Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako najti pravo srečo?

sreča duhovnost zavedanje

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
465 komentarjev na to temo

#401 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 20. junij 2015, 18:50

vzorec ringlšpila ... in potem se sučeš v krogu ...

v ringlšpil padeš, ko si na neki točki tako samovšečen, da ne želiš pri sebi ničesar spremenit ...

priporočam vsakemu, da si vsako jutro postavi nove sveže cilje ... ker še včeraj aktualni vzorec, je danes lahko že zastarel

Ne vem, če gre za samovšečnost, spremembe terjajo delo in napor...  Že A. De Mello je enkrat povedal, da se ljudje v resnici nočejo spremenit, jaz se strinjam z njim, vsaj po meni sodeč, ni lahko prevzemat odgovornost, bit iskren s sabo in ukrepat v skladu s tem. Vsaj men je kr težko spustit nekatere stvari, teh sicer ni velik, ampak recimo odvisnost je ena od teh stvari, ker je to vzorec generacij in posledično mene, ideja o družini je recimo druga taka stvar, na koncu res ugotoviš, da moraš vse spustit, da lahko ponovno začneš živet, še tiste stvari, ki so običajne, se zdijo samoumevne, pa niso zares.... 



#402 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2015, 19:32

Ravno zaradi takih komentarjev bi bilo dobro nekatere duhovne bukvice še enkrat prebrat...vse imaš pobrkano...še sanja se ti ne kaj vse je Gautama Buda dosegel...A misliš, da je tak način kot ga ti propagiraš edini...tongue.png  

 

Subtilna telesa Božanski Agni dobesedno sprži- nema jih više...duša pa prevzame nadzor nad fizičnim telesom oz. duša in fizično telo se spojita skupaj...ni več posrednikov oz. vmesnih vozil...in to lepo piše v ezoteričnih bukvicah...od tistih, ki so šli čez te faze...veliko se boš še moral naučiti...tongue.png biggrin.png

 

Nič se ne spržijo da jih ne bi bilo više, ampak so pod kontrolo in pravilno uporabljeni, lahko jih vidiš z očmi duše/pravega-sebe in prava sreča teče. S tem si le še enkrat prikazal, da nimaš realizacije in da verjameš bukvicam tistih, ki jih nimajo, zato tudi namišljene informacije glede Gautam Bude in vse tiste lestvice in procenti. Predlagam ti da raje začneš sledit nauku Čejtanja Mahaprabhuja in najdeš pravo srečo. 



#403 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 20. junij 2015, 20:00

vzorec generacij je izgovor ...

za tvojo pot gre ...

in ne rabiš zapustit družine, družina ni ovira da osvobodiš svoj um in srce ...

razfukat vrednote je samo slaba karma ...

ne začneš živet ponovno ... le drugače zaživiš ... skozi zavest ...

Seveda gre za mojo pot, ta pa ni izšla iz bubble- a, torej je treba pomest tam na širšem področju, o tem skoz že govorimo, nisem zapisala, da bom zapustila družino. Napisala, sem da je treba izpustit idejo o družini, ta je kolektivna, ampak ne nujna, lahko da moja pot mogoče ni takšna in treba se je sprijaznit s tem,  kar je mal razlika... ponovno začneš živet sem pa uporabila kot na novo... Včasih različne besede povedo isto. 



#404 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 20. junij 2015, 20:38

samo ti veš kaj se želiš naučit v tem lajfu ...

Ja, vem kak je namen in zakaj sem tu. 


Ni pa to pomembn sam zame... 



#405 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. junij 2015, 22:15

Nič se ne spržijo da jih ne bi bilo više, ampak so pod kontrolo in pravilno uporabljeni, lahko jih vidiš z očmi duše/pravega-sebe in prava sreča teče. S tem si le še enkrat prikazal, da nimaš realizacije in da verjameš bukvicam tistih, ki jih nimajo, zato tudi namišljene informacije glede Gautam Bude in vse tiste lestvice in procenti. Predlagam ti da raje začneš sledit nauku Čejtanja Mahaprabhuja in najdeš pravo srečo.

 

Jaz ti pa predlagam, da si prebereš še kakšne druge bajke od bolj pametnih človečkov...in končno zmanjšaš vpliv slepil...tongue.png 

 

THE LORD BUDDHA HAS SAID

that we must not believe in a thing said merely because it is said; nor traditions because they have been
handed down from antiquity; nor rumors, as such; nor writings by sages, because sages wrote them:
nor fancies that we may suspect to have been inspired in us by a Deva (that is, in presumed spiritual
inspiration); nor from inferences drawn from some haphazard assumption we may have made; nor
because of what seems an analogical necessity; nor on the mere authority of our teachers or masters.
But we are to believe when the writing, doctrine, or saying is corroborated by our own reason and
consciousness.
"For this," says he in concluding, "I taught you not to believe merely because you have
heard, but when you believed of your consciousness, then to act accordingly and abundantly."  

 

 

...At-one-ment on all levels - emotional, intuitional, spiritual and Divine - consists in conscious, continuous functioning. In all cases it is preceded by a burning, through the medium of the inner fire, and by the destruction, through sacrifice, of all that separates. The approach to unity is through destruction of the lower, and of all that forms a barrier. Take, in illustration, the web that separates the etheric body and the emotional. When that web has been burned away by the inner fire the communication between the bodies of the personality becomes continuous and complete, and the three lower vehicles function as one...

 

 

Sreča je odvisna od odprtosti in "prečiščenosti" srčne čakre in duhovnega srca (dve različni stvari)...Srčna čakra je povezana z elementom ognja (Božanski agni)...tudi v krščanskih cerkvah sta Marija in Jezus upodobljena z gorečim srcem...le zakaj....biggrin.png 

 

 

 

 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#406 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. junij 2015, 22:46

Jaz ti pa predlagam, da si prebereš še kakšne druge bajke od bolj pametnih človečkov...in končno zmanjšaš vpliv slepil...tongue.png 

 

THE LORD BUDDHA HAS SAID

that we must not believe in a thing said merely because it is said; nor traditions because they have been
handed down from antiquity; nor rumors, as such; nor writings by sages, because sages wrote them:
nor fancies that we may suspect to have been inspired in us by a Deva (that is, in presumed spiritual
inspiration); nor from inferences drawn from some haphazard assumption we may have made; nor
because of what seems an analogical necessity; nor on the mere authority of our teachers or masters.
But we are to believe when the writing, doctrine, or saying is corroborated by our own reason and
consciousness.
"For this," says he in concluding, "I taught you not to believe merely because you have
heard, but when you believed of your consciousness, then to act accordingly and abundantly."  

 

I didn't believe, I experienced.

 

...At-one-ment on all levels - emotional, intuitional, spiritual and Divine - consists in conscious, continuous functioning. In all cases it is preceded by a burning, through the medium of the inner fire, and by the destruction, through sacrifice, of all that separates. The approach to unity is through destruction of the lower, and of all that forms a barrier. Take, in illustration, the web that separates the etheric body and the emotional. When that web has been burned away by the inner fire the communication between the bodies of the personality becomes continuous and complete, and the three lower vehicles function as one...

 

Ja, eno so. Fizično telo, subtilna telesa in duša so eno, tj. vsi usklajeno delujejo za en cilj. Ni da so subtilna spržena v smislu da jih ne bi bilo, da so uničena, ne obstajajo več. Kar je uničeno je neznanje (ki preprečuje), ne pa subtilna telesa. 

 

 

Sreča je odvisna od odprtosti in "prečiščenosti" srčne čakre in duhovnega srca (dve različni stvari)...Srčna čakra je povezana z elementom ognja (Božanski agni)...tudi v krščanskih cerkvah sta Marija in Jezus upodobljena z gorečim srcem...le zakaj....biggrin.png 

 

Ker mata ljubezen do Boga, svojega očeta.



#407 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. junij 2015, 12:38

Kaj je to "prava sreča"? A sreča tebi ni dovolj?tongue.png


dReAM

 

 

 


#408 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. junij 2015, 11:41

Fixi kaj je pa tebe zmotilo??? 

 

Tehnično gledano me delfini ne pahnejo z duhovne lestvice...boš moral kar v redu ozavestit kako so delfini sploh nastali...če so tako pametni ne vem zakaj v jatah nasedajo na obalah in jih morajo potem "primitivni" človečki vlečt nazaj v morje...tongue.png

 

Tole z rdečo boš pa moral v redu definirat...kaj točno misliš s tem...da se ne boš zapletel v protislovja z znanstvenimi izsledki...tongue.png

 

Trditev prvega stavka je okoli 2 % točna...Še sanja se ti ne kaj lestvica vse zajema...tako kot tudi meni ne...kar pa še ne pomeni, da nisem spoznal določenih vidikov...zdaj pa malo predihaj vse skupaj in odmeditiraj in mogoče se ti bo pojavila kakšna dobra vila, ki ti bo kaj namignila...biggrin.png

 

Delfin (in ne delfini) je prispodoba in primer za voljo argumenta in ne argument. Enako velja zato, da vaju oba pahne na lestvici.(ti je ego mal ponagajal, se hitreje zgodi če se preveč z lestvicami spogleduješ v živem odnosu/stiku do drugih namesto samo orientacijsko icon1_biggrin.gif). In sem pisal, da lahko razumem, da duša v telesu delfina zavoljo svoje fizične omejenosti ne razume aktualnega dogajanja na svetu in ji tudi naši vrednostni sistemu ne bodo pomenili veliko. In da to lahko razumem ne glede na samo stopnjo duše, ki je zavoljo teže argumenta na višji stopnji od nas vseh tukaj. Malce težje pa razumem pojavljanje samooklicanih učiteljev, terapevtov ipd. ki niti svojih čustev skozi komunikacijo ne znajo udejstvovati v skladu z osnovnimi višjimi vrednotami, pa za razliko od delfina imajo dobro družbeno-socialno podlago in so jim stvari jasne, ker so v ožjem človeškem okolju odraščale. Zato sem pa tudi napisal, da bi dober ezoterik moral takšne socialne gnilobe najprej pri sebi prepoznati in izboljšati, nanašajoč se na nekatere pojavnosti tega foruma ...in s tem sem tudi zajel tisto v rdečem, ki se je nanašalo konkretno na shamana, ki je ponavljajoče prikazal pomanjkanje osnovnih analitičnih sposobnosti in pretirano, neupravičeno samozavest, ki gre tako daleč, da vsebin sploh ne bere, jih pa komentira. To je tako velik in očiten karakteren lapsus zaradi katerega je čisto upravičeno podvomiti, da bi takšna oseba bila sposobna pravilno oceniti in delovati na notranjem nivoju drugih in jim pomagati in predvsem pravilno usmeriti ... razne, če gre za delfine (in ne delfina). 


Brez podpisa

#409 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 25. junij 2015, 12:54

Delfin (in ne delfini) je prispodoba in primer za voljo argumenta in ne argument. Enako velja zato, da vaju oba pahne na lestvici.(ti je ego mal ponagajal, se hitreje zgodi če se preveč z lestvicami spogleduješ v živem odnosu/stiku do drugih namesto samo orientacijsko icon1_biggrin.gif). In sem pisal, da lahko razumem, da duša v telesu delfina zavoljo svoje fizične omejenosti ne razume aktualnega dogajanja na svetu in ji tudi naši vrednostni sistemu ne bodo pomenili veliko. In da to lahko razumem ne glede na samo stopnjo duše, ki je zavoljo teže argumenta na višji stopnji od nas vseh tukaj. Malce težje pa razumem pojavljanje samooklicanih učiteljev, terapevtov ipd. ki niti svojih čustev skozi komunikacijo ne znajo udejstvovati v skladu z osnovnimi višjimi vrednotami, pa za razliko od delfina imajo dobro družbeno-socialno podlago in so jim stvari jasne, ker so v ožjem človeškem okolju odraščale. Zato sem pa tudi napisal, da bi dober ezoterik moral takšne socialne gnilobe najprej pri sebi prepoznati in izboljšati, nanašajoč se na nekatere pojavnosti tega foruma ...in s tem sem tudi zajel tisto v rdečem, ki se je nanašalo konkretno na shamana, ki je ponavljajoče prikazal pomanjkanje osnovnih analitičnih sposobnosti in pretirano, neupravičeno samozavest, ki gre tako daleč, da vsebin sploh ne bere, jih pa komentira. To je tako velik in očiten karakteren lapsus zaradi katerega je čisto upravičeno podvomiti, da bi takšna oseba bila sposobna pravilno oceniti in delovati na notranjem nivoju drugih in jim pomagati in predvsem pravilno usmeriti ... razne, če gre za delfine (in ne delfina). 

 

 

Fixi...kaj ko bi se ti najprej malo poučil kaj dejansko "duša" sploh je...ker da se duša ne zaveda je čisto laičen izraz...duša se zaveda vsega, ne zaveda se pa tisto kar je pod njo oz. med njimi še ni vzpostavljene dobre povezave...In šamano je lepo omenil, da v fizičnem telesu ni vsega kar se smatra pod pojem "duša", ampak samo delček...Pravi ezoterik pozna razliko...

 

Vse ostalo je pa tvoja predstava, prepričanja kako bi moral kdo izgledati in se obnašati...raje si poglej kakšen kung fu film kako so shaolinski mojstri trenirali svoje učence...Recimo karate Kid enka...ko je tipček prišel japončku, da ga poučuje, on pa mu je dal za čistit, pospravljat, barvat ograjo...al si pa preberi kakšne zgodbice o Joganadi, Ramakrišni, Krišnamurtiju, ipd. A misliš, da so vsi tapravi duhovni učitelčji delal v rokavičkah...nekaterim so morali zbiti svoj ego svojim slednikom tudi z "nizko cenjenimi deli" (čistilka), brco v rit ali udarcem s palčko...

 

Vzemi za primer psihiatre v LJ- Polje...koliko si jih dejansko vzame toliko časa za paciente kolikor so plačani...A ti povem odgovor- nihče...večina jih odpravi v 15- 60 min, ponavadi tudi dnevna vizita ne traja več kot eno uro...ostalo pa pitaj Boga kaj delajo...razen pri kakšnih skupinskih zadevah so mogoče prisotni malo več časa...Privat psihiatri se pa po drugi strani bolj posvetijo bolniku, kar na koncu tudi dobro zaračunajo. Zlasti v ameriki...biggrin.png

 

 

 

 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#410 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. junij 2015, 19:34

Pravo srečo najdeš, če služiš Krišno.



#411 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. junij 2015, 20:16

Brez dela ni jela :)



#412 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. junij 2015, 12:52

delfini ... biggrin.png ...

 

Ni važno ali so deflini, papige, mravlje, črvi ... gre za od človeka manj razvito vrsto. Samo po sebi to ne priča o duhovni stopnji, priča pa zelo očitno o omejitvah telesa. 

 

Nisem pa ziher kako bi opredelil tvojo očitno karakterno anomalijo, ki ti dopušča prevečkrat videno pisanje neumnost in nebuloz pri čemer je takšen izbor besed popolnoma upravičen. 


Brez podpisa

#413 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. junij 2015, 13:49

Fixi...kaj ko bi se ti najprej malo poučil kaj dejansko "duša" sploh je...ker da se duša ne zaveda je čisto laičen izraz...duša se zaveda vsega, ne zaveda se pa tisto kar je pod njo oz. med njimi še ni vzpostavljene dobre povezave...In šamano je lepo omenil, da v fizičnem telesu ni vsega kar se smatra pod pojem "duša", ampak samo delček...Pravi ezoterik pozna razliko...
 
Vse ostalo je pa tvoja predstava, prepričanja kako bi moral kdo izgledati in se obnašati...raje si poglej kakšen kung fu film kako so shaolinski mojstri trenirali svoje učence...Recimo karate Kid enka...ko je tipček prišel japončku, da ga poučuje, on pa mu je dal za čistit, pospravljat, barvat ograjo...al si pa preberi kakšne zgodbice o Joganadi, Ramakrišni, Krišnamurtiju, ipd. A misliš, da so vsi tapravi duhovni učitelčji delal v rokavičkah...nekaterim so morali zbiti svoj ego svojim slednikom tudi z "nizko cenjenimi deli" (čistilka), brco v rit ali udarcem s palčko...
 
Vzemi za primer psihiatre v LJ- Polje...koliko si jih dejansko vzame toliko časa za paciente kolikor so plačani...A ti povem odgovor- nihče...večina jih odpravi v 15- 60 min, ponavadi tudi dnevna vizita ne traja več kot eno uro...ostalo pa pitaj Boga kaj delajo...razen pri kakšnih skupinskih zadevah so mogoče prisotni malo več časa...Privat psihiatri se pa po drugi strani bolj posvetijo bolniku, kar na koncu tudi dobro zaračunajo. Zlasti v ameriki...biggrin.png

 
 
Vsi vemo na kaj se duša nanaša, razlike v vaših dojemanjih kaj dejansko je in kako deluje sem pa tudi videl zato niti ni važno. Bolj pomembno je dojemanje konteksta in ne detajlov konteksta -> a se ti ne zdi, da sem pisal o omejitvah 'fizičnega vozila' in tako tudi o situacijskih omejitvah. Torej a so nekateri dogodki na tem forumu samo stvar neumnosti, situacijske mentalne prizadetosti, nazadnjaštva osebnosti in karakterja, samovšečnosti, površnosti, lenobe, impulzov ?  ... ali česa drugega. In ko pišeš o razvojni stopnji sem opazil, da pišeš tudi o temačnih bitjih s stopnjo npr.7 a gre  pri tem za bitja zla? in če ja v kakšni meri vrednostni sistem teh bitij zla vpliva na oceno razvojne stopnje -> torej če imamo dve bitji, ki imata identične sposobnosti, neke lastnosti, znanje (sta primerljivi)ampak z nasprotujočim vrednostnim sistemom: po domače eno je dobro in drugo zlo ... kaj se v tem primeru dogaja z oceno? Vem, da si te dejavnike že opisal, zanima me konkreten primer, ker ....
 
....ne ni vse predstava kako bi se drugi morali obnašati. Primeren odnos med dvema osebama je definiran skozi osnovne višje vrednote ( a si že pozabil katere so to?), kako se izrazijo med dvema osebama je stvar specifike odnosa. Enega učenca nateraš, da cel dan dela umazana dela medtem, ko drugi sedi v svežem prostoru in počne nekaj na videz lažjega ... kako prvi dojema svojo pozicijo je drugo vprašanje in ali se bo videl v vlogi žrtve, napadenega ali kaj drugega je odvisno tudi od tega ali učitelj deluje iz srčike višjih vrednot ali je samo na ego tripu.
 
Kar se tiče zaračunavanja 'duhovnih storitev' jih na splošno ne podpiram, od specifične kritike pa se distanciram in o tem niti ne pišem.
Brez podpisa

#414 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. junij 2015, 15:50

Prenapihnjenci :)



#415 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. junij 2015, 16:13

 
 
Vsi vemo na kaj se duša nanaša, razlike v vaših dojemanjih kaj dejansko je in kako deluje sem pa tudi videl zato niti ni važno. Bolj pomembno je dojemanje konteksta in ne detajlov konteksta -> a se ti ne zdi, da sem pisal o omejitvah 'fizičnega vozila' in tako tudi o situacijskih omejitvah. Torej a so nekateri dogodki na tem forumu samo stvar neumnosti, situacijske mentalne prizadetosti, nazadnjaštva osebnosti in karakterja, samovšečnosti, površnosti, lenobe, impulzov ?  ... ali česa drugega. In ko pišeš o razvojni stopnji sem opazil, da pišeš tudi o temačnih bitjih s stopnjo npr.7 a gre  pri tem za bitja zla? in če ja v kakšni meri vrednostni sistem teh bitij zla vpliva na oceno razvojne stopnje -> torej če imamo dve bitji, ki imata identične sposobnosti, neke lastnosti, znanje (sta primerljivi)ampak z nasprotujočim vrednostnim sistemom: po domače eno je dobro in drugo zlo ... kaj se v tem primeru dogaja z oceno? Vem, da si te dejavnike že opisal, zanima me konkreten primer, ker ....
 
....ne ni vse predstava kako bi se drugi morali obnašati. Primeren odnos med dvema osebama je definiran skozi osnovne višje vrednote ( a si že pozabil katere so to?), kako se izrazijo med dvema osebama je stvar specifike odnosa. Enega učenca nateraš, da cel dan dela umazana dela medtem, ko drugi sedi v svežem prostoru in počne nekaj na videz lažjega ... kako prvi dojema svojo pozicijo je drugo vprašanje in ali se bo videl v vlogi žrtve, napadenega ali kaj drugega je odvisno tudi od tega ali učitelj deluje iz srčike višjih vrednot ali je samo na ego tripu.
 
Kar se tiče zaračunavanja 'duhovnih storitev' jih na splošno ne podpiram, od specifične kritike pa se distanciram in o tem niti ne pišem.

 

Fixi kaj ko bi najprej iskreno pojasnil kaj te je zmotilo...in ali ima to sploh veze s tem kar je bilo napisano v tej temi...icon1_question.gif

 

O razvojni stopnji so pisal in nakazal človeštvu neke informacije že drugi bolj pametni od mene...torej čitaj njihove nauke...

 

Primeren odnos med dvema osebama je definiran skozi osnove višje vrednote icon1_question.gif icon1_question.gif icon1_question.gif

Tole boš moral pa v redu razložit kaj to pomeni, preden začneš koga obsojat...Jaz za ta izraz nisem slišal v nobeni šoli, ki sem jo obiskoval, niti se ne spomnim, da bi v duhovnih bukvicah pisalo kaj v tem kontekstu...

 

Pri duhovnih storitvah pa najprej začni tupit pri cerkvi, duhovnikih in hodžah...imajo večji monopol...potem pa lahko začneš pri vseh joga društvih...itd...govorim samo za področje SLO...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#416 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. junij 2015, 16:57

Fixi kaj ko bi najprej iskreno pojasnil kaj te je zmotilo...in ali ima to sploh veze s tem kar je bilo napisano v tej temi...icon1_question.gif

Iskreno - ne vem kje si se našel, da postavljaš to vprašanje?

In ti bom iskreno odgovoril, ko bom to vedel ... ne bom pa ugibal na kaj točno se nanašaš.

 

Realno sem do tebe pozitivno čustveno nevtralen ..
 

O razvojni stopnji so pisal in nakazal človeštvu neke informacije že drugi bolj pametni od mene...torej čitaj njihove nauke...
 
Primeren odnos med dvema osebama je definiran skozi osnove višje vrednote icon1_question.gif icon1_question.gif icon1_question.gif
Tole boš moral pa v redu razložit kaj to pomeni, preden začneš koga obsojat...Jaz za ta izraz nisem slišal v nobeni šoli, ki sem jo obiskoval, niti se ne spomnim, da bi v duhovnih bukvicah pisalo kaj v tem kontekstu...

 

Veš katere so višje vrednote? 

 

Pri duhovnih storitvah pa najprej začni tupit pri cerkvi, duhovnikih in hodžah...imajo večji monopol...potem pa lahko začneš pri vseh joga društvih...itd...govorim samo za področje SLO...biggrin.png

Nič ne tupim, odobravam pa tudi ne. 

Sem napisal, da se distanciram od specifičnih kritik in ker te ne poznam dovolj dobro se to nanaša tudi nate. Če pa ti sebe sodiš, ker jaz na splošno tega ne odobravam, jah to je pa potem tvoj problem, ja?


Brez podpisa

#417 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. junij 2015, 17:08

hmmm ...

kritiziraš, napadaš ... kar je seveda preprosto in nekonstruktivno ...

nisem pa pri tebi zasledil še nobene konstruktivne razlage, ki bi bilokaj peljala naprej  ...

skrivaš se za frazami, ki bi te naj naredile učenega ... za spremembo pa povej raje kaj na preprost način ... in tvojo nebulozo lahko mirno preimenuješ v tvojo meglo ...

 

he he kdo se pa tukaj oglaša ... ta pravi se oglaša ja 

 

Imel si možnost jasno podati argumente in opise svojih neumnosti in nebuloz z možnostjo mojega iskrenega odgovora (in še vedno jo imaš), pa si utihnil, kot utihneš vedno, ko se kontekst konkretizira. Pustiš, da steče malo vode pod mostom in nato nadaljuješ po stari poti.

 

Sicer pa čisto preprosto: če so besede, ki jih uporabljam zate besede učenega človeka potem si pol-pismen, ker srednješolsko čtivo ti da takšen besedni zaklad. 


Brez podpisa

#418 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 26. junij 2015, 17:10

...Brezič ... zate in na splošno glede tega kar berem;

 

Joga društva te učijo samozdravljenja in izključno dela na sebi.....

(tu se ne predaja vedeževanju in ostalim marketinškim nišam )

 

Če si plačuješ vadbo, jo pač plačuješ zaradi istih vzrokov, kot plačuješ  vsakega drugega inštruktorja vadbe...

Če vplačaš za obisk seminarja je to izkjučno zaradi stroškov najema bivalnega prostora, razsvetljave, elektrike, uporabe vode ipd......

 

Duhovne vsebine, ki jo Guru podaja zato, da ti duhovno rasteš, spoznavaš principe- pa dosegaš samo z lastno motivacijo in prisotnostjo .....

Če želiš kaj izvedeti si tam....če ne, te pa ni ...in ta del, pač po svoji presoji izpuščaš.....

Temu primerno je tudi lastno razumevanje đavolčičev in podobnih pojavov....

 

Za obisk in svetovanje ter mantro pri joga društvu nisem plačala niti centa, za sprejemanje znanja o tem in onem tudi ne ....

Ostalo na meni je odvisno od tega koliko delam na tem sama.

 

Sem pa res ravno pri jogi izvedela, da so vse vsebine za pomoč nekih težav posamezniku iz strani duhovnih terapevtov z Božjim zakonom označene kot neplačljive...

Če si zares božji odposlanec v smislu zdravljenja ....za to storitev od stranke ne bi smel sprejeti niti kozarca vode....kamorli denar.

Sicer izničiš pomoč božje energije, ki veje skozi tebe kot zdravilca.

in če se kdo s tem celo nepravično okorišča in ni iskren....ravno zaključek zdravilčevega zdravja ni najbolj briljanten...

 

in zdaj, če pogledamo našo družbeno prakso  se lahko odločimo tako ali drugače...

Sama zelo razmišljam, kdo je pravi terapevt ali zdravilec...

Razumem neke stroške, ki jih ima terapevt pri delu  in da mora v tem sistemu tudi sam nekako preživeti....

Vendar po mojem, bi se te tarife morale približevati ravno temu kriteriju po pokritju osnovnih potreb...(Če razumeš božji zakon, da terapevt za te sposobnosti, ki so mu dane z božjo pomočjo, sploh ne bi smel prejemati protiuslug )

 

Vse drugo takve in drugačne vrtoglave tarife pa se mi zdijo izkoriščanje in meni je to neka naravna selekcija med terapevtom, ki to v resnici je ...in med onim, ki to ni....

 

Pa še nekaj pri moji presoji o tem igra pomembno vlogo;

Ko začutim nekakšno duhovno arogantnost, oholost pri nekomu, ki se izdaja za zdravilca...je konec moje pozornosti tam...

Pa naj bo to na stopnji omalovažujočega pogleda na druge ali pa nadutega primerjanja med seboj in ostalimi, foušije, privoščljivosti....je to znak, da osebek niti približno ni v dobri postavitvi glede na naloge, ki jih izvaja.

Niti približno ne zaupam...

 

Tako, da fantje ...še bo potrebno delati na sebi.

Nobena plačana delavnica in izobraževanje ti ne podari keč, ki je v univerzalni ljubezni in razumevanja ostale drugačnosti...wink.png

To ali začutiš, ali poseduješ to globino modrosti....ali pa samo o tem bereš v bukvicah..

Je razlika v tem...

 

....tu nam še vsem zelo, zelo manjka ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#419 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. junij 2015, 17:13

Iskreno - ne vem kje si se našel, da postavljaš to vprašanje?

In ti bom iskreno odgovoril, ko bom to vedel ... ne bom pa ugibal na kaj točno se nanašaš.

 

Realno sem do tebe pozitivno čustveno nevtralen ..
 

Veš katere so višje vrednote? 

 

Nič ne tupim, odobravam pa tudi ne. 

Sem napisal, da se distanciram od specifičnih kritik in ker te ne poznam dovolj dobro se to nanaša tudi nate. Če pa ti sebe sodiš, ker jaz na splošno tega ne odobravam, jah to je pa potem tvoj problem, ja?

 

Ni treba nič ugibat...da vidimo koliko res poznaš samega sebe...naj ti namignem- večino tega kar te je zmotilo ni v tej temi...

 

Nisi čustveno nevtralen...vsaj ne v zadnjih par dnevih...

 

In kaj imajo višje vrednote z definicijami in odnosi...Uporabil si besedno frazo s par besedami, torej jo razloži ali pa ne omenjaj več... vitez.gif

Višje vrednote ne poznajo definicij...svoja slepila ovijaš v celofan z lepimi besedami in potem to forsiraš na temo duhovnost...a misliš, da je to tako težko opazit...

 

Torej ne omenjaj stvari o katerih v tej temi ni bilo govora...drugače so tvoje izjave kontraindiktorne...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#420 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. junij 2015, 17:28

Ni treba nič ugibat...da vidimo koliko res poznaš samega sebe...naj ti namignem- večino tega kar te je zmotilo ni v tej temi...

 

Nisi čustveno nevtralen...vsaj ne v zadnjih par dnevih...

 

In kaj imajo višje vrednote z definicijami in odnosi...Uporabil si besedno frazo s par besedami, torej jo razloži ali pa ne omenjaj več... vitez.gif

Višje vrednote ne poznajo definicij...svoja slepila ovijaš v celofan z lepimi besedami in potem to forsiraš na temo duhovnost...a misliš, da je to tako težko opazit...

 

Torej ne omenjaj stvari o katerih v tej temi ni bilo govora...drugače so tvoje izjave kontraindiktorne...

 

 

Nikdar nisem čustveno nevtralen ... sem pa čustveno nevtralen v specifičnih odnosih in do tebe res nimam napetosti. Če misliš, da jih imam potem si se ujel v lastne projicirane predstave. Edino kar me moti, me moti že od prej, ampak sprejemam in malce zavijem z očmi, ko preberem in grem naprej, torej nič novega. Torej ne iti shamano way, ker zele ga pa začenjaš brcat v prazno Brezo ....icon_smesko.gif

 

Višje vrednote so temelj medčloveškega sožitja. In ja višje vrednote imajo definicije že zato, da lahko o njih govorimo in se o njih učimo in jih predajamo mlajšim generacijam.


Brez podpisa

#421 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. junij 2015, 17:39

saj to ti razlagam ... če sem polpismen, mi razloži preprosto, da bom razumel ... da bomo razumeli vsi mi mali navadni neuki folk ... biggrin.png ... lahko pa tudi odpreš kako novo ultra high knowlage temo samo za ultra izobražene kšajt trotle ... biggrin.png

O ta shamno kar sam si jamo koplje ....

 

Ni problem - česa pa ne razumeš? Mogoče nisi razumel vprašanj, ki sem ti jih zastavil? 


brezo daj razumi .... on je hodil v šolo, pri njem je vse malo višje ... tudi wc pručka

 

 

Evo shmano ... eno vprašanje zate? 

 

Katero stopnjo izobrazbe imam, pač vprašam, ker me imaš za šolanega človeka?

 

Da vidmo, kdo sanja pri belem dnevu ....


Brez podpisa

#422 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. junij 2015, 17:43

Domoljubka kaj je pa tebe zmotilo...in ali ima to sploh veze s tem kar je bilo napisano v tej temi...icon1_question.gif Ti dam namig- veze ima z JVVŽ...

Pa tisto o Božjem zakonu kakor si ti omenila, ne drži kaj dosti (slepila)...lahko sama preveriš...biggrin.png 

 

Treba je ločit preteklost in sedanjost...A si že slišala za neke jogijske zgodbice, kako je bil en človeček morilec, lopov in ne vem kaj še vse. Pa potem je srečal svetega možička...in na koncu je postal Buda...A znaš ti to ločit...ali kaj delaš na temu...tongue.png 

 

Vzhodnjaška joga društva poučujejo še marsikaj drugega kot ta pri nas...ne samo samozdravljenja...Pa tudi jasnovidnost, vedeževanja niso izključena. Vprašanje je samo na kakšen način se jih nauči uporabljat...Tako da ne metat vseh joga društev v isti koš...

 

Kaj pa tiste zgodbice, da lahko Guru zaradi izjemnih primerov predčasno skuri karmo, jo prenese na sebe, da učenec lažje napreduje ali da učenca malo povzdigne gor, tudi če ne izpoljnjuje vseh pogojev ali pa da odstrani z njega tisto kar sam ne more ali pa je za posrednika med učencem in đavolčiči in da se pogaja v imenu učenca (karmični dolg)...Ta del je bolj zanimiv...biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#423 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. junij 2015, 17:53

glede na to, da nisi povedal še nič uporabnega (vsaj meni se tako zdi) ... ti ne pripisujem neke posebne izobrazbe ... ali pa vsaj uporabne ...
za mene pa itak veš, da sem polpismen ..

Kaj pa drugega bi človek pričakoval od tebe kot takšen odgovor. Odgovora brez odgovora.

Shamano ... imam srednješolsko izobrazbo, denarja pa si ne služim s tistim za kar sem se izobrazil. Uh kako visoko se počutim res ....

A veš shamano ... tko v relanosti potem zgledajo tvoje izjave. Brce v prazno.
Je pa moja plača kar visok ja, jebat ga dobra karma ....al pa tud ne.
Brez podpisa

#424 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. junij 2015, 17:56

Nikdar nisem čustveno nevtralen ... sem pa čustveno nevtralen v specifičnih odnosih in do tebe res nimam napetosti. Če misliš, da jih imam potem si se ujel v lastne projicirane predstave. Edino kar me moti, me moti že od prej, ampak sprejemam in malce zavijem z očmi, ko preberem in grem naprej, torej nič novega. Torej ne iti shamano way, ker zele ga pa začenjaš brcat v prazno Brezo ....icon_smesko.gif

 

Višje vrednote so temelj medčloveškega sožitja. In ja višje vrednote imajo definicije že zato, da lahko o njih govorimo in se o njih učimo in jih predajamo mlajšim generacijam.

 

Napisal sem da zadnjih par dni nisi čustveno nevtralen do mene, večinoma si "sovražno" nastrojen"...zato sem te vprašal kaj te je zmotilo...kaj je bilo prej nisem omenjal...beri pazljivo...In ja pola ti se oprašta, ker si vsaj nekaj priznal...biggrin.png

 

Besedna zveza "višje vrednote" ima drugačen pomen kot besedna zveza kot si jo uporabil ti...tudi zvuči drugače...Duhovni učitelji ne dajejo nobenih definicij...oni samo razlagajo v okvirih človeškega razumevanja...zato sem ti rekel, da res dobro pojasniš, ker ni bilo logično v primerjavi s tem kar duhovne bukvice govorijo...Sem si vzel celo čas in malo "odmeditiral" na tvojo besedno zvezo in na pojem "višje vrednote"...še pred tem replyem...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#425 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. junij 2015, 18:03

jaaa ... dobra služba in dobra plača ... možno da imaš dobre veze ...
dobro čuvaj to službo ...

ma kakšne veze

to se ti samo zdi tako ... moje brce so ezoterične in ne veš kaj dogaja ... laugh.png

Tvoje brce so pisanja na forumu in zato se dobro ve kaj dogaja. Tema v tvoji glavi ... vsaj občasno sigurno, sicer se jaz ne bi oglašal.
Brez podpisa





Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: sreča, duhovnost, zavedanje

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0