Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šport 2014


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
150 komentarjev na to temo

#51 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 30. oktober 2014, 16:05


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#52 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 6. november 2014, 08:02

jaz sem šel spat že ob pol desetih.. zbudila me je tamala ob pol treh, luna pa to, pa sem se spomnil da sem čist pozabil na to da je igral Maribor.. pogledam na mobilca in vidm 1:1 tolk sem bil vzhičen, da mi je uspelo zaspat šele ob petih, ob 6 pa aufšten...

 

Ja tole bodo lahk vnukom pripovedoval... to se ne zgodi pogosto....

 

Pa o tem se velik piše in govori po celem svetu, k prvovrstno senzacijo..

 

Da ne govorim o tem kolk se bo dvignila cena določenim fuzbalerjem MBja

 

Ni kaj Zahovič zna svoj posel v nulo, bi blo skor smotrno, da ga na predavanja managerjem povabijo...

 

namest teoretikov...


prenos.jpg


#53 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 7. november 2014, 09:08

http://www.rtvslo.si...-zahovica/17606


prenos.jpg


#54 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. november 2014, 08:22

http://ekipa24.si/cl...l-ves-cas-lacen


prenos.jpg


#55 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. november 2014, 09:49

kaki kralj je toti Tavares

 

človeška veličina v malem telesu

 

 

zadnjič enkrat  sediva z drago v Qju in prišeta mimo Tavares in moja draga mal bl na glas  " a ni to Tavareš" in on se obrne in reče " je je ta pravi" in ji da roko pa men tut in gre naprej...


prenos.jpg


#56 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. februar 2015, 08:24

Flisar je sicer dečko na mestu, sem bral intervju v Večeru, medtem k sem srkal kavo in zraven mene pa v vrečki pet zagrebških kremšnit.

Edin problem vsega tega, da je to s čimer se on ukvarja, recimo ajd ni šport, bolj neko adrenalinsko  izživljanje.

 

Že dejstvo da je prog za tak šport sila malo, v Sloveniji je baje sploh ni.. nam lahko daje mislit, kolk ljudi se dejansko  s tem lahko ukvarja..

 

 Flisar je bil pravi smučar,  tam kjer je konkurenca huda pa se ni ravno izkazal..

 

 čeprav ponavljam, dečko na mestu, z glavo na mestu in tudi dober športnik.. vsekakor..


prenos.jpg


#57 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 3. februar 2015, 20:56

Filip je hudo prijeten in pozitiven dečko ... sama disciplina v kateri tekmuje icon28.gif  ... ampak  ne mižim več, ko spremljam prenose wink.png

 

***

Tina si je za SP v alpskih disciplinah postavila visoke cilje ... medalja v vseh disciplinah ... naj ji uspe crossfingers.gifclover.gif



#58 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 3. februar 2015, 21:45

JUHUHUJ TINA MAZE!!!!!

 

partyy.gifylflower.gificon23.gificon23.gificon23.gifmusic336.gifvitez.gifmedal.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#59 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 6. februar 2015, 10:16

Zvečer, ob 19 h je ženski smuk.

Mater, jaz imam že sedaj tremohorro-cb.jpg

 

crossfingers.gif da bodo naše babe srečno odpeljale!

clover.gifwizard.gif  wizard.gif  wizard.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#60 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 8. februar 2015, 16:55

Juhuhuj, Prevc včeraj tretji,

Fak pa danes spet prvi!!!!

partyy.gif

icon1_onfire.gificon1_onfire.gificon1_onfire.gif

 

o tem, da v petek nisem bila zastonj cel dan na trnih, ne bi ;) medal.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#61 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 9. februar 2015, 18:22

Dejmo držat pesti za naše smučarke! :)

 

Pa dejmo Tina, da bi se posrečil dober nastop!clover.gifclover.gifclover.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#62 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 10. februar 2015, 10:43

 Ne gre mešati obskurnih športov s katerimi se ukvarjajo  razni Faki in Peroti mišice (30 kil s postlo)

 

 z uspehi kraljice športa Tino Maze

 

 to je žaljivo...

 

 

 

 to je tema o resnih športih!

 

laugh.png wink.png


prenos.jpg


#63 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 12. februar 2015, 17:42

Mah Pico, no?!icon_smile_clown.gif

 

....

Deeeeejmo Tina, samo da ti rata tisti svoj max stisnt danes!!!clover.gifclover.gifclover.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#64 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 13. februar 2015, 14:44

Eh Tinči,

sicer pa vseeno pišeš našo zgodovino!

 

Danes ob 18:15 pa moški veleslalom!


... Say what you mean
And mean what you say ...

#65 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 16. marec 2015, 06:02

Skupni imenovalec Tine Maze, Jakova Faka in Petra Prevca je neizmerna osebna ambicija biti prvi,
kar ni ravno slovenska karakterna značilnost . Kolkokrat v bližnji preteklosti smo poslušal naše trenerje

… uspeh je, če trije pridejo v finale, če imamo dva med petnajst , pa enega med deset. In tiha želja ,

mnogokrat neizrečena, da nekdo stopi na zmagovalni oder. To zadnje so, ne samo nam, temveč tudi

sebi, pripisovali športni sreči, vzgonskemu vetru , ugodni štartni številki, strelu na rob tarče, ki je potem

srečno padla. Medtem so Nemci, Avstrijci in severnjaki nonstop zmagovali ne glede na veter in štartne številke.

 


Tina Maze . Lepa, muhasta , ambiciozna, občutljiva in težka, znajo povedat njeni bivši trenerji. Komplicirana

ženska s karakterjem. Menda je Massi eden redkih moških, ki lahko živi z njo. Pravijo, da najbolje smuča
tedaj , ko je jezna na nekoga. Na bitch Vonnovo recimo , če pa te ni, pa prav pride tudi, če je sama nase.

Umetnica, je rekel Massi lansko leto v Soči-ju. Za umetnike je značilno, da za svoje delovanje potrebujejo

notranjo energijo, katere Tini včasih zmanjka in tedaj deluje brezvoljno, kot je to primer zadnje dni. Uglajena
različica Tine Maze je bila nekoč Mateja Svet . Petnajst let po prezgodnjem in nepričakovanem koncu kariere

je povedala, zakaj se je tako odločila. Ker je niso podprli pri projektu osvojiti veliki globus. Želela je osnovat

svojo ekipo s švicarskim trenerjem, s katerim bi trenirala tudi smuk in tekmovala v vseh disciplinah, kar je
pogoj, da osvojiš tisto bovlo iz kristala. Vogrinec, sicer zaslužen za marsikateri uspeh slovenskega smučanja,

se nekajkrat v karieri s svojimi odločitvami ni ravno izkazal za preroka. Sicer zelo ambicioznega Štajerca
sta Mateja Svet in Franko Jure togledno prerasla , a brez podpore zveze nista mogla uresničit tega, kar je

mnogo let kasneje uspelo Tini. So bili drugi časi … kar Tona ni odobril, se ni moglo zgodit. Kapo dol Tini

za vse … čeprav verjetno letos ne bo osvojila vsega željenega, kakor kaže . Če bi ji nasproti stala
Vonnova, sem skoraj prepričan, da bi iz petnih žil potegnila še zadnje atome moči. Na simpatično Fennigerjevo

pa je človek res težko toliko jezen, da bi mu prineslo dodatno potrebno energijo za boj...

 


Jakov Fak. Najbolj pametno podeljen slovenski potni list v zgodovini. Pred leti smo rekli Hrvatom … lejte ,

predober je za vas . Dajte ga nam, kjer bo lahko še napredoval . Itak pa je od malih nog treniral v Sloveniji

in pod okriljem trenerjev naše reprezentance . Že zato smo menili, da nam pripada ... kot Piranski zaliv .

No, glavni trener ni bil naš, temveč češki Kos. Sedaj je osebni trener Jakova Faka, zakaj ni več reprezentančni,

ne vem . Vem pa , da biatlonska reprezentanca ne napreduje, kar za Jakova ni možno reči. Sedaj bi lahko rekli,

da je celo predober za nas. Če bi prišel v roke Francozom ali Nemcem, bi iz njega naredili serijskega
zmagovalca . Fant je izjemen talent, delaven in predan , ter s tisto pozitivno notranjo samozavestjo, ki že

sicer talentiranemu športniku pritisne pečat šampiona . Tudi njemu kapo dol … in čim bolj proste roke pri nadaljnji karieri .

 

Pero Mišica je pa tipičen slovenski proizvod z netipično ambicijo, ki jo je posrečeno združil s filozofijo Gorana Janusa.

Ta za razliko od dosedanjih glavnih trenerjev meni, da je Slovenija skakalna velesila in tako tudi deluje . V javnosti,

na trenerski tribuni med tujimi kolegi in znotraj reprezentance. Šest ali sedem moštvenih zmag v zadnjih treh letih
to potrjuje bolj, kot vse drugo ( Avstrijci so bli prav zgroženi ). Na roko mu gre, da so skoki v SLO res obravnavani

kot nacionalni šport. Med vsemi zimskimi športi imajo skakalci v primerjavi s tujimi kolegi še najbolj primerljive pogoje.

Infrastrukturo, skakalnice na vsakem griču, strokovni kader , podmladek ne usiha, prej obratno. Z najnovejšim,

sicer še nedokončanim nordijskim centrom v Planici se bo vse samo še nadgradilo . Skoki so primer, da se da ne

samo z osebnimi projekti, temveč tudi v okviru reprezentance uspešno peljati vrhunski šport z najvišjimi cilji .
Pogoj pa je strokovnost, ambicioznost in sevede, da se ve , kdo ima komando (kdo pije in kdo plača) in kaj je cilj .

Tudi Peter Prevc letos verjetno ne bo osvojil velikega globusa in reprezentanca je nekoliko švohotnejša kot zadnji

dve leti , kar pa meni osebno ne zbija dobrega mnenja o skakačih. Vzponi in padci so del športa, važna je
rezultanta zadnjih let , ki pa je v tem primeru v vzponu z obeti dodatnega izboljšanja. Tudi če primerjamo PP z

nekim drugim PP-jem, je bil Primož Peterka darilo z neba, boemski in skoraj čudež . Sploh se ne zavedate, kaj imate,

so našim takrat govorili tuji trenerji . Peterka ni bil toliko proizvod , kot je bil talent. Trenerji so se učili na njem in

ne obratno. Prevc je bolj delaven in študiozen tip športnika. On ima sedaj adekvatno podporo stroke in mislim, da

ne bo kar tako poniknil iz vrhunskega športa , kot se je to zgodilo Peterki. Nadaljnih deset let uspešne kariere ,

ene dva velika globusa in še kar nekaj kolajn mu želim in prerokujem .

 

 

Še par besed o globalnih in ostalih športih. Zimski športi so seveda specifika severnih celin. Že zaradi vremenskih

pogojev nikoli ne bodo globalni , edino potrenirat se gre kdaj pa kdaj na južno poloblo. Edina globalna športa sta

pravzaprav samo nogomet in atletika. Že pri plavanju izpade črna celina , pri gimnastiki pa še kaj drugega. So pa
zimski športi kljub temu v mnogočem doterani do perfekcije . Konkurenca med narodi ni številna, je pa množičnost npr.
smučarskih tekov v severnih deželah, Rusiji itd … garancija za izjemno visok zahtevan nivo natreniranosti tekmovalcev.

Še dpoing doping se pojavlja, kar je pokazatelj, da je vse skupaj včasih že na limitu. Tudi smučarski skoki in alpsko

smučanje, strokovno in tehnično gledano , niso ravno mačji kašelj . Zahtevna oprema in vedno boljši materiali.

Vetrovniki. Že generacija Primoža Ulage je hodila na vazduhoplovni inštitut v Srbijo trenirat položaj na zaletišču .

Kje sedaj to počnejo sedaj, ne vem točno … menda so nekaj časa počel to celo tu blizu mene, v Guncljah, kjer je
inštitut za turbine . Ne bi blo čudno, ker od tu sta tudi familije Tepeš in Gorišek. . Kakorkoli že , ti športi res niso globalni
in nikoli ne bodo, ampak zato niso nič manj vrhunski in zahtevni. Za menegament, trenerje in za tekmovalce...



#66 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 16. marec 2015, 07:47

Full dobro napisano Silver..

 

Moram pa prepelično oporekat v tisti fazi hude konkurence in doteranega managementa.

 

Dejstvo je da se s temi  športi, morda je izjema biatlon, ki je vojaška disciplina pri teh nordijskih plemenih in Rusih razširjen je pa tut pri ostalih državah kjer imajo Alpe.. ampak bl tko, če nis uspel v fuzbali si pač šel trenirat biatlon, nekak tko kar se je zgodilo recimo Faku.

 

 

V glavnem, čemu zmanjšujem pomen teh svetovnih prvakov in podobnih zadevšn..

 

Predvsem zato, ker niso reprezentativni.. kako lahko rečeš sebi svetovni prvak, če izven  severa Evrope in športno netalentiranih nacij k so Avstrija in Švica.. nobena druga država južne poloble za katere vemo, da so športne velesile,ne sodeluje

 

ni Argentine, ni Avstralije, ni Kitajske, ni ZDA ni Brazilije,  cele črne celine ni, Južne Amerike per se, pa imajo Alpe..

 

 

V bistvu so to bolj ali manj državna prvenstva Norveške in Rusije, ki se jim občasno pridruži kak wannabe iz drugih držav..

 

Za skoke pa itak še bl velja da tle niti 12 držav na svetu ne sodeluje...ker nimajo ne pogojev ne znanja

 

 Pa ne rečem, da so to lahke discipline bohnedej.. ravno nasprotno, upam si celo reči, da bi tudi če bi kšna država več sodelovala v tem družinskem športu, da bi naši še zmer bli na vrhu

 

Je pač tako, germanska disciplina in južnjaška improvizacija, to je tist, kar slovenskega športnika dela tako uspešnega, k se mu pridruži, a se mu žal še ni, balkanski inat, potem imamo zmagovalno kombinacijo

 

 Sicer pa se men recimo Formula 1 zdi še manj merodajen šport kar se sposobnosti tiče, nekaj mi govori, da bi Sainz popapal za mala malca, vse te formula sinčke fotrov..

 

Še zmeraj pa vztrajam, da so planetarni športi tisti, za katere je treba imet v žogco zrolan in selotejpom polepljen papir  in štir kamne.. oziroma tisti, kjer so dovolj roke pa noge..

 

pod milim soncem obsijane

 

 

 :D


prenos.jpg


#67 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 16. marec 2015, 09:04

Kar se tiče sodelovanja, šaman … ja, res je . Pri športu nikoli ni bilo samo to, vedno je bila tudi
tekmovalnost, čast , prestiž , tudi materialne koristi. Že od grških diskopulusov dalje , pa še prej

verjetno . Sodelujem recimo jaz, če grem na Šmarno goro, ampak temu se reče mučenje živali,
ne pa šport .


Očetje sodobnih OI so dolgo časa zelo odklanjal naslednjo fazo športa … t.j. športanje za
denar, odkrito profesionalizacijo športa . Takrat se je lansiral ta slogan...važno je sodelovati .

Je zdržal nekaj časa, potem pa je sčasoma šport postal obsežna panoga, v kateri se vse , kar se
dela, dela za denar. Za denar delajo tekmovalci, funkcionarji, trenerji, maserji, serviserji opreme, 

psihologi, novinarji ... itd . Tina Maze mora neposredno ali posredno plačevat mnogim ljudem, da
lahko tekmuje na takšnem nivoju. In od njenega nivoja je odvisno, ali jih bo lahko plačevala tudi

v prihodnje. Zato je njej važno zmagati, ne pa sodelovati. Če bo sodelovala in bo parkrat
petindvajseta … ne bo več denarja od sponzorjev … trenerji, maserji, psihologi bojo šli drugam .

Ostal bo le še Massi, če jo ima res rad …


 

* * *

 


Se strinjam čist, Pico, da je globalni šport samo tisti, ki se da igrat tudi v palestinskih taboriščih .

Ampak tud tam fantje zgledajo sestradani kot Pero Mišica …

 


Ampak ker si že omenil F1 …ta je pa v enem smislu še manj globalna, kot so smučarski skoki .
Garaže moštev so večinoma v Angliji, pa po ena v Italiji, Nemčiji in Franciji . OK, dajmo zraven

še Japonsko, kjer so že bila in še bodo moštva. Se pa Eclestone obnaša , da je formula globalna,

ker so steze po celem svetu in ker dirke prenašajo tako podnevi, kot ponoči . Pa je v resnici

udeleženih samo nekaj avtomobilskih kompanij. Te so pa res in v resnici globalne.


Ja, v vseh moto športih tehnika predstavlja levji delež zmagovite kombinacije . Ne vem...
po moči deseti voznik v F1 , če bi dobil sedež v Mercedesu, bi verjetno zlahka postal

svetovni prvak. In  Sainz bi vse tele dal v koš , čist verjamem ... Sej je že Nigel Mensell

povedal, kako to gre . V Spaa -ju … v tistem klancu po cilju, ko se zapeljejo navzgor in
potem na slepo zavijejo v levo . Zamižiš, pritisneš gas do konca in upaš, da bo vse v redu.

Jih pa občudujem . Sej verjetno se navadiš … ampak morš imet res korajžo … letet
četrt kilometra po luftu , ali pa mižat pri 320km/h .


 



#68 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 16. marec 2015, 09:17

Absolutno niti za miljon  evrov ne bi skočil nankr z majhne skakalnice kaj šele letalnice, da o tem, da mi že pri 200 km na uro, želodec in vse kar je v njem potuje na hrbet pa do stopal pa v možgane pa nazaj niti posebej ne razpredam
Pa baje da so strmine po katerih smučajo profesionalci pa na bodo to Kurenerji in Skubeti, take, da bi verjetno ob veliki sreči pristal na riti v prvih dvesto metrov tut tisti, ki velja za hudega rekreativca....
Bil je moj kolega k je celo inštruiral smučajne, na eni taki strmini pa ne govorim z kitzbuelhl in Wengen, ampak nek drug smučiše in je rekel, da je to zgledal tko k da si stopil na vrh prepada....
 
Tko da naj se ne sliši da tole podcenjujem sam pravim, da je pač konkurenca velik manjša, .. skratka neprimerljivo lažje je postat Bjorndelen kot pa Messi...
 
Formula pa tak al tak..

prenos.jpg


#69 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 17. marec 2015, 05:25

Formula 1 je ravno toliko šport, kolikor je je Monte Carlo športno mesto ...  icon_smesko.gif  icon_smile_wink.gif



#70 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 18. marec 2015, 21:27

Čakam, da TInca nazaj "namaha" Fenningerjevo :)

 

Ker ji privoščim, da se ji izide,

Ančka je pa itak še mlada in ima čas lovorike pobirati.

Pa pika :)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#71 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 19. marec 2015, 04:41

Tina se je hitro pobrala, saj to je značilno zanjo . Ji od srca privoščim še en globus, zdajle ,

ob koncu kariere . Bo šlo pa na knap . Ančka je huda konkurenca, ampak tudi njej bo v

naslednjih letih v dekolte dihala Michaela Schiffrin in vprašanje je, koliko bo v prihodnje
Avstrijka kos tej mali samozavestni čezlužnici.

 

* * *

 

Tale Planica, ki se prične danes. Včeraj sem se peljal mimo letališča Roberta Časarja , kjer
so ravnokar natovarjali en avtobus Norvežanov. Veselih, da je blo kaj , da ne rečem še zakaj .

Je pa Planice malo manj vesel en drug Norvežan … letošnji tehnični delegat . Zdajle se sprašuje,
kakšno luknjo neki je spet skopal Gorišek. Planica je že od nekdaj znana tudi po tem, da se

″naši″ niso ravno držal vseh določil, ki jih predpisuje FIS . Znana je zgodba v devetdesetih, ko

je Gorišek ponoči , po opravljeni homologaciji letalnice, na pukl poslal par fantov, ki so gladko

odrezal pol metra odskočne mize in tako pridobili še nekaj metrov v krivulji leta . Teh štosov je

Janez Gorišek poln in vedno se mu je zdelo čisto v redu, če je svoje , nedvomno odlično
znanje o letalnicah, uveljavljal tudi na ta način. Tudi zato je nadzornik pred dnevi , ob letošnjem

pregledu letalnice , na hrib pripeljal svojega lastnega geometra in ni čisto nič verjel na
besedo. In s tistim, kar je izmeril, nekaj ni štimalo. O tem pričajo telefonski pogovori ″močnih ljudi″ ,

ki so sledili… po navedbah Jelka Grosa se je v dogajanje vključil tudi Kocijančič, ki ima sevede

močne veze . Letalnica je na koncu dobila zeleno luč, Gorišek se skrivnostno nasmiha v kamere,

kako globoka je luknja, pa ne ve nihče. Bomo zvedel danes iz prve roke … .


 

Meni osebno je krivulja leta v Vikersundu bolj všeč, kot planiška, kjer se leti prav brutalno
visoko nad hrbtom skakalnice . Tudi zato imajo skakalci pred Planico vedno rešpekt . Da tako

mora bit, J. Gorišek razlaga s tem, da je zrak v Vikersundu, ki leži nizko ob morju, precej gostejši

in imajo skakalci pod smučmi za 10 % ″boljšo″ zračno blazino. Torej … za polet 250 m moraš

imet v Planici …. ali večjo višino leta …in/ali globljo luknjo v doskočišču. Najbolje oboje, a ne ?

Čeprav sem tudi jaz ″naš″ , pa malo razumem tudi Hofferja & Co. , ki bodo danes dopoldan požiral

cmoke, ker ne vedo čisto natančno, kaj jih čaka . In delegat je isti, kot je bil tistega leta, ko je
vse skupaj ušlo z vajeti in se je letelo predaleč .  ″Naši″ ga že kibicirajo … naj ne bo preveč bojazljiv .

 

Planice nikol nisem doživel  v živo . Skoke sicer rad spremljam, ampak vse tisto gužvanje in veseljačenje

mi nekak ne gre v plajbo . Sem pa bil na vrhu letalnice nekoč poleti , ko smo se mimogrede , na izletu po
dolini Soče , ustavili tu gor. In povem vam...če bi jaz imel otroke in če bi mi takrat na sence nekdo

prislonil pištolo in rekel … zdej pa , al se spustiš dol, al ti pa enga otroka odpeljemo  ?! 

Maaa ... ne vem, če bi vsi otroc prišli domov ...



#72 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. marec 2015, 08:08

U, silver, kakšen lep post! :)

 

Mimogrede, dober opis čezlužnice ;)

Planico doživela dvakrat,

enkrat kot mula, ko so nas športnike iz OŠ ali sr.š? iz cele regije peljali, enkrat konec sr.š.,

letos me je klapa vabila, pa se nisem odločila ...

Vidiš ne dobro, precej boje lahko spremljaš doma pred ekranom,

družbo moraš imetim da si vzdušje narediš, potem je verjetno pa fino :)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#73 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 08:30

Tina se je hitro pobrala, saj to je značilno zanjo . Ji od srca privoščim še en globus, zdajle ,

ob koncu kariere . Bo šlo pa na knap . Ančka je huda konkurenca, ampak tudi njej bo v

naslednjih letih v dekolte dihala Michaela Schiffrin in vprašanje je, koliko bo v prihodnje
Avstrijka kos tej mali samozavestni čezlužnici.

 

* * *

 

Tale Planica, ki se prične danes. Včeraj sem se peljal mimo letališča Roberta Časarja , kjer
so ravnokar natovarjali en avtobus Norvežanov. Veselih, da je blo kaj , da ne rečem še zakaj .

Je pa Planice malo manj vesel en drug Norvežan … letošnji tehnični delegat . Zdajle se sprašuje,
kakšno luknjo neki je spet skopal Gorišek. Planica je že od nekdaj znana tudi po tem, da se

″naši″ niso ravno držal vseh določil, ki jih predpisuje FIS . Znana je zgodba v devetdesetih, ko

je Gorišek ponoči , po opravljeni homologaciji letalnice, na pukl poslal par fantov, ki so gladko

odrezal pol metra odskočne mize in tako pridobili še nekaj metrov v krivulji leta . Teh štosov je

Janez Gorišek poln in vedno se mu je zdelo čisto v redu, če je svoje , nedvomno odlično
znanje o letalnicah, uveljavljal tudi na ta način. Tudi zato je nadzornik pred dnevi , ob letošnjem

pregledu letalnice , na hrib pripeljal svojega lastnega geometra in ni čisto nič verjel na
besedo. In s tistim, kar je izmeril, nekaj ni štimalo. O tem pričajo telefonski pogovori ″močnih ljudi″ ,

ki so sledili… po navedbah Jelka Grosa se je v dogajanje vključil tudi Kocijančič, ki ima sevede

močne veze . Letalnica je na koncu dobila zeleno luč, Gorišek se skrivnostno nasmiha v kamere,

kako globoka je luknja, pa ne ve nihče. Bomo zvedel danes iz prve roke … .


 

Meni osebno je krivulja leta v Vikersundu bolj všeč, kot planiška, kjer se leti prav brutalno
visoko nad hrbtom skakalnice . Tudi zato imajo skakalci pred Planico vedno rešpekt . Da tako

mora bit, J. Gorišek razlaga s tem, da je zrak v Vikersundu, ki leži nizko ob morju, precej gostejši

in imajo skakalci pod smučmi za 10 % ″boljšo″ zračno blazino. Torej … za polet 250 m moraš

imet v Planici …. ali večjo višino leta …in/ali globljo luknjo v doskočišču. Najbolje oboje, a ne ?

Čeprav sem tudi jaz ″naš″ , pa malo razumem tudi Hofferja & Co. , ki bodo danes dopoldan požiral

cmoke, ker ne vedo čisto natančno, kaj jih čaka . In delegat je isti, kot je bil tistega leta, ko je
vse skupaj ušlo z vajeti in se je letelo predaleč .  ″Naši″ ga že kibicirajo … naj ne bo preveč bojazljiv .

 

Planice nikol nisem doživel  v živo . Skoke sicer rad spremljam, ampak vse tisto gužvanje in veseljačenje

mi nekak ne gre v plajbo . Sem pa bil na vrhu letalnice nekoč poleti , ko smo se mimogrede , na izletu po
dolini Soče , ustavili tu gor. In povem vam...če bi jaz imel otroke in če bi mi takrat na sence nekdo

prislonil pištolo in rekel … zdej pa , al se spustiš dol, al ti pa enga otroka odpeljemo  ?! 

Maaa ... ne vem, če bi vsi otroc prišli domov ...

 Če se bo vključil židovski lobi ali šamanovi Rotschildi potem Fenningerjeva nima šans proti mladi hebrejki z ameriškim državljanstvom..wink.png

 

jst grem prvič letos po službeni dolžnosti, iz pripovedi je pa to tko.. 20-30 tavžent ljudi, tavžent jih gleda, ostali so obrnjeni proti jurčkom in ošterijam.. proti koncu jih 15% ve kdo je zmagal, hop hop hop in ostali klici, ki se na televiziji slišijo k navijaški, so pa v bistvu navijanje rdečenosih alpidov da tist alpid v enem dušku zeksa pir žganjico ali kako drugo priložnostno alkoholovje...

 

 V glavnem po Planici pa dolina pod Poncami spominja na center za neravnanje z odpadki... deponijo..

 

slovenski nacionalni šport, pač ne more bit drgač od nacionalne folklore..


prenos.jpg


#74 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 19. marec 2015, 08:52

Bere se kot divji zahod , ne pa idilična zahodna Slovenija biggrin.png . Nekoč je blo to menda bolj romantično...takrat še , ko je vlak  pripeljal skor do vznožja .

Pa tisti Rožmanov radijski prenos izpred ne vem kolko let :

                                                                      ... in skakalec se sonožno poganja po zaletišču ... še malo in odskočil bo ... odrinil je ... že leti ... v lepem elegantnem predklonu

                                                                        ... ali slišite frfotanje hlač v vetru  ? ... Iiiiiiin pristal je .... v lepem telemarku .

 

 

Sem vama vseeno kr malo fouš , ker sta bila oz. boš tam, pa čeprav v družbi rogatih Norvežanov, do pasu slečenih Poljakov in vseh ostalih "naših" wink.png

 

Apchih Krechovo sem imel pa na sumu, da je športnica ... flowers.gif



#75 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. marec 2015, 09:09

Apchih Krechovo sem imel pa na sumu, da je športnica ... flowers.gif

V penziji :)


... Say what you mean
And mean what you say ...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0