Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nemir


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
873 komentarjev na to temo

#801 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 12:37

Dolgčas je del realnosti, ki ga kreira tvoj ego-um ...

Odsotnost vsega brez pojava dolgčasa je.


Brez podpisa

#802 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 13. marec 2015, 12:45

Mene pa zanima, a niso ta najbolj modri govorili o tem, da je treba "ustaviti notranji dialog" ? Al je to nekaj drugega kot se meniti z drugimi onkraj zavesti?



Da je pa beda in dolgčas a ni to takrat ko nisi v stiku z realnostjo? Mislim, zakaj bi bilo nekaj boljšega onstran zavesti, če bi moralo biti (tudi) tu - v zavesti? Mislim, če je vse zavest? Ali zavest lahko uide kam sploh?
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#803 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 12:52

Notranji dialog v kakšnem smislu?

 

Širše gledano je dolgčas je posledica pričakovanj, ko pričakovanje ni izpolnjeno si osebek govori ah beda, ah ker dolgčas, ah brezveze ....

 

Znotraj širše slike je lahko tudi obrambni mehanizem, ki deluje kot filter pred tistim kar ne želimo, da pride do nas. 


Brez podpisa

#804 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. marec 2015, 12:59

Mene pa zanima, a niso ta najbolj modri govorili o tem, da je treba "ustaviti notranji dialog" ? Al je to nekaj drugega kot se meniti z drugimi onkraj zavesti?

Da je pa beda in dolgčas a ni to takrat ko nisi v stiku z realnostjo? Mislim, zakaj bi bilo nekaj boljšega onstran zavesti, če bi moralo biti (tudi) tu - v zavesti? Mislim, če je vse zavest? Ali zavest lahko uide kam sploh?

 

To je pa tako ko v zemeljski šoli ne poslušaš, spiš al pa si tiho ko prfoks vpraša a ima še kdo kakšno vprašanje...pa saj smo vsi taki, brez izjem...tongue.png

 

Notranji dialog se nanaša na misli...misli so pa posledica vzorcev...in ko je vse razpucan človeček lahko doživi stanje "ne-uma"...seveda obstajajo še drugi izrazi za to, ampak zakaj bi se s tem obremenjevali...kogar bo zanimalo si bo že poiskal informacije al mu bodo pa začele padat sa neba dole...tongue.png

 

Najprej definiraj pojem "zavest"...kar se običajno smatra pod tem pojmom (psihologija) je samo majhen delček...kar so pa modreci mislili je pa ulala...Ali povedano drugače ali lahko vse znanje v vesolju ubesediš v eni knjigi, ki ima recimo 300 strani...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#805 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 13:05

Kot otrok sem se med počitnicami včasih na smrt dolgočasil, sploh tam okrog 13h-15h ko se vsi poskrijejo na hladno. Doživljanje dolgočasja je bil "umetno" vzdrževan koncept, ki je služil vzpodbujanju čustvenega doživljanja, dogajanja ... pa četudi samo v želji in pričakovanjih. Ko nisi več v službi takšnih pričakovanj, pa če tudi samo par minut dnevno, takrat se posameznik odpre za možnost opazovati prej skrit svet. Da bi mu postalo dolgčas je skoraj nemogoče, razen če mu je dolgčas, ker se mu ne dogaja kar hoče.


Brez podpisa

#806 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 13. marec 2015, 15:54

To je čist zdrav pogled, sam ne edini možen. 

 

Men osebno je bolj verjetno, da smo obdani z bitji, ki niso na fizičnem planu kot, da nismo. Pojavnost teh bitij ni nujno dobra. 

 

Zakaj posameznik sliši glasove ni nujno vedno to, da se ego-distancirani deli njega izrazijo na tak način. 

 

Kako npr. bi obrazložila glasove, ki; svetujejo, usmerjajo, pomagajo, dopolnjuejo posameznika itd.?

 

Če je vsa kreacija/ vse kar je enotnost (ena zavest), zakaj bi pol razna bitja, enitete itd. videla kot nekaj kar nisem jaz (kar niso splošna različna stanja zavesti)? Mislim, da je naloga ega/mind-a- da razume stvari s stališča ločenosti, da lažje percepira (misli/doživlja) stvari.

 

V resnici, če nekaj časa meditiraš, al pa vsaj jaz zaznavam različne glasove, različne simbole, različne oblike z različnimi sporočili itd... ampak jih vse razumem kot del kolektivne (in hkrati lastne- ker to dvoje ni ločeno) energije/zavesti...

 

Poznam tud primer enega sovrstnika, ki je bil diagnostificiran kot shizofrenik in mi je povedal, da je jemlal ap, ker ga je bilo strah nekega dečka, ki se mu je prikazoval in mu naročal naj naredi same slabe stvari in on se mu ni mogel upreti, razen tako, da je bil hospitaliziran (sam je šel na urgenco, ker se ni mogel več kontrolirat). Nakar sta s terapevtko po kar nekaj letih prišla do vzrokov za simptom, ki ga je doživljal kot tega dečka in ta se mu že kar nekaj let ni več prikazal... je pa pri shizofreniji tudi dedni dejavnik (nagnjenost). 



#807 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 13. marec 2015, 16:01

Tehnično gledano okoli 90% travm niso odcepljeni deli...odcepljeni deli so dosti bolj "jeba" za razreševati kot pa to kar se smatra pod temi pojmi ali pojem "bolečinska telesa"...večina ljudi sploh ne bi prenesla posledic soočanja (aktivacija karme vezane na te stvari) kaj šele razreševanja z odcepljenimi deli...odcepljeni deli so večinoma vezani na black magic, temno stran in seveda na bitjeca katerim marsikateri sploh ni dorasel......tongue.png

 

Ko nismo v stiku s sabo je pa spet preveč posplošen pojem...kdo pa je v stiku s sabo razen tistih, ki so od nivoja Bude dalje...Človek je v tem lifeu lahko čisto v stiku s "sabo" oz. v stiku s tem kar se pod tem pojmom smatra, ampak posledice preteklih lifeov bo pa vseeno moral razreševati, če jih še ni...Če jih pa je, je pa itak Buda...tongue.png

 

Ko človeček počasi začne ugotavljati kdaj so glasovi posledica (kako in kje se jih sliši) človekove lastne notranjosti, kdaj so pa posledica drugih nefizičnih bitjec, takrat se mu lahko začne razkrivati še marsikaj drugega...tralala...biggrin.png

Če večina ljudi ne bi prenesla bolečinskih teles, zakaj pol pride do te izkušnje v neki zelo urejeni karmatični strukturi?  Manjka sense...

 

Stik s sabo- grobo povedano je nekdo, ki razume sedanji trenutek in razume izbiro kaj lahko naredi ali ne naredi v tem trenutku (nekdo z odcepljenimi deli prej ko slej reagira), širše povedano pa še vse ostalo... ko govoriš o prejšnjih life-ih, se men zdi, da večina še travm iz tega lajfa ne uspe predelat in če jih že začne, se spremeni tudi vse od prejšnjih vzorcev, če čas (ego percepcijo) zbrišeš.  



#808 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 13. marec 2015, 16:05

To je čist zdrav pogled, sam ne edini možen. 

 

Men osebno je bolj verjetno, da smo obdani z bitji, ki niso na fizičnem planu kot, da nismo. Pojavnost teh bitij ni nujno dobra. 

 

Zakaj posameznik sliši glasove ni nujno vedno to, da se ego-distancirani deli njega izrazijo na tak način. 

 

Kako npr. bi obrazložila glasove, ki; svetujejo, usmerjajo, pomagajo, dopolnjuejo posameznika itd.?

Pa imam še eno vprašanje zate... če niso v povezavi z našo zavestjo, kako bi potem razložil, da različni ljudje vidijo različne enitete in da ta različna bitja odgovarjajo nekim našim izkušnjam (ki so od človeka do človeka različne)... 



#809 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. marec 2015, 16:15

Če večina ljudi ne bi prenesla bolečinskih teles, zakaj pol pride do te izkušnje v neki zelo urejeni karmatični strukturi?  Manjka sense...

 

Stik s sabo- grobo povedano je nekdo, ki razume sedanji trenutek in razume izbiro kaj lahko naredi ali ne naredi v tem trenutku (nekdo z odcepljenimi deli prej ko slej reagira), širše povedano pa še vse ostalo... ko govoriš o prejšnjih life-ih, se men zdi, da večina še travm iz tega lajfa ne uspe predelat in če jih že začne, se spremeni tudi vse od prejšnjih vzorcev, če čas (ego percepcijo) zbrišeš.  

 

Pojem "odcepljen del" pomeni, da ni v stiku s strukturo nečesa...bolečinska telesa so v stiku s to strukturo...A mi znaš povedati zakaj se reče "bolečinska telesa", če sploh ne zgledajo kot telesa...so samo "deformirani" koščki subtilnega telesa oz. tistih par vozil kot jih ima človeček...tongue.png

 

Večina vzorcev iz tega lifea je v stiku tudi z vzorci s prejšnjimi oz. se na njih povezuje...kot jara kača...in če človeček secka kačo, naj jo secka do konca...drugače bo ostalo preweč samostojnih odsekanih delčkov, ki se bodo premikala po svoje...in če bo med njimi tudi kakšna kobrina glava...tralala...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#810 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 13. marec 2015, 17:50

mogoče je čas, da ne oponašate več nekih kao majstrov, ki si zadeve niso znali predstavljat smiselno ... in so razčlenjevali in za vsako pizdarijo razlagali kot posamično telo ...

bistveno je : dovolj je eno telo, eno vozilo ... eno informacijsko polje ... 

in to naše eno polje, ki je del ENEGA polja ima navidezno toliko vrzeli, da izgleda kot bi jih bilo več ... pa ni ... bil bi nesmisel ... 

ko vrzeli napolniš z znanjem in zavestjo, se vse spremeni ...

odsekanih delcev ni ... mi smo tisti, ki jih ne znamo dojemat in videt skupaj ... in potem se izgovarjamo : tista težava nisem jaz ... ni moje sranje ... tak pogled je neodgovoren nonsens ...

I agree .., mišljenje, da gre za druga bitja, ki počnejo neke zlobne stvari, je dajanje odgovornosti zase v roke tem nekim bitjem...



#811 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 18:16

hiter komentar ... takšno mišljenje je isto kot:

 

I agree .., mišljenje, da gre za druge ljudi, ki počnejo neke zlobne stvari, je dajanje odgovornosti zase v roke tem nekim ljudem...

 

ker ne gre za prestavljanje odgovornosti, ampak delovanje v skladu z opaženo pojavnostjo

 

omejit hipotetično grožnjo zgolj na fizični plan ...a resno verjameš, da se s fizičnim planom konča? 


Brez podpisa

#812 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 18:20

mogoče je čas, da ne oponašate več nekih kao majstrov, ki si zadeve niso znali predstavljat smiselno ... in so razčlenjevali in za vsako pizdarijo razlagali kot posamično telo ...
bistveno je : dovolj je eno telo, eno vozilo ... eno informacijsko polje ... 
in to naše eno polje, ki je del ENEGA polja ima navidezno toliko vrzeli, da izgleda kot bi jih bilo več ... pa ni ... bil bi nesmisel ... 
ko vrzeli napolniš z znanjem in zavestjo, se vse spremeni ...
odsekanih delcev ni ... mi smo tisti, ki jih ne znamo dojemat in videt skupaj ... in potem se izgovarjamo : tista težava nisem jaz ... ni moje sranje ... tak pogled je neodgovoren nonsens ...

vse kul..., ampak, če stojiš za svojo stopnjo zavesti potem ti je jasno, da ne moreš delovati samo v eni smeri, ampak prilagojeno v kombinacijah vseh principov, glede na zahtevo ali potrebo situacije
Brez podpisa

#813 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 13. marec 2015, 19:06

hiter komentar ... takšno mišljenje je isto kot:

 

I agree .., mišljenje, da gre za druge ljudi, ki počnejo neke zlobne stvari, je dajanje odgovornosti zase v roke tem nekim ljudem...

 

ker ne gre za prestavljanje odgovornosti, ampak delovanje v skladu z opaženo pojavnostjo

 

omejit hipotetično grožnjo zgolj na fizični plan ...a resno verjameš, da se s fizičnim planom konča? 

Ne, to nisem mislila s tem. Mogoče bi bilo bolj razumljivo, če bi napisala drug del posebej. 

 

Hotela sem povedat, da je dostikrat: če vidiš ločeno (ta bitja) od enosti (zavesti/sebe), kot jih eni vidijo in imajo pač svoj pogled na to, kar je tud ok, ampak za tem doživljanjem/videnjem prenos odgovornosti za lastno nemoč/za lastno življenje nečemu kar je zunaj tebe in je ločeno od tebe (ker je tko to lažje videt kot pa se soočit z vsem kar si, s popolno zavestjo).  Ne razumem čisto zakaj je predpostavka, da verjamem, da se s fizičnim planom vse konča... Nasprotno, mislim, da mind percepira fizično realnost kot ločeno od ostalega, v bistvu pa ni. 

 

Edit: me veseli, da še kdo zafrkne citiranje heh Fix :D



#814 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 13. marec 2015, 19:11

Pojem "odcepljen del" pomeni, da ni v stiku s strukturo nečesa...bolečinska telesa so v stiku s to strukturo...A mi znaš povedati zakaj se reče "bolečinska telesa", če sploh ne zgledajo kot telesa...so samo "deformirani" koščki subtilnega telesa oz. tistih par vozil kot jih ima človeček...tongue.png

 

Večina vzorcev iz tega lifea je v stiku tudi z vzorci s prejšnjimi oz. se na njih povezuje...kot jara kača...in če človeček secka kačo, naj jo secka do konca...drugače bo ostalo preweč samostojnih odsekanih delčkov, ki se bodo premikala po svoje...in če bo med njimi tudi kakšna kobrina glava...tralala...tongue.png

Ker potrebujemo močen stimuli/impulz, da se začnemo premikat (če se že prej nismo), bolečina kar ustreza temu pojmu pomoje :D in je namenjena razreševanju, nekak ne bi bilo smiselno, da bi prejel eno bolečino, ki je ni mogoče predelat... vsaj jaz verjamem v smiseln/varen prostor (na ego in vse ostalih nivojih) :D



#815 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. marec 2015, 19:13

Brez veze da govorite o enosti in zavesti, če tega ne razumete kaj šele izkušate...o enosti se lahko začne malo bolj konkretno govoriti šele ko človeček doseže nivo Bude...in potem je to šele prvi razred...tralala...tongue.png

 

mogoče je čas, da ne oponašate več nekih kao majstrov, ki si zadeve niso znali predstavljat smiselno ... in so razčlenjevali in za vsako pizdarijo razlagali kot posamično telo ...

bistveno je : dovolj je eno telo, eno vozilo ... eno informacijsko polje ... 

in to naše eno polje, ki je del ENEGA polja ima navidezno toliko vrzeli, da izgleda kot bi jih bilo več ... pa ni ... bil bi nesmisel ... 

ko vrzeli napolniš z znanjem in zavestjo, se vse spremeni ...

odsekanih delcev ni ... mi smo tisti, ki jih ne znamo dojemat in videt skupaj ... in potem se izgovarjamo : tista težava nisem jaz ... ni moje sranje ... tak pogled je neodgovoren nonsens ...

 

Kdor zna gledati in delovati iz ptičje perspektive, istočasno se pa lahko premika in gleda skozi zemeljske oči, temu lahko tako reče...tongue.png

 

 

I agree .., mišljenje, da gre za druga bitja, ki počnejo neke zlobne stvari, je dajanje odgovornosti zase v roke tem nekim bitjem...

 

In potem se človeček vpraša zakaj vsi ljudje nosijo karmično breme drugih, več kakor jim po karmičnih zakonih pripada...Aja, zato ker so eno z drugim...eno pa pomeni tudi občutiti bolečino drugih in trpeti za druge...Seveda dokler tega ne razčistijo pri sebi...tongue.png

 

Zdaj pa prosim, da se nehaš pritoževat, ker si za vse sama kriva...po tvojem mišljenju energijski parazitki in druga bitjeca nimajo nič pri temu...torej delaj več na sebi...mogoče je pa čas, da te še malo zjeb*** da se malo zamisliš, kaj pa če tvoja teorija ne drži...in po vsej verjetnosti jim bo Bogec dal še svoj blagoslov, neka človek uči milom ili silom...biggrin.png  


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#816 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 13. marec 2015, 19:19

Brez veze da govorite o enosti in zavesti, če tega ne razumete kaj šele izkušate...o enosti se lahko začne malo bolj konkretno govoriti šele ko človeček doseže nivo Bude...in potem je to šele prvi razred...tralala...tongue.png

 

 

 

 

 

 

 

Kdor zna gledati in delovati iz ptičje perspektive, istočasno se pa lahko premika in gleda skozi zemeljske oči, temu lahko tako reče...tongue.png

 

 

 

In potem se človeček vpraša zakaj vsi ljudje nosijo karmično breme drugih, več kakor jim po karmičnih zakonih pripada...Aja, zato ker so eno z drugim...eno pa pomeni tudi občutiti bolečino drugih in trpeti za druge...Seveda dokler tega ne razčistijo pri sebi...tongue.png

 

Zdaj pa prosim, da se nehaš pritoževat, ker si za vse sama kriva...po tvojem mišljenju energijski parazitki in druga bitjeca nimajo nič pri temu...torej delaj več na sebi...mogoče je pa čas, da te še malo zjeb*** da se malo zamisliš, kaj pa če tvoja teorija ne drži...in po vsej verjetnosti jim bo Bogec dal še svoj blagoslov, neka človek uči milom ili silom...biggrin.png  

Torej nikoli (za večino) in nam ni treba meditirat? Come on... 

 

Če so drugi že isto kot jaz -pol res zgleda, da trpiš breme drugih- v resnici pa svojega, ampak "potrebuješ" to dislocirat v druge, da to dojameš in s tem opraviš. 

 

Ne razmišljam o krivdi (ta pojem je indoktriniran in vcepljen od zunaj) in na splošno nesmiseln, sem pa odgovorna zase, to je pa res, se zavedam tega ;). Grožnja stil- enkrat boš dojela, to kar jaz že vem, je sam še ena nesmiselna manipulacija... 



#817 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. marec 2015, 19:39

Torej nikoli (za večino) in nam ni treba meditirat? Come on... 

 

Če so drugi že isto kot jaz -pol res zgleda, da trpiš breme drugih- v resnici pa svojega, ampak "potrebuješ" to dislocirat v druge, da to dojameš in s tem opraviš. 

 

Ne razmišljam o krivdi (ta pojem je indoktriniran in vcepljen od zunaj) in na splošno nesmiseln, sem pa odgovorna zase, to je pa res, se zavedam tega wink.png. Grožnja stil- enkrat boš dojela, to kar jaz že vem, je sam še ena nesmiselna manipulacija... 

 

A sploh veš kaj pomeni pojem "meditirati" ? Nekdo ne bo nikoli sedel in meditiral pa bo vseeno lahko v stanju meditacije...meditacija pomeni stik s svojo dušo...to se pa lahko doseže na različne načine...tudi z motorko in rezanjem drv...tongue.png

 

Zgleda da sploh ne štekaš...imaš malo morje nefizičnih bitjec tako človeških kot drugih...Če človeček A izvaja vudu magijo na človečka B z namenom manipulacije, se bodo na tega pripopala določena temačna bitja. Če človeček B nima do človečka B in teh temnih bitjec nobenega dolga potem se jih lahko po hitrem postopku znebi, če se jih seveda zna, ni mu jih treba prenašati na sebi...Taka bitjeca se namreč ne odlepijo kar tako kot pravijo nekateri, razen če je človek Buda...Zakaj ne, to je pa že področje ezoterike...In kar je še najlepše zaradi takih bitje človeček postane nemiren, živčen...tralala...biggrin.png

 

Dal sem primer magije, ki je najbolj očiten...obstaja še malo morje drugih načinov kako se taka bitjeca prilepijo na človečka- skupinske meditacije, zdravljenja, šetnja po pokopališču, mesnicah, diskačih, itd...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#818 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 13. marec 2015, 20:06

A sploh veš kaj pomeni pojem "meditirati" ? Nekdo ne bo nikoli sedel in meditiral pa bo vseeno lahko v stanju meditacije...meditacija pomeni stik s svojo dušo...to se pa lahko doseže na različne načine...tudi z motorko in rezanjem drv...tongue.png

 

Zgleda da sploh ne štekaš...imaš malo morje nefizičnih bitjec tako človeških kot drugih...Če človeček A izvaja vudu magijo na človečka B z namenom manipulacije, se bodo na tega pripopala določena temačna bitja. Če človeček B nima do človečka B in teh temnih bitjec nobenega dolga potem se jih lahko po hitrem postopku znebi, če se jih seveda zna, ni mu jih treba prenašati na sebi...Taka bitjeca se namreč ne odlepijo kar tako kot pravijo nekateri, razen če je človek Buda...Zakaj ne, to je pa že področje ezoterike...In kar je še najlepše zaradi takih bitje človeček postane nemiren, živčen...tralala...biggrin.png

 

Dal sem primer magije, ki je najbolj očiten...obstaja še malo morje drugih načinov kako se taka bitjeca prilepijo na človečka- skupinske meditacije, zdravljenja, šetnja po pokopališču, mesnicah, diskačih, itd...

Heh, ok tvoj vzorec poniževanja drugih (ko si nemočen z razlago) se še ni razrešil vidim...

 

Mogoče pa le ni vse to tko kot si ti razlagaš... al pa je tko samo v tvoji percepciji, a si mogoče razmišljal, da zelo težko odgovoriš konkretno na moja vprašanja, namesto tega, se pojavi: zgodbica al pa manipulacija... malo na trhlih tleh je to...

 

Npr. : "In potem se človeček vpraša zakaj vsi ljudje nosijo karmično breme drugih, več kakor jim po karmičnih zakonih pripada." 

 

Kako lahko nosiš VEČ kot ti pripada? Več kot si si pridelal? Več kot potrebuješ? Ni smiselno...  itd... 

 

no zdaj veste kaj vse lahko staknete recimo pri enem Z.D. ... kaj več pa ne bom razlagal in zakaj ... wink.png

Povej več heh me zanima kaj meniš o tem... 



#819 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 20:07

fizični plan pelješ dalje, ker si zadeve drugače ne znaš predstavljat ... in potem si izmišljuješ za vsako neznanko neko svoje telo ...
ampak fizični plan kot tak ne obstaja ... fizični plan je virtual ... informacija ...

ne omejujem se z eno smerjo ... saj sem napisal da gre za ENO polje in tvoje lokalno polje (mali eno), je del tega polja ...
a si res ne znaš predstavljat ... saj ni tako težko ... 
dovoli si svobodno nevpeto premišljevanje ...

Razumem kaj češ povedat in ne nasprotujem privzeto....

Sam to te ne odreši potrebe po opisu realnosti, če hočeš v njej delovat. Npr. za namen primera izključno fizično gledano lahko dojamemo človeško telo kot celovit enosten organizem, ampak ko pa pristaneš na kirurški mizi, pa (vsaj jaz) hočem, da ma kirurg kompleksno in razdelano razumevanje o telesu in da enost fizičnega telesa dojame skozi čim večjo kompleksnost iste enosti na način, da bo svoje delo opravil dobro.

Vpeto razmišljanje je, če posameznik "obtiči" na enem konceptu in noče ali na zna naprej. Svobodno in nevpeto razmišljanje pa je, ko se posameznik po želji lahko "giblje sem ter tja". Zato tudi ne vidim, da je kaj narobe, če se poda sem in tja kakšna razlaga o razčlenjenosti subtilnih teles, mogoče je zate to odveč, ker ti je domače in spontano ... za koga drugega je pa to lahko "en oprijem na plezalni steni" preden pride do vrha in dobi možnost vpogleda na svojo pot in svet iz "ptičje perspektive"
Brez podpisa

#820 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 20:22

Ne, to nisem mislila s tem. Mogoče bi bilo bolj razumljivo, če bi napisala drug del posebej. 
 
Hotela sem povedat, da je dostikrat: če vidiš ločeno (ta bitja) od enosti (zavesti/sebe), kot jih eni vidijo in imajo pač svoj pogled na to, kar je tud ok, ampak za tem doživljanjem/videnjem prenos odgovornosti za lastno nemoč/za lastno življenje nečemu kar je zunaj tebe in je ločeno od tebe (ker je tko to lažje videt kot pa se soočit z vsem kar si, s popolno zavestjo).  Ne razumem čisto zakaj je predpostavka, da verjamem, da se s fizičnim planom vse konča... Nasprotno, mislim, da mind percepira fizično realnost kot ločeno od ostalega, v bistvu pa ni. 
 
Edit: me veseli, da še kdo zafrkne citiranje heh Fix biggrin.png.

Sej ne gre zato, da bi se različne oblike zavesti videle ločeno od enosti. Ne vem kje je prišlo do tega mišljenja. Ločeno je v istem smislu kot je ločeno moje in tvoje gibanje, če se srečava na cesti. Ne glede nato, da sva povezana bova šla en mimo drugega, zej mogoče bom pijan in bom pozabu da mam doma ženo in otroke, pa te bom zagrabil za rit in ti začel predavat o enosti, pol boš pa ti s klofuto poskrbela, da ta enost ne bo preveč enostna, če veš kaj čem rečt....

Skozi tvoje pisanje sem dojel, da zavračaš možnost obstoja bitij, ki nimajo fizičnega telesa in tudi možnost interakcije z njimi. Mam ti še namen odgovor na zastavljena vprašanja, ko se mi bo več dalo, ampak a ni tvoje izhodišče to, da "kontakte" povezuješ z nekim potlačenim delom posameznikovega življenja, ki se potem izrazi na videz ločeno? Kar je zame čist legitimno razmišljanje, ampak ne edina možna razlaga ... to je en možen pojav.
Brez podpisa

#821 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 20:39

Kako lahko nosiš VEČ kot ti pripada? Več kot si si pridelal? Več kot potrebuješ? Ni smiselno...  itd... 

Ker je možno, da si po lastni debilnosti nakoplješ drek s katerim sicer nič nimaš. Noben univerzalni bozji zakon ne bo poskrbel, da si po lastni neumnosti ne nakoplješ več sranja kot bi ga moral prestati.

edit: ne bo poskrbel v smislu, da smo bulletproof, ker nismo
Brez podpisa

#822 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. marec 2015, 22:56

Heh, ok tvoj vzorec poniževanja drugih (ko si nemočen z razlago) se še ni razrešil vidim...

 

Mogoče pa le ni vse to tko kot si ti razlagaš... al pa je tko samo v tvoji percepciji, a si mogoče razmišljal, da zelo težko odgovoriš konkretno na moja vprašanja, namesto tega, se pojavi: zgodbica al pa manipulacija... malo na trhlih tleh je to...

 

Npr. : "In potem se človeček vpraša zakaj vsi ljudje nosijo karmično breme drugih, več kakor jim po karmičnih zakonih pripada." 

 

Kako lahko nosiš VEČ kot ti pripada? Več kot si si pridelal? Več kot potrebuješ? Ni smiselno...  itd... 

 

Moj vzorec poniževanja je na manj kot 1%...kar je zelo zanemarljivo...tongue.png 

 

Raje se vprašaj, če ti razumeš to kar jaz govorim in če razumeš globino in širino...A ni logično, če je človeček v 4. razredu, da ne more razumeti matematike za 6. razred...Kaj ko bi začela malo brati poučne basni ali pa kitajske pravljice za otroke, ker zgleda da metafor ne razumeš...tongue.png 

 

Šel sem skozi te lekcije skozi katere greš trenutno ti...in to ni še nič v primerjavi s tistim kar pride kasneje...

Primer iz prakse...človeček je imel bolečine v hrbtenici, vedno je bil malo sklonjen...ko je poštimal določene stvari z družinskimi duhci in odvrgel breme družine- tisto kar ni bilo njegovo- se je kar nenadoma zravnal, bolečina je kar izginila...breme karme se najhitreje opazi na hrbtenici...tongue.png 

 

Zakaj pa lahko človečki zapravijo več denarja kot imajo na banki ala kredit, limit, ipd...a misliš da v Kozmosu ni nekaj podobnega...a misliš da nisem tega v redu prečekiral, zato ker se v praksi marsikaj ni skladal s tem kar so govorili duhovnjaki al pa je bilo nakladan v new age bukvicah. In seveda sem povprašal še za drugo in tretje mnenje...zaključki so bili zelo podobni..tongue.png  

 

Kaj ko bi se ti naučila malo preverjati stvari, da ne postaneš podobna kot mgd...recimo kupi si nihalo...s tem se ponavadi začne v 1, razredu...tralala...No ja, razen če ti ni všeč, da se vrtiš na ringlšpilu še pa još vremena. Samo pazi, da ti ne postane slabo... biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#823 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. marec 2015, 23:07

Od razvojne stopnje zdravilca, bioterapevta, psihiatra ali kakorkoli že kdo pravi človečku A ki pomaga človečku B, C, D je odvisno koliko bodo nefizična bitja iz enega človečka skakale na drugega, če se gre za skupinske seanse...Podobno kot lahko pri psu bolha skoči na drugega psa ali človečka...zato pa so po skupinskih seansah nekateri bolje, drugi pa še bolj v k...

 

In če ponovim mojo najbolj ljubšo mantro "sve je to normalno"...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#824 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 23:32

realnost doživljaš trdno zato , da ji sploh verjameš ... sicer je nebi jemal resno ... tudi sanje jemlješ resno, dokler se ne zbudiš ... 
tudi prebujanje v smislu bude, je prebujanje iz enih sanj v naslednje in vsakokrat ko se vmes prebudiš si rečeš : mater kak zanimive sanje ... in potem ponavljaš svoje prebujanje v naslednje sanje in naslednje, dokler nisi prebujen (stanje buda ... recimo ... če že nujno rabiš ta naziv biggrin.png)...

in če v obdobju prebujanja rabiš svoj koncept, ga uporabljaj dokler ti služi ... ko ti več ne služi, si ga dovoli spremenit ...

dostikrat govorimo o stopnjah na kateri je nekdo ... stopnja na kateri si, je tvoja stopnja prebujenosti ... stanje prebujenosti ...
in stopnja buda ni tako zelo visoka kot si večina misli ... ali bolje rečeno : ni najvišja stopnja

Razumem in spoštujem tvoje dojemanje ...

Meni je to nesmiselno, ker s tem nimam kaj počet. Čisto vseeno je ali takšen koncept držim v svoji zavesti ali ne, v praksi ne bo spremenilo prav nič. Če se bom zaletel v steno, bo efekt identičen. Bolj smiselno mi je zavest držat tam, kjer lahko uporabim tu in zdaj. Edina takšna stvar na katero se opominjam je minljivost, ni mi toliko važno katero življenje je, in katero bo naslednje in ali bo, furam se na minljivost in zaupam v božje ali pa višji namen, če ti to bolj leži. Trenutek tukaj je sedaj in bo šel mimo, zatorej probam živet in delati kot, da je zadnjič, še najbolj pa pri stvareh, ki so mi pomembne. Vsi koncepti, ki dajejo občutek, da bom lahko ponavljal ali da bo drugič bolje, drugače, da se bom zbudil ali karkoli v zvezi s tem name delujejo kot slepilo saj kvečjemu podpirajo neko naravno težnjo, ki teži k najmanjši liniji odpora. Zato se raje obdam v občutek, da se trenutki, ki tečejo mimo prvi in zadnji videni v tej podobi zavesti. Kako bo drugič ni važno in hkrati je, ker toliko že čutim, da ni dobro obstati v enem življenju.
Brez podpisa

#825 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. marec 2015, 23:39

Kaj ko bi začela malo brati poučne basni ali pa kitajske pravljice za otroke, ker zgleda da metafor ne razumeš...tongue.png

a ni to tko vsaj malo poniževalno ... tudi, če je zate samo šala. v empatičnem smislu vživljanja v sogovornika, bo večina človečkov vsaj malo užaljena?
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0