svojo Krišno. Ne deluje mi nasilno, kvečjemu malo nadležno včasih, ko turi ene in iste stavke v vsako temo. Je pa kljub temu precej bolj spoštljiv in miren kot eni njegovi kritiki. Mal za zamislit mogoče. Če druzga ne, utegnejo mantre pomirit jezo. To je pa tud nekaj.

#149 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. januar 2014, 22:26

kaj pa pomeni  < niti ne moti> al te ali te ne

jaz pač povem kaj me zmoti takrat,tisti trenutek in se ne bom pretvarjala,raje se obrnem na tistega ki me  iritira tisti momen kot potlej poslednično na nekoga drugega....

nikoli nisem rekla da zdaj pa z njim ne bom debatirala pač mu pa povem svoje, kaj pa on pol vidi v mojem stavku sebe ali mene je pa njegov problem,mu vsaj mal možganske celice hitreje delajo....



Men je pa hecno, kako vsi mislimo, da moškim pa vsem paše seksat, pa kar naprej, pa vsi bi kadarkoli......za priznanje, da komu pa kdaj (tako kot ženskam) ne paše, mora met huda muda ....čista pogojena realnost naučenega jaza. 

je bil joke....o tem bi se dalo debatirati na veliko drugače...



#150 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. januar 2014, 22:31

hmmm ... zdaj pa sem zopet v trilemi ... scratchchin.gif

razloži prosim ... kaj ignoriraš ???biggrin.png



jaa nooo ... po peti ali šesti uri sexa ... pa brez malice ... 

pa mi ti povej trileme pa ti jaz pol povem...

 

uf katera ženska pa ti ne da po peturnem sexu malice...raje si pol najdi drugo.... druge so zadovolne če dobijo enourni sex






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0