Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vse možno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
297 komentarjev na to temo

#51 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 20:41

Ti zmotno misliš, da če piješ vodo, če gledaš drevo, če poslušaš ptičje žvrgolenje, da imaš zato tudi že pristno izkušnjo tega: kako se občuti voda, kako je videti drevo, ali kako se sliši ptičje žvrgolenje..   Saj to je ravno glavni hakeljc maye, da samodejno misliš, da so te izkušnje pristne...  Vsa ta doživetja so filtrirana in spremenjena z informacijami, ki jih ljude imajo o vodi/drevesu/ptičjemu zvoku..    In te informacije (ki kreirajo to realnost) imajo ene 100plasti v globino, na govorim samo o tistih parih površinskih, na katere bi sedaj lahko pomislil, kar tako na brzino..

Verjami, da če bi karkoli od tega sedaj brez predpriprave doživel en vesoljec, ki bi pravkar pristal na Zemlji in ne bi vedel nič o temu tipu realnosti, ki jo imamo tukaj, da bi njegovo doživetje bilo popolnoma drugačno, kot ga ima večina ljudi..  Toraj ljudje, ki imajo prednaložene informacije/prepričanja, preko biologije, fizikalnih zakonov, čustveno/mentalnih programov prednikov, ki se avtomatsko aktivirajo in definirajo vsako izkušnjo (voda/drevo/ptičje petje) itd..   

Ampak tudi ta vesoljec bi bil pri izkušnji teh stvari že omejen in sicer z informacijami ki jih ima iz drugih realnosti, saj bi mu njegov um vsa ta nepoznana doživetja avtomatsko razlagal v skladu z informacijami/izkušnjmi, ki jih ima od tam.. 

 

Ja, to je v primeru ko je nekdo še pod vplivom uma. No, pri izkušnjah Boga pa je po Njegovi milosti, volji, tvoje gledanje nad umom, um je spodaj, podrejen in nič ne zmore vplivat, vidiš ga lahko kakšen je in kakšne so njegove omejitve in kako je spodaj in da ti zdaj nič ne omejuje, gledaš čisto, iznad njega. Ko si pod vplivom uma, ga (uma) ne vidiš na tak način. In še vsega ostalega v pravi, čisti, večni perspektivi.

 

Razumem zakaj 100% verjameš, da je vse to tako, kot opisuješ da je..  

Ampak tako kot se dva prepoznata v neki izkušnji, tako tudi jaz vem, na katerih področjih moj sogovornik nima možnosti pristopa ali nima sploh nobenih orodij za delovanje, prepoznavanje in nasploh nima možnosti za manevriranje..  kar pomeni da nima druge izbire kot le slepo verjame, da to je tako, preveriti tega tako ne zmore..

Glej jaz z lahkoto sprejmem da si točno tako doživel, kot praviš da si..  Me pa to ne prepiča glih, saj je to doživetje odvisno še od ene 99faktorjev, ki jih ti nikdar ne boš spoznal, saj te taki tipi spoznavanja/pristopov sploh ne zanimajo in ni videti da te kdaj bodo..  

Da pa ti sedaj razlagam kaj vse vpliva in kaj vse so ti faktorji, boš to spet dojel kot osebni napad.. 

In v tem ne vidim smisla.

 

Lahko pa se vprašaš, zakaj prenekateri ateist v obsmrtni izkušnji sreča Jezusa ali Angele, če sploh ne verjame v njih?  A misliš da res sreča njih?

Podobno lahko dva, ki se srečata imata enako izkušnjo Krišne, brez da bi prej prebirala Gito in podobne spise..   

In to zato še vseeno ne pomeni tega, kar ti dojemaš kot 100%-ne potrditve..

 

Jaz ne iščem potrditve. Izkušnja sama, iznad omejitev/vpliva uma, ki ga (um) lahko takrat gledaš, je sama po sebi nedvomna potrditev, resnica. Ker takrat tudi vidiš da je naloga uma da daje ali ustvarja dvome in da si vsi dvomi shranjeni v njemu, ampak ti zdaj gledaš čisto iznad njega in vidiš da je on dol in da nima nobenga vpliva, nobene moči, zato tudi vsi dvomi nimajo nobene moči, nobenega vpliva ali da bi lahko kaj omejeval pogled. Kar sem pisal ostale stvari so bile samo razlage in za inspiracijo za željo po izkušnji in sprejetju procesa, ne pa iskanju potrditve ali dokazovanju drugim.

 

Kaj dejansko je ta "predanost", tega ne ve skoraj nihče..  Sam sem imel take (in drugačne) izkušnje, velikokrat tudi takrat ko nisem bil sploh predan temu..  kar pomeni da ne gre le za predanost, ampak bolj za pripravljenost..  ali tudi, da je to zate enostavno na vrsti za izkusiti/doživeti..

 

In ko sem se kdaj kasneje tudi trudil za izkušnje tega tipa, so bežale pred mano in jih nisem mogel samovoljno doseči,  ko pa sem v kakih fazah življenja pozabil na vse to, pa so te izkušnje začele lovile mene in sem le spontano preklopil v določeno stanje in padel v doživetje, ki je bilo to pač na vrsti zame..   smile.png  

Tako da obstaja mehanizem, ki poskrbi za pravo mero vseh izkušenj na vsaki poti..  in ne vem če bi to lahko imenoval glih predanost..

 

No sej to sem ti govoril, da ni vse odvisno le od našega truda, niti od pripravljenosti, ampak da je odvisno tudi od tega če/ko se izkušnja želi razodet. 

 

Razodene pa ti lahko na neskončno načinov..  Lahko ti v roko da knjigo z navodili, lahko ti pošlje nasproti osebo, ki te bo naučila ta proces..  Lahko pa te tudi navdihne, da v sebi prideš do nekih spontanih idej kako bi nekaj naredil in nato to tudi narediš..  in to kar si spontano zmisliš in le narediš, je na eni točki tudi ta proces za spoznanje Boga..

 

Tako da ja, lahko si sam izmisliš ta proces.  Če razumeš kaj sem napisal, razumeš tudi to, da si lahko ta proces "izmisliš sam"...    In nesprejetje bi bilo ravno to, če si tega "ne bi izmislil", toraj če ne bi sledil sponatemu navdihu v sebi in si teh stvari/idej ne bi več izmišljeval...

 

Ja, ampak tudi ti praviš, da te lahko navdihne, da v sebi prideš do nekih spontanih idej... se prav si nisi izmislil popolnoma neodvisno sam, je bilo odvisno od dobljenega navdiha.

 

Zdej ali je bil ta navdih res dan od Boga in ti lahko da idejo za proces ali ne, je pa vidno po rezultatih. Brez našega sprejetja procesa, ki ga da Bog, ga Boga ne moreš spoznat/prepoznat. Ne moreš le po svoji volji/ideji ali po navdihu kogarkoli/česarkoli drugega, ki ni Bog.    



#52 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. februar 2019, 21:59

Sprejet morš milost Boga. Samoočitno, samoobčutno je.

 

 

Seveda.

 

A sam to. Ah, pol pa jst že dolg tko izpolnjeno živim, pa sploh nisem vedu.

 

Hvala mgd


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#53 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:06

Ja, ampak tudi ti praviš, da te lahko navdihne, da v sebi prideš do nekih spontanih idej... se prav si nisi izmislil popolnoma neodvisno sam, je bilo odvisno od dobljenega navdiha.

 

Zdej ali je bil ta navdih res dan od Boga in ti lahko da idejo za proces ali ne, je pa vidno po rezultatih. Brez našega sprejetja procesa, ki ga da Bog, ga Boga ne moreš spoznat/prepoznat. Ne moreš le po svoji volji/ideji ali po navdihu kogarkoli/česarkoli drugega, ki ni Bog.    

 

Kar je v dualnosti ima nasproti vedno svojo negacijo..  Ker Bog nima nasproti neBoga, je seveda razumljivo, da je vse kar obstaja v taki ali drugačni obliki interakcije/komunikacije z njim..   Oblik in načinov interakcije pa je neskončno..    

 

Ti kot da ves čas skušaš dokazati, da obstaja nek del obstoja, kjer ni Boga, nato pa na eni točki lahko ta brezbožni del pride do stika z njim..    In se zato posledično tudi neumorno trudiš, da bi ločenost od Boga prišla v stik z njim..  

 

In tudi če bi tak absurd (ločenost od Boga) obstajal, ne vidim da bi on potem rabil pomočnike in da ne bi znal sam doseči stika če bi si ga želel..  smile.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#54 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:11

A sam to. Ah, pol pa jst že dolg tko izpolnjeno živim, pa sploh nisem vedu.

 

Hvala mgd

 

Ja če nis vedu pol to še ni to. Pri sprejetju milosti Boga veš.



#55 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:25

Ja če nis vedu pol to še ni to. Pri sprejetju milosti Boga veš.

 

Zdej vem. Torej je to to.


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#56 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:29

Kar je v dualnosti ima nasproti vedno svojo negacijo..  Ker Bog nima nasproti neBoga, je seveda razumljivo, da je vse kar obstaja v taki ali drugačni obliki interakcije/komunikacije z njim..   Oblik in načinov interakcije pa je neskončno..    

 

Ti kot da ves čas skušaš dokazati, da obstaja nek del obstoja, kjer ni Boga, nato pa na eni točki lahko ta brezbožni del pride do stika z njim..    In se zato posledično tudi neumorno trudiš, da bi ločenost od Boga prišla v stik z njim..  

 

In tudi če bi tak absurd (ločenost od Boga) obstajal, ne vidim da bi on potem rabil pomočnike in da ne bi znal sam doseči stika če bi si ga želel..  smile.png

 

Ok, kakšen del Boga je dualnost?

 

Nikjer nisem rekel, da obstaja nek del obstoja, ki bi bil ločen od Boga. Nič drugega ne obstaja kot le Bog, nič ni izven Njega. Ampak Bog pomeni Bog kot energetik in njegove energije. Niso ločene, a hkrati niso on kot energetik. Sij od diamanta ni ločen od diamanta, a hkrati če zbereš vse delčke sija skupaj, še vedno ne bojo substanca diamant. Ko govorim, da si odvisen od Boga, ne pomen, da si ločen od Boga, ampak da si delček energije Boga, ne Bog On, energetik. Mi smo nepojmljivo hkrati eno in različni od Boga. Ta različnost ne zanika enosti in enost ne zanika različnosti. Nepojmljivo našemu umu, lahko pa vidiš s čistimi duhovnimi očmi.

 

Bog ne "rabi" pomočnikov, ampak včasih pride sam, včasih pa pošlje svojega pomočnika, ali pa prideta oba.



#57 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:32

Zdej vem. Torej je to to.

 

Ne, že prej bi tud mogu vedt če bi blo to to. Ker nisi, to še ni blo to. Niti zdej ne more bit to, če je isto, le da si neki naknadno/zdej "zvedu".



#58 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:34

Ne, že prej bi tud mogu vedt če bi blo to to. Ker nisi, to še ni blo to. Niti zdej ne more bit to, če je isto, le da si neki naknadno/zdej "zvedu".

 

Pa je. Bog tko prav. 

 

Kdo ma zdej prou. Ti al on?


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#59 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:38

Pa je. Bog tko prav. 

 

Kdo ma zdej prou. Ti al on?

 

Naj Bog sam pove kaj je reku, da je, ne da mu ti polagaš besede v usta. Tist kar res Bog prav, je prou.



#60 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:42

Naj Bog sam pove kaj je reku, da je, ne da mu ti polagaš besede v usta. Tist kar res Bog prav, je prou.

 

Sj je povedal. Kva ni jasn?


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#61 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:46

Sj je povedal. Kva ni jasn?

 

Ja, povedal je kaj je kaj in kaj da kaj. 



#62 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. februar 2019, 22:57

Ja, povedal je kaj je kaj in kaj da kaj. 

 

Ne zastopm, mgd.

 

Men je povedal in to mi zadostuje.

 

Sej tist, kar je teb povedal al pa pokazal, teb tud zadostuje, a ne.

V čem je keč pol?


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#63 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 23:00

Oglašam se samo zato, ker mi naslov teme, to dovoljuje.......

 

Sam, nisem nek duhovno izobražen človek, prebiram pa tole, in nekaj sorodnih tem, predvsem zaradi zanimivega opisovanja različnih aspektov, na isto stvar.....

 

Verjetno, ga ni človeka, ki se ne bi sam pri sebi, nikoli vprašal~ od kod prihajam, kdo sem, in kam grem????

To je verjetno, tista osnovna izhodiščna točka,ki nas potem sili, odkriti namen svojega obstoja,.......nekaterim , nam je dovolj spoznanje, da se bodo stvari, ki se imajo zgoditi, zgodile, .....ne glede na to, ali smo poskušali na dogodke vplivati, ali ne....( tega tako ali tako, v nobenem primeru ,ni mogoče preveriti),

da ne gre iskati krivca, za slabe stvari, kakor tudi ne, za dobre....

 

Po moje, gre pri vprašanju -krivca-, bolj za vprašanje ,lastnega dojemanja, svojega obstoja......ljudje, ki smo hvaležni, za vsak sončni vzhod, ki ga dočakamo, nismo mnenja,da za vsakim slabim dogodkom, stoji nekdo, ki je za to odgovoren.....potem, bi morali tudi, za vsak dober dogodek, poiskati povzročitelja........krivca, za vsako jutro, ko mi je bilo usojeno, ponovno odpreti oči, ter se zavedati, samega sebe.......

 

Osebno mislim, da za to, ni kriv Krišna, niti Kristus,niti Buda, niti kdorkoli od opevanih, vemo, kako so nastajale vere.....to vemo, ker so nam povedali, nas učili, ker smo prebirali........

Tisto, kar pa vemo najbolj, čemur pa najbolj verjamemo, kar je pa najbolj resnično......pa je tisto, kar je prišlo, iz naše notranjosti.....v trenutkih bolečine, trpljenja, žalosti, sreče, veselja, radosti....

Skupek vsega tega, ....to smo mi....vsak zase,.....vsak drugače,......pa vendar, si vsi delimo podobne občutke, vedenja, videnja,.....in zmeraj trdimo, kako je naša resnica, najbolj resnična, in naša žalost, najbolj žalostna.......

 

V resnici, tudi je......naša......najbolj nam lastna.....najbolj naša......najresničnejša.....za nas.......

Gledano univerzalno, je pa najbolj pravilna, prav vsaka, ki je le prišla iz notranjosti, se pravi- da nihče nima prav, in nihče se ne moti.....vsi smo na isti poti, eni malo zadaj, drugi daleč spredaj, nekaj jih je levo, pa desno, pa tudi zgoraj, spodaj........in vsi vplivamo drug na drugega, nekateri malo bolj, drugi zopet manj.......na ta način, pomagamo drug drugemu, pri oblikovanju dojemanja, lastnega obstoja......

 

No, tako nekako,-(zelo enostavno), vidim stvari jaz- ki mu ni bila dana želja, po odkrivanju resnic onkraj.......verjamem pa, da bom, kljub temu, da nimam pretirane želje po popolnem razsvetljenju, tudi to, dosegel- nekoč

 

No, takrat ko boš dosegel, boš vse skupaj malo drugače videl in napisal :)



#64 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 23:04

Ne zastopm, mgd.

 

Men je povedal in to mi zadostuje.

 

Sej tist, kar je teb povedal al pa pokazal, teb tud zadostuje, a ne.

V čem je keč pol?

 

Odgovarjal sem ti kar si me spraševal. Men zadostuje, kar je men povedal in kar je res On drugim povedal.



#65 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. februar 2019, 23:12

Odgovarjal sem ti kar si me spraševal. Men zadostuje, kar je men povedal in kar je res On drugim povedal.

 

No evo. Simpl a ne.


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#66 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 23:17

No evo. Simpl a ne.

 

Sej veš kaj si naredu. Pa Bog tud ve. 



#67 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 12. februar 2019, 23:20

No, takrat ko boš dosegel, boš vse skupaj malo drugače videl in napisal smile.png

 

 

Odgovarjal sem ti kar si me spraševal. Men zadostuje, kar je men povedal in kar je res On drugim povedal.

 

No nooo, že spet se postavljaš nad druge..  zakaj pa te potem tako zmoti, ko se ti to rangiranje/nadpostavljanje začne zrcaliti nazaj?     wink.png

Potem ti to ni všeč, ali kako..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#68 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. februar 2019, 23:33

No nooo, že spet se postavljaš nad druge..  zakaj pa te potem tako zmoti, ko se ti to rangiranje/nadpostavljanje začne zrcaliti nazaj?     wink.png

Potem ti to ni všeč, ali kako..

 

Nad nobenga se nisem postavu bazirano na izmišljotinah/nalepkah zarad potrebe po ponosu. Mene do določene mere še zmeri zmoti tako rangiranje ja, ne pa tisto bazirano na resnici. Kar je seveda moja napaka, pomankljivost. A tebe religije kej zmotjo? 



#69 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 12. februar 2019, 23:38

A tebe religije kej zmotjo? 

 

Vse kar obstaja ima nek namen..  tako da naj bodo, dokler so komu še potrebne..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#70 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. februar 2019, 00:03

Vse kar obstaja ima nek namen..  tako da naj bodo, dokler so komu še potrebne..

 

Ok, kakšen del Boga (ki nima nasproti neBoga) je dualnost in kaj je njen namen?



#71 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 13. februar 2019, 00:10

Ok, kakšen del Boga je dualnost?

 

Jaz sem enkrat bil na nekem duhovnem popotovanju, nato pa mi je bolj in bolj začelo pozornost usmerjati na vso to človeško kalvarijo..  in slej ko prej je ves moj fokus bil še samo na temu in sem začel podoživljati le še to.  Vso to duhovno lakoto, izgubljenost, nesmiselnost in vse to kar sledi iz tega, egoizem, vojne, klanje, stradanje.. ...  in vbistvu sem začel izkušati in podoživljati nekaj tisočletij zgodovine..   ne na način, da bi v eni uri videl/podoživel vse to, ampak sem dobesedno tisočletja to doživljal, v realnem času..   vso to obupno zgodovino človeških zablod, tisočletja in tisočletja..  

Sem pa to opazoval/izkušal iz zavesti boga/kreatorja, ki je ustvaril to stvarstvo, skupaj s človeškimi bitji..   in je nato opazoval svojo kreacijo in čutil z njo. 

In ker ni in ni bilo videti konca tej nesrečni kalvariji, je nato prišla odločitev, da se ta ponesrečen eksperiment lahko konča edino tako, da uničim vse to in s tem zaključim to brezsmiselnost bivanja na teh ravneh.   Ampak iz božanske točke bivanja, sem to lahko naredil le na en način in sicer, da sem se samouničil in s tem so posledično bile uničene tudi realnosti in bitja, ki so bile moje kreacije - podaljšek mene..   

(kar je za tem sledilo je druga zgodba..)

 

 

No in ko sem na to izkušnjo gledal enkrat kasneje od tukaj, iz običajne človeške perspektive, sem dojel, da vsi ti zapisi o svetovnem potopu (ki je mimogrede omenjen v večih kulturah in večih svetih spisih), da je ta dogodek nekako povezan z tem kar sem izkusil..

Delno pa ko sedaj to še enkrat pogledam, se mi zdi da se ta odločitev za samouničenje iz tiste božansko/kreatorske perspektive še danes nekako odseva v teh realnostih stvarstva..   Se mi zdi kot da bi to lahko bil vzrok, da se večnost/neskončnost še vedno izkuša kot končna, podoživlja smrt ipd..  kot odsev tega dejanja takrat..   

 

Kar pa se tiče druge višje božanske perspektive, ki nima več nobenih težav z zlobo, nesmisli, trpljenjem takim in drugačnim, s smrtjo ali samouničenji, lahko zagotovo trdim, da je Bog prisoten 100% v vsaki od teh izkušenj, čuti vsako misel, vsako besedo, vsako čutnost, čustvo in je prisoten na vseh straneh hkrati, toraj na strani trpečega in strani tistega, ki trpljenje povzroča..  in iz te ravni je popolnoma vse kar obstaja izkušano "kot to kar je", vse točke stvarstva sočasno..   Od tam so vse te izkušnje doživete popolnoma nevtralno, tako da nekdo, ki poje hvalnice bogu, ni z svojo izkušnjo bogu nič več vreden, kot nekdo drug, ki trpi v občutkih brezbožnosti in nesmislu bivanja, v izgubljenosti in trpljenju..   Razlike med tema dvema lahko začuti(š) šele ko se dovolj polariziraš in tam ti je potem nekaj všeč, drugo pa ne..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#72 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. februar 2019, 00:27

Jaz sem enkrat bil na nekem duhovnem popotovanju, nato pa mi je bolj in bolj začelo pozornost usmerjati na vso to človeško kalvarijo..  in slej ko prej je ves moj fokus bil še samo na temu in sem začel podoživljati le še to.  Vso to duhovno lakoto, izgubljenost, nesmiselnost in vse to kar sledi iz tega, egoizem, vojne, klanje, stradanje.. ...  in vbistvu sem začel izkušati in podoživljati nekaj tisočletij zgodovine..   ne na način, da bi v eni uri videl/podoživel vse to, ampak sem dobesedno tisočletja to doživljal, v realnem času..   vso to obupno zgodovino človeških zablod, tisočletja in tisočletja..  

Sem pa to opazoval/izkušal iz zavesti boga/kreatorja, ki je ustvaril to stvarstvo, skupaj s človeškimi bitji..   in je nato opazoval svojo kreacijo in čutil z njo. 

In ker ni in ni bilo videti konca tej nesrečni kalvariji, je nato prišla odločitev, da se ta ponesrečen eksperiment lahko konča edino tako, da uničim vse to in s tem zaključim to brezsmiselnost bivanja na teh ravneh.   Ampak iz božanske točke bivanja, sem to lahko naredil le na en način in sicer, da sem se samouničil in s tem so posledično bile uničene tudi realnosti in bitja, ki so bile moje kreacije - podaljšek mene..   

(kar je za tem sledilo je druga zgodba..)

 

Kako to da jaz takrat nisem bil uničen?

 

Drgač ta kalvarija se konča in spet začne in spet konča in spet začne in marsikaj dobrega in večnega se tudi vmes dogaja in eni stopijo ven, se popravijo. 

 

To tvoje potovanje, podoživljanje, ... samouničenje... ni bilo duhovno, je bilo umsko špekulativno, obarvano z informacijami določenih religij. 

No in ko sem na to izkušnjo gledal enkrat kasneje od tukaj, iz običajne človeške perspektive, sem dojel, da vsi ti zapisi o svetovnem potopu (ki je mimogrede omenjen v večih kulturah in večih svetih spisih), da je ta dogodek nekako povezan z tem kar sem izkusil..

Delno pa ko sedaj to še enkrat pogledam, se mi zdi da se ta odločitev za samouničenje iz tiste božansko/kreatorske perspektive še danes nekako odseva v teh realnostih stvarstva..   Se mi zdi kot da bi to lahko bil vzrok, da se večnost/neskončnost še vedno izkuša kot končna, podoživlja smrt ipd..  kot odsev tega dejanja takrat..   

 

Ta izkušnja je bila plod tvoje domišljije, obarvana z določenimi informacijami določenih religij in tudi ta dozdevanja so.

 

Kar pa se tiče druge višje božanske perspektive, ki nima več nobenih težav z zlobo, nesmisli, trpljenjem takim in drugačnim, s smrtjo ali samouničenji, lahko zagotovo trdim, da je Bog prisoten 100% v vsaki od teh izkušenj, čuti vsako misel, vsako besedo, vsako čutnost, čustvo in je prisoten na vseh straneh hkrati, toraj na strani trpečega in strani tistega, ki trpljenje povzroča..  in iz te ravni je popolnoma vse kar obstaja izkušano "kot to kar je", vse točke stvarstva sočasno..   Od tam so vse te izkušnje doživete popolnoma nevtralno, tako da nekdo, ki poje hvalnice bogu, ni z svojo izkušnjo bogu nič več vreden, kot nekdo drug, ki trpi v občutkih brezbožnosti in nesmislu bivanja, v izgubljenosti in trpljenju..   Razlike med tema dvema lahko začuti(š) šele ko se dovolj polariziraš in tam ti je potem nekaj všeč, drugo pa ne..

 

Je to že najvišja božanska perspektiva ali je še kaj nad njo?

 

Torej, kakšen del Boga (ki nasproti nima neBoga) je dualnost in kaj je njen namen? 



#73 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 13. februar 2019, 01:14

Kako to da jaz takrat nisem bil uničen?

 

Drgač ta kalvarija se konča in spet začne in spet konča in spet začne in marsikaj dobrega in večnega se tudi vmes dogaja in eni stopijo ven, se popravijo. 

 

To tvoje potovanje, podoživljanje, ... samouničenje... ni bilo duhovno, je bilo umsko špekulativno, obarvano z informacijami določenih religij. 

 

Ravno nasprotno..   Jaz in moje informacije na tej točki niso več obstajale..  ker se je pred tem delom procesom zgodilo še marsikaj druga, kar seveda nisem opisoval..  Še manj pa, kaj je sledilo za tem izničenjem..   Vse to nima veze samo z mano, niti ni to nek moje osebni dosežek, je pač nekaj kar sem doživel..  En del izkušanja te poti je bil samo moj, drugi del poti je bilo izkušanje zapisov in vsebin v kolektivni zavesti in iz določenih božanskih sfer, ki so seveda del vseh nas, ne da je to moje..   in še ostalo kar je bilo naprej..  to pa ti že tako kao vse najbolj poznaš..   wink.png

 

 

Ta izkušnja je bila plod tvoje domišljije, obarvana z določenimi informacijami določenih religij in tudi ta dozdevanja so.

 

Ti res nimaš nobenega filinga za nič..  Si res kot fijakarski konj, brez možnosti (v)pogleda levo ali desno..  To neko slepo sledenje tej neki strogo zapovedani poti, ti tudi ne daje nobene možnosti, da bi lahko neobremenjeno zaznal ali občutil to, kar se pojavi pred tabo..   Si ves čas gnan z motorji, ki so poganjani, saj veš od kot in z kakim namenom..   wink.png      in ti ne dajo prostora za nič druga

Ta del vmesni sem (ko malo za zraven še domnevam) sem opisoval, ko sem se enkrat kasneje, malo umsko poigravam še z idejami iz človeške perspektive, toraj iz perspektive ki ima dostop že do obeh pozicij in obojih izkušenj..  

 

 

Je to že najvišja božanska perspektiva ali je še kaj nad njo?

 

Torej, kakšen del Boga (ki nasproti nima neBoga) je dualnost in kaj je njen namen? 

 

A nisi rekel, da to že poznaš?

Če je temu res tako, zakaj potem tako neumorno ves čas le o temu sprašuješ..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#74 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. februar 2019, 02:39

Nad nobenga se nisem postavu bazirano na izmišljotinah/nalepkah zarad potrebe po ponosu. Mene do določene mere še zmeri zmoti tako rangiranje ja, ne pa tisto bazirano na resnici. Kar je seveda moja napaka, pomankljivost. A tebe religije kej zmotjo? 

 

Predpostavljam da "rangiranje" leti na moje zgodbice...Tak način kot jaz uporabljam, uporabljajo tudi Mojstri oz. tisti ki so od nivoja Bude dalje. In ker sem jaz v primerjavi z njimi bolj "učenec" kot pa kaj drugega, se je na nek način to znanje usidral v moji glavi....

 

Če pogledamo rangiranje na malo drugačen način...Zgoraj je Bog potem pa so navzdol raznorazni birokratki ala avatarji, nadangeli, itd...In kako najlažje oceniti koliko ima kdo moči, sposobnosti znanja. S tem da se pogleda kakšno svetlobo to bitje ali človek oddaja. In tudi način sevanja se lahko rangira. Za Mojstra je najbolj pomembna informacija glede tega da na brzino dobi uvid pod kakšnimi slepili se določena oseba nahaja. Vsaka stopnja ima pač določena slepila. 

 

Po drugi strani pa če vzamemo v račun samo našo Zemljico. Rangiranje je povezano tudi z iniciacijami. Pa ne govorim o iniciacijah, ki jih dajejo ljudje, ampak o iniciacijah, ki jih ljudem podeljujeta samo dva bitjeca in oba sta omenjena v Vedah. Recimo jima Buda+3 in Buda+4...tadrugi je povezan z našim planetom že vse od nastanka, drugi pa opravlja to funkcijo samo kakšne milijon let. Iniciacije so bile uvedene z namenom, da se pospeši človeška evolucija. Če ne bi bilo teh stvari, bi danes človeštvo bilo še zmeraj na nivoju "neumnih" živali. Ali povedano drugače z iniciacijami se je človeška evolucija pospešila za milijone let...

 

Tako kot obstajajo zemeljske iniciacije obstajajo tudi višje niciacije. Kar pomeni, da obstaja tudi rangiranje, ki sega izven našega planeta. Hitro rangiranje je prva stvar, ki jo Mojstri ali Bude naredijo pri človeku. Iz tega lahko preberejo marsikaj. Tudi stvari o katerih se meni sploh ne sanja. Če pa grejo gledat še karmične dejavnike koliko mu lahko pomagajo, kakšen bo njegov napredek v toliko in toliko letih, če bo dobil tako in tako spodbudo, ali si bodo potem lahko z njim kaj pomagal, ali bo znal sodelovati v kakšnem večjem načrtu, itd...to so tiste bajke ki jih zanimajo...Zakaj bi se ubadali z nekom, ki nima potencialov al pa ga ovirajo kakšni drugi dejavniki in od katerega ne bo kakšne velike koristi po njihovih oz. "višjih" merilih...Z njim se lahko ukvarjajo zemeljski duhovni "strokovnjaki"...

 

Podobno kot zakaj bi se moral nek doktor ne vem kakšen specialist ukvarjat z vsakim, ki ima neko bolezen, ki jo lahko diagnosticira in zdravi splošni zdravnik. Saj nadangeli se tudi ne ukvarjajo s posamezniki, ampak z množicami. razen v izjemnih primerih. Za ostalo so pač nižji birokratki (angeli). 

 

Ko se nekako razume rangiranje, to pomeni da se razume tudi delovanje Mojstrov ali Bud in s tem se lažje razume tudi delovanje Boga. Kajti bitjeca že na nivoju Buda+2 so tako popolni, da so za nas človečke kot Bogovi. Kaj so potem še kakšni višji. In če se še delovanja takih bitjec ne razume ali ne zmore prenesti njihovo vibracijo kako se lahko potem govori kakšen je Bog, kako deluje, itd..tongue.png .

 

Pri rangiranju oz. iniciacijah se ne more mimo še enega izraza- "presvetlitev". V nekaterih primerih se zgodi da Buda+ stopi zraven osebe (real life, meditacija ali kako drugače) in začne sevati na osebo. Lahko se zgodi da dobesedno stopi v njega podobno kot v filmih ali risankah, ko gre duhec v telo. Pri takih stvareh se lahko zgodi marsikaj. In oseba sama mora imeti energijske centre prepucane v določeni meri, da je sploh kaj takega sposobna prenest. To se ponavadi zgodi samo za par sekund ali minut pa že to je včasih too much. Ponavadi se na tak način v parih minutah skuri toliko karme ali pa kaj drugega, da če bi osebek sam delal z ustaljenimi meditativnimi metodami, bi rabil leta in leta. 

 

Presvetlitev se ponavadi dogaja med učencem in učiteljem. Ampak to se začne bolj pogosto dogajati šele takrat ko učenec doseže določeno stopnjo prečiščenosti in ima energijske centre dovolj močne in razvite. Za kakšne bolj resne stvari glede tega mora biti osebek vsaj 70-80% Buda...

Seveda tudi temna stran pozna "presvetlitev". Tam so kriteriji dosti manjši.  Deluje bolj v negativno smer. Ponavadi se glih ne razrešuje karmičnih dejavnikov, ampak se jih še več ustvarja in osebek se še bolj zapleta in zapleta...

 

Pri rangiranju se lahko že od oka vidi ali nekdo govori iz izkušenj ali pa je podoben slepcu, ki vodi slepca. Ne more nekdo govoriti o nekih stvareh in izkušnjah za katere je potrebno imeti energijske centre razvite v toliko in tolikšni meri. Lahko dobi kaj predčasno za okusit, ampak to še ne pomeni da ima potem večno dostop do tistega kar je okusil. Pa tudi če nekaj okusi, to še ne pomeni, da tudi razume. Ko pa so "normativi" izpoljnjeni pa lahko tja dostopa kadarkoli hoče oz. je s temi silami vedno povezan, jih ima na razpolago ali deluje z njimi in stvari tudi več ali manj razume. In v tej točki se tudi strinjam z nečim kar je glas omenil...

 

Kdor govori o rangiranju naj ima v mislih vse to pa še kaj več. Tako da kritizirat nekaj kar nekdo ne razume, nima smisla. Kdor se pa hvali o spoznanju Boga in ne vem česa še, bi moral znanje o temu imeti že v malem mezinčku. In seveda to znati uporabljati tudi v praksi. Določeno znanje o temu, je pač predpogoj pogoj, da se sploh doseže Buda lvl. In če nekdo še Buda lvl ne doseže, kako lahko potem doseže tisto najvišjo silo, ki mu mi človečki pravimo Bog. tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#75 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. februar 2019, 09:56

Ravno nasprotno..   Jaz in moje informacije na tej točki niso več obstajale..  ker se je pred tem delom procesom zgodilo še marsikaj druga, kar seveda nisem opisoval..  Še manj pa, kaj je sledilo za tem izničenjem..   Vse to nima veze samo z mano, niti ni to nek moje osebni dosežek, je pač nekaj kar sem doživel..  En del izkušanja te poti je bil samo moj, drugi del poti je bilo izkušanje zapisov in vsebin v kolektivni zavesti in iz določenih božanskih sfer, ki so seveda del vseh nas, ne da je to moje..   in še ostalo kar je bilo naprej..  to pa ti že tako kao vse najbolj poznaš..   wink.png

 

 

 

Ti res nimaš nobenega filinga za nič..  Si res kot fijakarski konj, brez možnosti (v)pogleda levo ali desno..  To neko slepo sledenje tej neki strogo zapovedani poti, ti tudi ne daje nobene možnosti, da bi lahko neobremenjeno zaznal ali občutil to, kar se pojavi pred tabo..   Si ves čas gnan z motorji, ki so poganjani, saj veš od kot in z kakim namenom..   wink.png      in ti ne dajo prostora za nič druga

Ta del vmesni sem (ko malo za zraven še domnevam) sem opisoval, ko sem se enkrat kasneje, malo umsko poigravam še z idejami iz človeške perspektive, toraj iz perspektive ki ima dostop že do obeh pozicij in obojih izkušenj..  

 

Resno ti pravim, to kar si doživljal je bilo pod vplivom uma. Ampak ti se očitno tega še ne zavedaš, tako kot nekdo, ki sanja ne ve da sanja. Ko se prebudi šele lahko vidi, da je sanjal in kaj so bile sanje. Ni ponesrečen eksperiment in nisi ti Bog. 

 

A nisi rekel, da to že poznaš?

Če je temu res tako, zakaj potem tako neumorno ves čas le o temu sprašuješ..

 

Zarad tebe, da bi lahko opazil kontradikcije v svojem pisanju, kar bi ti dal možnost za napredek, ker dokler se oklepaš "ultimativnega", ki to ni, ga ne moreš dosežt. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0