Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Egipčanske piramide


  • Prijavi se, če želiš komentirati
35 komentarjev na to temo

#1 zoey

zoey
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 18. januar 2003, 01:00

Tako lepe, tako veličastne. Še vedno ostajajo skrivnost. Predvsem je skrivnostna gradnja teh piramid.

Zoey

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. januar 2003, 01:00

kdo upa trdit, da so bile piramide narejene iz načrtov´´vesolja?
....je res, ko se bo Sfinga dokončno okrušila´, da bo konec ...
Koliko Prave Energije je okrog Egipčanskih piramid?
zakaj so ravno take oblike; ravno take pravilne mere.....al res povezujejo druge dele vrhov sveta....
ja ja, vse je privlačno raziskovat in slišat Objavljena slika


P°k0w<


#3 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 19. januar 2003, 01:00

Fascinirala me je ideja, da so jih gradili z ljubeznijo. Dejstvo je, da je človek sposoben ogromnih naporov takrat, kadar ljubi, ali sovraži. Le, da sovraštvu prej zmanjka goriva. Ljubezni pa ne. Faraoni - pravo božanstvo.
Piramide pa vmesna postaja na poti v nesmrtnost. Saj. Hlepenje po nesmrtnosti.
So pa pustili sledi....in to KAKŠNE! (joj, sem nekam zasanjeno razpoložena danes...)
Ne le to. Koliko znanja so posedovali. Balzamiranje. Kajti faraon je le potreboval telo:))
Pa zapletenost hodnikov. Pa pasti...in poslikave, ki niso samo to.


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#4 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

Mene pa pri Egiptu fascinira še nekaj drugega.

Kako so gradili piramide je več teorij, kar pomeni, da je tudi možnosti več in to vsekakor ni neznanka ali nemogoče. Je pa zelo veliko podvig.

Tak podvig pa zmore samo skupnost - država, ki je vsaj do neke stopnje demokratična. Da piramid niso gradili sužnji so dokazali z grobovi in stanovanji delavcev, ki nikakor ne morejo biti od sužnjev.

Torej so piramide in druge sakralne objekte grdili svobodni delavci. Tako je bil Egipt neznansko bogata država, verjetno na svetu trenutno ni tako bogate države (mogoče Kuvajt ali Arabski emirati) in tudi demokratičen, da so delavci prostovojno delali take stvaritve.

Pa tudi tak razvoj znanosti ni mogoč v diktaturi in tudi trajanje Egiptovske države je presenetljivo dolgo. Tudi to kaže na to da ni bila diktatura ampak neke vrste demokracija.

Hmm, res zanimiva država ...

Ja, skrivnosti v gradnji piramid pa sploh ni veliko, niti v njenih funkcijah in oblikah. Veliko je že pojasneno. Skrivnostno je le za to, ker smo tako samovšečni in si težko predstavljamo, da je lahko včasih obstajala država s takim znanjem in takim bogastvom. Pa je. Nič pa ni večno, tudi naša civilizacija ne.

Ja, uporabljali pa so univerzalna znanja narave in vesolja.

Uf, pa pisava. To jim je omogočilo še večji razvoj. Ni bilo potrebno vsaki generaciji znova odkrivati kolesa, ker so lahko prebrali in nadaljevali od tam, kjer so predhodniki končali.

Ojoj, sem se razpisal. Ja, tudi mene že od nekdaj fascinira Egipt. Obstaja ali je obstajalo tudi mnogo civilizacij, ki so imele enkao znanje le da niso imele tako močne želje pustiti večni podpis svojega obstoja. Ja, no, zato jih pa tudi manj poznamo ....

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#5 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 26. januar 2003, 01:00

Ja Egipt. Nova raziskovanja, ki segajo že v obdobje še ne dovolj znane 0-te dinastije, ko je bil Egipt razdeljen v dve državi Spodnji in Zgornji ter črnska civilizacija Nubijsko kraljevstvo, so našli 6000 tisoč let stare ploščice, ki nakazuje na to da je ipak zibelka prve pisave in ne kot do sedaj Sumerska civilizacija. V tem času ko se je razvijala klinasta pisava v Sumerski civilizaciji ob Evfratu in Tigrisu, so imeli že v Egiptu sofisticirano-razvito hieroglifsko fonetično pisavo. Prve piramide so začeli graditi pred približno 4500 leti pred našim štetjem. Za predstavo koliko je to nazaj, si vzamemo primer kraljico Kleopatro zadnjo vladarko starega Egipta. Kleopatra je skoraj enkrat bližje našemu času, kot tistemu ko so začeli graditi piramide. Ha ta je pa zelozelo dolga.
Ja sam ka mali pao s lipe

#6 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

O piramidah je bilo popisanega že veliko papirja in papirusov.Veste da so piramide pri Gizah zgrajene točno na središču oz. na težišču vsega kopnega,kolikor so v višino so tudi v globino,da je bil v davnih časih vrh piramid iz kristala in da so bile stranice pokrite z marmorjem in granitom,ter so se bleščale v soncu?Kako jim je to vspelo?NLP- ni dvoma da so imeli prste vmes.Delavci so opravljali prostovolno delo za faraona,verjeli so da bodo tako zaslužili nesmrtnost in mesto poleg faraona.Manipulacija faraonov ali dejstvo.Je religija res opij ljudstva(Marx)ali odrešitev.[?]

#7 domenb

domenb
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 17. februar 2003, 01:00

Res so nekaj posebnega. Ampak jaz sz vseeno mislim, da so jih gradili na nek drugacen nacin. Seveda tudi z rokami, mislim pa, da je bila tudi vmes kozmicna energija in pa kot je tudi stu2 omenu, VESOLJCI. Aja a ste slisal to teorijo, da naj bi bili vesolci nic drugega, kot MI, ljudje iz prihodnosti?????
In da smo mi potem "njihovo" nekaksno seme????MA JA

#8 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 18. februar 2003, 01:00

ja točno tako v Egiptu so s to energijo delali ljudje ki so imeli stik z ... vporabljali so levitacijo predvsem pa so pomagali z znanjem arhitekture;simbolike,organizacije...nekaj razmišljam da so imeli tud kak laser za poravnavo blokov v pravilne oblike kar pa nebi trdil? Celotna slika piramid v Gizi je v kombinciji z nilom preslikava neba Rimske ceste- Nil
piramide pa so tri zvezde iz Orionovega pasu- to pa je znanstveno dokazano;kot svetišce v Kambodži ki je preslikava ozvezdja Zmaj tod zelo staro pred Stone hedge;odservatorij al...

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2005, 15:05

pih kwa vse imamo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 3. oktober 2005, 06:37

Najbolj presenetljiva je gradnja piramid - oz Keopsove piramide. Piramida je bila zgrajena v 20 letih iz približno 2,5 miljona blokov težkih od 2,5 - 15 ton.

Če malo preračunemo.... vidimo, da so morali položiti na vsake 4 minute nov blok. Če so delali samo podnevi, se ta čas razpolovi.

Če vzamemo današnjo teorijo, da naj bi bloke prevažal "na roke" vidimo, da je to neizvedljivo v kakršnem koli smislu.

Imeli so napredno tehnologijo, ali pa so bili na višji duhovni ravni - ampak tega današnja znanost noče priznat, ker misli, da je najbolj napredna v univerzumu - ampak daaleč od tega...

Tukaj moramu tudi upoštevat še izjemno natančnost gradnje - do mm natančno !!!

x^x

#11 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 3. oktober 2005, 11:14

Se lahko preselimo v ljudi iz civilizacije izpred nekaj tisoč let in dojamemo kaj se je takrat res godilo v njih?
Poskusite se resnično vživeti v življenje soseda pa boste videli kako je to kompleksno.

Zato menim, da nihče nima v resnici pojma kaj se je dogajalo v Egiptu med gradnjo piramid in so vse skupaj zgolj pravljice tako uradnih razlagalcev resnic, kot tistih, ki so pristaši teorij o višje razvitih civilizacijah ali tistih, ki govorijo o tedanji magiji in misticizmu.

Ko sem bil v Kairu v muzeju so nam pokazali 2 cm visok kipec, na katerem je zapisana kartuša z imenom Keopsa. In to je edini predmet, ki so ga med izkopavanji v vseh letih arheologi našli na lokaciji velike piramide v Gizi in se navezuje na Keopsa. Zato so ji dali potem ime Keopsova piramida. No toliko o uradni verziji in trdnosti zgodb.

Če samo pomislim, da nas potem na podlagi takih "resnic" ocenjujejo v šolah in odločajo o naši uspešnosti?! Bog ve koliko takih majavih zgodb se poočuje kot neko trdno dejstvo in usmerja naš pogled na svet?

Seveda so ostale alternativne teorije še toliko bolj prepuščene domišliji in veri v lastna videnja in pogledu na svet posameznika, ki jih kreira.

Vse kar nam v resnici ostane je občudovanje piramid in stare civilizacije ob Nilu, ki je bila v tedanjem času zagotovo daleč naokoli superiorna.
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#12 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 3. oktober 2005, 21:43

<{POST_SNAPBACK}>Se lahko preselimo v ljudi iz civilizacije izpred nekaj tisoč let in dojamemo kaj se je takrat res godilo v njih?
Poskusite se resnično vživeti v življenje soseda pa boste videli kako je to kompleksno.

Zato menim, da nihče nima v resnici pojma kaj se je dogajalo v Egiptu med gradnjo piramid in so vse skupaj zgolj pravljice tako uradnih razlagalcev resnic, kot tistih, ki so pristaši teorij o višje razvitih civilizacijah ali tistih, ki govorijo o tedanji magiji in misticizmu.

Ko sem bil v Kairu v muzeju so nam pokazali 2 cm visok kipec, na katerem je zapisana kartuša z imenom Keopsa. In to je edini predmet, ki so ga med izkopavanji v vseh letih arheologi našli na lokaciji velike piramide v Gizi in se navezuje na Keopsa. Zato so ji dali potem ime Keopsova piramida. No toliko o uradni verziji in trdnosti zgodb.

Če samo pomislim, da nas potem na podlagi takih "resnic" ocenjujejo v šolah in odločajo o naši uspešnosti?! Bog ve koliko takih majavih zgodb se poočuje kot neko trdno dejstvo in usmerja naš pogled na svet?

Seveda so ostale alternativne teorije še toliko bolj prepuščene domišliji in veri v lastna videnja in pogledu na svet posameznika, ki jih kreira.

Vse kar nam v resnici ostane je občudovanje piramid in stare civilizacije ob Nilu, ki je bila v tedanjem času zagotovo daleč naokoli superiorna.


dobro razmišljanje :palec: :palec: :palec:
honor and respect

#13 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 3. oktober 2005, 22:45

Mah ja, piramide gore dole, bilo pa prošlo. x:Dx Fascinirale me niso nič, so se mi zdele nekaj samoumevnega. Pa škoda, tako velike piramide, pa tako slabo izkoriščen prostor. Čisto neekonomično. :vragec:

Edino kar jim dam pa res roko, je pa da so geometrijo dobro poznali in da so bili natančni, vztrajni, marljivi in močni. Verjetno so bili arhitekti kaki kozorogi, device, biki... x:Dx
Kako čemo? Lako čemo.

#14 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 4. oktober 2005, 09:59

<{POST_SNAPBACK}>Mah ja, piramide gore dole, bilo pa prošlo.  x:Dx Fascinirale me niso nič, so se mi zdele nekaj samoumevnega. Pa škoda, tako velike piramide, pa tako slabo izkoriščen prostor. Čisto neekonomično. :vragec:


Če bi zemljo zavrteli nekaj tisoč let v preteklost, bi opazili, da se piramide ( Keopsova, Kefrenova in Mikerenijeva ) točno ujemajo z ozvezdjem Orion.

Tukej ne mormo račt da niso mel cajta pa so šlo mal zidat.

Kako pa lahko splooh izkoristiš prostor v puščavi... so ble pa izjemno bogate in skoraj vse že izropane. Kar pomeni, da so določeni ljudje imeli tudi koristi. Na piramidah je bilo tudi napisano prekletstvo, ki doleti vsekega ki tam krade.

Sej po svoje je sick ne, da so šli ljudje v grob krast zlato......

#15 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 4. oktober 2005, 11:55

Kako pa lahko splooh izkoristiš prostor v puščavi... so ble pa izjemno bogate in skoraj vse že izropane.


Piramde so tako velike, ko sem šla pa notri sem pa videla, da so notri slabo izkoriščene. x:Dx Hodnik sem pa ke, pa soba z grobnico. In to je to. x^x Bila sem pa v Kefranovi. Keopsova ni bila odprta.
Je pa res malo čudno, da gredo ropat grobnice, samo kaj češ, človeški pohlep nima meja. x;)x
Kako čemo? Lako čemo.

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 13:06

Wow, kok ste se razprical :palec: in zanimivo x8Dx, sploh nisem opazila, ja, a ni fascinantno?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:19

Samo piramide pa oddajajo posebno energijo - nož se v središču sam nabrusi...

Samo je moralo čudovito izgledat, ko so te piramide premazali z posebno snovjo - sm slišal pri eni oddaji - tko da ja odbijala svetlobo na vse strani.

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:22

Hudo, men je to tolk fascinantno, se kaj napiste!!! :palec: xDDx
(jaz se na *zgodovino* 'ne spoznam' x;)x xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:32

<{POST_SNAPBACK}>Samo piramide pa oddajajo posebno energijo - nož se v središču sam nabrusi...

Samo je moralo čudovito izgledat, ko so te piramide premazali z posebno snovjo - sm slišal pri eni oddaji - tko da ja odbijala svetlobo na vse strani.


Ja to je moralo pa biti res lepo.
Drugače pa imajo tam laser showe na prostem pri piramidah ponoči z opero. To pa mora biti za videti. :eek: :2src: Mi tega nismo doživeli. xcivx

Energije so se pa tam večino že porazgubile. Ne sekajo tako močno več.
Samo če imaš pa tam še kaj za podelat s preteklostjo, te pa čopne. Jaz sem pol dopusta predelovala. x:Dx :xx!: x:Dx
Kako čemo? Lako čemo.

#20 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:55

Ja energijo imajo pa res zelo močno. Meni se je zdelo zanimivo, da sva šla od tridesetih ljudi z avtobusa notri samo dva in še ta drugi je po eni minuti ven ušel.
In tudi ostali turisti, ki so prišli dol so takoj ušli ven iz piramide.
:sorcerer:
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 15:57

jaz pa se nisem bla nikol, pa bi blazno sla, me zanima kaj bi cutla. :8):

od teh 'blizjih' destinacij me mika sam egipt (sicer sem jaz za avstralije pa nove zelandije pa madagaskarje pa taksno xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 4. oktober 2005, 16:01

Kot bi nekdo tu rekel Marsa, če te tja vleče, pojdi tja, "tam imaš še svojo energijo". xDDx Resno. xsrcx Jaz sem jo pobrala. x^x
Kako čemo? Lako čemo.

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2005, 16:04

ma ne vlece me tolk zlo spet morda... mislim da morda bolj iz radovednosti... no morda pa je se kak picek cesa druzga zadaj... :palec: xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. oktober 2005, 13:53

<{POST_SNAPBACK}>- to pa je znanstveno dokazano;kot svetišce v Kambodži ki je preslikava ozvezdja Zmaj tod zelo staro pred Stone hedge;odservatorij al...


a bejž, bejž. Vidš, tega pa nism vedla. Ful zanimivo :palec:

Kje pa je ozvezdje Zmaj? A se ga da videt z naše strani poloble (recimo iz LJ), al pa vsaj njegov del?

x:Ix
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#25 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. oktober 2005, 13:02

<{POST_SNAPBACK}>a bejž, bejž. Vidš, tega pa nism vedla. Ful zanimivo  :palec:

Kje pa je ozvezdje Zmaj? A se ga da videt z naše strani poloble (recimo iz LJ), al pa vsaj njegov del?

x:Ix


Ozvezdje Zmaja se iz Lj. da videti.
Nisem sicer noben ekspert za ozvezdja, a glede na to, da je v tem ozvezdju en evropjec (pola švaba, pola englez) odkril eno značilno meglico, ki se ji men se zdi reče mačje oko, al neki tazga, lahko torej sklepamo, da torej iz naših koncev je vidno.

čačača
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0