Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vse možno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
297 komentarjev na to temo

#26 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. februar 2019, 14:16

A ti sploh prebereš vse kaj drugi napišejo...oziroma še boljše vprašanje ali tudi razumeš...???

 

Odgovor se skriva v dveh alinejah...ta del pri krišnovcih šepa...

 

Ja, očitno potem res še ne poznaš pristopa, ki ga jaz prakticiram. Obe alineji se dogajata avtomatsko, le kot stranski produkt, ni pa to glavni cilj. 

 

 

Recimo vipasana gre v smeri opazovanja. Ali se pri temu stvari tudi ozavestijo ali naredi še, je pa že druga zgodba. Ali po domače povedano vipasana je samo prvi korak, ki brez ostalih nima kaj veliko efekta. Ashtanga joga se večinoma ukvarja samo s telesnimi položaji in fizičnim zdravjem. Opazovanja, ozaveščanja se sploh ne dotika. Intenzivi razsvetljenja in sunjate se mogoče teh stvari samo površinsko dotaknejo...itd...In potem pričakovati, da bo človek postal Mojster, razsvetljen in ne vem kaj še vse...Welcome to svet iluzij...

 

Očitno je da osebno ne poznaš ničesar od naštetega. Vipassane očitno nisi delal kaj šele da bi videl efekt. Originalna Ashtanga joga (zato sem napisal v oklepaj - 8 delna joga, ne ashtanga joga kot nekateri danes dajejo ime "Power jogi" itd.) in vključuje yamo, niyamo (regulacije telesa in uma), asane (vaje raznih telesnih položajev, ampak ne za zdravje ali karkoli drugega, ampak da bi se lahko doseglo položaj v katerem bi človk lahko meditiral), pranayamo (dihalne vaje, da se podredi um), pratyahara (odteg grobih in subtilnih čutil ob objektov čutil), dharana (koncentracija), dhyana (meditacija), samadhi (realizacija, čisto videnje). Očitno da tudi rezultatov intenziva in sunyate ne poznaš. S temi tukaj omenjenimi praksami lahko dosežeš določene korake na poti do cele resnice, ne moreš pa spoznati Boga kot neomejene Osebe, končni cilj.  



#27 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 11. februar 2019, 16:38

Ne morem se strinjat, da so napake v Vedah, saj so dih Boga, ki je popoln. Niso ustvarjene/napisane od človeka. In če bi zapisovalec (ne avtor/pisec) imel lastne omejitve uma/zavesti potem to ne bi bile več Vede. Nekateri zapisi so taki ja, neavtentični, ampak ne pa vsi, obstajajo tudi popolni zapisi, kjer zapisovalec nima omejitev zavesti in prenese točno tako kot je, popolno.  

 

Pri prevodih je isti princip, imaš neavtentične in avtentične. Bog je vsemogočen in lahko sam prevede ali pa opolnomoči nekoga, da jih prevede v katerikoli jezik in bo vsebina natanko ista. 

 

iluzije

 

Take luzije so pač potrebne za uspešno sledenje določeni religiji..  mimogrede vsaka religija zahteva od sledilcev, da se prepustijo večim dogmatskim iluzijam in teh "resnic" več ne smejo preverjati in preiskovati..

Se strinjam da so vede mnogo več kot ostali spisi, ampak vseeno..   puščaj vsaki v trditvi, možnost da je lahko pa čisto drugače vse..

 

Podobno je iluzija, da je rešitev za vsak problem, predaja Krišni.  

Kar predstavlja duhovnost tipa, mistične predaje Višji Sili..  Tega se velikokrat oklepajo ljudje, ki bi radi ubežali pred kompleksnostjo te realnosti v kateri živimo in raznovrstnimi zahtevami, ki jih od nas terja ta realnost..   Ta ideja tudi zelo dobro služi ljudem, ki bežijo pred vsakdanjimi problemi, za ljudi, ki se jim ne da ukvarjati s samimi sabo, se poglabljati vase, delati na sebi, ki jim zemeljsko življenje ne uspeva glih in bežijo v duhovni vidik bivanja in se odmikajo od zemeljskega..   

So pa tukaj še ljudje nasprotnega tipa, ki pa uporabljajo duhovnost le za povečevanje osebnostno/duhovne moči, ki jih uporabljajo za vplivanje/spreminjanja realnosti, (magija) 

Sta pa magija in mistika dve strani istega kovanca..  Med magijo in mistiko je ena tanka linija, kjer si lahko v ravnovesju med obojim, od koder imaš sočasno na voljo kvalitete mistike in magije, in lahko uporabiš to kar je kdaj primerno..

 

Tako da osebam, ki so že tako premalo duhovno aktivni in so le bolj in bolj zamaknjeni mistiki..   Če taki osebi rečeš, da se bodo vsi njegovi problemi rešili, če se bo le predal Krišni..   to je podobno kot če bi taki osebi zabil zadnjo žebelj v krsto..    smile.png     Saj je vir problemov take osebe;  zamaknjenost,  pretirano predajanja višjim sferam (beg pred zemeljskim) in premalo aktivne duhovnosti v praksi tukaj v vsakodnevnem življenju..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#28 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. februar 2019, 19:14

iluzije

 

Take luzije so pač potrebne za uspešno sledenje določeni religiji..  mimogrede vsaka religija zahteva od sledilcev, da se prepustijo večim dogmatskim iluzijam in teh "resnic" več ne smejo preverjati in preiskovati..

Se strinjam da so vede mnogo več kot ostali spisi, ampak vseeno..   puščaj vsaki v trditvi, možnost da je lahko pa čisto drugače vse..

 

Od mene noben ne zahteva, da se prepustim večim dogmatskim iluzijam, ki jih ne bi smel več preverjat ali preiskovat. Mam čisto svobodo. Sej tud Vede nikjer ne pravjo, da jim slepo verjem, ampak povejo in dajo nasvet in navodila kako realizirat, spoznat, preverit kar govorijo. Do zdej vse kar sem sprobal, je držalo. Ali pa sem nekaj spoznal in šele kasneje enkrat o tem tudi prebral v Vedah in videl, da se ujema. 

 

Če bi blo od mene kaj takega zahtevano, pol ti jaz ne bi rekel, če se lahko dobiva v živo in da mi predstaviš pot, ki bi me peljala dlje in da jo lahko preverim v praksi.

 

Nisi še odgovoril, če ti imaš neobarvane izkušnje Boga in če lahko spoznaš osebo, ki je pred tabo.

 

 

Podobno je iluzija, da je rešitev za vsak problem, predaja Krišni.  

Kar predstavlja duhovnost tipa, mistične predaje Višji Sili..  Tega se velikokrat oklepajo ljudje, ki bi radi ubežali pred kompleksnostjo te realnosti v kateri živimo in raznovrstnimi zahtevami, ki jih od nas terja ta realnost..   Ta ideja tudi zelo dobro služi ljudem, ki bežijo pred vsakdanjimi problemi, za ljudi, ki se jim ne da ukvarjati s samimi sabo, se poglabljati vase, delati na sebi, ki jim zemeljsko življenje ne uspeva glih in bežijo v duhovni vidik bivanja in se odmikajo od zemeljskega..   

So pa tukaj še ljudje nasprotnega tipa, ki pa uporabljajo duhovnost le za povečevanje osebnostno/duhovne moči, ki jih uporabljajo za vplivanje/spreminjanja realnosti, (magija) 

Sta pa magija in mistika dve strani istega kovanca..  Med magijo in mistiko je ena tanka linija, kjer si lahko v ravnovesju med obojim, od koder imaš sočasno na voljo kvalitete mistike in magije, in lahko uporabiš to kar je kdaj primerno..

 

Tako da osebam, ki so že tako premalo duhovno aktivni in so le bolj in bolj zamaknjeni mistiki..   Če taki osebi rečeš, da se bodo vsi njegovi problemi rešili, če se bo le predal Krišni..   to je podobno kot če bi taki osebi zabil zadnjo žebelj v krsto..    smile.png     Saj je vir problemov take osebe;  zamaknjenost,  pretirano predajanja višjim sferam (beg pred zemeljskim) in premalo aktivne duhovnosti v praksi tukaj v vsakodnevnem življenju..

 

Predaja Krišni o kateri sem jaz govoril, ne pomen bežanja pred realnostjo, ampak poslušanje in sledenje nasveta in navodila vsevednega in vsedobrega Krišne kako pravilno delovat v realnosti, da bo za vse najboljše. S takim delovanjem lahko rešiš vse probleme in dosežeš izpolnjeno življenje, tako na zemlji kot v večnem svetu.   



#29 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 11. februar 2019, 19:33

Nisi še odgovoril, če ti imaš neobarvane izkušnje Boga in če lahko spoznaš osebo, ki je pred tabo.

 

Ja, lahko odlično prepoznam osebo ki je pred mano..  Ali osebno ali tudi tako čez te pogovore..  

Ne želim se napihovati in za sebe trditi da imam ekskluzivne izkušnje Boga..  Poznam pa veliko manifestacij, njegovih spoznavnih oblik, vidikov ki se kažejo skozi pojavno in nepojavno..  Ker raziskujem sebe, svet in božansko že vso življenje, mi je tudi "On" pokazal že veliko svojih obrazov, pojavnih oblik, načinov srečanja..   Nerad tudi uporabljam besedo bog, ker je ta beseda preveč religijsko obremenjena..  Zato raje izhajam iz pristnih izkušenj, tam pa taki izrazi sploh več niso potrebni..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#30 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. februar 2019, 20:38

Ja, lahko odlično prepoznam osebo ki je pred mano..  Ali osebno ali tudi tako čez te pogovore..  

 

Ja žal si glede mene do zdaj že veliko stvari sfalil, kar je čist objektivno preverljivo. In ko sem opazil da to kontinuirano počneš, da v bistvu limaš nalepke name ("take in take religije" in "samo slišal/bral je, nima pa izkušenj...") al pa recimo to v prejšnjem postu, da naj bi jaz imel zahtevano naj se prepustim dogmam brez preverjanja... je bil tudi razlog, da bi se raje srečal s tabo v živo, ker tam je to manj možno kot preko ekrana doma...  

  

Ne želim se napihovati in za sebe trditi da imam ekskluzivne izkušnje Boga..  Poznam pa veliko manifestacij, njegovih spoznavnih oblik, vidikov ki se kažejo skozi pojavno in nepojavno..  Ker raziskujem sebe, svet in božansko že vso življenje, mi je tudi "On" pokazal že veliko svojih obrazov, pojavnih oblik, načinov srečanja..   Nerad tudi uporabljam besedo bog, ker je ta beseda preveč religijsko obremenjena..  Zato raje izhajam iz pristnih izkušenj, tam pa taki izrazi sploh več niso potrebni..

 

Ja, se zelo opazi, da ti religij še ne uspe brezpogojno sprejeti, ne glede na to kaj so... 

 

Se zazna, da imaš neke izkušnje...  ampak tudi to, da Boga kot neomejene Osebe, s svojo voljo, do zdaj še nisi izkušal... kar pa ne pomeni da ne moreš. 

 

Si torej pripravljen, da se dobiva v živo in da mi predstaviš pot, ki si jo omenjal, da bi me peljala dlje, da jo lahko preverim v praksi? 



#31 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. februar 2019, 21:57

Ja, očitno potem res še ne poznaš pristopa, ki ga jaz prakticiram. Obe alineji se dogajata avtomatsko, le kot stranski produkt, ni pa to glavni cilj. 

 

OK...Recimo da se to dogaja avtomatsko...Kako lahko potem pojasniš zakaj si v tem življenju naredil tako majhen premik...Da ti ponazorim s številkami in stopničkami od 0 do 100 (Buda lvl)...Ko si se rodil v tem življenju si recimo bil na 36 stopnički, sedaj si pa približno 48...Skratka okoli 12 stopničk v celem lifeu. Ker ne vem koliko si star, predpostavljam da tam okoli 40 in da si se približno pri 20 začel na easy ukvarjat z duhovnostjo. Skratka približno 20 let za tak napredek. Če je pa več ali manj let pa še malo prištej ali odštej...Nekdo, ki dela na tistih dveh alinejah pa tudi če je lagano lahko to isto (12 stopničk) doseže v 3 letih. 

 

Kot drugo...zakaj se tebi tako kot mnogim duhovnjakom ne sprosti več dobre karme kakor bi se jo lahko oz. se jo je In da se razumemo več dobre karme pomeni da se izniči več slabe karme, s tem se višajo tudi stopničke in s tem osebek spoznava tudi vse kar gre s tem. Kar posledično pomeni tudi vse s čimer se tako hvališ v svojih postih...

 

 

 

Očitno je da osebno ne poznaš ničesar od naštetega. Vipassane očitno nisi delal kaj šele da bi videl efekt. Originalna Ashtanga joga (zato sem napisal v oklepaj - 8 delna joga, ne ashtanga joga kot nekateri danes dajejo ime "Power jogi" itd.) in vključuje yamo, niyamo (regulacije telesa in uma), asane (vaje raznih telesnih položajev, ampak ne za zdravje ali karkoli drugega, ampak da bi se lahko doseglo položaj v katerem bi človk lahko meditiral), pranayamo (dihalne vaje, da se podredi um), pratyahara (odteg grobih in subtilnih čutil ob objektov čutil), dharana (koncentracija), dhyana (meditacija), samadhi (realizacija, čisto videnje). Očitno da tudi rezultatov intenziva in sunyate ne poznaš. S temi tukaj omenjenimi praksami lahko dosežeš določene korake na poti do cele resnice, ne moreš pa spoznati Boga kot neomejene Osebe, končni cilj.  

 

Zdaj pa konkretno povej kako se pri teh stvareh, ki si jih prakticiral ali jih prakticiraš ozavešča in procesira ( da se izničijo karmični dejavniki povezani s tem kar se ozavešča) raznorazne stvari. Tukaj mislim predvsem na podzavestne vzorce, prepričanja. Lahko pa poveš tudi kako se ozavešča, procesira stvari pri raznoraznih zaobljubah iz preteklih lifeov, vsiljenih mislih, vsiljenih programih, prepričanjih, videnja kaj ga je kdo sral v preteklosti ali še kaj več, če slučajno veš tudi to. Te druge stvari imajo namreč večjo težo kot samo vzorci, prepričanja...

 

Pa ne mi z zgodbicami ala če zalivaš korenino drevesa zalivaš vse. Ker če bi bilo tako, bi bil ti že vsaj na 80 stopnički...Ali povedano drugače, pri tvojih zgodbicah marsikaj ne štima v praksi...Pa ne se zgovarjat da je taka volja od Krišne...

 

A lahko "razsvetliš" nas "neumneže" whats the catch...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#32 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. februar 2019, 22:40

No, nekateri pa grejo na najvišjo raven, sprejmejo svoj večni odnos z Bogom in s tem tudi z vsemi ostalimi dušami in ti so dokončno izpolnjeni in živijo brezpogojno, čisto ljubezen do Boga        

 

Kako se pa to nardi…..in....kako pa veš, da tko živiš?


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#33 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 11. februar 2019, 22:43

Mgd, to se razteguje kot čiguma, sem in tja, ni pa nekega premika, tako da ti ne zmorem še dalje obširno odgovarjat..    Osnovne stvari ostajajo skozi na isti točki in se zato se zato razteguje le širina pogovora..

Malo si preobremenjen s tem kaj si drugi mislijo o tebi..  Napisano ima vedno nek smisel/namne..  Ne znaš pa ga uporabiti tam kjer bi ga moral..  Če bi razumel kako delujem in zakaj, bi to lahko uporabil da kaj pri sebi premakneš..  Ker pa imaš ti čisto drugačne poglede/pristope do sebe in duhovnega dela, pa zgleda, da ne veš kaj sploh bi s tem kaj ti je podano..   

 

Si torej pripravljen, da se dobiva v živo in da mi predstaviš pot, ki si jo omenjal, da bi me peljala dlje, da jo lahko preverim v praksi? 

 

Ja, saj se bova dobila enkrat..   Ampak ko se stvari poklopijo..  Jaz sem iz Kamnika, ampak nisem skozi na voljo..  Zdaj konec tega tedna odpotujem v Egipt za en mesec, ko se vrnem imam mesec in pol kar zasedeno vse.. Po prvomajskih ponavadi vedno odrinem na morje in sem tam do poletja..  Sredi poletne sezone sem ponavadi na voljo (julij, avust), potem sem ponavadi spet na morju, tako da v jeseni in zimi so ponavadi mesece, ko sem fraj (november, december, januar)..

Tako da to teh 5mesecev v oklepaju sem večinoma doma in imam prosto, ostalo ali pa sem ponavadi zaseden ali sem kje na poti..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#34 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 12. februar 2019, 09:46

Ti imaš neobarvane izkušnje Boga?

 

A te zanima ta izkušnja?  


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#35 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 09:50

OK...Recimo da se to dogaja avtomatsko...Kako lahko potem pojasniš zakaj si v tem življenju naredil tako majhen premik...Da ti ponazorim s številkami in stopničkami od 0 do 100 (Buda lvl)...Ko si se rodil v tem življenju si recimo bil na 36 stopnički, sedaj si pa približno 48...Skratka okoli 12 stopničk v celem lifeu. Ker ne vem koliko si star, predpostavljam da tam okoli 40 in da si se približno pri 20 začel na easy ukvarjat z duhovnostjo. Skratka približno 20 let za tak napredek. Če je pa več ali manj let pa še malo prištej ali odštej...Nekdo, ki dela na tistih dveh alinejah pa tudi če je lagano lahko to isto (12 stopničk) doseže v 3 letih. 

 

Kot drugo...zakaj se tebi tako kot mnogim duhovnjakom ne sprosti več dobre karme kakor bi se jo lahko oz. se jo je In da se razumemo več dobre karme pomeni da se izniči več slabe karme, s tem se višajo tudi stopničke in s tem osebek spoznava tudi vse kar gre s tem. Kar posledično pomeni tudi vse s čimer se tako hvališ v svojih postih...

 

 

 

 

Zdaj pa konkretno povej kako se pri teh stvareh, ki si jih prakticiral ali jih prakticiraš ozavešča in procesira ( da se izničijo karmični dejavniki povezani s tem kar se ozavešča) raznorazne stvari. Tukaj mislim predvsem na podzavestne vzorce, prepričanja. Lahko pa poveš tudi kako se ozavešča, procesira stvari pri raznoraznih zaobljubah iz preteklih lifeov, vsiljenih mislih, vsiljenih programih, prepričanjih, videnja kaj ga je kdo sral v preteklosti ali še kaj več, če slučajno veš tudi to. Te druge stvari imajo namreč večjo težo kot samo vzorci, prepričanja...

 

Pa ne mi z zgodbicami ala če zalivaš korenino drevesa zalivaš vse. Ker če bi bilo tako, bi bil ti že vsaj na 80 stopnički...Ali povedano drugače, pri tvojih zgodbicah marsikaj ne štima v praksi...Pa ne se zgovarjat da je taka volja od Krišne...

 

A lahko "razsvetliš" nas "neumneže" whats the catch...

 

A ne bi blo najboljš, da bi se midva pogovorila ob žitnem kofetu v Govindasu, ko bom jaz v soju tvojega sevanja in žarčenja in se mi bojo dogajal flashi in še takve i onakve stvari in ko se bojo od mene poslovil prijateljčki demončki, v praksi ugotovila kako to da ne samo ko mene čekiraš z zanesljivimi metodami ampak tudi kogarkoli drugega, da so rezultati zmeri taki, da se vidi kako si ti za xxx lvl-ov naprednejši in kako je tvoja praksa za xxxx krat potentnejša smile.png

 

Kako se pa to nardi…..in....kako pa veš, da tko živiš?

 

Sprejet morš milost Boga. Samoočitno, samoobčutno je.

 

A te zanima ta izkušnja?  

 

Seveda.



#36 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 12. februar 2019, 10:05

Seveda.

 

Potem pa podoživi in opiši kako izgleda tvoja najvrednejša izkušnja stika z Bogom.   Toraj tista, ki te je najbolj prevzela in te zaznamovala za vse življenje od takrat naprej..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#37 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. februar 2019, 10:19

A ne bi blo najboljš, da bi se midva pogovorila ob žitnem kofetu v Govindasu, ko bom jaz v soju tvojega sevanja in žarčenja in se mi bojo dogajal flashi in še takve i onakve stvari in ko se bojo od mene poslovil prijateljčki demončki, v praksi ugotovila kako to da ne samo ko mene čekiraš z zanesljivimi metodami ampak tudi kogarkoli drugega, da so rezultati zmeri taki, da se vidi kako si ti za xxx lvl-ov naprednejši in kako je tvoja praksa za xxxx krat potentnejša smile.png

 

A veš kaj mi je smešno, ker sem imel prav feeling, da boš spet začel nekaj omenjati čekiranje...

 

Meni se teh stvari ne da ponavljat. Te stvari lahko opazi vsak, ki je malo bolj senzibilen ali empat. Samo če ve na kaj mora biti pozoren. To s stopničkami je čisto površinska zadeva. Kot da en osebek vidi neko drugo osebo na cesti in ga na oko oceni koliko je velik al je belc, črnc, ali ima obleko po modi ali ne, ali je na semaforju zelena ali rdeča, ipd. In potem bi nekdo očital tej osebi kaj pa gleda na semafor. Po vsej verjetnosti zato da ga avto ne zgazi.

 

Kako lahko govoriš "moja" praksa. Vsaka praksa, ki vsebuje tisto kar je bilo omenjeno pod alinejami, je lahko toliko učinkovita...In še zmeraj nisi odgovoril tisto kar me najbolj zanima- na vprašanje- ozaveščanje...Ne znaš, ne veš, nočeš priznati določenih stvari ali se izmotavaš...???


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#38 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 11:37

Potem pa podoživi in opiši kako izgleda tvoja najvrednejša izkušnja stika z Bogom.   Toraj tista, ki te je najbolj prevzela in te zaznamovala za vse življenje od takrat naprej..

 

Ni da bi me katera "najbolj" (v smislu najbolj od vseh drugih) prevzela... vsaka je bila taka, da se ti zdi da je to najboljš, da ne more bit boljš kot to... in naslednja spet (naj)boljš... in spet (naj)boljš... vedno me je pozitivno presenetilo, kako je lohk tolk dobr, boljš ne more bit... ampak naslednjič spet še boljš... itd.  

 

In ni da bi bila katera najvrednejša (v smislu vrednejša od katere druge), vse so bile polno vredne (najvrednejše) in še vrednejše itd. 



#39 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 11:47

A veš kaj mi je smešno, ker sem imel prav feeling, da boš spet začel nekaj omenjati čekiranje...

 

Ja no, pol že more bit neki na tem :)

 

Meni se teh stvari ne da ponavljat. Te stvari lahko opazi vsak, ki je malo bolj senzibilen ali empat. Samo če ve na kaj mora biti pozoren. To s stopničkami je čisto površinska zadeva. Kot da en osebek vidi neko drugo osebo na cesti in ga na oko oceni koliko je velik al je belc, črnc, ali ima obleko po modi ali ne, ali je na semaforju zelena ali rdeča, ipd. In potem bi nekdo očital tej osebi kaj pa gleda na semafor. Po vsej verjetnosti zato da ga avto ne zgazi.

 

Ja, sam kako to da ti zmeri opaziš kako si ti toliko naprednejši od vseh in tvoj pristop "1000 krat" potentnejši... Tud to se da opazit, če je res.

 

 

Kako lahko govoriš "moja" praksa. Vsaka praksa, ki vsebuje tisto kar je bilo omenjeno pod alinejami, je lahko toliko učinkovita...In še zmeraj nisi odgovoril tisto kar me najbolj zanima- na vprašanje- ozaveščanje...Ne znaš, ne veš, nočeš priznati določenih stvari ali se izmotavaš...???

 

Vidiš program po katerem si nezavedno deloval. 



#40 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. februar 2019, 13:00

Ja, sam kako to da ti zmeri opaziš kako si ti toliko naprednejši od vseh in tvoj pristop "1000 krat" potentnejši... Tud to se da opazit, če je res.

 

A se ti ne zdi, da preveč posplošuješ. In zakaj sem za eno osebo, če ne celo več, omenil da je višji kot jaz....Torej ne more biti "od vseh"...tongue.png

 

Od kje ti ideja, da je moj pristop 1000x krat...Ali še bolje ali lahko citiraš, kje sem jaz kaj takega izjavljal...???

 

 

 

Vidiš program po katerem si nezavedno deloval. 

 

Kakšen program....???

 

Zgoraj si omenil kaj vse si prakticiral, kako to ne vodi do cilja...bla bla bla...Vprašanje je bilo konkretno in se je nanašal na to. Ne vem kakšne mojstre si ti srečeval ali koga šteješ pod mojstra. Ampak vsak pravi Mojster, bi slej ko prej omenil tudi kakšno veliko vlogo pri vsemu ima ozaveščanje...

 

Kaj zdaj...a boš odgovoril na vprašanje al ne...???


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#41 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 13:14

A se ti ne zdi, da preveč posplošuješ. In zakaj sem za eno osebo, če ne celo več, omenil da je višji kot jaz....Torej ne more biti "od vseh"...tongue.png

 

Od kje ti ideja, da je moj pristop 1000x krat...Ali še bolje ali lahko citiraš, kje sem jaz kaj takega izjavljal...???

 

Še 1000x ne vem če je dost smile.png (zato sem rajš v narekovaje dal), če se ne motim so se tudi miljončki omenjal :)

 

Kakšen program....???

 

Zgoraj si omenil kaj vse si prakticiral, kako to ne vodi do cilja...bla bla bla...Vprašanje je bilo konkretno in se je nanašal na to. Ne vem kakšne mojstre si ti srečeval ali koga šteješ pod mojstra. Ampak vsak pravi Mojster, bi slej ko prej omenil tudi kakšno veliko vlogo pri vsemu ima ozaveščanje...

 

Kaj zdaj...a boš odgovoril na vprašanje al ne...???

 

Spraševal si zgoraj kako se ozavešča glede programov itd. Odgovoril sem ti, da (avtomatsko ob sami praksi) vidiš (dobiš uvid) program po katerem si nezavedno deloval. 



#42 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 12. februar 2019, 13:22

Ni da bi me katera "najbolj" (v smislu najbolj od vseh drugih) prevzela... vsaka je bila taka, da se ti zdi da je to najboljš, da ne more bit boljš kot to... in naslednja spet (naj)boljš... in spet (naj)boljš... vedno me je pozitivno presenetilo, kako je lohk tolk dobr, boljš ne more bit... ampak naslednjič spet še boljš... itd.  

 

In ni da bi bila katera najvrednejša (v smislu vrednejša od katere druge), vse so bile polno vredne (najvrednejše) in še vrednejše itd. 

 

No to je sedaj zelo redek primer, da ti svoje izkušnje opisuješ čez horozontalni pogled in ne vertikalen..  Toraj da jih ne vrednostiš po časovni zaporednosti dogajanja, ker takrat opisuješ da je zadnja najboljša, največ vredna, vse ostale pa niti približek zadnji..  in tudi ne po vrednotenju da je ena mnogo višja izkušnja, druga pa ustrezno nižja..  toraj vertikalno rangiranje (v odsotnosti horizontalnega pogleda)..  

 

In če si imel recimo te izkušnje že takrat prej (pred Krišna potjo), ko si še sledil kakim drugim potem (skozi metode drugih učenj, religij ipd) in ne sedanji Krišna poti, lahko najdeš skupne imenovalce teh izkušenj,..   V vse te izkušnje se lahko s poljubno intenzivnostjo poglabljaš..     S temi vpogledi, ki jih  lahko delaš vase na načine, da vse izkušnje Boga znova vpogledaš, lahko jih tudi poljubnokrat podoživiš in sočasno preiščeš mehanizme, kako vplivajo predhodne informacije, ki jih imaš o Bogu, na to kako ga ti nato izkušaš..    In za pretekle izkušnje lahko enako preiščeš, kako na "izkušnjo samo" vplivajo informacije, ki si jih prejel iz nekih učenj/knjig, toraj karkoli si prejel v um, pred samo izkušnjo..   In tako lahko raziščeš kako so te informacije vplivale/vplivajo na obliko doživetega, dobiš uvide kakšna bi lahko bila doživetja, če bi predhodno imel naložene drugačne informacije..   in še kaj..   

 

To so kot neki začetni pristopi..  Ko zrahljaš svojo zavest od enotenja z katerikolimi programi/informacijami, od te predhodne zlepljenosti z "svetimi informacijami" iz Ved ali katerihkoli drugih spisov,..   Preihajaš počasi do stanja, kjer lahko izkusiš "čisto izkušnjo"..    Ko se navadiš tega stanja, ko zavest "obvisi izven" vsega kar je, tudi izven vseh svetih informacij in ti to ni več absolutno neznosno..   

Ko se v tem stanju dovolj udomačiš, lahko nato zaradi "izkušnje" začasno tudi zbrišeš svoj register (začasna smrt ega) in vstopiš v to "izkušnjo"..

   

Če si srečko, se ti lahko to zgodi tudi spontano, brez da bi si žele ali se trudl v tej smeri..  samo so za večino ti dogodki tako redki kot sedmica na loteriji in ponavadi so take izkušnje vezane na kakšne "travmatične" dogodke in si jih ljudje navadno ne želijo..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#43 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 13:55

No to je sedaj zelo redek primer, da ti svoje izkušnje opisuješ čez horozontalni pogled in ne vertikalen..  Toraj da jih ne vrednostiš po časovni zaporednosti dogajanja, ker takrat opisuješ da je zadnja najboljša, največ vredna, vse ostale pa niti približek zadnji..  in tudi ne po vrednotenju da je ena mnogo višja izkušnja, druga pa ustrezno nižja..  toraj vertikalno rangiranje (v odsotnosti horizontalnega pogleda)..  

 

In če si imel recimo te izkušnje že takrat prej (pred Krišna potjo), ko si še sledil kakim drugim potem (skozi metode drugih učenj, religij ipd) in ne sedanji Krišna poti, lahko najdeš skupne imenovalce teh izkušenj,..   V vse te izkušnje se lahko s poljubno intenzivnostjo poglabljaš..     S temi vpogledi, ki jih  lahko delaš vase na načine, da vse izkušnje Boga znova vpogledaš, lahko jih tudi poljubnokrat podoživiš in sočasno preiščeš mehanizme, kako vplivajo predhodne informacije, ki jih imaš o Bogu, na to kako ga ti nato izkušaš..    In za pretekle izkušnje lahko enako preiščeš, kako na "izkušnjo samo" vplivajo informacije, ki si jih prejel iz nekih učenj/knjig, toraj karkoli si prejel v um, pred samo izkušnjo..   In tako lahko raziščeš kako so te informacije vplivale/vplivajo na obliko doživetega, dobiš uvide kakšna bi lahko bila doživetja, če bi predhodno imel naložene drugačne informacije..   in še kaj..   

 

To so kot neki začetni pristopi..  Ko zrahljaš svojo zavest od enotenja z katerikolimi programi/informacijami, od te predhodne zlepljenosti z "svetimi informacijami" iz Ved ali katerihkoli drugih spisov,..   Preihajaš počasi do stanja, kjer lahko izkusiš "čisto izkušnjo"..    Ko se navadiš tega stanja, ko zavest "obvisi izven" vsega kar je, tudi izven vseh svetih informacij in ti to ni več absolutno neznosno..   

Ko se v tem stanju dovolj udomačiš, lahko nato zaradi "izkušnje" začasno tudi zbrišeš svoj register (začasna smrt ega) in vstopiš v to "izkušnjo"..

   

Če si srečko, se ti lahko to zgodi tudi spontano, brez da bi si žele ali se trudl v tej smeri..  samo so za večino ti dogodki tako redki kot sedmica na loteriji in ponavadi so take izkušnje vezane na kakšne "travmatične" dogodke in si jih ljudje navadno ne želijo..

 

Bile so totalno onkraj vseh možnih informacij. In ne moreš jih le po svoji volji več podoživet. Odvisne so od volje Boga.    



#44 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 12. februar 2019, 14:21

Bile so totalno onkraj vseh možnih informacij.

 

Zakaj pa potem izkušnjo imenuješ, kot da si v stiku s Krišno ali Bogom, če je izven vseh informacij?

Ko si izven vseh infomacij, tudi takih opisov več ni..  Razen če to izkušno nato obarvaš/informiraš z neko prebrano zgodbo..

 

 

In ne moreš jih le po svoji volji več podoživet. Odvisne so od volje Boga.    

 

A potem nimaš več dotopa?   

 

Vsekakor da so odvisne od volje boga..   in če je tvoja volja usklajena z božjo voljo imaš tudi v sedanjem trenutku naraven dostop do teh polj in tudi si v stiku z milostmi in darovi, ki iz tega sledijo.. 

 

Če jih ne moreš "podoživeti" to lahko potem pomeni, da tvoja volja sedaj ni usklajena z božjo voljo, glede nato, da ti je sedaj dostop onemogočan..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#45 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. februar 2019, 16:38

Še 1000x ne vem če je dost smile.png (zato sem rajš v narekovaje dal), če se ne motim so se tudi miljončki omenjal smile.png

 

Tvoja izjava je podobna, kot če bi rekel da imajo v OŠ prvošolčki in osmošolčki iste teste pri pisnem ocenjevanju. tongue.png

 

Jaz nisem nikjer uporabljal takih cifer glede pristopa. Najprej se prepričaj v kakšnem kontekstu sem omenjal tolk velike cifre. Če sem jih sploh. Če pa ti misliš da je tisto isto kot "pristop" potem pa samo dokazuješ svoje neznanje.

 

 

 

Spraševal si zgoraj kako se ozavešča glede programov itd. Odgovoril sem ti, da (avtomatsko ob sami praksi) vidiš (dobiš uvid) program po katerem si nezavedno deloval. 

 

 

To se pravi...Pri vseh pristopih kar si prakticiral in kar prakticiraš zdaj, te stvari potekajo avtomatsko. Iz tega sledi čisto logičen sklep, da vsak ki izvaja nekaj od tega, bi v povprečju 30-40 let postal Buda. Ampak v praksi temu ni tako...Torej nekaj ne bo štimalo...

 

Po drugi strani pa kako lahko potem trdiš, da tvoji "bivši" pristopi niso enakovredni kot krišnovski pristop, če povsod vse poteka avtomatično....???

 

Pa da se razumemo...ozavestiti in razrešiti (sprocesirati) sta dve različne stvari. Prvo je lažje kot drugo...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#46 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 16:39

Zakaj pa potem izkušnjo imenuješ, kot da si v stiku s Krišno ali Bogom, če je izven vseh informacij?

Ko si izven vseh infomacij, tudi takih opisov več ni..  Razen če to izkušno nato obarvaš/informiraš z neko prebrano zgodbo..

 

V tem svetu imaš recimo informacijo o vodi ali ime voda, ampak ta informacija o vodi ali ime voda ni isto kot stvar voda. Tud če boš ponavljal besedo voda voda voda ali 100x prebral informacijo o vodi, se s tem ne moreš odžejat, morš popit stvar vodo. In tej stvari voda dajo različni jeziki tudi različno ime, water, aqua, wasser, džol, pani itd. ali imaš različne globine informacij o vodi (H2O, nekaj tekočega prozornega itd.). In nekdo, ki še nikoli ni videl stvari vode ampak je o njej le slišal informacijo (tudi če je prava informacija, tj. res je povezana s stvarjo voda), ko jo bo vodo prvič videl, bo videl da je stvar voda različna od informacije, je nekaj čisto nekaj drugega kot informacija, ki jo je imel o vodi in da je različna od vseh njegovih možnih predstav, ki jih je lahko imel le na podlagi slišanih informacij. No, na podoben način, ko sem rekel, da je onkraj vseh možnih (predhodnih) informacij, sem mislil na to da sta informacija o stvari in sama stvar različni. In da je onkraj vseh možnih predstav na podlagi informacij. 

 

Mimogrede, izkušnje Osebe Boga se na da dosežt z vipassano, ashtanga jogo, kriya jogo, advaita vedanto, intenzivi razsvetljenja, sunyata delavnico, ki sem jih omenil. Omenil sem jil le da sem jih prakticiral in videl kaj lahko dajo in kaj ne. Različne stopnje odtega od materije in delno duhovno izkušnjo, ne pa izkušnje Osebe Boga. Ko si me vprašal glede izkušnje Boga, je zame to Oseba Bog in te so bile na podlagi procesa, ki to omogoča.

 

Zakaj potem imenujem Bog ali Krišna, če je onkraj vseh možnih informacij? Ker pri teh izkušnjah je ime zraven razodeto. Ime se "drži" oz. je nerazlično od stvari/osebe, prav tako kvalitete, itd., ni tko kot pri materiji ko sta ime/informacija različna od stvari. Tud če nekdo nikol ni nikjer slišal ime Krišna ali kaj o Krišni, če dobi izkušnjo Krišne bo vedel, da je to Krišna, da mu je tako ime in da ima take in take kvalitete, ker je hkrati razodeto/pripeto ker je nerazlično med seboj. In če se srečata dva taka, ki se ne poznata in sta imela oba svojo izkušnjo Krišne, lahko ob pogovoru zaznata, da sta imela oba izkušnjo iste osebe in da govorita o isti osebi.     

Tko da tuki se ne gre za obarvanje s prej prebranimi/slišanimi informacija, ampak za čisto direktno izkušnjo, kjer je hkrati razodeto ime, kvalitete, aktivnosti... In to ime, kvalitete itd. niso materialni in različni od osebe Krišna. Je onkraj vseh možnih informacij in predstav na podlagi informacij, če jih imaš ali pa ne. In zdej lahko se pojavi vprašanje, v čemu pa bi bil pol smisel pisanja informacij o Krišni s strani tistih, ki ga poznajo in branja tega tistih, ki ga še ne poznajo? Te informacije ti dajo inspiracijo za sprejetja procesa in opis procesa s katerim boš lahko spoznal, tko da ni nesmiselno. Plus, tudi te informacije niso čisto take kategorije/vsebine kot so npr. informacije o vodi, je kategorična razlika. Spet, tudi to je treba realizirat da lahko dojameš.     

 

A potem nimaš več dotopa?   

 

Vsekakor da so odvisne od volje boga..   in če je tvoja volja usklajena z božjo voljo imaš tudi v sedanjem trenutku naraven dostop do teh polj in tudi si v stiku z milostmi in darovi, ki iz tega sledijo.. 

 

Če jih ne moreš "podoživeti" to lahko potem pomeni, da tvoja volja sedaj ni usklajena z božjo voljo, glede nato, da ti je sedaj dostop onemogočan..

 

Lej, ne gre se za polja... gre se za Bitje, Osebo, ki je nad vsemi nami, Bog, ki ima svojo voljo, vrhovno voljo. Tud če si usklajen z Njegovo voljo, si mu popolnoma predan, ga le s tem še vedno ne moreš videt kadar bi ti hotel, Njega ne moreš z ničemer kontrolirat, manipulirat. Je odvisno od Njegove volje, če se ti razodene ali ne. In tudi če se postavi direkt pred tabo in ga vidiš, ga ne boš mogel prepoznati kdo On je, če On noče. In vprašanje se lahko postavi, ja v čemu je pa pol smisel procesa, ki bi ti to omogočal (kot sem omenil zgoraj) če ti v bistvu ne omogoča, ker je itak odvisno od volje Boga, se prav itak nima veze kaj ti delaš ali ne delaš. Je razlika in je smisel. Bog se razodene le tistim, ki so mu predani, Njegovi volji, tj. le oni ga lahko po njegovi volji prepoznajo kdo je, ko On hoče. Bog lahko stoji pred nekom, ampak če mu ta oseba ni predana, ga ne more prepoznat kdo on je, čeprav ga lahko gleda. Če pa ena oseba je predana Bogu in Bog stoji pred njo ali se pred njim pojavi, ga bo ta oseba lahko po volji Boga, ko bo hotel, prepoznala kdo On je, Izvor vsega, Vrhovno bitje. Nekdo lahko gleda Krišno, ampak se mu bo zdel da je on pač en človek. Kar seveda ni, ampak ta oseba ga ne more prepoznat kdo On je, dokler mu ni predana in dokler se mu Krišna ne razodene, da vedt kdo On je. Krišna se lahko pred njim pojavi v obliki zajca ali kamna pa ga ta oseba ni bo mogla prepoznati, in hkrati bo ta "zajec" ali "kamen" vseprisoten, vsemogočen, vseveden, izvor vsega, vrhovno bitje, neomejen. Bog je vsemogočen, lahko ima obliko, ki zgleda omejena, a hkrati je neomejena, ni materialna in hkrati je vseprisoten. Je pač vsemogočen in le po Njegovi milosti lahko praktično vidiš (ne da si imaginiraš ali slepo verjameš) kako je to mogoče, čisto preprosto, ker je vsemogočen smile.png

    

Tko da noben nikoli nima le po svoji volji, tudi če je predana Božji volji, "zagarantiranega, upravičenega" dostopa do Boga. Ne. To bi pomenil, da je naša volja lahko enakovredna ali višja od Božje, kar pa ni. Ko dobiš izkušnjo Boga po Njegovi volji, lahko to dojameš. Iz naše strani se mi lahko uskladimo z voljo Boga, tj. da slediš njegova navodila in to ti potem "omogoča" da lahko prepoznaš/spoznaš Boga kot On je, ko On hoče.

 

To je to kar sem mislil, da izkušnje Boga ne moreš več podoživet le po svoji volji. Po drugi strani, pa tudi ne moreš več podoživet v tem smislu, ker bo izkušnja nova in nova in nova... 

 

Lahko pa ti vseeno da podoživet popolnoma enako izkušnjo, če tako hoče... je pač Vsemogočen. Bog. Krišna.    

 

In ne moreš si sam izmislit/določit procesa za spoznanje/prepoznanje Boga. Samo On ga lahko da, razodene. Na tebi je le ali ga sprejmeš ali ne. 



#47 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 16:50

Tvoja izjava je podobna, kot če bi rekel da imajo v OŠ prvošolčki in osmošolčki iste teste pri pisnem ocenjevanju. tongue.png

 

Jaz nisem nikjer uporabljal takih cifer glede pristopa. Najprej se prepričaj v kakšnem kontekstu sem omenjal tolk velike cifre. Če sem jih sploh. Če pa ti misliš da je tisto isto kot "pristop" potem pa samo dokazuješ svoje neznanje.

 

Lej, kar je res je itak res, ne glede na to kaj ti praviš ali jaz. 

 

To se pravi...Pri vseh pristopih kar si prakticiral in kar prakticiraš zdaj, te stvari potekajo avtomatsko. Iz tega sledi čisto logičen sklep, da vsak ki izvaja nekaj od tega, bi v povprečju 30-40 let postal Buda. Ampak v praksi temu ni tako...Torej nekaj ne bo štimalo...

 

Odvisn kolk pravilno in intenzivno kdo kaj prakticira. Je razlika če en po 10 min na dan en pa po 22 ur na dan in tud kolk natančno, zato 30, 40 let prakse teh dveh ne bo dalo istega rezultata.

 

Po drugi strani pa kako lahko potem trdiš, da tvoji "bivši" pristopi niso enakovredni kot krišnovski pristop, če povsod vse poteka avtomatično....???

 

Pa da se razumemo...ozavestiti in razrešiti (sprocesirati) sta dve različne stvari. Prvo je lažje kot drugo...

 

Glede tistih dveh alinej poteka avtomatično, v tem pointu je isto, ni pa isto glede moči glede teh dveh alinej in ni isto glede drugih alinej. 

 

Spraševal si me glede ozaveščanja, zato sem ti to odgovoril. 



#48 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. februar 2019, 17:20

Odvisn kolk pravilno in intenzivno kdo kaj prakticira. Je razlika če en po 10 min na dan en pa po 22 ur na dan in tud kolk natančno, zato 30, 40 let prakse teh dveh ne bo dalo istega rezultata.

 

Kaj je pravilno, intenzivno, natančno, bi se dalo razlagat na še pa još načinov. 

 

Kar najbolj šteje pri teh stvareh je fokus, koncentracija v kombinaciji z "ostalim"...zato pa lahko en osebek v 10 min kobajagi pristopa naredi toliko kot drugi v 24 urah neprestanega petja hare krišna mantre...tongue.png biggrin.png

 

 

Glede tistih dveh alinej poteka avtomatično, v tem pointu je isto, ni pa isto glede moči glede teh dveh alinej in ni isto glede drugih alinej. 

 

Spraševal si me glede ozaveščanja, zato sem ti to odgovoril. 

 

Moj zaključek glede na tvoje izjave je, da se ti ne sanja kaj dosti o ozaveščanju...kaj šele o stvareh, ki grejo lahko zraven in kar sledi iz tega...Veliko filozofiranja, praksa pa khm khm...thats it...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#49 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 17:33

Kaj je pravilno, intenzivno, natančno, bi se dalo razlagat na še pa još načinov. 

 

Kar najbolj šteje pri teh stvareh je fokus, koncentracija v kombinaciji z "ostalim"...zato pa lahko en osebek v 10 min kobajagi pristopa naredi toliko kot drugi v 24 urah neprestanega petja hare krišna mantre...tongue.png biggrin.png

 

 

 

Moj zaključek glede na tvoje izjave je, da se ti ne sanja kaj dosti o ozaveščanju...kaj šele o stvareh, ki grejo lahko zraven in kar sledi iz tega...Veliko filozofiranja, praksa pa khm khm...thats it...tongue.png biggrin.png

 

Klasično. Čestitam, spet si si uspel potrditi svoje prepričanje, da si boljši in tvoj pristop boljši, pa še kakšne druge si prepričal, tko da don't worry be happy. Jaz pa bom še enkrat ponovil, da kar je res je itak res, ne glede na to kaj si ti misliš ali jaz. Vsak žanje tisto kar žanje. 



#50 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 12. februar 2019, 18:50

V tem svetu imaš recimo informacijo o vodi ali ime voda, ampak ta informacija o vodi ali ime voda ni isto kot stvar voda. Tud če boš ponavljal besedo voda voda voda ali 100x prebral informacijo o vodi, se s tem ne moreš odžejat, morš popit stvar vodo. In tej stvari voda dajo različni jeziki tudi različno ime, water, aqua, wasser, džol, pani itd. ali imaš različne globine informacij o vodi (H2O, nekaj tekočega prozornega itd.). In nekdo, ki še nikoli ni videl stvari vode ampak je o njej le slišal informacijo (tudi če je prava informacija, tj. res je povezana s stvarjo voda), ko jo bo vodo prvič videl, bo videl da je stvar voda različna od informacije, je nekaj čisto nekaj drugega kot informacija, ki jo je imel o vodi in da je različna od vseh njegovih možnih predstav, ki jih je lahko imel le na podlagi slišanih informacij. No, na podoben način, ko sem rekel, da je onkraj vseh možnih (predhodnih) informacij, sem mislil na to da sta informacija o stvari in sama stvar različni. In da je onkraj vseh možnih predstav na podlagi informacij.  

 

Ti zmotno misliš, da če piješ vodo, če gledaš drevo, če poslušaš ptičje žvrgolenje, da imaš zato tudi že pristno izkušnjo tega: kako se občuti voda, kako je videti drevo, ali kako se sliši ptičje žvrgolenje..   Saj to je ravno glavni hakeljc maye, da samodejno misliš, da so te izkušnje pristne...  Vsa ta doživetja so filtrirana in spremenjena z informacijami, ki jih ljude imajo o vodi/drevesu/ptičjemu zvoku..    In te informacije (ki kreirajo to realnost) imajo ene 100plasti v globino, na govorim samo o tistih parih površinskih, na katere bi sedaj lahko pomislil, kar tako na brzino..

Verjami, da če bi karkoli od tega sedaj brez predpriprave doživel en vesoljec, ki bi pravkar pristal na Zemlji in ne bi vedel nič o temu tipu realnosti, ki jo imamo tukaj, da bi njegovo doživetje bilo popolnoma drugačno, kot ga ima večina ljudi..  Toraj ljudje, ki imajo prednaložene informacije/prepričanja, preko biologije, fizikalnih zakonov, čustveno/mentalnih programov prednikov, ki se avtomatsko aktivirajo in definirajo vsako izkušnjo (voda/drevo/ptičje petje) itd..   

Ampak tudi ta vesoljec bi bil pri izkušnji teh stvari že omejen in sicer z informacijami ki jih ima iz drugih realnosti, saj bi mu njegov um vsa ta nepoznana doživetja avtomatsko razlagal v skladu z informacijami/izkušnjmi, ki jih ima od tam.. 

 

 

Zakaj potem imenujem Bog ali Krišna, če je onkraj vseh možnih informacij? Ker pri teh izkušnjah je ime zraven razodeto. Ime se "drži" oz. je nerazlično od stvari/osebe, prav tako kvalitete, itd., ni tko kot pri materiji ko sta ime/informacija različna od stvari. Tud če nekdo nikol ni nikjer slišal ime Krišna ali kaj o Krišni, če dobi izkušnjo Krišne bo vedel, da je to Krišna, da mu je tako ime in da ima take in take kvalitete, ker je hkrati razodeto/pripeto ker je nerazlično med seboj. In če se srečata dva taka, ki se ne poznata in sta imela oba svojo izkušnjo Krišne, lahko ob pogovoru zaznata, da sta imela oba izkušnjo iste osebe in da govorita o isti osebi.     

Tko da tuki se ne gre za obarvanje s prej prebranimi/slišanimi informacija, ampak za čisto direktno izkušnjo, kjer je hkrati razodeto ime, kvalitete, aktivnosti... In to ime, kvalitete itd. niso materialni in različni od osebe Krišna. Je onkraj vseh možnih informacij in predstav na podlagi informacij, če jih imaš ali pa ne. In zdej lahko se pojavi vprašanje, v čemu pa bi bil pol smisel pisanja informacij o Krišni s strani tistih, ki ga poznajo in branja tega tistih, ki ga še ne poznajo? Te informacije ti dajo inspiracijo za sprejetja procesa in opis procesa s katerim boš lahko spoznal, tko da ni nesmiselno. Plus, tudi te informacije niso čisto take kategorije/vsebine kot so npr. informacije o vodi, je kategorična razlika.

 

 

Razumem zakaj 100% verjameš, da je vse to tako, kot opisuješ da je..  

Ampak tako kot se dva prepoznata v neki izkušnji, tako tudi jaz vem, na katerih področjih moj sogovornik nima možnosti pristopa ali nima sploh nobenih orodij za delovanje, prepoznavanje in nasploh nima možnosti za manevriranje..  kar pomeni da nima druge izbire kot le slepo verjame, da to je tako, preveriti tega tako ne zmore..

Glej jaz z lahkoto sprejmem da si točno tako doživel, kot praviš da si..  Me pa to ne prepiča glih, saj je to doživetje odvisno še od ene 99faktorjev, ki jih ti nikdar ne boš spoznal, saj te taki tipi spoznavanja/pristopov sploh ne zanimajo in ni videti da te kdaj bodo..  

Da pa ti sedaj razlagam kaj vse vpliva in kaj vse so ti faktorji, boš to spet dojel kot osebni napad.. 

In v tem ne vidim smisla.

 

Lahko pa se vprašaš, zakaj prenekateri ateist v obsmrtni izkušnji sreča Jezusa ali Angele, če sploh ne verjame v njih?  A misliš da res sreča njih?

Podobno lahko dva, ki se srečata imata enako izkušnjo Krišne, brez da bi prej prebirala Gito in podobne spise..   

In to zato še vseeno ne pomeni tega, kar ti dojemaš kot 100%-ne potrditve..

 

 

Lej, ne gre se za polja... gre se za Bitje, Osebo, ki je nad vsemi nami, Bog, ki ima svojo voljo, vrhovno voljo. Tud če si usklajen z Njegovo voljo, si mu popolnoma predan, ga le s tem še vedno ne moreš videt kadar bi ti hotel, Njega ne moreš z ničemer kontrolirat, manipulirat. Je odvisno od Njegove volje, če se ti razodene ali ne. In tudi če se postavi direkt pred tabo in ga vidiš, ga ne boš mogel prepoznati kdo On je, če On noče. In vprašanje se lahko postavi, ja v čemu je pa pol smisel procesa, ki bi ti to omogočal (kot sem omenil zgoraj) če ti v bistvu ne omogoča, ker je itak odvisno od volje Boga, se prav itak nima veze kaj ti delaš ali ne delaš. Je razlika in je smisel. Bog se razodene le tistim, ki so mu predani, Njegovi volji, tj. le oni ga lahko po njegovi volji prepoznajo kdo je, ko On hoče. Bog lahko stoji pred nekom, ampak če mu ta oseba ni predana, ga ne more prepoznat kdo on je, čeprav ga lahko gleda. Če pa ena oseba je predana Bogu 

 

 

Kaj dejansko je ta "predanost", tega ne ve skoraj nihče..  Sam sem imel take (in drugačne) izkušnje, velikokrat tudi takrat ko nisem bil sploh predan temu..  kar pomeni da ne gre le za predanost, ampak bolj za pripravljenost..  ali tudi, da je to zate enostavno na vrsti za izkusiti/doživeti..

 

In ko sem se kdaj kasneje tudi trudil za izkušnje tega tipa, so bežale pred mano in jih nisem mogel samovoljno doseči,  ko pa sem v kakih fazah življenja pozabil na vse to, pa so te izkušnje začele lovile mene in sem le spontano preklopil v določeno stanje in padel v doživetje, ki je bilo to pač na vrsti zame..   smile.png  

Tako da obstaja mehanizem, ki poskrbi za pravo mero vseh izkušenj na vsaki poti..  in ne vem če bi to lahko imenoval glih predanost..

 

 

In ne moreš si sam izmislit/določit procesa za spoznanje/prepoznanje Boga. Samo On ga lahko da, razodene. Na tebi je le ali ga sprejmeš ali ne. 

 

 

Razodene pa ti lahko na neskončno načinov..  Lahko ti v roko da knjigo z navodili, lahko ti pošlje nasproti osebo, ki te bo naučila ta proces..  Lahko pa te tudi navdihne, da v sebi prideš do nekih spontanih idej kako bi nekaj naredil in nato to tudi narediš..  in to kar si spontano zmisliš in le narediš, je na eni točki tudi ta proces za spoznanje Boga..

 

Tako da ja, lahko si sam izmisliš ta proces.  Če razumeš kaj sem napisal, razumeš tudi to, da si lahko ta proces "izmisliš sam"...    In nesprejetje bi bilo ravno to, če si tega "ne bi izmislil", toraj če ne bi sledil sponatemu navdihu v sebi in si teh stvari/idej ne bi več izmišljeval...


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0