Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vrtičkanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1029 komentarjev na to temo

#951 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 12. september 2016, 18:30

pri meni bi lahko edino dobila z metlo po riti biggrin.pngbiggrin.png

A ne rajš jogi? biggrin.png



#952 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 12. september 2016, 18:39

A ne rajš jogi? biggrin.png

ja, na jogiju pa sledi oranje laugh.pnglaugh.png

in polaganje semena v brazdo laugh.pnglaugh.pnglaugh.png



#953 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 13. september 2016, 11:05

Jp. Sem za bakreno orodje slišala pri društvu Ajda, pole pa še, ko sem gledala hrvaško oddajo Vrtlarica. V njenih oddajah je cel kup fajn in praktičnih nasvetov. Pa knjigo tudi napisala: 

 

https://www.google.s...VlJ2gY8bY-bNLM:

Mi smo to tud skoz gledal. Celo njeno knjigo sem kupila :) 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#954 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 13. september 2016, 11:53

hvala za razsvetlitev, evo, res, v prejšnjem tisočletju, ko sem še hodila na predavanja od Ajde nisem zasledila o bakrenih grabljah.

 

-če smem omeniti, ste pa res eno mičkeno agresivni- kr tepli biohmy.png

 

grem jst nazaj čaj grgrat....

 

***

 

koliko naj porežem ribez in če sploh zdaj?  Ali naj raje počakam na pomlad?


Obečanje ludom radovanje...


 


#955 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. september 2016, 21:51

odvisno kakega imaš? Rdeč in bel se obrezujeta drugače, kot se črn. Drgač pa, če ni sile, počakaj na pomlad (predno se olistajo).


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#956 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. september 2016, 22:03

evo, da ne palamudim, kratko in jedrnato: http://www.vrtnarava...ezovanje-ribeza


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#957 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 14. september 2016, 05:26

hvalalove3.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#958 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 15. september 2016, 20:14

Letos me je preraslo.

Plevel predvsem.

Malo manj je stročjega, korenja za vzorec - se mi ga ni ljubilo še enkrat sejat, česen sem prepozno pobrala, graha malo,

so pa ponorele paprike, kumarice, paradižni, čebula, melancane...

Krompir pa bolan - preveč kalcija, je* ga, bo treba menjat njivico...

 

... mejte se fajn in pridno vrtičkajte.


... Say what you mean
And mean what you say ...

#959 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 20. marec 2017, 09:25

In ?!

 

Zdejle grem na njivo in sem se spomnil ...  http://www.apneni-du...razgradnja.html

 

To stvar sem potrosil lansko leto in bi rekel, da je delovalo .

Apneni dušik je sicer eno najstarejših umetnih gnojil . Original naziv je Perlka , pri nas mislim da

ga prodaja prav ta z linka. Prodaja ga tudi Agroruše . Ne vem, ali je lastna proizvodnja ali je

prepakiran. Pakiran je (ta drugi) tud v majhnih količinah .. po 1 in po 5 kg .    http://www.agroruse....la/univerzalna/

 

Tega se namreč ne trosi veliko,vrtovi so pa itak majhni. Je pa treba pazljivo prebrat navodila za uporabo !!



#960 trixi

trixi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 20. marec 2017, 09:59

Evo, moj 100m2 vrt je lepo prekopan in pripravljen na novo sezono. Ker je bil tudi jeseni prekopan je zemlja zelo rahla. Sicer imam še gredico motovilca in brstični ohrovt. Pa česen od jeseni je zelo lep. Zimska trajna čebula pa je tudi pognala.
Drobnjak pa že lepo poganja.
Posadila pa sem sadike solate in berivko pod loke in jo dobro zaščtila z zimsko kopreno. Pa grah, korenje in peteršilj ( tudi ta dva sem prekrila s kopreno. Imam še nekaj zrn boba in jih moram tudi posadit. Naslednji pride na vrsto krompir, potem pa brokoli, cvetača, por, rdeča pesa.
......Jaz sem tu za vas....

#961 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 21. marec 2017, 19:12

Oplela eno gredico (pometala ven motovilec). Sem že pozabila, kako me takšno delo sprošča, prav vso napetost potegne iz mene. Delaš, sam, zase, v miru, noben ti ne visi za vratom... aleluja a020.gif

 

Pa ena vrana se sprehaja tam naokoli srcoci.jpg vesela.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#962 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 3. april 2017, 17:08

Živijo :)

 

Letos imam še eno njivico bucktooth1.gif

Po lastni neumnosti. oz. neumnosti mojega dragega ;)

 

Sva zorala na novo za krompir, kajti predlani fasala neko krompirjevo bolezen, ki se poslabša v bazičnih tleh. Midva pa - jako pametna - k temu krompirju in v njivo dodajala apno pa pepel ... icon_smile_clown.gif

 

Tako da sa namenila, da del njive od lani počiva, del je pa mešana zelenjava, malo koruze, soja ...

Ima kdo izkušnje s tem - počivanje dela njive?

Preko sem mislila že sedaj dati seno - zastirko, da ne bo v plevelu.

 

Kaj pa kamut, je že kdo sejal?

 

Imejte se lepo, pa bogate pridelke flowers.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#963 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 3. april 2017, 19:21

Živijo smile.png

 

Letos imam še eno njivico bucktooth1.gif

Po lastni neumnosti. oz. neumnosti mojega dragega wink.png

 

Sva zorala na novo za krompir, kajti predlani fasala neko krompirjevo bolezen, ki se poslabša v bazičnih tleh. Midva pa - jako pametna - k temu krompirju in v njivo dodajala apno pa pepel ... icon_smile_clown.gif

 

Tako da sa namenila, da del njive od lani počiva, del je pa mešana zelenjava, malo koruze, soja ...

Ima kdo izkušnje s tem - počivanje dela njive?

Preko sem mislila že sedaj dati seno - zastirko, da ne bo v plevelu.

 

Kaj pa kamut, je že kdo sejal?

 

Imejte se lepo, pa bogate pridelke flowers.gif

 

 

Oj !

 

Kamut se seje jeseni , lahko pa tudi spomladi tam do 20. marca ... odvisno od pogojev, temp. predvsem.

Se pravi , da je zdajle že kar pozno, če češ, da bo dozorel . Kamut sem imel enkrat ... par 10 kvadratov .

Ima precej šibka stebla ,  ki hitro poležejo ob vetru in dežju .

 

Če imaš namen dat zastirko proti plevelu, mora bit precej na debelo, da svetloba ne pride skozi.

Škoduje pa ne - počitek ... da se zemlja malo opomore ... sploh če jo imaš zdej viška icon1_thumbup.gificon_smesko.gif



#964 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. april 2017, 19:32

Živijo smile.png

 

Letos imam še eno njivico bucktooth1.gif

Po lastni neumnosti. oz. neumnosti mojega dragega wink.png

 

Sva zorala na novo za krompir, kajti predlani fasala neko krompirjevo bolezen, ki se poslabša v bazičnih tleh. Midva pa - jako pametna - k temu krompirju in v njivo dodajala apno pa pepel ... icon_smile_clown.gif

 

Tako da sa namenila, da del njive od lani počiva, del je pa mešana zelenjava, malo koruze, soja ...

Ima kdo izkušnje s tem - počivanje dela njive?

Preko sem mislila že sedaj dati seno - zastirko, da ne bo v plevelu.

 

Kaj pa kamut, je že kdo sejal?

 

Imejte se lepo, pa bogate pridelke flowers.gif

Če nočeš imeti drugo leto trave (=plevela) do pasu, potem sena NE dajaj za zastirko. Seno je že (skoraj) osemenela trava, uporabi rajši slamo, ta ima malo ali nič semen.

Sorodnica je bila neko leto jako pametna in dala seno za zastirko, potem pa naslednje leto preklinjala idejo in pol sleepy.gif

Jeseni dajo nekateri facelijo (za zeleno gnojenje), čez zimo zmrzal opravi svoje in spomladi imajo rahlo zemljico (in nič plevela).

Kaj bi dala sedaj? Pojma nimam, mogoče jo samo pri miru pustiš? Kmetje sejejo travo, jeseni preorjejo, spomladi prebranajo in potem sejejo.

Kake hektarje pa imaš to? Če ni tega v blazotnih m2, potem daš kako folijo proti plevelu?

Pri nas se je (čez zimo) obnesel že tudi navaden karton.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#965 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 3. april 2017, 19:48

Če nočeš imeti drugo leto trave (=plevela) do pasu, potem sena NE dajaj za zastirko. Seno je že (skoraj) osemenela trava, uporabi rajši slamo, ta ima malo ali nič semen.

Sorodnica je bila neko leto jako pametna in dala seno za zastirko, potem pa naslednje leto preklinjala idejo in pol sleepy.gif

Jeseni dajo nekateri facelijo (za zeleno gnojenje), čez zimo zmrzal opravi svoje in spomladi imajo rahlo zemljico (in nič plevela).

Kaj bi dala sedaj? Pojma nimam, mogoče jo samo pri miru pustiš? Kmetje sejejo travo, jeseni preorjejo, spomladi prebranajo in potem sejejo.

Kake hektarje pa imaš to? Če ni tega v blazotnih m2, potem daš kako folijo proti plevelu?

Pri nas se je (čez zimo) obnesel že tudi navaden karton.

Ma nisem jaz kmet, sem mestna punčara ;) icon_smile_clown.gif

Malo je ostalo neposejano, par kvadratih metrov. Kaj pa vem. 4 × 10? Lahko manj.

 

Tnx za info glede sena! :)

Folija proti plevelu?

Kaj je to?

Črn najlon? Se mi ne po poleti skurilo vse naokrog?icon1_lookround.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#966 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 4. april 2017, 09:51

Ma nisem jaz kmet, sem mestna punčara wink.pngicon_smile_clown.gif

Malo je ostalo neposejano, par kvadratih metrov. Kaj pa vem. 4 × 10? Lahko manj.

 

Tnx za info glede sena! smile.png

Folija proti plevelu?

Kaj je to?

Črn najlon? Se mi ne po poleti skurilo vse naokrog?icon1_lookround.gif

Vzemi tako, ki prepušča vodo in je črne barve. Plastike ne dajaj na zemljo. Mora prepuščat vodo in zrak, obenem pa je še dovolj gosta, da je ne predre plevel.

Superfina je ovčja volna (kupiš v kosmih ali na metre), je pa žal ogabno draga. jaz sem jo gledala v Merkurju, mislim, da je bil zavoj metrske tam okoli 20 evrov? Ne vem, se ne spomnim, vem samo, da se mi je zdelo drago. Volna prepušča vodo in rahlja zemljo, oni dve vrtičkarici jo priporočata. Jaz sem razmišljala o volni za okrog paradajzev, ne vem pa, če bo takrat še na voljo za nakup (in bom jaz imela odvečne solde zanjo).

Mogoče se pa zmeniš s kakim ovčerejcem, enkrat letno ovce menda postrižejo, volno so večinoma metali stran, ker je bojda preveč dela z njo in se to ne splača (seveda only in Slovenia). Pol metra za mejo se vsem vse splača, samo pri nas se nič.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#967 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. april 2017, 11:06

Al ste pridni. Jz letos štiham sama, mojmu paše. Če on štiha, toliko da ne pol metrski pas zajame, da bi bil prej fertik inno.gif Meni tudi fajn, lepo liftik in počasi grem naprej, temu rečem, po par kitic. Na našem koncu se ogrevamo cca dva tedna kasneje, mislim na klimo. Glede na različne dejavnosti, ki so se mi dogajale zadnja dva tedna, sem pripravila šele dve manjši gredi in nasadila čebulo. Naprej pa ta teden, posejem še peteršilj, korenje in solato. Počasi in ziher clover.gif



#968 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 4. april 2017, 16:49

Oj !

 

Kamut se seje jeseni , lahko pa tudi spomladi tam do 20. marca ... odvisno od pogojev, temp. predvsem.

Se pravi , da je zdajle že kar pozno, če češ, da bo dozorel . Kamut sem imel enkrat ... par 10 kvadratov .

Ima precej šibka stebla ,  ki hitro poležejo ob vetru in dežju .

 

Če imaš namen dat zastirko proti plevelu, mora bit precej na debelo, da svetloba ne pride skozi.

Škoduje pa ne - počitek ... da se zemlja malo opomore ... sploh če jo imaš zdej viška icon1_thumbup.gificon_smesko.gif

Ojjjjj! :)

 

Ne vem, kako sem včeraj spregledala tvoje sporočilo?!

Aha, saj se mi je zdelo glede kamuta. Pa no ... počasi :)

Moram najprej malo še natuhtat. Kolobar, pa kam bi dala omlatit.

flowers.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#969 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 4. april 2017, 18:23

Ja lej ... se zgodi .  biggrin.png

 

Lepo bodi ! smile.png



#970 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 5. april 2017, 09:14

dokler sem imela še njivi - lani dala v najem..tudi letos so v najemu -  sem se tudi odločala, da pustila eno v počitku. mi smo posejali deteljo in facelijo.  in potem tole kosili.

frendica testira kartone na njivi, pravi, da bi se po teoriji naj zmehčalo, da ne bi rabili orat...nič je nisem še vprašala, kako se zdaj tole obnaša.

jaz sem vrt preštihala z vilami. ker se mi lani pofrezalo in se slak kraljevsko namnožil, ni kazalo druge, kot vzeti v roke vile in vsako zaplato zemlje strokovno pregledat. niti nočem povedat koliko korenin sem znosila v gozd. preveč..

posadila pa sem...česen v jesen, čebulo letos, veliko solate, petršilj, zeleno, korenje, redkvice, grah, rani krompir -pokrila z zastirko. v kopalnici imam bogovske flance paprike in čilija. paradižnik malo slabši.

pri fotru sem posadila fižol. Miša Pušenjakova pravi, da je prezgodaj za fižol, ker bo prehitro cvetel in če bo suša, bodo cveti odpadli...no, računam na to, da bo foter zalival tale svoj vrt.

drugač pa ja...bila takšna suša že, da sem vsega boga že zalivala...


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#971 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 5. april 2017, 09:34

Vzemi tako, ki prepušča vodo in je črne barve. Plastike ne dajaj na zemljo. Mora prepuščat vodo in zrak, obenem pa je še dovolj gosta, da je ne predre plevel.

Superfina je ovčja volna (kupiš v kosmih ali na metre), je pa žal ogabno draga. jaz sem jo gledala v Merkurju, mislim, da je bil zavoj metrske tam okoli 20 evrov? Ne vem, se ne spomnim, vem samo, da se mi je zdelo drago. Volna prepušča vodo in rahlja zemljo, oni dve vrtičkarici jo priporočata. Jaz sem razmišljala o volni za okrog paradajzev, ne vem pa, če bo takrat še na voljo za nakup (in bom jaz imela odvečne solde zanjo).

Mogoče se pa zmeniš s kakim ovčerejcem, enkrat letno ovce menda postrižejo, volno so večinoma metali stran, ker je bojda preveč dela z njo in se to ne splača (seveda only in Slovenia). Pol metra za mejo se vsem vse splača, samo pri nas se nič.

Pri nas je ovčja volna deklarirana kot " živalski stranski produkt III. kategorije " . Odkupuje jo podjetje Soven, cena za 1. kategorijo je 0,50 €/kg, 2. kategorija je 0,25 €/ kg . Pojma nimam koliko kg volne dobimo z enim stiženjem ovce ( mimogrede, strižejo se 2X letno), najbrž je to odvisno od velikosti in vrste živali.

 

Meni jo je ( z velikim veseljem ) odstopil sosed, ki ima 10-15 ovc. Uporabila sem jo za "posteljico" visoke grede....no moja je bolj pol visoka .

 

Ozrita se naokrog, ni vrag, da ne najdeta prijaznega ovčjerejca , ki vama bo odstopil ali za majhen denar prodal nekaj žakljev volne. clover.gif



#972 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. april 2017, 10:00

Pri nas je ovčja volna deklarirana kot " živalski stranski produkt III. kategorije " . Odkupuje jo podjetje Soven, cena za 1. kategorijo je 0,50 €/kg, 2. kategorija je 0,25 €/ kg . Pojma nimam koliko kg volne dobimo z enim stiženjem ovce ( mimogrede, strižejo se 2X letno), najbrž je to odvisno od velikosti in vrste živali.

 

Meni jo je ( z velikim veseljem ) odstopil sosed, ki ima 10-15 ovc. Uporabila sem jo za "posteljico" visoke grede....no moja je bolj pol visoka .

 

Ozrita se naokrog, ni vrag, da ne najdeta prijaznega ovčjerejca , ki vama bo odstopil ali za majhen denar prodal nekaj žakljev volne. clover.gif

no, evo biggrin.png

pri nas ni blizu kakih ovčerejcev (prej bi se našli kozjerejci), amapk v Aevalinih koncih bi se pa morda?

 

Mal sem še razmišljala....o zastirki in proti plevelu...ajdo sejejo tudi tam, kjer je zemlja še frej (po prvi žetvi npr. pšenice, za njo posejejo še ajdo. Ta včasih dozori, kjer pa ne - in je ne proabijo za čaj - btw, super je proti krčnim žilam, ker krepi steno žil - jo pomori zmrzal in je spomladi zemlja rahla.)

Če pa najdeš otepača (khmm, za ajdo!), bi razmislila o setvi ajde? Ajda izloča v zemljo nekaj proti plevelom (če se prav spomnim, iz oddaje onih vrtičkaric), pa še zemlja ni prazna.

 

Kartoni se super obnesejo za prekrivanje. Malo manj super je, da so pri nas - čez zimo - spodaj imele miši (ali pa voluharji) cele avtoceste. Ne vem, katero žival imamo, ker je nikol ne vidim (razen pač poljskih miši), kake blazne škode pa tudi nikoli ni. Razen od polžev sleepy.gif

 

**********

mene je tale dež presenetil, za dva dni rečmo. Sem imela plane posejati grah in kifeljčarja, pa korenine maslenic sem že prejšnji teden dobila, sam mi ni zneslo.

Ampak okej, glede na 240% plan, je tut 150% realizacija zame še vedno dovolj dobra.

Zmer si zadanem večje plane, kot je časovno sploh moč realizirat, ne vem, kaj me to že od malega zafrkava. Sploh ne znam u izi, ampak vedno samo kampanjsko, pod pressingom.

Boge moje ledvice pa nadledvične ohmy.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#973 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 5. april 2017, 10:27

Mogoče probam tudi jaz s tole volno. sosed - pri nas imamo sosedov ohoho glede na to, da lahko z različnih strani prideš do nas...no on ima ovce. ga bom letos povprašala kako je s tem. (ko bil naš pesjanar še mladič, se je zaletel v električnega pastirja...revež je tako jokal, da joj...in mi hotel pomagat, da še mene ne bi streslo....in za celi lajf njegov smo imeli mir, kar se ovc tiče...pogledal je v ono smer, in se je zadeva  zanj končala....


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#974 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 5. april 2017, 11:28

Sem enkrat dobila malo ovčje volne, matr ku smrdi inno.gif . Je pa odlična. Na balkonu sem naredila eno mini visoko gredo. Torej plastično posodo, dolžine cca 80 cm, širine 40 cm... Na dno veje, pa karton,  listje, zemljico, malo ovčje volne in spet zemljico. Super je rastlo. Posadila sem ene par solatk hrastov list (lahko se trgajo listi), predvsem pa začimbe, od bazilike, do timijana, peteršiljeve trave ipd. Ste mi dali spet idejo, da ponovim...



#975 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 568

Objavljeno: 5. april 2017, 14:01

S pomladjo, ko pride ta tema do izraza ...vas v vsem kar znate in počnete naravnost obožujem...
 
V bistvu vaš trud okrog vrtičkanja z vsem kar še sicer počnete- kako vam to rata ?
 
Tolaži me misel, da če se kdaj v bližnji prihodnosti prepričam za kakšen košček radodarne zemljice....da imam tu na kupu najboljše svetovalce...
 
Lepo, koristno in zanimivo  je brat vse tole okrog prakse....

 

love3.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0