Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čaji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
749 komentarjev na to temo

#676 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. marec 2012, 10:34

Od frende sem dobila zeleni čaj z opuncijo (en kaktus).
Meni je zelo všeč, tak poseben, svež (*kaktusast*) okus ima.
ona ima vedno kakšne take posebne, recimo pije vodo s kumkvatom xDDx

No in ga včeraj skuham, ko je bil še Nejc (nečak) na obisku in sem nalašč rekla, veš Nejc, to je pa čaj iz opuncije (pa jaz še vsakič tko poudarim, k se mi tolk hecno sliši), pa je nejc tko z zanimanjem pogledal, pol je pa mat rekla, da je to čaj za punce. x:Dx x:px
Pol smo se pa ful smejali.

Pravi frenda, da je super za kožo tudi in da daš potem vrečke na obraz, oči... kot obkladek (nisem pa še preizkusila, k mi je mat vsakič vrečke prej stran vrgla, predno sem prišla to izvest, vrelih si pa glih nisem hotla na faco dajat xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#677 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 23. marec 2012, 07:43

Od frende sem dobila zeleni čaj z opuncijo (en kaktus).

hm, zanimivo se sliši, a ga je pri nas nabavla xscratchx

jaz pa še vedno zjutraj na zelenih (jasmin ali pa japonska češnja), pol pa kakšen zeliščni; zdaj trenutno največkrat kakšna kopriva, melise mi je žal zmanjkalo :cry: , si jo moram letos več nabrati in posušiti.
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#678 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2012, 08:30

ja, mensezdi da je rekla da ga je v hipermarketu kupila (Mercator v Dravljah).

Priponke (datoteke)


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#679 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 25. marec 2012, 08:36

aha, super, hvala. ga bom sprobala ob priložnosti x:)x
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#680 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2012, 10:08

OK, pol pa poročaj. x:)x

..........

jaz sem pa dobila par čajev za darilo od ene lunatkice (xsrcx) in sem včeraj prvič probala Yunnan green in moram rečt, da mi je zelo všeč, čeprav sem pripravila malo preveč močnega oz. trpkega (nisem vedla da je tolk občutljiv), pa še vseeno se je čutil njegov *mehek* okus, mi je bil vseeno zelo všeč. x8Dx

Dobila sem pa tudi mao feng, ki ga še nisem probala in sencha čaj, ki ga pijem zdajle (po menda letih, že fuuul cajta ga nisem).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#681 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. april 2012, 11:47

Dobila sem pa tudi mao feng, ki ga še nisem probala ...

no zdaj sem ga (ravno ga pijem) in mi je zelo všeč, morda še malo bolj kot Yunnan, se mi zdi še nekako *mehkejši* al kakšen.
Najbrž sem si pa tudi pripravila ravno pravšnjega (doza + čas).

Skratka, zelo všeč sta mi oba. x:)x


(zjutraj sem pa pila sencha čaj in mi je ful pasal po dolgem času, mama je tudi rekla, da ji dobro dene...
*zadnjič pa sem dobila bancho, ne senche, sem nekaj pobrkala)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#682 strucy

strucy
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 17. junij 2012, 22:34

V eni objavi sem zasledila, da mate čaj ni dobro piti zvečer. Mate vsebuje matein, ki podobno kot kofein poživlja, vendar matein spanja ne moti ampak ga uravnava. Mate sm nabavla prav zaradi nespečnosti. Vsak večer pred spanjem ga z možem pijeva. Spim veliko bolje, ne zbujam se vsake pol ure, moj pa zadrema sam da ga spije.
Lahko ga prelijemo tudi z mrzlo vodo,segreta naj ne preseže 80 stopinj. Za pomiritev namakamo do 5 minut, za poživitev 8 minut. Poparka ne zavržemo, lahko ga prelijemo večkrat, dokler da od sebe aromo. Aja, moj mate je z limonsko travo, zelo dober je topel ali hladen pa brez vseh cukrov itd.
strong desire needs strong will

#683 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2012, 22:40

super.
jaz ga tud pijem lahko kadarkoli.
matein nima enakega učinka kot kofein, zato se ga lohk skoz pije.
to dojenčki pijejo pa vsi v teh deželah (argentina, brazilija, urugvaj...) in ob vsaki priložnosti... čez cel dan...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#684 strucy

strucy
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 17. junij 2012, 22:53

Ja,sm brala,da so v ne vem kateri državi že v vrtcih in šolah mleko zamenjali z matetom. Pa menda vrne naravno barvo las,sm gruntala pa se ne spovnem, da vidla sivolasega južnoameriškega indijanca, bemtiš,vsi so črni al sm sam take vidla. Ja, kul tole zeleno zlato,ni kej.
strong desire needs strong will

#685 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2012, 22:58

a ne? xyesx x^x

aja me veseli da ti je pomagal pri nespečnosti. :palec:
bom predlagala prijateljici, samo mnesezdi da ne mara mateja, da sem ji ga že predlagala in ponujala, pol pa pač ne silim.
pa folk -po krivici- ne da tolk na čaje (kot dam sama).

meni je pri manjših zdravstvenih težavah večina čajev učinkovitejših od kakšnih medicin, npr. vsak buskopan, spasmocibalgin, spasmex itd. se zame skrije po učinku pred tavžentrožo. xyesx

(aja jaz ga ful spijem [mateta], pa mam vseeno nekaj sivih las... res pa je, da ne veliko, ampak tud zato, k mam mal tako barvo las, nedoločljivo, pol se pa kar zlije)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#686 strucy

strucy
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 17. junij 2012, 23:05

Sej ga lahko zakamuflira,nardi čaj,ki ji sede,pol pa s tem čajem prelije mate.
strong desire needs strong will

#687 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2012, 23:18

mogoče... x:)x x;)x
bom predlagala.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#688 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. julij 2012, 13:44

Zdajle pijem korejski bambus in moram rečt, da mi je zelo všeč, v bistvu sem navdušena. :)
zadnjič sem ga videla v Cha-ju, ko so ga imeli v akciji (in mi je tako sploh padel v oči), pa sem rekla prodajalki, če mi ga pokaže in sem kar prec vedela, da mi bo všeč.
No zdajle sem ga tudi poskusila. Je zelo *rahel* in nežen, tudi okus je tak, zdaj sem pa še videla, da ne vsebuje kofeina in da je tako primeren tudi za dojenčke (in seveda torej tudi za kakšne občutljivejše).
Sicer sem ga očitno dala malo premalo (zaradi oblike ni šel v tisto *bučko*, pa sem ga po filingu dala, pa nsiem hotla pretiravat za prvič, da sploh vidim, kakšen je magari če je čisto blag), ampak je že tudi zelo blag zelo dober.
Ful dobro odkritje! x8Dx xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#689 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 15. februar 2013, 21:05

Zadnjič pijem en sadni čaj, pa se mi je zdelo, da ima nek čuden okus. Na nekaj me je spominjalo, samo kaj že? No po več kot pol litra popitega čaja le grem gledat škatlo in seveda je bil črni čaj z okusom po gozdnih sadežih icon_smile_clown.gif  mater celo noč me je zvijalo icon_smile_dead.gif

Danes se mi je pa zluštalo malo zelenega, ga že zelo dolgo nisem (ker se mi ne da ukvarjat). In sem enega z opuncijo, všeč smile.png


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#690 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 17. februar 2013, 14:55

Ja,sm brala,da so v ne vem kateri državi že v vrtcih in šolah mleko zamenjali z matetom. Pa menda vrne naravno barvo las,sm gruntala pa se ne spovnem, da vidla sivolasega južnoameriškega indijanca, bemtiš,vsi so črni al sm sam take vidla. Ja, kul tole zeleno zlato,ni kej. a,sm brala,da so v ne vem kateri državi že v vrtcih in šolah mleko zamenjali z matetom. Pa menda vrne naravno barvo las,sm gruntala pa se ne spovnem, da vidla sivolasega južnoameriškega indijanca, bemtiš,vsi so črni al sm sam take vidla. Ja, kul tole zeleno zlato,ni kej.

 

 

Ma ni to čaj, to so geni.

 

Lani so se na "mojem" travniku, polnem rastlinc za čaje, pasli konji celo poletje, tko da mi zdaj že zmanjkuje domačih čajev. Ob branju tehle postov se mi je prav zluštalo, da bi šla enkrat po dolgem cajtu spet v LJ in spotoma zavila še v Cha po kakšen zanimiv čaj. Sicer pa že komaj čakam na moj ljubi spomladanski čajček iz svežih mladih kopriv! Kolk je to fajn zgodaj zjutraj vstat in še v spalni srajci stopit v sveže jutro po koprivce, vzhajajoče sonce sije na še zasnežene hribe, ptiči žvrgolijo in vse diši po pomladi...  



#691 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. februar 2013, 00:35

Jaz tud ne šizim preveč na sadne čaje...

 

najrajš imam nevtralne (zeleni čaj sencha ipd., mate itd.), zeliščne, črnega čaja pa ne pijem, razen res zelo izjemoma (eno vrečko enega ful hudega sem porabila zdaj po kakšnih 10 letih ali celo več)

 

Zjutraj spijem ponavadi najprej kavo, potem 1/2l mateta, potem 1/2l kakega zena ali pa zelenega z meto, potem pa še 1/2l jasminovega. Največkrat.


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#692 gregorkre

gregorkre
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 23. februar 2013, 19:26

Zelišči planinski wink.png za vsako bolezn rožca raste :)



#693 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 27. februar 2013, 23:20

UHHHHHH, preveč jih popijem.



#694 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 28. marec 2013, 08:56

Sencha yamato icon1_thumbup.gif


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#695 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 28. marec 2013, 09:23

Melisa



#696 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 30. marec 2013, 09:12

Puerh Nan Jian 2010

Zelo malo fermenitran puerh,to se takoj opazi na okusu. Je bolj podoben zelenim čajem (čeprav puerh je zeleni fermeniran čaj) kot pa običajnemu puerhu. Zanimiv čaj kateri mi daje vedeti, kako malo vem o puerh čajih.


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#697 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 8. april 2013, 12:33

Zeleni z mandarino & pomarančo yuma.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#698 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 11. maj 2013, 18:17

Žajbeljlove3.gif


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#699 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 6. julij 2013, 23:01

sir winston z okusom manga ... not pa še malo mleka ...

vauuu

gensko spremenjenih organizmov kar mrgoli


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#700 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 11. julij 2013, 10:39

Včeraj sem po dolgem, ma res dolgem... času spet pila šipkov čaj. Mater, pri vseh teh fancy zelenih sem čisto pozabila, da je en čisto navaden šipkovc lahko za dol past dober icon_smile_approve.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0