Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali je Bog neosebna sila?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
53 komentarjev na to temo

#26 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2014, 18:43

krišna je imel rad ženske, in čeprav se tvoja transcendenca ne more primerjat z njegovo ... mu ni škodovalo ...

nasprotno ... tantra je sinergija ... 

krišna je vedno znova in znova priletel na zemljo s svojim letečim krožnikom samo zaradi sexa .... 

samo bog ve, kaj je vse nategnil ... laugh.png laugh.png laugh.png  ... 

 

zato : ne ti meni tralala ... biggrin.png

 

Nisi še dojel Krišnovih aktivnosti z gopijami, ki niso navadne ženske. Kako bi le, dokler si ljubosumen Nanj. Namen tantre je določena regulacija seksa, da ga lahko s spoznanjem sebe kot čista zavest popolnoma opustiš. Vprašaj spoznane tantrike. Od tam lahko napreduješ do ljubezni do Boga, Krišne.   



#27 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2014, 18:51

fant ... nisem ljubosumen nanj ... in gopije so pedri (moški) ...

že davno sem prebral tudi te njegove nagone v krišnovi literaturi od prabhupade ... 

 

laugh.png laugh.png laugh.png

 

a nisi tega vedel ??? 

 

Vem, ampak nisi še dojel, ker si ljubosumen nanj in to je to kar ti povzroča bolečino. Če ližeš kozarec medu, ne morš vedt kašn okus ma med. Za okusit med je potreben postopek, ki pa ga ti še nisi sprejel, a hkrati popolnoma zmotno pametuješ glede medu, neizpolnjen.



#28 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2014, 18:56

ma nisem ljubosumen na pederčke ... laugh.png laugh.png laugh.png

 

Neki sem še dodal zgori. 

 

Nisem reku na pederčke, ampak na Boga, Krišno. Samga sebe varaš. 



#29 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:00

jasno da ... če varaš, vedno varaš sebe ... 

 

Kar pa ti ni več potrebno.



#30 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:03

1. Jezus je ustanovil eno pravo krščansko vero. Zato mora danes biti le eno telo ali skupina pravih častilcev Boga Jehova. (Janez 4:23, 24; Efežanom 4:4, 5) Biblija uči, da po ozki poti, ki vodi vživljenje, hodi le nekaj ljudi. (Matevž 7:13, 14)

2. Biblija je napovedala, da se bodo po smrti apostolov v krščansko občino pritihotapili napačni nauki in nekrščanske praktike. Možje bodo odtegnili vernike, da bodo posnemali njih namesto Kristusa. (Matevž 7:15, 21–23; Dejanja 20:29, 30) Zaradi tega opažamo toliko različnih ver, ki trdijo, da so krščanske. Kako pa lahko prepoznamo prave kristjane?

3. Najizrazitejša oznaka pravih kristjanov je njihova resnična medsebojna ljubezen. (Janez 13:34, 35) Ne učijo se misliti o sebi, da so boljši od ljudi drugih ras ali druge barve kože. Niti se ne učijo sovražiti ljudi iz drugih dežel. (Dejanja 10:34, 35) Zato ne sodelujejo v vojnah. Pravi kristjani so drug do drugega kot bratje in sestre. (1. Janezov 4:20, 21)



Pravi kristjani se ljubijo med seboj, spoštujejo Biblijo in oznanjujejo Božje kraljestvo

4. Druga oznaka prave vere je to, da njeni člani zelo spoštujejo Biblijo. Sprejemajo jo kot Božjo Besedo in verjamejo temu, kar pravi. (Janez 17:17; 2. Timoteju 3:16, 17) Imajo jo za pomembnejšo od človeških zamisli ali običajev. (Matevž 15:1–3, 7–9) V vsakodnevnemživljenju skušajoživeti, kot jim Biblija svetuje. Zato ne oznanjujejo eno, delajo pa drugo. (Titu 1:15, 16)

5. Prava vera mora tudi častiti Božje ime. (Matevž 6: 9) Jezus je z Božjim imenom, Jehova, seznanjal druge. Pravi kristjani morajo delati ravno tako. (Janez 17:6, 26; Rimljanom 10:13, 14) Kdo so ljudje v vaši skupnosti, ki drugim pripovedujejo o Božjem imenu?

6. Pravi kristjani morajo oznanjevati Božje kraljestvo. Jezus ga je. O Kraljestvu je vedno govoril. (Lukež 8:1) Svojim učencem je zapovedal, naj oznanjujejo to isto sporočilo po vsej zemlji. (Matevž 24:14; 28:19, 20) Pravi kristjani verjamejo, da bo samo Božje kraljestvo prineslo pravi mir in varnost tej zemlji. (Psalm 146:3–5)

7. Jezusovi učenci ne smejo biti del tega hudobnega sveta. (Janez 17:16) Ne vpletajo se v svetne politične zadeve in družbene prevrate. Ogibajo se škodljivega vedenja, praktik in drž, ki so običajni v svetu. (Jakob 1:27; 4:4) Ali lahko prepoznate versko skupino v vaši skupnosti, ki ima te oznake pravih kristjanov?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#31 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:05

pravim : če / ko

 

in vsi po vrsti tudi varamo na tak ali drugačen način ... 

 

Ne vsi.

 

Dost sem ti povedal, delaj kar želiš.

 

Če koga zanima še kaj (domoljubka je večkrat rekla naj ne neham), me lahko komot vpraša še naprej.



#32 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:08

Marija pomagaj yes.gif



#33 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:16

fant , tudi ti varaš ... in to samega sebe ...

in tudi osebno tukaj na forumu sem te ujel na laži ... in sem ti takrat takoj povedal ... 

 

Se ne spomnem. Kaj da naj bi se lagal? Misliš glede "mojih" otrok?



#34 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:22

mgd, čas je, da prestopiš k jehovim yes.gif

zna bit, da spoznaš kako frišno biggrin.png



#35 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:25

mgd, čas je, da prestopiš k jehovim yes.gif

zna bit, da spoznaš kako frišno biggrin.png

 

Ni potrebno.



#36 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:36

Bog je po svoji vsemogočnosti tako neosebna sila (en aspekt) ko tudi Vrhovna oseba. 



#37 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:38

Bog je po svoji vsemogočnosti tako neosebna sila (en aspekt) ko tudi Vrhovna oseba. 

bučke, al pa tikve yes.gif



#38 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:42

če prestopi, mu anda zrihta devico ... 


Si pa pokvarjen do obisti!
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#39 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2014, 19:50

torej si začel brat od začetka ... vzpodbudno ... wink.png

 

Že od začetka berem od začetka do konca. Še vedno mi nisi odgovoril na kateri laži bi me naj ujel?



#40 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. avgust 2014, 09:25

To kar je Vsevišnji Gospod, Bog, Šri Krišna počel oz. počne z gopijami nima nobene veze s seksom niti tantro. Tega se ne da razumet drgač kokr po njegovi milosti, ki sestopi do predane mu duše. Ljudje, ki se poistovečajo s telesom si želijo seksat, ker mislijo da je to njihova potreba oz. zadovoljstvo. Ampak ker oni niso telesa, ampak duše, jih tako zadovoljevanje telesa, ki daje le površinski in začasen efekt, ne more izpolnit, ampak jih ščasoma pripelje v frustracijo. Ko jim to trpljenje postane neznosno, se vprašajo za rešitev. Za nekatere je možno, da takrat že takoj sprejmejo teistično pot odpravljanja izkoriščanja in razvijanja čiste ljubezni, za nekatere pa najprej le ateistična, v smislu, da zmanjšujejo oz. regulirajo telesne potrebe ob meditaciji na sebe kot praznino (budizem) ali čisto zavest (impersonalizem) pri katerem je ena izmed možnih praks napredovanja tudi tantra, kar jim najprej da nek oddih od trpljenja in uvid v naravo in rezultat izkoriščanja oz. poželenja. Postopoma so pripravljeni dojet in sprejet tudi služenje Boga. Takrat so šele zmožni dojet kdo je v resnic Krišna in kdo so gopije in kaj je čista ljubezen med njimi. To je na čisti duhovni ravni in nima nobene zveze z materialnim poželenjem ali prakso tantre. V bistvu šele ko začneš razvijat ljubezen do Krišne, se lahko v celoti odrešiš od problema materialnega poželenja in trpljenja, ki ga prinaša. Tantra je le vmesni korak pri zdravljenju, za tiste, ki ne morejo ali nočejo takoj sprejeti prakse razvijanja ljubezni do Boga, Šri Krišne.  



#41 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. avgust 2014, 10:35

Hvala za razlago v poučnem tonu. Nisem prepričana, da jo potrebujem, zanimivo pa, da imaš ti potrebo meni razlagat.

Moj namen je bil vprašat Andrejo, kako ona res misli in preprišana sem, da se je dalo razbrat, da imam sama mnenje okoli ozke poti razdelano.

 

Zakaj pa si jo ti spraševala kako ona res misli (oz. če je res prepričana), če pa je že napisala tako kot misli? S tem si indirektno izrazla svoj dvom v svoje mnenje glede ozke (pravilne) poti, ki ga poznam že od prej in ki si ga izrazla spet v tem postu, zato sem tako napisal. 



#42 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 6. avgust 2014, 11:02

tud špegu ni več tisto kar je včasih bil biggrin.pngbiggrin.png



#43 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. avgust 2014, 11:08

Ti imaš potrebo videt, da jaz kaj ne razumem. Ne klobasaj zdaj tukaj, da je kaj drugače in ne me prepričevat, kaj jaz mislim. Lahko imava šum v komunikaciji, vendar je tu v igri še tvoje slepomišenje in ali igranje glupega. Namreč, če res ne vidiš, da sam isto počneš kadar razumeš napisano drugega, vprašaš dalje pa zgolj zato, da se prepričaš o ozadju povedanega, potem morava debato zaključit. Točno isto ti počneš, mene zdaj tu preprečuješ, da ne razumem prebranega.

Tudi tvoj špegu je za pobrisat, ne samo naš. Ko boš to razumel, boš vreden mojega časa debatirat s tabo.

 

Čau.

 

:)

 

Nisem napisal, da nisi razumela prebranega, ampak da si indirektno izrazla svoj dvom v svoj prav glede ozke (pravilne) poti :) Z iskrenostjo preveri če drži. Jaz včasih sprašujem dalje, če ne razumem ali da se prepričam, če sem pravilno razumel, včasih če pa razumem pa zato, da poskusim prikazat pomankljivost, če jo vidim.     



#44 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 6. avgust 2014, 11:32

Faaaak, res si sitn kt podrepna muha, mgd.

 

Ti zlo rad uporabljaš prispodobe. Bom še jst dal eno.

 

Mene v principu muhe ne motjo. Clo zanimiv mi je, zgodaj spomladi, ko sonce posije in pridejo une ta ogromne na kak napol gnil jabuk na terasi. Velikrat jih opazujem, kako srkajo cukr iz une gnilobe, občudujem njihovo vztrajnost in jim včasih še pomagam, tko da zmečkam jabuk , da je več soka. Al pa une muhe, zapljunkarice, me fascinirajo, kolk hitr zavohajo crkovino in s kakšno vnemo začnejo kuj odlagat jajčeca na crkovino. In to ne jajčeca, cela jajca. In kolk. Enkratno. No, da se ne oddaljim od teme. Očarajo me s svojim delovanjem, s vojim zgledom, tko da jih dostkrat posnemam. Ne v odlaganju jajc, v vztrajnosti pak.

 

Medtem k pa podrepne muhe, tiste sitne, k ti skačejo po glav, po rokah, po nogah in to najraj glih takrat, ko hočem popoldne mejčken mrknt, povzročijo s svojim vtikanjem vame glih kontra efekt. Ne le, da jih hočem pregnat, pobit, spodit...še zasovražim jih.

 

Mislm, a ti je jasn? Če so tud drugi Krišnovci tolk zatežen kt ti, tolk vsiljivi, jih ne maram videt, kva šele bit v kontaktu z njimi.

 

Bod za zgled s svojim delovanjem, daj nekaj, kar je vredno posnemat, ne pa težit. In če že težiš, govor iz sebe in o seb, ne pa razlagat drugmu, kok je revko in kako dela vse narobe. Piš o seb...če češ, da te kdo vsaj poskuša razumet in slišat.

 

icon_smile_kisses.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#45 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. avgust 2014, 12:36

Bog nobenga ne sovraž in tisti, ki so v kontaktu z njim tud ne. To škodje. 



#46 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 6. avgust 2014, 13:04

Bog nobenga ne sovraž in tisti, ki so v kontaktu z njim tud ne. To škodje. 

 

verjamem


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#47 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. avgust 2014, 13:19

Mu pa določene aktivnosti niso všeč, ker ve, da jih spravljajo v probleme, ampak jih zarad tega vseeno ne sovraži ali jim škoduje. Niti ne trpi zarad tega, mu je pa iz sočutja žal (kar ne povzroča trpljenja ampak eno izmed oblik sreče) in jih zato vzpodbuja naj se odločijo delovat prav, v svoje dobro. Iz ljubezni je to. Isto je s tistimi, ki imajo dejanski stik z njim.   



#48 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 6. avgust 2014, 17:00

https://www.youtube....h?v=UdkdBOBa4g8



#49 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 6. avgust 2014, 17:10

približno takole izgledajo naši bogovi...

 

http://www.imdb.com/title/tt1392170/



#50 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 6. avgust 2014, 17:32

najlepša manifestacija boga je ženska ... 

ja, v tem filmu res

je pa koncept upravljanja zelo podoben wink.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0