Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Planer do ravnotežja-balans


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
44 komentarjev na to temo

#26 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 17. oktober 2014, 19:04

moje balansirajne je pa samo da predno kaj sploh pojem mi mora krulit v želodcu vsaj nekaj časa, da se porabijo naložene zaloge pol pa, pojem kar mi pač paše....Nikoli ne jem če nisem lačna, vsak dan prehodim vsaj1000 stopnic, pol še hosta ali igrišče.....

Včasih prvi obrok zaužijem šele ob 14ih včasih že ob 7 kokr sem lačna....Nikoli se ne nažiram, če sem recimo po dveh kosih kruha še lačna malo počakam pa vidim ali sem res tako lačna ali moji možgani še niso zaznali hrane....

V trgovino grem peš.itd

Zadnje leto sem imela drisko,čim sem kaj pojedla je takoj vse šlo ven in sem ugotovila da sem spila preveč  kave,zato sem jo zdaj skenslala. jaz sem odvisna od toplih napitkov opažam in ker sem imela kavo pri roki sem to pila zdaj pijem čaj,zelenega sploh po okusu ne prenesem, pijem svoje domače zvarke in kompote.....kopmoti so itak sladica.....

zaenkrat razen kavi se nisem odrekla ničemer.....pa še kavi se nisem čisto eno na dan pač brez zoca......

 

Včasih imela 78kg sprobala vse možne načine da bi shujšala pa nič ni delovalo dokler sem bila nesrečna v sebi...migala sem isto....Včasih še več mnogo več.....

Zdaj jih imam od 57kg do 60kg kakšno bi še imela gor tam ene 63 pa bi bila zadovoljna, sam pri meni so zdaj problem zobje ko se še to pozdravi bo pa pol upam vse ok......



#27 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 18. oktober 2014, 05:08

Tole je za probat. Samo kje naj najdem kandidata, ki se mi bo pustu nalomit? Takole vsak dan ob šestih zvečer...pa dokler ne shujšam?

 

Haha, nč se ti ne bo pustu nalomit laugh.png kr fino se bo upiral in probal premagat tebe.

Za nadobudneže priporočam rokoborbo na travi, in da se začne na kolenih, ne stoje.

Je veliko bolj varno za nadobudneže inno.gif zmaga tisti, ki tako fino pritisne ob tla nasprotnika,

da se ta ne more izmuzniti iz prijema.

Obilo užitkov sorcerer.gif


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#28 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 18. oktober 2014, 07:21

včerajšnji artičoki,grah, stročje in kasneje puding so bili zgleda premalo, glede na to, da sem šla na trening ob pol osmih zvečer.

jedla sem pa okrog 14h nazadnje.sem sicer okrog petih pojedla tudi eno grenivko,

ki pa je takoj pognala lakoto.

v službi nisem imela ničesar za prigriznit, tko, da sem spila ogromno vode v tem času in šla direkt na 

trening že lačna.se zgodi :)

vmes treninga se mi je parkrat fajn zabledlo, sej ni čudno.

to se ne bo več ponovilo, na dan treninga bo treba kej bolj energijskega pojest ali spit.

 

sem po treningu prišla domov zvečer in si privoščila kar je malega od kosila graha in artičoke ostalo (za dve žlici) pa veliko žlico medu tudi.

prav čutila sem kako je telo shirano.

 

pa zaspat nisem mogla nekaj časa..in tudi ponoči sem se zbudila okrog 2h in hodila po bajti sem in tja neki.

pa ne vem al je na nebu kej al kaj.

torej včerajšnji balans sfaljen zgleda.

 

ok, danes popravimo :) morda grem v slani bazen, se mi zdi odlična ideja za uravnovešanje.

plavanje in varjanta mrtvaka, lebdenje na vodni gladini sta pomoje fajn iztočnica za vadenje in razumevanje  ravnotežja.

bi šla že takoj, ko sem vstala, ampak..kaj čmo, treba delat 


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#29 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. oktober 2014, 19:20

Balansa ne moreš nikoli doseči z dietami oz. nekim predpisanim hranjenjem (pa čeprav si to sama predpišeš). Sfaljeno že v startu. 



#30 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 20. oktober 2014, 07:23

jutro smile.png

 

ekola, včerajšnji dan je bil super balans za celotni teden.

stročnic je bilo dovolj že v petek za 'popravilo' počutja.

 

včeraj pa pasala hoja med hribi in gorami okrog Jezerskega cel dan, pitje naravne žive vode, jezerske slatine in malce železa z murijevega vrelca, pa 

sončkanje in vmes kuhan krompir z gobovo omako, v hribih mi vedno to paše.

pozno popoldne,kasneje sem si privoščila tudi gibanico po nevem kolikih letih pomoje.

 

počutje super. smile.png

 

tko, počutim se uravnovešeno.gibanje in počitek se ujemata in prehrana, počutje, zdravje na mestu.

v novi teden bom šla spet po občutku in mislijo na ravnotežje.

 

iknee, nisem na nobeni dieti..pa nič si ne predpisujem, ravnam se tako, kot čutim.

'plan' pa zato, da si naredim nek red pri tem, 

ker dandanes ob celodnevni službi mimogrede zaideš s prehrano kr nekam, samo zato, ker druzga zraven ni, pa mudi se itd...

tako si pa pripravim vsak dan sproti in počutim se veliko bolje.

ne zdi se mi sfaljeno niti malo, če se ravnam po temu kar mi telo in duša sporočata.smile.png


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#31 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 20. oktober 2014, 08:12

Hm, ja zadnjih devet ali deset let mi je šla teža gor... Saj jaz točno vem zakaj... Sem v nekem začaranem krogu in ne znam ven. Ko so se stvari nekoliko premaknile, ko sem spremenila nekaj stvari in ko se je začelo dogajat, je pa moja teža padla. In ko bom še določene stvari razčistila sama pri sebi, bo še nekoliko. Sicer pa... :) ni toliko kritično menda :)  Sam ker to, kar je odveč, je posledica nezdrave prehrane in so potem drugi problemi... Paše mi, če se izognem stvarem z glutenom in laktozi. Pa sladkorju.

 

No, pa ko se je men začelo dogajat... nisem šla na nobeno posebno dieto, nisem se sploh obremenjevala, zdrava hrana je bila nekako samoumevna, ne da mislim vsako minuto kaj lahko in kaj ne.



#32 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 20. oktober 2014, 22:23

končno prišla do svežih artičokov! yes!

najbolj srečna na svetu zanje!

 

sem jih čakala dva ali tri mesece, ampak dočakala-so zame zelo pomemben del prehranjevanja in ravnotežja.

najbolj pomembena zelenjava na mojem,obalnem področju ever.zame, za druge ne vem....

zame pa artičoke prestavljajo moje bitje nekako heartpump.gif

8 velikih artičok sem danes naredila ...yes.gif


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#33 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 21. oktober 2014, 07:24

kuhane artičoke zrezane na polovice, polnjene s česnom, peteršiljem in domačim kravjim sirom

sem lepo popokala s sabo v službo icon_smile_tongue.gif

dragi jih je že včeraj zvečer snedel, jaz pa si jih bom danes privoščila, pomoje kr za vse obroke danes tongue.png


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#34 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 21. oktober 2014, 07:57

Hojla

 

Tukaj čitam mnoge napotke Lunatikov o kuhanju.

Pa še eno priporočilo za vse tiste, ki kuhajo zelenjavne juhice, omake ali karkoli, kar je potrebno malo zgostiti in čemur je potrebno dodati prefinjen okus, ki gre k skorajda katerikoli jedi, zelenjavni ali mesni.

 

Čičerikino moko najprej namočimo v kozarcu hladne vode, da se razpusti. Nato s to vodo zalijemo juho, omako itn.

 

Torej. Ko kuhamo katerokoli omako, zelenjavno, mesno ali pa želim zgostiti zelenjavno juho.
Tudi, ko kuhamo sladko ali kislo zelje dodamo nekaj čičerikine moke.

Ko pečemo meso ali nekatere vrste zelenjave na maščobi, na to maščobo zlijemo pripravljeno razpuščeno moko in začinimo po okusu.

Ravno tako lahko 'razmastimo' in izboljšamo smetanovo, sirovo in druge omake, ki so pripravljene na tej osnovi.

 

Čičerika zamenja moko ali čebulo (ki je nismo imeli dovolj ali je nimamo časa dovolj dolgo kuhati.)

Čičerika je bogata z odličnimi proteini in s tem vsako jed oplemenitimo.

 

Dober tek


Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#35 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. oktober 2014, 08:00

kje se pa dobi čičerikina moka?


prenos.jpg


#36 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 21. oktober 2014, 08:04

Hojla Mačky

Hm, ja zadnjih devet ali deset let mi je šla teža gor... Saj jaz točno vem zakaj... Sem v nekem začaranem krogu in ne znam ven. Ko so se stvari nekoliko premaknile, ko sem spremenila nekaj stvari in ko se je začelo dogajat, je pa moja teža padla. In ko bom še določene stvari razčistila sama pri sebi, bo še nekoliko. Sicer pa... smile.png ni toliko kritično menda smile.png  Sam ker to, kar je odveč, je posledica nezdrave prehrane in so potem drugi problemi... Paše mi, če se izognem stvarem z glutenom in laktozi. Pa sladkorju.

 

No, pa ko se je men začelo dogajat... nisem šla na nobeno posebno dieto, nisem se sploh obremenjevala, zdrava hrana je bila nekako samoumevna, ne da mislim vsako minuto kaj lahko in kaj ne.

 

Teža sploh ni problematična. Večjo pozornost je potrebno dati strukturi telesa. To enostavno vidimo z očmi. Kajti lahko smo težji, pa vendar imamo mladostno postavo z ravnim trebuhom, lepimi bedri itn.. Kajti to pomeni, da imamo več mišic. Mišica pa so tiste, ki 'jejo' maščobe. 

 

Torej je pomembno 

 

1 dovolj spati

2. imeti reden počitek

3. se redno gibati

4. imeti urejeno čustveno življenje

5. imeti urejeno prehrano (vključuje pitje čiste vode brez okusov)

 

Zanimivo je, da sem  pri coachingu opazil, da tisti, ki imajo urejeno hrano (tudi pitje vode):

- lepše spijo in se naspijo v sedmih urah

- da si laže privoščijo miren sprehod, ki je lahk hkrati meditacija in gibanje

- da imajo bolj urejeno čustveno življenje

- da si posledično uredijo urnik za redno spanje, gibanje, hranjenje

 

In tako zavrtimo življenje v tisto smer, ki nas podpira.

 

Lep pozdrav, Vojko


Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#37 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 21. oktober 2014, 13:01

kje se pa dobi čičerikina moka?

 

Hojla Pico Della Mirandola

 

Hvala ti za vprašanje.

Čičerikino moko lahko dobiš povsod, kjer prodajajo polnovredna živila.

Sam kupim moko blagovne znamke Biotop.

Če je ne dobim, pa kupim celo čičeriko in jo zmeljem v kavnem mlinčku.

(pazi. včasih je kakšno zrno zelo trdo in se ne zmelje prav hitro. Takrat tiste trde vzamem ven in zmeljem ostalo - da mlinček ne pregori.)

 

Lep pozdrav, Vojko


Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#38 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. oktober 2014, 13:06

Hojla Mačky

Hm, ja zadnjih devet ali deset let mi je šla teža gor... Saj jaz točno vem zakaj... Sem v nekem začaranem krogu in ne znam ven. Ko so se stvari nekoliko premaknile, ko sem spremenila nekaj stvari in ko se je začelo dogajat, je pa moja teža padla. In ko bom še določene stvari razčistila sama pri sebi, bo še nekoliko. Sicer pa... smile.png ni toliko kritično menda smile.png  Sam ker to, kar je odveč, je posledica nezdrave prehrane in so potem drugi problemi... Paše mi, če se izognem stvarem z glutenom in laktozi. Pa sladkorju.

 

No, pa ko se je men začelo dogajat... nisem šla na nobeno posebno dieto, nisem se sploh obremenjevala, zdrava hrana je bila nekako samoumevna, ne da mislim vsako minuto kaj lahko in kaj ne.

 

Teža sploh ni problematična. Večjo pozornost je potrebno dati strukturi telesa. To enostavno vidimo z očmi. Kajti lahko smo težji, pa vendar imamo mladostno postavo z ravnim trebuhom, lepimi bedri itn.. Kajti to pomeni, da imamo več mišic. Mišica pa so tiste, ki 'jejo' maščobe. 

 

Torej je pomembno 

 

1 dovolj spati

2. imeti reden počitek

3. se redno gibati

4. imeti urejeno čustveno življenje

5. imeti urejeno prehrano (vključuje pitje čiste vode brez okusov)

 

Zanimivo je, da sem  pri coachingu opazil, da tisti, ki imajo urejeno hrano (tudi pitje vode):

- lepše spijo in se naspijo v sedmih urah

- da si laže privoščijo miren sprehod, ki je lahk hkrati meditacija in gibanje

- da imajo bolj urejeno čustveno življenje

- da si posledično uredijo urnik za redno spanje, gibanje, hranjenje

 

In tako zavrtimo življenje v tisto smer, ki nas podpira.

 

Lep pozdrav, Vojko

bo kar držalo ja...


prenos.jpg


#39 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 21. oktober 2014, 13:27

bo kar držalo ja...

 

V praksi je potrebno začeti pri najmanjšem možnem koraku, ki ga lahko ponavljamo v nedogled.

Recimo pred zajtrkom vsak popije vsaj 2 dl vode in to ponavlja 1 x na dan naslednje tri tedne.

po treh tednih  3 dl vode 1 x na dan, naslednje tri tedne in še 1 dl vode na vsake pol ure aldi 2 dl na vsako uro.

 

Nato bo vsak hotel zjutraj popiti še kakšen dl vode več, da se bo res dobro počutil.

 

Nato pričnemo z dnevom, ko popijemo 6 dl vode in pojemo popoln obrok

in to ponavljamo 1 x na dan - naslednje tri tedne.

 

Nato pričnemo z drobnimi koraki pri spanju ... tri tedne...

 

Nato z drobnimi koraki pri gibanju... tri tedne 

 

in že vmes postanemo čustveno veliko bolj stabilni

 

In se imamo radi, kajti telesu paše voda, redna hrana, redno spanje, redno gibanje in čuti našo ljubezen in postane bolj ljubeč in še bolj pripravljen na nove korake...

 

 

 

... samo en korak naenkrat. In

 

Meni uspeva. In mnogim mojim znancem in prijateljem tudi.

 

Lep pozdrav, Vojko


Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#40 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. oktober 2014, 13:52

Jaz sedaj pijem 6 deci vode na tešče vsako jutro

 

 rezultatov sicer še ni videt

 

ampak zaenkrat vztrajam, ker sem nekje prebral da je to neka japonska varianta panaceje ..

 

problem je v spanju in gibanju


prenos.jpg


#41 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 21. oktober 2014, 14:28

Jaz sedaj pijem 6 deci vode na tešče vsako jutro

 

 rezultatov sicer še ni videt

 

ampak zaenkrat vztrajam, ker sem nekje prebral da je to neka japonska varianta panaceje ..

 

problem je v spanju in gibanju

 

Čestitam Pico Della Mirandola

 

Hvala za reply

 

Če vsako jutro, ko vstaneš, postelješ svojo posteljo - priporočam, da začneš z namernim gibanjem: Petkrat na teden (samo petkrat, ne sedemkrat - tako ostane rezerva za 'lazy day', greš na 5 minutni namenski sprehod brez telefona, brez spremljevalca (psa, žene, moža, sestre, brata, mame, itn; brez cigarete. Če kadiš, pokadi prej in se zaobljubi, da ne kadiš še pol ure po hoji).

 

Kmalu se bo hoja podaljšala na 10 minut, nato na petnajst in kar naenkrat se bo pričelo izboljševati spanje.

 

Če pa svoje postelje še ne postiljaš. Začni s postiljanjem takoj, ko se vrneš iz wc ja in medtem, ko piješ vodo.

 

Če želiš hitrejši napredek, se mi javi.

 

Lep pozdrav, Vojko


Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#42 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 21. oktober 2014, 15:13

in zakaj bi rabil juhe in omake zgoščevat ??

zaradi videza, okusa... ?

vsa ta gošča se kvalitetno zalepi na stene črevesja in hrana, katera bi skozi črevesje potovala v kri, gre enostavno polna hranljivih snovi ven iz telesa.

poleg tega se po taki hrani počutimo zaspane, saj smo dodobra zaposlili želodec...

 

naj je zdrav razum in ne oči wink.png



#43 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 21. oktober 2014, 15:22

tudi jaz ne gostim nikoli, za tistega, ki pa mu je to 'nuja' se mi pa zdi fajn tale varjanta s čičeriko...


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#44 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 23. oktober 2014, 07:22

malo me je vrglo s tira tole,

ta poškodba zapestja.poškodba, ki je nastala pred par tedni in kazala na nič hudega, se 

je zdej izkazala mal drugače.bom videla po slikanju kaj bo.

..danes šele pridem na vrsto pri splošnem za napotnico al whatever...mellow.png

 

tisti dan sem se tolažila s čokoladnih sladoledom, nisem pretiravala

 

včeraj sem dopoldne bila bolj na siru, pozno popopldne sem pa v pečici v lončeni posodi zapekla

polovice bučk, izdolbene in polnjene z omakco iz paprik, paradižnika, malo olivca, divjim timijanom,

pa rdeče paprike napolnjene z bučko, ki je ostala od tistih polovičk, pa česen, peteršilj in feto

 

na krožnik sem pa dala še žličko hrena in kisle smetane.

 

odlično bilo 

 

upam, da me roka ne bo preveč metala z ravnovesja...


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#45 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 23. oktober 2014, 08:36

Tale teden bil zanimiv. Imela sem zamašen nos, vohala nisem ničesar, ampak slanina mi je pa smrdela nenormalno :)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0