Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Teorija in Praksa


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
29 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2003, 01:00

OK.
Teorijo poznamo (ali jo?).
Kako pa se slednja izkaze v praksi (ce jo izvajamo in najveckrat je ne)?


Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 25. januar 2003, 01:00

Pri meni ni teorije - je samo praksa.
Življenje je praksa.

Tamara

*******************

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2003, 01:00

Ja, tudi sama verjamem v prakso... in jo seveda tudi furam...

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 luka-nova

luka-nova
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 26. januar 2003, 01:00

le nedolzno vprasanje:
ali ni teoretizirati (brati/pisati) o praksi malce prevec paradoksalno?

luv,
luk

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2003, 01:00

Pac rada pa tudi malo teoretiziram, Luka-nova... Objavljena slikaObjavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 luka-nova

luka-nova
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 26. januar 2003, 01:00

zares, tudi, kdo pa pravi, da ne bi smeli pocet paradoksalnih in kontradiktornih dejanj, a ne?

luv,luk

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. januar 2003, 01:00

hja, pr men vela kr neki, da je treba upostevat al pa bit vsaj neki seznanjen s teorijo to pa zato, da te praksa prevec ne s e k a..zakaj bi trpel, če mi ni mus, no..raje lubm preventivo kt pa pol, da se jezim, zakaj nism upošteval neki

P°k0w<

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2003, 01:00

Bobnar - Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Bobnar - zapomni si - vedno je MOZNO svoje znanje, ki si ga do sedaj pridobil, uporabiti tudi v praksi...
Ce ne prej, pa pozneje...
Gre tudi za prepoznavanje moznosti, predvsem pa zazpolozljivih PRAKS.

Nekaj casa sem pred desetletji delala celo kot tajnica na neki revijici, poleg tega sem bila nekaksna deklica za vse, kasneje lektorica in nazadnje celo prevajalka, pa se mi je vedno hecno zdelo, kaj ima to opraviti z mano (ker - to je treba vedeti - v tistem casu sem bila pevka, basistka in bobnarka, pa snemalka) - kje na vsem svetu in zakaj bi meni kaj od tega koristilo!!! ;))) No - nazadnje pa se vse poklapa in brez skrbi - za izkoristiti znanje in izkusnje, ki smo si jih pridobili, je slej ko prej moznost...


Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 xena

xena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Bobnar: jaz sem 14 let delala nekaj kar sem delala z muko in trpela zraven, potem sem se zaradi tega ker sem si zelela ven iz tega posla sla izobrazevat, zopet v cisto drugi smeri, in tudi nepravi. Napisala sem na tisoce prosenj za drugo sluzbo. Nazadnje, ko sem se nehala upirat in sem s srcem dejala ; ok to je to kar bom pocela do konca zivljenja, sej niti ni tako slabo. En mesec po tem, me je poklical nadrejeni in mi ponudil delo na nekem novem projektu. Sedaj delam tu ze 5 let. Delo je zelo kreativno, imam veliko svobode ( seveda tudi odgovornosti)in nadvse uzivam pri svojem delu. Mislim da je to edino delo ki bi si ga kdajkoli zelela opravljati. Tiste lastnosti, ki so me prej ovirale, da bi dobro opravljala svoje delo, so mi tu predvsem v pomoc. Vendar brez znanja ki sem si ga nabrala v letih "trpljenja" in brez dodatnega izobrazevanja, za katerega se mi je vcasih zdelo ze skoda casa in energije, tega dela ne bi bila sposobna opravljati.

#11 xena

xena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Ja pa se nekaj; teorija ti da siroko znanje. Ce imas dosti teoreticnega znanja, se lazje odlocas v praksi. Gre pa tudi brez teorije seveda. Ampak bolje je ce je se kaksna teorija zraven.Objavljena slika

#12 xena

xena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Bobnar: mislim da nisi napisal tega. Ce sem prav razumela si tarnal, da nikoli ne mores delat tistega kar bi zelel. In da je vedno prisotno nezadovoljstvo. Jaz sem ti hotela samo razlozit, da vse kar delamo je z razlogom. Brez veze gojit nezadovoljstvo in to, ker se verjetno pripravljas za kaksno nalogo, ki jo bos moral v prihodnosti izpeljat in bos potreboval to vedenje.Objavljena slika

Razen ce se pripomba nanasa na tisto daa je dobro nekaj teorije. Potem pa si napisal, ja. Sorry, ker sem sele sedaj sla cist nazaj citat.Objavljena slika

#13 xena

xena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

bols da pozno kot nikoli Objavljena slika

#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

hja,sej najhuje je neki delat, kar je pod mus;o ostalo kar je v tebi pa zakrneva Objavljena slika

P°k0w<

#15 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

jaz mam pa najraje tako - najprej malo prakse za pokusino, pol teorija, pol pa se praksa in na koncu razvijanje lastne teorije...Objavljena slika

¤ Anatha ¤
__________________
Odkritost je verjetno najbolj drzna oblika poguma.
William S. Maugham

#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Objavljena slika

hehe
jst sm trichetrt lajfa hodu u razno razne shole....sama teorija
pol pa padu u chisto prakso....chist kontra usemu prej
rezime?
hehe Objavljena slika

Objavljena slika ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Od teorije ze ne bos dobil praSK - pac pa je v praKSi veliko vec verjetnosti za slednje... ;)

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Objavljena slika

marsa Objavljena slika

teoretichno mash chist prou Objavljena slika

Objavljena slika ma vas rad(ich)

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Tudi prakticno, Aakhut... Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Pravijo, da je bolečina najboljša učiteljica, vendar pa se nihče noče pri njej učiti.



Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#21 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

quote:
jaz mam pa najraje tako - najprej malo prakse za pokusino, pol teorija, pol pa se praksa in na koncu razvijanje lastne teorije...

¤ Anatha ¤

Maš prou, Anatha.
Sicer, če že govorimo o delu (praksa/teorija v poklicu), je bilo pri meni tako:
najprej malo teorije - 3 leta,
potem praksa (kjer sem teorijo primerjala s prakso) - 1 leto,
potem še malo teorije (kjer sem prakso primerjala s teorijo) - 2 leti,
in na koncu praksa, v kateri razvijam svojo teorijo - do zdaj 13 let.

Imam pa srečo, da sem izbrala poklic, ki me veseli, tako da mislim, da ga ne bom spremenila - kvečjemu nadgradila. Objavljena slika

Tamara

*******************

#22 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Objavljena slika

#23 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Če se v teoriji zmotiš nič hudega, lahko to popraviš. Boli pa to v praksi, pa še popraviti se ne da. Zato ker so dogodki v praksi unikatni. Samo izkušnje skozi prakse neuspešnosti, te naredi močnejšega in neobčutljivega na možen praktičen neuspeh ali polom. Ko to dosežeš šele potem si uspešen v praksi.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
Že spet jaz. Mečem same teorije ven Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika.
Ja sam ka mali pao s lipe

#24 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Sam praksa je pomembna.

#25 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 14. februar 2003, 01:00

Vsekakor je pomembnejša praksa, vendar prakse ne moreš začeti brez vsaj malo predhodne teorije. Predstavljaj si (banalen primer), da se lotiš operirat človeka, pa nimaš pojma o anatomiji! Praksa je nadgradnja teorije. Praksa je stvar, ki se je ne moreš naučiti iz teorije, pa vendar za izvrševat prakso rabiš tudi teoretično znanje.

Hecno, a ne?
Tamara

*******************




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0