Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Iskanje sebe- nebuloze ;) in razmišljanja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
80 komentarjev na to temo

#51 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 27. julij 2015, 19:50

ker če je duša v meni je ego kar družba vidi na ven ego je tisti ki izraža notanjost brez ega ni materije na nek način če zanikam ego zanikam tudi svoje telo. Moj namen je delovat kot celota, ego je kot vmesnik med mano in družbo, ker le tako lahko obstaja univerzalnost. Npr. ego je lupina oz oklep ki ščiti in omejuje moje bistvo ni njegov sovražnik. pred 4 leti sem odklopil ego ga odstranil sprva je bil občutek enosti in vse je dobilo svoj smisel vendar družba še ni pripravljena da bi se človek "nag" sprehajal kot je to pri primarnih plemenih. Zgodi se da prideš v določeno okolje in še si brez oklep te pojejo kajti pričakovanja in kar dejansko daješ se razlikujejo.


Ne lučka sladoled

Mislim, da je velik, če se zavedaš tega: funkcij, vlog, mask..., ki jih "igraš v družbi" in hkrati opazuješ tisti tihi "glas" v sebi, ne da bi ga kej posebej rabil kazat navzven... pač ta živi svojo realnost... 



#52 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 28. julij 2015, 07:46

LP Vsem skupaj sem nov na forumu.

 

Razmišljam in iščem o življenju in duhovnosti od kar pomnim. Že kot otrok sem iskal, zakaj se dogajajo situacije na katere nimam vpliva.

Učitelji se jezijo name ker sem radoveden?

Ta ni "naš" un ni naš.

Jaz sem bolj duhoven kot nekdo drugi.

A ni učenje in spoznavanje sebe ter okolja, smisel življenja, se sprašujem kot "odrasel"?

Religije učijo naj me bo sram, ker nisem popoln oz. naj stremim k naukom in pripovedim ki so bile "učiteljem" njihova direktna izkušnja.

Ne obsojam religij.Ne obsojam različnih pogledov na svet in glede na lastne izkušnje in spoznanja ter izvajanje različnih duhovnih tehnik. Vem da je duhovnost življenje tako posvetno kot spiritualno. Spoznanje enosti je čudovito in hkrati lahko boleče ko to enost težko izražamo v svetu in svojem okolju.

O duhovnosti iščemo definicije "kaj je to"?

Jaz vem da je duhovnost iskanje kako izraziti svoj najsvetlejši del v svetu ki je precej podvržen trpljenju, nemiru, nasilju in hkrati radosti, ljubezni, nenasilju.

Se pravi, čim bolj živeti enost. V sebi izgubljam ta občutek že ko to pišem in poskušam razumsko opredeliti.

Nekdo mi je nekoč rekel. "Verjemi mi a ne mi verjet."

Nova vprašanja:

Kdo je našel sebe modrec ali praktik?...

Kdo je razsvetljen asket ali uživač?...

 

Če ste si vzeli čas da to prebirate se vam iskreno zahvaljujem.

 

Hojla SkrivnostJe SkrivnostiNi, dobrodošel

 

Eeee...kva je to enost, kva nej bi to pomenil?

 

smile.png


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#53 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 28. julij 2015, 09:12

edini način izstopiti iz vnaprej določenega vzorca... inertnega delovanja, je zavedanje...

pa še kljub zavedanju si velikokrat lahko le opazovalec

in zavedanje ni drugega kot opazovanje notranjega, pa seveda tudi zunanjega z distanco

je pa problem vseh nas duhovnjačov, da stvari bolje mislimo kot živimo in da nas kdaj kdo, ki samo živi prekaša v moralnosti, koristnosti in smiselnosti

iskati sredno pot

med tem, da funkcioniraš v svetu

in tem, da opazuješ sebe in vzdržiš, sprejmeš, preneseš videno, ohraniš sočutje tudi za svoje sranje

mislim da je to lahko koristno tudi v odnosih

postaneš mal bolj toleranten

če si dovolj pozoren lahko vidiš in preneseš lastno negativno... znaš en malj boljš videti tudi negativno drugih, kot del življenja in ne z velikimi obsodbami

kljub temu pa je treba tudi delovati

in včasih sam narediti to kar je treba... tudi če ni v celoti usklajeno z ideali... ampak je najboljše možno

nakladam

to znam

živeti - sem pa gre več časa, neznanja in truda

ampak vse je učenje

vse kar se doživi

tudi slabi odnosi, razočaranje, nezdružljivost in še kaj

vse to je le učenje

in če vzameš vse življenje kot samospoznavanje... potem še tako stranje ni več stranje... je le učenje... mal enostavnejša ali bolj zahtevna šola



#54 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 28. julij 2015, 16:08

edini način izstopiti iz vnaprej določenega vzorca... inertnega delovanja, je zavedanje...

pa še kljub zavedanju si velikokrat lahko le opazovalec

in zavedanje ni drugega kot opazovanje notranjega, pa seveda tudi zunanjega z distanco

je pa problem vseh nas duhovnjačov, da stvari bolje mislimo kot živimo in da nas kdaj kdo, ki samo živi prekaša v moralnosti, koristnosti in smiselnosti

iskati sredno pot

med tem, da funkcioniraš v svetu

in tem, da opazuješ sebe in vzdržiš, sprejmeš, preneseš videno, ohraniš sočutje tudi za svoje sranje

mislim da je to lahko koristno tudi v odnosih

postaneš mal bolj toleranten

če si dovolj pozoren lahko vidiš in preneseš lastno negativno... znaš en malj boljš videti tudi negativno drugih, kot del življenja in ne z velikimi obsodbami

kljub temu pa je treba tudi delovati

in včasih sam narediti to kar je treba... tudi če ni v celoti usklajeno z ideali... ampak je najboljše možno

nakladam

to znam

živeti - sem pa gre več časa, neznanja in truda

ampak vse je učenje

vse kar se doživi

tudi slabi odnosi, razočaranje, nezdružljivost in še kaj

vse to je le učenje

in če vzameš vse življenje kot samospoznavanje... potem še tako stranje ni več stranje... je le učenje... mal enostavnejša ali bolj zahtevna šola

Predvsem to ja, čeprov je neke vrste ideal... 


Hvala za napisane vrstice...



#55 SkrivnostJe SkrivnostiNi

SkrivnostJe SkrivnostiNi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 28. julij 2015, 16:13

Hojla SkrivnostJe SkrivnostiNi, dobrodošel

 

Eeee...kva je to enost, kva nej bi to pomenil?

 

smile.png

Enost temelji na nevtralizaciji ali integraciji polov. Vsak človek naj bi deloval na principu dveh polov dobro - zlo, veselje-žalost, veselja-jeza, mir - nemir. Ta polarnost pa je za vsakega človeka edinstvena. V življenju pridejo situasije in mi instinktivno reagiramo na te. Pri meni se je dogajalo da sem pri istih situacijah enkrat deloval oziroma reagiral v eno skrajnost polarnosti, drugič v drugo skrajnost. Kot bi lovil ravnotežje na tehtnici, ko sem svojo polarnost nevtralitiral oz sprostil naboj med poloma nisem doživljal več takšnih odklonov oziroma nešel sem svojo stabilnost.

 

smile.png



#56 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 29. julij 2015, 07:35

Enost temelji na nevtralizaciji ali integraciji polov. Vsak človek naj bi deloval na principu dveh polov dobro - zlo, veselje-žalost, veselja-jeza, mir - nemir. Ta polarnost pa je za vsakega človeka edinstvena. V življenju pridejo situasije in mi instinktivno reagiramo na te. Pri meni se je dogajalo da sem pri istih situacijah enkrat deloval oziroma reagiral v eno skrajnost polarnosti, drugič v drugo skrajnost. Kot bi lovil ravnotežje na tehtnici, ko sem svojo polarnost nevtralitiral oz sprostil naboj med poloma nisem doživljal več takšnih odklonov oziroma nešel sem svojo stabilnost.

 

smile.png

 

 

Kako se pa to nardi

 

icon_smile_shy.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#57 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 29. julij 2015, 07:59

praktični Butl clover.gif

sej vem, da nisi vprašal zato ker ne veš, ampak samo za to ker te zanima če Skrivnostneš ni amo teoretik... kar je v bistvu hudo

 

vseeno se bom sedaj jaz lotila razglabljat... ne zamerit

mam tak dan

 

greš na nasprotno stran samo do neke mere, da ustvariš ravnotežje

 

to je najbolje videti v nasprotju ženska moški

ženske je krasno če smo ženstvene, indirektne, dajemo prednost drugim, in smo nekako magneti, ki vse sprejemamo... vendar če gremo preveč v to stran, lahko postanemo nemočne, ujete in nesrečne... toda če sem pa tja, znamo reagirati tudi skozi moški princip, se postaviti zase, vedeti kaj hočemo in se usmeriti v določeno smer .... potem imajo tako jing in jang... smo cele.... še vedno delujemo po našem primarnem principu, vendar drugi del ni izgnan potlačen, je le speč in ob pravem trenutku se izrazi

 

isto velja pri moških... aktivni, razumski, izhajajoč iz sebe, želite nekaj doseči.... imamo puščico navzven, ne navznoter kot pri ženski.... vendar, če ne znate sem pa tja vklopiti tudi čustev, sprejemanja in nežnosti, predanosti.... potem lahko postanete ne le močni, ampak tudi trdi in neizprosni.... spet je delujoči princip moški, in speči ženski, vendar ženski ni zatrt, manjvreden, izgnan, ampak uporabljen v pravem trenutku, za ravnotežje

 

sama na primer sem človek, ki hoče mir za vsako ceno, harmonijo in lepe odnose....vendar grem v tem lahko predaleč, sem preveč prijazna, tudi v lastno škodo, ali pa v škodo ljudi ob sebi, ker jim ne povem stvari poštevno, ker hočem vse polepšat, hkrati pa nakoncu zaradi vse prilagodljivosti in želje po miru, ne vem niti več kdo sem in kaj hočem... nasprotni pol je postaviti sebe v ospredju in delovat direktno, tudi če to pomeni rušenje harmonije .... in to je zame cela umetnost... vendar je razvoj samo tu... če greš preko... topa seveda ne pomeni, da primarni način delovanja izničnim, lahko je tak, le odločnost, direktnost, in aktivnost ne sme biti v celoti potlačena in ko je njen čas, morata priti na plan... nekaj v to smer

 

mi je všeč to

da še kdo to tako razmišlja

jaz opazujem, da je glavni problem človeka

da se premočno zaveže eni skrajnosti

 

naprimer duhovnjači se premočno zavežemo energetskemu in presežnemu

zemljaki preveč materialnemu

toda tisto vmes je bistveno

da zemljak zna se tudi predati nečemu kar ga presega

in da duhovnjak še vedno naredi na dnevni bazi vse kar je potrebno, da sebe preživi in svoje najbližje, da zaradi njegove energetskosti ni odvisen od drugih... ali pa slab v zemeljskih funkcijah

 

oh sem dolga

ampak samo zato

ker se ene štiri leta na dolgo in široko ukvarjam prav s tem



#58 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 29. julij 2015, 09:26

praktični Butl clover.gif

sej vem, da nisi vprašal zato ker ne veš, ampak samo za to ker te zanima če Skrivnostneš ni amo teoretik... kar je v bistvu hudo

 

vseeno se bom sedaj jaz lotila razglabljat... ne zamerit

mam tak dan

 

greš na nasprotno stran samo do neke mere, da ustvariš ravnotežje

 

to je najbolje videti v nasprotju ženska moški

ženske je krasno če smo ženstvene, indirektne, dajemo prednost drugim, in smo nekako magneti, ki vse sprejemamo... vendar če gremo preveč v to stran, lahko postanemo nemočne, ujete in nesrečne... toda če sem pa tja, znamo reagirati tudi skozi moški princip, se postaviti zase, vedeti kaj hočemo in se usmeriti v določeno smer .... potem imajo tako jing in jang... smo cele.... še vedno delujemo po našem primarnem principu, vendar drugi del ni izgnan potlačen, je le speč in ob pravem trenutku se izrazi

 

isto velja pri moških... aktivni, razumski, izhajajoč iz sebe, želite nekaj doseči.... imamo puščico navzven, ne navznoter kot pri ženski.... vendar, če ne znate sem pa tja vklopiti tudi čustev, sprejemanja in nežnosti, predanosti.... potem lahko postanete ne le močni, ampak tudi trdi in neizprosni.... spet je delujoči princip moški, in speči ženski, vendar ženski ni zatrt, manjvreden, izgnan, ampak uporabljen v pravem trenutku, za ravnotežje

 

sama na primer sem človek, ki hoče mir za vsako ceno, harmonijo in lepe odnose....vendar grem v tem lahko predaleč, sem preveč prijazna, tudi v lastno škodo, ali pa v škodo ljudi ob sebi, ker jim ne povem stvari poštevno, ker hočem vse polepšat, hkrati pa nakoncu zaradi vse prilagodljivosti in želje po miru, ne vem niti več kdo sem in kaj hočem... nasprotni pol je postaviti sebe v ospredju in delovat direktno, tudi če to pomeni rušenje harmonije .... in to je zame cela umetnost... vendar je razvoj samo tu... če greš preko... topa seveda ne pomeni, da primarni način delovanja izničnim, lahko je tak, le odločnost, direktnost, in aktivnost ne sme biti v celoti potlačena in ko je njen čas, morata priti na plan... nekaj v to smer

 

mi je všeč to

da še kdo to tako razmišlja

jaz opazujem, da je glavni problem človeka

da se premočno zaveže eni skrajnosti

 

naprimer duhovnjači se premočno zavežemo energetskemu in presežnemu

zemljaki preveč materialnemu

toda tisto vmes je bistveno

da zemljak zna se tudi predati nečemu kar ga presega

in da duhovnjak še vedno naredi na dnevni bazi vse kar je potrebno, da sebe preživi in svoje najbližje, da zaradi njegove energetskosti ni odvisen od drugih... ali pa slab v zemeljskih funkcijah

 

oh sem dolga

ampak samo zato

ker se ene štiri leta na dolgo in široko ukvarjam prav s tem

Blizu mi je tvoje razmišljanje : dostikrat je problem v tem, da ljudje gremo iz ene skrajnosti v drugo. Se pravi, ugotovim, da sem preveč prijazna in se podrejam potrebam drugih- da je mir; pa začnem zaradi tega zavedanja počet stvari na drugem polu, postanem direktna, odločna, povem svoje "zahteve"... na partnerjevi strani najbrž to deluje vsaj izredno konfuzno. Najbrž je smisel živet nekje vmes in se sprejet ne glede na to, kje si. 

 

Se strinjam okol tega, da je pri energetskem delu treba bit realno prizemljen, ker sicer ne bi živeli tudi zemeljske izkušnje. 



#59 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 29. julij 2015, 09:29

Zala povsem normalno je, da nihamo iz ene v drugo skrajnost, ker biti v sredini zahteva res veliko ene zavesti in usklajevanja....



#60 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 29. julij 2015, 09:41

najbrž je čas, da postaneš ledena kraljica ... biggrin.png ... in partner bo sam ugotovil, da mu je bolje brez tebe ... ker jaaa, res je, jebeš tako navezanost ... laugh.pnglaugh.pnglaugh.png

Heh tud to sem lahko, on pa ve zase ;)


Zala povsem normalno je, da nihamo iz ene v drugo skrajnost, ker biti v sredini zahteva res veliko ene zavesti in usklajevanja....

Res je, zahteva zrelo osebnost, to pa ni zelo lahko dosečt. 


Sicer pa je blo mišljeno kot primer shamm...



#61 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 29. julij 2015, 10:01

saj ... vsak zna bit ledeno krut ... jebiga

ko pa živiš tudi skozi srčno čakro, pa ti ni več vseeno ...

tak da, drage svobodne bejbe, veliko tega je še pred vami ... mogoče se vam celo uspe izmikat še par lajfov ... ampak potem vas bo ruknilo ... laugh.pnglaugh.pnglaugh.png

Vseeno? Shamm? Neki si tle predpostavljal... ylflower.gif



#62 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 29. julij 2015, 10:24

maa neee ... preveč osebno jemlješ ... tvoj komentar je samo izhodišče za razpravo ... wink.png

 

saj ... vsak zna bit ledeno krut ... jebiga

ko pa živiš tudi skozi srčno čakro, pa ti ni več vseeno ...

tak da, drage svobodne bejbe, veliko tega je še pred vami ... mogoče se vam celo uspe izmikat še par lajfov ... ampak potem vas bo ruknilo ... laugh.pnglaugh.pnglaugh.png

 

in za tiste , ki še "kao" niso dolgo na LNF, tudi zato, ker uporabljajo frišne nike ... bom razložil še enkrat ...

 

- na prvih treh zavestnih stopnjah 1-3, je premišljevanje in obnašanje precej podobno živalskemu

- na zavestni stopnji 3-5 je zmedeno tranzicijsko / prehodno stanje pričetka zavedanja bistva

- in potem enkrat nad 5, prideš počasi k sebi

 

stanje večine na LNF pa je nekje okrog 3,5 ... wink.png

Nimam komentarja na to laugh.png biggrin.png tongue.png , oziroma je nepotreben ylflower.gif partyy.gif .



#63 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 29. julij 2015, 10:28

še kako je potreben ... brez tega ne moreš razumet ... wink.pngbiggrin.png

Poanta je bila boldan-a... in je komentar sam zase... 



#64 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. julij 2015, 10:32

V življenju vsakega človečka obstajajo večja ali manjša nihanja gore- dole ali levo- desno (kakor je komu bolj všeč)...vse dokler človeček ne postane "Buda"...Podobno kot EKG in krivulje gor- dol...dokler ne postane vse ravno...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#65 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 29. julij 2015, 11:45

edini način izstopiti iz vnaprej določenega vzorca... inertnega delovanja, je zavedanje...

pa še kljub zavedanju si velikokrat lahko le opazovalec

in zavedanje ni drugega kot opazovanje notranjega, pa seveda tudi zunanjega z distanco

je pa problem vseh nas duhovnjačov, da stvari bolje mislimo kot živimo in da nas kdaj kdo, ki samo živi prekaša v moralnosti, koristnosti in smiselnosti

iskati sredno pot

med tem, da funkcioniraš v svetu

in tem, da opazuješ sebe in vzdržiš, sprejmeš, preneseš videno, ohraniš sočutje tudi za svoje sranje

mislim da je to lahko koristno tudi v odnosih

postaneš mal bolj toleranten

če si dovolj pozoren lahko vidiš in preneseš lastno negativno... znaš en malj boljš videti tudi negativno drugih, kot del življenja in ne z velikimi obsodbami

kljub temu pa je treba tudi delovati

in včasih sam narediti to kar je treba... tudi če ni v celoti usklajeno z ideali... ampak je najboljše možno

nakladam

to znam

živeti - sem pa gre več časa, neznanja in truda

ampak vse je učenje

vse kar se doživi

tudi slabi odnosi, razočaranje, nezdružljivost in še kaj

vse to je le učenje

in če vzameš vse življenje kot samospoznavanje... potem še tako stranje ni več stranje... je le učenje... mal enostavnejša ali bolj zahtevna šola

 

Vzdržat lahko pomen dvoje; da zatreš vzgib v seb /kar se ti na dolgi rok maščuje/, al pa da poiščeš vzroke za vzgib, jih prepoznaš in preobraziš. Sočutje je posledica. Dokler zatiraš, sočutja ni. Ko preobraziš vzroke, si tud sočuten. Več predelaš, blj ti je jasen, da je v vsakmu vse. Blj k ti je jasn, manj te gon iz enga roba na drug. Manj k te gon, blj si v stabilnosti /na sred, v enosti, v miru, v harmoniji, eni pravjo tud nirvana al kva že/, blj izražaš svoja čustva, blj si strasten v obe strani... blj si živ.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#66 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 1. avgust 2015, 20:03

Vzdržat lahko pomen dvoje; da zatreš vzgib v seb /kar se ti na dolgi rok maščuje/, al pa da poiščeš vzroke za vzgib, jih prepoznaš in preobraziš. Sočutje je posledica. Dokler zatiraš, sočutja ni. Ko preobraziš vzroke, si tud sočuten. Več predelaš, blj ti je jasen, da je v vsakmu vse. Blj k ti je jasn, manj te gon iz enga roba na drug. Manj k te gon, blj si v stabilnosti /na sred, v enosti, v miru, v harmoniji, eni pravjo tud nirvana al kva že/, blj izražaš svoja čustva, blj si strasten v obe strani... blj si živ.

 

icon25.gif

Men se zdi, da bolj k predeluješ, globlje nianse opaziš in preden prideš bližje stabilnosti, že se pojavi še nekaj nians... sicer pa sploh ne vem, če je stabilnost res cilj. 



#67 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. avgust 2015, 08:24

Men se zdi, da bolj k predeluješ, globlje nianse opaziš in preden prideš bližje stabilnosti, že se pojavi še nekaj nians... sicer pa sploh ne vem, če je stabilnost res cilj. 

 

To je tko kt čebula. Un list, k ga odstraniš, ne peče več. Mislm, kva je cilj. Kva pa vem. Zame je trenutno cilj imet se fajn. Brez bolečin. Kterihkol.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#68 SkrivnostJe SkrivnostiNi

SkrivnostJe SkrivnostiNi
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 3. avgust 2015, 23:45

To sem dosegel preko spiritualne tehnologije globinski PEAt, to vedno izvajam ko postane napetost v meni prevelika  sem procesor PEAt nisem pa učitelj, to pomeni da drugih ne učim tehnike lahko pa sebe ali pa ljudi, ki to želijo peljem skozi proces. V osnovi je to zelo praktična tehnika  in se me gre za teorijo.

Kako se pa to nardi

 

icon_smile_shy.gif

 

Hvala za vprašanje.

 

 

smile.png


To temo je popravil/a SkrivnostJe SkrivnostiNi: 3. avgust 2015, 23:46


#69 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 4. avgust 2015, 09:39

To sem dosegel preko spiritualne tehnologije globinski PEAt, to vedno izvajam ko postane napetost v meni prevelika  sem procesor PEAt nisem pa učitelj, to pomeni da drugih ne učim tehnike lahko pa sebe ali pa ljudi, ki to želijo peljem skozi proces. V osnovi je to zelo praktična tehnika  in se me gre za teorijo.

Kako se pa to nardi

 

icon_smile_shy.gif

 

Hvala za vprašanje.

 

 

smile.png

 

smile.png  Fajn...karkol že delaš, da ostaneš funkcionalen, je fajn


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#70 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 5. avgust 2015, 11:01

To sem dosegel preko spiritualne tehnologije globinski PEAt, to vedno izvajam ko postane napetost v meni prevelika  sem procesor PEAt nisem pa učitelj, to pomeni da drugih ne učim tehnike lahko pa sebe ali pa ljudi, ki to želijo peljem skozi proces. V osnovi je to zelo praktična tehnika  in se me gre za teorijo.

Kako se pa to nardi

 

icon_smile_shy.gif

 

Hvala za vprašanje.

 

 

smile.png

Kaj ti je uspelo?

 

Moje današnje videnje stvari in preteklosti: a ima še kdo občutek, da živi v enem "filmu" nekaj časa in ko se zbudiš eno jutro, ti sploh ni jasno, zakaj ti je bil tisti film pol leta pomemben, če pa je tko obroben ? To se mi v resnici velikokrat dogaja...



#71 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 5. avgust 2015, 12:26

Kaj ti je uspelo?

 

Moje današnje videnje stvari in preteklosti: a ima še kdo občutek, da živi v enem "filmu" nekaj časa in ko se zbudiš eno jutro, ti sploh ni jasno, zakaj ti je bil tisti film pol leta pomemben, če pa je tko obroben ? To se mi v resnici velikokrat dogaja...

 

Nak...men se to ne dogaja...več /sem mal starejši/.

Ker. Če se ti to dogaja, pomen da je film še kako pomemben, sam da je prekrit in neobdelan.

Primer:

En te nogira in teb se podre svet. Uleti drug, ti natakne rožnate špegle in teb ni več jasn kako je možn, da te je nogiranje prvega tolk sesulo. To pomen, da k bo tadrug odnesu rožnate špegle s sabo, da te bo tko sesul kt taprvič. Ker ni predelan, zakva ti je taprvi odfrlel. Ker če bi blo predelan, se neb nikol spraševala, kako je možno, da ti je bil un film tolk pomemben. Ker bi vedla.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#72 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 5. avgust 2015, 12:39

Nak...men se to ne dogaja...več /sem mal starejši/.

Ker. Če se ti to dogaja, pomen da je film še kako pomemben, sam da je prekrit in neobdelan.

Primer:

En te nogira in teb se podre svet. Uleti drug, ti natakne rožnate špegle in teb ni več jasn kako je možn, da te je nogiranje prvega tolk sesulo. To pomen, da k bo tadrug odnesu rožnate špegle s sabo, da te bo tko sesul kt taprvič. Ker ni predelan, zakva ti je taprvi odfrlel. Ker če bi blo predelan, se neb nikol spraševala, kako je možno, da ti je bil un film tolk pomemben. Ker bi vedla.

 

icon25.gif

Hm, kar govoriš makes sense. Predelat je torej tvoja ideja. 



#73 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 5. avgust 2015, 13:13

Hm, kar govoriš makes sense. Predelat je torej tvoja ideja. 

Jah...mislm...zame ja. Ne vem pa zate. Zdej, če ti je bolečina všeč, če ti je všeč, da en drug upravlja s tabo, s tvojim počutjem, tvojim življenjem...če ti je všeč da ti en drug dirigira, kdaj morš bit dobre volje, kdaj morš trpet...pa tko...pol pust tko kt je.

Če pa češ sama met sebe in svoje življenje v svojih rokah in ti odločat o seb, pol je treba predelovat

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#74 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 5. avgust 2015, 15:01

Vzdržat lahko pomen dvoje; da zatreš vzgib v seb /kar se ti na dolgi rok maščuje/, al pa da poiščeš vzroke za vzgib, jih prepoznaš in preobraziš. Sočutje je posledica. Dokler zatiraš, sočutja ni. Ko preobraziš vzroke, si tud sočuten. Več predelaš, blj ti je jasen, da je v vsakmu vse. Blj k ti je jasn, manj te gon iz enga roba na drug. Manj k te gon, blj si v stabilnosti /na sred, v enosti, v miru, v harmoniji, eni pravjo tud nirvana al kva že/, blj izražaš svoja čustva, blj si strasten v obe strani... blj si živ.

 

icon25.gif

mogoče samo uporabljamo besedo vzdržati na drugačen način

z zemeljskega vidika, je včasih treba vzdržati, prenesti vročino

tu je, nič ne moreš narediti, nardiš kar lahko, potem pa vzdržiš, preneseš

če vzdržiš, preneseš ne tlačiš

če tlačih najdeš nek izhod, ali je to alhkohol, ali kaj drugega, ampak ne prepoznaš zadeve, pobegneš še preden se dvigne v celoti v zavest... ko jo  enkrat jasno prepoznaš se proces preobrazbe že začne, samo še potrepljenja in vztrajnosti je potrebno veliko... ker ima vsaka pot svoj čas trajanja in redko katera je ravna :)

 

mi je pa všeč vse ostalo

v vsakemu vse

najbolj :)



#75 Zala_

Zala_
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 5. avgust 2015, 17:18

Jah...mislm...zame ja. Ne vem pa zate. Zdej, če ti je bolečina všeč, če ti je všeč, da en drug upravlja s tabo, s tvojim počutjem, tvojim življenjem...če ti je všeč da ti en drug dirigira, kdaj morš bit dobre volje, kdaj morš trpet...pa tko...pol pust tko kt je.

Če pa češ sama met sebe in svoje življenje v svojih rokah in ti odločat o seb, pol je treba predelovat

 

icon25.gif

Točn to želim! 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0