Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Begunci

kaj z njimi

  • Prijavi se, če želiš komentirati
2784 komentarjev na to temo

#51 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. september 2015, 15:31

pa, kaj te briga

tam so se vedno klali

in se bojo še naprej

pa naj bo za to kriva amerika, ali pa sto različnih ver

 

s temi slikami ne bo nihče ustavil vojne tam dol

tudi tebi ne bo tega uspelo

lahko pa vzameš motiko in greš pomagat žrtvam sadit krompir in buče



#52 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 7. september 2015, 15:34

jaaa ... žgejo se med seboj brez vsake pameti ... potem pa kažejo otroke kako trpijo ... ker z otroki vedno pali ... namesto, da bi se spravili , že zaradi prihodnosti svojih otrok

 

a dej...kako, a jih ni še v tvojih prejšnjih postih sam Obama natreniral ?

Se ti sploh dojameš kako deluješ ?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#53 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. september 2015, 15:36

E Domy...in kaj pri tebi vzbudijo te slike- kakšna čustva... a si po gledanju tega sposobna "treznega" razmišljanja...Meni duša prišepetava "nenavezanost"...Šele potem je človek sposoben objektivnega opazovanja, delovanja...

 

Predstavljaj si, da voziš avto, vidiš nesrečo busa, okoli 40 ljudi, veliko otrok krvavih, razmesarjenih, krvavitve...ali bi bila ti sposobna takoj delovat in pomagat ali ne...Če te že zgornje slikce čustveno pretresajo kaj bi bilo potem šele real vision...Tudi nekateri prizori iz urgence so lahko dosti bolj hujši kot večina teh slikc gor...

 

Večina državnih varnostnih agencij in vojske po svetu dajo na ključna mesta ljudi, ki jih take stvari ne morejo kar tako spraviti iz ravnotežja...Predstavljaj si da ima človeček pred sabo gumb za ispaljivanje raket za množično uničevanje in ga par takih slikic spravi iz tira...ali je tak človek v ključnih trenutkih sposoben treznega razmišljanja in ukrepanja...

 

In nauči se že enkrat...nekaj je padati pod vpliv čustev in delovati pod vplivom čustev...nekaj drugega je pa zaznati čustva, jih imeti kolikor toliko pod kontrolo in delovati iz nivoja razuma...to ta drugo joga poudarja, ti pa padaš na taprvo...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#54 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. september 2015, 15:39

domy, daj te slikce pošlji američanom

bo večja korist, kot na luni wink.png


ena slikica za domy biggrin.png

 

slika.jpg



#55 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 7. september 2015, 15:39

... Ko ne morete mimo dejstev....smo pa eni kao čustveno labilni ?

 

Zame so pa vaša prepričanja  za v Butale na kubik...

Čustvena inteligenca pa = 0...za v podzemlje...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#56 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. september 2015, 15:42

slika.jpg



#57 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 7. september 2015, 15:45

...maH...vsak po sebi meri svetem45.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#58 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. september 2015, 15:47

tole je boljše od politike

 

extra za domy biggrin.png

 

slika.jpg



#59 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 7. september 2015, 15:57

Lahka, da je bolš od politike....sam prihajanje beguncev pa nekatere zlo moti, a ne ?

 

Slikca je lahda  tud za v muzej.....begunci bodo pa za uščipnt...wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#60 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. september 2015, 16:00

Lahka, da je bolš od politike....sam prihajanje beguncev pa nekatere zlo moti, a ne ?

 

Slikca je lahda  tud za v muzej.....begunci bodo pa za uščipnt...wink.png

ko si tako zagnana

pejd dol z kompa, pa v avto in jih furaj v nemčijo k merklovi v bajto

pa mim vatikana lahk tud kako furo nardiš

 

k men pa lahk prideš na kavo, sam politiko doma pusti biggrin.png



#61 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 7. september 2015, 16:08

nooo ... končno vemo za kaj gre ... biggrin.png ... deda rabiš scratchchin.gif yes.gif

 

...Shamannn...neki Amalija ne lajka....sem že razmišljala, da mi je takšen dosadan lajf všeč kt ga maš ti....pa bi taku lahka kr na ženske prešaltala...biggrin.pngscratchchin.gifyes.gif


Dost je blo.

Brez veze. Ajd !


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#62 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. september 2015, 16:10

http://webtribune.rs...po-11-000-evra/



#63 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. september 2015, 16:23

Domy...v duhovnosti se poudarja "pomagati po svojih zmožnostih"...in kaj se zgodi, ko posameznik, narod ali država preceni svoje zmožnosti...icon1_question.gif

 

A ti ločiš kaj je agresija, kaj pa objektiven pogled, ki vključuje "zmožnosti"...tudi na daljši rok...icon1_question.gif

 

Potem se pa vprašaj ali ti razumeš muslimansko miselnost ljudi iz tistih področij. Ali si kdaj imela stik z begunci po več ur, pol dneva, cele dneve...Ali veš kaj vse so sposobni, če ne dobijo tega kar hočejo...Ker jaz bi ti lahko povedal primere iz real lifea, ki sem jih samo jaz doživel, kaj šele moji sodelavci al pa kolegi...

Recimo par let nazaj v azilnem domu so nekateri od RK dobili stvari, ki se jih danes marsikateri slovenček ne bi sramoval, nekateri so se dobesedno preseraval, hodil v trgovine krast, metal stran hrano, grozil medicinskemu osebju, prostovoljcem, hoteli na silo pobegniti iz varovanega objekta, čeprav so imeli določene ure možnosti izhoda, itd...

 

Naj povem, da pri muslimanih, ki večinoma prihajajo iz ruralnih področij in so glede miselnosti še v srednjem veku včasih ne palijo samo lepe besede, ampak tudi uporaba sile...tega so pač navajeni in to jim je nekako v krvi...šele ko vidijo, da je vrag odnio šalu, se smirijo...Spremembe se pač ne dogajajo čez noč...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#64 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 8. september 2015, 17:31

Se opravičujem ker nisem bil bolj aktiven v lastni temi.

Crknil računalnik tako da je do izboljšanja situacije z € pri hiši samo en uporaben komp pa moram čakat da pridem na vrsto.

 

Domoljubka, pohvalno za tvoje objave, ampak moj namen ni bil objavljanje nekih deklaracij in linkov, to lahko vsak sam najde na internetu.

Slik o begunskih tragedijah je tudi polno v vseh medijih.

 

Jutri je menda v Lj. nekakšen shod proti rasizmu(ali nekaj podibnega)

Pa da vas spomnim na mojo definicijo slovenceljna, objavljeno v uvodnem postu.

Koliko odeležencev tega shoda bo še "proti rasizmu" ko bodo v njihovo soseščino naselili nekaj sto beguncev?

Z drugačnimi kulturnimi navadami, ljudi brez vsega... icon14.gif

Jaz zase ne morem reči kako bi reagiral.

Lahko vi ostali?

Iskreno?

 

Osebna mnenja, to bi želel prebrati, ne pa cela čreva nekih zelo humanitarno nastrojenih izjav tretjih oseb ali organizacij.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#65 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 8. september 2015, 18:09

Se opravičujem ker nisem bil bolj aktiven v lastni temi.

Crknil računalnik tako da je do izboljšanja situacije z € pri hiši samo en uporaben komp pa moram čakat da pridem na vrsto.

 

Domoljubka, pohvalno za tvoje objave, ampak moj namen ni bil objavljanje nekih deklaracij in linkov, to lahko vsak sam najde na internetu.

Slik o begunskih tragedijah je tudi polno v vseh medijih.

 

Jutri je menda v Lj. nekakšen shod proti rasizmu(ali nekaj podibnega)

Pa da vas spomnim na mojo definicijo slovenceljna, objavljeno v uvodnem postu.

Koliko odeležencev tega shoda bo še "proti rasizmu" ko bodo v njihovo soseščino naselili nekaj sto beguncev?

Z drugačnimi kulturnimi navadami, ljudi brez vsega... icon14.gif

Jaz zase ne morem reči kako bi reagiral.

Lahko vi ostali?

Iskreno?

 

Osebna mnenja, to bi želel prebrati, ne pa cela čreva nekih zelo humanitarno nastrojenih izjav tretjih oseb ali organizacij.

 

 

Heh, Alef kaj bi rad slišal ?

Pa ti kaj povej-  o ukrepih po katerih si spraševal...Želiš kaj povedat ?

Pa povej no...zato ne rabiš drugih...eksplodiraj ...cool.png

 

Objave so odgovor na to...kar je povedala do sedaj vlada- kakšni so posamečni ukrepi določenih strokovnih institucij sedaj, kako se razvijajo vprašanja in odgovori pristojnih...ker najboljše je direktna objava od le teh...vse ostalo bi bilo samo rekla- kazala, po našem všečnem dojemanju napisanega...

Brez tega se naša mnenja itak ne morejo razvijat in udejanjat, a ne ?

Oz...se lahko dopolnjujejo k temu...brez tega pa se težko začnejo ...

 

Svoje mnenje pa tudi razlagamo sproti, tisti, ki ga imamo...

In če je tu kdo kaj osebnega povedal - sem poleg objav menda še največ jaz ..icon1_blush.gif  ...

 

Je pa dejstvo, da se o tem pričkamo, ker drugo tu itak ne znamo -

v temi Politika....pa se nam najbržda ne da na dveh koncih ponavljat....

 

Sicer pa ljudje bi pomagali človeku v krizi ne glede na vse....no, nekateri pa tudi ne, ker se bojijo posledic ....

In le- teh je tu na forumu v večini...zato ne bo konstruktivnih, kultiviziranih  predlogov ter osebnih mnenj....

Razen, če te zanimajo ravno tista, ki nisowink.png

Tole okrog obzidja, bodeče žice, gumijevk in pendrekov....pa tud ne moreš v nedogled razširjat na ideje....tongue.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#66 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 8. september 2015, 18:11

zagovarjam reševanje problema na ozemlju kjer je nastalo ... nihče drug, kot prebivalci Sirije ne morejo rešiti tega problema ...

samo ... tale sirska kriza traja že nekje 40 let ... se pravi, skoraj dve generaciji ... sprašujem se, kje je domoljubje do lastne države ... kakšna je izobrazbena struktura beguncev ... so to izobraženci iz večjih mest ... bolj verjetno, kot vsi ostali ... čemu so dvignili roke in srce od vsega in bežijo ... nekam na zahod, kjer se cedita mleko in med

 

prav in lepo je, da jim kakorkoli pomagamo po svojih zmožnostih  ... ne vem ... morda bi za določen čas lahko nudila zatočišče komu izmed njih

 

samo ... tudi bližnji znanci in neznanc so potrebni pomoči



#67 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 8. september 2015, 18:16

... Razrušitev Sirije traja kake 4 leta Jeti...ne vem kaj ne razumeš, da so zdaj sredi sesipanih mest kaotične razmere-  različnih podprtih vojaških formacij iz različnih strani tudi našega Zahodnega sveta. ...

Ni vse ISIS---pa še to je mnogokaj drugega kot nam predstavljajo .

 

Proti komu naj se  izobraženi ljudje po tvojem borijo tu ??? ...

Si si pogledala dnevnike, reportaže dogajanja ?

Kakšno domoljubje Jeti...tudi ti bi s svetlobno hitrostjo odšla iz takšnega kaosa .....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#68 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 8. september 2015, 18:34

arabska pomlad ali tudi lažna revolicija, kot jo imenujejo nakateri ... ja, to se dogaja zadnja štiri leta

 

kaj in koliko časa se je pa dogajalo pred tem ... ne moreš reči, da nima nikakršnega vpliva na dogajanje teh zadnjih let

 

koliko časa se pa mi prerekamo o pretekli zgodovini in zakaj

 

http://hr.sott.net/a...koji-zele-znati



#69 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 8. september 2015, 20:08

Mam neko svoje mnenje o teh beguncih. Sam ne da se mi zdej o temu pisat. Morda kdaj drugič.



#70 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 8. september 2015, 20:34

Se naravnost motiš. Marsikdo lahko ima mnenje, brez pisarjenja sem...
Zanimivo, čemur ti praviš osebna izpoved, meni izgleda čustven izpad.


Pa brez zamere (in izpadov). Hvala!

 

Jah ne ...zamerim pa je ....

Zakaj bi morala vse odmerit....flirt.gif

 

Itak pa sem se navadila, da se oglasiš takrat, ko se že kakšnih 5 oseb tu spravi name...

prej te ni....potem pa je fajn zasikat...

V slogi je moč...

Hvala Lili in Silvija ...vsekakor...icon25.gif

 

sam da se vašim čustvenim izpadom reče drugače...wink.png
 

Takšna tiha in pridružena mnenja tako ali drugače so vedno poučna in globoka streznitev...

 

 

 

....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#71 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 8. september 2015, 20:39

Domy, ti si borka in avantgarda, ala Martin Kačur. Takih se ne dotakne nobeno mnenje. Se pa strinjam, da marsikdo lahko ima mnenje, brez pisanja sem. Pač lej, ti vsem praviš, z vsem srcem, da imaš prav. Potem se lahko reče tudi, da si čustvena? 



#72 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 8. september 2015, 20:43

... jah no....temperamentna bojda, da sem...ne gre lih za moj prav...

Pač zelo glasbeni tip... in ritem zelo hitro zaznam....pa udarim sinkopo...tongue.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#73 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 8. september 2015, 20:45

... jah no....temperamentna bojda, da sem...ne gre lih za moj prav...

Pač zelo glasbeni tip... in ritem zelo hitro zaznam....pa udarim sinkopo...tongue.png

No, jz pa rajš grem na Malo Kopo biggrin.png



#74 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 8. september 2015, 20:48

...Jah...  grem jst...go home .... na priprave za jutri....

Ne bom pisala kaj smo postorili za begunce...ker to pač ne bo osebno mnenje...in bom najbržda po tem še bolj "temperamentna"...

Mejte se...hypnodisk.gif 

 

ylflower.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#75 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 8. september 2015, 20:50

...Itak da velja...sam jaz se ne vtikam takrat, ko imaš svoj zalet - vate osebno...wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0