Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Vse možno

• Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
107 komentarjev na to temo

#101 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 559

Objavljeno: 14. februar 2019, 20:57

Mislim, da se moj pogled ,na razodetje, močno razlikuje od tvojega.......

Ni problem. V čem pa se razlikuje? No, pa ti povej zakaj po razodetju življenje na zemlji ne bi imelo več smisla?

#102 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 400

Objavljeno: 14. februar 2019, 21:39

Poglej, mgd, jaz se ne morem it s teboj, takega klobasanja okrog tega, kot recimo, Glas, to nikakor ni moje področje, in s tem, se ne ukvarjam tako intenzivno........

Opisal, sem samo, aspekt, čisto navadnega človeka.......

Če pa si že vprašal, kako si jaz predstavljam razodetje? Najvišjo stopničko? Odgovor na VSE?

No, ne vem natanko, prepričan pa sem, da bi to pomenilo en takšen, strahovit preskok,šok......mislim, da se človek, sploh težko zaveda, kakšna količina nekega znanja, nekih zavedanj....razodetij.....bi bili deležni.......

Težko opišem, poizkusi si predstavljat, oddaljenost do prve galaksije......ne v številkah....mislim , zares predstavljat-dojet, to razdaljo....resnično.......pa potem.....število galaksij......pa še naprej, Hubblov teleskop, je v enem majhnem kotu neba, kjer ni bilo ničesar, odkril več galaksij, kot vidimo mi zvezd na nebu......

Če te ob vsem tem, ne postane strah, potem........ne vem, kako si predstavljaš, da bi človeški um, vse to, in še več tega, dojel, v enaki življenjski obliki kot je zdaj?

No, tega ne dojemam, in ne verjamem, da je človeški um, sposoben sprejeti takšno kapaciteto spoznanj, in še naprej prebivati med nami......se ukvarjati z službo.......denarjem......prerekanjem.....dokazovanjem......

Ko se bo meni, vse razodelo, ......zagotovo ne bom tukaj.......in zagotovo, se več ne bom ukvarjal, z stvarmi, s katerimi se zdaj............čemu potem razodetje, če bi ostal na istem mestu, z istimi ljudmi, in neizmerljivo količino znanja.........no, to bi bila resnična potrata.....

Damijan D

#103 *glas*

*glas*
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 820

Objavljeno: 14. februar 2019, 23:24

Nisem ti ponujal dviga zavedanja, sem te pa vzpodbujal da ti narediš ustrezen premik, s katerim bi si ga lahko dvignil, po tem ko si mi ti prvi začel dajati nauke, da se glede Boga motim (da verjamem pravljicam in da nimam nobenih izkušenj) in to potem nadaljeval še do zadnjega diha smile.png

Ene 20x si mi rekel da tega ne rabiš od mene in ne hvala?  

Tudi vzpodbujanja ne rabim..  smile.png

Saj lahko poskusim še 21-tič.. 

Ne hvala, res nebi, popolnoma nič ne rabim od tebe..  a bi šlo to?

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."

#104 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 15. februar 2019, 09:21

No, ne vem natanko, prepričan pa sem, da bi to pomenilo en takšen, strahovit preskok,šok......mislim, da se človek, sploh težko zaveda, kakšna količina nekega znanja, nekih zavedanj....razodetij.....bi bili deležni.......

Težko opišem, poizkusi si predstavljat, oddaljenost do prve galaksije......ne v številkah....mislim , zares predstavljat-dojet, to razdaljo....resnično.......pa potem.....število galaksij......pa še naprej, Hubblov teleskop, je v enem majhnem kotu neba, kjer ni bilo ničesar, odkril več galaksij, kot vidimo mi zvezd na nebu......

Če te ob vsem tem, ne postane strah, potem........ne vem, kako si predstavljaš, da bi človeški um, vse to, in še več tega, dojel, v enaki življenjski obliki kot je zdaj?

No, tega ne dojemam, in ne verjamem, da je človeški um, sposoben sprejeti takšno kapaciteto spoznanj, in še naprej prebivati med nami......se ukvarjati z službo.......denarjem......prerekanjem.....dokazovanjem......

Ko se bo meni, vse razodelo, ......zagotovo ne bom tukaj.......in zagotovo, se več ne bom ukvarjal, z stvarmi, s katerimi se zdaj............čemu potem razodetje, če bi ostal na istem mestu, z istimi ljudmi, in neizmerljivo količino znanja.........no, to bi bila resnična potrata.....

Ja, ta strah in dvomi so zato ker si skušaš razodetje predstavljat, kar je nemogoče. Je onkraj dometa tvojega uma, tvojih vseh možnih umskih predstav. In razodetje se tudi ne zgodi da dobiš znanje v omejen človeški um. Znanje vidiš s svojimi duhovnimi, večnimi očmi, ki so iznad vpliva/dometa uma. In to znanje te nič ne prestraši, v bistvu ti odstrani ves strah, je zelo naravno, jasno, pomirjujoče, izpolnjujoče, očarljivo. Takrat vidiš, da bi blo nemogoče si kaj takega predstavljat v umu ali ustvarit kaj takega v umu. In da vse umske slike ali vse znanje pod vplivom uma, je omejujoče in zavaja in si ne želiš več tega. 

Po razodetju si še vedno na zemlji in še vedno imaš človeško telo, s tem ni nobenega problema, le da sedaj se zmotno ne poistovečaš s tem in veš kdo si, ki si v tem telesu. Tako da, še vedno si v isti življenjski obliki ampak tvoje zavedanje je popolnoma drugačno in tvoj cilj in aktivnost je drugačna kot prej. Tako kot nekdo, ki ima avto in npr. skrbi le za avto, daje bencin, olje, popravila itd. ampak ne daje pa hrane sebi kot vozniku, ker vidi le potrebe avta in sebe pozabi. No, če se zave kdo je on in da ima on tudi svoje potrebe in si da za jest, to ne pomeni, da mora sedaj nujno zapustit ali zavržt avto, le na pravilnejši način sedaj skrbi za oba in za prav cilj in pri temu mu avto lahko pomaga. 

Oseba, ki ima razodetje, se ukvarja z ustrezno službo in služi denar za preživljanje telesa na ustrezen način in uporablja ga na ustrezen način. Razen če ni poklicana v meniški stan, kjer je njegova služba širše oznanjanje razodetja in plača za preživljanje je miloščina dobrih ljudi. Taka oseba se ne prereka (ali kaj dokazuje) za doseganje materialnih dobrobiti, pozicij. Lahko pa dokazuje, razlaga znanje razodetja, za večno dobrobit ljudi. 

Ja, po razodetju se ne bi ukvarjal več z istimi stvarmi. Stran bi dal tisto kar ni potrebno za tvojo večno dobrobit in sprejel tisto kar je. Ne bi bil več na istem mestu, vsaj kar se tiče zavedanja ne, kar spremeni potem tudi vsebino aktivnosti. Eksterno lahko da bi bil z istimi ljudmi ali v isti službi (ni pa nujno, odvisno od nekaterih faktorjev), ampak sedaj bi jih videl drugače in tvoj odnos do njih bi bil drugačen. V bistvu, dobil bi prav odnos z vsemi živimi bitji, ne le ljudmi, tudi rastlinami, živalmi itd.  

#105 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 15. februar 2019, 09:30

Tudi vzpodbujanja ne rabim..  smile.png

Saj lahko poskusim še 21-tič.. 

Ne hvala, res nebi, popolnoma nič ne rabim od tebe..  a bi šlo to?

Seveda lahko izraziš svoje videnje in željo. Sem vzel na znanje. In če se pogovarjamo o strpnosti in vsiljevanju in vzpodbujanju (odpiranju vrat), je pa stvar taka da kaj boš ti počel je tvoja stvar, kaj pa bom jaz počel pa je moja stvar.   

#106 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 639

Objavljeno: 15. februar 2019, 14:55

Vera je fajn stvar.

Verjet, da je nekej al pa en, k mu je mar zate, k te vid, sliš, čut, te ma rad, ti pomaga...pomirja. Je en tak zid, na kterga se lahko nasloniš, k rabiš podporo, je en tak topu gnezd, kjer se počutiš varnega, sprejetga, k te premetava. Je kt blaga, razumevajoča, sprejemajoča, tolažeča mama in trden, odločen, podpirajoč ata, k se počutiš kt nemočen, prestrašen, neveden otrok.

Sej sploh ni važen, a je kej na tem, a je vse skupej sam iluzija. Važn je, da verjameš da je. Ker pomaga, k si dol. Daje upanje.

icon25.gif 

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#107 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 400

Objavljeno: 15. februar 2019, 20:07

Kar bom napisal, je prišlo iz ust kirurga, ki mi je nekajkrat operiral koleno......

;Ni važno, kaj pomaga, pa četudi gre za placebo, pomembno je, da pomaga......

Damijan D

#108 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: Včeraj, 12:18

Damijan Ditner: Razodetje se ne zgodi kar naenkrat, ampak postopoma (po kapljicah, glede na zmožnost) in ni šoka, je prijetno pozitivno presenečenje... "kako je lahko tolk dobro", "tolk lepo", nepojmljivo lepo... onkraj vseh mojih možnih najboljših predstav dobrega in lepega... očarljivo... ni grozno in te pomiri in zadovolji. Ne le velika razdalja do drugih galaksij in tako veliko galaksij... neomejeno jih je, dobesedno neomejeno, nešteto... in razdalja neomejena... strah nas je ker si ne mormo predstavljat kako bi lahko shendlal nekaj "tako velikega"... ker zdaj smo v razpoloženju kontroliranja... ampak ko si v razodetju nisi v razpoloženju kontroliranja, ampak predanosti... kar je naravno stanje in zato ni nobenega problema, vse je naravno in prijetno in všeč ti je da je tako... neomejeno, nešteto... nešteto materialnih univerzumov, nešteto živih bitij... in Bog kreator... in mi (kot večne duše) smo iz Njega... in ni pod nobenim pritiskom časa... in svobodno gremo lahko sem (v materijo) ali tja (v večne svetove, ki jih je tudi neomejeno... tolk lepo da si ne morš predstavljat. In vidiš da je resnično, ni iluzija ali placebo. 

To kar je butl napisu glede vere je lahko drobec oddaljenega kontakta z Bogom (ne direktne realizacije/spoznanja) in tud to pomaga ja. Ampak če mamo vero le ko smo "dol" in za rešitev iz tega "dol", pol je ta pomoč le psiho/fizična in malo je tudi duhovna (kolkr mamo pač predaje v tem oddaljenem kontaktu z Bogom), za dosegat postopno spoznavanje Boga. Ker ko si enkrat dobil direktno spoznanje Boga, tudi če le drobec, pol veš, da Bog ni "le za to", da bi te reševal ko si psihofizično "dol", ostal čas pa ga "pozabim". Takrat se ti spremeni dojemanje Boga in sebe v odnosu do Njega.

Ja, tud placebo (ki deluje na ene psihične mehanizme, ki posledično vplivajo na telo) lahko pomaga, ampak to je največ lahko le psiho/fizična pomoč. 

Po milosti Boga lahko dobiš direktno razodetje, tj. videnje vseh stvari kot v resnici, v večnosti so, tj. kdo si ti, od kod si, kaj je namen, kam greš, kdo je stvarnik, kaj je materija, kaj je medsebojni odnos med njimi, vse... in si popolnoma očaran in zadovoljen... ampak to obstaja v različnih nivojih in kolk časa traja. Ampak tud če dobiš le malo in le za nekaj časa, je dost, da ti je v grobem vse jasno kaj je kaj in kako deluje. Potem pa postopoma vedno bolj in bolj, glede na tvojo kapaciteto in enkrat prideš na polno in trajno videnje, ampak tudi takrat nikoli ni konca, je vedno dinamično (živo) in novo... ker Bog je neomejen in vse v zvezi z Njim je neomejeno...brez konca ...bolj in bolj izpolnjujoče...

Tudi če po brezvzročni milosti Boga, ker se iskreno trudiš v tej smeri, dobiš le drobce teh spoznanj in ki trajajo le nekaj časa, kot npr. jaz, je dovolj za jasno definicijo v grobem kaj je kaj in kako deluje... ampak ko "padeš" ven spet pod vpliv maye (neznanja), ker še nisi čisto pripravljen na svoje naravno delovanje, ker si preveč še zasvojen z "bolnim", si spet mal zaslepljen, ampak vseeno ne tolk kot prej in določen vtis razodetja ti ostane in postopoma lahko dobivaš vedno več in več in postopoma lahko stalno živiš v razodetju, kar je v bistvu naravno stanje, naravna funkcija in res prijetno, najbolj prijetno.

To kar se jaz še "pregovarjam" z *glasom* ali Brezom je glede na to kolk sem še pod vplivom maye in tolk kokr sem že uspel videt resnice. 

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0