Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šport 2014


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
150 komentarjev na to temo

#76 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 09:23

Krechova tekmuje v takem športu, kjer je konkurenca huda in velik ljudi se s tem ukvarja, tako da je to prava športnica..

Moram pa povedat da se mi Švedinja  Flu Grippen  zdi bolj talentirana


prenos.jpg


#77 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 19. marec 2015, 09:36

grippnova je tak štor. da jo  je treba z googlom iskat  ...  wink.png biggrin.png biggrin.png 



#78 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 09:39

Starejši se spomnimo Grkinje Pertussis,to je bil talent, sam klinc k so jo na dopingu dobil


prenos.jpg


#79 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. marec 2015, 10:07

Učim dijake v športnih oddelkih in mi je zanimivo opazovat, kako se športniki v različnih športih po karakterju, pa tudi po vrednotah in odnosu razlikujejo. Zdej ne vem, a je to zaradi športa, ki jih oblikuje, al pa določeni športi privlačijo določen tip ljudi. Kakorkoli, moja lestvica bi bila približno taka: smučarski tekači ga zmagajo - skromni, spoštljivi, a osebnostno močni, vztrajni in zanesljivi, sledijo jim veslači in skakalci, velika večina teh športnikov so zelo fajn ljudje. Potem so športi, kjer imaš take in drugačne - plavanje, atletika, smučanje, odbojka...najdejo se zelo fajn, pa tudi taki s težkim karakterjem, velikim egom. Na konec lestvice pa bi dala fuzbalerje in hokejiste, s temi imamo pa najslabše izkušnje. Domišljavi, vzvišeni, agresivni in pogosto arogantni, ne samo do učiteljev, tudi do sošolcev. Izjeme od tega žal precej redke. Tudi tenisači znajo bit mal te baže - tenisa se še vedno drži ena elitnost in to se pozna. OK, to je samo mal opažanja, za nazaj in kot zanimivost, saj ne gojim nekih predsodkov. Vsako leto, ko dobim novo generacijo športnikov, se zavestno "resetiram" - jih obravnavam z nule, pa tud med letom jim dam priložnost, da se pokažejo drugačni, da razvijejo poleg športnih tudi človeške kvalitete.



#80 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 10:12

 naštela si babje in moške športe, pri moških je agresivnost bl prisotna zarad testosterona, česar recimo pri skakačih in smučarjih tekačih ni, ker mutirajo šele pri 30 letih.. kocine pa jim zrastejo ene 5 let kasneje..


prenos.jpg


#81 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. marec 2015, 11:17

Ne zastopim čist dobr - a smučarski skoki in biatlon so babji športi? Je pa najbrž res, da se pri hokeju in fuzbalu spodbuja agresivnost in napihovanje ega, pri teku (sploh pri biatlonu), pri skokih in veslanju pa nadzor nad čustvi in koncentracijo in to se pozna na karakterju. Možno je tudi, da določene obremenitve (vzdržljivostne) res malo zabremzajo ali pa omilijo intenzivnost pubertete pri fantih (ampak tole zdaj govorim na pamet - ne vem, če je to res) kake druge pa to še ojačujejo. Vem, da so, na primer, v indijanskih plemenih pubertetniške mulce gnali na pohode, gotov tud zato, da so mal lažje krotili stranske učinke izbruhov testosterona ..schwitz.gif. A, ja, no še to: tud judoisti so v glavnem fajn, mogoče zato, ker vse napetosti in agresijo spravijo ven na treningu, ego jim pa sproti uravnavajo močnejši tekmeci, ki jih vsake tolk namlatijo icon_smile_tongue.gif​ . No, še vedno priznam, da je to pogled ženske. icon_smile_kisses.gif



#82 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 11:40

 normalno razvit moški ne more skakat na smučeh ;) Pa poslušte intervjuje teh smučarskih skaklcev vsi otroški glaski falzeti alti, Ko si peterko poslušal na vrhuncu kariere po radiu si mislil da intervjuvajo osmošolce kam bodo šli naprej v srednjo šolo

 biatlonci  pa smučarski tekači pa tut no 50 kil s postlo...

 

 ne ločim al je margit bjergen al je bjorndelen vsi enake postavce

 

smučarji pa že morjo bit deci k se šika

 

Tko da jasno je, da najprej prezenca, potem pa popularnost formirajo mladega človeka tudi pri vedenju do sošolcev in učiteljev

če si srednješolska zvezda v basketu, boš bl samozavesten k da si prvi v hitri hoji..

 

 sej se zastopmo a ne?


P.S. tenisače pa foter v Bmwji v šolo pripele zato samozavestni in popularni med pleh p..mi 


prenos.jpg


#83 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 19. marec 2015, 11:40

Sinteza vajinih teorij bi bila, da so vsi v redu ljudje pravzaprav ženske? 



#84 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 11:53

 ne ker ženske v omenjenih športih pa izgledajo k moški, se obnašajo k moški imajo zadnjice in dojek k moški.. tut glas mal globji od povprečne ženske

 

 skratka navedeni  zimski športi so nek skupek hormonskega neravnovesja...

 k se ne ve al si tč al mš

 

 in pravzaprav sodijo v nov bodoči brezspolni družinski zakonik..

partyy.gif


prenos.jpg


#85 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 19. marec 2015, 12:02

Res nisem bila do zdaj pozorna, ampak precej smučark se mi zdi prav lepih in ženstvenih. Ali sem kaj spustila? 



#86 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 12:08

Res nisem bila do zdaj pozorna, ampak precej smučark se mi zdi prav lepih in ženstvenih. Ali sem kaj spustila? 

 tekačice, o tekačicah in biatlonkah je bilo govora


prenos.jpg


#87 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 12:12

Btw sem glih bral v Ekipi razmišljanje enega novinarja v čem je slovenskost Jakova Faka, recimo, če se vrnem še na eno drugo debato.?

in zakaj smo s Fakom navdušeni nad  Bedenetom ,tenisačem, ki bo igral za Veliko Britanijo pa ogorčeni...


prenos.jpg


#88 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. marec 2015, 13:09

Če gledamo športnike po moškem izgledu, definitivno (no,vsaj za moj okus) zmagajo veslači - kako pa ti tipi dobr zgledajo! icon1_thumbup.gifsrcoci.jpg, pa še psiho imajo večinoma precej fajn - spada k ravnovesju čolna na vodi najbrž in usklajevanju veslanja v dvojcih in četvercih  ...  Tako da ni nujno, da gre moškost skupaj z napihnjenim egom, agresivnostjo in aroganco. Skakalci so pa res bolj osnovnošolski fantki, ja.  



#89 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 13:22

https://www.youtube....h?v=v7qKEF0FT4Q


veslači so bl piflarčki, tko k vaterpolisti zato prilagam tale štiklc


prenos.jpg


#90 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. marec 2015, 14:41

Pa odkod tebi ti psihološki profili biggrin.png. No, sej, če prov pomislim, z veslači ponavadi res ni težav v šoli, torej so mogoče res piflarji, ampak ne čist stereotipni, pa tud so izjeme, majo tud svoje špure, hehe.



#91 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. marec 2015, 15:09

biggrin.png biggrin.png biggrin.png

 

 veš kako je z veslanjem do nekega kruha ne boš prišel, zato je treba še kej več narest iz sebe.. običajno pa tile športniki, ravno zaradi vztrajnosti ki jo dobijo s športom, reda ki ga dobijo s športom imajo kr urejeno akademsko pot če se ji lahko tako reče

za razliko od fuzbalerjev ki imajo babe avto in dnar še pred polnoletnostjo..in ki si seveda če so pri brcanju kolikor tolikor uspešni lahko drugače zagotovijo eksistenco..

 

v bistvu so pa mene veslači kr nerviral zarad tega.. postavni lepi, z dobrimi ocenami tako da 

 

mal sm bil ljubosumeninno.gif


prenos.jpg


#92 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. marec 2015, 09:22

http://www.rtvslo.si...skritega/360906

 

Al pa tole, ne vem kaj naj bi komentiral...

 

Me pa vseen zanima, kje so tile mladci zaposleni, kdo jim krije vse te stroške,, in predvsem..., kar me zanima pri vseh alpinistih, a kdaj  vsaj za hipec pomislijo na ženo otroke, bolno mater tm v zapečku??

 

 kak vrhunec egoizma mora bit njihov karakter..

 

so pa uspešni v šoli


prenos.jpg


#93 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 20. marec 2015, 17:37

Amen !



#94 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. marec 2015, 18:32

 Bomo videli če je res, brezotova lestvica pravi da je Severin Freund Buda, Peter Prevc, je pa sicer višje od človečka T je pa  2, 3 pod človečkom M in džavolčičem R

Torej mu do Bude manjka  vsaj še 4,5


prenos.jpg


#95 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 20. marec 2015, 18:50

Vredno Bude je tud naše petje himne . Kolikor se spomnim, samo še Angleži in Irci svojo pojejo
tko prostodušno in naglas. Pa Liverpoolovi navijači svojo You ll never walk alone. Ostali narodi

jo v glavnem brundajo in si jo mrmrajo v brado.


Po premnogih poslušanjih Zdravljice mi grejo dostikrat še vedno kocine pokonci, pa če je to
v dvorani, na štadionu, al pa tko kot danes , pod Poncami .



#96 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 20. marec 2015, 19:19

 Bomo videli če je res, brezotova lestvica pravi da je Severin Freund Buda, Peter Prevc, je pa sicer višje od človečka T je pa  2, 3 pod človečkom M in džavolčičem R

Torej mu do Bude manjka  vsaj še 4,5

laugh.png laugh.png laugh.png



#97 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 20. marec 2015, 20:09

Vredno Bude je tud naše petje himne . Kolikor se spomnim, samo še Angleži in Irci svojo pojejo
tko prostodušno in naglas. Pa Liverpoolovi navijači svojo You ll never walk alone. Ostali narodi

jo v glavnem brundajo in si jo mrmrajo v brado.


Po premnogih poslušanjih Zdravljice mi grejo dostikrat še vedno kocine pokonci, pa če je to
v dvorani, na štadionu, al pa tko kot danes , pod Poncami .

 Jaz pa moram povedat, pa nočem bit oziroma izpast partibrejker, da je ravno naša himna povsem pod nivojem, če je bilo treba kej hrant iz socializma je bila stara slovenska himna

https://www.youtube....h?v=09MD99kHqYU

 

ne pa ta gostilniški zmazek..


https://www.youtube....h?v=n_c7sYS8no4

 

da o tej ne govorim ta ti mravljince dela brez zmage


prenos.jpg


#98 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 21. marec 2015, 05:20

Nisem govoril o tem , katera naj bi bila, temveč o tem, kako jo ljudje doživljajo in da jim jo ni nerodno na glas zapet.

Mene osebno tudi nič ne moti, da je Zdravljica zdravljica in ne ep o Gilgamešu.

Ne glede na tvoje mnenje pa upam, da jo danes zopet čuješ tam gor in da ti mogoče kkšna kocina vendarle  skoči pokonci ... icon_smesko.gificon_smile_wink.gif



#99 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. marec 2015, 09:24

http://www.rtvslo.si...skritega/360906

 

Al pa tole, ne vem kaj naj bi komentiral...

 

Me pa vseen zanima, kje so tile mladci zaposleni, kdo jim krije vse te stroške,, in predvsem..., kar me zanima pri vseh alpinistih, a kdaj  vsaj za hipec pomislijo na ženo otroke, bolno mater tm v zapečku??

 

 kak vrhunec egoizma mora bit njihov karakter..

 

so pa uspešni v šoli

 

Konkretno Prezelj (ki sicer srečuje abrahama), on je profi fotograf in gorski vodnik, včasih je bil formalno zaposlen v vojski, tako kot veliko drugih s statusom vrhunskega športnika (npr. biatlonci, tekači, nekateri smučarji ... tudi Majdičeva je vojakinja). Zasluži najbrž dovolj, da ima tudi družina kaj od tega, je pa zagotovo precej odsoten. Vsaka vrhunskost ima tudi drugo plat kolajne, ki je javnost ne vidi, familija pa še kako občuti. Tudi vrhunski znanstveniki, gospodarstveniki, umetniki so veliko odsotni iz familije. Včasih so se vrhunske odprave delno financirale iz državnega budžeta za vrhunski šport, delno so bile sponzorirane od podjetij, pa mladci so v glavnem kar precej sami oddelali - npr. višinska dela, ki so kar dobro plačana, ali pa učenje smučanja v smučarskih šolah ipd. Dokler živiš pri tastarih in nimaš familije, kar nekako znese. Uspešnost v šoli pa ob tem šepa, eni res zraven še pridno študirajo, eni pa vlečejo študentske statuse v nedogled. Včasih je to čist dobro zneslo, zdaj pa najbrž ne več. Dobijo pa najboljši zato več denarja iz marketinških pogodb - turno smučanje in gorski športi so vedno bolj popularni in oprema postaja velik biznis. Alpinisti so mal posebni ljudje - imajo ogromno volje, energije, vztrajnosti in so pripravljeni marsikaj potrpet - ne pa živet brez hribov. Egoizem? Ja, mogoče v enem vidiku res, čeprav je Prezelj drugač fajn človk. Če mene vprašaš, bi imela rajš srečnega alpinista, ki je takrat, ko je prisoten, fajn, kot kakega zamorjenega nergača, ki je vsako popoldne in vse vikende doma in najeda celi familiji, pa čeprav bi fajn živeli od njegove plače. 



#100 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. marec 2015, 20:52

Ne vem kako ti, ampak vem, da mene, če teden dni ni z njima, to moja otroka čutita in to zelo.. Da vi pa visel v steni Nanga Arafata, tri mesece,ne vedoč ali bom sploh nazaj prišel..

Zakaj, zaradi tega ker ne morem živet brez hribov?

Potem bi se odgovorno kastriral pri 18ih..

 

Bil danes na Planici..  

 

Whatever_anim.gif eekblue.jpg icon_smile_dead.gif

 

Povedali so mi da je hudo, da pa je tako hudo, si pa nisem mogel niti predstavljat..

 

igram green card lottery.. partyy.gif


prenos.jpg





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0