Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako najti pravo srečo?

sreča duhovnost zavedanje

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
465 komentarjev na to temo

#101 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:08

...Fajn bi bilo razdelati še relacijo našega strahu do vsega.

 

Ali je res možno biti tako "razsvetljen ", da te v nobeni relaciji do življenja ni niti malo strah?

Ali lahko zaradi tega promila strahu postaneš nevezan, popolnoma svoboden, pomirjen v nirvani ?

Je to zares sploh kdo dosegel ?

 

Že s promilom strahu, se namreč v nas samih poraja dvom, ki nam poruši srečo.

Ali se um lahko osvobodi energijskega prebliska strahu, ki pride lahko iniciran tudi od zunaj, prime pa se te ravno zato, ker veš, da v bistvu nič ne veš- ne veš dovolj.

Da nimaš na vse dejanskega odgovora, da si v bistvu neuk in da so morda razna prepričanja, ki jih posvajaš, lahko samo fatomorgana zaščite pred dejanskim  strahom, ki človeka vsakodnevno opominja, da ni popolnoma srečen.

 

Je morda vsa umetnost le v tem, da se nekdo lahko sam prepriča, da ga ni česa strah ?

A se to sploh da ?

A je to potem sploh pot resnice?

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸

 

Glede vprašanja navezanosti starševstva na otroke ;

 

Zato se mi zdi, da ne morem doseči nirvane nevezanosti na otroka.

Lahko, da sem v neki meri srečna zato, ker je na poti osamosvajanja, vsakič ko mi hčer razlaga svoje podvige v neznano, različna druženja in priložnosti, ki niso več v mojem dometu opazovanja....se lahko z notranjim vedenjem strinjam s procesom....

 

Ampak strahu nisem osvobojena.

Vsakič se v meni sproži budnost na situacije v katere prehaja.

Če žura napr. v lokalu, kjer so že podtikali kozarce z drogo, če napr. na faksu gradijo sistem v katerem želijo s političnim programom izobraževanja narediti namerni osip študentov s tem, da vse izpitne roke premaknejo na en mesec - junij ( 10 izpitov  za katere veš, da jih lahko opravi samo s tombolo in bo njen trud skoraj zaman )....če pomislim kako se lahko spremeni njen lajf, če se ji zatakne napr. kje na čustvenem področju mladostniških nabiranj izkušenj itd.....

 

Vse to so realne skrbi in strahovi  s katerimi se posledično ukvarjamo kot starši, pa čeprav svojemu otroku želimo nenavezanost in samostojnost....in se celo po najvišji možnosti trudimo, da bi to vsi skupaj dosegli.

 

Strahu in raznim zaskrbljenostim....se povsem ne da izogniti.

 

Zato menim, (moje osebno mnenje ), da se tega stanja sreče  ali pa razsvetljenosti ne da ravno doseči.

Lahko samo z določenim prepričanjem, ki te odmakne od budnega opazovanja, ki pa morda ni v skladju z odgovornostjo....je pa morda v sobivanju s kakšnim višjim prepričanjem ali teorijo, ki ti pomaga pri tem, da spustiš tovrstno navezanost....huh.png

 

Ampak vedno se vprašam....koliko zares sama pripomorem, da se nekatere zadeve razpletajo tako ali drugače ?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#102 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:09

glej ... takrat ko si preveč miren, se ne moreš učit, ker se ti spi ...

tukaj pa si, da se učiš ...

torej moraš bit vznemirjen ... tudi vzburjen ... in to redno ...

 

vznemirjenje te uči, da napačno deluješ... ko deluješ pravilno, si se naučil in nisi vznemirjen, si trajno srečen... dosegel cilj učenja... in lohk drugim pomagaš



#103 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:10

Pogoj sreče je torej egocentrizem


prenos.jpg


#104 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:12

...Fajn bi bilo razdelati še relacijo našega strahu do vsega.

 

Ali je res možno biti tako "razsvetljen ", da te v nobeni relaciji do življenja ni niti malo strah?

Ali lahko zaradi tega promila strahu postaneš nevezan, popolnoma svoboden, pomirjen v nirvani ?

Je to zares sploh kdo dosegel ?

 

Že s promilom strahu, se namreč v nas samih poraja dvom, ki nam poruši srečo.

Ali se um lahko osvobodi energijskega prebliska strahu, ki pride lahko iniciran tudi od zunaj, prime pa se te ravno zato, ker veš, da v bistvu nič ne veš- ne veš dovolj.

Da nimaš na vse dejanskega odgovora, da si v bistvu neuk in da so morda razna prepričanja, ki jih posvajaš, lahko samo fatomorgana zaščite pred dejanskim  strahom, ki človeka vsakodnevno opominja, da ni popolnoma srečen.

 

Je morda vsa umetnost le v tem, da se nekdo lahko sam prepriča, da ga ni česa strah ?

A se to sploh da ?

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸

 

Glede vprašanja navezanosti starševstva na otroke ;

 

Zato se mi zdi, da ne morem doseči nirvane nevezanosti na otroka.

Lahko, da sem v neki meri srečna zato, ker je na poti osamosvajanja, vsakič ko mi hčer razlaga svoje podvige v neznano, različna druženja in priložnosti, ki niso več v mojem dometu opazovanja....se lahko z notranjim vedenjem strinjam s procesom....

 

Ampak strahu nisem osvobojena.

Vsakič se v meni sproži budnost na situacije v katere prehaja.

Če žura napr. v lokalu, kjer so že podtikali kozarce z drogo, če napr. na faksu gradijo sistem v katerem želijo s političnim programom izobraževanja narediti namerni osip študentov s tem, da vse izpitne roke premaknejo na en mesec - junij ( 10 izpitov  za katere veš, da jih lahko opravi samo s tombolo in bo njen trud skoraj zaman )....če pomislim kako se lahko spremeni njen lajf, če se ji zatakne napr. kje na čustvenem področju mladostniških nabiranj izkušenj itd.....

 

Vse to so realne skrbi in strahovi  s katerimi se posledično ukvarjamo kot starši, pa čeprav svojemu otroku želimo nenavezanost in samostojnost....in se celo po najvišji možnosti trudimo, da bi to vsi skupaj dosegli.

 

Strahu in raznim zaskrbljenostim....se povsem ne da izogniti.

 

Zato menim, (moje osebno mnenje ), da se tega stanja sreče  ali pa razsvetljenosti ne da ravno doseči.

Lahko samo z določenim prepričanjem, ki te odmakne od budnega opazovanja, ki pa morda ni v skladju z odgovornostjo....je pa morda v sobivanju s kakšnim višjim prepričanjem ali teorijo, ki ti pomaga pri tem, da spustiš tovrstno navezanost....huh.png

 

Ampak vedno se vprašam....koliko zares sama pripomorem, da se nekatere zadeve razpletajo tako ali drugače ?

 

da se dosežt, ko vzameš zavetje Boga, sprejmeš naravno pozicijo



#105 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:12

Pogoj sreče je torej egocentrizem

 

ma veš, da je ta nekje v jedru resnična biggrin.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#106 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:21

Pogoj sreče je torej egocentrizem

 

če je pravi-ego-centrizem... če deluješ za dobrobit pravega-sebe... ki je delovanje iz naravne ljubezni do Boga, v skladu z željo/inspiracijo Boga... ko si eno z njim... jaz in Oče sva eno... eno v interesu.... to kar on želi od mene je isto kot to kar jaž želim zanj... prava ljubezen

 

če roka deluje tako da pride hrana v želodec, je tudi ona nahranjena, drgač ne... če zalivaš korenino drevesa, so vse veje, listki, plodovi nahranjeni, drgač ne... ko deluješ za Boga, nisi zadolžen, doma, sit, srečen, trajno... brez strahu  


maaa jaaa ... itak je vse v tebi ... laugh.png ... kakorkoli že dojemaš ...

 

to je res... ampak zakaj mi še vedno ne moreš povedati kaj zdaj stoji na desni strani moje mize?



#107 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:30

a na avtobusu tudi vsakega to vprašaš ... biggrin.png

 

sej v delu holograma tud vidiš celoto ne? in zarad tega si ti vse in vse je v tebi, si eno z vsem... zakaj mi pol ne morš povedat? pozorneje poglej hologram... če je resolucija pri delu enaka kot celoti smile.png

 

poglej v praksi, poglej v naravi... če si vse... če te ta željena/prisiljena teorija izpolnjuje smile.png poglej pogumno .... in če lahko iz smeri kamna gledaš proti sebi... ker si itak tudi v njem, a ne? smile.png al lahko gledaš/opazuješ samo iz sebe... tud če ob tem še kaj haluciniraš smile.png



#108 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:34

zato dragi bratje in sestre, molimo

 

:)



#109 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:47

vesel sem, ker si sprejel že veliko tega kar razlagam ... med drugim tudi hologramski princip ...

 

predlagal sem ti da pogumno, pozorno, iskreno poglej hologram.... da opaziš da ti niti on, ki ga daješ kot dokaz/ilustracijo svoji željeni/prisiljeni/namišljeni nesrečni teoriji v resnic ne dokazuje tega kar bi ti rad dokazal z njim. na ta način ti bo v pravo pomoč :)

 

kaj znam videt , se pozanimaj pri kterem drugem forumašu ali forumašici ...

 

ni pa mi toliko pomembno ali imaš na mizi pred seboj laško pivo ali tablico hašiša ... je stvar tvoje imaginacije ...

 

zdi se ti da vse, pa žal ne, kar potrjujejo tudi forumaši in forumašice...

 

izgovor... izmik pred resnico lastne nesrečne teorije... 



#110 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 10:56

nauči se najprej principov delovanja kreacije ...

 

že včeri :)

 

zaradi navezanosti na svojo nesrečno teorijo, ne zmoreš videt narave, se osvobodit... sprostit... sprost se, zadihaj, sprejmi... te čaka :)



#111 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 11:00

sam mal bl natančno poglej, pogumno, kar je... 



#112 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 8. junij 2015, 11:00

sprejmi...sprosti se... zadihaj... čaka te... šopek rož na moji desni strani...



#113 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 11:06

Mgd, daj ti meni povej, kaj je na moji desni.

 

pojma nimam



#114 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 8. junij 2015, 11:11

Jst recimo vem kaj je na tvoji desni...

 

slika Krišne... modre barve.. čak slika je nejasna rožne vence ima okrog vratu a je tist teliček tm sej ne vem..

ampak to je trenutno desno od tebe..


prenos.jpg


#115 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 11:12

Zakaj potem to mene sprašuješ?

 

ker naj bi blo vse v tebi... torej tudi to kar je zdaj na desni strani moji mize... in ker je v tebi bi ti lahko to vidla...


Jst recimo vem kaj je na tvoji desni...

 

slika Krišne... modre barve.. čak slika je nejasna rožne vence ima okrog vratu a je tist teliček tm sej ne vem..

ampak to je trenutno desno od tebe..

 

recimo še nikol ni zajca ujel... :)

 

ni :)



#116 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 8. junij 2015, 11:12

juhuhu, psihozni raj



#117 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 11:23

jz ne vidim smisla zakaj bi se na podlagi vere onesrečeval s pretvarjanjem da je vse v meni, da sem jaz v vsem, da sem jaz vse, da vse vem... sam zato ker nisem dobr pogledu holograma... ali bilo česa drugega...

 

moja trajna sreča ni omejena s tem da pojma nimam kaj je zdaj na desni strani Ceres... Bog ve... ve tud kaj je za mojo večno dobrobit... in če sledim temu... jo mam... to vem



#118 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 11:33

Zato pa ne vem, zakaj to sprašuješ.

 

Da bi te vzpodbudil opazit resnico tvoje vere, da lahko pogumno pogledaš resnico, deluješ v skladu z njo in dobiš pravo srečo.

 

In tvoj sklep, da če je vse v meni, da potem moram vedet, kaj je na tvoji desni, je sklep tvojega uma - to nima veze s tem, kaj je moje prepričanje.

 

aja, sej res smile.png



#119 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 11:37

Vere imam jaz malo dovolj. Katoliške od otroštva. Mi zadošča.

 

Mislu sm to k si jo zdej napisala... hologram ustroj itd.  



#120 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 12:11

To pa ni vera. smile.png Oz. nisem še videla, da bi bila registrirana kakšna hologramska verska skupnost. smile.png

 

Vera v smislu, da neki verjameš (tud sama si napisala da verjameš) v določene koncepte na podlagi holograma... in glede tega sem te hotu vzpodbudit da pogledaš če hologram (ali karkoli) res dokazuje to kar si naprej napisala da verjameš na podlagi njega... v upanju, da te vzpodbudi v natančnejše opazovanje naproti pravi sreči... ampak če ti je tud ta vera (in taka sreča) trenutno zadost... te ne mislim silt... razlagam pa tud za druge, ker nekateri pa že so pripravljeni it natančneje...

 

da je vera vera ne rab bit registrirana... je pa lahko

 

hotu sm te (in druge) postopoma pripeljat do celotne nezadolženosti, doma in sitosti... prave sreče... trajne... kdor hoče lohk dobi... zastonj



#121 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. junij 2015, 12:29

Hvala za tvoj poskus, sej verjamem, da s tvoje strani iskren.

 

zastonj v smislu, da cena niso euri, dolarji... samo iskrenost in pogum pogledat kokr je


eni verjamejo v "nebesa" pol... eni pa ne verjamejo, da je trajna sreča možna že zdej na zemlji.... oboje je le nesrečna vera, neskladje z dejstvi... žal

 

smile.png



#122 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 8. junij 2015, 13:18

 

hotu sm te (in druge) postopoma pripeljat do celotne nezadolženosti, doma in sitosti... prave sreče... trajne... kdor hoče lohk dobi... zastonj

jaz mam soc fobijo pred hologrami. itak so mi dali diagnozo, da to nič ni res.



#123 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. junij 2015, 13:19

...Fajn bi bilo razdelati še relacijo našega strahu do vsega.

 

Ali je res možno biti tako "razsvetljen ", da te v nobeni relaciji do življenja ni niti malo strah?

Ali lahko zaradi tega promila strahu postaneš nevezan, popolnoma svoboden, pomirjen v nirvani ?

Je to zares sploh kdo dosegel ?

 

Že s promilom strahu, se namreč v nas samih poraja dvom, ki nam poruši srečo.

Ali se um lahko osvobodi energijskega prebliska strahu, ki pride lahko iniciran tudi od zunaj, prime pa se te ravno zato, ker veš, da v bistvu nič ne veš- ne veš dovolj.

Da nimaš na vse dejanskega odgovora, da si v bistvu neuk in da so morda razna prepričanja, ki jih posvajaš, lahko samo fatomorgana zaščite pred dejanskim  strahom, ki človeka vsakodnevno opominja, da ni popolnoma srečen.

 

Je morda vsa umetnost le v tem, da se nekdo lahko sam prepriča, da ga ni česa strah ?

A se to sploh da ?

A je to potem sploh pot resnice?

 

Ja Domy pa kakav jogin si ti, da sprašuješ take "gluposti"...flirt.gif

 

A ni Gautama Buda dobro nakazal pot...dokler je najmanjši strahec oz. tini mini enega samega promila strahca, potem temu ne moremo reči stanje "nirvane"...Pri "nirvani" strahov ni ali po domače povedano človeček je brez vseh vzorcev, ki ga omejujejo, ker je vse sprocesiral...

 

In ko je Buda doživel nirvano oz. razsvetljenje je odšel nazaj domov k ženi...in seveda imel take odnose z njimi kot na videz normalni ljudje...kamor nekateri prištevajo tudi spolne odnose...tongue.png biggrin.png

 

Človek se za določen čas lahko prepriča, da ga nečesa ni strah oz. zmanjša ta strahec...ga da kot na "stand by"...ampak ko se bo aktiviral bo pa spet štala...v tem ali naslednjem lifeu...

 

Valjda da je pot resnice...ene lekcije da človeček na stran in si izbere druge...ampak slej ko prej, bo moral predelati tudi tiste na stranskem tiru...drugače nema diplome (nirvane)...Saj pri karmi se dogaja isto, nekaj se aktivira...ali se dokrajči ali pa ne...in če se ne je še zmeraj aktivno ali pa malo "zamrznjeno"...Kaj bi pa bilo če bi se vse aktiviralo...človečka bi spržilo že kot bebico...in na Zemljici bi mogoče obstajale samo živali in rastlince...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#124 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 8. junij 2015, 13:23

pa še narobe zaznavam ... sem pokukala v eno dokumentacijo... kjer sem videla oštevičene psihoze... shizofrenije malo, pa tega da narobe zaznavaš baje. fjuuu... če zaznavaš da je vse fajn in te ni strah... je lažje prenašati """"holograme", ki imajo skoraj svojo osebnost in mutirajo iz ene v drugo identiteto... okoli mene je bila cela vojska folka... jaz pa iz krvi in mesa. ful stresna zadeva. pa ne spiš ker se futraš z energiojo... dddddd... po hrbtenjači... se prow treseš.

 

če si srečen in fukcionalen, ni problema. da sem to dosegla, sem morala sprejeti tablete, da več ni nočne more s tem nevidnim folkom, zdaj samo še raj na zemlji. zastonj



#125 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 8. junij 2015, 13:28

uh, privoščim vsem kundalinček.







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: sreča, duhovnost, zavedanje

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0