Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kupljena/posvojena žival?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
58 komentarjev na to temo

#26 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 8. marec 2014, 08:00

Ja, že 35 let, odraščala sem z njimi. Same psičke - blondinke wink.png . Mladički so bili pa vedno sami črnuhci. Meni so tudi izredno všeč, precej zdrava, vitalna pasma, zelo prijetni in prijazni, topli družinski psi, moja izkušnja je taka: če nočeš imeti težav - kakršnihkoli (z zdravjem, dlako, karakterjem - ostrino, poštarji in sosedi, poletno vročino in zimskim mrazom ...) potem nabavi labradorca. Imajo pa malo tendence k melanholičnemu in jebiveterskemu karakterju. Zato so tudi zelo primerni za vodnike slepih, iskanje pogrešanih oseb in terapijo - zlepa jih kaj ne zbega in sprovocira, oni mirno in prijazno po svoji poti. Niso pa čuvaji in branilci, nobena od naših psičk ni delala obrambe na tečajih, samo poslušnost in sledenje (tu so izvrstni in tudi zelo radi iščejo in prinašajo). Ko smo delali tečaj za izpit s prvo psičko je bila osnovna obramba še obvezni del programa. Ko jo je marker skušal sprovocirati, da bi obrambno odreagirala in ga zagrabila, se je samo ustavila na primerni razdalji in ga gledala - kar brala sem ji misli "Pa kaj se zdaj ta cepec gre, a nima druzga dela?", potem je pa naredila ovinek in šla mirno naprej, še zalajati se ni zdelo. Nori so na vodo. Naša prva psička je bila sploh ena taka faca. Potapljala se je in prinašala kamne iz dveh metrov globine in skakala z visokega pomola v vodo - vedno je bila atrakcija no.1 kampa.  Ko smo se enkrat poleti peljali mimo Blejskega jezera v Bohinj, in smo se zaradi zastoja ustavili, nam je skočila skozi okno in hop v jezero. biggrin.png Enako uživajo v globokem snegu. To je pa tudi edini minus naše mešanke - sploh ne mara vode (razen v obliki snega).



#27 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 24. april 2014, 20:39

No kva se je pa tule zgodilo? :) kakšen upsy al je bilo namerno?


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#28 Pinki

Pinki
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 24. april 2014, 23:01

Pri resnih vzrediteljih ni upsy-jev. Vzreja je odgovornost, skrbnost, premišljenost, osebno zadovoljstvo!

Eni vsemu svetu tupijo kaj je prav, neumorno razlagajo in dajejo nauke vsepovprek, kamor pade, pade, skratka: spakovanje...., čisto nekaj drugega pa dejansko počnejo. To je to. Želim, da se to ve.



#29 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 27. april 2014, 21:22

Ja točno to vzreja je osebno zadovoljstvo in čisto vsak ima svoje mnenje  in lastno prepričanje.

Živali so živa bitja potrebujejo vodo, hrano, čas in ljubezen.

 

Kar se pa tiče rodovniških kužkov in nerodovniških kužkov, ni nihče slabši in nihče boljši.

In tisti, ki pridejo k meni po pomoč jim bom z veseljem pomagala. Pa ni pomembno ali je pes

mešanček, rodovnik ali brez rodovnika. Popolnoma nepomembna zadeva.

 

 

Rodovnik je dokument, ki potrdi čistokrvnost psa. Vendar se zaradi rodovnika tako zviša tudi cena

in kužke se prodaja po zelo visoki ceni. Nekdo na tem služi. Na žalost pa zato, ker vsi podpirajo

rodovnik in dokumente, težje dobijo dom mešančki.

 

Tako kot rodovniški kužek, tako tudi mešanček ali pes brez rodovnika potrebuje dom, ljubezen, čas.

To je pri meni pomembno.



#30 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 27. april 2014, 21:37

Naprimer ta pinki mi piše na zasebna sporočila kaj delam narobe? tako, da še vtipka v Google , da bi nekoga

spravil na slab glas. Čisto nobenega ne briga in se ga ne tiče. Čisto nobenega. Za razliko od nekaterih

imamo mi živali radi ne glede na papir.

 

Razliko od drugih jaz ljudem pomagam, ko me prosijo za pomoč glede kužkov ne glede na rodovnik in nerodovnik.

In se tudi name lahko zanesejo.

 

 

Tisti, ki v Google pišejo koga bodo spravili v kot, naj pa ostanejo tam kjer so!



#31 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 27. april 2014, 21:46

Me čisto nič ne zanima kaj se kdo misli, sem šla skozi dokumente in rodovnik, tako, da

imam sama svoje lastno mnenje in prepričanje.

 

 

Tisti, ko po Google iščejo kako me bodo spravili na slab glas, naj pa iščejo naprej

če se jim da. Ker očitno nimajo drugega za delat..............

 

JAZ PA NIMAM ČASA , ZA TAKE!

 

Nimam časa pa zato, ker tisti čas namenim tistim, ki me res potrebujejo, ki imajo problem pri živem bitju.

Ker so vsa živa bitja.



#32 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 27. april 2014, 22:12

ČE BO KDO IMEL ŠE PRIPOMBE IN MI PISAL NA ZASEBNA SPOROČILA ALI PA TUKAJ, NE ODGOVARJAM (RAZLAGAM) IN SE NITI NE

ZAGOVARJAM VEČ . KER NI MOJA DOLŽNOST RAZLAGATI, TU SE ZAKLJUČI PRI MENI.

 

Čao



#33 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 27. april 2014, 22:16

Svašta. Sem si mislila, da se resno misliš it vzrejo, pol pa takole. Tvoje lastne besede so "Za prihodnost, bomo zelo natančni, se ravnali po pravilih, zakonih in izbrali najboljšo paritveno kombinacijo, ki bo šele čez dve leti ali več. Pasma se razvija zelo počasi, tako bodo vsi veterinarsko pregledani, ocenjeni. Po registraciji in pridobitvi vzrejnega dovoljenja, pregledu, bomo imeli ponovno mladičke !"  Še celo na linku, ki ga imaš v podpisu, piše, da imate premlade kužke za parjenje rolleyes.gif

 

Da je rodovnik samo list papirja, je bullshit. Tudi ni res, da ga vsi podpirajo, prej obratno, večina želi čimbolj poceni psa, "dajte mi čistokrvnega brez papirjev" varianta. Da zaradi rodovniških mešančki težje dobijo dom, je prav tako bullshit; če se ti pa tako smilijo, zakaj nimaš namesto treh rodovniških psov treh mešančkov? icon1_eek.gif  Aja mladičev se pol ne da prodat. 

Videt je, da si si vse lepo preračunala. Maš dve samički (zaenkrat?) in enega samčka, torej je možen kupček legel, parjenje zastonj (ni potnih stroškov, skočnine), odpadejo tudi ostali stroški (vzrejno dovoljenje, kakšni testi, ...) Skratka ne o tem, kako eni služijo z rodovniškimi. Ti boš služila z nerodovniškimi, a to je bolje al kaj? Na slab glas se kar sama spravljaš.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#34 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. april 2014, 21:39

Narobe je že njen odnos do psov v osnovi. Psa obravnava enkrat kot majhnega človečka, enkrat kot igračko, enkrat kot predmet postavljanja v javnosti - nič od tega ni v redu za žival. Imeti psa rad, pomeni videti ga kot to, kar je: pes, naravno bitje. Šele potem lahko res dobro poskrbiš zanj, tako, da bo predvsem njemu dobro.



#35 Pinki

Pinki
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 29. april 2014, 08:38

Nekdo briše moje objave? Bom še enkrat vse napisal, bič bati :P

Nekdo briše moje objave? Bom še enkrat vse napisal, bič bati :P

#36 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 29. april 2014, 10:19

No ta je pa dobra rolleyes.gif  kar se mene tiče, še en dokaz, da se gre za mučkarije


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#37 Pinki

Pinki
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 29. april 2014, 10:21

sorry, sem se zatipkal. bič = nič



#38 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 29. april 2014, 10:45

Mah, ja, resni, odgovorni rejci objavljajo (ne oglašujejo!) legla v kinoloških publikacijah in straneh, kjer se resno ukvarjajo s psmi in o tem tudi nekaj zares vedo. Tisti, ki želijo psa, jih že najdejo. Ampak tam Aboyanasanna nima kaj počet in njenega nakladanja in kopipejstanja tam tudi nihče ne bo objavljal, zato ljudem soli pamet po lnf-ju in medovernetu. Kr neki, niti ni vredno prepiranja.



#39 Pinki

Pinki
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 29. april 2014, 11:23

Iknee, točno tako je kot si napisala. Vendar poglej, marsikdo je tudi na tem forumu presenečen, ker je na podlagi vseh klobasarij, ki so bile objavljene, mislil ali verjel, da gre za neko resno zadevo. 

 

Saj se ni bi nikoli vtikal, če bi bilo vsa ta leto objavljeno, da gre za komercialno "rejo" šicujev, vendar je bilo na njeni internetni strani, kakor tudi na številnih forumih in oglaševalskih straneh obljubljeno, da gre za vzrejo v skladu z vsemi pravilniki  in sploh in oh, nema da nema... (vse objave imam skrbno shranjene "print-screen").

 

Naj napiše, da jo boli za vsa pravila ter da te zadeve počne v nasprotju z vsemi vzrejnimi pravili.

Se mi zdi skrajno nefer najprej do kužkov!!!, kakor tudi do vseh ostalih skrbnih vzrediteljev, ki se ukvarjajo z vzrejo etično (op.: parit je šla 16 mesečno samico z mladičem!, saj bo samec, s katerim je parila, letos junija star šele 1 leto!!). Pri takšnih zadevah se ne popušča. Pika. 


To temo je popravil/a Pinki: 29. april 2014, 11:25


#40 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 29. april 2014, 11:55

Danes dobim mojega prvega osebnega psička. 

 

Komaj že čakam na mojo novo ljubezen ;) tongue.png


ylflower.gif

 


#41 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 29. april 2014, 11:58

Čestitam! Lahko malo poslikaš tudi...:)

Danes dobim mojega prvega osebnega psička. 

 

Komaj že čakam na mojo novo ljubezen wink.png tongue.png


dReAM

 

 

 


#42 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 29. april 2014, 12:32

NASA, super!!love3.gif

 

Jaz tud vsak dan gledam zapuščenčke, pa na bolhi, kjer jih oddajajo, ne naredim pa odločilnega koraka.., želim si pa ful.  Vidim oviro, da bi bil/a sam/a do 15.30 in pa stanovanje je majhno..  

 

Moja sestričnica pa bo kmalu dobila Whippet(ko). Angleški hrti so men ful ful lepi, samo sem bolj naklonjena siroticam..


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#43 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 29. april 2014, 12:34

 Če bi mene poslušal pa me ne ker sem brutalen, bi že od začetka vedel, da je s to deklino nekaj narobe,al gre za nezrelo pubertetnico ne prav pretirano pismeno, ali za nekoga, ki ga matra preganjavica, al pa za preprosto prodajalca megle. Sam sem se nagibal k tej zadnji verziji, čeprav se mi ni kej dost sanjalo o tem, kaj dejansko počne.. sam zapisi so bili nelogični, agresivni, butasti, protislovni, off topic, kar sem na začetku povezoval z mladostniško pregovorno polpismenostjo, zdej pa vidm, da sem imel prav..


prenos.jpg


#44 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 29. april 2014, 12:44

sorry, sem se zatipkal. bič = nič

 tut bič bi bilo povsem pravilno


prenos.jpg


#45 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 29. april 2014, 12:57

NASA, super!!love3.gif
 
Jaz tud vsak dan gledam zapuščenčke, pa na bolhi, kjer jih oddajajo, ne naredim pa odločilnega koraka.., želim si pa ful.  Vidim oviro, da bi bil/a sam/a do 15.30 in pa stanovanje je majhno..  
 
Moja sestričnica pa bo kmalu dobila Whippet(ko). Angleški hrti so men ful ful lepi, samo sem bolj naklonjena siroticam..

 
Veliko odraslih psov je samih kakih 8-9 ur na dan, ko je lastnik v službi. Pri mladičku je to težje, je fajn imet nekoga, da se vsaj 1x v tem cajtu pride malo poukvarjat z njim. Majhno stanovanje tudi ni ovira, pes rabi en svoj kotiček, kamor se lahko zlekne, umakne, pa plac za jest, to je to. Važno je, da se drugače redno ukvarjaš z njim, sprehajaš itd.
 
Na hrtke (španske) sem se tudi jaz pred časom napalila, pa sem si na konc premislila, zaradi njihovega lovskega nagona, obvezno morajo bit vedno in povsod na povodcu.

V Slo imamo dve društvi, ki iz tujine posvajata (večinoma) odrasle, zavržene, "odnucane" hrte, torej "sirotice", evo linke:
 
Pomoč hrtom
 
Hrtji svet


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#46 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 29. april 2014, 13:10

Ja, morm gledat bolj s srcem, majhnost stanovanja ne bi smela bi ovira. To, da je veliko psov samih še ne pomeni, da je prav, ne. Drugo je, če je hiša, pa so lahko odzunaj... Saj ne vem, to še morm malo predelat..

 

 

Mi smo v mojih najstniških letih imeli dva Afganistanca... Taki lepi dušici sta bla, bratec in sestrica. 


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#47 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 11. junij 2014, 13:13

Pošiljam obljubljene slikice, sem malo poslikala našega novega člana družine :)

 

Naš mali sonček. :)

Priponke (datoteke)


ylflower.gif

 


#48 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 11. junij 2014, 14:47

Kakšen kjut kuži, NASA :)

 

 

shaman, zame je moja mačka članica moje družine. Ni pa počlovečena, torej ne futram je z žličko, ne je s krožnika, za mizo, ne oblačim je, ni nadomestek otroka / partnerja / drugih ljudi ...


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#49 NASA

NASA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 9. julij 2014, 14:11

No sedaj po dveh mesecih ko imam tega malega psička moram povedati da sem prišla do zaključka, da sem se prav odločila. Sedaj lahko nekaj napišem ;)

Tudi sama sem bila v dvomih, ker je kuža kar 8 ur doma sam, vendar smo se sedaj tako mi kot on navadili da v tem času počiva ko pa pridemo iz službe pa gremo v naravo hodit, tekat se igrat. 

Kot mi ljudje, ki se moramo navadti ritma življenja, obveznoti, službe, se tudi živalica navadi. In če ima ustrezno hrano da ni žejen in ima svoj mali kotiček  kjer se počuti v redu, umirjen ter da ima v redu gospodarja mislim da ni težav.

 

Tudi mi ljudje smo ubogi, cele dneve delamo da lahko preživimo sebe in svoje najdražje, potem si umislimo pa še kuška ker imao radi živalice ;). Malo za šalo.

 

Če si želiš ljubljenčka in veš da boš skrbel zanj in ga imel rad, mislim da ni težava - kuža bo vesel da bo imel takšnega ˝gospodarja˝ prijatelja :)

 

Pozdravček


ylflower.gif

 


#50 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 30. avgust 2014, 11:01

Zadnjič sem šla v zavetišče. Hotla sem enega mačjega mladiča in preden ti dajo žival tako komplicirajo, da ne moreš verjet. Na koncu sem se samo pobrala in šla. Nič nisem vzela.

Rekli so mi, da če vzamem mladiča mora bit 1 leto zaprt v hiši, kar pri meni ne pride v poštev, ker jaz imam vse odprto. Pa vprašali so me, če živim blizu ceste, in ko sem rekla, da ja, mi je postalo kristalno jasno, da mi ne bodo dali. Mislim jaz živim blizu ceste, sam ni glavna cesta. Pri meni je zelo malo prometa. 

 

Pa so mi rekli, da zakaj hočem vzet samo eno, pa da če želim jih lahko grem pogledat, in da lahko vzamem kakšno starejšo mačko, pa sem rekla, da ne.

 

Ma tako kompicirajo, da ti dajo eno živalco, da me je kar minila volja.

 

Pa kaj recimo, če jo vzameš, hodijo kontrolirat kako ravnaš z njo in da, če ima vse kar je potrebno?

 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0