Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nova Doba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
652 komentarjev na to temo

#501 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. februar 2018, 18:11

Če govorim o resnični izkušnji Absoluta, potem je to izkušnja, ki ali si jo kot bitje že kdaj imel ali pa ne..  In pri tej izkušnji ne more biti malo več tega ali malo manj tega, ker v tej izkušnji je avtomatsko (instantno) prisotno "vse" kar lahko kadarkoli izkusiš in ne more biti malo manj tega ali malo več tega..   Malo manj ali malo več tega, je zgodba, ki se dogaja vsepovsod okrog Absoluta in to v vseh izraznih dimenzijah in gostotah, razen v samem Centru..

 

In jaz sem prej govoril o samem vstopu v ta Center in o naravi tega vstopa, ker tukaj vidim pri tebi glavno dilemo ali dvom..  In vso to preveranje in drugo secirane ti izvira iz nezaupanja, če je ta zadnji korak sploh smiselno storiti.  Saj veš dilema: "Ko postaneš biuda++  če se potem integrirati nazaj tja iz česa si nastal ali si kot božasnko bitje, ki to takrat že, si ustvariš raje raje lastno Vesolje...  ?" 

 

In vbistvu če ti odgovorim iz vidika človeka, ki stopa v izkušanje Centra;  Ne kaj takega  resni smiselno storiti, to dejanje vstopa v Absolut je največji nesmisel in paradoks, ki se ga boš kadarkoli namenil izkusiti..   In nič te ne bo prisililo, da narediš ta korak, če ga še ne boš želel..

Ampak brez tega koraka, nikdar do konca ne zveš kaj/kdo ti sploh si, kaj so vsi ostali okrog tebe in kaj je celotno stvarstvo.

Je pa res, da če imaš še fobije pred "prijateljčki" in kakršnekoli nerazrešene tematike glede zaupanja v Najvišje Dobro, potem boš ta proces seveda predčasno prekinil, saj boš v dvomih, kdo ti to zdaj povzroča, kaj se ti sploh dogaja in zakaj..   in boš najverjetneje preventivno prekinil proces in šel čekirati obrobne stvari, ter na silo uveljavil svoj nadzor, kar prekine proces.. 

 

 

Ena zanimivost:

Ko sem bil sam prvič sponatano voden v proces, ko sem nato dejansko vstopil v Center..  Prej se sicer dogajajo obširni procesi vsega in svačega..

In na eni točki sem lahko pogledal več ljudi, ki jih poznam in sem jih lahko videl v drugačni luči.. In v vseh (tudi v navidez nepopolnih) osebah sem videl božansko popolnost te osebe. A nato je bil en prijatel, ki pa je (edini, ki je zame na nivoju), on pa je edini bil predstavljen kot najbolj dolgočasno in statično bitje od vseh..  Si me zdaj spomnil na to:

 

 

In kot zanimivost lahko povem, da je on edina oseba, ki jih poznam, da je dejansko tudi sam imel to izkušnjo samega Izvora, (Ničnost maye, vstopa v Centra).

In ravno on mi je bil tam predstavljen kot nekdo, ki se nikamor ne premika in njegovo življenje je bilo najbolj togo od vseh..  To le omenim malo kot smernico, ker si prej ravno namignil, da tuka manjka še dodaten vpogled..   

 

 

 

 

Drugače ko enkrat imaš to izkušnjo, je potrebnih le par besed izmenjati z drugo osebo in naravno veš, če je ta oseba že šla skozi ta proces vstopa v sam Center ali še ne..

Obstaja namreč neskončno število duhovno ekstatičnih izkušenj, k jih lahko izkusiš v višjih dimenzijah, ampak izkušnja Centra pa je samo ena in edina ter ni primerljiva z ničemer kar se nahaja kjerkoli v manifestiranem..  

 

S to izkušnjo si dosegu do nekje, ampak ne še da bi do konca izvedel kdo si, zato si tud še padel iz nje.



#502 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 15. februar 2018, 22:15

S to izkušnjo si dosegu do nekje, ampak ne še da bi do konca izvedel kdo si, zato si tud še padel iz nje.

 

Ne gre za pasti not ali pasti izven..  Gre za izkušnjo vseh dimenzij samega sebe..  Ko veš kaj (vse) si in kje vse bivaš sočasno in predvsem od kje izvirajo vse tvoje oblike, vse kar si kadarkoli bil, kar si in kar še kadarkoli boš..  Ko to točko izvora izkusiš, jo za vedno poznaš in potem je ne iščeš več..  Tako tudi ne iščeš več "tega" na drugih mestih (kjer tega ne moreš najti) in tako tudi ne ustvarjaš več kaosa, ampak harmonijo..   Predvsem pa ne iščeš več, ker si že našel.   In ne za en teden (mesec, leto), ampak trajno..

 

Obstajajo pa tudi neke dogmatične zablode, da je treba nekam oditi, in podobne iluzije..  Kam bi pa odšel, če to kar si vsepovsod, si tudi tukaj, kam lahko potem odideš?  Ko enkrat prispeš (nimaš kam odhajati, saj ta že si)    smile.png     To lahko izreče le nekdo, ki je bral opise neke samorealizirane osebe, a ker njegov um ne razume tuje izkušnje (saj je niti ne more), ker je še ni imel, si pač tolmači te besede v skladu s svojimi omejitvami..  (tega ne govorim zate, govorim za osebo(e), ki so ti to povedale)

 

In bistvo poznavanja sebe v višjih dimezijah in predvsem izkušnje Absoluta je, da lahko kot te dele sebe ozavestiš, da to potem vnašaš tja (v prostor) kjer si se ozavestil (v točko, kjer tvoj trenutni fokus) in sem prinašaš Celoto sebe, kvalitete vseh delov sebe (vsega kar si na vseh višjih dimezijah), ki jih pravkar živiš čutiš in nisi ločen več od tega..   

 

Mgd, kdo ti je rekel da je treba bežati od tukaj ?

Saj kdo sploh je "ta ti" ki bi bežal? 

 

In kam bi ta "ti" sploh zbežal?


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#503 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. februar 2018, 22:52

Ne gre za pasti not ali pasti izven..

 

To da si "dosegel do nekje" ni bilo mišljeno kot prostorsko, ampak da si dosegel spoznanje do določenega nivoja le, kar pomeni, da še nisi izvedel do konca kdo si in da si iz tega nivoja spoznanja zato tudi padel, v smislu, da ne zmoreš biti vedno v tistem spoznanju. 

 

 

  Gre za izkušnjo vseh dimenzij samega sebe..  Ko veš kaj (vse) si in kje vse bivaš sočasno in predvsem od kje izvirajo vse tvoje oblike, vse kar si kadarkoli bil, kar si in kar še kadarkoli boš..  Ko to točko izvora izkusiš, jo za vedno poznaš in potem je ne iščeš več..  Tako tudi ne iščeš več "tega" na drugih mestih (kjer tega ne moreš najti) in tako tudi ne ustvarjaš več kaosa, ampak harmonijo..   Predvsem pa ne iščeš več, ker si že našel.   In ne za en teden (mesec, leto), ampak trajno..

 

Ti nisi trajno v tem spoznanju, niti ni to spoznanje spoznanje tebe do konca.

 

Obstajajo pa tudi neke dogmatične zablode, da je treba nekam oditi, in podobne iluzije..  Kam bi pa odšel, če to kar si vsepovsod, si tudi tukaj, kam lahko potem odideš?  Ko enkrat prispeš (nimaš kam odhajati, saj ta že si)    smile.png     To lahko izreče le nekdo, ki je bral opise neke samorealizirane osebe, a ker njegov um ne razume tuje izkušnje (saj je niti ne more), ker je še ni imel, si pač tolmači te besede v skladu s svojimi omejitvami..  (tega ne govorim zate, govorim za osebo(e), ki so ti to povedale)

 

Men ni noben nič govoril o "odhajanju". Ja, kjerkoli že si, si vedno isti ti.

 

In bistvo poznavanja sebe v višjih dimezijah in predvsem izkušnje Absoluta je, da lahko kot te dele sebe ozavestiš, da to potem vnašaš tja (v prostor) kjer si se ozavestil (v točko, kjer tvoj trenutni fokus) in sem prinašaš Celoto sebe, kvalitete vseh delov sebe (vsega kar si na vseh višjih dimezijah), ki jih pravkar živiš čutiš in nisi ločen več od tega..   

 

Kot sem rekel, to še ni spoznanje sebe do konca. 

 

Mgd, kdo ti je rekel da je treba bežati od tukaj ?

Saj kdo sploh je "ta ti" ki bi bežal? 

 

In kam bi ta "ti" sploh zbežal?

 

Noben mi ni rekel da je treba bežati od tukaj.



#504 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 16. februar 2018, 00:32

To da si "dosegel do nekje" ni bilo mišljeno kot prostorsko, ampak da si dosegel spoznanje do določenega nivoja le, kar pomeni, da še nisi izvedel do konca kdo si in da si iz tega nivoja spoznanja zato tudi padel, v smislu, da ne zmoreš biti vedno v tistem spoznanju. 

 

Bom začel z pravljico in počasi prešel na izkušnjo (sledi):

 

Vse realnosti obstoja je Absolut ustvaril zato, da se v njih izkusi in da ima izkušnjo tega, kar je skreiral in na neki točki izbral zase..

Ne obstaja noben izvorni greh, da zaradi njega pade(š) v nižje dimenzije, to so omejene predstave (in pisarije) bitij, ki so ujeti v nižje sfere bivanja in se od tam ne znajo več povezati nazaj z božanskim..   Ideja, manifestacija, materializacija, je proces keatorstva in nato je še proces vstopa kreatorja v lastno kreacijo..    Ni greha, ni napake, ni omejenosti, ni..  - to so ideje/iluzije, ki se vrtijo na nekem ekranu, dokler krator še ne naredi polnega vstopa v to točko kreacije..

 

Zato oblikam ni namen oditi nazaj v višje sfere, namen se je prepoznati (ozavestiti) v tej sferi, ki si jo božansko bitje ta trenutek izbira za svojo izkušnjo in prav ta izkušnja si ti..

Ko nisi več le izkušnja, ampak tudi izkuševalec, je vse kar se dogaja mnogo bolj celostno in dovršeno..  Ko je dovršeno, iluzije niso več možne, niti ne rabiš brati kaj so drugi pisali "o temu", saj to pravkar izkušaš..

 

Ko pa to izkušaš kot izvorno bitje ki (tudi) si, se lahko premikaš čez vse dimenzije in deluješ kot karkoli izbereš/izbiraš: kot omejeno bitje, kot razsvetljeno bitje, ali niti ne več kot bitje itd..   Vsekakor se pa jaz (skozi to obliko) ne odločam da bi deloval kot "primitivno" bitje, saj trenutno tukaj skozi delujem skozi en prav specifini namen in tako tudi uporabljam in usmerjamo svojo obliko/oblike..  In izražam koncepte opisujem principe, ki so trenutno na vrsti in ki se imajo za odviti..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#505 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. februar 2018, 10:02

Bom začel z pravljico in počasi prešel na izkušnjo (sledi):

 

Vse realnosti obstoja je Absolut ustvaril zato, da se v njih izkusi in da ima izkušnjo tega, kar je skreiral in na neki točki izbral zase..

Ne obstaja noben izvorni greh, da zaradi njega pade(š) v nižje dimenzije, to so omejene predstave (in pisarije) bitij, ki so ujeti v nižje sfere bivanja in se od tam ne znajo več povezati nazaj z božanskim..   Ideja, manifestacija, materializacija, je proces keatorstva in nato je še proces vstopa kreatorja v lastno kreacijo..    Ni greha, ni napake, ni omejenosti, ni..  - to so ideje/iluzije, ki se vrtijo na nekem ekranu, dokler krator še ne naredi polnega vstopa v to točko kreacije..

 

Zato oblikam ni namen oditi nazaj v višje sfere, namen se je prepoznati (ozavestiti) v tej sferi, ki si jo božansko bitje ta trenutek izbira za svojo izkušnjo in prav ta izkušnja si ti..

Ko nisi več le izkušnja, ampak tudi izkuševalec, je vse kar se dogaja mnogo bolj celostno in dovršeno..  Ko je dovršeno, iluzije niso več možne, niti ne rabiš brati kaj so drugi pisali "o temu", saj to pravkar izkušaš..

 

Ko pa to izkušaš kot izvorno bitje ki (tudi) si, se lahko premikaš čez vse dimenzije in deluješ kot karkoli izbereš/izbiraš: kot omejeno bitje, kot razsvetljeno bitje, ali niti ne več kot bitje itd..   Vsekakor se pa jaz (skozi to obliko) ne odločam da bi deloval kot "primitivno" bitje, saj trenutno tukaj skozi delujem skozi en prav specifini namen in tako tudi uporabljam in usmerjamo svojo obliko/oblike..  In izražam koncepte opisujem principe, ki so trenutno na vrsti in ki se imajo za odviti..

 

Zgoraj omenjeni "padec" je bil, kot je tudi zraven razloženo, mišljen v smislu da ne zmoreš biti trajno v tistih izkušnjah, ki jih opisuješ tudi tukaj in kot sem že rekel, s temi izkušnjami in njihovimi interpretacijami še nisi spoznal sebe do konca.



#506 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. februar 2018, 12:09

Tale se trudi opisati proces vstopiti/doživljati neopisljivo..     smile.png

 

 

https://www.youtube....h?v=PgmjJ7eu5sA


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#507 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. februar 2018, 22:49

Tale se trudi opisati proces vstopiti/doživljati neopisljivo..     smile.png

 

 

https://www.youtube....h?v=PgmjJ7eu5sA

 

Te izkušnje še niso poznavanje sebe do konca.



#508 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 21. februar 2018, 00:09

Te izkušnje še niso poznavanje sebe do konca.

 

Dvomim da si video sploh pogledal..  Ko ga boš, lahko še tega..  ker tukaj še malo razširi pogled.

 

https://www.youtube....h?v=h4JzomejobU

 

 

Nekdo izkuša Sebe.. 

Si ga ti že doživel?

 

Vidim pa da na vzhodu imajo kar nekaj za povedati o temu..   


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#509 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 21. februar 2018, 13:52

Dvomim da si video sploh pogledal..  Ko ga boš, lahko še tega..  ker tukaj še malo razširi pogled.

 

https://www.youtube....h?v=h4JzomejobU

 

Sem pogledal video, ne cel, ampak izseke, ker poznam Nisargadatto, Advaito... že od prej, tudi to v drugem videu. 

 

 

Nekdo izkuša Sebe..

 

S to izjavo kontriraš to kar je v videu in o čemer si sam pisal prej tukaj.

 

Si ga ti že doživel?

 

Sem doživel. Zato ti pravim, da to še ni spoznanje sebe do konca... kar spoznaš šele ko spoznaš sebe še naprej/natančnejše od tistega.



#510 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 21. februar 2018, 14:13

Pomaganje za nekatere pomeni le postati (so)žrtev, drugi pa imajo mogoče tudi sindrom matere Terezije:

 

Ampak pomagati drugim, večinoma izhaja iz globlje želje pomagati sebi..  Ampak ker je to pri čemer želiš pomagati sebi, lahko zaenkrat tako globoko in nedosegljivo, potem zavest nato preko uma in mehanizmov realnosti (matrica prostor/čas) ustvari zunanjo realnost, kjer se pojavijo ljudje, ki jim želiš pomagati (in "potrebujejo pomoč").. Tem ljudem pa potem v fizični realnosti lahko efektivno pomagaš šele, ko si sam zrel za to pri čemer dejansko pomagaš sebi (tudi če je to nezavedno).. In če boš nato v praksi želel komu izven sebe pomagati na silo, boš začel njihovo delo izvajati namesto njih in tako ne boš njim pomagal postati boljša verzija njih, ampak boš le počasi in korakoma ti postajal slabša verzija sebe in tako postaneš podobna žrtev, kot je žrtev, ki je pred tabi in ji želiš pomagati in potem sta žrtev žrtvi družba in se lahko skupaj vživljata v neljubo realnost, ki je ni mogoče spremeniti in je vedno oblikja krivcev za njo... 


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#511 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 28. februar 2018, 23:10

Bog je naš Oče.



#512 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 1. marec 2018, 12:35

Življenje se samodejno in lahkotno širi iz nespoznavnega v spoznavno, nato v subtilno, v pojavno, v fizično in tudi v samostojne fizične oblike, ki nato same sebe prepoznavajo kot jaz. Če se ti sedaj dojemaš, da si ta jaz, a bi želel/a biti del vseprežemajočega življenja, ki se ves čas udejanja skozi "vse kar je", moraš znati umakniti ta jaz na način, da ta ni več ovira univerzalnemu, ki se ves čas udejanja naravno in lahkotno,.. Ko tvoj jaz v tebi ni več ovira, se univerzalno izraža skozi tebe, kar nato izkušaš na način, da tvoje življenje postaja usklajeno z univerzalnim tokom in tako čez življenjsko izkušnjo izkušaš tudi vse kvalitete, ki jih ta tok prinaša..
 
Če se odločiš za drugo izbiro, da raje ostaneš trdni fiksni jaz, ki ima svoje omejite in trdna prepričanja kaj on je, ki je nato ločen od Celote in ko taki jaz prevzame nadzor nad tabo - potem univerzalnemu podariš izkušnjo, ki je ni možno izkusiti. In nato bitje, ki je večno/neskončno/vseprisotno, naenkrat dobi izkušnjo kako je biti to (kar ni) - in zato izkusi čas-staranje, izkusi bitje/obliko, ki je končna in onkraj nje obstaja tudi okolica, izkusi ločenost od celote in izkusi prisotnost "drugih bitij", ki so izven njega..

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#513 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 15:22

Življenje se samodejno in lahkotno širi iz nespoznavnega v spoznavno, nato v subtilno, v pojavno, v fizično in tudi v samostojne fizične oblike, ki nato same sebe prepoznavajo kot jaz. Če se ti sedaj dojemaš, da si ta jaz, a bi želel/a biti del vseprežemajočega življenja, ki se ves čas udejanja skozi "vse kar je", moraš znati umakniti ta jaz na način, da ta ni več ovira univerzalnemu, ki se ves čas udejanja naravno in lahkotno,.. Ko tvoj jaz v tebi ni več ovira, se univerzalno izraža skozi tebe, kar nato izkušaš na način, da tvoje življenje postaja usklajeno z univerzalnim tokom in tako čez življenjsko izkušnjo izkušaš tudi vse kvalitete, ki jih ta tok prinaša..
 
Če se odločiš za drugo izbiro, da raje ostaneš trdni fiksni jaz, ki ima svoje omejite in trdna prepričanja kaj on je, ki je nato ločen od Celote in ko taki jaz prevzame nadzor nad tabo - potem univerzalnemu podariš izkušnjo, ki je ni možno izkusiti. In nato bitje, ki je večno/neskončno/vseprisotno, naenkrat dobi izkušnjo kako je biti to (kar ni) - in zato izkusi čas-staranje, izkusi bitje/obliko, ki je končna in onkraj nje obstaja tudi okolica, izkusi ločenost od celote in izkusi prisotnost "drugih bitij", ki so izven njega..

 

Ne eno ne drugo nisi pravi, večni ti, zato taka izkušanja niso večna (jih ne moreš zadržat) niti niso izpolnjujoča, kot bi si ti želel. Zato boljš je sprejet kdor v resnici večno si in opravljat svojo naravno, večno funkcijo v odnosu do svojega Očeta Boga in drugih živih bitij in biti res in vedno srečen. Bog nas ma rad, ker je naš Oče.



#514 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 18:04

mgd ... kdaj se boš potrudil razumet in odpret svoj um  ... ???

sveto pismo stare zaveze govori o ENOST-i  oče-sin-duh ... ne obstaja kvalitativna rezlika med očetom, sinom in duhom ...

gre samo za pojavno obliko za namen nadaljnega učenja ... vsak od nas je hkrati oče, sin in duh ... vse je iz iste inteligentne informacije, energije ali kaj ti je bližje ...

tukaj si zato da spoznaš to svoje bistvo ...

 

To še ni spoznanje sebe do konca. 



#515 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 18:16

ne razlagaj tistega do konca, dokler ne razumeš do tukaj ...

 

Kaj pa če bi ti najprej izkusil naprej "od tukaj" in pol govoril kdo si? :)



#516 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 18:53

biggrin.png ... moj tukaj ni tam kjer je tvoj

 

Sej mišljen je blo da od tam kjer trenutno ti si (čeprav niti v tem nisi stabilen, ker znova in znova še izgubljaš zavedanje) izkusi naprej in pol govor kdo si in  sodi o tem kje so drugi.



#517 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 19:22

tam kjer si ti, sem bil davno tega ...

ali sem stabilen ??? ... sem, toliko kot je potrebno za obdelavo trenutne lekcije ...

 

Ravno zaradi tvoje nestabilnosti se ti to zmotno zdi.  

 

in vem, da te ima krišna rad ... in pogrešal te bo, ko boš stopil korak naprej ... biggrin.png

 

Kaj če bi glede sebe raje izkusil še mal naprej in šele pol govoril?



#518 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 19:29

biggrin.png  ... to si že povedal ...

 

Ja, ker sploh nisi na to glede sebe odgovarjal ampak v izogib sebi začel soditi mene na podlagi svoje nestabilnosti.



#519 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 19:41

vidim , da sprožam tvoj um ...

vzburjeno stanje sproženega uma raje uporabi za raziskovanje, kot za branjenje pred menoj ...

dolgoročno se me ne moreš ubranit, ker sem tukaj, da te popeljem naprej ... ko boš pripravljen in odločen ...

 

Ok, pa to počni, če ne želiš še zvedt kdo si :)



#520 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 21:40

ali sem stabilen ??? ... sem, toliko kot je potrebno za obdelavo trenutne lekcije ...

 

Kaj pa če bi najprej pol obdelal svoje lekcije in eventuelno tudi ugotovil zakaj si še nestabilen, zakaj znova in znova izgubljaš zavedanje in to popravil in raje pol govoril kdo si in presojal druge? Večjo svobodo imaš ko dosežeš stabilnost. 



#521 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 22:13

stabilnost ne daje variant izkušanja in učenja, stabilnost je mrtvilo, ki ne vodi v napredek ...

tvoja težava je, ker želiš biti stabilen ....

posledica tvoje težnje k stabilnosti pa je tvoja stagnacija za stopnjo in pol v zadnjih 3 letih ...

 

Ne taka "stabilnost"... stabilnost v živem zavestnem zavedanju vedno dinamične absolutne resnice ni mrtvilo, je pravo življenje šele. Zakaj ti pol raje najprej ne izkusiš variante večje in stabilne svobode in šele pol govoriš kdo si in presojaš druge?



#522 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. marec 2018, 22:20

zapletaš se v protislovje s seboj

 

S čim? 



#523 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. marec 2018, 10:14

Shamannamo, ko sem včeraj govoril o stabilnosti sem mislil v smislu, da recimo ko ti dosežeš določen nivo zavedanja, npr. da je ta svet maya, to zavedanje pol spet znova in znova izgubljaš in pol spet pridobivaš, tj. nisi "stabilen" (konstantno) v tem zavedanju. Ko ugotoviš zakaj se ti to dogaja, kljub temu da si tega ne želiš, se ti odprejo vrata za it naprej v zavedanju tega kdo si in kaj je ta svet, kdo so drugi itd. 

 

Stabilnost (konstantnost) zavedanja tega kdo res si ni mrtvilo, takrat šele zares živiš, v neomejenosti, v neomejeni svobodi. Bog je naš Oče. Od Njega nismo različni a hkrati smo, On je naš Oče, Izvor, mi smo od Njega energija, od Njega odvisni. Ko ga imamo radi, smo popolnoma zadovoljni.



#524 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 14. marec 2018, 10:49

Veliko misionarskih poskusov je bilo spreobrniti pleme Pirahã, a zgodilo se je obratno, da je pleme Pirahã spreobrnilo misionarje..

 

https://www.youtube....h?v=fcOuBggle4Y

 

 

http://www.kvarkadab...2018/03/piraha/

 

V Pirahã jeziku ni pojmov za barve števila in barve, v njihovem jeziku ne obstaja preteklik in ne prihodnjik, 

 

Imajo pa enciklopedično poznavanje svojega sveta, detaljno poznajo tisoče rastlinskih in živalskih vrsto v amazonskem gozdu.

Živijo izključno v sedanjem trenutku, zato njihova slovnica nima prenesenih pomenov ali rekurzije.

In to je jezik in slovnica sreče.


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#525 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. marec 2018, 18:20

Veliko romarskih poskusov je bilo spreobrniti pleme Pirahã, a zgodilo se je obratno, da je pleme Pirahã spreobrnilo romarje..

 

https://www.youtube....h?v=fcOuBggle4Y

 

 

http://www.kvarkadab...2018/03/piraha/

 

V Pirahã jeziku ni pojmov za barve števila in barve, v njihovem jeziku ne obstaja preteklik in ne prihodnjik, 

 

Imajo pa enciklopedično poznavanje svojega sveta, detaljno poznajo tisoče rastlinskih in živalskih vrsto v amazonskem gozdu.

Živijo izključno v sedanjem trenutku, zato njihova slovnica nima prenesenih pomenov ali rekurzije.

In to je jezik in slovnica sreče.

 

Pač za svoj life-style ne rabjo več jezika kot tolk.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0