Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šri Krišna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
393 komentarjev na to temo

#301 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 10. januar 2016, 21:57

Še enkrat vprašam, kaj zate je "religija"? 

 

Počak da mine efekt teh mamil ki jih zadnje cajte jemlje..

Imajo ful čuden efekt držijo tm do pol urce po mu spet na kislo obrne..

 

laugh.png


prenos.jpg


#302 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. januar 2016, 21:58

in še enkrat : religija je del tvoje poti na tvoji poti popolnosti ... ne več in ne manj ...

 

To si že povedu... kot umestitev religije... ampak moje vprašanje je blo kaj je zate "religija"?



#303 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 10. januar 2016, 22:09

religija je verovanje ... verovanje pa pomeni da nimaš pojma za kaj gre ... nekdo te je napizdil, ker ima korist od tega ... na tebi pa je spoznanje, da te je nekdo napizdil v svojo korist ... seveda pa ima vse skupaj svoj smisel tudi zate, ker imaš izkušnjo in spoznaš, da te je nekdo napizdil ... biggrin.png ... več pa kdaj drugič ko boš to obdelal ...

 

 se prav ti napizdevaš sam sebe, če prav razumem?


prenos.jpg


#304 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. januar 2016, 22:10

religija je verovanje ... verovanje pa pomeni da nimaš pojma za kaj gre ... nekdo te je napizdil, ker ima korist od tega ... na tebi pa je spoznanje, da te je nekdo napizdil v svojo korist ... seveda pa ima vse skupaj svoj smisel tudi zate, ker imaš izkušnjo in spoznaš, da te je nekdo napizdil ... biggrin.png ... več pa kdaj drugič ko boš to obdelal ...

 

Aha ok, pol jz nisem v religiji kot ta izraz razumeš/si izkušal ti, se prav me tud ovira ne. Sem pa dobil že tud to izkušnjo, ki si jo opisal, jo obdelal in šel naprej. 



#305 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 10. januar 2016, 22:14

Pa ti Šaman mislš da je dovolj prebrat svete knjige različnih religij, da lahko impersonalist dobi nek temeljit pogled vanje?


prenos.jpg


#306 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 10. januar 2016, 22:24

pa še kako zelo si zabetoniran v religiji ... 

 

Mene noben ni napizdeval ali izkoriščal v svojo korist.



#307 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 10. januar 2016, 22:31

povej mi koliko časa rabiš, da temeljito in poglobljeno prebereš polico krišnove literature in jo obdelaš tudi v praksi ... 

V praksi je že vse to obdelano, sam teorija manjka


prenos.jpg


#308 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 11. januar 2016, 06:55

Hare Krishna vsem prisotnim in ne..

Šaman a nis včeraj ti tazadnjo objavo?

 

https://www.youtube....l/SWixYOlmSY8dQ

 

Za tiste ki imate otroke, primerna in poučna risanka


prenos.jpg


#309 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2016, 07:01

Sem doživel napizdevanja drugih za lastno korist ja, pa tud jaz sem to počel in še .... ampak nisem pa tega doživel od Krišne ali Guruja, samo pomoč, milost, ljubezen



#310 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 11. januar 2016, 07:30

Neki mi ni jasn, če je Krishna osma inkarnacija Vishnuja, kako je lahk nad Vishnujem?

Kako je lahk stvarnik nečesa kar bo kasneje inkarniral?


https://www.youtube....h?v=dBZRTzXARWM


prenos.jpg


#311 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 11. januar 2016, 08:14

https://www.youtube....h?v=j0kLX2aPgo8


prenos.jpg


#312 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 11. januar 2016, 09:02

https://www.youtube....h?v=Lr8Qx0SyrYI


prenos.jpg


#313 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2016, 10:41

Neki mi ni jasn, če je Krishna osma inkarnacija Vishnuja, kako je lahk nad Vishnujem?

Kako je lahk stvarnik nečesa kar bo kasneje inkarniral?

 

Krišna ni osma inkarnacija Višnuja, kot nekateri zmotno špekulirajo, naj raje natančno preberejo svete spise (iz katerih so sploh zvedl za Krišno ali Višnuja) in/ali naj realizirajo v svojem srcu. Bog je en, absolut, ni jih več, ma pa neomejeno oblik in zabav. Je večen in njegove različne oblike in zabave so večne. Krišna je izvorna oblika Boga iz katere vse druge izhajajo (kot izvorna sveča, ki prižge druge sveče) in je nad vsemi v tem smislu in tudi ker izraža največ kvalitet in možnih odnosov z Njim. S Krišno maš lahko 5 odnosov (občudovalski, služenjski, prijateljski, starševski, ljubezenski), z Višnujem le 2 in pol (občudovalski, služenjski in prijateljski v spoštovanju (zato 1/2)).

 

Beseda inkarnacija ni čist primerna za besedo Avatar (ki je tudi že povečini zlorabljena s strani mayavadijev kot sem že razlagu pa če kdo hoče lahko še enkrat). Inkarnacija pomen "in" (v) "karna" (meso). Vstop v meseno telo. Navadna individualna duša se inkarnira (vstopi v materialno telo) in reinkarnira (oddide iz starega v novo materialno telo) v skladu z rezultati svojih dejanj. Bog se ne inkarnira. Tud če pride v ta materialni svet pride v svoji večni obliki, ki je takrat po njegovi volji vidna vsem, a ne prepoznajo ga vsi kdo on v resnici je, če mu niso predani, zato se nekateri tudi borijo z njim ali nekateri mislijo da je navadn človk ali raznorazne špekulacije kot jih npr. šaman tukile trosi. Ko Bog sestopi (avataran) v ta svet se mu reče Avatar. In s tem ne mislim na Sai Babo, Mahešvaranando in ostale mayavadije, ki se jim zmotno zdi, da so Bog. Pri čemer je še to, da Krišna ni Avatar, On je Avatari, tj. izvor vseh Avatarjev, npr. Višnuja.      

 

Krišna ni stvarnik Višnuja, obe obliki sta večni, ene in iste Vsevišnje Božanske Osebnosti, ki periodično sestopi v ta materialni svet iz sočutja do padlih duš in pri čemer ne sprejema materialnega telesa kot to zmotno mislijo mayavadiji. Naj natančno preberejo Bhagavad Gito, Vede, Vedanto... in/ali z iskrenostjo realizirajo v svojem srcu.  



#314 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 11. januar 2016, 13:07

http://www.sanatanso...tm#.VpOahbYrLUI


http://www.hinduwebs...uism/vishnu.asp


prenos.jpg


#315 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. januar 2016, 13:21

http://www.sanatanso...tm#.VpOahbYrLUI


http://www.hinduwebs...uism/vishnu.asp

 

Ni avtentično, ni tako kot je, v svetih spisih in spoznanju, v resnic, ki osvobaja.

 

Glede odnosov v prejšnjem postu zgori se seveda nanaša na transcendentalne, duhovne odnose, ki ga ima individualna duhovna duša z Bogom, ki nima nobene zveze z ženskim ali moškim materialnim telesom. Od tod tudi zmota šamana, da so bli Gosvamiji pedri, ker so mel odnos s Krišno kot gopije. Samo še ena potrditev da ni niti realiziru da ni materialno fizično in subtilno telo, ampak individualna duhovna duša, kaj šele da bi  lahko dojel svoj večni odnos do Boga, kljub "temeljitemu" prebiranju avtentične literature. Zakaj? Na kozarcu medu piše med in če en liže ta kozarec še ne bo okusil medu, na podoben način, dejanske ekstatične vsebine te literature se ne da dobit brez predaje.  



#316 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 12. januar 2016, 08:09

https://www.facebook...24611064405113/


prenos.jpg


#317 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2016, 12:03

Ljubeč nasmeh dobim, nč napizdevanja, izkoriščanja. 



#318 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 12. januar 2016, 12:09

https://www.youtube....h?v=EX-zkkB7Y3M

 

Ful dobro...

 

in dokaz da Krishna tudi promet urejuje dol v Varanasiju..


prenos.jpg


#319 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2016, 12:10

bogovi imajo radi če jih hraniš in častiš ... a je to ego al jim je samo dolgčas ... biggrin.png

 

Jz sm govoru o Krišni, ki te ma rad ne glede na to kaj počneš. Obenem te iz ljubezni ljubeče vzpodbuja, da deluješ v svoje najvišje dobro.  



#320 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2016, 12:40

nikoli ne obstaja samo ena monotona resnica ... 

 

Katera pa naj bi bla vsaj ena monotona resnica? Je res monotona? :)

 

Drgač pa jaz sem tukaj govoru o Krišni, ki ni tak, da bi bil del "religije" kot si jo ti opisal.  



#321 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2016, 13:06

saj saj ... ti recimo trdiš, da je krišna edina in končna (monotona) resnica ... in zato jo hraniš in častiš ... 

 

Nisi mi odgovoril na moje vprašanje.

 

Krišna je edina in končna resnica, sam ni monotona, zato jo je vedno prijetno hranit in častit.



#322 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2016, 13:36

monotona rešitev pomeni edina rešitev ... a ti res razumeš kaj bereš ??? biggrin.png ... a si spal v šoli ???

 

Nisem spal. Monotono sem razumel kot enolično, dolgočasno, postano, ki ne izpolnjuje... 

 

In iz SSKJ
 

monotón -a -o prid. (ọ) ki poteka, 
se ponavlja brez sprememb, enoličen: 
monotono branje, govorjenje; petje se 
mu je zdelo monotono / monotono delo, 
življenje / monotona barva / monoton 
program prireditve / monotoni hoteli 
 
♦ mat. monotona funkcija funkcija, ki nikjer 
ne narašča ali pada 
 
monotóno prisl.: monotono govoriti, 
peti; ura monotono tiktaka
 

----------------

 

Krišna ni monoton. In še enkrat, nisi mi odgovoril na moje vprašanje.



#323 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2016, 13:49

če nebi spal v šoli, zdaj nebi rabil plankat iz sskj ...

 

nekoč boš spoznal, da monotone rešitve ne obstajajo ... vir, pravir je potencial vseh možnosti ... ti si tisti ki izbiraš ... princip svobodne volje ...

dokler pa živiš v krišnovi kletki, je možnost svobolje volje suspendirana ... tako kot v vsaki religiji ...

 

Nisem plonkal, sem napisal kako sem jaz razumel, to iz SSKJ sem samo dodatno dal kot potrditev.

 

Nikol nisem reku da obstajajo monotone rešitve niti pisal o njih. Seveda sem jaz tisti, ki izbiram, mam svobodno voljo in ravno zaradi te ne živim v kletki ali "religiji" kot jo ti razlagaš, ampak svoboden v ljubezni do neomejenega, vedno naraščajočega Krišne. 



#324 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2016, 14:17

ne pozabi : ong namo guru dev namo

 

Ne uporabljam neavtentičnih manter.



#325 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. januar 2016, 15:39

vrnem se, ko boš pripravljen ... 

 

Kakor želiš.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0