Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Popolnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
80 komentarjev na to temo

#51 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 9. december 2014, 13:17

Skratka, ne mi govorit o nekem prečiščevanju telesa ,če uživaš presno hrano kajti to je za dečji vrtič ;

 

Neumno razmišljanje ;Pri hrani taki ali drugačni je prečiščevanje telesa enako,odpadki morajo čimpreje iz telesa.

 

Razlika je v tem kako je prebavljiva ;če je obilna oziroma težje prebavljiva imaš v želodcu tesnobo vklučno z več prdci ;če pa ješ presno hrano jo želodec lažje prebavi ,ker je že delno razgrajena ,ker ni bilo napenjanja in ostalih stvari ti daje občutek,da imaš telo očiščeno ....? ,

Po presni hrani si tudi prej lačen in ker vnašaš čez dan vedno več obrokov zaradi lakote je rezultat to,da ti želodec dela skoraj neprekinjeno oziroma nima potrebnega počitka.

Za moje pojme je tudi tako opevani zajterk najpomembnejši dnevni obrok zgrešen,ker ,ko si že zjutraj ti potem to lagodje da občutek,da si že vse v tem dnevu naredi,samo še par malic in kosilo in večerja pa si za danes končal ;zato pa ni čudno,da ljudje zbolevajo.

 

Vedno jej po potrebi raznoliko,toda samo, kadar si lačen ? ne jej po urniku !

 

Tudi,ko se ti ustvari neka želja po neki hrani,jo čimprej kupi in pojej,ker tvoje telo ve,kateri vitamin mu primankuje in tudi ve v kakšni hrani se nahaja,ker dela namesto tebe in te lepo opozori. Ko si v življenju pojedel raznoliko hrano si je to shranil v podzavesti; če ga ubogaš in ne ješ samo presno hrano,ti bo povrnil z zdravim telesom.

 

Videl sem tudi že žirafe,ki so pojedle preveč plodov drevja in so se pozneje začele obnašati,kot da so pijane.

No, to, da bi moral jest, ko si lačen, to ni res... Preizkušeno na sebi. Ker ko sem res lačna, bi jaz pico, pa sendviče, pa mcdonalds, pa čokolado. Zato je pa treba redno jest in zdravo.

 

Po urniku jest na dve uri, tud to se meni ne obnese najbolj, ker se mi ne da mislit stalno na hrano. Imam pa hladilnik poln zdravih stvair in kaj v naprej pripravljeno, npr. par ur v naprej si zelenjavo narežem in potem ko je večerja, na hitro naredim juho ali solato.

 

Pa če ješsamo ko si lačen - pride do okvare trebušne slinavke in posledično sladkorne... Ker ti sladkor v krvi preveč niha, s tem pa tudi slinavka izloča preveč inzulina in nivo glukozi v krvi ti narašča in pada, narašča in pada... Pa ponavadi hočeš junk food, ko ti pade cuker... Kar je slabo.

 



#52 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. december 2014, 13:20

Skratka, ne mi govorit o nekem prečiščevanju telesa ,če uživaš presno hrano kajti to je za dečji vrtič ;

 

Neumno razmišljanje ;Pri hrani taki ali drugačni je prečiščevanje telesa enako,odpadki morajo čimpreje iz telesa.

 

Razlika je v tem kako je prebavljiva ;če je obilna oziroma težje prebavljiva imaš v želodcu tesnobo vklučno z več prdci ;če pa ješ presno hrano jo želodec lažje prebavi ,ker je že delno razgrajena ,ker ni bilo napenjanja in ostalih stvari ti daje občutek,da imaš telo očiščeno ....? ,

Po presni hrani si tudi prej lačen in ker vnašaš čez dan vedno več obrokov zaradi lakote je rezultat to,da ti želodec dela skoraj neprekinjeno oziroma nima potrebnega počitka.

Za moje pojme je tudi tako opevani zajterk najpomembnejši dnevni obrok zgrešen,ker ,ko si že zjutraj ti potem to lagodje da občutek,da si že vse v tem dnevu naredi,samo še par malic in kosilo in večerja pa si za danes končal ;zato pa ni čudno,da ljudje zbolevajo.

 

Vedno jej po potrebi raznoliko,toda samo, kadar si lačen ? ne jej po urniku !

 

Tudi,ko se ti ustvari neka želja po neki hrani,jo čimprej kupi in pojej,ker tvoje telo ve,kateri vitamin mu primankuje in tudi ve v kakšni hrani se nahaja,ker dela namesto tebe in te lepo opozori. Ko si v življenju pojedel raznoliko hrano si je to shranil v podzavesti; če ga ubogaš in ne ješ samo presno hrano,ti bo povrnil z zdravim telesom.

 

Videl sem tudi že žirafe,ki so pojedle preveč plodov drevja in so se pozneje začele obnašati,kot da so pijane.

 

Mogoče bi bilo dobro, če bi se malo bolj poučil o človeški anatomiji in kako delujejo notranji organi...tongue.png

 

Obični človeček, ki papca par dni presno hrano, bi doktorji rekli, da se gre za čiščenje organizma...kdaj se nekoga uvrsti pod pojem presnojedec ali se mora tako prehranjevati mesece ali leta, to je pa drugo vprašanje...Oseba A. za moje pojme ni presnojedec, če je par dni pred tem jedla pico...to je dejstvo...tongue.png

 

Pri prdcih prebavljivost nima toliko pomena kot kako je sestavljena hrana in kaj se zaužije skupaj- beljakovine, OH, maščobe, itd...Če se je samo OH pa tudi če je težko prebavljivo prdcev ni ali pa jih je glih za vzorec...skratka osnove anatomije kateri organi kaj prebavljajo...

 

Jaz pri nas (v betonski džungli) še nisem videl žiraf razen v ZOO...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#53 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 9. december 2014, 18:41

Vsi ti pripravki hrane vezane na razne teorije namenjene za očiščevanje telesa, ter razni  izvlečki pakirani v malih vlaškah, ki se zadnje čase pojavljajo iz ust raznih strokovnjakov so markentiška poteza za naivne ;kupujejo jih ljudje,ki ne znajo očistiti oziroma razstrupiti svoje telo z pravilnimi obroki hrane.

Človek ne more uspeti raztrupiti telesa ob kakršnem koli nažiranju razne hrane tudi take ,ki je za rastrupitev telesa in to po približno petih obrokih na en dan.

Čim manj balasta,ki mu pravijo hrana na dan,prežene zdravnika stran.

 



#54 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 11. december 2014, 11:19

Jaz pri nas (v betonski džungli) še nisem videl žiraf razen v ZOO...biggrin.png

 

Wow, žirafe. Klapa. Žurka.. :0)

 

jaz mislim, da če tebi v telesu vse štima, nisi zakisan in to, ne pride do nobenega alkoholnega vrenja od sadja. ? Vsaj ne smrdimo.



#55 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 11. december 2014, 11:34

Čim manj balasta,ki mu pravijo hrana na dan,prežene zdravnika stran.

 

 

 

ne bi se hvalila, ampak kaj vse sem morala dati skozi, da pridem do tega zdaj. in to zdaj se je začelo ob molitvi konstantni, ko lahko zmolim ta svoj očenašek.

 

 

Mihael je lepo ime, danes zaznala... torej so tudi angeli ob nas. :D

 

Aja sori ker se važim. Vem da je to tečno ...  Mater sem važna, kaj mi je uspelo.  in zdaj edino v duhu Očenaša naprej, to je temelj... solata je postranska stvar.

 

perem svoje umazano perilo. :(

 

Itak, da mi ne bo uspelo. Komu pa uspe popolnost :D



<3 aj, pa polna (oz malo izpopolnjena) tablet... :(

 

Pa malo izpopolnjena sem, zdaj upam, da tudi če ješ fige in orehe za malico shujšaš. To bi bil  čudež.



v bistvu pa mi sploh ni važno-meni je važno, da sem važna in da lahko ponosno izjavim, da sem presnojedka in za tem stojim.  To pomeni, da ne bom obupala, podlegla hedonističnim vzgibom, ker ... ej sem presnič, psihič, in delam presne sladice v svojem čarovniškem stanovanju svojim odpuljenim frendičem. :D



do konca tega srečnega in zdravega lajfa.



Kaj je pa z jugecom narobe... dobri stari časi. Jaz imam več kot deset let star avto, pa je doma še en čist nov, prav šminkerski, sam men je moj star zakon... Nič hudega ni, ko se ne sekiram, če kdaj kako bankino povozim al pa ga mal počoham smile.png) Enkrat sem se zaletela, ko sem parkirala med našega novega in še enega starga, na srečo nekomu v tistega starega smile.png) Sreča je rekel, da ni panike in mi ni bilo treba napisat listka...

 

Zakon :palec:
 



#56 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 11. december 2014, 16:46

Pa malo izpopolnjena sem, zdaj upam, da tudi če ješ fige in orehe za malico shujšaš. To bi bil  čudež.


v bistvu pa mi sploh ni važno-meni je važno, da sem važna in da lahko ponosno izjavim, da sem presnojedka in za tem stojim. 

Pa si ti presnojedka zato, ker to želiš biti, ker ti tak način prehrane ustreza z vidika zdravja in počutja, ali samo zato, ker želiš biti (pre)suha? 

 

Popolnost vsebuje tudi besedo polnost. In žensko telo je definitivno lepše z oblinami, če torej ima nekaj polnosti. Kaj če bi delala na popolnosti v tej smeri, smeri odmika od nenehnega hujšanja, nenehne borbe za biti (pre)suha? 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#57 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 11. december 2014, 18:35

Ma ne, to zdaj je odrešitev. Ne bi razlagala te groze zadnjih treh mesecev. Pred tem pa skoz borba.

Sem hotela reči, da zdaj sem super. Če kaj shujšam tudi dobro. Ni panike... sploh ni borbe... je samo neka disciplina ki jo končno imam, da ne bom pojedla sadje popoldan ampak samo zelenjavo, če pa ne bi hujšala lahko pojem tudi prečudovito sadje ali oreške ali celo presno pizzo, pa ne bo hudega.

Sem odkrila sveti gral preseganja odvisnosti od hrane. Pač abstiniraš. biggrin.png Mislim ješ presno in si srečen kot ptič na veji. biggrin.png če pa še moliš si pa čisto v nebesih.

Moje telo je zadovoljno. meni se obrača na vse nepresno. Res.

kot če spiješ zeleni čaj na prazen želodec.

#58 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 11. december 2014, 18:41

 

Pa si ti presnojedka zato, ker to želiš biti, ker ti tak način prehrane ustreza z vidika zdravja in počutja, ali samo zato, ker želiš biti (pre)suha? 
 
Popolnost vsebuje tudi besedo polnost. In žensko telo je definitivno lepše z oblinami, če torej ima nekaj polnosti. Kaj če bi delala na popolnosti v tej smeri, smeri odmika od nenehnega hujšanja, nenehne borbe za biti (pre)suha?

 

ne ne, je bolezen, ni bilo normalno. nikoli. mam celo neke obline zdaj, ku fuj :/ ampak, j..ga... kaj bom s temi joškami, brezveze... itak še zmeraj pašem v 32. Tko, da sem super.

moj vegetarijanski športni psiholog pravi, da ne špeh-ampak mišice.

#59 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 11. december 2014, 20:45

Pa si ti presnojedka zato, ker to želiš biti, ker ti tak način prehrane ustreza z vidika zdravja in počutja, ali samo zato, ker želiš biti (pre)suha? 

 

Popolnost vsebuje tudi besedo polnost. In žensko telo je definitivno lepše z oblinami, če torej ima nekaj polnosti. Kaj če bi delala na popolnosti v tej smeri, smeri odmika od nenehnega hujšanja, nenehne borbe za biti (pre)suha? 

 

Ni nujno, da si presuh, če si presnojed. Če ješ velik oreškov, je to hitro kar dosti maščob. Čeprav praviloma, kogar poznam, da je presnojed, je presuh ja :)



#60 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 11. december 2014, 21:06

  

ne ne, je bolezen, ni bilo normalno. nikoli. mam celo neke obline zdaj, ku fuj :/ ampak, j..ga... kaj bom s temi joškami, brezveze... itak še zmeraj pašem v 32. Tko, da sem super.

moj vegetarijanski športni psiholog pravi, da ne špeh-ampak mišice.

 

Jaz sem si vedno predstavljala, da ti hujšaš, ker imaš preveč kg... Nisem niti vedela, da si presnojeda. Sem mislila,d a samo ne ješ mesa. Pa nekje si napisala, da si jedla vsak dan pico, verjetno si mislila presno? Hm... Si ne predstavljam sicer :)

 

Men se to ne bi obneslo, s težavo jem surovo zelenjavo. No jo, samo z nečim zraven. Ne ljubi se mi žvečit toliko, ntiti.

 

32... si pol zelo suha.  Kot moja mama... Je vedno imela pripombe nad mojo težo (npr. takrat 47 -max 52 kg...) Vedno je hotela, da je vse popolno, na vseh področjih. Dokler ni sama skoraj pristala na urgenci zaradi hujšanja. In to, da mora bit vse popolno, to je ful huda psihična bolezen, jih poznam nekaj... Zgleda da po tem vzorcu iščem partnerje in prijatelje. pa še take z mejno osebnostno motnjo,nekateri. Veš kaj ti povem - jaz sem si s temi 58 - 60 kg ful všeč :P Pa da mi noben več ne teži, kaj jem za večerjo. Za tist mal maščobe se totalno ne sekiram, se mi tud ne zdi, da bi se nasprotni spol :D Pa tudi če bi imel kdo pripombe, ni več važno, kaj drugi mislijo, ampak kako se jaz počutim in kaj jaz želim.

 

Upam, da se ti uspe rešit... te nadloge.



#61 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 11. december 2014, 21:14

No, macky, si že sama prebrala, v čem je keč. Ni problem presnojedstvo.

To, da si naročiš pico, ni motnja hranjenja (seveda, če človek skoraj nič ne je, se mu je zlušta, saj pa rabimo hranila). Je pa motnja hranjenja, da jo daš kužkom. In da hujšaš pri konfekcijski številki 32 (pa jo imam kdaj tudi sama). Saj veš, da manjše ni? Pa že ta je lahko krepko na robu zdravega...

Oprostite, samo ne morem več brat in ne komentirat.

In oproščam sebi naivnost, da mislim, da ima kak učinek.

Life begins at the end of your comfort zone. 


#62 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 11. december 2014, 21:55

Ne, ker dejansko ni nič narobe s presnojedstvom, če veš kaj delaš in ti tak način odgovarja... Če bi jaz lahko, bi mogoče tudi, sam ne zarad hujšanja, pa zaenkrat mi je jest določene stvari užitek, zato pa tudi imam mal več kg. Saj tudi 47 je bilo fajn, trenutno bi bilo premalo, se mi zdi, da ti v določenih letih ne paše... edino če si pač od nekdaj tak. Mene je takrat motilo, da se nekdo vtika vame in išče napake tam, kjer jih ni. Pa to ni bila edina in najhujša stvar. Zato sem se takrat slabše počutila kot danes. Zdelo se mi je, da sem debela, ker me je mama v to prepričala, danes pa imam res več, itak vem, sam se počutim veliko bolj samozavestno. Pa še na žalost, veliko mi manjak zaradi tega. Tudi pri št. 32, če si zadovoljen s seboj, pa če ni to zaradi kakih prehrambenihmotenj, eni pač imate tak metabolizem (srečneži), je pol to ok.

 

To da naročiš pico in je ne ješ, pa daš psu... normalno da nekaj ni v redu s tem. Niso to fajn stvari, res se mi smili kdor gre čez take hude preizkušnje, ker pri enih je res v skrajnosti.

 
 


#63 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 12. december 2014, 06:57

Pizze so bile pp- pred presnojedstvom. Sem še sveža in zato vsa navdušena. sem se celo zredila za 100g od včeraj, nič mi ne manjka.

ok sem v št 32, ampak me malo režejo hlače v pasu, ko se usedem je Niagara. bljak.

anne-nima haska, sori, ampak HVALA za trud. Ne obupat, nekomu bo sigurno pomagalo!

#64 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 12. december 2014, 09:13

 

anne-nima haska, sori, ampak HVALA za trud. Ne obupat, nekomu bo sigurno pomagalo! 
 

Hvala za iskrenost. Oglasila sem se zato, ker vidim spremembe (na slabše) od takrat in se ne strinjam s tem tvojim: 

Ma ne, to zdaj je odrešitev. Ne bi razlagala te groze zadnjih treh mesecev. Pred tem pa skoz borba.

 

Kolikor sem te jaz brala, je bilo ravno pred časom bistveno izboljšanje. Ko si našla pomoč in moč v Jezusu in ugotovila, da ni nič narobe s hrano, da ni nič narobe, če ješ, če imaš kakšno kilo več.

 

Zadnje tedne pa iz tvojih postov razumem, da kot motnjo hranjenja ne smatraš tega, da ne ješ, temveč to, da ješ (normalno), kar je zaskrbljujoče. In da tudi izjave ostalih posledično interpretiraš v to smer.

 

Kakorkoli, iskreno želim, da najdeš pomoč, preden si nakoplješ nepopravljive posledice za zdravje.

 

(To od osebe, ki žal ve, kaj pomenijo težave s črevesjem in želodcem.)

 

Srečno! ylflower.gif

 

kot če spiješ zeleni čaj na prazen želodec.

Ne razumem, ali se ti to zdi napačno ali ne. To počnem jaz, sicer ob zajtrku. Pa je definitivno bolje od kave, ki bistveno slabše vpliva na prazen želodec (z zajtrkom ali brez).


Life begins at the end of your comfort zone. 


#65 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. december 2014, 09:30

Motnja hranjenja je huda posledica nečesa. In to nekaj je ponavad zloraba v zlo rani dobi. In ko se s pomočjo /brez pomoči ne gre skoraj nikoli/ ta zloraba osvetli in predela, posledica mine.

 

Osredotočanje na posledico je neproduktivno /mrbit razen v primerih, ko je človk akutno življensko ogrožen/.


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#66 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 12. december 2014, 09:52

Motnja hranjenja je huda posledica nečesa. In to nekaj je ponavad zloraba v zlo rani dobi. In ko se s pomočjo /brez pomoči ne gre skoraj nikoli/ ta zloraba osvetli in predela, posledica mine.

 

Osredotočanje na posledico je neproduktivno /mrbit razen v primerih, ko je človk akutno življensko ogrožen/.

Ja, saj sem pozabila dodati, da hej, ampak to je samo moje mnenje, ne poznam ozadja. Pa res nimam pojma in nisem pristojna za to, ampak ker mi je res hudo in me boli, ko berem, se mi zdi še huje, da sem tiho. 

 

Vseeno se mi pa zdi bolj produktivno kdaj napisati kaj v to smer kot samo dati lajk in lupčka. Ampak hej, spet - to je samo moje mnenje. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#67 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 12. december 2014, 09:56

Saj jaz Anne čisto razumem, no Butla tudi, mene neštetokrat prime, da bi kaj napisala, ker me vse skupaj boli in nagovarja, me pa bremza to, da ne poznam niti zgodovine teh odnosov tukaj na forumu, niti ozadja. In ne vem, kdaj preveč rinem v intimo drugega. 



#68 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 12. december 2014, 09:56

DEJMO VSI NA PRESNO MALO, PA SI PIŠEMO KAKO NAM JE? ful folka so presni, nič narobe, to je najboljša opcija,tako bomo vsi v bližnji prihodnosti, ko bo raj na zemlji :D :D :D al pa vsaj v glavi.

 

raje zdaj umrem, kot da pojem pizzo in bruham in umrem.



#69 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 12. december 2014, 10:01

pomoč imam- vegi, športnega psihologa. čudovito psihijatrinjo. eno v ljubljani, ki me je dala na čakalno listo za bolnico. 

 

vem, da sem dosegla svoj optimum in da sem končno na pravi poti.

 

to je papanje sončnic in orehov... in CELO... pustim ne pojem vsega, ker ne rabim. pri normalni hrani... sem šla na tri sendviča, tri bureka, čokolado, pizzo. nič me ni zadovoljilo. zdaj je OK!



Aja, po mojem so mi vsi fovš. :/ :D je pa res, da so drugi vsaj normalni v buči. :)

 

 

Prosim kakšnega presnojedca za izjavo.

 

Želim, da se povežemo, ker bom naredila ta forum presni, če me ne skenslajo prej. :D



#70 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. december 2014, 10:10

Kako lepo se vidi vzroke...kot človek, ki beži iz enega zapora v drug zapor (Krishnamurti)...

 

In še ekstra vprašanje- kako človek ve ali so določene misli njegove lastne ali misli od kakšnega "bitjeca" pripopanega na njemu, ki mu jih vsiljuje...

 

Sedaj (december) je prav lepo obdobje, ki se bo še bolj potenciral (od novega leta dalje)...in ljudje bodo imeli na razpolago več različic "drive or die"...nanaša se na osebnostno, duhovno rast, delo na sebi, ozaveščanje...In kot je govoril Jezus "Bodite popolni, kakor je popoln vaš nebeški Oče"... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#71 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 12. december 2014, 10:26

Kako lepo se vidi vzroke...kot človek, ki beži iz enega zapora v drug zapor (Krishnamurti)...

 

In še ekstra vprašanje- kako človek ve ali so določene misli njegove lastne ali misli od kakšnega "bitjeca" pripopanega na njemu, ki mu jih vsiljuje...

 

Je tista popolnost, ki izhaja iz občutja notranjega miru, harmonije, sprejemanja samega sebe. In so poskusi, da bi zadostili standardom, ki so nam jih vcepili drugi - starši, vrstniki, pedagogi, okolica, mediji. Ja, standardi so lahko vsiljeni od drugih, pa se tega sploh ne zavedaš, to je notranji birič, ki ti govori, da takšen kot si, nisi v redu, da nisi sprejemljiv, ki te nenehno sili, da se prilagajaš nekim normam. In sploh ni tako enostavno te zadevice v celoti ozavestit. Pa se človek vara, da stremi k popolnosti.



#72 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 12. december 2014, 10:50

Je tista popolnost, ki izhaja iz občutja notranjega miru, harmonije, sprejemanja samega sebe.

 

ja



in ljubezni



#73 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 12. december 2014, 10:59

popolnost je fraza ... je nekaj nedokončanega ... 

nebeški oče pa je vsota vseh nas in še kakega planetka ...  biggrin.png

 

Ja, imaš prav. Podoba popolnosti je neka iluzija, konstrukt, tudi nekaj nedokončanega, ker je pač subjektivna in podvržena spremembam. Pa če je moja lastna ali od drugih, ki ji sledim. Obstaja neka fiktivna podoba, kaj je to popolnost, obstaja pa tudi spontano občutenje (ki ni podoba) - takrat, ko doživljaš popolno harmonijo, popolno zadovoljstvo, ko je vse na svojem mestu, tako kot je treba, ko bi samo bil v tistem trenutku in ne bi ničesar spremenil. Ko si rečeš, da je vse popolno. Večji del življenja pa je v bistvu iskanje tega ravnovesja. 



#74 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 12. december 2014, 11:58

Kako lepo se vidi vzroke...kot človek, ki beži iz enega zapora v drug zapor (Krishnamurti)...

 

Nekam moraš.... če si v glavi svoboden lahko tudi v j* zaporu letiš. Čeprav je žalostno.......da nekaj Moraš... ampak tako je na tem svetu.



je kdo svoboden?



#75 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 12. december 2014, 12:48

Nekam moraš.... če si v glavi svoboden lahko tudi v j* zaporu letiš. Čeprav je žalostno.......da nekaj Moraš... ampak tako je na tem svetu.



je kdo svoboden?

 

Imaš prav, vsak zase ubira svojo strategijo preživetja, vsak od nas. Ampak, ko prideš do izvora tistega, kar te spravlja v zapor (ko začutiš, razumeš), se vsaj na enem področju lahko zelo osvobodiš. Je pa res čuda stvari, ki nas v tem življenju lahko omejujejo, morje indoktrinacij. Nihče od nas nima vseh ozaveščenih. Zase vem, da lažje živim, ko se zavem, da nekaj, kar me pritiska, v bistvu prihaja od zunaj, ne iz mojih notranjih potreb. Da lahko to stvar skenslam, ker ni moja. Nekaj drugega je moja avtentična notranja potreba, ki bo tam tudi ostala, če ni zadovoljena. In če znam poskrbeti zanjo, je to tudi moja svoboda, če ne, imam pač probleme. 

 

Ja, Shaman ima prav - mi vsi smo tukaj zato, da se osvobajamo (ozaveščamo). To je nikoli končan proces. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0