Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Planer do ravnotežja-balans


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
44 komentarjev na to temo

#1 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 15. oktober 2014, 09:22

ylflower.gif

ker mi gre beseda dieta na živce in

ker pravzaprav destruktivno vpliva na večino, ki se spopada s telesno težo

ali zdravstvenimi težavami povezanimi s hrano, ker je 'dieta' vsiljiva in agresivna že kot beseda,

 

bi temo raje poimenovala po nekakšnem načrtu balansiranja, tako telesnega kot duševnega.

Nekaj podobnega kot pri AYURVEDI  recimo,

kjer vsak poišče pri sebi kaj mu manjka in kaj ima viška in se na to 

loti plana balansiranja.

 

vsak lahko objavi svoj plan in vsakodnevno, kot v dnevnik, zapisuje ugotovitve, počutje, spremembe ipd...

zraven spada tudi gibanje telesa znotraj udobnega in ne prisiljenega.

gibanje naj bo igrivo, ne pretirano, ne vsiljeno, ampak radoživo in nasmejano.

to je lahko dnevno poplesovanje, tudi med kuhanjem naprimer,

lahko je plavanje, lahko sprehodi, lahko pačenje in pantomima, pink ponk, smeh-veliko smeha...karkoli, kar nam je zabavno.


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#2 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 15. oktober 2014, 09:36

da bi približno videli kakšen tip smo, oziroma česa nam primanjkuje ali imamo odveč, si lahko pomagamo 

tudi z online testi za začetek.

ayurvedski testi so kar ok glede tega (primer:http://www.holistico...veda-dtest1.htm)

kjer lahko ugotovimo približno kje smo, glede na obnašanje psihe ali telesa ali bolečin, bolezni...

...in kaj je potrebno spremeniti ali preusmeriti, da bomo spet uravnoteženi.

 

meni osebno je kar manjkalo dnevnega gibanja, sem se lotila samostojnega plesa pred mesecem

in vzdržujem to dnevno, manjkala mi je tudi ženska energija, ki jo sedaj raziskujem, blo preveč moške...

neuravnotežena prehrana se je pokazala pri nervozi, brezvoljnosti, depresiji, utrujenosti, zato sem se lotila plana balansiranja.

 

glede hrane imam

 

plan za ta teden:stročnice, veliko stročnic,feta sir, zelišča, bučke, riba, sadje, zelena solata, rdeč radič in rdeča pesa

čutim, da to rabim,

nič testenin, nič kruha, nič sladkorja smile.png

 

z velikim veseljem in navdušenjem up.gif


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#3 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. oktober 2014, 09:49

Odlična ideja  icon1_thumbup.gif   

 

S telesno težo se sicer ne ukvarjam - takole od oka je vedno enaka, ampak bi vseeno o prehrani in počutju, če koga ne moti inno.gif, ker opazujem, kaj name dobro vpliva in kaj ne. 

 

Nisem človek, ki bi si časovno delal plane, se bolj prilagajam sproti, po potrebi. 

 

Evo - z jedilnika je šlo meso, zadnje čase še ribe, pa kava, pravi čaj, pa sladic uživam manj - raje si večkrat naredim kakšno kombinacijo jogurta, meda, sadja pa oreščkov. Mleko mi zadnje čase tudi nekako ne odgovarja, pa tudi njegovi nadomestki ne preveč. Od maščob - olivno olje uporabljam samo hladno, precej pa uporabljam tudi maslo - namesto rastlinskega olja. Na sporedu je veliko zelenjavnih jedi, pa žitaric, enoločnice, juhe, pa veliko sadja. 

 

Sladkorju se z lahkoto odrečem, kruhu in testeninam pa nikakor. Brez tega ne morem. Tudi, če vem, da ni zdravo. Pa manijo imam na mandlje, jih pojem preveč - moram zmanjšat. 

 

Zadnjega pol leta sem precej zanemarila gibanje (še največ je bilo tega na dopustu) , včasih plešem kar doma, tu in tam dolgi sprehodi, pred mesecem šla s tamalo rolat, pa se zdaj ne spomnim več, na kolo se še spravljam, mogoče gremo kaj drsat in tako naprej ylflower.gif



#4 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 15. oktober 2014, 10:02

seveda, tudi če nimaš s težo problemov , tule balansiramo prehrano glede počutja in zdravja predvsem.

olivnnega olja in medu pa tudi jaz precej pokurim.

in mi paše vedno :) 


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#5 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. oktober 2014, 10:10

in ravno najboljših stvari se odrekate wink.png



#6 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. oktober 2014, 10:14

Če ti nekaj ne paše, pa vržeš ven, to ni odrekanje wink.png



#7 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 15. oktober 2014, 10:15

Gold, vsak pri sebi ve ali išče kaj njegovo telo zares rabi za dobro počutje, meni naprimer testenine zagotovo 

ne prinesejo dobrega počutja, pa če so še tako dobre naprimer.

vsaj ne v tem obdobju, jih je mogoče bilo kdaj prej preveč.

pa ničemur se ne odrekam jaz sama, ampak izbiram SAMOVOLJNO IN DOBROVOLJNO.

 

odrekala bi se v primeru, da bi se prisilila in se mučila, si nekaj odvzela, kar si pa ne.

samo izbiram, kar mi prinaša boljše počutje 

 

 

zato pa ta tema ni 'dieta' ampak balans, ker tule ni odrekanja !


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#8 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. oktober 2014, 10:27

testenine itak pacajo črevesje

pa preveč zelenjave tudi

 

moj način;

dvakrat tedensko ( ali več ) meso, strogo dehidrirano

dva krat ribe

enkrat zelenjava

dušena zelenjava ..z dodatki malo mesa ali slanine

riž, enolončnice, pizza brez sira ( samo pelati in pršut/kranjska )

krompir samo v sezoni / mladi krompir

po obroku kozarec rdečega

 

tune, testenine, margarine, vegete, .. ne jem

sladkega zelo malo

sadje, ko me potegne

 

sklep:

že 20 let ista kilaža wink.png

 

ne poslužujem se novodobnih hitov iz daljnih vukojebin.. yes.gif



#9 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 15. oktober 2014, 10:45

men je tut cukr odveč - v obliki kruha, krompirja, makaronov, slaščic, čokolade ipd. Pa kava dvakrat na dan mi večinoma tudi ne ustreza. Enkrat, pa basta.

Zadnje čase mam tudi do žitaric in stročnic odpor.

Meso pa solata - tole mi zdej gre party.gif

pa maslo, smetana, živalska maščoba (od kuhanega mesa), zanimivo, fantaziram o kuhanem mozgu, kak bi ga z žličko, nožkom ven zbezala in kar takega pojedla...morm ubost ene prave kosti, mozgovne in sklepne, pa skuhat to.

Aja, kolki me bolijo, morda bo poleg mozga in sklepov zame še MSM.

 

Telovadba...bi mi koristila - kaka aerobna; enkrat tedensko hodim na jogo - pa mi je glih takrat odveč in se pol vseeno prisilim in na sredi ure bi šla že spat....zmatrana do konca, a ko pridem dam, pol pa spat za hudiča ne morem. Torej, ašvaganda, da me zmanjka v roku 10 min.

 

Maca me drži pokonc dopoldne, ko bi recimo ful izvajala jogo, mi diši, sam - delam pač, služba in ni primerno.

Zvečer so cele vijevaje in procedure za spat Razbojnika, nafutrat pesjane in mačketine - vsakmu s svojo dozo pozornosti in odganjanja ljubosumja drugih, za silo spedenat kuhno, dat vse prat/pomivat/sušit in seveda sem preveč nažrta da bi odbiciklirala 10km. Pa ena himalaja nezlikanih srajc me čaka že dva tedna opica.gif

Pa knjigo morm prebrat - tole rabim zdele. Za silo sem potolažila Sebe z eno nezahtevno knjigo, sam zdele mam eno resno v obravnavi in morm bit zbrana kokr tok, kar znese pol dve, tri strani/večer.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#10 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 15. oktober 2014, 11:35

...

pa maslo, smetana, živalska maščoba (od kuhanega mesa), zanimivo, fantaziram o kuhanem mozgu, kak bi ga z žličko, nožkom ven zbezala in kar takega pojedla...morm ubost ene prave kosti, mozgovne in sklepne, pa skuhat to.

Aja, kolki me bolijo, morda bo poleg mozga in sklepov zame še MSM.

 

...

hopcefizelj pa te mam http://www.nutrigeno...epti/zolca.html

tak, po službi letim dve kili kosti


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#11 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 16. oktober 2014, 07:48

1. dan balansiranja za mano, jutro s smutijem grenivke in glih en košček nektarine zraven(ker je začela gniti že)

za kosilo okrog 14h skuhala stročje in tamale ohrovtke zelene z malo česna in mehkega kozjega sira, zraven solata iz rdečega radiča in fižola

 

počutje super, napenjanja nobenega

 

zvečer sem v pečici naredila sveže ciplje z zelišči in za zraven mal radiča,

ribe sem naredila, da ne gredo v maloro, drugače jih včeraj ne bi, mi je bila zelenjava kar dovolj, pa tudi zvečer nisem najbolj za ribe ravno...

no, hvalabogu so bili ciplji manjši in fajn zdehidrirani, tako, da je šlo enga pojest.

ostalo, pa je dragi za danes si v službo vzel .

 

danes počutje ok, motil me malo okus in vonj zjutraj po včerajšnji večerni ribi,

vse preluftala, skuhala kafe,

spila malo vode marinirane z mentinimi listi z vrta za boljši okus.

 

za v službo sem si vzela tamale paradajzke, sir in rukolo.do 12h sem ok, potem pa itak domov kosilce narest.


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#12 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 16. oktober 2014, 08:09

Jaz pa ene stvari ne razumem..

 

Odkril sem, po kr neki desetletjih da dejansko slabo prenašam belo moko v kruhu...

 

Toda ko kupim belo moko tipa 400 v mlinu pri Zagradcu, me recimo testo za pico ne napihne

 

 Drugo kar mi je zelo zanimivo so tale nihanja v teži

 

 pred 3 dnevi sem imel 100 kil na tehtnici danes 96..

 tehtam se na istem kvadratu ploščice v kopalnici zmeraj zjutraj

 

Včeraj recimo nisem kej dost utegnil jest pa sem imel v bistvu sam en na pol obrok

 

tudi danes ne bo nč drugače

 

Včasih sem to imel pod nadzorom brez nekih težav, danes pa..


prenos.jpg


#13 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 16. oktober 2014, 08:24

kar se moke tiče, ti verjamem, ker je ogromna razlika.

 

kar se pa tvojega nihanja teže tiče, smo že enkrat govorili o tem, k vem, da te je še kdo zezal, da je to zarad karakterja tvojga tongue.png

 

Pa ne vem zakaj tako nihanje, mogoče je skrivnost v nabiranju in izločanju vode.

poznam eno punco, ki ima neko limfno bolezen in v enem dnevu nabere ali izgubi tudi do deset kil...

čudno, ampak res...

 

kako nisi utegnil jest?sej se lahko malo pripraviš, ko veš, da bo gužva, si magari v žep skriješ 

kake mandeljčke ali kaj drugega...


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#14 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 16. oktober 2014, 15:16

ena nevmesno vmesna:

balansiranje, dieta, zmanjševanje vnosa hrane... wuf v koš!

rešitev je v eni besedi: rokoborba!

ena minuta rokoborbe tolk kalorij skuri da kar ni res. probajte če ne verjamete.

dihali boste kot sloni na parni pogon.


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#15 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 16. oktober 2014, 15:32

Mantis, sej v 5 minut judo borbe isto pihaš kot konj. S tem da, matr, nisem mogla tako malo jest, da ne bi tega nadomestila blink.png . No, mišične mase je bilo pa tudi več bucktooth1.gif

 

Cigi, držim ti štango in se trudim s tabo. Že en teden brez kruha, testenin in podobnih zadev, na zelenjavi, zelenjavnih sokovih, malo sadja, kakšne beljakovince in kar še ob tem paše..Ej, pa ne moreš, da verjamaš, da sploh nisem lačna, počutje naravnost odlično.  



#16 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 16. oktober 2014, 15:49

ena nevmesno vmesna:

balansiranje, dieta, zmanjševanje vnosa hrane... wuf v koš!

rešitev je v eni besedi: rokoborba!

ena minuta rokoborbe tolk kalorij skuri da kar ni res. probajte če ne verjamete.

dihali boste kot sloni na parni pogon.

ko tule govorim o balansiranju, to ne pomeni nujno zmajševanje teže

ampak je uravnotežanje teže morda 

tudi o pevečanju le te, za tistega, ki čuti, da je rabi več, da bi se dobro počutil.

 

kot sem rekla-uravnotežanje in ne hiranje, odrekanje ali prisila v nekaj, na prijazen način 

izboljševanje počutja, tako telesnega kot duševnega,

 

ne mešat tega z dietami ali podobnim prosim smile.png


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#17 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 16. oktober 2014, 16:10

ah, da, da, malce prehitro sem po diagonali prebral tole temo shuriken.gif

uspešno pri balansiranju sorcerer.gif

jap Silvija judo je tud orenk rekreacija in pol pa paše jeeeeeeeest, a kile ne grejo gor w00t.gif

problem je pa ko nehaš terenirat, papcaš pa iste količine: ugani razplet, hihi.


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#18 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 16. oktober 2014, 20:33

Ma neeee, tud med rednim treniranjem presežek huh.png . Je zdaj boljš flirt.gif Veš kaj je bila finta....da sem zaradi treniranja imela še večji apetit...pa kr cuker sem rabla in to. Ko sem nehala trenirat, se je uravnovesilo. Gibam se pa še, samo rekreativno. 



#19 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 17. oktober 2014, 07:38

2.dan(včeraj) 

prehrana kosilo:kuhana bučka, stročji fižol, tuna , radič, rukola

 

večerje ni bilo, čeprav je dragi nevedoč, da ne bom jedla pripravil njoke štiri siri za presenečenje tongue.png

heh, sem bila hvaležna, da se je spomnil name, da bi bilo fajn, če tudi meni kdaj kdo skuha,

ampak jbg...no way ob osmih zvečer njoke s siri jest, nopeicon_smile_approve.gif

 

v bistvu nisem bila lačna sploh, sem pa spila melisin sirup z vodo, sladkan, pač pasalo jeicon_smile_tongue.gif

večer sem spet preživela ob ročnem šivanju hlač za ples, me ful pomirja šivanje na kavču, z bližino dragega 

zraven in malo pasjo nagajivko ob nogah-neprecenljivo.

po dolgem delovnem dnevu,

celodnevnem muvingu rabim za ravnotežje nekaj fajn umirjenega in pomirjajočega pred spanjem in to je to trenutno, ročno šivanje.icon_smesko.gif

danes pa na plesni trening z novo zašitimi hlačami icon1_biggrin.gif


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#20 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 17. oktober 2014, 07:43

Ma si me zaintrigirala z NIO. Pa jo zgleda imate v glavnem na Primorskem sleepy.gif



#21 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 17. oktober 2014, 07:56

NIA  se širi po Sloveniji .25. 10. bo v Ljubljani spet predstavljena, če bi želela.bom povprašala naše punce, če je kej na tvojem koncu

oziroma, če bo kej kmalu.

Delavnica je ok, traja uro in pol...,

ampak je treba večkrat it, da se vidi celo sliko Nie, ker so treningi vsakič drugačni 

in vsakič drugačni gibi in s tem tudi občutki ,

vsakič nekaj novega o sebi spoznaš smile.png

 

 

http://www.nia-slove...-ljubljani.html


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#22 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 17. oktober 2014, 08:05

Pa ena himalaja nezlikanih srajc me čaka že dva tedna opica.gif

Če ti jaz prinesem še svoj kup, boš bližje zvezdam inno.gif icon_smesko.gif flirt.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#23 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 17. oktober 2014, 08:17

ena nevmesno vmesna:

balansiranje, dieta, zmanjševanje vnosa hrane... wuf v koš!

rešitev je v eni besedi: rokoborba!

ena minuta rokoborbe tolk kalorij skuri da kar ni res. probajte če ne verjamete.

dihali boste kot sloni na parni pogon.

 ker rokoborbo se da trenirat pravzaprav v vsaki vasi, mar ne?

Se strinjam da je to eden kalorično najbl zahtevnih športov,  vendar zagotovo ne sodi v tiste shujševalne zadevšne..

 

Če že je pol boks veliko bolj priročen

 

 Rokoborci in vaterpolisti se  po končani karieri večinoma borijo s hudim kalorijskim presežkom posledično enormnim povečanjem teže...

 

kettlebell je drgač super za idealen mix aerobno anaerobne vadbe

 

sam mi mal rame trokira


prenos.jpg


#24 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 17. oktober 2014, 08:39

Če ti jaz prinesem še svoj kup, boš bližje zvezdam inno.gif icon_smesko.gif flirt.gif

oh, sploh ne dvomim v to rolleyes.gif

 

*****

nisem (še) zdisciplinirana, včer sem jedla telečje jetrca s kruhom, jbg. Sej me je pol štrafalo (=zacementiralo) in sem spila še mal orehovca čez. Cel večer in pol noči kuharila župo iz mozgovnih in sklepnim kosti, danes zjutraže navsezgodaj obirala kosti in srkala mozeg. Pol sem preventivno čakala, kdaj mi bo slabo (in zaradi tega zamudila v službo), ker šnopc mamo sam doma. No, ni mi bilo (tako) slabo, pa sem spila kafe s sodelavci (napača, sam družba je dobra).

Za pol imam suhe hruškine krhlje, pa energijsko ploščico za vsak slučaj. Popoldne imamo eno službeno reč in kasneje kosilo ter pečene kostanje. Z obzirom, da so letos kostanji traženo blago, jih bom kar lepo popapcala.

V plus se mi šteje da ne jem piškotov, čipsa, suhih klobas - to je pa tut vse.

 

Ful bi jedla cigino kosilo iz radiča (rdečega, na rezance), pa rukolo, pa mal kuhanega fižola, koruze, popečeno panceto, pečeno jajce, mal narezinjenega parmezana,  mmmmm. Tole bi zdele.

Moram jutri na tržnico po solato - svoje (tržaški solatnik polmetrske velikosti) smo se preobjedli.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#25 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 17. oktober 2014, 16:18

 ker rokoborbo se da trenirat pravzaprav v vsaki vasi, mar ne?

Se strinjam da je to eden kalorično najbl zahtevnih športov,  vendar zagotovo ne sodi v tiste shujševalne zadevšne..

 

Če že je pol boks veliko bolj priročen

 

 Rokoborci in vaterpolisti se  po končani karieri večinoma borijo s hudim kalorijskim presežkom posledično enormnim povečanjem teže...

 

kettlebell je drgač super za idealen mix aerobno anaerobne vadbe

 

sam mi mal rame trokira

 

Ah, jaz sm mislu kr tko freestyle, dve približni isto težki osebi (prijatla) se prijateljsko rokoborbsko nalomita, in to je to.

borbe pijejo kalorije kot kamela vodo. kogar pač to veseli.


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0