Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nemir


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
873 komentarjev na to temo

#101 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 18. januar 2015, 15:58

Nič tudi predstavlja nekaj ali ne? Nič se ne začne in tudi nič se ne konča ali? Morda v naših galaksijah in vesolju je tako,

kaj pa vesolje številka 2 ali 3...Ojej, meni se zdi tak čuden in nemiren občutek ob dejtvu,

da nekaj je, pa če nikoli ne bomo vedeli zakaj mora biti...Opazujte, samo opazujte,

to je ves smisel življenja in naj bo edini...:)


dReAM

 

 

 


#102 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 18. januar 2015, 18:31

Nič tudi predstavlja nekaj ali ne? Nič se ne začne in tudi nič se ne konča ali? Morda v naših galaksijah in vesolju je tako,

kaj pa vesolje številka 2 ali 3...Ojej, meni se zdi tak čuden in nemiren občutek ob dejtvu,

da nekaj je, pa če nikoli ne bomo vedeli zakaj mora biti...Opazujte, samo opazujte,

to je ves smisel življenja in naj bo edini...smile.png

Opazovanje nima smisla, če tega kar opazuješ, ne moreš sprejet tongue.png



#103 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. januar 2015, 18:39

Ima smisel. Pot od opazovanja do sprejetja je namreč redko kdaj kratka. Pogosto, zelo pogosto opazuješ in opazuješ in ti počasi, počasi seda, ali pa se nekaj v podzavesti rahlja, neka obramba, in potem, na videz kar naenkrat, pade in lahko sprejmeš. To je proces in vse v tem procesu ima smisel, tudi opazovanje brez sprejetja.



#104 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. januar 2015, 18:44

Opazovanje nima smisla, če tega kar opazuješ, ne moreš sprejet tongue.png

 

Kdo je pa rekel, da mora človeček sprejet vse naenkrat...večina jih ne more...delček po delček...in podzavest fura dalje...tongue.png

 

Iknee je dala dober namig...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#105 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 18. januar 2015, 20:29

Ima smisel. Pot od opazovanja do sprejetja je namreč redko kdaj kratka. Pogosto, zelo pogosto opazuješ in opazuješ in ti počasi, počasi seda, ali pa se nekaj v podzavesti rahlja, neka obramba, in potem, na videz kar naenkrat, pade in lahko sprejmeš. To je proces in vse v tem procesu ima smisel, tudi opazovanje brez sprejetja.

Aha no pol pa mi je zdaj lažje razumet, kje sem. Ker je ta nemir težko sprejet, ampak se premikam naprej, pooooočassssssssi. Hvala za komentar, je pomirjajoč. 



#106 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. januar 2015, 21:37

Ja, potrpežljiva bodi sama s sabo in rada se imej love3.gif



#107 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. januar 2015, 22:06

Ženski pogovor, Šamanči.  Lepo, da si lepo vzgojen in veš, kdaj je bolje bit tiho flirt.gif



#108 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 19. januar 2015, 15:26

Ja, potrpežljiva bodi sama s sabo in rada se imej love3.gif

To si pa res tko lepo napisala ylflower.gif



#109 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 19. januar 2015, 16:17

Zala ti si cuker....tongue.png biggrin.png partyy.gif


dReAM

 

 

 


#110 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 19. januar 2015, 17:17

Zala ti si cuker....tongue.png biggrin.png partyy.gif

Mmmmm toplina ylflower.gif



#111 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 19. januar 2015, 19:00

Viš pa te ni več nemira za čutit....Lahko se pokažeš!


dReAM

 

 

 


#112 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 19. januar 2015, 19:13

Viš pa te ni več nemira za čutit....Lahko se pokažeš!

Danes precej nemira, kljub toplini...sobivata očitno.



#113 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. januar 2015, 18:00

Nemir je zarad ene navezanosti. Če ponavljaš Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare greš lohk čez.

Hare Krišna



#114 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 20. januar 2015, 19:15

Nemir je zarad ene navezanosti. Če ponavljaš Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare greš lohk čez.

Hare Krišna

 

Dragi mgd!

 

Ti si men ena taka zanimiva (pre)izkušnja, vsaj kar se tvoje vztrajnosti tiče, super, da si tak kot si.

 

Sigurno je nemir zaradi navezanosti na nekaj, kar je minljivo (če ne drugega na nekaj, kar se trenutno ne morem spomnit/ni v moji zavesti) in mir je zagotovo v pozornosti na "višjo silo", ki se nahaja s svojimi kvalitetami (ljubezen, mir, toplina, sočutje, potrpežljivost) znotraj vsakega. Verjamem v to, ker občasno to zelo čutim, kot tudi energijo, ki iz tega izhaja. Ampak ta višja sila zame ne potrebuje imena, kot sem ti že razložila v pm, zato je pač moja pot drugačna od tvoje. Vsekakor me pa veseli, če pomaga tebi. Vse dobro :)



#115 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. januar 2015, 20:16

Ampak ta višja sila zame ne potrebuje imena, kot sem ti že razložila v pm, zato je pač moja pot drugačna od tvoje. Vsekakor me pa veseli, če pomaga tebi. Vse dobro smile.png

 

Sej ne da ga potrebuje, sam ima ga :)  In preko njega se zlahka in direktno povežeš z njim in nemir oddide. Če ne verjameš lohk probaš pa vidš smile.png Hare Krišna



#116 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 20. januar 2015, 20:39

Sej ne da ga potrebuje, sam ima ga smile.png  In preko njega se zlahka in direktno povežeš z njim in nemir oddide. Če ne verjameš lohk probaš pa vidš smile.png Hare Krišna

Problem je, ker nima sam imena- ampak še ideologijo zraven, če govoriva o Krišni, Jezusu itd...- ta pa sama na sebi povzroča en kup (meni) nepotrebnih predstav in to je vse, kar mislim povedat o veri wink.png.


To temo je popravil/a Zala_: 20. januar 2015, 20:40


#117 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. januar 2015, 21:28

Problem je, ker nima sam imena- ampak še ideologijo zraven, če govoriva o Krišni, Jezusu itd...- ta pa sama na sebi povzroča en kup (meni) nepotrebnih predstav in to je vse, kar mislim povedat o veri wink.png.

 

Sej ti nisem reku da si kaj predstavljaj, idealiziraj ali verjemi, ker je itak onkraj tega, ampak kako si lahko odpraviš nemir. 



#118 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 21. januar 2015, 16:18

Sej ti nisem reku da si kaj predstavljaj, idealiziraj ali verjemi, ker je itak onkraj tega, ampak kako si lahko odpraviš nemir. 

Morda nekateri lahko love3.gif laugh.png



#119 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. januar 2015, 17:48

Morda nekateri lahko love3.gif laugh.png

 

Lahko vsak. Če nekdo noče je to druga stvar. Škoda zanj.



#120 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. januar 2015, 17:56

Ti lahko.



#121 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 21. januar 2015, 18:32

Lahko vsak. Če nekdo noče je to druga stvar. Škoda zanj.

 

Ti lahko.

laugh.png biggrin.png ylflower.gif  Mislim, da ne bova prišla do skupne ugotovitve laugh.png. Srečno!



#122 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. januar 2015, 18:47

laugh.png biggrin.png ylflower.gif  Mislim, da ne bova prišla do skupne ugotovitve laugh.png. Srečno!

 

Jz sm že prišel do ugotovitve zato sem ti jo povedal tud.    



#123 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 23. januar 2015, 18:30

->skupne<-

 

 

icon1_wink.gif


Brez podpisa

#124 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. januar 2015, 11:01

->skupne<-

 

 

icon1_wink.gif

 

Hotu sem rečt da sem jaz že prišel do ugotovitve da če bo to storila da bo odpravla nemir. Njena izjava da misli da ne bova prišla do skupne ugotovitve ji je služila kot izgovor zakaj ne bi probala in na to sem reku, da ni potrebno da prideva do skupne ugotovitve da je nekaj že res in da ji zato še enkrat predlagam. Šele ko bo probala bo lahko tudi ona videla da je res, kar jaz že vidim. In tud če ne bo probala, je ugotovitev še vedno resnična. Ko bo, bo vidla. Zato sem samo osvetlil da tist izgovor ni koristen in tudi to da bazira na slepi veri, ker dokler ni probala ne more pridt niti do individualne niti skupne ugotovitve in da je škoda, ker bi si lahko odpravla nemir, za kar je spraševala. Seveda pa ma vsak pravico se upirat resnici in temu žanje ustrezen rezultat nemira in bolečine. 



#125 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. januar 2015, 11:14

En je žejen in sprašuje kako se naj odžeja. Resnica/ugotovitev je, da če bo pil vodo se bo odžejal. Jaz mu odgovorim, pij vodo in se boš odžejal. Ta mi nazaj odgovori, ne bi pil vode, ker misli, da ne bova prišla do skupne ugotovitve. Na to jaz odgovorim, da sem jaz že ugotovil da če bo pil vodo da se bo odžejal in da ni potrebno oz. smiselno "najprej" pridt do "skupne ugotovitve" da je to res da če bo pil vodo da se bo odžejal, ker to že je res in da sem jaz sem to že videl/ugotovil, on pa bo ko bo probal. Ampak brez da proba, ne more pridt do ugotovitve, niti individualne niti splošne da je to res.

 

Vem da eni ne sprejmejo da obstaja absolutna resnica, zavoljo izogibu sektaštva in subjektivne resnice, ampak catch je da subjektivno zaznavanje ne izključuje absolutne resnice da je taka kakršna je. In je. Če jo sprejmeš, kdorkoli, tako kakršna je, si lahko pomirjen, drgač ne. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0