Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako najti pravo srečo?

sreča duhovnost zavedanje

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
465 komentarjev na to temo

#76 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. junij 2015, 19:42

Točno že sam zgled, vzgoja ... je navezanost. 

 

 

Navezanost ima večino opravit z vzgojo... Ločen otrok je šele tisti, ki je skozi navezanost (varen odnos), razvil vse svoje "funkcije" in se je zaradi tega sposoben ločiti od staršev in kasneje razviti neodvisen odnos z njimi. 

 

Sem hotel že zgoraj napisat pa nisem...sem raje počakal, če ti naredi kakšen "klik"...tudi ti ne razumeš glih najbolje kaj pojem "nenavezanost" sploh pomeni...tongue.png

 

Vsaj Lili je zaštekala...nenavezanost in otroki nimajo kaj dosti skupnega...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#77 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. junij 2015, 20:13

S prvim vprašanjem mi daješ dve možnosti, pozabil pa si na neko notranje vedenje, ki mu ne moreš rečt ravno izkušnja - v smislu, kot večina ljudi razume izkušnjo. 

 

Ok. Kaj si mislila s tem vse je v tebi, ampak ti nisi vse?

 

 

Če me osreči.... trajne sreče v življenju na zemlji ni. 

 

Lohk jo dobiš, sam ne morš ostat kle... ampak s tem se ne prekine, pol sam nadaljuješ po menjavi telesa ali v večnem svetu...



#78 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. junij 2015, 20:20

Na hologram. Vse energije vesolja so tudi v meni. Nisem pa jaz vse. 

 

Sam pr hologramu ni ista resolucija na vseh koncih... si opazla?

 

Ne moreš živet v tej dimenziji in istočasno (ker je pač čas del te dimenzije) okušati trajno srečo. 

 

Trajno srečo okušaš v trajnem sebi, kjerkoli že si, ne glede na tvoje začasno telo, v novem ali brez njega...



#79 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 7. junij 2015, 20:51

Sem hotel že zgoraj napisat pa nisem...sem raje počakal, če ti naredi kakšen "klik"...tudi ti ne razumeš glih najbolje kaj pojem "nenavezanost" sploh pomeni...tongue.png

 

Vsaj Lili je zaštekala...nenavezanost in otroki nimajo kaj dosti skupnega...biggrin.png

In kaj pomeni?



#80 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. junij 2015, 20:55

 Z vidika ene dimenzije seveda ni. Saj je multidimenzionalen. 

 

Hotu sem pokazat, da če si iskreno pozoren, da hologram sploh ne ilustrira/prikazuje tega kar bi eni radi prikazal/dokazal, eno teorijo. Ne zdrži.

 

Ja, in ta trajni del sebe lahko tem bolj začutiš, če si sit, doma in brez dolgov. Je pa to seveda samo približek. 

 

Hotu sem rečt, da maš trajno srečo lahko tud če si prisoten na tej zemlji, v začasnem materialnem telesu, da to ne ovira nič...

 

Trajnega sebe in kaj je njegova hrana lahko začutiš tud če maš materialne (vezane na telo) dolgove, lačen in od doma, to ni pogoj... za to rabš sam sprejet milost Boga...

 

Da bi začutu trajnega sebe, tj. kdo v resnic si (ne da je to en del mene.. to sem jaz... materija nisem jaz in ni en del mene)...  in ga nahranu rabš odplačat ene druge dolgove, žvet doma in jest... sam tega ne morš razumet dokler ne sprejmeš milosti Boga... da vidš stvari kot so... kdo je lastnik, kaj je dom in kaj je hrana... se pa da... on hoče... zato je lahko... takoj, kjerkol  



#81 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. junij 2015, 21:02

p.s. Ceres, zato me je zanimal, če praviš, da maš osebno izkušnjo... da te ene stvari naprej vprašam... da vidš če bo zdržal tvojo vero/izkušnjo/teorijo... 


če je vse v teb... mi lahko poveš kaj stoji na desni strani moje mize zdle?



#82 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. junij 2015, 21:13

No pa sva prišla do točke, kjer bova nehala. Kar je nekomu sveto, je najbolje pustit na miru. Uživaj na poti.

 

Ti kakor želiš, sam men je najbolje iskreno, pogumno pogledat če je sveto res sveto, da se slučajno ne prikrajšam za tisto kar je sveto z navezanostjo na tisto kar se mi samo zdi, da je sveto... 


By the fruit you can know the tree... sweet is sweet :)



#83 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. junij 2015, 21:21

že tuki na zemlji se da dobit pravo, trajno srečo... tisti k pravjo da ne, se žal samga sebe varajo



#84 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. junij 2015, 21:25

kaj pa pomeni sveto ??? biggrin.png  ... daj malo razloži ... scratchchin.gif ... pa ne mi linkat na kak slavistični slovarček ...

 

k boš dobil njegovo milost boš lahko razumel


ne moreš izkušat trajne sreče, dokler tvoje življenje ni trajno ...

 

moje življenje je trajno... sam telo je začasno



#85 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. junij 2015, 21:45

ko boš razumel, boš vedel, da smo vsi njegova milost ...

pa ne njegova ...

enostavno milost ...

vir ...

 

tako jaz, ti in vsa živa bitja, smo prejemniki njegove milosti... ko smo mu hvaležni, smo trajno srečni, drgač trajno nesrečni smile.png


jz rajš jem taprav jabuk, se nasitim, kot narisanega na papirju :)



#86 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. junij 2015, 21:55

saj sem napisal : ko boš razumel ! ... enkrat nekje ...

 

sem že razumel da ti tko slepo verjameš, želiš tko verjeti, je v tvojem umu ... sam v resnic ni tko...  dokler se ji upiraš, žal nimaš trajne sreče... te pa čaka... trajno... ko boš hotu lahko dobiš



#87 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 7. junij 2015, 23:09

družina ni samo sobivanje v istem stanovanju, brez navezanosti in povezanosti v odgovorno skupnost ...
kdor pa želi wild life, pač naj nima družine ... ker ob fičfirič starših najbolj najebejo froci ... ki jim je ponavadi itak všeč, da so še oni fraj ... :lol:
 
ampak, to je samo moje mnenje ... bodite svobodni ... :D

Nič od tega, kar tukaj pišeš ni tista nenavezanost, ki jo imam v mislih. Nenavezanost kot jo pojmujem nima veze z nekakšnim "wild lajfom" ali odsotnostjo ljubezni, odgovornosti... To pomeni, da ne projeciraš svoje psihe v drugega, da ga vidiš ločenega od sebe, kot bitje zase in da se zavedaš svoje majhnosti v primerjavi z njegovo Potjo in usodo ... in ko človek gre, zato lahko ostaneš cel. Kapiš?

#88 MedvedekPi

MedvedekPi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 7. junij 2015, 23:17

Vsak človek na tem planetu išče srečo. To nam je vsem skupno. Želimo si predvsem miru in radosti. Želimo si živeti, kot že od nekdaj sanjamo.

...

Ravno um je tisti, ki nam odteguje občutek miru in sreče saj vedno nekaj obsoja, dela zaključke, analizira in porabi ogromno naše energije. 

 

Le čustveno polariziran človek bo iskal srečo kot najvišjo izpolnitev svojega življenja. Pri tem pa si bo pod tem pojmom predstavljal tisto edino izkušnjo sreče, ki jo pozna - izkušnjo čustvenega ugodja. Motivacija pri tem je lahko pozitivna - znane občutke ugodja želi ponoviti, ali negativna - neprijetnih občutkov se želi znebiti. Znebiti se želi "uma, ki vedno nekaj premleva in analizira". Vendar to ni razum (mental), ampak nepredelani čustveni kompleksi, vzorci, travme. Razum sam po sebi nam ne odteguje občutka miru in sreče. Mentalno polariziran človek v svojem življenju ne bo iskal sreče. Gnala ga bo želja po znanju in modrosti, kasneje po služenju človeštvu. Za lastno (čustveno) ugodje in udobje mu bo vedno manj mar.



#89 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. junij 2015, 00:37

Hvala, da ustrezam tvojim (visokim) kriterijem biggrin.png

Tako ponesrečeno zapisano, da vsaj jaz zaštekam... a sem drugače nizko vrednotena? ...mislim, ker drugače s(m)o pa trdoglavi, al kako? In ti imaš obvezne lekcije, al kak gre zdaj to? biggrin.pngbiggrin.png

Jaz sem svoj zapis nekje v sebi že imela izoblikovan in se nekak nisem dosti naučila ob branju zadnjih dveh stran, kot sem videla, da imam somišljenike.

 

Iz tvojega posta se je prav zaznal, da nekako štekaš o čemu se gre, čeprav ni bilo glih najbolje ubesedeno...a poznaš tisti feeling, ko ti že energija pokaže sliko, čeprav sploh še ne prebereš do konca...nema veze s kriteriji...Človek je vrednoten toliko kolikor se sam ceni...biggrin.png  

 

 

In kaj pomeni?

 

Sanskrtska beseda »vairagja« (nenavezanost) dobesedno pomeni »tisto, kar je nasprotno navezanosti«. 

Nenavezanost nikakor ne pomeni, da se morate odreči vsemu in oditi v gozd, da bi tam živeli. Pravzaprav, pomeni, da bi morali ostati, kjer že ste, kakršnakoli je vaša življenjska situacija ter razumeti bolj subtilno naravo stvari in opustiti hrepenenje po posvetnem. Torej s pomočjo svoje razsodnosti oziroma čuta za pravilno in nepravilno, določate in veste kaj sprejeti in kaj ne.

Prizadevati si morate za to, da v vsaki stvari, ki jo opazite in v kateri uživate, prepoznate božanskost. Vairagja ali nenavezanost na posvetne stvari ne pomeni le, da se odpovedujete stvarem. Gre za to, da še naprej uživate stvari, toda brez čustvene navezanosti s katero ste iste stvari uživali prej. To je resnična vairagja. To je znamenje pristnega človeškega bitja. biggrin.png
 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#90 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 8. junij 2015, 06:59

Itak, da je princip univerzuma eno. Saj ravno zato se sploh ne rabiš navezovat, ko se tega enkrat zavedaš. Bolj ko imajo ljudje zavest v egovih občutkih ločenosti, večjo potrebo čutijo po navezovanju. Bolj ko smo navezani, manj v resnici vidimo in čutimo človeka in več težav imamo v medsebojnih odnosih.   



#91 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 8. junij 2015, 07:16

Iz tvojega posta se je prav zaznal, da nekako štekaš o čemu se gre, čeprav ni bilo glih najbolje ubesedeno...a poznaš tisti feeling, ko ti že energija pokaže sliko, čeprav sploh še ne prebereš do konca...nema veze s kriteriji...Človek je vrednoten toliko kolikor se sam ceni...biggrin.png  

 

 

 

Sanskrtska beseda »vairagja« (nenavezanost) dobesedno pomeni »tisto, kar je nasprotno navezanosti«. 

Nenavezanost nikakor ne pomeni, da se morate odreči vsemu in oditi v gozd, da bi tam živeli. Pravzaprav, pomeni, da bi morali ostati, kjer že ste, kakršnakoli je vaša življenjska situacija ter razumeti bolj subtilno naravo stvari in opustiti hrepenenje po posvetnem. Torej s pomočjo svoje razsodnosti oziroma čuta za pravilno in nepravilno, določate in veste kaj sprejeti in kaj ne.

Prizadevati si morate za to, da v vsaki stvari, ki jo opazite in v kateri uživate, prepoznate božanskost. Vairagja ali nenavezanost na posvetne stvari ne pomeni le, da se odpovedujete stvarem. Gre za to, da še naprej uživate stvari, toda brez čustvene navezanosti s katero ste iste stvari uživali prej. To je resnična vairagja. To je znamenje pristnega človeškega bitja. biggrin.png
 

 

 

Ob tem stavku je prva stvar ki mi pride na misel..

 

vagina


prenos.jpg


#92 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 09:08

srečen si lohk z ljubeznijo do Boga



#93 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 09:39

forumašice ti bojo očitale, da si navezan na boga ... laugh.png ... in zato nisi svoboden ... in ne moreš biti srečen ... ker kdor ljubi ta ni srečen ... tongue.png

 

to prhaja od tebe, iz tvojega omejenega gledanja in razumevanja... jaz sem prostovoljno navezan na Boga... kdor ga ljubi je dejansko svoboden (omejitev maye) in dejansko srečen... proof of the pudding is in the eating, not speculating... 



#94 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 09:53

to čemur ljudje pravijo "ljubezen" (do partnerja, otrok itd.) v resnic ni ljubezen, ker je prisoten sebični interes... in ta je tisti, ki te zasužnjuje v takih odnosih, ne drugi ali odnosi... in pol se odločjo bit "nenavezani" in se odrešjo vznemirjenja takih odnosov... in so "svobodni" in "mirni" ... ampak še vedno niso siti smile.png srečni... niti res svobodni... ker jih poteguje nazaj...

 

en se je dotaknu ognja in se speku... in pol je ugotovil, aha, ne smem se ga dotikat in se je držu stran... in res ni trpel opeklin... ampak ni si pa tudi skuhal večerje na ognju... tko da vse je v pravilni uporabi, ne v napačni ali pa sploh ne... v izkoriščanju ali nenavezanosti... le v pravilni uporabi.... drgač si zadolžen, prikrajšan, od doma in lačen... nesrečen... in ker ti ni všeč, ker se pritožuješ... pomen da v sebi globoko čutiš da prava sreča obstaja... in res obstaja... v pravi uporabi...

 

vse je od Boga... ko uporabljaš/deluješ zanj, si trajno srečen, preprosto... drgač trajno nesrečen smile.png



#95 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 09:56

ne prihaja od mene ... ta filozofija prihaja od wild life folka ... torej posredno trdiš, da so tiste forumašice, ki tako gledajo omejene ... jebiga ... laugh.png

 

pršlo je od tebe



#96 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 8. junij 2015, 09:57

pršlo mu je... skratka..


prenos.jpg


#97 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 09:59

k vidiš trajno resnico... da si sam od Boga, da so vsa druga živa bitja od Boga, da so vse stvari od Boga in ko v skladu z Njegovim navodilom/inspiracijo deluješ Zanj... s sabo, vsem, vsemi... si trajno srečen... pomirjen... drgač vznemirjen, trajno :)


the choice is ours



#98 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:01

Eno vprašanje.. v čem je sreča pomirjenosti?


prenos.jpg


#99 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:03

ljudsko namreč pomirjenosti s svetom rečemo "dol mi visi za vse"

 

Iz svojega dolgega lajfa se pa edino kar se spomnim so bile te mnoge majhne in velike vznemirjenosti, prve ljubezni, odhoda z letalom, rojstva otroka

 

 zaradi teh vznemirjenosti je človek človek in ne z vsem pomirjena žvau..


prenos.jpg


#100 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:07

če si zaposlen v eni firmi in dobiš služben avto... in ga zlorabbljaš za svoje sebične interese, mimo interesa firme.... se samega sebe prikrajšuješ, izgubil boš službo, plačo, hrano.... in če avta ne zlorabljaš in tudi sploh ne uporabljaš... za potrebe firme... se spet prikrajšaš... če pa ga uporabljaš za firmo, sam dobiš dobrobit....

 

na podoben način, vse je od Boga, tud jaz sam nisem svoj... lahko opaziš... ni ko deluješ v skladu z njegovo vsevednostjo, maš sam dobrobit... 

 

če pa sam zase najboljš veš.... kako je sploh možno da si prišel v probleme... si mazohist? se lahko v trenutku, le s svojo odločitvijo trajno odrešiš in osrečiš? try and see...

 

šele k opustiš lažno aroganco in sprejmeš naravno pozicijo si lohk srečen, drgač ne


Eno vprašanje.. v čem je sreča pomirjenosti?

 

k nisi srečen/zadovoljen si vznemirjen... ko dobiš srečo/izpolnitev, si pomirjen







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: sreča, duhovnost, zavedanje

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0