Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Eliksir gorskega kremena


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
70 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2002, 01:00

Vsake toliko se po impulzu lotim katere od zdravilnih "kur", ki jih opisujeva tudi na straneh LN.

Tako je tudi s pitjem eliksirja kamene strele/kvarcnega kristala/gorskega kremena.

Ker LN izvira iz Luninega koledarcka in sva bila zato vedno omejena s prostorom, se bolj kot z nekaj stavki eliksirju nisem mogla posvetiti.

Prav zato sva mestoma premalo organizirano podala vse skupaj.

Tako sem nasvet za pitje eliksirja dodala na strani Zdravljenje pri poglavju "Zivcne tezave, psihicne motnje".
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2002, 01:00

Pred nekaj dnevi mi je nekaj reklo oz. me je nekaj picilo in sem sla po skatlico, kjer hranim par primerkov kamene strele razlicnih oblik in velikosti, si izbrala vecjega, najlepsega, ga umila z vodo in dala v kozarec.
Cezenj sem zlila vodo, vse skupaj pa pokrila s papirjem in postavila na temen in hladnejsi prostor.

Ce bi bilo zunaj cisto in soncno, bi ga lahko postavila na sonce.
Ce bi me vse skupaj picilo na polno luno, bi kozarec postavila na okno zvecer, da bi bil obsijan z luno.

To pa seveda sploh ni nujno in nikakrsen pogoj.

In to je vse.

Zjutraj vodo spijem, kristal pa ponovno uporabim, kot sem opisala zgoraj.

Neverjetno, a zdi se mi, da ze po nekaj dnevih cutim ucinek - prav tako pravi tudi Mitja, ki pac z mano to uziva.

Moje misli so bolj ciste, bolj sem pozitivna in dobre volje in imam vec energije (oz. bolje usmerjeno).

Preveckrat pozabimo na resnicno ucinkovitost teh, naravnih zdravilnih metod (za katerokoli metodo/nacin gre), in nas vedno znova pozitivno presenetijo.

Morda je ta "kura" tako primerna sedaj prav zato, ker je obdobje Rib in se pac ravno z vodo najbolje ocistimo in pozdravimo, morda pa je vse skupaj dobro tudi kot nekaksna preventiva proti "spomladanski utrujenosti", ki se nas bo najbrz kmalu zacela lotevati.

Dokazano pa je seveda, da kamena strela cisti tako prostor kot tudi auro.

Zelo priporocam!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. marec 2002, 01:00

semse vceraj pogovarjam z1 gospo,
ki uziva eleksir, ki ga omenjas...
in pravi, da se dosti bolje pocuti.
jazrazlike necutim. verjamem pada pomaga.
pomag pomag pomag dela k jo pijem... :)

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2002, 01:00

Morda ne pomaga zato, ker si ucinek pripisal necemu drugemu (kar jemljes vzajemno), kar si krepkeje placal, se slisi bolj uceno - in torej bolj/e deluje?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 7. marec 2002, 01:00

Ob prvi priliki bom tudi sama to poizkusila, takih "kur" nisem še nikoli preizkušala. Baje pa to deluje!


E.

#6 tkumar

tkumar
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Ali je pomembno, da je voda iz pipe (tudi če ni najbolj pitna) ali je lahko iz plastenke (energetska ničla?)?

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. marec 2002, 01:00

Nisem toliko posvecena v sam energetski naboj ene ali druge vode, vendar pa osebno mislim, da je cisto uporabna (in jo vedno uporabim) voda iz pipe (ce je toliko neoporecna, da jo tudi sicer pijemo).

Vodo v plastenki uporabimo predvsem v kozmeticne namene in za pripravke, kot so npr. Bachove kapljice.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. marec 2002, 01:00

mahne; sem pil vodo zeprej preden sem drugo, sajves...
pac 0 cutil. se dogaja tut najboljsim menda :)

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. marec 2002, 01:00

Ali je pomembno, da je voda iz pipe (tudi če ni najbolj pitna) ali je lahko iz plastenke (energetska ničla?)?


menda ma tista izpipe 72 djnov (merska enota za
povrsinskonapetostvode), <--- ---> ,cejo segrevamo zenergijo ma pribl. 62 djnov, voda vtelesu pama 42 djnov..., torej mnogi pijejo veliko vode paso dehidrirani :| ker jim negre voda po telesu ampak samov mehur alkako ze..., intelo porablja energijo, da spreminja povrsinsko napetost vode na 42 djnov; injo porabi le toliko kolikor jo lahko in dajoma seza drugo..patko naprej...; in mogoce pomaga eleksir kristal, kiga omenja marsa indeluje napodobnem principu kot recimo 'crystal energy kapljice', kiga kanes 6kapljic vvodo in spremeni povrsinsko napetost vode. mogoce. primer jelahko recimo, ce peres perilo, rabis energijo-toplovodo, da grejo madezi stran ---->.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2002, 01:00

Zdaj boste lahko vprasanja (in seveda mnenja, odgovore), ki so povezana z uporabo kristalov, postavljali v temu namenjenemu, na novo postavljenemu Forumu - Kristali in minerali.

Prav tako si morda oglejte stran Cudoviti svet kristalov, kjer boste morda nasli odgovor na tega (*TKumar) in tudi druga vprasanja, povezana s to temo.
Prav tako pa boste na omenjeni strani nasli fotografije kristalov.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. marec 2002, 01:00

Morda ne pomaga zato, ker si ucinek pripisal necemu drugemu (kar jemljes vzajemno), kar si krepkeje placal, se slisi bolj uceno - in torej bolj/e deluje?  ;)


pa saj 0 in vse pomaga :)
ampak nimi pomagalo tako, da sem cutil kaksno bistveno spremebo
kot recimo pri Microhyd... sempa tudi zev objavi 13 odgovoril timalo.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. januar 2004, 13:49

V eni temi sem opazila, da ste se razpisali (seveda predvsem Nosorog :palec:) se podrobneje in izcrpneje o eliksirju - tako spet osvezujem malo tole temo, da bomo lahko odgovore nizali kar sem. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. januar 2004, 16:49

:vragec:


tudi klistir je lahko eliksir x:Dx


666 zlobijeu...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. januar 2004, 18:28

:o|o: ... no, vsaj komentar je, da ni cisto spregledana tema... xrolleyesx

x;)x - skratka, kot nekaksna 'mineralna voda', morda, nekako, a se ljubse bi mi bilo, ce bi se Norosog morebiti kaj komentiral oz. vsi, ki imajo s tem izkusnje. :)
Oz. bi v take vode raje sla tale tema... kot pa v skokce in soncke in klistirje (da ne govorim o cem hujsem). x:px x:Dx :sori:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. januar 2004, 18:31

:vragec:


QURZ v obliki FALUSA :eek: x:px


666 :vragec: -ou.... x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 20. januar 2004, 20:27

Res je štala, ker stvari niso skupaj. Marsa omenja, da sem nekje že pisal o eliksirju, pa se pri najboljši volji ne spomnim. Zato zdaj semle osnovne stvari:

- Voda ima izjemno moč "spomima". Ameriški biokemik Lee H. Lorenzen je npr. ozdravil bolno ženo z vodo, va katero je "vtisnil" informaciji (biokodi) kefirja in rastlinice , ki jo na področju Andov imenujejo "mačji kremplji". Podoben učinek ima seveda voda, v katero je vtisnjena energijska informacija kristalov.
Specifična elektromagnetna vibracija posameznega kristala tedaj, ko dotični kristal položimo v vodo, vodo "informira" z vibracijo kristala, čas, v katerem se to zgodi, pa je odvisen predvsem od temperature vode. Po eni strani ogreta "kristalna mreža" v kristalu intenzivneje vibrira in s tenm oddaja energijo, po drugi strani pa je voda temperature 37 oC najdovzetnejša za "sprejem" tujih vibracij (najdovzetnejša za energijske vplive je torej voda, ki ima temperaturo človeškega telesa - ker je telo 70% iz vode, to pomeni, da ob medsebojni komunikaciji "drug drugega spreminjamo", največ pa naredimo zase tedaj, kadar se npr. od srca nasmejemo kakšnemu svinjskemu vicu - tekočino v svojem telesom na ta način spontano programiramo s "smehom" in v takšni tekočini potem nastajajo nove celice; ne pravijo zastonj, da je smeh pol zdravja!!!). Po drugi strani najdlje v sebi zadrži vsiljeno vibracijo voda, temperature 4 oC (takrat je voda najgostejša). V praksi to pomeni naslednje : če si hočemo na hitro pripraviti kvaliteten eliksir, damo kristal za pol ure v toplo vodo ali topel nesladkani čaj. Voda se bo veloko bolj energizirala, kot pa če bi imeli kristal v vodi, katera bi se v kakšnem kozarcu nahajala v hladilniku. Nizka temperatura, slaba vibracija kristalne rešetke, slaba oddaja energije kristala vodi!!!

Eliksir iz kamene strele je univerzalen (kot da te "obdeluje" bioenergetik), vendar pa moramo paziti, da uporabimo obli kristal, če pa je koničast, naj bo konica obrnjena navzgor ali navzdol (le v tem primeru kristal niha s frekvenco, ki je za človeka univerzalno zdravilna).
Eliksir iz tigrovega očesa pa pospešuje v telesu proizvodnjo in kvaliteto energijskega prenosa rdečih krvnih telesc, zato do neke mere pomaga tudi pri alkoholnem mačku x:Dx x:Dx x:Dx . Do neke mere transformira energije strahov in sesranosti v energije samozavesti.

lalala :eek:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#17 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 21. januar 2004, 10:00

ej hvala ti za tole nosorog x:)x x:)x x:)x


(uspelo je tudi tisto s smehom - ob prebiranju predzadnje vrstice x:Dx :2src: :2src: )


:palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2004, 10:23

Nosorog - fino, ko si nasel tole temo (saj sem jo namenoma osvezila) in hvala, ko si se enkrat (in se izcrpneje) napisal tole. x:)x :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. januar 2004, 10:47

- Voda ima izjemno moč "spomima". Ameriški biokemik Lee H. Lorenzen je npr. ozdravil bolno ženo z vodo, va katero je "vtisnil" informaciji (biokodi) kefirja in rastlinice , ki jo na področju Andov imenujejo "mačji kremplji". Podoben učinek ima seveda voda, v katero je vtisnjena energijska informacija kristalov.

Zdrava je vsaka voda, ki vsebuje biokodo in Lee je slani vodi dodal le C- vitamin iz kefirja in krempeljcev.
Ali mi lahko navedeš članek, v katerem je on uporabil besedo biokoda.

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 11:06

Nosorog - upam, da bos videl tole - imam eno vprasanje.
Kaj menis, kateri kamen bi bilo kul uporabit kot eliksir za predel grla in pljuc?
Hotela sem uporabit akvamarin, pa se je nekam izgubil, gorski kremen je pac varianta, ki jo bom navsezadnje ubodla, zanima pa me, kako je recimo z zelenim ali rumenim kalcitom in drugimi?
Npr. ce je zelo primeren akvamarin - ali je tako potem z vsemi berili? Vse lahko uporabim v eliksirju? Tudi recimo smaragd?
V eliksirju pa naj pac seveda ne bi uporabljali zelezovih ali bakrovih?
Hvala za tvoj odgovor. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. junij 2004, 13:05

Nosorog - upam, da bos videl tole - imam eno vprasanje.
Kaj menis, kateri kamen bi bilo kul uporabit kot eliksir za predel grla in pljuc?
Hotela sem uporabit akvamarin, pa se je nekam izgubil, gorski kremen je pac varianta, ki jo bom navsezadnje ubodla, zanima pa me, kako je recimo z zelenim ali rumenim kalcitom in drugimi?
Npr. ce je zelo primeren akvamarin - ali je tako potem z vsemi berili? Vse lahko uporabim v eliksirju? Tudi recimo smaragd?
V eliksirju pa naj pac seveda ne bi uporabljali zelezovih ali bakrovih?
Hvala za tvoj odgovor.  x:)x

Najprej železo in baker v mineralih:

- Baker in (predvsem) železo dajeta barvo ogromno mineralom in če za eliksir ne bi uporabljali nobenih mineralov, ki ju vsebujeta, bi se morali odreči tudi npr. eliksirju iz ametista, akvamarina, ahata, avanturina, citrina, turkiza itd, itd. Za eliksir ne uporabljamo tistih železovih in bakrovih mineralov, ki so porozni in pri katerih bi prišlo do direktne topnosti nekaterih elementov v vodi kot tudi kvarni vpliv vode na kvaliteto minerala (oksidacija). Ognemo se torej eliksirjem iz limonita, goethita, azurita, poroznih vrst malahita ipd.

Na pljuča ima zelo ugoden vpliv rutil - ker je porozen, uporabimo varianto v kremen(rutilov kremen). Pljučom koristijo še nekateri eliksiri, npr. iz avanturina, predvsem pa iz hrizopraza, ki ima tudi močno razstrupljevalno funkcijo. Pri zasluzenosti pljuč je otudi rubin (prej polaganje kot eliksir). Glede na energijske elemente, ki jih vsebuje, naj bi rodonit ne bil bog ve kaj, a mene odličodpre po "kadilskem mačku" (polaganje).

Za grlo imam najboljše izkušnje s sodalitom.

Eliksir lahko delaš iz vseh berilov, vendar pa njihov učinek ni enak. Energije najbolj znanih berilov: akvamarin: voda, smaragd: zemlja - zrak, morganit: voda zrak. Morda se ti bo zdela tale delitev energij malo nenavadna, a dejstvo je, da po barvi minerala ne moremo vedno sklepati o elementu, ki mineralu vlada. Tako npr. djotiš povezuje rdečo koralo z Marsom, čeprav gre v resnici za tipičen "ženski" mineral. Sam pri določanju elementov v mineralih upoštevam barvo, kemijsko sestavo, vrsto kristalizacije, pri pravilnih kristalih zunanjo obliko ... xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 13:21

O, thanx, Nosi! x:Xx :palec:

Aventurinovega sem ze delala, samo prej za prebavne in kozne zadeve... Pomislila sem tudi na citrin, sodalit itak (samo ga nimam -vec).
Hmmm, krizoprazovega tudi?
Potem bom pa tega. xsrcx
(*rutila nimam nobenega). Rubin -sodim da- je premocen.

Aja - ni zame.

Super, hvala! x:Xx :palec: x:)x
(ja, saj se mi jhe zdelo, da ne more biti samo finta v bakrovem oz. Fe - ker itak so tudi v teh, ki jih veckrat lahko uporabimo, mislila sem predvsem malahit, azurit itd.))
Hmmm, aventurinov je torej tako univerzalen... x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. junij 2004, 13:39

Avanturinu vlada element zrak - se pravi dihanje, pljuča ... lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 16:56

Aha, torej ravno dbest...
meni se je zdelo pa nekako 'dolgocasno', da vedno tale aventrurin ponudim ravno...
Kaj pa kalciti? Pa niso kul?
(*imam zelenega in rumenega)...
Thanx! x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. junij 2004, 18:30

Kaj špa vem. Za tele stvari okol pljuč in grla se mi kalciti, tudi če imajo "primerno" barvo, ne zdijo bog ve kaj. Kalcite so stari magi v glavnem uporabljali za "krepitev" moči obredov, ki so jim vladale druge energije. V duhovnem smislu te eliksir iz kalcita mal potegne na zemljo, če preveč fantaziraš in po luftu neumnosti klatiš, na fizični ravni pa ugodno deluje na možganske aktivnosti (krepi spomin), skupaj z magnezitom pa je ql pr osteoporozi. xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0