Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vse možno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
297 komentarjev na to temo

#101 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 14. februar 2019, 20:57

Mislim, da se moj pogled ,na razodetje, močno razlikuje od tvojega.......

 

Ni problem. V čem pa se razlikuje? No, pa ti povej zakaj po razodetju življenje na zemlji ne bi imelo več smisla?



#102 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 14. februar 2019, 21:39

Poglej, mgd, jaz se ne morem it s teboj, takega klobasanja okrog tega, kot recimo, Glas, to nikakor ni moje področje, in s tem, se ne ukvarjam tako intenzivno........

 

Opisal, sem samo, aspekt, čisto navadnega človeka.......

 

Če pa si že vprašal, kako si jaz predstavljam razodetje? Najvišjo stopničko? Odgovor na VSE?

 

No, ne vem natanko, prepričan pa sem, da bi to pomenilo en takšen, strahovit preskok,šok......mislim, da se človek, sploh težko zaveda, kakšna količina nekega znanja, nekih zavedanj....razodetij.....bi bili deležni.......

 

Težko opišem, poizkusi si predstavljat, oddaljenost do prve galaksije......ne v številkah....mislim , zares predstavljat-dojet, to razdaljo....resnično.......pa potem.....število galaksij......pa še naprej, Hubblov teleskop, je v enem majhnem kotu neba, kjer ni bilo ničesar, odkril več galaksij, kot vidimo mi zvezd na nebu......

 

Če te ob vsem tem, ne postane strah, potem........ne vem, kako si predstavljaš, da bi človeški um, vse to, in še več tega, dojel, v enaki življenjski obliki kot je zdaj?

 

No, tega ne dojemam, in ne verjamem, da je človeški um, sposoben sprejeti takšno kapaciteto spoznanj, in še naprej prebivati med nami......se ukvarjati z službo.......denarjem......prerekanjem.....dokazovanjem......

 

 

Ko se bo meni, vse razodelo, ......zagotovo ne bom tukaj.......in zagotovo, se več ne bom ukvarjal, z stvarmi, s katerimi se zdaj............čemu potem razodetje, če bi ostal na istem mestu, z istimi ljudmi, in neizmerljivo količino znanja.........no, to bi bila resnična potrata.....


Damijan D


#103 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 14. februar 2019, 23:24

Nisem ti ponujal dviga zavedanja, sem te pa vzpodbujal da ti narediš ustrezen premik, s katerim bi si ga lahko dvignil, po tem ko si mi ti prvi začel dajati nauke, da se glede Boga motim (da verjamem pravljicam in da nimam nobenih izkušenj) in to potem nadaljeval še do zadnjega diha smile.png

 

Ene 20x si mi rekel da tega ne rabiš od mene in ne hvala?  

 

Tudi vzpodbujanja ne rabim..  smile.png

Saj lahko poskusim še 21-tič.. 

Ne hvala, res nebi, popolnoma nič ne rabim od tebe..  a bi šlo to?


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#104 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. februar 2019, 09:21

No, ne vem natanko, prepričan pa sem, da bi to pomenilo en takšen, strahovit preskok,šok......mislim, da se človek, sploh težko zaveda, kakšna količina nekega znanja, nekih zavedanj....razodetij.....bi bili deležni.......

 

Težko opišem, poizkusi si predstavljat, oddaljenost do prve galaksije......ne v številkah....mislim , zares predstavljat-dojet, to razdaljo....resnično.......pa potem.....število galaksij......pa še naprej, Hubblov teleskop, je v enem majhnem kotu neba, kjer ni bilo ničesar, odkril več galaksij, kot vidimo mi zvezd na nebu......

 

Če te ob vsem tem, ne postane strah, potem........ne vem, kako si predstavljaš, da bi človeški um, vse to, in še več tega, dojel, v enaki življenjski obliki kot je zdaj?

 

No, tega ne dojemam, in ne verjamem, da je človeški um, sposoben sprejeti takšno kapaciteto spoznanj, in še naprej prebivati med nami......se ukvarjati z službo.......denarjem......prerekanjem.....dokazovanjem......

 

 

Ko se bo meni, vse razodelo, ......zagotovo ne bom tukaj.......in zagotovo, se več ne bom ukvarjal, z stvarmi, s katerimi se zdaj............čemu potem razodetje, če bi ostal na istem mestu, z istimi ljudmi, in neizmerljivo količino znanja.........no, to bi bila resnična potrata.....

 

Ja, ta strah in dvomi so zato ker si skušaš razodetje predstavljat, kar je nemogoče. Je onkraj dometa tvojega uma, tvojih vseh možnih umskih predstav. In razodetje se tudi ne zgodi da dobiš znanje v omejen človeški um. Znanje vidiš s svojimi duhovnimi, večnimi očmi, ki so iznad vpliva/dometa uma. In to znanje te nič ne prestraši, v bistvu ti odstrani ves strah, je zelo naravno, jasno, pomirjujoče, izpolnjujoče, očarljivo. Takrat vidiš, da bi blo nemogoče si kaj takega predstavljat v umu ali ustvarit kaj takega v umu. In da vse umske slike ali vse znanje pod vplivom uma, je omejujoče in zavaja in si ne želiš več tega. 

 

Po razodetju si še vedno na zemlji in še vedno imaš človeško telo, s tem ni nobenega problema, le da sedaj se zmotno ne poistovečaš s tem in veš kdo si, ki si v tem telesu. Tako da, še vedno si v isti življenjski obliki ampak tvoje zavedanje je popolnoma drugačno in tvoj cilj in aktivnost je drugačna kot prej. Tako kot nekdo, ki ima avto in npr. skrbi le za avto, daje bencin, olje, popravila itd. ampak ne daje pa hrane sebi kot vozniku, ker vidi le potrebe avta in sebe pozabi. No, če se zave kdo je on in da ima on tudi svoje potrebe in si da za jest, to ne pomeni, da mora sedaj nujno zapustit ali zavržt avto, le na pravilnejši način sedaj skrbi za oba in za prav cilj in pri temu mu avto lahko pomaga. 

 

Oseba, ki ima razodetje, se ukvarja z ustrezno službo in služi denar za preživljanje telesa na ustrezen način in uporablja ga na ustrezen način. Razen če ni poklicana v meniški stan, kjer je njegova služba širše oznanjanje razodetja in plača za preživljanje je miloščina dobrih ljudi. Taka oseba se ne prereka (ali kaj dokazuje) za doseganje materialnih dobrobiti, pozicij. Lahko pa dokazuje, razlaga znanje razodetja, za večno dobrobit ljudi. 

 

Ja, po razodetju se ne bi ukvarjal več z istimi stvarmi. Stran bi dal tisto kar ni potrebno za tvojo večno dobrobit in sprejel tisto kar je. Ne bi bil več na istem mestu, vsaj kar se tiče zavedanja ne, kar spremeni potem tudi vsebino aktivnosti. Eksterno lahko da bi bil z istimi ljudmi ali v isti službi (ni pa nujno, odvisno od nekaterih faktorjev), ampak sedaj bi jih videl drugače in tvoj odnos do njih bi bil drugačen. V bistvu, dobil bi prav odnos z vsemi živimi bitji, ne le ljudmi, tudi rastlinami, živalmi itd.  



#105 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. februar 2019, 09:30

Tudi vzpodbujanja ne rabim..  smile.png

Saj lahko poskusim še 21-tič.. 

Ne hvala, res nebi, popolnoma nič ne rabim od tebe..  a bi šlo to?

 

Seveda lahko izraziš svoje videnje in željo. Sem vzel na znanje. In če se pogovarjamo o strpnosti in vsiljevanju in vzpodbujanju (odpiranju vrat), je pa stvar taka da kaj boš ti počel je tvoja stvar, kaj pa bom jaz počel pa je moja stvar.   



#106 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 15. februar 2019, 14:55

Vera je fajn stvar.

 

Verjet, da je nekej al pa en, k mu je mar zate, k te vid, sliš, čut, te ma rad, ti pomaga...pomirja. Je en tak zid, na kterga se lahko nasloniš, k rabiš podporo, je en tak topu gnezd, kjer se počutiš varnega, sprejetga, k te premetava. Je kt blaga, razumevajoča, sprejemajoča, tolažeča mama in trden, odločen, podpirajoč ata, k se počutiš kt nemočen, prestrašen, neveden otrok.

 

Sej sploh ni važen, a je kej na tem, a je vse skupej sam iluzija. Važn je, da verjameš da je. Ker pomaga, k si dol. Daje upanje.

 

icon25.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#107 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 15. februar 2019, 20:07

Kar bom napisal, je prišlo iz ust kirurga, ki mi je nekajkrat operiral koleno......

 

;Ni važno, kaj pomaga, pa četudi gre za placebo, pomembno je, da pomaga......


Damijan D


#108 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. februar 2019, 12:18

Damijan Ditner: Razodetje se ne zgodi kar naenkrat, ampak postopoma (po kapljicah, glede na zmožnost) in ni šoka, je prijetno pozitivno presenečenje... "kako je lahko tolk dobro", "tolk lepo", nepojmljivo lepo... onkraj vseh mojih možnih najboljših predstav dobrega in lepega... očarljivo... ni grozno in te pomiri in zadovolji. Ne le velika razdalja do drugih galaksij in tako veliko galaksij... neomejeno jih je, dobesedno neomejeno, nešteto... in razdalja neomejena... strah nas je ker si ne mormo predstavljat kako bi lahko shendlal nekaj "tako velikega"... ker zdaj smo v razpoloženju kontroliranja... ampak ko si v razodetju nisi v razpoloženju kontroliranja, ampak predanosti... kar je naravno stanje in zato ni nobenega problema, vse je naravno in prijetno in všeč ti je da je tako... neomejeno, nešteto... nešteto materialnih univerzumov, nešteto živih bitij... in Bog kreator... in mi (kot večne duše) smo iz Njega... in ni pod nobenim pritiskom časa... in svobodno gremo lahko sem (v materijo) ali tja (v večne svetove, ki jih je tudi neomejeno... tolk lepo da si ne morš predstavljat. In vidiš da je resnično, ni iluzija ali placebo. 

 

To kar je butl napisu glede vere je lahko drobec oddaljenega kontakta z Bogom (ne direktne realizacije/spoznanja) in tud to pomaga ja. Ampak če mamo vero le ko smo "dol" in za rešitev iz tega "dol", pol je ta pomoč le psiho/fizična in malo je tudi duhovna (kolkr mamo pač predaje v tem oddaljenem kontaktu z Bogom), za dosegat postopno spoznavanje Boga. Ker ko si enkrat dobil direktno spoznanje Boga, tudi če le drobec, pol veš, da Bog ni "le za to", da bi te reševal ko si psihofizično "dol", ostal čas pa ga "pozabim". Takrat se ti spremeni dojemanje Boga in sebe v odnosu do Njega.

 

Ja, tud placebo (ki deluje na ene psihične mehanizme, ki posledično vplivajo na telo) lahko pomaga, ampak to je največ lahko le psiho/fizična pomoč. 

 

Po milosti Boga lahko dobiš direktno razodetje, tj. videnje vseh stvari kot v resnici, v večnosti so, tj. kdo si ti, od kod si, kaj je namen, kam greš, kdo je stvarnik, kaj je materija, kaj je medsebojni odnos med njimi, vse... in si popolnoma očaran in zadovoljen... ampak to obstaja v različnih nivojih in kolk časa traja. Ampak tud če dobiš le malo in le za nekaj časa, je dost, da ti je v grobem vse jasno kaj je kaj in kako deluje. Potem pa postopoma vedno bolj in bolj, glede na tvojo kapaciteto in enkrat prideš na polno in trajno videnje, ampak tudi takrat nikoli ni konca, je vedno dinamično (živo) in novo... ker Bog je neomejen in vse v zvezi z Njim je neomejeno...brez konca ...bolj in bolj izpolnjujoče...

 

Tudi če po brezvzročni milosti Boga, ker se iskreno trudiš v tej smeri, dobiš le drobce teh spoznanj in ki trajajo le nekaj časa, kot npr. jaz, je dovolj za jasno definicijo v grobem kaj je kaj in kako deluje... ampak ko "padeš" ven spet pod vpliv maye (neznanja), ker še nisi čisto pripravljen na svoje naravno delovanje, ker si preveč še zasvojen z "bolnim", si spet mal zaslepljen, ampak vseeno ne tolk kot prej in določen vtis razodetja ti ostane in postopoma lahko dobivaš vedno več in več in postopoma lahko stalno živiš v razodetju, kar je v bistvu naravno stanje, naravna funkcija in res prijetno, najbolj prijetno.

 

To kar se jaz še "pregovarjam" z *glasom* ali Brezom je glede na to kolk sem še pod vplivom maye in tolk kokr sem že uspel videt resnice. 



#109 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. februar 2019, 10:31

Oglašam se samo zato, ker mi naslov teme, to dovoljuje.......

 

Sam, nisem nek duhovno izobražen človek, prebiram pa tole, in nekaj sorodnih tem, predvsem zaradi zanimivega opisovanja različnih aspektov, na isto stvar.....

 

Verjetno, ga ni človeka, ki se ne bi sam pri sebi, nikoli vprašal~ od kod prihajam, kdo sem, in kam grem????

To je verjetno, tista osnovna izhodiščna točka,ki nas potem sili, odkriti namen svojega obstoja,.......nekaterim , nam je dovolj spoznanje, da se bodo stvari, ki se imajo zgoditi, zgodile, .....ne glede na to, ali smo poskušali na dogodke vplivati, ali ne....( tega tako ali tako, v nobenem primeru ,ni mogoče preveriti),

da ne gre iskati krivca, za slabe stvari, kakor tudi ne, za dobre....

 

Je mogoče preveriti, videti. Po volji Boga obstajamo in po Njegovi volji imamo relativno svobodno voljo, tj. lahko se svobodno odločamo kako bomo delovali, ne moremo pa določati kakšen rezultat da katera aktivnost ali ga dobiti mimo volje Boga. On določa rezultat in in ga da. Zato, da se nekaj zgodi sta dva faktorja, tj. naše specifično delovanje in od Boga dan rezultat. Če delaš dobro dobiš dober rezultat, če delaš slabo dobiš slab rezultat. Za to si kriv/odgovoren ti, Bog le da rezultat. 

 

Po moje, gre pri vprašanju -krivca-, bolj za vprašanje ,lastnega dojemanja, svojega obstoja......ljudje, ki smo hvaležni, za vsak sončni vzhod, ki ga dočakamo, nismo mnenja,da za vsakim slabim dogodkom, stoji nekdo, ki je za to odgovoren.....potem, bi morali tudi, za vsak dober dogodek, poiskati povzročitelja........krivca, za vsako jutro, ko mi je bilo usojeno, ponovno odpreti oči, ter se zavedati, samega sebe.......

 

Ja, mi po svoji določeni odločitvi/delovanju smo kot rezultat sedaj v tem materialnem svetu. In potem glede na naše delovanje v tem materialnem svetu, toliko sončnih vzhodov in zahodov doživimo v enem življenju. V naslednjem naprej. To, da sonce vzhaja in zahaja ni pod našim vplivom, je volja Boga, ampak to da smo v tem materialnem svetu in koliko dolgo je naše življenje v tem telesu, pa je odvisno od naših aktivnosti.

 

Osebno mislim, da za to, ni kriv Krišna, niti Kristus,niti Buda, niti kdorkoli od opevanih, vemo, kako so nastajale vere.....to vemo, ker so nam povedali, nas učili, ker smo prebirali........

Tisto, kar pa vemo najbolj, čemur pa najbolj verjamemo, kar je pa najbolj resnično......pa je tisto, kar je prišlo, iz naše notranjosti.....v trenutkih bolečine, trpljenja, žalosti, sreče, veselja, radosti....

Skupek vsega tega, ....to smo mi....vsak zase,.....vsak drugače,......pa vendar, si vsi delimo podobne občutke, vedenja, videnja,.....in zmeraj trdimo, kako je naša resnica, najbolj resnična, in naša žalost, najbolj žalostna.......

 

Bog je "kriv" kolikor je on "kriv" in mi smo "krivi" toliko kolikor smo mi "krivi". Bog ima svojo odgovornost in mi imamo svojo odgovornost. Kar prihaja iz "naše notranjosti v trenutkih bolečine itd." ni najbolj resnično, to so le določena materialna doživljanja.

 

V resnici, tudi je......naša......najbolj nam lastna.....najbolj naša......najresničnejša.....za nas.......

 

Gledano univerzalno, je pa najbolj pravilna, prav vsaka, ki je le prišla iz notranjosti, se pravi- da nihče nima prav, in nihče se ne moti.....vsi smo na isti poti, eni malo zadaj, drugi daleč spredaj, nekaj jih je levo, pa desno, pa tudi zgoraj, spodaj........in vsi vplivamo drug na drugega, nekateri malo bolj, drugi zopet manj.......na ta način, pomagamo drug drugemu, pri oblikovanju dojemanja, lastnega obstoja......

 

Univerzalna resnica ne pomen, da je najbolj pravilna prav vsaka, ki je le prišla iz notranjosti in da nihče nima prav in da se nihče ne moti...ker smo na poti in ker vplivamo drug na drugega... in da je ta lahko oblikovana na podlagi tega. Daleč od tega. Univerzalna resnica večno obstaja in je samostoječa in samorazodeta, noben izmed nas je ne more spremenit ali jo oblikovat ali spoznat brez da bi jo sprejel. Zato ni res, da se glede univerzalne resnice nihče ne moti in da nihče nima prav ali da je prav vsaka, ki prihaja iz notranjosti. Če je ne sprejme kakršna je, se glede nje moti in nima prav. Npr. vidimo kako ljudje, pod vplivom neznanja, krivimo druge za svoje trpljenje. To da si mislimo, da so lahko drugi krivi za naše trpljenje ni poznavanje univerzalne resnice in se glede tega motimo. Tudi če mislimo, da je Bog kriv za naše trpljenje in ne mi sami, se motimo. 

  

No, tako nekako,-(zelo enostavno), vidim stvari jaz- ki mu ni bila dana želja, po odkrivanju resnic onkraj.......verjamem pa, da bom, kljub temu, da nimam pretirane želje po popolnem razsvetljenju, tudi to, dosegel- nekoč

 

Ni da so ti želje dane. Ti si tisti, ki ima sposobnost svobodnega željenja, tko da tvoje želje so tvoja odgovornost, tvoja izbira, niso ti dane od nikogar drugega. Popolno razsvetljenje lahko dosežeš, če boš sprejel univerzalno/objektivno resnico kakršna je. Tega ne moreš doseči kar "avtomatsko", "nekoč" in "brez pretirane želje". Ti si moraš želet te stvari vedet in tudi sprejet proces s katerim boš lahko to spoznal, drgač ne gre.  



#110 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 18. februar 2019, 20:18


 

Npr. vidimo kako ljudje, pod vplivom neznanja, krivimo druge za svoje trpljenje. To da si mislimo, da so lahko drugi krivi za naše trpljenje ni poznavanje univerzalne resnice in se glede tega motimo. Tudi če mislimo, da je Bog kriv za naše trpljenje in ne mi sami, se motimo. 

  

 

Ni da so ti želje dane. Ti si tisti, ki ima sposobnost svobodnega željenja, tko da tvoje želje so tvoja odgovornost, tvoja izbira, niso ti dane od nikogar drugega. Popolno razsvetljenje lahko dosežeš, če boš sprejel univerzalno/objektivno resnico kakršna je. Tega ne moreš doseči kar "avtomatsko", "nekoč" in "brez pretirane želje". Ti si moraš želet te stvari vedet in tudi sprejet proces s katerim boš lahko to spoznal, drgač ne gre.  

 

Men je tole poboldano čist skregano z logičnim razmišljanjem in dogajanjem.

 

Torej Mgd praviš;

Vsak je svobodni krojač svojih želja in odgovornosti in istočasno zato je vsak sam kriv za vse kar se mu dogaja  ...  drugega krivca ni kot si ti sam .

 

O.K zdaj;

Ne bi zdej tu o izvornem grehu. Pustimo zdaj to.

Po raznih razlagah je tudi tu vidik različen. Kot rečeno obstaja tudi razlaga, da ravno tako kot obstaja božje kraljestvo obstaja tudi reptilno ... in da so manj razviti oz. drugače razvite planetrane rase prišle v nič hudega sluteče božje sfere - pokrast to božansko iskro, ki je same nimajo ... In takrat se je zgodil agresivni napad teh ras in s tem padec, saj je s tem napadom prišlo do porušenja stanja in prostora, kjer je vladalo ravnovesje ... in zaradi zaščite ( iskanja primernega skrivališča ) - te božanske iskre, se je zgodil tudi padec v nižje dimenzije ...

Po takšni teoriji "zdajšnji človek" niti ne bi bil sam kriv za vse to ...

Reptilne napadalne, agresivne rase pa si prizadevajo s svojimi programi, da ne zmoremo tako zlahka vzpostavit ta stik, ki smo ga imeli nazaj ...

Sliši se kot pravljica  ... ampak zakaj ne ? Če je možna ena, ki jo drklamo  ... je lahko tudi druga, ki se mi zdi v bistvu glede na opazovanje kako se zlo po svetu širi in dogaja - celo bolj verjetna   ...

In ;

Na Zemlji je torej v tem trenutku nekje 7 miliard prebivalcev, 7 miliard duš ... in prav toliko je 7 miliard lastnih izbir, če bi imel vsak samo po eno željo je to 7 miliard želja in odgovornosti zanje .

In medsebojno se srečujemo, sobivamo, stopamo v prepletene odnose s tolikšno različnimi željami vred ... trkamo eden ob drugega,  imamo nujni del poti in nalog skupnih - zato se ne moreš ognit in neprepletat po lastni izbiri.

Napr. greš na skupni roditeljski sestanek s še ostalimi starši, ali po otroka v vrtec do določene ure kot drugi starši, pa v trgovine po nakupih kot tisoče drugih ljudi, k zdravniku v ambulante in čakalnice, avtomehankarju, frizerju, na letalo itd ...

Čeprav so potrebe in cilji na videzno isti ... je vsak od teh na določenem mestu in v določenem času tudi sam svoj osebek.

 

Ne pozabit, skušamo ugotoviti koliko je lahko človek za neko dogajanje zares vedno samokriv !?

 

  Koliko si kriv (da se vrnem na drama primere, ki se dogajajo), če se napr. Pečo vsak dan po lastni želji ( ne po tvoji ali moji ) opija, pijan vozi, zavije na pločnik, po katerem hodi otrok iz šole (ti in jaz sva napr. abstinenta imava čist drugačen stil življenja, razmišljanja, želje ) ... najbržda si ne želiva, da tega otroka povozi nek pijani Pečo ...???

... Dejstvo je, da otroci varno lahko hodijo po pločniku iz šole - dokler ta ritem ne zmoti nekdo, ki se po lastni želji ne drži predpisov .

Povzroči nesrečo v kateri napr. otrok postane invalid, mati zato napr. preneha hodit v službo, da lahko skrbi za invalidnega otroka ... posledično bi tu lahko zdaj naštevali ohahaj dogodkov, ki so se razvili zaradi takšnega Pečota ...

- Koliko takšnega dogajanja na dan se ne dogaja po lastni želji, se ne zgodi po lastnih načrtih, po lastnem načinu živlljenja ?icon1_rolleyes1.gif

 

Zato mi gredo fino na žnj. razlage, da si za vse kar se ti zgodi - sam kriv ...

Mesto, čas in namen tvojega dogodka al nekšna imaginarna karma ni tu problem  - problem je tu drugi osebek, ki ima na delni skupni poti čisto ene druge želje, potrebe pa navade ... in zato se slučajno tebi ali meni lahko zgodi dogodek v njegovem izboru .

Ne po tvojem izboru - ker tega nisi mogel predvideti, niti si ga nisi želel !

 

Polna usta in blagajn nekakšnih imaginarnih karm - nihče pa se ne posveča zdravljenju patoloških pojavov v družbi, odstranjevanju malomarnosti, nezrelih politik časa in prostora, odstranjevanju neodgovornih dejanj kriminala, goljufij, zla... itd...

Če tu potem poslušamo, da smo si sami krivi zaradi nekakšne karme, kadar smo nabasali na pač kar smo  - potem ne bo nikoli boljše !

Karma je ravno perfekten izgovor, da se ljudje ne rabijo preveč intenzivno ukvarjat s tem kar se naokoli nas godi z voljo ljudi, ki niso naravnani na mir, ravnovesje, iskrenost, poštenost, skupno odgovornost, k osebni rasti  ... itd ...

Torej, ne moreš bit kriv za nek dogodek vedno sam  - če se z isto svobodno voljo odloča glede ravnanja vsak sam - s svojo svobodno voljo, ki je čisto drugačna od tvoje ... in zaradi časar se zgodi neodvisno od tebe kar pač se !

To, da si na tistem mestu in prostoru doživel - kar si  - se je lahkoda hipno zaradi sebe odločil ravno drug osebek sam !

(Zase torej lahko odločaš sam - ne moreš pa vplivat na odločitve drugega, zato se tudi nam dogaja mnogokaj- kar ni po našem izboru in lastni volji ter željah  !)

 

Za drugačne vrste razlag pa prosim dokaze ...

Nič drugega me glede na izkušnje v lajfu ne prepriča .


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#111 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 19. februar 2019, 00:41

Da ni mogoče preveriti, je bilo mišljeno, recimo, brezdomcu daš 5 € , to dejanje, bo spremenilo tvojo pot v prihodnosti.......in ti, NE moreš preveriti, kakšna bi bila tvoja pot, če mu ne bi dal  denarja, prav tako, ne moreš vedeti, katera dejanja v preteklosti, so razlog, za posledice, v sedanjosti.......

 

Na koncu pa praviš....da želje, niso nekaj, kar bi nam bilo dano, da imamo sami , sposobnost svobodnega željenja........

 

No, to je pa zdaj.....moja svobodna želja je....točno to.... kar sem opisal, kot aspekt navadnega človeka.......da mi ni bila dana želja, po odkrivanju onkraj......pomeni samo to, da ne čutim želje po tem

 

Če pa ti to dojemaš, kakor da si to moraš želeti, da moraš odkrivati svet onkraj, za vsako ceno, čim dalje, hitreje, globlje.....pa kar naprej.....

 

Svoj aspekt, zagovarjam, in pri tem, ne zanikam tvojega, medtem ko pa ti, zanikaš moje videnje, ga označuješ za napačnega, ter mi ob tem ,razlagaš svoj pogled, kot edini pravilen......

 

Izgledava, kot učenec, in učitelj, le......da so vloge ,rahlo zamenjane........( po navadi, je učitelj tisti, ki ima širši pogled, dopušča odstopanja,- saj se zaveda, da bo čas, najbolje opravil njegovo delo) 


Damijan D


#112 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. februar 2019, 20:40

Men je tole poboldano čist skregano z logičnim razmišljanjem in dogajanjem.

 

Torej Mgd praviš;

Vsak je svobodni krojač svojih želja in odgovornosti in istočasno zato je vsak sam kriv za vse kar se mu dogaja  ...  drugega krivca ni kot si ti sam .

 

O.K zdaj;

Ne bi zdej tu o izvornem grehu. Pustimo zdaj to.

Po raznih razlagah je tudi tu vidik različen. Kot rečeno obstaja tudi razlaga, da ravno tako kot obstaja božje kraljestvo obstaja tudi reptilno ... in da so manj razviti oz. drugače razvite planetrane rase prišle v nič hudega sluteče božje sfere - pokrast to božansko iskro, ki je same nimajo ... In takrat se je zgodil agresivni napad teh ras in s tem padec, saj je s tem napadom prišlo do porušenja stanja in prostora, kjer je vladalo ravnovesje ... in zaradi zaščite ( iskanja primernega skrivališča ) - te božanske iskre, se je zgodil tudi padec v nižje dimenzije ...

Po takšni teoriji "zdajšnji človek" niti ne bi bil sam kriv za vse to ...

Reptilne napadalne, agresivne rase pa si prizadevajo s svojimi programi, da ne zmoremo tako zlahka vzpostavit ta stik, ki smo ga imeli nazaj ...

Sliši se kot pravljica  ... ampak zakaj ne ? Če je možna ena, ki jo drklamo  ... je lahko tudi druga, ki se mi zdi v bistvu glede na opazovanje kako se zlo po svetu širi in dogaja - celo bolj verjetna   ...

In ;

Na Zemlji je torej v tem trenutku nekje 7 miliard prebivalcev, 7 miliard duš ... in prav toliko je 7 miliard lastnih izbir, če bi imel vsak samo po eno željo je to 7 miliard želja in odgovornosti zanje .

In medsebojno se srečujemo, sobivamo, stopamo v prepletene odnose s tolikšno različnimi željami vred ... trkamo eden ob drugega,  imamo nujni del poti in nalog skupnih - zato se ne moreš ognit in neprepletat po lastni izbiri.

Napr. greš na skupni roditeljski sestanek s še ostalimi starši, ali po otroka v vrtec do določene ure kot drugi starši, pa v trgovine po nakupih kot tisoče drugih ljudi, k zdravniku v ambulante in čakalnice, avtomehankarju, frizerju, na letalo itd ...

Čeprav so potrebe in cilji na videzno isti ... je vsak od teh na določenem mestu in v določenem času tudi sam svoj osebek.

 

Ne pozabit, skušamo ugotoviti koliko je lahko človek za neko dogajanje zares vedno samokriv !?

 

  Koliko si kriv (da se vrnem na drama primere, ki se dogajajo), če se napr. Pečo vsak dan po lastni želji ( ne po tvoji ali moji ) opija, pijan vozi, zavije na pločnik, po katerem hodi otrok iz šole (ti in jaz sva napr. abstinenta imava čist drugačen stil življenja, razmišljanja, želje ) ... najbržda si ne želiva, da tega otroka povozi nek pijani Pečo ...???

... Dejstvo je, da otroci varno lahko hodijo po pločniku iz šole - dokler ta ritem ne zmoti nekdo, ki se po lastni želji ne drži predpisov .

Povzroči nesrečo v kateri napr. otrok postane invalid, mati zato napr. preneha hodit v službo, da lahko skrbi za invalidnega otroka ... posledično bi tu lahko zdaj naštevali ohahaj dogodkov, ki so se razvili zaradi takšnega Pečota ...

- Koliko takšnega dogajanja na dan se ne dogaja po lastni želji, se ne zgodi po lastnih načrtih, po lastnem načinu živlljenja ?icon1_rolleyes1.gif

 

Zato mi gredo fino na žnj. razlage, da si za vse kar se ti zgodi - sam kriv ...

Mesto, čas in namen tvojega dogodka al nekšna imaginarna karma ni tu problem  - problem je tu drugi osebek, ki ima na delni skupni poti čisto ene druge želje, potrebe pa navade ... in zato se slučajno tebi ali meni lahko zgodi dogodek v njegovem izboru .

Ne po tvojem izboru - ker tega nisi mogel predvideti, niti si ga nisi želel !

 

Polna usta in blagajn nekakšnih imaginarnih karm - nihče pa se ne posveča zdravljenju patoloških pojavov v družbi, odstranjevanju malomarnosti, nezrelih politik časa in prostora, odstranjevanju neodgovornih dejanj kriminala, goljufij, zla... itd...

Če tu potem poslušamo, da smo si sami krivi zaradi nekakšne karme, kadar smo nabasali na pač kar smo  - potem ne bo nikoli boljše !

Karma je ravno perfekten izgovor, da se ljudje ne rabijo preveč intenzivno ukvarjat s tem kar se naokoli nas godi z voljo ljudi, ki niso naravnani na mir, ravnovesje, iskrenost, poštenost, skupno odgovornost, k osebni rasti  ... itd ...

Torej, ne moreš bit kriv za nek dogodek vedno sam  - če se z isto svobodno voljo odloča glede ravnanja vsak sam - s svojo svobodno voljo, ki je čisto drugačna od tvoje ... in zaradi časar se zgodi neodvisno od tebe kar pač se !

To, da si na tistem mestu in prostoru doživel - kar si  - se je lahkoda hipno zaradi sebe odločil ravno drug osebek sam !

(Zase torej lahko odločaš sam - ne moreš pa vplivat na odločitve drugega, zato se tudi nam dogaja mnogokaj- kar ni po našem izboru in lastni volji ter željah  !)

 

Za drugačne vrste razlag pa prosim dokaze ...

Nič drugega me glede na izkušnje v lajfu ne prepriča .

 

Stoprocentno smo za sto procentov svojega trpljenja stoprocentno mi sami krivi, ker žanjemo le to kar smo sejal (sejemo), drugi so pri tem lahko le inštrumenti/poštarji in kot taki dobrobitni za našo popravo. Dokler tega ne vidiš, ne moreš začet prav delovat, ne moreš rešit ničesar. 



#113 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. februar 2019, 20:48

Da ni mogoče preveriti, je bilo mišljeno, recimo, brezdomcu daš 5 € , to dejanje, bo spremenilo tvojo pot v prihodnosti.......in ti, NE moreš preveriti, kakšna bi bila tvoja pot, če mu ne bi dal  denarja, prav tako, ne moreš vedeti, katera dejanja v preteklosti, so razlog, za posledice, v sedanjosti.......

 

Lahko preveriš. Jaz bi tudi lahko npr. rekel, da NI tistih galaksij tam, predno ne bi pogledal skozi Hubblov teleskop, sam to ne bi spremenil dejstva da so. Takoj ko bi pogledal, bi jih lahko videl in spremenil svoje mnjenje da jih NI. Obstaja proces za preverit tiste stvari.

 

Na koncu pa praviš....da želje, niso nekaj, kar bi nam bilo dano, da imamo sami , sposobnost svobodnega željenja........

 

No, to je pa zdaj.....moja svobodna želja je....točno to.... kar sem opisal, kot aspekt navadnega človeka.......da mi ni bila dana želja, po odkrivanju onkraj......pomeni samo to, da ne čutim želje po tem

 

Če pa ti to dojemaš, kakor da si to moraš želeti, da moraš odkrivati svet onkraj, za vsako ceno, čim dalje, hitreje, globlje.....pa kar naprej.....

 

Sam si napisal, da si se spraševal glede tega od kje si, kdo si, kaj je namen, kam greš... to pomeni, da si želiš vedeti te odgovore, ki jih očitno brez videnja onkraj še nimaš, te pa zanima, kar pomeni da si želiš.

 

Svoj aspekt, zagovarjam, in pri tem, ne zanikam tvojega, medtem ko pa ti, zanikaš moje videnje, ga označuješ za napačnega, ter mi ob tem ,razlagaš svoj pogled, kot edini pravilen......

 

Izgledava, kot učenec, in učitelj, le......da so vloge ,rahlo zamenjane........( po navadi, je učitelj tisti, ki ima širši pogled, dopušča odstopanja,- saj se zaveda, da bo čas, najbolje opravil njegovo delo) 

 

Si zanikal mojega, in to z velikim NE (da ti NE moreš preveriti) smile.png Glede na to da sem jaz napisal da se "da" preveriti, z malimi črkami, imam zgleda širši pogled smile.png Ja, čas razodeva, od nas pa je odvisno koliko smo pripravljeni pogledat in si ne zatiskat oči, toliko potem lahko vidimo. 



#114 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 19. februar 2019, 20:55

Konkretni odgovor Mgd ,... ne ovinke vozit !

 

- Kako sem jaz odgovorna za dejanja pijanega Pečota, ki ga niti ne poznam in povozi otroka na sicer varnem pločniku namenjenemu pešcem?

 

Itd. od primerov v življenju  ...

 

Namesto, da se filozofira o karmi in o sili privlaka dogodkov ... in se dogodek zaradi tega nemo, samoumevno sprejema,  je potrebno napr. prepovedat alkohol, ali drugače vzgajati družbo, ki v alkoholu ne bi imela več vrednot  in ventilov  ...

Se ti ne zdi, da je pojem - odgovornost širšega obsega, ki združuje širšo množico sobivajočih, širše vključevanje vseh vpletenih po spremembah ?! ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#115 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. februar 2019, 21:00

Konkretni odgovor Mgd ,... ne ovinke vozit !

 

- Kako sem jaz odgovorna za dejanja pijanega Pečota, ki ga niti ne poznam in povozi otroka na sicer varnem pločniku namenjenemu pešcem?

 

Ti nisi odgovorna za dejanja pijanega Pečota. Ti si odgovorna za svoja dejanja. Tisti otrok je tudi odgovoren za svoja dejanja (v kar spadajo tudi prejšnja življenja). 

 

Princip je, da kakršno trpljenje si nekoč povzročil nekomu, tako boš dobil nazaj, preko nekoga (ni nujno da je ista oseba) in nekoč (obstaja posebna kalkulacija kdaj je najbolj primerno), zato da spoznaš, da tvoje dejanje ni bilo pravilno. 

 

Itd od primerov v življenju  ...

 

Namesto, da se filozofira o  karmi in o sili privlaka dogodkov ... in se dogodek nemo sprejema je potrebno napr. prepovedat alkohol ...

Se ti ne zdi, da je pojem odgovornost širšega obsega, ki združuje širšo množico sobivajočih  ?

 

Ne gre se za filozofiranje, ampak za vpogled v resnico, v zakon karme, ki ti pomaga dogodke pravilno videti in jih pravilno reševati. Z umazano krpo ne moreš očistit mize, le še bolj jo boš umazal. Prepoved alkohola ne da nobene rešitve. Rezultati naših dejanj ne prihajajo le preko drugih poštarjev, ampak tudi preko našega telesa in uma in polbogov (naravne katastrofe). Problem mojega trpljenja ni v tem kaj drugi počnejo, ampak kaj jaz. Zato rešitev ni v spreminjanju drugih (prepovedi). In ko ti začneš prav delovat, si zaščiten in si tudi efektivna (ne prisiljena) inspiracija da se drugi popravijo.



#116 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. februar 2019, 21:04

Najprej se moraš odprto soočit s svojim zlom in ga popravit in to te avtomatsko zaščiti pred zlom drugih in jih tudi inspirira da se z njim soočijo in ga popravijo. 



#117 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. februar 2019, 21:16

Določene bolezni nastanejo, če krivimo druge za svoje trpljenje in smo jezni na njih in zlobni do njih (v imenu lažne "upravičenosti", "pravičnosti"). Dokler tega ne odpraviš, z uvidom in sprejetjem, da si za svoje trpljenje kriv sam in da so drugi lahko največ le inštrumenti/poštarji preko katerih je prišel rezultat, teh bolezni ne moreš odpravit, z nobenimi zdravili, terapijami, procesi... Ko rešiš sebe, greš šele lahko pravilno reševat druge. Če npr. sam ne znaš plavat in skočiš v vodo reševat utapljajočega boš še ti utonil. Če sam znaš plavat, ampak ne poznaš pa pravilne tehnike reševanja utapljanca tudi lahko sam utoneš. Je posebna tehnika kako ga lahko rešiš, da se izogneš da on tebe potegne dol. Drgač gresta oba dol. 



#118 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 19. februar 2019, 21:36

Ti nisi odgovorna za dejanja pijanega Pečota. Ti si odgovorna za svoja dejanja. Tisti otrok je tudi odgovoren za svoja dejanja (v kar spadajo tudi prejšnja življenja).

 

Princip je, da kakršno trpljenje si nekoč povzročil nekomu, tako boš dobil nazaj, preko nekoga (ni nujno da je ista oseba) in nekoč (obstaja posebna kalkulacija kdaj je najbolj primerno), zato da spoznaš, da tvoje dejanje ni bilo pravilno. 

 

Ne gre se za filozofiranje, ampak za vpogled v resnico, v zakon karme, ki ti pomaga dogodke pravilno videti in jih pravilno reševati. Z umazano krpo ne moreš očistit mize, le še bolj jo boš umazal. Prepoved alkohola ne da nobene rešitve. Rezultati naših dejanj ne prihajajo le preko drugih poštarjev, ampak tudi preko našega telesa in uma in polbogov (naravne katastrofe). Problem mojega trpljenja ni v tem kaj drugi počnejo, ampak kaj jaz. Zato rešitev ni v spreminjanju drugih (prepovedi). In ko ti začneš prav delovat, si zaščiten in si tudi efektivna (ne prisiljena) inspiracija da se drugi popravijo.

 

1. Kaj če bi pijani Pečo povozil tvojega otroka ?

( brigal bi mene drugače pijani Pečo ane ... če ne gre za lastno izkušnjo se z lahkoto filozofira, takrat te ne zanimajo celotni pojavi v družbi wink.png  )

 

Otroka za katerega ti vsak dan daš vse prste v ogenj. Ga vzgajaš, učiš kako mora pravilno hodit po pločniku ?

Tvoj otrok to definitivno obvlada, upošteva vse kar so ga naučili o varni peš hoji .

 

Pijani Pečo povozi tvojega otroka do smrti ali pa napr. postane nepokreten invalid .

 

Bi še trdil o tem kako je zlo, ki ga doživljaš odvisno od tebe samega ali pa, da se je zgodilo tvojemu otroku vse to zaradi nekakšne karme in je tvoj otrok sam kriv za to ?

 

a) Pijani Pečo zate nima nobene samostojne njemu lastne vzgibne želje in odgovornosti ?

(Kako, če pa je po tvojem vsak za svoja dejanja odgovoren sam - mar ni to Pečotova lastna karma?) cool.png

 

b)Ne poznaš ljudi, ki pijejo in gredo neodgovorno v avto zato, ker nimajo zaradi lahkoživosti ali labilnosti nobenega uvida, fokusa - kaj se lahko zgodi, če vozijo vinjeni ?

 

c) Kaj meniš jih v to stanje peha nekakšna nedokazana karma ali samo nedodelani, nezreli, egositični vzgibi in pa morda karkoli od lastnih travm ?

 

d) Se ti res dogodek zdi povezan s karmo tvojega otroka, ki bi ga takšen osebek povozil ?

 

Navodila ;

Empatično začuti dogodek in šele nato mi odgovori ?

 

2.

Dokaži mi -  da ne gre za filozofiranje okrog karme !


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#119 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 19. februar 2019, 22:03

1. Kaj če bi pijani Pečo povozil tvojega otroka ?

 

Otroka za katerega ti vsak dan daš vse prste v ogenj. Ga vzgajaš, učiš kako mora pravilno hodit po pločniku ?

Tvoj otrok to definitivno obvlada, upošteva vse kar so ga naučili o varni peš hoji .

 

Pijani Pečo povozi tvojega otroka do smrti ali pa napr. postane nepokreten invalid .

 

Bi še trdil o tem kako je zlo, ki ga doživljaš odvisno od tebe samega ali pa, da se je zgodilo tvojemu otroku vse to zaradi nekakšne karme in je tvoj otrok sam kriv za to ?

 

Ja, tako jaz kot vsi drugi, vsak žanje le rezultate svojih dejanj.

 

a) Pijani Pečo zate nima nobene samostojne njemu lastne vzgibne želje in odgovornosti ?

(Kako, če pa je po tvojem vsak za svoja dejanja odgovoren sam - mar ni to Pečotova lastna karma cool.png )

Ne poznaš ljudi, ki pijejo in gredo neodgovorno v avto zato, ker nimajo zaradi lahkoživosti ali labilnosti nobenega uvida, fokusa - kaj se lahko zgodi, če vozijo vinjeni ?

 

Seveda ima in on bo požel rezultate svojih dejanj. 

 

c) Kaj meniš jih v to stanje peha nekakšna nedokazana karma ali samo nedodelani nezreli egositični vzgibi in pa morda karkoli od lastnih travm ?

 

Njegove želje... in hkrati je lahko s tem tudi uporabljen kot inštrument/poštar. Oboje se lahko hkrati dogaja. 

 

.

d) Se ti res dogodek zdi povezan s karmo tvojega otroka, ki bi ga takšen osebek povozil ?

 

Stoprocentno. Oba imata svojo odgovornost.

 

Navodila ;

Empatično začuti dogodek in šele nato mi odgovori ?

 

2.

Dokaži mi -  da ne gre za filozofiranje okrog karme !

 

S prostim očesom in logiko ne boš mogla videt, kar pa ne pomen, da ne obstaja (in natančno deluje), ker oko in logika sta itak omejena in začasna, torej ne moreta služit kot dokaz niti za  niti za proti. Če res hočeš videt, obstaja proces s katerim lahko. 



#120 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 19. februar 2019, 22:20

Mgd ... tole je zame en navaden bull shit ...

 

Sorry, končujem tole neempatično brezvezarijo okrog nakladanja s karmo ... 

 

Dajte se v religijskih skupnosti raje posvetit akciji in spremembam v družbi  ... in nehajte razmišljat samo o svojem lastnem kronanem razsvetljenju  ...

Pa to ne pomeni, da ne delaš najprej na sebi  ... ampak samo na sebi ni dovolj !!!

Medtem, ko se filozofira  - ogromni del družbe otopelo propada ... zlo se ekspanzično širi ... ker se prav zaradi tega lahko ... ker se en del Zemljinih prebivalcev kopa v izobilju in vseenosti, drugi del v velikem pomanjkanju in tretji del v čakajoči apatiji ... dobršen del pa v religiozno podučenem imaginarno namišljenemu egu ....

Vse to pa paše elitnim izkoriščevalcem, kriminalcem itn ...

 

Bolš da grem  ...sleepy.gif

 

Lahko noč in moli, da ne doživiš streznitev v praksi .... ....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#121 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 19. februar 2019, 23:14

Poskusim še enkrat, da bo zares jasno.

 

Brezdomcu,ne dam 5€ , naslednji dan, me natakarica polije s kavo.

 

Ti trdiš, da lahko preveriš ,ali je nesreča s kavo povezana z brezdomcem, in, če je, da lahko preveriš,kako bi se moje pitje kave , končalo, če bi brezdomcu dal 5 € ???

 

Zdaj, če ti to res lahko preveriš......potem,se ti opravičujem........in sem še bolj zmeden, ker razumem še manj......in, meni, je žal, tvojega časa, ki ga trošiš, za mojo nevednost......

 

 

 

 

Mene, to zanima, kot sproščena debata, samo to......to pa vsekakor, ni enako-želeti si nečesa.......se malo bojim, da si na poti razsvetlenja, nekatere stvari, postavil pod skupni imenovalec.......

 

Zanimivo, da izhajaš iz predpostavke, da za svoje trpljenje, krivimo druge........če pa malo pregledaš poste, boš ugotovil, da si ti edini, ki to omenjaš.......če bi prebiral, moje poste, bi ugotovil, da je moje življenje čisto ok.....za nobeno stvar, ne krivim nikogar, tako kot je, je najbolj prav.....

 

Na koncu, zgleda, da ti še najbolj trpiš, ........morda zato, ker ne moreš nikomur razložit svojega aspekta ?

Če pa si tako daleč, pred vsemi nami, a je potem sploh pomembno, kaj mi mislimo, vidimo, vemo?????

 

 

Ljudi, moraš jemat, takšne, kot so......ne jih definirat, do,potankosti, razčlenjevat, razlagat njihov life, skozi tvoje oči, je največja napaka, ki jo lahko storiš......skozi svoje oči, si razumljiv, le sebi.......

 

In, zato, ne moreš vedeti, kaj si jaz sam želim.........lahko samo ugibaš........razen, če bi lahko preveril.....

 

P.S. A si vedel,kaj bom napisal?


Damijan D


#122 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 19. februar 2019, 23:29

Teorij je velik.

 

Če drži teorija dušnih dogovorov, pol grejo pod kapo boleče situacije, ampak to pomen, da je zemlja učilnica, ne pa mučilnica al pa maja, kt ji prav mgd. 

Če je karma uč za uč, pol ni svobodne volje, ker če bi bla, bi lahko človk osvoju lekcijo in bi bla zemlja spet učilnica, ne pa mučilnica al pa maja, kt ji prav mgd.

 

Ampak spet samo, če duša sploh je in če bog sploh je. Ker....mrbit ga ni.


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#123 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. februar 2019, 23:46

Trije primeri pri katerih ni nujno, da se gre za karmo.
 
-Dušica se iz ovakvog ili onakvog razloga spusti iz "raja" v materijo ala Zemlja (involucija). Ta duša ima nula negativne karme iz preteklih lifeov. In če ta dušica doživlja "negativnost" kako je to lahko zaradi bad karme. Če se v povprečju rabi vsaj nekaj življenj da bad karma iz preteklosti postane aktivna...tongue.png
 
-Oseba A vozi avto po AC po ravnem in nenadoma ga začne zanašati v desno, avto brezhiben. V takih primerih se gre zelo pogosto za kakšne demončke, ČM in stvari povezane s tem. Lahko pa samo nagazi na kakšno negativnost, implantante, ipd. stvari. In ker je on lahko v kakšnem depresivnem, slabem ali zmatranem stanju imajo te stvari večji efekt na njega... In če vzamemo v računico da oseba A nima nič karmičnega dolga do demončkov ali oseb, ki čarkajo. Če v planu duše ta dogodek ni planiran, tudi ne moremo govoriti o neki bad karmi. V takih primerih lahko angelčki al pa višja sila posreduje in prepreči nesrečo. Če bi bilo pač zaradi karme, posredovanje ne bi bilo mogoče...tongue.png
 
-Mama hudo bolana, doktorji ne vejo kaj ji je, ppostavijo diagnozo kao pljučnica s kombinacijo revmatoidnega artritisa. Mama ima indigo otroka. Otroku se mama smili in podzavestno ali zavestno prevzame del ali celo bolezen na sebe. Mami se stanje izboljša, otroku poslabša. A je to pri otroku vpliv bad karme...tongue.png
 
 
 

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#124 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. februar 2019, 09:38

Poskusim še enkrat, da bo zares jasno.

 

Brezdomcu,ne dam 5€ , naslednji dan, me natakarica polije s kavo.

 

Ti trdiš, da lahko preveriš ,ali je nesreča s kavo povezana z brezdomcem, in, če je, da lahko preveriš,kako bi se moje pitje kave , končalo, če bi brezdomcu dal 5 € ???

 

Zdaj, če ti to res lahko preveriš......potem,se ti opravičujem........in sem še bolj zmeden, ker razumem še manj......in, meni, je žal, tvojega časa, ki ga trošiš, za mojo nevednost......

 

Ja, da se to preverit. Bog je vseveden. Noben ne more nič narest brez Njegove vednosti. In On je tisti, ki daje rezultate in On je tisti, ki je zastavu in upravlja z zakonom karme, za dobrobit vseh. Torej od Njega lahko izveš. 

 

Zanimivo, da izhajaš iz predpostavke, da za svoje trpljenje, krivimo druge........če pa malo pregledaš poste, boš ugotovil, da si ti edini, ki to omenjaš.......če bi prebiral, moje poste, bi ugotovil, da je moje življenje čisto ok.....za nobeno stvar, ne krivim nikogar, tako kot je, je najbolj prav.....

 

Kaj pa ko omenjaš elite? Lahko, da se niti ne zavedaš, da tudi ti kriviš druge, ne glede na tvoje poste tukaj. 

 

Na koncu, zgleda, da ti še najbolj trpiš, ........morda zato, ker ne moreš nikomur razložit svojega aspekta ?

Če pa si tako daleč, pred vsemi nami, a je potem sploh pomembno, kaj mi mislimo, vidimo, vemo?????

 

 

Ljudi, moraš jemat, takšne, kot so......ne jih definirat, do,potankosti, razčlenjevat, razlagat njihov life, skozi tvoje oči, je največja napaka, ki jo lahko storiš......skozi svoje oči, si razumljiv, le sebi.......

 

In, zato, ne moreš vedeti, kaj si jaz sam želim.........lahko samo ugibaš........razen, če bi lahko preveril.....

 

P.S. A si vedel,kaj bom napisal?

 

Ja, lahko preveriš pri vsevednemu in natančno izveš.

 

Ne, nisem vedel kaj boš napisal. 

 

Ne gre se men, da bi mogu vedt zdej vse detajle glede vsakogar, saj za to je že zakon karme tam, samo pravim, da se da to izvedt, preverit. V grobem vem, da vsak žanje tisto kar je sejal in da dokler kriviš druge za svoje trpljenje, ga nikol ne moreš odpravit. In da se da to vse videt, preverit.  



#125 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 20. februar 2019, 15:38

Sama sem nekako prepričana, da obstaja nekaj po .

In ok., da je duša tista, ki glede na materialnost sveta tu prav gotovo veliko ve ...

Menim pa, da nam tisto "najvišje" ni namenilo pozabljenje v ponovnem rojstvu za to, da bi se ukvarjali s prejšnjimi karmami in prejšnjimi življenji -  kajti dano nam je to življenje tu in zdaj. Na Zemlji. Z nekim smislom valjda.

Prav gotovo imamo svojo vlogo tu - svoje poslanstvo ...  

 

Menim še, da svobodna izbira pomeni, da se moramo prav tu z budnim očesom in načelnim razumom, širokim srcem lotevati vsega za kar smo vpoklicani na ta prostor.

Za to je pomembno, da se trudimo vsako zadevo, ki smo jo tudi še slabo naredili - preobraziti in za to nam je nekako dano okolje, sobivajoči odnosi in različne situacije v katerih lahko to razvijamo in preobražamo, spreminjamo na boljše ...odpuščamo sebi - drugim.

 

Dvigovanje zavesti v izkušnjah pomeni aktivno sodelovati v svojem okolju v vsem kar srečujemo, v vsem na kar lahko pustimo svoj najboljši pečat.

 

 Ugotavljam pa tudi glede na zlo, ki je naokoli, da se "nekaj ali nekdo" tudi trudi to naše "načelo po najboljši vesti" - uničit .

Jbg. Ne morem pripisat tegale božanski iskri .

Hočem verjeti, da je Bog vsemogočni, vsevedni, vsedobri, vseprisotni ... čeprav se mi velikokrat ob raznem dogajanju po svetu ta vizija tudi poruši.

Vem, da sem še zelo nevedna in brez večjega uvida,  ampak nekako ne gre skupaj tale karma, ki deluje kot Zob - za zob ...

  ... Zakaj ?

Zato, ker so nam dani drugačni načini za preobrazbo, če smo le dejavni s samimi seboj - kot z ostalimi s katerimi smo v stiku.

Samo izkoristimo jih največkrat ne !

Zakaj ne - sem namignila v enem od prejšnjih postov .

Uspavamo se sami zaradi komotnosti in izobilja, drugi zato, ker se borijo z eksistenco in preživetjem, tretji, ker so spet apatični in skomignejo z rameni češ - "Nč ne mormo - tako pač je -  in čakajo" ... in četrti, ker jih je neka teorija ali religija pahnila v ego individualistični princip delovanja ... pa mislijo, da ne rabijo stopat v interakcije na Zemlji, ker bodo v samoizolaciji od vsega dosegli najvišjo točko odrešitve  ...

In ker nismo v reakciji, nismo v odzivu popravljanja, spreminjanja, preobražanja, preseganja tega napačnega - se nam ves čas dogaja še več. Zato je zlo v ekspanziji .

Tako to jaz doživljam .

Očitno je, da na svetu vlada ta dualnost programov v katere smo porinjeni in prav tako si razlagam tudi vse negativnosti, ki nas v toku življenja lahko zajamejo.

 

Ker sem prav sem prišla z nekim namenom in čeprav se še ne spomenim, da bi to slišala od samega Boga - lahko naredim v vsem tem samo eno ; 

Ostane mi smo to, da se lahko vsakodnevno trudim bit najboljša kar sem lahko, da ne podlegam negativnim programom, da vsak dan preživljam v najboljšem kar lahko od sebe dam, da aktivno spreminjam vse za kar čutim, kar ni v višjih načelih .

 

Kaj je to najvišje oz. kaj ni ?

Neiskrenosti, laži, nespoštovanje življenja drugih bitij, kruta okoriščanja s prevlado moči in nasiljem, omalovaževanja ostalih sobivajočih, namerna zanemarjanja dolžnosti do skupnosti za dobrobit ljudi, nesolidarnost, povzročanje krivic in privilegijev, nepoštenosti na vseh področjih življenja, ki se kažejo v kriminalnih dejanjih, goljufijah, uničevanju življenj, nespoštovanju resnic ... z vsem razraščenim egom, napuhom, nečimernostjo, zavistjo ...

 

Zdaj ne vem še edino to, če se je možno v tem vedno borit po "Gandhijevsko" ?!icon27.gif

Vsekakor sama tega še nisem zmožna - še je jeze, nemira ...

Ker če operira svetu tudi drugi program Zla ... potem kot "borec proti zlu", kako naj se boriš ?

ne moreš vsega tega le mirno sprejemat. Katero "orožje" je pravo proti zlu ?

- Tisto, ki je prišlo iz kao našega božjega kraljestva in ga zlo popolnoma negira in ga ne zadene ?

- Samo ljubezen, odpuščanje, radost bivanja, samo hvaležnost nad vsem kar se nam dogaja ?

 

Pa res zato prenehajo vojne, poboji, uničenja, nesreče, cunamiji, potresi, poplave ???  ...

... Je ravno zato ta borba med dobrim in zlim večna, ker vlada ta "iluzija", ki deluje kot mravlja naspram nebotičnika  ?

 

 To vprašanje zahteva veliko znanja o tem kako je svet pravzaprav nastal, kako so razporejene vloge sil ... vrnit se na začetke začetkov ... Izgleda, da so ob vseh različnih razlagah, teorijah in religijah - trenutni odgovori za nas nedodelani.

Za to si lahko vsak dan le prizadevamo ... za širšo budnost ... za zavestnost ... za akcijo preobrazbe na najboljše kar zmoremo ...

 

Drugo kot izgleda ni v moji moči .icon1_rolleyes1.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0