Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vse možno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
297 komentarjev na to temo

#176 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 10. marec 2019, 23:17

Ne poznam...Sem pa na brzino malo prečekiral...Nimam feelinga, da bi bil ta pristop kaj dosti učinkovit za tebe. Glede razvojne stopnje sta na približno isti ravni. Če so ti že kao govoril o blokadah a so ti tudi omenili na kaj se nanaša...Meni osebno pojem "blokada" ne pomeni nič...Ker potem se te stvari samo ozavesti, sprocesira in stvari bi se morale izboljšat...

 

Lahko ti dam samo namig glede avtoimunske glede na trenutno stanje...recimo da je vzrok 50:50- fizično- "mistično"...Probaj gledat malo v smeri podzavestne agresije do nekaj, določenih obljub iz preteklosti in en "prijateljček" (mogoče je zraven njega še kakšen), ki je povezan z določenim predelom, ki ima veliko funkcijo pri tvorjenju obrambnih krvničk. Skratka energijsko ti izčrpava tisti predel....

 

Pa tista cvetača meni bolj daje asociacijo na pljuča, žalost, srčna čakra, timus- zelo pomembna žleza za tvorjenje obrambnih telesc zlasti limfociti T 

https://sl.wikipedia.org/wiki/Limfocit_T

Za žalostjo pa se skrivajo raznorazni vzorci- strahci, agresija, prepričanja, itd...

 

Skratka meditacija, čuječnost, opazovanje misli, na koga se jeziš...in mogoče ti bo naredilo kakšen flash...poptem pa samo ozavestit, sprocesirat, izravnat karmo...i ima da je bolje...Zvuči simpl, praksa je pa jeba...

 

Pa najbolje je kombinirat uradno medicino in alternativo, ne se preveč zanašat samo na eno ali drugo...

 

Drži marsikaj kar si napisal.

 Pri meni ozaveščanje ni tolikšen problem, sem kar ekspresivna glede pojmovanja čustev ...  izražanja sproti ...

Ponavadi sem se s psihologijo odnosov prav rada ukvarjala in tudi veliko v tem smislu prispevala v pomoč ...

Menim, da imam kar močno analizo, tudi intuicijo ... je pa heba veš kdaj ?! ...

Ko se neke okoliščine v življenju ponavljajo nam osebno in te delajo nesrečnega, ker jih morda ne zmoreš spremenit

-  Te blokade so še iz preteklih dogajanj lahko vezane v sedanjost . Ni vedno tako, da lahko preteklost čisto pustimo za seboj, če se nam sedanjost vezana na to pretkelost dogaja še sedaj.

Ne gre vedno za nevednost podzavestnega, ne gre vedno za to, da ne poznaš vzroka  ...

Vzrok laho razpoznaš že sproti in točno veš kaj, kdaj, kdo ... jeza, žalost itd ... a je tako kot si napisal - problem v tem, da se ukvarjaš s problemi za sebe na šah - mat  način  ...

 ... in ja žalost je ena takšna zelo uničevalna zadeva ... je agar za bolezni organizma  ... jeza tudi ... in vse nato od palete kar je odzadaj tega kot praviš ... kar se skriva za tem ...hypnodisk.gif 

Drži ...yes.gif

 

Se pa meni tu vedno pojavlja vprašanje kako zavraga se preobrazi jeza in žalost v afirmirano odpuščanje in radost, če si kulčkaj realista in temperament iz top - lista ... laugh.png  

... Maš prav ja... zvuči simple  - a praksa je heba ...

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

hmmmm - Tole s prijatelčkom  te še vprašam jutri  ... danes šibam še posodo pomit in hitro spat ...

 

L.N .


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#177 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. marec 2019, 00:37

Drži marsikaj kar si napisal.

 Pri meni ozaveščanje ni tolikšen problem, sem kar ekspresivna glede pojmovanja čustev ...  izražanja sproti ...

Ponavadi sem se s psihologijo odnosov prav rada ukvarjala in tudi veliko v tem smislu prispevala v pomoč ...

Menim, da imam kar močno analizo, tudi intuicijo ... je pa heba veš kdaj ?! ...

Ko se neke okoliščine v življenju ponavljajo nam osebno in te delajo nesrečnega, ker jih morda ne zmoreš spremenit

-  Te blokade so še iz preteklih dogajanj lahko vezane v sedanjost . Ni vedno tako, da lahko preteklost čisto pustimo za seboj, če se nam sedanjost vezana na to pretkelost dogaja še sedaj.

Ne gre vedno za nevednost podzavestnega, ne gre vedno za to, da ne poznaš vzroka  ...

Vzrok laho razpoznaš že sproti in točno veš kaj, kdaj, kdo ... jeza, žalost itd ... a je tako kot si napisal - problem v tem, da se ukvarjaš s problemi za sebe na šah - mat  način  ...

 ... in ja žalost je ena takšna zelo uničevalna zadeva ... je agar za bolezni organizma  ... jeza tudi ... in vse nato od palete kar je odzadaj tega kot praviš ... kar se skriva za tem ...hypnodisk.gif

Drži ...yes.gif

 

Se pa meni tu vedno pojavlja vprašanje kako zavraga se preobrazi jeza in žalost v afirmirano odpuščanje in radost, če si kulčkaj realista in temperament iz top - lista ... laugh.png  

... Maš prav ja... zvuči simple  - a praksa je heba ...

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

hmmmm - Tole s prijatelčkom  te še vprašam jutri  ... danes šibam še posodo pomit in hitro spat ...

 

L.N .

 

 

Ne vem kaj si ti predstavljaš pod ozaveščanje, ampak jaz si to predstavljam da najdeš vzorec, prepričanje in taki se ponavadi začnejo strah agresija pred/ do xxx...Recimo strah, agresija pred/ do tablet, avtoritete, politikov, zdravnikov, itd...In te vzorci se lahko vlečejo preko več življenj, lahko tudo do čisto prvih. Dogodki v tem lifeu samo sprožijo trenutno stanje in še malo iz preteklih. Ko pa se tega lotiš zavestno procesirat pa ostane samo še iz preteklosti...

 

PROCESIRANJE- tzransformirati, preobraziti negativno energijo ali naboj, ki je vezan na vzorce, prepričanja v pozitivno...ali po domače povedano reprogramiranje...Ta del gre ponavadi skupaj s karmo...In ta del ima glavno vlogo. ozaveščanje je samo uvod...

Pri "prijateljčkih", prisesanih dušicah, osebah, ipd. ta del pomeni poštimati vse karmične vezi, vse kar je v povezavi z njimi in čao miki...Če nočejo oditi zlepa, se jim pač malo "podkuri". Potem pa ali se spokajo ali pa spržijo. Pri teh stvareh zna biti kakšen "temperament" celo koristen, ker se ne dela v rokavičkah ala "a bi prosim šel", kar se v večji meri grejo "duhovnjaki"... 

 

In če se neka stvar iz preteklosti sprocesira v zadovoljivi meri potem ne more več vplivati na sedanjost. Oziroma človek se samo smeji tistemu kar se mu je zgodilo ali pa postane flegmatik...Lahko še zmeraj pamti kaj se je zgodilo, ampak ni več pod vplivom čustev, misli, ki so izhajal iz tistih dogodkov, ampak lahko vidi stvari kot na ekrančku, kot nevpleten v dogajanje...

 

In ne mi rečt da lahko vzrok prepoznaš takoj, zlasti če vzrok sploh nima dosti veze iz tega lifea...dogodki v tem lifeu, te lahko samo napeljejo v katero smer je treba gledat...

 

In če imaš res tako dobro intuicijo...potem se vprašaj koliko energijskih vezi imaš vzpostavljeno v tem trenutku z ljudmi, ki si jih srečala ali bila na raznoraznih duhovnih delavnicah, skupinskih meditacijah, ipd....Lahko ti samo namignem da je številka večja kot 500...Potem se pa lahko vprašaš koliko zaradi tega prevzemaš od drugih, koliko te drugi izčrpavajo zaradi tega, kaj to dejansko pomeni v praksi...Povedano po domače oseba, ki je močnejša od ostalih bo bila kot luč za vešče ali hrana za ostale...in mislim da si nekaj v tem smislu o veščah že omenila nekje nekoč...In zakaj teh vezi še nimaš prekinjenih...

 

Te stvari so največja napaka ki jo delajo ljudje na skupinskih zadevah kjer se dela z energijami. Tudi zdravilci ali šamani lahko na ta način povzročijo več škode pacientu ali sami sebi...

V praksi se te vezi tudi če se gre za veliko številko lahko prekine v par minutah. Sanacija škode- da se človek znebi kar ni njegovega, zacelitev aure, itd. pa ponavadi traja malo več časa...Recimo za toliko vezi kot jih imaš trenutno vzpostavljeno ti, par uric intenzivne meditacije s točno določenim namenom...In ta del se ponavadi prepleta s tistim kar je omenjeno pod procesiranje...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#178 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 11. marec 2019, 23:20

Ne vem kaj si ti predstavljaš pod ozaveščanje, ampak jaz si to predstavljam da najdeš vzorec, prepričanje in taki se ponavadi začnejo strah agresija pred/ do xxx...Recimo strah, agresija pred/ do tablet, avtoritete, politikov, zdravnikov, itd...In te vzorci se lahko vlečejo preko več življenj, lahko tudo do čisto prvih. Dogodki v tem lifeu samo sprožijo trenutno stanje in še malo iz preteklih. Ko pa se tega lotiš zavestno procesirat pa ostane samo še iz preteklosti...

 

PROCESIRANJE- tzransformirati, preobraziti negativno energijo ali naboj, ki je vezan na vzorce, prepričanja v pozitivno...ali po domače povedano reprogramiranje...Ta del gre ponavadi skupaj s karmo...In ta del ima glavno vlogo. ozaveščanje je samo uvod...

Pri "prijateljčkih", prisesanih dušicah, osebah, ipd. ta del pomeni poštimati vse karmične vezi, vse kar je v povezavi z njimi in čao miki...Če nočejo oditi zlepa, se jim pač malo "podkuri". Potem pa ali se spokajo ali pa spržijo. Pri teh stvareh zna biti kakšen "temperament" celo koristen, ker se ne dela v rokavičkah ala "a bi prosim šel", kar se v večji meri grejo "duhovnjaki"... 

 

In če se neka stvar iz preteklosti sprocesira v zadovoljivi meri potem ne more več vplivati na sedanjost. Oziroma človek se samo smeji tistemu kar se mu je zgodilo ali pa postane flegmatik...Lahko še zmeraj pamti kaj se je zgodilo, ampak ni več pod vplivom čustev, misli, ki so izhajal iz tistih dogodkov, ampak lahko vidi stvari kot na ekrančku, kot nevpleten v dogajanje...

 

In ne mi rečt da lahko vzrok prepoznaš takoj, zlasti če vzrok sploh nima dosti veze iz tega lifea...dogodki v tem lifeu, te lahko samo napeljejo v katero smer je treba gledat...

 

In če imaš res tako dobro intuicijo...potem se vprašaj koliko energijskih vezi imaš vzpostavljeno v tem trenutku z ljudmi, ki si jih srečala ali bila na raznoraznih duhovnih delavnicah, skupinskih meditacijah, ipd....Lahko ti samo namignem da je številka večja kot 500...Potem se pa lahko vprašaš koliko zaradi tega prevzemaš od drugih, koliko te drugi izčrpavajo zaradi tega, kaj to dejansko pomeni v praksi...Povedano po domače oseba, ki je močnejša od ostalih bo bila kot luč za vešče ali hrana za ostale...in mislim da si nekaj v tem smislu o veščah že omenila nekje nekoč...In zakaj teh vezi še nimaš prekinjenih...

 

Te stvari so največja napaka ki jo delajo ljudje na skupinskih zadevah kjer se dela z energijami. Tudi zdravilci ali šamani lahko na ta način povzročijo več škode pacientu ali sami sebi...

V praksi se te vezi tudi če se gre za veliko številko lahko prekine v par minutah. Sanacija škode- da se človek znebi kar ni njegovega, zacelitev aure, itd. pa ponavadi traja malo več časa...Recimo za toliko vezi kot jih imaš trenutno vzpostavljeno ti, par uric intenzivne meditacije s točno določenim namenom...In ta del se ponavadi prepleta s tistim kar je omenjeno pod procesiranje...

 

Pa lej ne počutim se že najboljše naprimer v centrih, kjer me množice ljudi črpajo ...

Zelo poredkoma me srečaš v nakupih - sam, ko je res potrebno ...

(Zanimivo, da na koncertih pa ni tega filinga ... najbržda zato, ker glasba je dar boga in angelov  - in večinoma so ljudje tam dobro razpoloženi ) ...

 

Zdaj, če gledam naše meditacije JVVŽ in obiske v dvoranah, kjer imamo seminarje - so mi Ok  ...

Spet pretirano ne obiskujem te zadeve  - grem, ko je guru v bližini  ... res nisem ena od tistih, ki bi letala povsod za tem po raznih dvoranah in kotičkih po svetu  ... na leto morda v povprečju 3x .

Čeprav takrat so skupinska srečanja in folk  v meditacijah ... vendar občutim, da so tu energije prečiščene ...

Mi temu rečemo in se pohecamo potem, ko se vozimo domov, da se počutimo nažvižgani  ...smile.png

 

Tud Hare Krishna meditacije so mi Ok ...

 

Nekaj drugega pa je, če se slučajno udeležim kakšnega srečanja, seminarja, predavanja, zdravilstva, meditacije kakšnih bolj neznanih virov ... Mejbi pritegne najprej tematika ... Se pač kdaj zgodi, da se kakšna frenda zagreje za to ali ono inačico ... pa se povabimo - podpremo ena drugo ... Kasneje na srečanjih, ko opazuješ prostor pa opaziš s strani vodilnih neprečiščene energije, zamegljen prostor, težke vibre v prostoru ... jah to res ni fajn nahajat se tam, kjer se spustijo filtri - zaščite pa ni  ...

 

Tukaj pa sem že nekajkrat odkrila, da mi te energije niso odgovarjale. Pač čutiš fizično ali mentalno po dogodkih, ki se začnejo odvijati, da ni bilo good ... kakšna vročica, glavobol, izčrpanost, razdražljivost ... čudni ljudje, ki se ti kar limajo dokler ne prefiltriraš ja  ...

V bistvu nisem na takšnih srečanjih pogosto ...

Ne bi jih naštela veliko, redko se odločim, da se takšnih skupinskih srečanj udeležim ...

Raje meditiram sama kadar pač  ...

 

Pri  bionergetikih sem bila nekajkrat ... če začutim, da mi nekaj ne gre čez, se zahvalim in me potem ni več tam ...

Eden pred tremi leti je bil fejst možakar, čeprav se mi je zazdelo, da je bil nekoliko izčrpan, ko sem bila nekajkrat pri njemu ... In ja ni mi bilo fajn, da smo prihajali eden za drugim in vmes na isti stol brez predhodnega čiščenja prostora . Prostor mi res ni potegnil ...

Prav čutila sem notri tisto, kar si omenil  - neke zatohle, postane energije ... in opazila, da sama vem več o čiščenju in pripravi takšnega placa kot on, ki se je s tem ukvarjal ...

 

Ahahah ... še pred dvema letoma sem šla k nekomu, ki ga kao hvalijo - tud v medijih precej prisoten ... potem pa, ko sem ležala pri njemu na postelji - je z eno roko jedel sendvič, v bližini je škilil na časopis - z drugo roko pa je kao meni dovajal energijo ... 50 € laugh.png ... pa nikoli več ...

 

No potem pa je bil ena faca od medija ....  pa ne rečem, res je bil zanimiv - v mnogih pogledih ... Faca je bil res biggrin.png

Tale ima stik s čimr češ - zvedla od njega res šokantne zadeve  ... in je potem tud neke prjatlčke odganjal iz mene - jst se pa hitro nasmejem, če mi je pač jbg. kaj hecno ... in ko jih je naganjal skoz okno, nekam v nebo ... sem se nekajkrat nasmejala ... rolleyes.gif  ejjj se je razpičil name ... mejbi, da je pol kkšnga iz inata pustil, da je ostal  ...blush.png

 

In čez kakšno leto, sem spoznala eno res nice ženskico, ki se s theta healingom  ukvarja  ...

Sva imeli nit ... mi je marsikaj povedala glede mojih zadev ... tud glede nekega prjatlčka znotraj ja, pa moj lajf iz preteklosti - (pa ni mogla res ama ničesar o meni vedeti, ker je čist iz drugega kraja ) ... Vidla - kdo mi je delal štalo, tisto glede vešč mi je v bistvu ona razložila kako in zakaj pri meni tako v marsičem ...

Sem imela eno bulo znotraj pod brado - bezgavke  ... Bila na biopsiji - ok ... so določili, da gre v sklop eni moji avtoimunki in potem nikom ništa od uradne medicine ... Dve leti me je skrbelo ... pa sva naredili eno terapijo, molitev in je poštimala to - že čez nekaj mesecev je ni bilo več v otipu ...

Imeli sva še ene plane .. pa se mi je lajf potem tako zasukal, da se žal že dolgo nisem odpravila k njej ...

 

No tist Jan Mark, ki sem ga včeraj omenila   ... pa je bil čist slučajno takrat v Lj  - imel delavnico in ja  ... ni ga pogosto tu, pa tisto s konzumiranjem mesa nisem nekako sprejela ... tak, da se nisva več videla ...

Nekak to pa je to zaenkrat  ...

 

Kot praviš - procesiranje - tle se najbolj zatika  ...

Tu moram začet delat ... pa ena fajn drva in ogenj za podkurit pripravit, ane ?! icon1_thumbup.gif

 

Thanks Brezo ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#179 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. marec 2019, 23:58

Energijske vezi je bilo mišljeno tam kjer se z ene (tvoje) ali druge (drugi ljudje) strani zavestno vzpostavijo kakšne vezi ali se energijsko povežeš s kom in se te vezi po koncu procesov ne prekinejo...To se ponavadi dogaja na kakšnih skupinskih meditacijah, zdravljenih, pri bioenergetikih, itd. To se ne dogaja na koncertih, v kafičih, trgovini, ipd. Razen če ni tam kakšna oseba, ki namensko kaj dela v tej smeri. S kakšnim namenom, to pa pitaj Boga... 

 

To ni isto kot energije prostora ali kao "mešanje" energij med ljudmi v množici...tudi med mantranjem ali sproščanjem več ljudi v istem prostoru se te stvari ne vzpostavijo kar same od sebe...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#180 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 12. marec 2019, 16:08

... Ah ja ... ostalih energijskih vezi, kjer so se "zavestno" vzpostavljale kakšne vezi ali sem se energijsko povezovala s kom in se te vezi po koncu procesov verjetno niso prekinile  ... ( mišljeno celo brez zdravilstva, meditacij ali česa podobnega ) ... ufff ja, teh bi se pa v lajfu pri men od začetka pa do zdaj verjetno res naštelo čez  500 ...

( predvsem se mi je in se mi pogosto dogaja, da se drugi precej hitro navežejo name  ... Zdaj se kar že nekaj časa malce skrivam od okoliščin in situacij, ki privedejo do takšnih povezav ) ...wizard.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#181 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. marec 2019, 20:00

To ni provokacija, resno me zanima. Brezo kako določaš razvojne stopnje. In še bolj me zanima na kateri level bi mene uvrstil. Čist tko, iz radovednosti. smile.png

 

Obstaja več načinov. Jaz uporabljam samo dva, za mene najlažja...

1. Koncentracija, fokus in pojavi se številka...ponavadi decimalka...

2. Način podoben kot pri nihalu, samo da ne uporabljam nihala...

 

Od 1 do 100 (buda lvl)...tebe bi dal nekje 36-38...skratka višje kot 70% človeške populacije na naši Zemljici...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#182 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. marec 2019, 21:03

O, hvala za odgovor. In na kateri stopnji si ti? ylflower.gif

 

Tega pa jaz ne govorim okoli. Še osebam, ki so mi zelo zelo blizu ne. Moj odgovor je ponavadi- vsak lahko sam preveri...tralala....biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#183 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. marec 2019, 23:03

Za druge pa brez zadržkov govoriš al kako. Ojoj, to se bo v tvojo akašo zelo slabo zapisalo. wink.png

 

Katere druge...oziroma bolje rečeno koliko naj bi teh drugih bilo- 5, 10, 15...več kot 100...???

 

Kolikor jaz dobim "slabega" zaradi tega, lahko odplačam manj kot v minuti. Tako da se sploh ne sekiram...tongue.png  

 

Zakaj bi jaz govoril kje sem...Če bi rekel "veliko" bi mi nekaterei očital kako imam velik ego, mi ne bi verjel...če bi rekel "malo", bi mogoče rekli kaj pametujem, da se mi še marsikaj ne sanja...če bi rekel pola pola med enim in drugim, nekaterim spet ne bi bilo kaj prav...Tako da najbolje, da človek šuti in naj vsak sam preverja, če ga zanima in čao...Podobno kot pri diplomi. Samo da tukaj ne obstaja nobenega registra kaj je kdo dokončal, kje in kdaj. Čeprav v "akaških zapisih" naj bi se lahko to kao prebral. Kdor ima tako sposobnost....tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#184 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 13. marec 2019, 15:01

U- poštevanka  ...  madonca kaj tud ti tulumiraš ponoči ? ohmy.png

Ti si tud kadra, da te Iknee mal upravičeno spuca biggrin.png  ...

 

Nisi prebrala na prejšnji strani  - kar res drži ?! wink.png

 

Domy, PONOČ je TREBA SPAT. Ne, ni nočnih in dnevnih tipov ljudi! So samo nočne in dnevne živali, ljudje pa spadamo med dnevne, brez izjem.
Tega veliko ljudi ne ve dobro in to močno podcenjujejo. Sledijo sesutje hormonalnega sistema, težave z ledvicami (ki so močno vključene v regulacijo sistema, niso samo za za odvajanje urina), sistemske in avtoimunske bolezni, težave s srcem (razne aritmije ipd.) ... O tem bi se dalo napisat knjigo, tule bom čisto na kratko, ker me še ful dela čaka. Tole sicer najbrž veš, mogoče pa ne veš, kako zelo je to pomembno (sicer bi na prvo mesto, pred vso dohtarijo in alternativo, postavila spanje od 22h naprej): V glavi (v liniji 3. očesa navznoter v središče lobanje) imamo eno majhno žlezico češariko (epifizo). Ona sprejema informacije o svetlobi od vidnega živca, lahko razlikuje različne valovne dolžine svetlobe, ki se v naravi spreminjajo tekom dneva in glede na to uravnava delovanje ostali hormonskih žlez in živčevja, ki naprej uravnavajo delovanje celotnega telesa ... (hormon, ki ga izloča, je melatonin, a ni vseeno, ali ga vzamemo kot tableto ali ga izloči češarika!) Zato ni vseeno, ali spimo podnevi ali ponoči. Idealno je iti spat s kurami in vstati ob zori, ampak to ni ravno izvedljivo za večino od nas, je pa pomembno, da spimo vsaj med 11. uro - po možnosti še prej - zvečer in 4. uro zjutraj. Tega spanca ti nič na tem svetu ne more nadomestiti in telo ga nujno potrebuje za normalno delovanje. Če z umetno svetlobo ponoči dneve in dneve in celo leta motiš regulacijo
delovanja celotnega organizma, ima to neizogibno posledice! Nisi nočni tip. Nekaj v tvoji psihi / sistemu je narobe, če imaš močno težnjo k menjavanju dneva in noči. Razišči in zrihtaj to, TO JE OSNOVA. Drugače se nikoli ne boš pozdravila in bo šlo samo na slabše, ne glede na to, koliko energije, časa in  denarja boš zmetala za razna taka in drugačna zdravljenja.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#185 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. marec 2019, 19:28

No, zase ne morem rečt, da sem kdaj karkoli zlobnega v tem lajfu komu naredila. 

 

Podzavestno mamo, zato ne opazmo... zlo... ki smo si ga sami pridelal, ni od nobenga drugega (reptilov itd.) in zato žanjemo določene rezultate. Če se ne zavedamo ne pomen da ni in da ne deluje. Ko ozavestiš lahko vidiš kako je deloval in deluje. 



#186 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 20. marec 2019, 21:05

Podzavestno mamo, zato ne opazmo... zlo... ki smo si ga sami pridelal, ni od nobenga drugega (reptilov itd.) in zato žanjemo določene rezultate. Če se ne zavedamo ne pomen da ni in da ne deluje. Ko ozavestiš lahko vidiš kako je deloval in deluje. 

 

živjo.

mam prošnjo zate, mgd.

 

s poboldanim se sicer strinjam, ampak useen bi te prosu, če imaš kje pri roki in če se ti ljubi prilimat kak detajl iz vseh vaših knjig, ki to bolj natančno razlaga, zakaj je temu tako. zanima me predvsem in samo razlaga, ki jo prenese zavestni um in posledično naj ne bi omenjala niti krišne, niti baraka obame.

hvala in lep pozdrav.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#187 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 20. marec 2019, 22:24

živjo.

mam prošnjo zate, mgd.

 

s poboldanim se sicer strinjam, ampak useen bi te prosu, če imaš kje pri roki in če se ti ljubi prilimat kak detajl iz vseh vaših knjig, ki to bolj natančno razlaga, zakaj je temu tako. zanima me predvsem in samo razlaga, ki jo prenese zavestni um in posledično naj ne bi omenjala niti krišne, niti baraka obame.

hvala in lep pozdrav.

 

Kaj točno te zanima? A zakaj imamo v podzavesti? Ali zakaj se mi odločimo delat zlo? Ali?



#188 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. april 2019, 09:30

Univerzalna ljubezen http://www.gokul.si



#189 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 22. april 2019, 08:40

Teorij je velik.

 

Če drži teorija dušnih dogovorov, pol grejo pod kapo boleče situacije, ampak to pomen, da je zemlja učilnica, ne pa mučilnica al pa maja, kt ji prav mgd. 

Če je karma uč za uč, pol ni svobodne volje, ker če bi bla, bi lahko človk osvoju lekcijo in bi bla zemlja spet učilnica, ne pa mučilnica al pa maja, kt ji prav mgd.

 

Ampak spet samo, če duša sploh je in če bog sploh je. Ker....mrbit ga ni.

 

Maya ni kriva za naše trpljenje. Naše napačne akcije so vzrok. Preko maye le pride rezultat, ki ga da Bog. Človek lahko osvoji lekcijo, da je sam odgovoren za svoja dejanja, tj. da ima svobodno voljo kako bo deloval in da zato drugi, niti maya, niso krivi za njegovo nezadovoljstvo, ampak je rezultat njegovih lastnih dejanj. Zato le sprememba mojih dejanj vodi v rešitev, v spremembo stanja. 

 

Zakon karme ni zlo ali maščevanje ali mučenje, je učilnica, popravni dom. Point je da kakršno trpljenje si s svojimi dejanji nekoč pozvročil nekomu, tako isto trpljenje boš dobil nazaj preko nekoga (ali istega), da lahko spoznaš pravo naravo svoje akcije, dejstvo (če že nisi hotel tega dejstva sprejeti drugače, s poslušanjem izkušenejših, poznavalcev) in da te to spoznanje vzpodbudi da ga v svoje in od drugih dobro spremeniš na bolje. 

 

Če iz neznanja jezno krivimo nekoga drugega za svoje trpljenje (za katerega smo odgovorni sami s svojimi dejanji), to povzroča določene bolezni, ki se jih ne da pozdravit drugač kokr s sprejetjem tega dejstva, s sprejetjem odgovornosti za svoja dejanja.

 

Velik stvari imamo podzavestno, ampak so in delujejo, vplivajo. Ko z duhovno prakso ozavestiš te stvari jih lahko vidiš in spremeniš.    



#190 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 24. april 2019, 18:43

Kaj točno te zanima? A zakaj imamo v podzavesti? Ali zakaj se mi odločimo delat zlo? Ali?

 

oj.

ja, to me zanima. torej... zakaj imamo zlo v podzavesti?

sam imam sicer svoje mnenje o tem, kot imam mnenje tudi o tem, kaj sploh je zlo, ampak okej...

tudi si domišljam, da vem, kaj naj bi zlo pomenilo po terminih, ki jih pogovorno uporabljamo.

ne vem, kako naj še drugače vprašam.

torej... zakaj imamo zlo v podzavesti?

in ja, bi me zanimal tut prebrat, zakaj se odločamo delat zlo?


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#191 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. april 2019, 06:45

oj.

ja, to me zanima. torej... zakaj imamo zlo v podzavesti?

sam imam sicer svoje mnenje o tem, kot imam mnenje tudi o tem, kaj sploh je zlo, ampak okej...

tudi si domišljam, da vem, kaj naj bi zlo pomenilo po terminih, ki jih pogovorno uporabljamo.

ne vem, kako naj še drugače vprašam.

torej... zakaj imamo zlo v podzavesti?

in ja, bi me zanimal tut prebrat, zakaj se odločamo delat zlo?

 

Ker smo izgubili zavedanje, ker smo naredili izvorno zlo, tj. nismo hoteli služit Boga, kar je naša naravna, edina dolžnost (glede na to kdo v resnici smo), ampak smo hoteli uživat materialno energijo. Zloraba naše relativne svobodne volje. Lahko popravimo to napako in seveda je to najboljše za nas in za vse druge.  



#192 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 25. april 2019, 19:49

Ker smo izgubili zavedanje, ker smo naredili izvorno zlo, tj. nismo hoteli služit Boga, kar je naša naravna, edina dolžnost (glede na to kdo v resnici smo), ampak smo hoteli uživat materialno energijo. Zloraba naše relativne svobodne volje. Lahko popravimo to napako in seveda je to najboljše za nas in za vse druge.  

 

joj mgd, sej mi je skor mal nerodn, ampak ne uspem rabrat odgovora.

bom uprašu še drgač.

en stari štos gre tkole:

a veš, zakwa je kajn abla ubil?

...

zato, ker ga je preweč udaril.

 

 

in klele je podobno...

 

Ker smo izgubili zavedanje, ker smo naredili izvorno zlo, tj. nismo hoteli služit Boga

 

tko nekako, kot me bi zanimal, kaj je kajna tolk razpizdl, da je abla udaril, tko me tuki zanima, zakaj in kako smo izgubil zavedanje? ja?

ali naprej...

 

ker smo naredili izvorno zlo, tj. nismo hoteli služit Boga

 

kako vem, da nisem služil bogu? kako se sploh služi bogu?...

kako vem, da je to moja naravna in edina dolžnost?

 

 

in da se vrnem na začetek...

ne tvoja interpretacija... a veš... imamo čez 300 različnih vrst krščanstva, pa vsi imajo za izhodišče isto knjigo???!!!

 

kot sem reku... če imaš pri roki te razlage.

 

če ne, pa pač ne. tut okej.

lepo, lepo se imejmo :-)


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#193 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. april 2019, 08:59

joj mgd, sej mi je skor mal nerodn, ampak ne uspem rabrat odgovora.

 

Ni problem, lahko vedno še naprej oz. drgač vprašaš, ker včasih tud jaz ne razumem čist vprašanja. Pa jezik je tudi dostikrat dvoumen itd.  

 

bom uprašu še drgač.

en stari štos gre tkole:

a veš, zakwa je kajn abla ubil?

...

zato, ker ga je preweč udaril.

 

 

in klele je podobno...

 

Ker smo izgubili zavedanje, ker smo naredili izvorno zlo, tj. nismo hoteli služit Boga

 

tko nekako, kot me bi zanimal, kaj je kajna tolk razpizdl, da je abla udaril, tko me tuki zanima, zakaj in kako smo izgubil zavedanje? ja?

ali naprej...

 

Maya (materialna energija) je zelo privlačna, očarljiva, bleščeča in nas je pritegnila. Odločil smo se rajš njo uživat in zato (s tem) izgubili zavedanje (resnice). Kako? Tako kot npr. v tem svetu ko zaspiš izgubiš zavedanje "sebe" in pol vidiš sanje. To je ilustracija samo... nekak podobno temu je. Al pa če ponoč v sobi luč ugasneš... prej si vidu stvari, potem pa ne več... izgubil si tisto videnje. Al pa če piješ alkohol... postopoma izgubiš jasno zavedanje.   

 

ker smo naredili izvorno zlo, tj. nismo hoteli služit Boga

 

kako vem, da nisem služil bogu? kako se sploh služi bogu?...

kako vem, da je to moja naravna in edina dolžnost?

 

Dokler tega dogodka sam ne podoživiš ali slišiš od nekoga, ki ve, ne moreš vedet, ker si trenutno v izgubi zavedanja. Služi Boga se tako, da delaš tisto kar On od tebe želi, v Njegovo zadovoljstvo. Ob tem (v tem) si tudi ti najbolj/resnično zadovoljen. 

 

Dokler se ne zaveš svoje večne, prave identitete in identitete Boga in vajinega večnega odnosa, ne moreš (v izgubi zavedanja) vedet da je služenje Boga tvoja naravna in edina dolžnost. Ko se zaveš, lahko veš.

 

in da se vrnem na začetek...

ne tvoja interpretacija... a veš... imamo čez 300 različnih vrst krščanstva, pa vsi imajo za izhodišče isto knjigo???!!!

 

kot sem reku... če imaš pri roki te razlage.

 

če ne, pa pač ne. tut okej.

lepo, lepo se imejmo :-)

 

Ne govorim ti svoje interpretacije. Govorim ti kaj pravijo vedski spisi, ki so razodeta absolutna resnica. Moje izkušnje potrjujejo. Najboljš boš razumel, če boš tudi sam videl, izkusil... to glede izgube zavedanja, zakaj, kako... in kako pridobit nazaj. Ko si v zavedanju so ti te stvari lahko direktno, pomirjujoče, zadovoljujoče jasne.



#194 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 26. april 2019, 10:34

Maya (materialna energija) je zelo privlačna, očarljiva, bleščeča in nas je pritegnila. Odločil smo se rajš njo uživat in zato (s tem) izgubili zavedanje (resnice). Kako? Tako kot npr. v tem svetu ko zaspiš izgubiš zavedanje "sebe" in pol vidiš sanje. To je ilustracija samo... nekak podobno temu je. Al pa če ponoč v sobi luč ugasneš... prej si vidu stvari, potem pa ne več... izgubil si tisto videnje. Al pa če piješ alkohol... postopoma izgubiš jasno zavedanje.   

 

Saj izvorni vzrok zakaj pride do "izgube zavedanja", ni zaradi greha...   

Ti prikazuješ praktične primere, kako človek izgubi zavedanje, če se predaja destrukcijam, omamam, ali ga zaslepi maya..  Ampak tukaj ni na mestu izjava, da so ta dejanja tista, ki so globalni razlog zakaj se "ugasne luč". 

Ker ta luč se ugaša in prižiga sama, mi bitja smo samo postavljeni v to božansko kreacijo, da to nato izkusimo/izkušamo..  In ni greh tisti, ki povzroči izkušanje noči/dneva, kot tudi ni greh vzrok, zakaj si poslan v te realnosti.  Vse to izhaja iz božanskega plana in mi vsi smo šli prostovoljno v to, smo izbrali da pomagamo uresničiti ta del božanskega plana in da se spustimo tudi v najbolj goste oblike bivanja in tudi v izkušanje vseh teh ciklov kreacije, ki tukaj vladajo..

Kot sem že rekel, to kaj dejansko ugaša in prižiga luč, prihaja iz božanskih sfer, saj se je od tam skreiral ta mehanizem, da je enkrat "noč" enkrat pa "dan", vmes pa še vsa ostala prehodna obdobja..

In ta mehanizem, kako se ugaša luč (zavedanja) in nato tudi prižiga luč (zvedanja), je na makro pogledu najbolje opisano čez yuge, kako pač teče cikel yug, to definira tudi vse kar je del fizične kreacije..   In da ta kreacija pade v noč - Kali Yugo (obdobje teme - Železna Doba), da se nato se zavedanje dviga pod vplivom Dwapara Yuge (Bronasta Doba), še naprej dviga pod vplivom Treta Yuge (Srebrna Doba) in doživi svoj absoluten razcvet v Satya Yugi (Zlata Doba)..  nato pa zopet ponikne v Kali Yugi in tako naprej..

 

https://fiveseasonsm...yuga-after-all/

 

 

Dokler tega dogodka sam ne podoživiš ali slišiš od nekoga, ki ve, ne moreš vedet, ker si trenutno v izgubi zavedanja. Služi Boga se tako, da delaš tisto kar On od tebe želi, v Njegovo zadovoljstvo. Ob tem (v tem) si tudi ti najbolj/resnično zadovoljen. 

 

Dokler se ne zaveš svoje večne, prave identitete in identitete Boga in vajinega večnega odnosa, ne moreš (v izgubi zavedanja) vedet da je služenje Boga tvoja naravna in edina dolžnost. Ko se zaveš, lahko veš.

 

Boga "služiš", ko si se ozavestil do te mere, da ga čutiš kot del Sebe - toraj ga prepoznaš/spoznaš na osebni izkustveni ravni..  Da ga vidiš tako v sebi, kot v drugih (in v prostoru med tabo in drugim), da ga zaznavaš tako živo, da dojameš, da neživa materija ne more obstajati..  Ko "to" izkušaš, takrat tudi že gledaš skozi mayo in ti maya ne ovira več zavesti in se zato tudi ne boriš več z njo..  


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#195 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. april 2019, 13:40

Saj izvorni vzrok zakaj pride do "izgube zavedanja", ni zaradi greha...   

Ti prikazuješ praktične primere, kako človek izgubi zavedanje, če se predaja destrukcijam, omamam, ali ga zaslepi maya..  Ampak tukaj ni na mestu izjava, da so ta dejanja tista, ki so globalni razlog zakaj se "ugasne luč". 

Ker ta luč se ugaša in prižiga sama, mi bitja smo samo postavljeni v to božansko kreacijo, da to nato izkusimo/izkušamo..  In ni greh tisti, ki povzroči izkušanje noči/dneva, kot tudi ni greh vzrok, zakaj si poslan v te realnosti.  Vse to izhaja iz božanskega plana in mi vsi smo šli prostovoljno v to, smo izbrali da pomagamo uresničiti ta del božanskega plana in da se spustimo tudi v najbolj goste oblike bivanja in tudi v izkušanje vseh teh ciklov kreacije, ki tukaj vladajo..

Kot sem že rekel, to kaj dejansko ugaša in prižiga luč, prihaja iz božanskih sfer, saj se je od tam skreiral ta mehanizem, da je enkrat "noč" enkrat pa "dan", vmes pa še vsa ostala prehodna obdobja..

In ta mehanizem, kako se ugaša luč (zavedanja) in nato tudi prižiga luč (zvedanja), je na makro pogledu najbolje opisano čez yuge, kako pač teče cikel yug, to definira tudi vse kar je del fizične kreacije..   In da ta kreacija pade v noč - Kali Yugo (obdobje teme - Železna Doba), da se nato se zavedanje dviga pod vplivom Dwapara Yuge (Bronasta Doba), še naprej dviga pod vplivom Treta Yuge (Srebrna Doba) in doživi svoj absoluten razcvet v Satya Yugi (Zlata Doba)..  nato pa zopet ponikne v Kali Yugi in tako naprej..

 

Te 4 yuge so obdobja znotraj materialne energije in res je da je kali najbolj degradirana glede zavedanja in satya najvišja, ampak to ni to zavedanje o katerem sem jaz zgori govoru. To je še zmeri višje ali nižje zavedanje znotraj materialnega zavedanja, omejenega zavedanja. Te cikle in vplive določa Bog in različne pogojene duše se glede na njihovo karmo pač znajdejo v ustreznih okoliščinah. Tudi zavedanje v satya yugi ni absolutno, tj. iznad maye, je še vedno pod vplivom maye, je omejeno. 

 

Zgori sem jaz govoril o tem zakaj večna duša sploh pride pod vpliv materije in izgubi zavedanje sebe, tj. svoje večne identitete in dolžnosti. Do izgube tega zavedanja pride zaradi greha duše, tj. njene napačne aktivnosti/odločitve, tj. da ne želi služit svojega večnega gospodarja Boga, ampak želi uživat mayo.   

 

Boga "služiš", ko si se ozavestil do te mere, da ga čutiš kot del Sebe - toraj ga prepoznaš/spoznaš na osebni izkustveni ravni..  Da ga vidiš tako v sebi, kot v drugih (in v prostoru med tabo in drugim), da ga zaznavaš tako živo, da dojameš, da neživa materija ne more obstajati..  Ko "to" izkušaš, takrat tudi že gledaš skozi mayo in ti maya ne ovira več zavesti in se zato tudi ne boriš več z njo..  

 

To čemur ti tukaj praviš Bog ali služenje Boga ni isto kot sem jaz zgoraj pisal. Neživa materija kot samosvoja kategorija večno obstaja, ampak ne obstaja neodvisno od živega, Boga in duš. Te izkušnje, ki jih opisuješ še niso čisto izpod vpliva maye, so še pod njenim vplivom, čeprav se ti tega trenutno ne zavedaš še. Zato tudi še padci ponovno globje v njo. Šele ko se zaveš svoje večne identitete/osebnosti in večne identitete/osebnosti Boga in večne identitete/osebnosti maye in njihovega medsebojnega odnosa in opravljaš svojo večno naravno in edino pravo dolžnost, nisi več pod vplivom maye, ampak sodeluješ z njo, za služenje Boga. 



#196 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 26. april 2019, 15:07

Zgori sem jaz govoril o tem zakaj večna duša sploh pride pod vpliv materije in izgubi zavedanje sebe, tj. svoje večne identitete in dolžnosti. Do izgube tega zavedanja pride zaradi greha duše, tj. njene napačne aktivnosti/odločitve, tj. da ne želi služit svojega večnega gospodarja Boga, ampak želi uživat mayo.   

 

Vem da le recitiraš, kar ti je bilo povedano ali kar si pač prebral v vedah..  Ampak do zablod prihaja ponavadi, ker vse kar nekje piše, niti ni 100% res, mogoče le 99%..  in tudi ko je prebrano 100% res, je potem največji problem interpretacija tega kar prebereš..  Oseba v objemu maye, ki prebira neke svete spise, razumeva le preslikave maye, in ji maya prevaja prebrano skozi njene filtre..  tudi ko ta oseba prebira svete knjige ki vsebujejo 100%-no resnico..

 

 

To čemur ti tukaj praviš Bog ali služenje Boga ni isto kot sem jaz zgoraj pisal. Neživa materija kot samosvoja kategorija večno obstaja, ampak ne obstaja neodvisno od živega, Boga in duš. Te izkušnje, ki jih opisuješ še niso čisto izpod vpliva maye, so še pod njenim vplivom, čeprav se ti tega trenutno ne zavedaš še. Zato tudi še padci ponovno globje v njo. Šele ko se zaveš svoje večne identitete/osebnosti in večne identitete/osebnosti Boga in večne identitete/osebnosti maye in njihovega medsebojnega odnosa in opravljaš svojo večno naravno in edino pravo dolžnost, nisi več pod vplivom maye, ampak sodeluješ z njo, za služenje Boga. 

 

Čemu jaz pravim bog, ti vbistvu še ne veš in zato daješ zgrešene sodbe o meni..  seveda lahko pri njih ostajaš, če ti to godi..   

Enako je z služenjem ipd..

 

Gre zato:

da ko dojameš pravo naravo maye, sebe in boga, ne more biti več nič od tega kar počneš tukaj v tem okolju ne-služenje.  Ker TO resnično spoznanje in poznavanje te ohranja v trajni poziciji služenja..  in nato ves čas služiš najvišjim manenom sebe, za najvišje dobro drugh, kot tudi najvišjemu.


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#197 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. april 2019, 16:15

Vem da le recitiraš, kar ti je bilo povedano ali kar si pač prebral v vedah..  Ampak do zablod prihaja ponavadi, ker vse kar nekje piše, niti ni 100% res, mogoče le 99%..  in tudi ko je prebrano 100% res, je potem največji problem interpretacija tega kar prebereš..  Oseba v objemu maye, ki prebira neke svete spise, razumeva le preslikave maye, in ji maya prevaja prebrano skozi njene filtre..  tudi ko ta oseba prebira svete knjige ki vsebujejo 100%-no resnico..

 

Glede na stopnjo predaje/odprtosti poslušanemu/prebranemu, ki je 100% resnično, lahko tisto pravilno razumeš, doživiš. 

 

Gre zato:

da ko dojameš pravo naravo maye, sebe in boga, ne more biti več nič od tega kar počneš tukaj v tem okolju ne-služenje.  Ker TO resnično spoznanje in poznavanje te ohranja v trajni poziciji služenja..  in nato ves čas služiš najvišjim manenom sebe, za najvišje dobro drugh, kot tudi najvišjemu.

 

Ja, dokler ne spoznaš višjega. Takrat vidiš, da to še ni bilo popolnoma pravo in najvišje.  



#198 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 563

Objavljeno: 26. april 2019, 16:22

Bog - božanski red oz. nered - s kao ponavljajočimi se kalijugami vred kaže na to, da je božje stvarstvo sposobno človeškega dolgočasja ...

In da ga cena tega efekta "kruha in iger" ... očitno kaj dost ne tangira  ... sleepy.gif

 

Da skrajšam ... Bog zna bit en velik neodločen zajebant ... tud če kdo od nas prileze do njegove bližine pri vrhu  ... ga skotali kt Siziffovo skalo na dno lepo nazaj od koder je matr začel  ...

 

Eeee dragi Bog in Mgd ... pa nism se jst tako odločila ...  Hebeš neko nabijanje podzavesti kao našga zla ... za katerem stojijo božje kreacije in abstrakcije ...  Nismo vsi ovce, da se radi ponavljamo in nismo pri tem še mazohisti, da izjavljamo radost ob takšnem nenehnem sizifovem početju ...

 

Skratka ... pa ne se zajebavat ... ljudstvo se kumi šlepa ... komu dons se pa še da glumit krog ... rainbow.gif Hydrogen.gif

sizif.jpg

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Ahahah  ... Mgd  -  kaj porečeš na tega Sadhguruja, ki se je hudomušno obregnil ob vprašanje  ;

Kaj če Bog sploh ne ve, da obstajamo mi pa iščemno nek blazni smesel obstoja ?... ... ob vseh teh galaskijah ... na miliarde bitij  ... kaj če nas spregleda kt eno majhno pikico ... mi pa tak cirkus doživljamo, se počutimo grešne, iščemo smisel ... bucktooth1.gif

 

Vse kar rabiš pa je ravnovesje ... samo če imaš ravnovesje se lahko vzpenjaš icon1_thumbup.gif icon1_inlove.gif 

https://www.youtube....h?v=qKEaQhUPes0


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#199 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 26. april 2019, 19:27

Bog - božanski red oz. nered - s kao ponavljajočimi se kalijugami vred kaže na to, da je božje stvarstvo sposobno človeškega dolgočasja ...

In da ga cena tega efekta "kruha in iger" ... očitno kaj dost ne tangira  ... sleepy.gif

 

Da skrajšam ... Bog zna bit en velik neodločen zajebant ... tud če kdo od nas prileze do njegove bližine pri vrhu  ... ga skotali kt Siziffovo skalo na dno lepo nazaj od koder je matr začel  ...

 

4 yuge se dogajajo le v materialnem svetu. Z določenim dobrim namenom. Da se lahko popravmo. Za naše najvišje dobro. Če nekdo doseže bližino Boga, je to iznad materialnega sveta, v večnem svetu. Od tam nikol več ne pade v ta materialni svet. 

 

Ahahah  ... Mgd  -  kaj porečeš na tega Sadhguruja, ki se je hudomušno obregnil ob vprašanje  ;

Kaj če Bog sploh ne ve, da obstajamo mi pa iščemno nek blazni smesel obstoja ?... ... ob vseh teh galaskijah ... na miliarde bitij  ... kaj če nas spregleda kt eno majhno pikico ... mi pa tak cirkus doživljamo, se počutimo grešne, iščemo smisel ... bucktooth1.gif

 

Vse kar rabiš pa je ravnovesje ... samo če imaš ravnovesje se lahko vzpenjaš icon1_thumbup.gif icon1_inlove.gif 

https://www.youtube....h?v=qKEaQhUPes0

 

Ni še spoznal Boga in smisla svojega obstoja, služenja Boga.

Bog ve da obstajamo in kaj je smisel našega obstoja. 



#200 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 26. april 2019, 20:53

Kaj če Bog sploh ne ve, da obstajamo mi pa iščemno nek blazni smesel obstoja ?... ... ob vseh teh galaskijah ... na miliarde bitij  ... kaj če nas spregleda kt eno majhno pikico ... mi pa tak cirkus doživljamo, se počutimo grešne, iščemo smisel ... bucktooth1.gif

 

Ali bog išče smisel?  Smisel išče samo bitje, ki ni spoznalo boga?  In zato zmotno misli, da rabi nek smisel, da upraviči svoj obstoj..  Zakaj.. Ker če ne poznaš/izkušaš vseprisotnosti v sebi, izkušaš samo praznost in obup.   

 

Bog ne more pozabiti tebe, ker s tabo doživlja vsako čustev, vsako senzacijo, občutek, ki ga kadarkoli doživiš, vsako misel, ki te prešine, vsako hrepenenje, vsako razočaranje.. vsak odtenek vseh globin tebe..

 

Lahko ti pa povem, če se ti zdi da nimaš smisla, je en razlog za to tudi, če ne živiš iz navdiha..  Navdih je nekaj od koder iz niča nastaja nekaj in to smo mi, to je kreacija, obstoj in tukaj je čudež, kjer lahko izkusiš na delu božjo silo v praksi..

Vse kar misliš, da je pomembno, v resnici ni tako pomembno kot to, da sam sebi  dovoliš, da živiš iz navdiha, da obstajaš iz navdiha, da si dovoliš da te navdih vodi na tvojih poteh v življenju in da enostavno dovoliš navdihu, da ti kaže kam si želi naprej..  Če deluješ iz uma iz prepričanj, da ti zasidrana prepričanja določajo, kaj je treba tukaj na Zmelji početi, si s tem kaj hitro ubiješ navdih in tako pristaneš v togoti, rigidnosti in v trenju za naravno kozmično reko življenja, ki vedno teče lahkotno..  in ta lahkotnost pri človeku teče skozi navdih..

 

 

4 yuge se dogajajo le v materialnem svetu. Z določenim dobrim namenom. Da se lahko popravmo. Za naše najvišje dobro. Če nekdo doseže bližino Boga, je to iznad materialnega sveta, v večnem svetu. Od tam nikol več ne pade v ta materialni svet. 

 

Praviš, da če nekdo doseže bližino Boga in s tem doseže enost v večnem svetu, da je to posledica takega združenja z njim, da od tam ne more več nikdar pasti v materialni svet, mayo ali ločenost od Njega.. 

Lepa pravljica sicer in verjamem, da je bila napisana z namenom  (in mi je jasno s katerim..)

Ampak vseeno, če bi to bilo zares res, kar pipoveduješ..    smile.png    potem nobeno bitje, ki je izvorno nastalo iz te enosti, v tej enosti in je doma v tem večnem svetem prostoru boga..   Kdorkoli ve kaj to pomeni, ve tudi, da od tam nihče ne bi izbral, da gre ali da bi ga tam lahko zavedla neka materija, maya ali karkoli druga..  da ga tam ne more prešiniti misel, da si ne bi želel služiti bogu, da bi ga zamikalo, da bi "grešil" ali podobne floskule, ker tam to enostavno ni možno, ker to ne obstaja, ker je le bliss..

wink.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0