Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Lenoba...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
31 komentarjev na to temo

#1 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 10. junij 2015, 18:55

Pogosto me daje lenoba... ko imam krizo/turbulence sem zelo disciplinirana, kar se meditiranja, samospraševanja in vsega tega tiče... Ob mirnih obdobjih pa je odpor do "dela na sebi", discipliniranja uma prevelik... Kako se vi spopadate s tem, če se... ne vem, če sem jasno napisala...



#2 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 11. junij 2015, 08:09

Lenoba je naravno stanje v odsotnosti motivacije.  Um in telo pač težita k čim manjši porabi energije in to je čist ok. Dvigni motivacijo,  keč je namreč v motivacji, ne v bitki z lenobo.



#3 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 11. junij 2015, 11:03

jaaa ... pa tudi : vsaka bitka je nasilje ... tongue.png

 

...laugh.png, a neda ?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#4 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 11. junij 2015, 12:22

Pogosto me daje lenoba... ko imam krizo/turbulence sem zelo disciplinirana, kar se meditiranja, samospraševanja in vsega tega tiče... Ob mirnih obdobjih pa je odpor do "dela na sebi", discipliniranja uma prevelik... Kako se vi spopadate s tem, če se... ne vem, če sem jasno napisala...

Lenoba je naravno stanje/drugi konec palice po krizi in turbulenci. Življenje teži h ravnovesju. "Normalno" stanje v tem dualnem svetu torej.

 

Kako se jaz spopadam s tem? Se ne. Se mi ne da (več). Ko je čas za miganje, migam. Ko je čas za počivanje, počivam. Ko je čas za delo, delam. Življenje je nihanje iz enega pola (akcija) v drugega (reakcija) - seveda čimbolj sinusoidno. Včasih je dobro, da se usedeš v kot in počakaš, da mine. Ko najbolj štopira, takrat je čas za pasivo, opazovanje, korak nazaj. Vsaj po mojih izkušnjah. Kdo drug ima lahko drugačne ylflower.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#5 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 11. junij 2015, 12:29

Lenoba je my middle name...


prenos.jpg


#6 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 11. junij 2015, 14:33

Pogosto me daje lenoba... ko imam krizo/turbulence sem zelo disciplinirana, kar se meditiranja, samospraševanja in vsega tega tiče... Ob mirnih obdobjih pa je odpor do "dela na sebi", discipliniranja uma prevelik... Kako se vi spopadate s tem, če se... ne vem, če sem jasno napisala...

Mogoče te ravno zato popade lenoba, ker ko se vse umiri, ti gre lepo, avtomatsko "pozabiš", kako je, ko je hudo oz. izgubiš motivacijo.

 

Zanimivo, sama delujem ravno obratno. Lepše mi je, več motivacije in samodiscipline imam. Bolj sem v dreku, manj imam volje za karkoli (ker je takrat itak vse brezveze).

 

Pač poskušaj delati redno, kolikor se da, brez da preveč razmišljaš. Ko sem sama najbolj utrujena, ko se mi najbolj ne da, vem, da mi bo vadba in meditacija pomagala premagati utrujenost, me sestaviti, mi dati energijo še za ostalo in to mi je motivacija, da se zbrcam - v nasprotnem primeru vem, da tisti dan iz mene ne bo več nič. Seveda ne deluje vsak dan. :)



#7 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 11. junij 2015, 20:22

Včasih se je treba enostavno prepustiti toku. Če se ti ne da, se ti pač takrat ne da, brezveze delati proti sebi. Ampak ni pa dobro pustiti, da to preide v rutino izgovorov, kar se lahko zelo hitro zgodi. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#8 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. junij 2015, 21:03

to bo to biggrin.png

 

https://www.youtube....h?v=zqWbWhPsSHM



#9 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. junij 2015, 08:34

Jedro vzrokov kar se lenobe tiče...zaprti energijski kanali (kot glavne žile v telesu) povezani z delom, finančnim sistemom, itd...to je pa ponavadi povezano s temačnimi bitji, energijskimi paraziti, energijskimi vampirji, itd...šele potem sledi vse ostalo...in če je temno bitjece na večjem duhovnem niivoju kot človeček...potem je zelo "jeba"...tongue.png

 

Podobna zgodbica...človečka bolele roke, prsti...diagnoza kao revma...se je samo odstranilo temna bitjeca na roki...in vau čudež...človeček je že čez pet minut lahko 4x bolj migal....čez nekaj časa pa tako kot včasih...Real story from yesterday...pa tak "radnički dopust"... biggrin.png

 

Nekaj drugega pa je, ko fizično telo oz. subtilna telesa rabijo čas, da se privadijo na višjo vibracijo...to je ponavadi zaradi meditacije, joge ali drugih bolj udarniških načinov...tudi v tem primeru lahko človek postane "lenoben"...zato je treba pač malo preveriti te dve opcije...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#10 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 12. junij 2015, 12:59

Lenoba je naravno stanje v odsotnosti motivacije.  Um in telo pač težita k čim manjši porabi energije in to je čist ok. Dvigni motivacijo,  keč je namreč v motivacji, ne v bitki z lenobo.

Kako pa naj to naredim, ne da bi se pri tem spet borila samo s sabo/samo proti sebi? 


Lenoba je naravno stanje/drugi konec palice po krizi in turbulenci. Življenje teži h ravnovesju. "Normalno" stanje v tem dualnem svetu torej.

 

Kako se jaz spopadam s tem? Se ne. Se mi ne da (več). Ko je čas za miganje, migam. Ko je čas za počivanje, počivam. Ko je čas za delo, delam. Življenje je nihanje iz enega pola (akcija) v drugega (reakcija) - seveda čimbolj sinusoidno. Včasih je dobro, da se usedeš v kot in počakaš, da mine. Ko najbolj štopira, takrat je čas za pasivo, opazovanje, korak nazaj. Vsaj po mojih izkušnjah. Kdo drug ima lahko drugačne ylflower.gif

Lepo napisano, imam pa občutek pri sebi, da ravno zaradi te lenobe, pride do hujše turbulence kot bi bila sicer ...


Tole mi je pa všeč. smile.png

Meni tudi ;).


Mogoče te ravno zato popade lenoba, ker ko se vse umiri, ti gre lepo, avtomatsko "pozabiš", kako je, ko je hudo oz. izgubiš motivacijo.

 

Zanimivo, sama delujem ravno obratno. Lepše mi je, več motivacije in samodiscipline imam. Bolj sem v dreku, manj imam volje za karkoli (ker je takrat itak vse brezveze).

 

Pač poskušaj delati redno, kolikor se da, brez da preveč razmišljaš. Ko sem sama najbolj utrujena, ko se mi najbolj ne da, vem, da mi bo vadba in meditacija pomagala premagati utrujenost, me sestaviti, mi dati energijo še za ostalo in to mi je motivacija, da se zbrcam - v nasprotnem primeru vem, da tisti dan iz mene ne bo več nič. Seveda ne deluje vsak dan. smile.png

Točno to.  Poskušam delat tko skor po "urniku", nekje sredi tedna se mi ponavadi ustavi. 


Jedro vzrokov kar se lenobe tiče...zaprti energijski kanali (kot glavne žile v telesu) povezani z delom, finančnim sistemom, itd...to je pa ponavadi povezano s temačnimi bitji, energijskimi paraziti, energijskimi vampirji, itd...šele potem sledi vse ostalo...in če je temno bitjece na večjem duhovnem niivoju kot človeček...potem je zelo "jeba"...tongue.png

 

Podobna zgodbica...človečka bolele roke, prsti...diagnoza kao revma...se je samo odstranilo temna bitjeca na roki...in vau čudež...človeček je že čez pet minut lahko 4x bolj migal....čez nekaj časa pa tako kot včasih...Real story from yesterday...pa tak "radnički dopust"... biggrin.png

 

Nekaj drugega pa je, ko fizično telo oz. subtilna telesa rabijo čas, da se privadijo na višjo vibracijo...to je ponavadi zaradi meditacije, joge ali drugih bolj udarniških načinov...tudi v tem primeru lahko človek postane "lenoben"...zato je treba pač malo preveriti te dve opcije...biggrin.png

Kdo bi vedel kaj od tega je... lahko je oboje, al pa še kaj zraven...



#11 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. junij 2015, 16:35

Kdo bi vedel kaj od tega je... lahko je oboje, al pa še kaj zraven...

 

Malo odmeditiraj na prvi odstavek...vse ostalo je samo posledica tega...če se ti kaj posvita v redu, če pa ne pa tudi v redu... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#12 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 13. junij 2015, 21:05

Včasih se je treba enostavno prepustiti toku. Če se ti ne da, se ti pač takrat ne da, brezveze delati proti sebi. Ampak ni pa dobro pustiti, da to preide v rutino izgovorov, kar se lahko zelo hitro zgodi. 

 

 

čakam, da mi ena pička pošlje še slowenski prevod enega filma, k ga je poslala mal prej. če seweda sploh obstaja.

rajš bi ga gledu, če bi bil preweden.

in ewo... medtem, ko čakam... (da zdravila primejotongue.pnglaugh.png ) mal lutam po forumu...

okol poboldanega pa sem tut sam že večkrat razmišlju, pa bom mal ircnu na to temo... ker je čist v kontekstu mojih razmišljanj zadnje čase. tut učeri sem se celo tuki oglasu... z eno idejo, katero sem imel zakupljeno, pa mi je u bistvu čist mm.

tut tole poboldano je neki, kar sem imel zakupljeno, pa tut nisem ziher, da je uredu. u bistwu je tut tole čist mim.

bom dal primer:

znana je zgodba, kako se vsak človek znajde kot v eni reki življenja in se drži za rešilno vejo, da ga tok ne bi odnesel.

in večini to držanju za vejo, da ga tok ne odnese, uspeva kar cel lajf. inmi to smatramo kot zavožen lajf.

ampak... v tej zgodbi, pa se tu in tam najde frajer, k se noće držat za to rešilno vejo in se spusti...

in tok ga odnese...

in je kao mal reskiru, ker se je podal v neznano, ampak mu je bilo vredno, ker je bilo življenje s tokom neki čist drugega, kot se cel lajf držati za vejo.

skratka... kdor se je spustil, je naredil dobro potezo.

no, to idejo sem imel zakupljeno.

ampak zdej jo pa hwaležno zavračam.

torej...

se prepustiti toku bi pomenilo se spustiti za vejo...

 

gre se pa za sprejemanje... in ne za prepuščanje toku.

ker...
če hočeš, da gre nekej skozi tebe... (npr. energija, veselje, denar.... ...)

moraš najprej točno to tudi spustit vase.

 

torej ni point u tem, da se prepustiš toku...

niti je point v upiranju toku...

 

point je v držanju se za vejo... kar bi bilo pomoje mir (oz. dolgočasen, u nevednosti preživeto življenje, po osnovni ideji te zgodbice)

ampak...

da ne kljubuješ reki (se torej z ničemer ne bojuješ)... in da kljub temu ostajaš v miru (držanju za vejo), da te tok ne odnese...

moraš sprejemati in kmalu kasneje izpuščati.

ali rečeno še bolje- treba je dopuščati... da stvari tečejo skozi tebe in ti same prinašajo non stop kej novega.

v prepuščenosti toku reke, pa se itak z istimi par litri vode obkrožen voziš po reki. hočem rečt... rafting čoln potuje skupi z isto vodo okoli sebe... torej spozna veliko manj vode, kot če bi se držal za vejo

skratka... držat se je treba za vejo in dovolt, da tok teče skozi tebe, ne pa, da se mu upiraš in da gre non stop na tesno mimo tebe in te spotoma še fajn po bokih pajsa..

prepustit se toku, si se pa najbolj nategnu, čeprav na prvo žogo zgleda kt dobra poteza.

 

ajde okej.

loh pa poboldano pogledam drgač.

torej.... ves čas se držiš za vejo... razen, ko se za en cajt spustiš, da se mal spočiješ oz. lenariš.

sej ideja mi je ušeč.

ker pa je čas seweda iluzija, pa pol res ni za zamert, če ta lenoba oz. počitek traja godinama, godinama, godinama....laugh.png

 

in kratek powzetek... lenoba je napredekylflower.gifpartyy.gif

 

pa ne se kregat z mano.

amen.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#13 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 13. junij 2015, 21:42

čakam, da mi ena pička pošlje še slowenski prevod enega filma, k ga je poslala mal prej. če seweda sploh obstaja.

rajš bi ga gledu, če bi bil preweden.

in ewo... medtem, ko čakam... (da zdravila primejotongue.pnglaugh.png ) mal lutam po forumu...

okol poboldanega pa sem tut sam že večkrat razmišlju, pa bom mal ircnu na to temo... ker je čist v kontekstu mojih razmišljanj zadnje čase. tut učeri sem se celo tuki oglasu... z eno idejo, katero sem imel zakupljeno, pa mi je u bistvu čist mm.

tut tole poboldano je neki, kar sem imel zakupljeno, pa tut nisem ziher, da je uredu. u bistwu je tut tole čist mim.

bom dal primer:

znana je zgodba, kako se vsak človek znajde kot v eni reki življenja in se drži za rešilno vejo, da ga tok ne bi odnesel.

in večini to držanju za vejo, da ga tok ne odnese, uspeva kar cel lajf. inmi to smatramo kot zavožen lajf.

ampak... v tej zgodbi, pa se tu in tam najde frajer, k se noće držat za to rešilno vejo in se spusti...

in tok ga odnese...

in je kao mal reskiru, ker se je podal v neznano, ampak mu je bilo vredno, ker je bilo življenje s tokom neki čist drugega, kot se cel lajf držati za vejo.

skratka... kdor se je spustil, je naredil dobro potezo.

no, to idejo sem imel zakupljeno.

ampak zdej jo pa hwaležno zavračam.

torej...

se prepustiti toku bi pomenilo se spustiti za vejo...

 

gre se pa za sprejemanje... in ne za prepuščanje toku.

ker...
če hočeš, da gre nekej skozi tebe... (npr. energija, veselje, denar.... ...)

moraš najprej točno to tudi spustit vase.

 

torej ni point u tem, da se prepustiš toku...

niti je point v upiranju toku...

 

point je v držanju se za vejo... kar bi bilo pomoje mir (oz. dolgočasen, u nevednosti preživeto življenje, po osnovni ideji te zgodbice)

ampak...

da ne kljubuješ reki (se torej z ničemer ne bojuješ)... in da kljub temu ostajaš v miru (držanju za vejo), da te tok ne odnese...

moraš sprejemati in kmalu kasneje izpuščati.

ali rečeno še bolje- treba je dopuščati... da stvari tečejo skozi tebe in ti same prinašajo non stop kej novega.

v prepuščenosti toku reke, pa se itak z istimi par litri vode obkrožen voziš po reki. hočem rečt... rafting čoln potuje skupi z isto vodo okoli sebe... torej spozna veliko manj vode, kot če bi se držal za vejo

skratka... držat se je treba za vejo in dovolt, da tok teče skozi tebe, ne pa, da se mu upiraš in da gre non stop na tesno mimo tebe in te spotoma še fajn po bokih pajsa..

prepustit se toku, si se pa najbolj nategnu, čeprav na prvo žogo zgleda kt dobra poteza.

 

ajde okej.

loh pa poboldano pogledam drgač.

torej.... ves čas se držiš za vejo... razen, ko se za en cajt spustiš, da se mal spočiješ oz. lenariš.

sej ideja mi je ušeč.

ker pa je čas seweda iluzija, pa pol res ni za zamert, če ta lenoba oz. počitek traja godinama, godinama, godinama....laugh.png

 

in kratek powzetek... lenoba je napredekylflower.gifpartyy.gif

 

pa ne se kregat z mano.

amen.

Super prispodoba, še dobro, da si na koncu napisal povzetek, ki ugaja "mojemu umu" - "lenoba je napredek". Jaz pač mislim, da je lenoba sam stanje... izkušnje so me pa pripeljale, da temu stanju vedno sledi brodolom :D in pol rast, kar je sicer ok, ampak tiste brodolome bi jaz mal umilila.  Sem pa sicer tudi zadnje dneve prebrala, da se je treba navadit na trpljenje- ga sprejet kot nekaj minljivega in zaradi tega tudi kot iluzijo. 



#14 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 14. junij 2015, 08:40

ja, ta kombinacija strelke in device je ubitačna - pri meni sicer v drugem vrstnem redu - (sonce strelec, asc sco, in luna devica)...ampak nekje tu smo.

ker jaz se najraje po postelji valjam. sicer me nekaj začnejo roke bolet, ker pač berem  zraven in potem itak hitro mačka prišiba in se točno na knjigo flikne...tak, da moram pod mus potem spat.

to zdaj v teh pasjih dnevih.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#15 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 14. junij 2015, 09:35

Jaz bi se bolj pogovorjala o mentalni lenobi. Kje je tista tocka, ko se ustavimo in vec ne verjamemo? V sanje, v cudez, v uresnicitev? IN ZAKAJ? Ko recemo, ne da se mi, nima smisla..., ker je nase izkustveno vedenje pac taksno in taksno. Tu bi ne smeli bit leni, v sirini uma, v zmoznosti si premisliti, zmoznosti videt svoje predstave vs. realnost. Kdo je resnicno ziv? Tisti, ki se ne boji. Nima tendence k preprecevanju ali spreminanju, kar se
bo zgodilo. Strah in lenoba oz. indolenca sta pri meni tesno povezana.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#16 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 14. junij 2015, 10:57

Super prispodoba, še dobro, da si na koncu napisal povzetek, ki ugaja "mojemu umu" - "lenoba je napredek". Jaz pač mislim, da je lenoba sam stanje... izkušnje so me pa pripeljale, da temu stanju vedno sledi brodolom biggrin.png in pol rast, kar je sicer ok, ampak tiste brodolome bi jaz mal umilila.  Sem pa sicer tudi zadnje dneve prebrala, da se je treba navadit na trpljenje- ga sprejet kot nekaj minljivega in zaradi tega tudi kot iluzijo. 

 

in kaj je z brodolomom narobe?

če uprašam drgač:

a loh narediš omleto, brez, da bi razbila kako jajce?

in to jajce pol še worenk sšprudlala... in ga še na živem ognju cvrla?

in za boljšo omleto še na frišne rane natresla ščepec soli? hypnodisk.gifcool.png  ylflower.gif

 

 

mal sem po diagonali preletel še par komentarev.

 

lenoba je worenk zlorabljena. njene blagodejne efekte se mal meša.

ni namreč lenoba, če nekdo crknjen od truda po obvladovanju vseh vrst situacij in ljudi pade dol...

u bistvu je to, da pade dol... samo mal počitka za une, katerim non stop teži partyy.gif

in še za to fake lenarjenje si mora kontrolirano spedenat prostor... jao jao.

in pol, k k seb prhaja ali po njegovo lenari... v tem mudu uspe bit par minutk. še to po možnosti s filingom krivde.

in med tem fake lenarjenjem spet samo tuhta, kaj vse bi blo treba nardit, kako nardit....

in u te svoje filme uplete še cel kup zunanjih okoliščin in ljudi....

 

ma dej dej...

sej se mi niti lenarit na ta način ne lub em45.gifcool.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#17 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 14. junij 2015, 11:36

laugh.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#18 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 14. junij 2015, 12:02

V bistvu smo res vse pomesali v isti kos. Skoraj za vse to se da uporabit pojma delovanje in nedelovanje in naj bi bili zavestni obeh. Hocem rect, da je za lenobo vedno en vzrok, ko bi dusa rabla zdravljenje z ljubeznijo. Sicer pa, res je najslabse obcutek krivde se povrh. Mogoce bi se zgledovali po zivalih, kako v njih ni dvojnosti uma, saj lahko tud po lenivcih, le dajmo poceti ali nepoceti nekaj v celostnosti...(sebi pravim ;))
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#19 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 14. junij 2015, 12:39

in kaj je z brodolomom narobe?

če uprašam drgač:

a loh narediš omleto, brez, da bi razbila kako jajce?

in to jajce pol še worenk sšprudlala... in ga še na živem ognju cvrla?

in za boljšo omleto še na frišne rane natresla ščepec soli? hypnodisk.gifcool.png  ylflower.gif

 

 

mal sem po diagonali preletel še par komentarev.

 

lenoba je worenk zlorabljena. njene blagodejne efekte se mal meša.

ni namreč lenoba, če nekdo crknjen od truda po obvladovanju vseh vrst situacij in ljudi pade dol...

u bistvu je to, da pade dol... samo mal počitka za une, katerim non stop teži partyy.gif

in še za to fake lenarjenje si mora kontrolirano spedenat prostor... jao jao.

in pol, k k seb prhaja ali po njegovo lenari... v tem mudu uspe bit par minutk. še to po možnosti s filingom krivde.

in med tem fake lenarjenjem spet samo tuhta, kaj vse bi blo treba nardit, kako nardit....

in u te svoje filme uplete še cel kup zunanjih okoliščin in ljudi....

 

ma dej dej...

sej se mi niti lenarit na ta način ne lub em45.gifcool.png

Zna bit zelo naporno...



#20 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 15. junij 2015, 06:25

quote Ceres
Ja, vse smo pobrklali. Lenoba v bistvu pomeni delovanje iz cone komforta, ko nas niti ni za volanom, ampak je krmilo prevzela neka inercija. Delovanje v coni komforta lahko pomeni tudi deloholizem, če je postal inercija in pomeni, da pač nočemo na nov teren spoznavanja nekih drugih energij, ker v začetku to pač ni samo prijetno. Tako kot je bezlanje za novimi doživetji lahko lenoba, ker se po inerciji nočemo poglobiti in spoznati s svojim mirom.
quote Ceres

Mah, spet je tu povedano na način, da mi je blizu in bolje razumem. Zdaj tud bolje razumem pojem inercija..., se mi zdi no wink.png. Mislim, da ga lahko primerjam s tem, kar je pisal Zeland o nihalih:

En del izpisanih povzetkov:

Nihalo ustvari energija enako mislečih ljudi.
Nihalo je energijsko - informacijska struktura.
Nihalo miselno energijo privrženca fiksira na svojo frekvenco nihajev.
Med nihali se odvija trd boj za privržence.
Destruktivno nihalo privržencev vsiljuje cilje, ki niso pravi.
Nihala igra na čustva ljudi in jih tako povleče v svojo mrežo.
Če nečesa aktivno nočete, potem bo le-to v vašem življenju obstajalo.
Osvobodite se vpliva nihala pomeni, da ga vržete iz svojega življenje.
Da ga vržete iz svojega življenja, ne pomeni, da se mu izognete, temveč da ga ignorirate.
Če želite nihalo pogasiti, morate nujno prekršiti scenarij igre.
Pri dobronamerni vizualizaciji gre za mehki način gašenja človeka - nihala.
Energija pogašenega nihala se usmeri k vam.
Probleme lahko rešite, če nihalo, ki je te probleme ustvarilo, razblinite ali pogasite.
Če želite problem rešiti, se predajte situaciji.
Če se želite izogniti neoprijemljivemu stanju, morate najti svoja nihala.
Nujno si morate privzgojiti navado, da se spominjate vsega tega.


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#21 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 15. junij 2015, 06:36

dejstvo pa je da smo tle leni po naključnem vrstnem redu samo Brezo in Jaz.. vsi ostali ste pa kot je janko gor napisal deloholiki z občutkom krivde, ki navaden postanek pozor, postanek, ne počitek, med delom, vzvišeno in samozavestno imenujete lenoba...

 

zdej pa hitr kalu kupit (unga za 6000 ker tega za 4jurje že mat) in gont za nasledni maraton treh src..


prenos.jpg


#22 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 15. junij 2015, 19:29

@Zala_

mislim, da razumem kaj si hotela povedati in se zdaj sprašuješ ... ko sem sama osvojila avtogeni trening sem s časom opustila njegovo izvajanje ... ker se je življenje vrnilo v normalne tirnice ... nisem  več potrebovala zavednega odklopa ... ne vem, morda sem ga izvajala podzavestno

 

ko sem čez leto, dve, ponovno bila v stresni situaciji ... sem obnovila znanje s pomočjo cd in po kakšnem tednu ugotovila, da naučeno še deluje ... ko je bilo bolje zopet pozabila na vse skupaj mellow.png

 

je tako, da nekateri ljudje prehitro opustimo, pozabimo na "stvari", ki nam koristijo ... ne vem koliko je to skupno z lenobo wink.png

 

znam biti hudo lena in pozabiti na vse, kar ni ravno "mus" in uživati



#23 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 15. junij 2015, 20:58

@Zala_

mislim, da razumem kaj si hotela povedati in se zdaj sprašuješ ... ko sem sama osvojila avtogeni trening sem s časom opustila njegovo izvajanje ... ker se je življenje vrnilo v normalne tirnice ... nisem  več potrebovala zavednega odklopa ... ne vem, morda sem ga izvajala podzavestno

 

ko sem čez leto, dve, ponovno bila v stresni situaciji ... sem obnovila znanje s pomočjo cd in po kakšnem tednu ugotovila, da naučeno še deluje ... ko je bilo bolje zopet pozabila na vse skupaj mellow.png

 

je tako, da nekateri ljudje prehitro opustimo, pozabimo na "stvari", ki nam koristijo ... ne vem koliko je to skupno z lenobo wink.png

 

znam biti hudo lena in pozabiti na vse, kar ni ravno "mus" in uživati

Ja, točno to tudi jaz delam, s tem, da me skoraj praviloma kdo spomni na stvari, ki jih že znam/vem, pa sem jih kar pozabila. Problem je tudi v tem, da neham, takrat ko bi lahko šla globlje v zavedanju sebe in to jaz vem, ampak ...



#24 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. junij 2015, 20:59

Lenoba ima veze s tem kateri del karme se aktivira- iz katerega lifea in kateri vzorci priplavajo na površje...ta teden sem videl vzroke za te stvari...kar sem že omenil...nisem pa omenil kaj vse to lahko potegne za sabo...bilo že prevečkrat nakazano drugje...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#25 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 15. junij 2015, 21:02

Zadnje čase se tudi nenormalno jasno spomnim sanj, v njih se tudi kaže moja lenoba. Kaj svašta mene zmoti v "zunanjem svetu" in koliko situacij jaz vnaprej preživim v sanjah...


Lenoba ima veze s tem kateri del karme se aktivira- iz katerega lifea in kateri vzorci priplavajo na površje...ta teden sem videl vzroke za te stvari...kar sem že omenil...nisem pa omenil kaj vse to lahko potegne za sabo...bilo že prevečkrat nakazano drugje...biggrin.png

Ne vem Brezo, jaz praktično nenormalno vse pozabim. 


Kot da bi konstantno doživljala travme, ki bi mi zbrisale spomin. Prav čudno. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0