Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vse možno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
297 komentarjev na to temo

#201 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. april 2019, 21:49

Praviš, da če nekdo doseže bližino Boga in s tem doseže enost v večnem svetu, da je to posledica takega združenja z njim, da od tam ne more več nikdar pasti v materialni svet, mayo ali ločenost od Njega.. 

Lepa pravljica sicer in verjamem, da je bila napisana z namenom  (in mi je jasno s katerim..)

Ampak vseeno, če bi to bilo zares res, kar pipoveduješ..    smile.png    potem nobeno bitje, ki je izvorno nastalo iz te enosti, v tej enosti in je doma v tem večnem svetem prostoru boga..   Kdorkoli ve kaj to pomeni, ve tudi, da od tam nihče ne bi izbral, da gre ali da bi ga tam lahko zavedla neka materija, maya ali karkoli druga..  da ga ne tam more prešinit, da si ne bi želel služiti bogu, da bi ga zamikalo, da bi "grešil" ali podobne floskule, ker tam to enostavno ni možno, ker to ne obstaja, ker je le bliss..

wink.png

 

Pogojene duše v materialnem svetu niso izšle ali padle iz služenja Boga. Ja, tisti, ki okuša služenje Boga, si ne izbere greha. Te duše, ki so sedaj pogojene v tem materialnem svetu so izšle iz Božje mejne energije. Mejna energija (katere delčki so duše, ki imajo možnost postat pogojene) je situirana med večnim svetom, kjer vsi služijo Boga in materialnim svetom. Glede na odločitev posamezne duše, ali bo sprejela svojo večno dolžnost služenja Boga ali pa se bo odločila uživat mayo, gre bodisi v večni duhovni svet, od koder nikdar ne pade v ta materialni svet ali pa zaradi zlorabe svobodne volje pade v materialni svet, iz katerega je potem lahko rešena, ko spozna svojo napako in se popravi.  



#202 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 27. april 2019, 23:48

Pogojene duše v materialnem svetu niso izšle ali padle iz služenja Boga. Ja, tisti, ki okuša služenje Boga, si ne izbere greha. Te duše, ki so sedaj pogojene v tem materialnem svetu so izšle iz Božje mejne energije. Mejna energija (katere delčki so duše, ki imajo možnost postat pogojene) je situirana med večnim svetom, kjer vsi služijo Boga in materialnim svetom. Glede na odločitev posamezne duše, ali bo sprejela svojo večno dolžnost služenja Boga ali pa se bo odločila uživat mayo, gre bodisi v večni duhovni svet, od koder nikdar ne pade v ta materialni svet ali pa zaradi zlorabe svobodne volje pade v materialni svet, iz katerega je potem lahko rešena, ko spozna svojo napako in se popravi.  

 

Vse je možno, vsaj dokler smo v temi "vse možno"..  smile.png

 

Moj kratki odgovor na zgornjo tematiko pa bi bil:  ne obstajajo napake, saj vedno iz ozdja deluje najvišji duhovni namen, ta se izvrši tudi ko človek naredi "napako"..  Človeška omejenost je tista, ki vidi "napako" ali "pravilno izbiro"..   predvsem zaradi želja (tukaj so vključene tudi duhovne želje).  Iz ene druge perspektive, vidiš/dojemaš/izkušaš, da nikdar ni bilo nobene napake, ampak vse ves čas poteka v skladu z najvišjim duhovnim planom..   


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#203 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 28. april 2019, 07:33

Vse je možno, vsaj dokler smo v temi "vse možno"..  smile.png

 

To večno dejstvo lahko tudi ti spoznaš. Oz. ga eventuelno po milosti Boga itak boš.

 

Moj kratki odgovor na zgornjo tematiko pa bi bil:  ne obstajajo napake, saj vedno iz ozdja deluje najvišji duhovni namen, ta se izvrši tudi ko človek naredi "napako"..  Človeška omejenost je tista, ki vidi "napako" ali "pravilno izbiro"..   predvsem zaradi želja (tukaj so vključene tudi duhovne želje).  Iz ene druge perspektive, vidiš/dojemaš/izkušaš, da nikdar ni bilo nobene napake, ampak vse ves čas poteka v skladu z najvišjim duhovnim planom..   

 

Možnost napačne odločitve za dušo in napačna odločitev duše je seveda tudi del vsedobrega Krišne in ima svoj namen v vsedobrem Krišni, ampak poprava napake pa tudi. Ni nam pa vsiljena oz. "splanirana". Je čist naša svobodna odločitev, ki ima določeno posledico, neprijetno, a vzgojno, za naše dobro (da nas vzpodbudi da popravimo napako). In ni nujna. Nekatere duše je ne nardijo. Svoboda izbire. Pravilno delovanje, tj. služenje Krišne da valove blissa iz katerih ne padaš več. 



#204 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 28. april 2019, 13:13

Problem neukrepanja za bolezen gobavost pri Nubah v Sudanu je vojna .

Bombni napadi, izoliranost in preprečevanje, da Nube sploh lahko izkoriščajo svoj življenjski prostor, saj jim je preprečeno gibanje brez dovoljenja - skorajda ne smejo niti palčke za čiščenje zob s svojih dreves utrgat, da ne bi morali denarno plačati za to.

Ozemlje južnega Sudana je okupirano zaradi vojnih teženj - (državljanska vojna plus vmešavanje imperialističnih teženj zahoda zaradi nafte in rodovitne zemlje na jugu https://www.dnevnik.si/1042746567) ...  želijo kruto iztrebiti prebivalce zato se ne dovoljuje pomoč bolnim in lačnim ljudem. Vlada korupcija, pomoč ne pride do potrebnih taborišč beguncev. Pustijo jih stradati in gniti, trohneti pri živim telesu eden drugemu na očeh zaradi taktike, da se jim vcepi strah in jih prežene iz območja, ki je namenjeno drugotnim koristoljubnim načrtom.

 

Problem je tudi, ker se Nube ne zavedajo resnosti bolezni.

Prepričani so, da so zboleli zaradi smole, ali da gre za božjo kazen, ker je nekaj slabega storil njihov prednik.

Ne vedo, da se gobavost prenaša s telesnim stikom, zato se še naprej brezskrbno med seboj družijo in si pomagajo.

 

1.Gobavost v Nubskih gorah

https://www.youtube....h?v=gLwsarz-ZZM

 

2.izpoved žene Toma križnarja - Bojane Pivk Križnar

https://www.youtube....=1&v=O2AsHY3bSU

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

P.S.

 

- Ta površna mislenost, da je nekaj karma ali Božja kazen zna bit koren za mnogo nevednosti, za nerazumevanje ljudi - kako izboljševati problematiko v določenem trenutku življenja.

- Zna bit dobro orožje za izkoriščanje in ustvarjanje novega zla .

- Zna bit celo zelo nevarna misel.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#205 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 28. april 2019, 14:17

Prepričani so, da so zboleli zaradi smole, ali da gre za božjo kazen, ker je nekaj slabega storil njihov prednik.

 

P.S.

 

- Ta površna mislenost, da je nekaj karma ali Božja kazen zna bit koren za mnogo nevednosti, za nerazumevanje ljudi - kako izboljševati problematiko v določenem trenutku življenja.

- Zna bit dobro orožje za izkoriščanje in ustvarjanje novega zla .

- Zna bit celo zelo nevarna misel.

 

Ja, Bog ne kaznuje, tj. ni škodoželjn, je vsedober, do vseh dober. Bog le da ustrezne rezultate naših dejanj, za naše dobro, da se lahko naučimo dejstva in ustrezno popravimo. Ja, ni da je lahko nekdo kaznovan zarad tega ker je njegov prednik naredil nekaj slabega. Vsak žanje rezultate svojih dejanj, ne od drugih. Ja, nepoznavanje oz. napačno razumevanje zakona karme ali Boga je nevednost, ki ti ne omogoča rešitve problema. Poznavanje zakona karme in Boga, pa ti omogoča rešitev problema. Ker vidiš kaj si narobe storil in kako moraš popravit svoje aktivnosti, da bo dobro za vse.   



#206 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 28. april 2019, 14:50

To večno dejstvo lahko tudi ti spoznaš. Oz. ga eventuelno po milosti Boga itak boš.

 

Možnostnapačne odločitve za dušo in napačna odločitev duše je seveda tudi del vsedobrega Krišne in ima svoj namen v vsedobrem Krišni, ampak poprava napake pa tudi. Ni nam pa vsiljena oz. "splanirana". Je čist naša svobodna odločitev, ki ima določeno posledico, neprijetno, a vzgojno, za naše dobro (da nas vzpodbudi da popravimo napako). In ni nujna. Nekatere duše je ne nardijo. Svoboda izbire. Pravilno delovanje, tj. služenje Krišne da valove blissa iz katerih ne padaš več. 

 

Mgd - zadeve, ki  sem jih linkala o razmerah v Sudanu so tudi zato, da se preposlušajo in se vprašamo nato, kaj naj bo posameznik v begunskem taborišču v Sudanu  oz. posameznik iz plemena Nuba sam kriv za situacijo, ki se mu dogaja - pa mora trpeti vso to stisko, nesrečo, bolezni ?!... Kaj naj ta ubogi človek preobrazi medtem, ko izkoriščevalci, vojevalci počnejo kar se jim zahoče. ?!

 

Brez njih bi pleme Nuba ne imela sploh vzroka za trpljenje, brez zahodne politike, ki sodeluje zaradi koristoljubnih vzrokov tudi Nube ne bi bile v takšni stiski kot so in če bi bila osveščenost ter prebujenost civilnega sveta večja - če bi bila akcija - bi Nube že dobile zdravila za gobavost in ne bi umirali pri živem telesu.

 

Hočem vprašati oz. povedati, da se mora neka skupina nedolžnih ljudi oz. celotna plemena žrtvovati, da mi tle zaenkrat še v obilju filozofiramo o dobroti Boga in karmi ?!

Te lekcije si niso sami izbrali !

 

- https://www.dnevnik.si/1042746567)

 

1.Gobavost v Nubskih gorah

https://www.youtube....h?v=gLwsarz-ZZM

 

2.izpoved žene Toma križnarja - Bojane Pivk Križnar

https://www.youtube....=1&v=O2AsHY3bSU


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#207 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 28. april 2019, 20:08

Mgd - zadeve, ki  sem jih linkala o razmerah v Sudanu so tudi zato, da se preposlušajo in se vprašamo nato, kaj naj bo posameznik v begunskem taborišču v Sudanu  oz. posameznik iz plemena Nuba sam kriv za situacijo, ki se mu dogaja - pa mora trpeti vso to stisko, nesrečo, bolezni ?!

 

Ja, sam je kriv za situacijo, ki se mu dogaja. Žanje rezultate svojih prejšnjih aktivnosti. Zato se je mogu tam rodit in se mu to dogaja.

 

... Kaj naj ta ubogi človek preobrazi medtem, ko izkoriščevalci, vojevalci počnejo kar se jim zahoče. ?!

 

Preobrazi lahko v skladu s svojo kapaciteto, v skladu s svojo iskrenostjo. Ni da lahko izkoriščevalci lahko naredijo kar se jim zahoče. Lahko poskušajo, ampak ni nujno da jim uspe, če oseba na drugi strani nima določenega rezultata za dobit. 

 

Brez njih bi pleme Nuba ne imela sploh vzroka za trpljenje, brez zahodne politike, ki sodeluje zaradi koristoljubnih vzrokov tudi Nube ne bi bile v takšni stiski kot so in če bi bila osveščenost ter prebujenost civilnega sveta večja - če bi bila akcija - bi Nube že dobile zdravila za gobavost in ne bi umirali pri živem telesu.

 

Oboji so se znajdl na takem mestu v takih vlogah, glede na njihova prejšnja dejanja. Tud če bi bila prebujenost civilnega sveta večja in če bi bila akcija ni nujno da bi Nube lahko dobila zdravila, če tega nimajo v karmi, oz. vsak posameznik. Kar pa ni nujno da se ne da nič naredit, nič spremenit. Spet je odvisno od ozadja in kapacitete obeh strani.

 

 

Hočem vprašati oz. povedati, da se mora neka skupina nedolžnih ljudi oz. celotna plemena žrtvovati, da mi tle zaenkrat še v obilju filozofiramo o dobroti Boga in karmi ?!

Te lekcije si niso sami izbrali !

 

Lej, noben tuki ni nedolžen in vsak žanje rezultate svojih prejšnjih dejanj. Vse je pod natančno kontrolo. Ja, ni da so si sami izbrali to lekcijo. Sami so izbrali določene aktivnosti, katerih rezultate zdej žanjejo. Lahko bi izbrali drugač, ampak niso. Za to ni noben kriv. In, vse to ima dober namen uzadi. Ja, ni dost samo filozofirat, je treba ustrezno prakticirat in spoznat zakon karme kakršen je in dobroto Boga kakršen je. Tko lohk pol res seb pomagamo in tudi drugim. 

 

Če en v temni sobi ne vid mize, ki je tam, to ne pomen da mize tam ni, ampak samo da je on ne vidi. Ko posveti luč, jo lahko vidi, ki je že bila tam, ni je on skreiral. Na podoben način, vsedobri zakon karme obstaja in deluje, ne glede na to ali ga mi zaznavamo ali ne. Če sprejmemo luč, ga lahko opazimo in se temu ustrezno prilagodimo, glede svoje in od drugih dejanske rešitve iz problemov. Nobene apatije in izoliranosti tuki.  



#208 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. april 2019, 21:01

mgd. hvala. za odgovor


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#209 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. april 2019, 07:16

mgd. hvala. za odgovor

 

Ni za kej. Hvala za vprašanje.



#210 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 4. maj 2019, 12:20

Eno vprašanje: a je še kdo obiskal regresoterapevta? Kakšna je kaj izkušnja regresoterapije?

Mika me, da bi jo poskusil. Morda kdo priporoča kakega terapevta? :)


ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#211 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. maj 2019, 13:39

kaj te muči, kaj bi rad izvedel ?



#212 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 4. maj 2019, 16:24

Jaz imam u planu iti na regresijo. Sam s tem zavlačujem. Nekak se ne morem odločit, da se naročim in grem .....

Je pa vprašanje, če bi tole pri meni uspelo, ker jaz imam zlo močan self control.

 

Sicer pa nekateri so proti temu … tisti, ki pa so tole že dali skozi, pa pravijo da pomaga. Baje, da se ti odprejo energijski kanali in da se pol bolje počutiš.

Osebno nimam s tem izkušenj. Zakaj pa rabiš? No, če boš šel, pol sporoči kako je bilo.



#213 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. maj 2019, 16:30

Te stvari niso igra, neizkušen terapevt ti lahk fajn zaj, lajf..



#214 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. maj 2019, 09:32

Eno vprašanje: a je še kdo obiskal regresoterapevta? Kakšna je kaj izkušnja regresoterapije?

Mika me, da bi jo poskusil. Morda kdo priporoča kakega terapevta? smile.png

 

V prejšnjem življenju si bil ti en in isti ti (ti kot duša) in vedno boš. Si pa imel gor drugo "obleko" (telo in um). Z določenimi aktivnostmi si si pridelal določene rezultate, ki je sedaj žanješ. Imaš fizioterapijo, psihoterapijo, regresoterapijo itd. in imaš pa tudi dušoterapijo. Če želiš le kratkotrajni oddih od problemov na tvoji "obleki" (ti pa boš še vedno nezadovoljen) potem so zate prve tri. Če pa se želiš za vedno odrešit vseh problemov in dosežt trajno, pravo, polno srečo, pa je zate primerna dušoterapija. Poznam eno regresoterapevtko če si želiš to. Če pa si želiš dušoterapijo pa tudi poznam dušoterapevta. Prosim javi.  



#215 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 5. maj 2019, 14:07

Kako živeti z popolno srečo ? - je nemogoče -zelo dolgočasno -telo ne bi preživelo.

 

Da telo preživi mora vsebovati vse od psihonavlake in bakterionavlake do drekonavlake.

 

Vse to skupaj tvori človeško bitje,drugače ne gre.



#216 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 7. maj 2019, 19:47

Mah, jst sm včasih tudi verjela v takšne in drugačne pravljice...haha. Imam osebno izkušnjo z Krišno in sicer enkrat je bilo ful vroče, nikjer oblačka, jasno nebo, niti sapice. In sem prosila in prosila in prosila Krišno, NAJ MALO ZAPIHA. Da ne bo tko vroče, namreč delalo se je-trgatev. In zgodilo se je.......oblaki, strele z jasnega, veter, skoraj orkan, dež in toča......tko u roku 15 minut ko sem začela Krišni težit naj malo zapihlja......Pa ni blo napovedano v vremenski napovedi.

Sam Bog je eden, ima pa mnogo oblik in imen. Naj ga vsak moli in si ga predstavlja po svoje. Navsezadnje je tudi sadje sadje a imaš različne sadeže, vonje barve, okuse.....pa cvetlice na primer. Al pa mi ljudje, vsi smo ljudje a vsak ima neko svojo energijo, nek svoj svet. Enako je z Bogovi. Vsak ma nek svoj filing in idejo o njem.

MGD jev način je postal tak kot od jehovih prič in zato noben ne mara tega. Jst mam sicer Krišno rada, tko kot mam Jezusa in Sai Babo, pa še unga dolgobradega dobrohotnega modreca k sedi na stolu in se smeji z očmi......pa naravo da ne pozabim.

Zelo zanimiva, moram priznat, pa se mi zdi serija Supernatural, ki se dotakne vsega kar je, seveda s pretiravanjem, izmišljenim in svojim posebnim smislom za humor.



#217 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. maj 2019, 08:43

Mah, jst sm včasih tudi verjela v takšne in drugačne pravljice...haha. Imam osebno izkušnjo z Krišno in sicer enkrat je bilo ful vroče, nikjer oblačka, jasno nebo, niti sapice. In sem prosila in prosila in prosila Krišno, NAJ MALO ZAPIHA. Da ne bo tko vroče, namreč delalo se je-trgatev. In zgodilo se je.......oblaki, strele z jasnega, veter, skoraj orkan, dež in toča......tko u roku 15 minut ko sem začela Krišni težit naj malo zapihlja......Pa ni blo napovedano v vremenski napovedi.

Sam Bog je eden, ima pa mnogo oblik in imen. Naj ga vsak moli in si ga predstavlja po svoje. Navsezadnje je tudi sadje sadje a imaš različne sadeže, vonje barve, okuse.....pa cvetlice na primer. Al pa mi ljudje, vsi smo ljudje a vsak ima neko svojo energijo, nek svoj svet. Enako je z Bogovi. Vsak ma nek svoj filing in idejo o njem.

MGD jev način je postal tak kot od jehovih prič in zato noben ne mara tega. Jst mam sicer Krišno rada, tko kot mam Jezusa in Sai Babo, pa še unga dolgobradega dobrohotnega modreca k sedi na stolu in se smeji z očmi......pa naravo da ne pozabim.

Zelo zanimiva, moram priznat, pa se mi zdi serija Supernatural, ki se dotakne vsega kar je, seveda s pretiravanjem, izmišljenim in svojim posebnim smislom za humor.

 

Naj mi Bog pomaga, da ga spoznam še bolj, da ne bom kot jehove priče. 



#218 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. maj 2019, 14:10

V bistvu Bog mi že polno pomaga, sam jz bom mogu mal boljš sledit, za večjo realizacijo. 



#219 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. maj 2019, 12:15

Vidiš takoj deluje, ko spremeniš..   wink.png

Zdaj pa povej če res nisi sam kreator vseh odzivov iz "okolice"..  

 

ko si opazil, da če si ti v sebi neki spremenil in da je to spremenilo potem odzive ljudi in stvari v okolici (glede na prej) to ne pomen, da si ti vse in vsi, ker si tako zaznal/opazil in ker drgač zakaj bi se po logiki lahko tako zgodilo.

recimo neki spremenim pri sebi in pri tem opazim, da se ljudje (živali itd.) drgače obnašajo do mene. gre se za to, da poleg vsake individualne večne duše (atme, ki smo mi) v srcu vsakega živega bitja obstaja tudi Paramatma (Nadduša, Bog). In če jaz neki spremenim pri sebi in zdej nekaj nimam več za dobit (po karmi) potem Paramatma lahko ustavi drugo atmo, da ti določene stvari ne more naredit, četudi bi hotela ali pa da ti povzročeno s strani tiste atme ne da takega rezultat kot bi ga sicer.

recimo primer je princ Dhruva, ki ko je nehal krivit svojo mačeho za svoje trpljenje, ko je sprejel da je bilo njeno grobo obnašanje do njega le rezultat njegovih prejšnjih dejanj, ki je pač prišlo preko nje, ampak rezultate ne daje ali določa mačeha, ampak Paramatma, za dejanja vsake atme. ko je nehal krivit njo, ko je bil v gozdu, mu lev, tiger, piton niso mogli storiti nič, čeprav so po naravi krvoločne živali, zato ker jih je Paramatma znotri njih ustavila (ker Dhruva ni imel kaj takega za dobit več, ker je že živel v sprejetju resnice kakršna je).

drug primer je princ Prahlad, ki je tud sprejel resnico kakršna je in ko ga je njegov nasilni oče hotel ubit na razne načine (s sulico, s tem da ga je vrgel med strupene kače, vrgel iz gore, mu dal za pit strup itd.) mu te stvari niso mogle nič škodovat, ker je Paramatma spremenila njihov efekt (ki drgač škoduje) in mu ni bilo nič.

no, če jaz opazim, da ko nekaj spremenim pri sebi in zdej se drugi ljudje, živali itd., stvari drugače obnašajo do mene, to ne pomen da to zato ker sem jaz vse... ampak ker je Paramatma v njih ustavila/spremenila glede na to kaj moram sedaj jaz dobit. Ampak te atme imajo še vedno relativno svobodno voljo, ampak do tebe določenih stvari ne morejo dosežt, do drugih še vedno lahko.

 



#220 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 13. maj 2019, 23:39

To je vsekakor vse res kaj praviš..

Gre bolj za to kje ima kdo fokus in kaj ga fascinira.

Jaz sem enkrat šel skozi proces ko se je maya razblinjala plast po plasti, skozi vse plasti, do te točke, ko ni bilo ne bitij, niti več oblik, na koncu tudi energija izgine..  in nato ostanejo le še te točke atme, ki druga drugo opazujejo skozi prozorne pregrade..   to je neskončno morje atem, ki s procesom gledanja hkrati gledajo, so gledana in so prostor med dvema točkama gledanja..   in nato doživiš kako vse to počneš hkrati, skozi neskončno atma pozicij..  in za tem prideš do izkušnje, da je le eno bitje, ki se gleda skozi miljarde objektivov..  in nato se opne med temi atmami razblinejo in se vse pristane le v eni točki..   in ostane le ta ena vseprisotna zavest in tam se zaveš, da nič druga nikdar ne more biti, niti nikdar ni bilo..    itd..  

 

 

A na tej fazi atem, se to eno bitje ves čas opazuje, pusti samemu sebi da ima odnos do samega sebe..  kar koli daje ven, sočasno čuti skozi tega ki na drugi strani prejema..   in vsako tako atma izhodišče vbistvu ves čas gleda-doživlja celoto sebe, skozi odboj realnosti pred sabo in je tudi hkrati celota sama..  celote iz te točke pogleda..  In od tukaj si opazovalec, ki je hkrati opazovano in tudi prostor med obojim..   enako je z vsemi drugimi interakcijami..

 

In če zmoreš iz te najvišje realnosti pristopati k izzivom v 3D, 4D, 5D realnosti, potem se stvari začnejo spreminjati s svetlobno hitrostjo..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#221 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. maj 2019, 09:32

To je vsekakor vse res kaj praviš..

Gre bolj za to kje ima kdo fokus in kaj ga fascinira.

Jaz sem enkrat šel skozi proces ko se je maya razblinjala plast po plasti, skozi vse plasti, do te točke, ko ni bilo ne bitij, niti več oblik, na koncu tudi energija izgine..  in nato ostanejo le še te točke atme, ki druga drugo opazujejo skozi prozorne pregrade..   to je neskončno morje atem, ki s procesom gledanja hkrati gledajo, so gledana in so prostor med dvema točkama gledanja..   in nato doživiš kako vse to počneš hkrati, skozi neskončno atma pozicij..  in za tem prideš do izkušnje, da je le eno bitje, ki se gleda skozi miljarde objektivov..  in nato se opne med temi atmami razblinejo in se vse pristane le v eni točki..   in ostane le ta ena vseprisotna zavest in tam se zaveš, da nič druga nikdar ne more biti, niti nikdar ni bilo..    itd..  

 

 

A na tej fazi atem, se to eno bitje ves čas opazuje, pusti samemu sebi da ima odnos do samega sebe..  kar koli daje ven, sočasno čuti skozi tega ki na drugi strani prejema..   in vsako tako atma izhodišče vbistvu ves čas gleda-doživlja celoto sebe, skozi odboj realnosti pred sabo in je tudi hkrati celota sama..  celote iz te točke pogleda..  In od tukaj si opazovalec, ki je hkrati opazovano in tudi prostor med obojim..   enako je z vsemi drugimi interakcijami..

 

In če zmoreš iz te najvišje realnosti pristopati k izzivom v 3D, 4D, 5D realnosti, potem se stvari začnejo spreminjati s svetlobno hitrostjo..

 

Te izkušnje si že večkrat opisal tuki na forumu. In v temle opisu si želel uporabit moje izraze iz zgornjega posta. Sam ne gre lih skupi. Čemur sem jaz zgoraj rekel  atma, je večno individualno zavestno živo bitje in teh je neomejeno število. Vsaka atma je večno svoj individum, svoje bitje, s svojo zavestjo, s svojo voljo, s svojim čutenjem. Ni da so atme ločene, deljene med seboj zaradi materialnih grobih in subtilnih pregrad, začasno, ki se potem razblinejo in ostane le eno večno zavestno bitje ali ena vseprisotna zavest. Različne atme so večno različne med seboj, vsaka je svoje večno živo bitje. To čemur sem rekel Paramatma zgoraj, je Izvor vseh teh neštetih večnih atm in atme so od nje odvisne, za svoj obstoj, svojo moč, svoje zavedanje, vse. Po volji Paramatme individualne atme obstajajo in od Paramatme dobijo moč da lahko relativno svobodno delujejo in Paramatma jim da rezultat njihovega delovanja. Atme so lahko pogojene z materijo ali pa osvobojene, glede na pravilno ali napačno uporabo njihove relativne svobodne volje. Kar sem zgoraj opisoval je, da so atme pod kontrolo Paramatme/Boga in da ne morejo neodvisno od Njene volje nič naredit in da zato lahko Paramatma ustavi določeno atmo da nekaj naredi ali pa efekt rezultata spremeni, če druga atma nima več tega za dobit ker je nekaj spremenila pri sebi. In da zato če mi opazimo da ko smo spremenili nekaj pri sebi, da se je na to spremenil tudi odziv v okolici, da to ne pomen, da smo mi vse kar je, ampak samo da je Paramatma ustavila določeno akcijo ali spremenila efekt rezultata, ne pa da sem jaz direktno kreiral odziv drugih atm, ker naj bi bil jaz vse in če spremenim nekaj pri sebi se spremeni vse. To je nenatančno gledanje in tudi v praksi ne zdrži vode. Drgač bi mi ti lahko povedal kaj jaz vidim (iz mojega zornega kota), kaj jaz čutim, pa mi ne moreš še do danes. Niti ne moreš počet nekaj preko mene niti čutit preko mene, kot si zgoraj opisal. Lahko pa se ti tako zdi ja in se tako prepričuješ, da se ohranjaš v tej koncepciji, ki pa še ni čista. To kar si ti zgoraj opisoval ni zavedanje najvišje realnosti, je daleč pod in je varljivo, niti te dokončno ne pomiri in izpolni, niti se ne zmoreš vedno/trajno ohranjat v tem, čeprav večkrat pišeš kot da lahko. Tuki je pač še ena tvoja neiskrenost v igri. Ni da obstaja le ena vseprisotna zavest kot si jo ti do zdaj doživljal (kot zate najvišje do sedaj) in nič drugega nikdar ne more biti. To je tvoje nenatančno zavedanje šele. Ker obstaja Paramatma/Bog, izvorno in najvišje večno bitje, vseprisotno, vsemogočno, vsevedno in izvor in kontrolor vseh neštetih individualnih večnih živih bitij (nas). Razlika med Paramatmo in nami in med nami med seboj (različne atme) ni začasna, zaradi pregrad materije (grobe in subtilne), ampak je na podlagi večne raznolikosti. Ko se maya razbline, ni da ostane le ena vseprisotna zavest (to je nenatančno, "megleno" zavedanje še), ampak obstaja Bog, Vsevišnja Božanska Prelepa Osebnost, s svojo Vrhovno voljo, in nešteto individualnih zavestih večnih živih bitij, ki pa so lahko pod vplivom maye ali pa iznad nje, glede na uporabo njihove relativne svobodne volje. Po milosti Boga, Krišne, ko jo sprejmeš, lahko dosežeš to zavedanje, ki je dejanska absolutna najvišja resnica in ki te lahko do konca oz. polno izpolni. Zavedanje vseprisotne zavesti, ki jo opisuješ zgoraj in potem delovanje v 5d, 4d, 3d ni najvišje zavedanje sebe niti ni iz tega polno izpolnjujoče delovanje, niti stabilno. Zato opis tvojih izkušenj in uporaba mojih izrazov ne gre lih skupi, ker jaz sem zgoraj govoril nekaj drugega kot ti tukaj in point je bil, da ti nisi vse, ti nisi vsi, ti nisi celota, čeprav zaznaš da se nekaj drugje spremeni ko ti nekaj pri sebi spremeniš in da tako mišljenje še ni odraz zavedanja najvišje realnosti, tj. čiste resnice kakršna je.  



#222 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. maj 2019, 10:13

Pa sej Glas  - lepo si razložil na širše  .

Sej ne govorimo različnega jezika .

Jaz mejbi samo ne idelaiziram pojma ljubezni po tem ali onem prebranem .

Poskušam razložiti tako kot to je v našh lajfih.

 ... Sam  - Ljubezen v človeškem telesu je višja kvaliteta - ampak je tudi čustvo .

In čustva niso balast kot nekateri razumejo .

Skozi čustva nam je univerzum poklonil razumevanje ljubezni, tako kot razumevanje vsega ostalega kar nas preveva skozi življenje.

Empatije do vsega naokoli ne bi bilo brez čustvovanja.

Brez čustvovanja ne bi bilo preobrazbe in napredka ...

 

Seveda, če pa z mislimi intenziviramo eno skrajnost - se čustva,občutenja iztirijo iz ravnovesja .

Zato sem pa dala za poslušat tole zgoraj od Sadhguruja  (Zagarantirana ljubezen https://www.youtube....h?v=HIbiRMHs4mY), ki je res lepo in preprosto razložil - da na misli in posledično čustvovanje lahko vplivamo tudi sami.

Če razvijamo prijetnosti v sebi.

To moramo doseči tako, da ne ponarejamo čustva s pravili kot "Popolna ljubezen"  ali "Polno ljubiti nekoga izven", ker nam tako narekuje neka višja filozofija.

- Temveč ja  - razumeti sebe, sebe sprejemati, sebe razvijati v to prijetnost, ki od nas potem veje navzven.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

 

Ahahah Glas - kaj bi potem rekel za Japonce, ki imajo tako malo možnosti drugače živet ( in vse ostale, ki prebivajo v takšnih geografsko utesnjenih področjih ) ?... tam se jih celo 7 stiska na 50 kvadratnih metrih - boš rekel da je kar 127 milionov prebivalcev željnih lastne drame ?smile.png

Bi pa rekla še nekaj o tem centru, ki si ga omenil.

Seveda ga najdeš sam - vendarle pa še zmeraj trdim, da nimamo dokazov, da ga lahko v vsakem trenutku in času ohranimo, da je nato ko ga najdeš večen in da je odvisen samo od nas.

hahah ja tole povsod zdaj piše ...  in mi lepo ponavljamo upajoč, da to drži ...

Ti lahko veš kaj je center - se trudiš ostati v njem ;

Sam še zmeraj trdim, da je uspešnost odvisna tudi od okoliščin in ostalih vpletenih sil.

Sorry Glas -  da večina ljudi, ki s 5. člansko familijo živi na 50 kvadratnih metrih in praviš - da je to večina ljudi, ki se obkroža z vsem tem kaosom le zato, ker se boji tišine in soočenja z svojimi čustvi, lastnimi strahovi, občutki nevrednosti, nerazrešenimi bolečimi čustvi in še s čem drugim ... to pa res ne pije vode !!!

(jojojo - tlele ti lahko povem marsikaj iz svojih lastnih izkušenj  ... kaj šele, da ti nanizam realne zgodbe mnogih - s katerimi sem imela stike skozi lajf )

Veš, niso vsi zadeli na loteriji, niso vsi dediči nepremičnin ipd ...

Mislim, da bi zdaj v luft skočili vsi, ki nimajo možnosti drugače živeti ... na tisoče in tisoče ljudi, ki so primorani tako živeti posledično zaradi družbenega sistema o katerem smo tukaj temo začeli ...

Ne si mislit, da so vsi ljudje, ki ne morejo drugače živeti zares tako butasti in nesposobni razumevanja univerzalne ljubezni, da bi sebe uničevali zaradi neke notranje drame.

Drame nastajajo posledično, ker ne morejo izboljševat pogojev za boljše življenje - ker delajo, pa je plačilni sistem izkoriščevalni, ker v naši državi nimamo stanovanjske politike, ki bi dopuščala empatijo gradnje stanovanj dostojnih za življenje ljudi. itn ...

Najraje se gradijo garsonire in manjša stanovanja, ki jih potem za mastne pare prodajajo bogatejšemu sloju državljanom, tile pa potem ostalim prebivalcem delavskega sloja zaračunavajo mastne najemnine. Stanovanjska politika zadnjih 25 let skoraj ne pozna izgradnjo neprofitnih ali nižje plačilnih najemniških stanovanj ...

Sorry res - te okoliščine ali pa " zunanje sile" v prevodu, ki človeku onemogočajo osvoboditev in lastni mir ne prihajajo od večine ljudi, ki imajo potrebo po lastni drami  - ampak od teh zunanjih skvarjenih, obstoječih sil, ki očitno lahko izkoriščajo premoč   ... wink.png

Imam tu občutek, da ti poničiš realnost, samo zato, da bi verjel v večno najdeni svoj center.

Lahko, da ga sam lahko še vzdržuješ zaradi tega ali onega drugačnega položaja in situacije - in če ga, ti to iz vsega srca privoščim  ...

Sam res pa težko poslušam te teorije, ki zanikajo vse obstoječe  namerne zunanje motnjave, ki se jih prav zaradi takšne mislenosti nihče ne loteva ustaviti in spremeniti.

Današnji družbeni sistemi so odmik od miru lastnega duhovnega centra .

Ne moreš to zanikat s tem, da ljudem pripisuješ lastne potrebe po drami.

Izvor takšnih okoliščin zahteva drugačno akcijo - prebujenost, složnost, odpravo takšnih sil, ki manipulirajo z masovnim izkoriščanjem duš !!! 

 

Glede na to z rdečo: Ja, *glas* ga ne more trajno, večno ohranjati. Ker misli, da je odvisen samo od njega. Ampak ni, ker eno je naša ustrezna odločitev in eno je milost Boga (On da rezultat). Če ne priznamo Boga, ga ne mormo večno ohranjati. In brez Boga, ta center sploh še ni dejanski center, polno samospoznanje, ampak le delno. Ni pa naša ustrezna odločitev in s tem pridobitev centra odvisna od zunanjih materialnih okoliščin in drugih živih bitij. Je odvisna le od naše svobodne odločitve. Ampak ta pa je, zaradi prejšnjih slabih odločitev, s katerimi smo si pridelali določeno mayično zasvojenost, pod tem vplivom, pogojena, s to zasvojenostjo in zato ni čist razvidna in svobodna. Po milosti čistega bhakte Boga, nam je lahko razvidna, na našem nivoju, in kako jo lahko iz tega nivoja kjer smo, postopoma izbiramo, v skladu z našo kapaciteto in na koncu pripeljemo do popolne odločitve, seveda vmes dobivamo vmesne rezultate tudi. Tako kot ima vsak otrok pravico in zmožnost poklicat svoje starše in je tudi najbolj naravno, tako ima vsaka duša pravico in zmožnost poklicat Boga, ki je naš Izvor in dobronamernik, zaščitnik, sam pod vplivom maye nam ne kapne ta ideja, zato rabimo družbo čistih bhakt Boga in v njihovi družbi nam kapne, da lahko tudi jaz pokličem Boga. In če ga bom, bom v trenutku rešen, seveda do nivoja moje predaje in tko postopoma do celotne ko si tudi celotno rešen in lahko potem ti tudi pomagaš pri rešitvi drugih. Zato ne splača se drugih procesov ker so težji in ne pripeljejo do konca. Tudi ta prijetnost ki jo omenjaš v zvezi s Sadhgurujem, te ne more nardit čist stabilnega in izpolnjenenga. Le popolnoma predaja vsedobremu Bogu, Krišni, te lahko. Ja, tudi ti imaš to pravico, to možnost, to zmožnost, ne glede na vse okoliščine, že prirojeno v sebi, le prebudit jo moraš, s pomočjo čistega bhakte Krišne.

 

Ja, res je to, da ni da je večina ljudi izven centra ker bežijo pred soočenjem s sabo, ampak ker so tolk karmično že pogojeni, zarad svojih prejšnjih dejanj, ampak tudi taki, oz. vsi imajo možnost prepoznat kaj jih je do tega pripeljal in kako lahko postopoma pridejo ven, iz kjerkoli že so, po milosti družbe in vodstva čistega bhakte Krišne.  



#223 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 14. maj 2019, 10:31

Te izkušnje si že večkrat opisal tuki na forumu. In v temle opisu si želel uporabit moje izraze iz zgornjega posta. Sam ne gre lih skupi. Čemur sem jaz zgoraj rekel  atma, je večno individualno zavestno živo bitje in teh je neomejeno število. Vsaka atma je večno svoj individum, svoje bitje, s svojo zavestjo, s svojo voljo, s svojim čutenjem. Ni da so atme ločene, deljene med seboj zaradi materialnih grobih in subtilnih pregrad, začasno, ki se potem razblinejo in ostane le eno večno zavestno bitje ali ena vseprisotna zavest. Različne atme so večno različne med seboj, vsaka je svoje večno živo bitje. To čemur sem rekel Paramatma zgoraj, je Izvor vseh teh neštetih večnih atm in atme so od nje odvisne, za svoj obstoj, svojo moč, svoje zavedanje, vse. Po volji Paramatme individualne atme obstajajo in od Paramatme dobijo moč da lahko relativno svobodno delujejo in Paramatma jim da rezultat njihovega delovanja. Atme so lahko pogojene z materijo ali pa osvobojene, glede na pravilno ali napačno uporabo njihove relativne svobodne volje. Kar sem zgoraj opisoval je, da so atme pod kontrolo Paramatme/Boga in da ne morejo neodvisno od Njene volje nič naredit in da zato lahko Paramatma ustavi določeno atmo da nekaj naredi ali pa efekt rezultata spremeni, če druga atma nima več tega za dobit ker je nekaj spremenila pri sebi. In da zato če mi opazimo da ko smo spremenili nekaj pri sebi, da se je na to spremenil tudi odziv v okolici, da to ne pomen, da smo mi vse kar je, ampak samo da je Paramatma ustavila določeno akcijo ali spremenila efekt rezultata, ne pa da sem jaz direktno kreiral odziv drugih atm, ker naj bi bil jaz vse in če spremenim nekaj pri sebi se spremeni vse. To je nenatančno gledanje in tudi v praksi ne zdrži vode. Drgač bi mi ti lahko povedal kaj jaz vidim (iz mojega zornega kota), kaj jaz čutim, pa mi ne moreš še do danes. Niti ne moreš počet nekaj preko mene niti čutit preko mene, kot si zgoraj opisal. Lahko pa se ti tako zdi ja in se tako prepričuješ, da se ohranjaš v tej koncepciji, ki pa še ni čista. To kar si ti zgoraj opisoval ni zavedanje najvišje realnosti, je daleč pod in je varljivo, niti te dokončno ne pomiri in izpolni, niti se ne zmoreš vedno/trajno ohranjat v tem, čeprav večkrat pišeš kot da lahko. Tuki je pač še ena tvoja neiskrenost v igri. Ni da obstaja le ena vseprisotna zavest kot si jo ti do zdaj doživljal (kot zate najvišje do sedaj) in nič drugega nikdar ne more biti. To je tvoje nenatančno zavedanje šele. Ker obstaja Paramatma/Bog, izvorno in najvišje večno bitje, vseprisotno, vsemogočno, vsevedno in izvor in kontrolor vseh neštetih individualnih večnih živih bitij (nas). Razlika med Paramatmo in nami in med nami med seboj (različne atme) ni začasna, zaradi pregrad materije (grobe in subtilne), ampak je na podlagi večne raznolikosti. Ko se maya razbline, ni da ostane le ena vseprisotna zavest (to je nenatančno, "megleno" zavedanje še), ampak obstaja Bog, Vsevišnja Božanska Prelepa Osebnost, s svojo Vrhovno voljo, in nešteto individualnih zavestih večnih živih bitij, ki pa so lahko pod vplivom maye ali pa iznad nje, glede na uporabo njihove relativne svobodne volje. Po milosti Boga, Krišne, ko jo sprejmeš, lahko dosežeš to zavedanje, ki je dejanska absolutna najvišja resnica in ki te lahko do konca oz. polno izpolni. Zavedanje vseprisotne zavesti, ki jo opisuješ zgoraj in potem delovanje v 5d, 4d, 3d ni najvišje zavedanje sebe niti ni iz tega polno izpolnjujoče delovanje, niti stabilno. Zato opis tvojih izkušenj in uporaba mojih izrazov ne gre lih skupi, ker jaz sem zgoraj govoril nekaj drugega kot ti tukaj in point je bil, da ti nisi vse, ti nisi vsi, ti nisi celota, čeprav zaznaš da se nekaj drugje spremeni ko ti nekaj pri sebi spremeniš in da tako mišljenje še ni odraz zavedanja najvišje realnosti, tj. čiste resnice kakršna je.  

 

Saj ne da se ne strinjam s tabo..  Ker mi je vse logično kar pišeš..  in tudi meni je bilo logično, dokler nisem imel izkušnje tega, kar ti imenuješ "Pramatma"..

In ta božanska pozicija, ki je večno del mene-tebe-vsega..  to pozicijo lahko sedaj uporabljam tudi v praktičnih vidikih tega 3,4,5D življenja in ugotavljam, da je zelo dobrodošlo to ohranjati tudi tukaj..   se širša slika življenja zelo hitro spreminja v skladu z najvišjo vizijo..   vsaj meni..

Ne vem zakaj pa tebe to tako moti, če izražam pač svoje poglede, izkušnje in nato posledično moje osebne pristope k vsem vidikom življenja, na podlagi te izkušnje ki sem jo pač imel in je sedaj pač postala neločljivi del mene..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#224 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. maj 2019, 10:56

Saj ne da se ne strinjam s tabo..  Ker mi je vse logično kar pišeš..  in tudi meni je bilo logično, dokler nisem imel izkušnje tega, kar ti imenuješ "Pramatma"..

In ta božanska pozicija, ki je večno del mene-tebe-vsega..  to pozicijo lahko sedaj uporabljam tudi v praktičnih vidikih tega 3,4,5D življenja in ugotavljam, da je zelo dobrodošlo to ohranjati tudi tukaj..   se širša slika življenja zelo hitro spreminja v skladu z najvišjo vizijo..   vsaj meni..

Ne vem zakaj pa tebe to tako moti, če izražam pač svoje poglede, izkušnje in nato posledično moje osebne pristope k vsem vidikom življenja, na podlagi te izkušnje ki sem jo pač imel in je sedaj pač postala neločljivi del mene..

 

Spet podobno kot prej  želiš moje izraze umeščat v svoje izkušnje, sam ne gre skupi, ker ni isto. Ker to kar jaz imenujem Paramatma, ti še nisi izkusil, ker to je bitje, ki je večno nad tabo, ki je tvoj večni izvor in kontrolor in vzdrževalec, ti nisi On, in ti nikoli nisi niti ne moreš biti to bitje. Ti pa skos opisuješ sebe kot da si najvišje in edino bitje, ki obstaja, vseprisotna zavest, "božanska pozicija", "Paramatma" (čeprav resnica je da ti nikol ne moreš bit najvišje, niti edino bitje, niti bit vseprisoten, "bog". to se teb le dozdeva tko v nenatančnem zavedanju, izkušnji.). In to ni spoznanje Paramatme. S spoznanjem Paramatme vidiš večnega sebe in vsa ostala večna živa bitja kot večno podrejena Prelepi Paramatmi, ne da si ti Paramatma. Ti večno pripadaš Paramatmi. In to je polno izpolnjujoče, stabilno, tvoja "božanska pozicija" in uporaba tega v 5d itd. pa ni in ni čisto zavedanje absolutne resnice, je daleč pod njo. To je razlika. 

 

Ne moti me če opisuješ svoje izkušnje, ampak ker jih umeščaš na nerealno (ultimativno, najvišjo) raven in ker iz njih določene stvari nerealno sodiš in poimenuješ in ker se tudi prikrajšuješ za blagoslov, ki ga Bog hrani zate, pač delim svoje izkušnje s tabo, za tvojo dobrobit. Zakaj pa so tebe večkrat zmotili opisi mojih izkušenj, ki so neločljivi del mene?



#225 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 14. maj 2019, 12:41

Spet podobno kot prej  želiš moje izraze umeščat v svoje izkušnje, sam ne gre skupi, ker ni isto. Ker to kar jaz imenujem Paramatma, ti še nisi izkusil, ker to je bitje, ki je večno nad tabo, ki je tvoj večni izvor in kontrolor in vzdrževalec, ti nisi On, in ti nikoli nisi niti ne moreš biti to bitje. Ti pa skos opisuješ sebe kot da si najvišje in edino bitje, ki obstaja, vseprisotna zavest, "božanska pozicija", "Paramatma" (čeprav resnica je da ti nikol ne moreš bit najvišje, niti edino bitje, niti bit vseprisoten, "bog". to se teb le dozdeva tko v nenatančnem zavedanju, izkušnji.). In to ni spoznanje Paramatme. S spoznanjem Paramatme vidiš večnega sebe in vsa ostala večna živa bitja kot večno podrejena Prelepi Paramatmi, ne da si ti Paramatma. Ti večno pripadaš Paramatmi. In to je polno izpolnjujoče, stabilno, tvoja "božanska pozicija" in uporaba tega v 5d itd. pa ni in ni čisto zavedanje absolutne resnice, je daleč pod njo. To je razlika. 

 

Mgd, to ni tekmovanje..  Opažam da ti Brezo ne pride do kolen glede tekmovalnosti, okrog te teme..

Pramatma je točno to kaj verbalno opisuješ..  In vse te definicije, ki jih daješ, so teoretično gledano čisto korektne ali dovolj pravilne, da lahko rečem, da se strinjam z njimi..  A v sami izkušnji dobiš doživetje "tega".  In dokler tega ne doživiš, v nobeni obliki bivanja ne moreš biti izpolnjen, ne kot atma, ne kot sveta geometrija, ne kot čista energija, ne kot vsi nivoji nižje, ker ti manjka najbolj sveti prostor kreacije in to je Izvor.   Brez tega nikjer in nikdar ne boš izpolnjen in boš le do neke mere osvobojen iz maye, tudi na najvišjih duhovnih poteh.. 

 

In ja, ko se nahajaš v tako imenovani "ločenosti", so vse te definicije, ki jih recitiraš iz Ved na mestu..   Vseeno pa ponavljam dokler ne izkusiš samega Izvora, ti bo "nekaj" ves čas nekaj manjkalo..  brez da bi vedel kaj..  In tukaj v tem stanju, je vedno le ta borba z ostalimi in dokazovanje in povzdigovanje sebe, ker želiš biti več kot drugi..

To pa zato, ker le v Izvoru izkusiš Enost, ki jo imaš z celo kreacijo..   In če tega ne izkusiš, si vedno pristranski in ne moreš da nebi sam sebi dajal večjo pomebnost, kot ti gre..  drugim pa manjšo..

 

Jaz ne opisujem da ne obstajam tudi v vseh nivojih nižje..  toraj na nivojih kjer obstajajo vsa ta pravila, ki so tudi tebi smiselna..  Ampak ko izkusiš sam Izvor, je težko da bi z vsem navdihom opisoval še karkoli druga, ker to je nekaj kar se tako globoko vtisne v vsako celico tvojega bitja in da te to prevzame in navdihne tako trajno, da te to nikdar več ne spusti..   To postane stalnica in vseprisotnost Sebe..   Tudi če v kakih opravilih izgubljaš stik s tem (in gre to začasno vstran), je skoraj nezmožno, da se to nebi samo, naravno vrnilo k tebi, ali da se nebi sam zavestno premikal nazaj v to stanje!   

 

Njavišji namen je, da vsak od nas to izkusi in to se bo slej ko prej zgodilo vsakemu !

Realizacija tega v naših življenjih je ravno namen te celotne kreacije. 

 

Zato je brezpredmetna vsaka nevoščljivost, tekmovalnost ali pač karkoli, kar se skozi tebe trudi mojo izkušnjo dajati v nič..   Ker moj namen, je da bi vsakdo od nas to doživel..  To je edino kar želim dati temu svetu, moja najgloblja motivacija za vse nas..  vse ostalo so le začasni cilji ali opravki, ki se jih seveda tudi sam grem v temu življenju..  ker so očitno tudi pomembni in jih je tudi treba spoštovati..   Ampak gre za prioritete. 

 

 

Ne moti me če opisuješ svoje izkušnje, ampak ker jih umeščaš na nerealno (ultimativno, najvišjo) raven in ker iz njih določene stvari nerealno sodiš in poimenuješ in ker se tudi prikrajšuješ za blagoslov, ki ga Bog hrani zate, pač delim svoje izkušnje s tabo, za tvojo dobrobit. Zakaj pa so tebe večkrat zmotili opisi mojih izkušenj, ki so neločljivi del mene?

 

Jaz sem najvišji blagoslov že prejel, ker sem v pravi situaciji se popolnoma predal "izkušnji", ki je to od mene takrat zahtevala..  Pa nisem se sploh čutil sposobnega in nisem jaz tega dosegel s svojo voljo..   Vbistvu je bil nek namen pač, da to izkusim, ker mi takrat ni bilo dano sploh, da bi se pred tem lahko umaknil in se je celotna kreacija postavila mi v oporo, je bila ob meni in me vstrajno in brez možnosti, da odneham stopam in vstopim, vodila do te izkušnje.

 

Moj namen sedaj je tej izkušnji dovoliti, da vpliva name v vseh vidikih mojega življenja in da transformira vse vidike mojega bivanja in obstoja, tudi v formah v katerih se tudi še nahajam.

In seveda sočasno da delim to najglobljo čudovitost, svetost z vsemi ostalimi.

Če je sprejeta ali ne.  

Jaz sem v vsakem primeru izpolnjen, ker je to vse kar, bi si lahko kot bitje kadarkoli želel..   in po svojih zmožnostih sem si vedno lahko želel mnogo manj..  takemu darilu se moraš prepustiti, ker lastna pričakovanja in zgodbice iz Ved so le ovira do tega..  in so mnogo manj, kot ti lahko prinese pristna predaja neznanemu..  

In seveda mi je dokaj vseeno, če to kar delim, če to okolica že sprejema ali ne..

 

Je pa dejstvo, da slej ko prej bo to naša skupna realnost bivanja in tega se veselim zase in za vse nas.

To je pač radostno sporočilo, ki ga imam za povedati (vsem nam - tudi sebi).

 

Upam da koga navdihne in mu pomaga se odpirati pravim stvarem v svojem življenju še naprej in počasi odslavljati to, kar je vbistvu omejujoče in ovira na tej najpomembnejši poti (pa se tega mogoče še ne zaveda)..    ker pot do te izkušnje je namen celotnega stvarstva in ne obstaja nihče, ki mu to enkrat ne bo uspelo, ker tam se vse začenja in vse se tam končuje..  in tako dalje, za vedno.  In je škoda, da bi moral živeti tukaj v odsotnosti te izkušnje in upati, da ko umreš, da (mogoče) tam pristaneš, ker ne vidim da je to sploh opcija, vsaj trajno ne..  Namen je to utelesiti v vseh možnih vidikih pojavnosti, tudi v fizični.  In telo, materija idr, niso samo neka maya, ki se mora čimprej izničiti, ampak je namen najglobljo najbolj sveto točko Izvora, vnesti v ta polja prebivanja in dovoliti, da "to" deluje tudi tukaj in to je edino kar bo preobrazilo fizične, astralne, eterične in kavzalne ravni..  toraj vse ravni ki so še kakorkoli lahko pod vplivom "slabih" sil.  

To je ena in edina rešitev. 

Ali edina rešitev, ki je trajna!

Vse ostalo je le borba z mlini na veter, ki se nikoli ne konča.

In ta borba je vbistvu izraz nepripravljenosti teh ki se tega grejo, nepripravljenost vstopiti v to izkušnjo Izvora.

Je pa vsaka izbira prava in vsak jo izbira tako dolgo, dokler mu je to dovolj.

Ko ti to ni dovolj iščeš dalje, ali pa "to" išče tebe in te tudi najde..  wink.png

Kakorkoli že se zgodi, slej ko prej si najden/a.   smile.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0