Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Shujševalne izkušnje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
362 komentarjev na to temo

#1 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

1- Imate za sabo izkušnjo odrekanja in samodiscipliniranja glede hrane?

2- Kakšnja je bila(oz. je zdaj) vaša strategija?

3- Kakšen je bil motiv, cilj?

4- Kakšen je bil konkretno rezultat
-koliko kg je bilo manj in v kolikšnem času?


Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

..pr men velja; če že opazm,da me kej napihuje˝ pol koj preneham z nečem˝ za kar menim, da sem se v nekem obdobju poredil.
ja; začnem načrtno stradat; kr pepustim se kruljenju želodca, da on´ sedaj prevladuje mojemu apetituPosted Image


P°k0w<

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

1) Ja. Imam tako izkusnjo.
2) Moja "strategija" Posted Image je bila lunin post - ta strategija pa ni vec potrebna. Post sem opisala na LN (in parkrat tule na forumu).
3) Motiv, cilj je bil shujsati - predvsem zaradi tega, da priodobim nazaj lastno okretnost in gibljivost, malo pa tudi iz "inata".. Posted Image
4) Konkreten rezultat - s teze 73 kg sem prisla na 51 kg, kar je ful premalo zame, kajti sem se kar visoka....
5) Koliko casa? Kaj pa vem - leto do dve... vse skupaj.. prvi rezultati zelo hitro... Potem vse hitreje in vse odlocneje, da sem se ze zasekirala, da je moje telo prevec resno vzelo ukaz - Hujsaj! Posted Image
Mislim, da tudi sicer je res nekaj na tem...

Zdaj tehtam 53.5 kg (ravno predvcerajsnjim sem se stehtala, ker sem se spomnila, da ze pol leta nakladam, da imam 53 kg in kaj pa ce jih imam nenadoma 56?).

Nimam strategije. Pravzaprav tudi nimam reda.
A - jem samo dobro, kar, kadar in kolikor mi pase.
Moje porcije so ful manjse.
Ob aktivnem hujsanju je GIBANJE najpomembnejse.
In zadostna kolicina tekocine.
Tako sem v primeru odvzemanja za odvzemanje. (in ne dodajanje necesa tretjega).

p.s. To je bilo pred 10 leti. Od tedaj moja teza nikoli ni presegla 55 kg (pravzaprav niti ne vem, ce je sploh dosegla to cifro).

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Jaz pa tako:

Moja teža pri 20 - 25 letih je bila 60 - 62 kg (malo bolj polna postava, vendar O.K. počutje).

V 1. nosečnosti sem se zredila (blazen apetit med nosečnostjo) in po porodu sem tehtala 78 - 80 kg ter taka ostala 3 leta (do mojega 28 leta starosti). Potem pa akcija! Dovolj mi je bilo javkanja sama sebi, kako sem debela... Nekako sem se v glavi prepričala, da zmorem tudi jaz shujšati, in sem začela:
Posted Image Pila sem samo vodo in to veliko vode. Prav nacejala sem se z vodo. V začetku je bilo težko, vendar se je telo kar nekako navadilo na vodo. Razne sokove in drugo pijačo totalno črtala.
Posted Image Jedla sem nekombinirana živila (nisem kombinirala ogljikovih hidratov in beljakovin). Torej v enem obroku samo testenine (brez omake...) ali samo meso (brez kruha...) ali samo kuhan krompir (brez maščobe...)... Zraven pa vedno solato ali cvetačo ali rdečo peso ali kako drugo zelenjavo brez maščobe. Nisem pa si omejevala količin - saj itak nisem mogla pojesti veliko, ker je zelo mučno jesti samo eno vrsto hrane.
Aja, zjutraj sem pila stisnjen pomarančni sok z vodo, okrog poldne pa kavo brez cukra in brez mleka, če mi je zapasala.
Posted Image 2x na teden (po eno uro) sem hodila k aerobiki.
Posted Image Nisem hodila na vago, da ne bi bila razočarana, če bojo šli kg prepočasi dol. Nisem se hotela časovno omejevati s tem, v kolikem času moram koliko shujšati. Enostavno sem sprejela mojo dieto za moj nov način prehranjevanja in gibanja.

Rezultat: v cca. 8 - 10 mesecih sem prišla na 64 kg (15 kg manj). Počutila sem se odlično! Posted Image Dalje se diete nisem več tako striktno držala, sem pa še naprej hodila na aerobiko in malo pazila pri hrani.

To težo sem še nekaj časa obdržala in mislim, da bi jo še naprej... A kaj ko sem spet zanosila in spet dobila tisti grooozni apetit Posted Image in spet 15 kg (+ otrok, vendar tega ne štejem - je šel v parih minutah ven Posted Image)!

No, pa sem spet tam! Posted Image
Ampak spet delam na tem, da shujšam! Na enak način kot prvič, ker vem, da pomaga!

Tamara

*******************

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

quote:
Tamara pravi:

...
Posted Image Nisem hodila na vago, da ne bi bila razočarana, če bojo šli kg prepočasi dol. Nisem se hotela časovno omejevati s tem, v kolikem času moram koliko shujšati. Enostavno sem sprejela mojo dieto za moj nov način prehranjevanja in gibanja.
...
Tamara

*******************


Posted Image Posted Image

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 28. januar 2003, 01:00

quote:
Tamara pravi:
Posted Image Nisem hodila na vago, da ne bi bila razočarana, če bojo šli kg prepočasi dol. Nisem se hotela časovno omejevati s tem, v kolikem času moram koliko shujšati.

Posted Image Poslala sem vago k Posted Image

Občutek je Posted Image


Posted Image Elena Posted Image

Helena


#7 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 28. januar 2003, 01:00

Elena, ja si jo poslala k Posted Image ???!!!!
Kaj pa tvoja volja in želja po manj kg ???

Jaz večinoma nimam težav s temi kilogrami, tu in tam imam kakšne pet kg preveč ampak potem grem v akcijo in hujšat.

Ponavadi jem takrat bolj zelenjavo in vse nezabeljeno in brez kruha.
Trudim se kuhat bolj nizkokalorično hrano.

V enem tednu takrat shujšam en kilogram.

Saj sem imela zadnjič filing pojesti kekse-pa sem jih, takrat ko imaš
željo si jo moraš izpolniti.

Saj gre samo želeti je treba !

LP ! Vanja Posted Image

#8 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 28. januar 2003, 01:00

Tudi sam bom pristavil svoj lonček,tega bo sedaj cca.10 let nazaj.

Moj recept:
Prehranjeval sem se popolnoma enako, samo vse porcije so bile polovične,tako je telo dobilo vse hranilne snovi katere je potrebovalo,za nič ni bilo prikrajšano(razen za pol porcije;sicer se je pa želodec po tednu dni že skrčil in ni bilo potrebe po večjih količinah hrane) in pa VELIKO gibanja(telovadba-ni nujno fitness(vaje si sestaviš lahko sam in telovadiš doma),kolesarjenje,plavanje)).No v 6-8 mesecih sem shujšal za 9 kg(ampak maščovja in ne vode),pa še "fit" sem se počutil.Posted ImagePosted ImagePosted Image



_________________________
Glej naprej,če se le da...
Glej naprej, če se le da,...

#9 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

Posted Image

hmm....
najboljsha kura?
una k kausa...


shujshevalna?
hmmm....
radich....pa mal olivnga ola



Posted Image ma vas rad(ich)

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#10 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

1-Ja
2-Napačna strategija:
zjutraj nič nisem jedla, malico sem dala komu, če je le vzel in sem le pila, kosilo sem doma lagala, da sem imela v šoli, pila sem hladno mleko, kakšno sadje, pila vodo, ustavila sem svojo rast! Obsedena sem bila z umivanjem zob in z vago -ko sem se zbudila je bila prva na vrsti, ko sem prišla iz šole, spet vaga ...in 100 trebušnjakov pred spanjem. Bleda, krulilo mi je na glas med poukom, vidno sem hujšala.
3-Motivi: prva zaljubljenost, od malega debeluška in sem imela tega zafrkavanja dosti,to je bil 7-8.razred OŠ Cilj: preklca in 45 kg
4-Rezultat: samozavestna, ker sem si dokazala, da zmorem, če se le odločim in trmasto vztrajam in sem prišla na 45kg v pribl.pol leta shujšala za ok.12 kg
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#11 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 30. januar 2003, 01:00

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Ti dve strani so kot naročeni za vas, celo....... Posted Image
Posted Imagehttp://www.cuy.net/atkins/
Posted Imagehttp://atkinscenter.com/


Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. januar 2003, 01:00

Posted Image

a naslou za hujshat rabte?

hehe

ETIOPIJA


Posted Image ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 30. januar 2003, 01:00

Ohja, izkušnje... Še izkušnje... Bistvo je tak manj jest pa več gibat.. Ampak je fajn prebrat DEJANSKE izkušnje... Pa pol se PREDSTAVLJAŠ da se da!Posted Image
mushi
Mushi

#14 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

Kdor si hoče dobro se more sprijaznit z naslednjim dejstvom:
DIJETE NE FUNKCIONIRAJO !!! SPREMENITI JE POTREBNO NAČIN ŽIVLJENJA !!

Slab način življenja vas je pripeljal do točke, ko ste tako nezadovoljni, da končno nekaj storite. Zredili se niste zato ker nebi jedli po luni ali zato ker smo mešali ogljikove hidrate in beljakovine. To slednje je zelo popularna metoda, vendar organizmu zelo škodljiva.
Podobno kot v šoli ko smo se prvič zaljubili... Živeli smo v oblakih šola pa je trpela. Prešel pa je čas ko smo morali dolg lenarjenja odplačat se vsesti za mizo in zamujeno nadoknaditi. Ravno tako je potrebno narediti z maščobno maso. Do sedaj smo jo kopičili sedaj pa je čas da se lotimo in jo porabimo za energetske namene. To je edini način da se znebimo maščobne mase.
Z stradanji in različnimi dijetami si delamo veliko hudega. Mišična masa za razliko od maščobne mase, vsak dan porabi veliko energije za obnavljanje. Tako veliko kalorij na dan porabimo samo za vzdrževanje mišične mase. S stradanjem mišice ne dobijo potrebne energije in tako propadajo. Po koncu dijete smo lažji!!! Fino ne ?? Ampak smo si naredili hudičevo uslugo. Če bo mo spet jedli tako kot prej si bomo svojo prejšnjo kilažo veliko hitreje nabrali! manj mišic več energije ostane in gre v maščobo !! Pa še telo se navadi na manjše vnose hrane...
Pravite, da mišične mase ne rabite ??
Delam v nevrološki ambulanti kot terapevt. Več kod 60% prihaja v nevrološko ambulanto, toži za bolečinami v križu vratu itd...
Vzrok ??? Slaba muskulatura- posledica slaba drža, posedanje vretenc...
Verjemite mi mišična masa je naš zaveznik!! Skrbimo za vsak teško prigaran gram. Ne verjemite dijetam, ki obljubljajo zmanjšanje telesne teže ( či si želite dobro ) S tem boste zgubili le mišično maso. Maščobna masa ne potrebuje vzdrževanja. Kopiči se in kopiči in nobeno stradanje jim ne pride do živega. ( no ja pustimo zdej extreme kot so taboriščniki ... vendar so ti prej izgubili vso mišično maso )
Posted ImageTorej če si želite na vsak način izgubiti telesno težo lahko to naredite zelo hitro. Mislim da bi šlo najhitreje kr z motorno žago !!
Posledice so zelo podobne kot pri stradanju, spuščanju obrokov, ne mešanju hrane in podobne neumnosti, verjetno pa na kratki rok malo manj vidne.
Če hočemo uspešno preoblikovati svojo postavo moramo poleg pravilne prehrane:
-6do 7 majhnih obrokov na dan z veliko vlakninami, kar bo pospešilo prebavo
-piti dosti vode
-ne "se malo rekreirati" to je premalo!! lotiti se treninga !!!
-ne spuščati obrokov
- itd...

Torej če koga zanima kako so uspeli mnogi, uspešno preoblikovali svoje telo in tudi zadržali to postavo
Pojdite obiskat stran:
www.hujsanje.net

PS. Upam, da s spodnjim naslovom nisem naredil kej prepovedanega! Reklama pa to... Prosim, Marso da upošteva da sem se kr potrudu. Nima pa smisla še enkrat pisat tisto ker je tam Posted Image
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#15 marilyn

marilyn
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

Kakšne posebne diete nisem nikoli mela, ker se mi zdi, da so učinkovite le kratek čas. Ne moreš celo življenje jesti tako kot ti narekuje dieta. Pol se pa spet zrediš in to verjetno še bolj.
Jst č hočem dat dol kej(ponavad kake 3kg, nimam ravno problemov s težo) se izogibam ogljikovih hidratov pa zvečer ne jem pa obvezno miganje!
Posted Image

There is no greater hell than to be a prisoner of fear.

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

Doc_Zenith:
"PS. Upam, da s spodnjim naslovom nisem naredil kej prepovedanega! Reklama pa to... Prosim, Marso da upošteva da sem se kr potrudu. Nima pa smisla še enkrat pisat tisto ker je tam Posted Image"

Normalno, Doc_zenith - ce je kje na mestu priporociti taksno stran, je to seveda tukaj, zato si ravnal povsem na mestu in pravilno... Posted Image
Poleg tega pa nisi samo suhoparno postnil naslova, pac pa si tudi nekaj povedal - in tako si lahko vsaj priblizno predstavljamo, kaj bomo nasli tam, poleg tega pa me link pripelje na VSEBINO in ne zgolj na reklame o proizvodih/uslugah, ki jih lahko kupim oz. placam. ...
V taksnih primerih to jemljem kot prijazen napotek in koristno informacijo (zato pa je Forum)... Posted Image

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

Posted Image zenith hvala, a vem da nam je mnogim težje kot govoriti - se res pri sebi odločiti in slediti zdravi prehrani+treningu mišic... ker vedno najdemo kakšen izgovor - običajno je vsaj tako, mislim, hmmm žal!

Domnevam, da imaš izkušnje s številnimi, ki delajo napake v prehrani, a si tudi sam kdaj hujšal?
lp Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#18 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

Ker sem celo življenje zelo aktiven s hujšanjem načelloma nisem nikoli imel problemov. Ker pa je tudi pri športu zelo pomembna prehrana, sem se tudi tukaj moral disciplinirati in sprejjeti nekatera načela. Dejansko sta si prehrana ko hočemo izgubiti maščobo in pa prehrana športnika zelo podobni. Obrokov je enako število, biti morajo točni, Hrano jhe potrebno tehtati...
Pri hujšanju v dnevni porabi predvidimo majhen deficit. To je toliko manj hrane, ki ga telo ne bo zaznalo in se nanj ne bo poskušalo navaditi. Naprimer: sklenil sem hujšati s tempom 1/2 na teden. Sedaj naredim račun:
1 g maščobe ima 9 kalorij
1 gram ogljikovih hidratiov pa 4 kalorije
500 g maščobe x 9 kalorij = 4500
sedaj pa to petvorimo v ogljikove hidrate
4500 : 4 kalorije = 1125 g
to je torej količina ogljikovih hidratov kijih je na teden potrebno pojesti manj zato delimo s 7
160 gramov manj na dan deliš s število obrokov...
zadeva je zelo simpl in dejansko drži. Ni potrebe da se nebi vsak dan tehtali, imeli slabo vest ko stopimo na tehtnico itd...
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#19 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 9. april 2003, 07:37

Doc-zenith, ja tvoja teorija drži, kajti tudi jaz uporabim isto, kadar mi gre za nohte. Ko se odločim, v enem tednu vsaki dan pojem 300 cal manj kot je za moj dnevni obrok dovoljeno in pri tem v obrok vštejem vso hrano. V bistvu lahko ješ vse samo manj in pač daš na tehtnico, če se ti zdi preveč ali premalo na krožniku. Zanimivo koliko malo je v krožniku 200 g golaža, obvezno brez kruha seveda. Deluje !

Ali mogoče veš koliko cal je 100 ajvarja ?

LP! V! xsrcx

#20 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 11. april 2003, 17:01

Doc-zenith, ja tvoja teorija drži, kajti tudi jaz uporabim isto, kadar mi gre za nohte. Ko se odločim, v enem tednu vsaki dan pojem 300 cal manj kot je za moj dnevni obrok dovoljeno in pri tem v obrok vštejem vso hrano. V bistvu lahko ješ vse samo manj in pač daš na tehtnico, če se ti zdi preveč ali premalo na krožniku. Zanimivo koliko malo je v krožniku 200 g golaža, obvezno brez kruha seveda. Deluje !

Ali mogoče veš koliko cal je 100 ajvarja ?

LP! V!  xsrcx

Ne dolgo nazaj sem v fitnesu dobil dve novi stranki. Zvedel sem, da sta poskušali hujšati po vseh mogočih dietah. Nisem si niti mislil kakšne neumnosti delajo vse ljudje da bi izgubili na teži. Punci sta omenjali Mogniniacovo dieto, dieto zeleni slap, sadne dneve, lunin post itd...
Jasno, nič od tega ni bilo uspešnega. Niti ni tako presenetljivo saj so vse te diete skregane z stroko.

Izmeril sem njihovo kostno maso po neki zelo približni metodi. Obseg dominatnega zapestja, telesna teža in višina so bili kriteriji ki so določili količino potrebne hrane. Nato pa sem izračunal deficit 1 kg na teden (maščobne mase)
V fitnesu jim dam vaje po programu, ki ga prilagodim stranki....
in to je vse...

Na začetku naredimo plan kako se bo teža spreminjala nato pa stranki rečem: "Če ne bo po planu mi ni treba nič plačat (jasno da delam to za denar). Če ne bo tako kot sem rekel nočem vašega denarja. Pod pogojem jasno, da se bodo napisanega držali.

Vendar se to ni še nikoli zgodilo, da bi se v planiranju uštel !!!

Zakaj ???
Preprosto ! Ker je zadeva zelo zelo simpl! Vse se da izračunati, dejstva so jasna, principi so preizkušeni...

Pa kljub temu obstaja veliko ljudi, ki mislijo da so bolj pametni in preizkušajo neke čudne diete, kupujejo neke drage preparate, pijejo kis, slano vodo, stradajo itd...
In ko bodo imeli vsega dosti, ko bodo od vseh možnih diet zadosti izčrpani in razočarani, bodo morda prišli k meni in povedal jim bom isto kod vsem do sedaj ( sigurno več kot 300 strankam )
S treningom bomo maščobo porabili in telo ojačali z prehrano pa bomo telesu dali vse potrebno za normalen razvoj.

Poiskati moram datoteko v kateri imam tabelo živil, jo bom priložil ko jo bom našel.

Nekatere moje članke lahko preberete na naslovu www. zdravozivljenje.net Prav sedaj je gor en članek z naslovom Astronavti, ki prav paše k tej temi. Predlagam da ga prebere vsakdo, ki misli, da se bo samo z dijeto lahko znebil maščobe.
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#21 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 11. april 2003, 22:08

Veste kaj, ampak meni se zdi tole prav grozno kar pisete. :xx!: Saj to je kot kaksna terapija obolelih za rakom ali pa cakajacih v zadnjem upanju na by-pass.
Mislim, da nimam in nisem imela problemov s kilami nikoli (razen v glavi, n.pr. v srednji soli ko itak mislis, da si klinicen problem, ce ne izgledas kot Kate Moss in ostale suhljatice).

Saj ti mora ze zdrava pamet povedat, (ce te ne opozori telo), da bo treba kaksen dan manj jesti al pa vec gibati.
Da je zato potrebno sestavljat linearne programe s tabelami, pa tehtati 200 g golaza....
Ne vem,kaj naj recem, morda so vam starsi vzgojili cisto napacne prehrambene navade!



:palec: Vsake toliko mal tec, pa na kaksen hrib, pa vsa ostala rekreacija, ki je pri roki, pa bo.


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

(Ze od srednje sole dalje imam enako tezo, brez kaksnih mucilnih postopkov).

#22 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 11. april 2003, 23:00

Doc_zenith, verjamem, da tvoja teorija deluje, ne verjamem pa, da nobena druga ne deluje.
Verjamem, da jih je že veliko shujšalo na način, ki ga ti opisuješ. Vendar jih je tudi že veliko shujšalo na druge načine, in zmanjšano težo tudi obdržalo.
Nismo vsi ljudje taki, da bi z lahkoto in užitkom tehtali vsak obrok in šteli, kolikokrat naredimo kakšno vajo z določeno težo uteži...

Mene osebno bi ta tvoj način hujšanja zelo obremenjeval. Sem tak tip človeka, ki mi kakršnokoli ukalupljenje ne odgovarja. Za dosego nekega cilja si ne delam planov, katerih se moram potem striktno držati, ampak si enostavno življenje naravnam v smeri cilja in ga potem tako živim. Nekako v glavi razčistim sama s sabo.

Npr.: če hočem shujšati, najprej v glavi predelam vzroke, zakaj se sploh nažiram in s tem redim. Če je vzrok za to n.pr. pomanjkanje ljubezni, se vprašam: ali se po nažiranju počutim bolj ljubljena? In ker je odgovor na to NE, se vprašam, kaj moram storiti, da se bom počutila bolj ljubljeno... (Preprosto iščem način življenja, s katerim bi odpadla potreba po nažiranju.)
Mogoče se bo komu zdelo, da sem odštekana (saj mogoče pa res sem!), ampak tako si jaz kreiram svoj lajf. Ne rečem pa, da ta moj način vsakemu odgovarja. Enim se mogoče zdi kakšna druga pot do cilja lažja - mogoče ta z računanjem in štetjem, ki jo opisuje doc_zenith. Mislim pa, da si vsak lahko najde način, ki mu odgovarja. Samo vedeti je treba, da je vse možno. x:)x

#23 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 12. april 2003, 10:11

Tamara, Tvoje mnenje mi je zelo blizu,prijazna in pozitivna osebnost si. LP x:Dx

#24 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 12. april 2003, 15:35

O, me veseli, Emilija!
In hvala za kompliment! :8):

#25 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 12. april 2003, 19:02

Doc_zenith, verjamem, da tvoja teorija deluje, ne verjamem pa, da nobena druga ne deluje.
Verjamem, da jih je že veliko shujšalo na način, ki ga ti opisuješ. Vendar jih je tudi že veliko shujšalo na druge načine, in zmanjšano težo tudi obdržalo.
Nismo vsi ljudje taki, da bi z lahkoto in užitkom tehtali vsak obrok in šteli, kolikokrat naredimo kakšno vajo z določeno težo uteži...

Mene osebno bi ta tvoj način hujšanja zelo obremenjeval. Sem tak tip človeka, ki mi kakršnokoli ukalupljenje ne odgovarja.

Dejstvo je da se nakopišena maščoba da zmanjšati samo na ta način da jo telo porabi v energetske namene. Po domače povedano pokuri špeh. No ja obstaja še druga altrnativa, reče se ji liposukcija. To pa pomeni da vam viška špeha z dragimi postopki pozaugajo ven. Na kakršn koli drug način maščobe ne moremo zmanjšati. Maščoba se ne spremeni v mišico in je ne moremo odplakniti z vodo ali stopiti s kisom in podobne teorije. Žal ... tukaj je stroka brezkompromisna.

Da se da z drugimi dietami zgubiti težo ??? Seveda se da !!! Popolnoma se strinjam s tabo !!!
VENDAR NE MAŠČOBNE MASE !!!!
Torej, kaj je bolje?

varijanta 1
Težek sem 100 kg ( uf preveč) torej imam 40 kg špeha + 50 kg mišične mase + vse ostalo 10 kg (organi kosti tekočine)
hujšam tako da jem samo beljakovine en dan pol pa samo OH... ( naprimer ...)
Ker telo ni optimalno hranjeno, mišice niso vzdrževane zato pride do tega da začnejo mišice propadat...
mine mesec...
stopim na vago in poglej poglej, sedaj sem težek 80 kg !!!!
od tega imam 31 kg mišic + malo se mi je zmanjšala masa organov in tekočin torej 9 kg + 40 kg špeha tolko kot pa prej...

varianta 2
Težek sem 100 kg ( uf preveč) torej imam 40 kg špeha + 50 kg mišične mase + vse ostalo 10 kg (organi kosti tekočine)
Višek maščobe bom porabil s telesno aktivnostjo. In ker sem zelo nestrpen pri tem in bi rad izgubil čim manj časa, uporabim vso razpoložljivo znanje in tehniko da bom to aktivnost opravljal čim bolj optimalno. ( s tem mislim na pulzmetre in merilce maščobe itd...)
Da pa ne bom pridobival nove maščobe pa si uredim prehrano. Verjetno bo prve dni to malo težje saj se moram navaditi na pravilen vzorec hranjenja. Ravno tako kot mehanik pri avtu zahteva menjavo olja na vsake toliko tisoč kilometrov ker je pač avto tako narejen, mi potrebujemo 5 do 6 obrokov na dan ker smo tako narejeni, pač potomci naših prednikov, ki niso imeli merkatorjev in šparov in hladilnikov itd...
mine nekaj časa...
težek sem 80 kg
pridobil sem si nekaj mišične mase !!! torej je sedaj težka 52 kg + ker imam sedaj telo športnika se to pozna tudi na notranjih organih in krvi, sedaj k teži prispevajo 11 kg + špeha imam pa sedaj manj !!! le 17 kg !!

Nevem no za vas vendar meni je veliko bolj ušeč 2 varianta... Tista prva neki ne štima?? Kaj pravite ??

Hujšanja se ljudje ponavadi ne lotijo iz užitka ampak iz potrebe. Verjameš mi lahko da marsikdo tudi v službi ne uživa pa vendar vsak dan hodi v službo. Zakaj ??? odgovor je iz potrebe !!
Menite, da prvi pokajeni cigaret v življenju paše ??? Mislim da ne. Nadobudni otroci ga prižgejo iz potrebe. Iz potrebe po dokazovanju, iz pootrebe po pripadnosti družbi itd...
Tudi drugi in tretji cigaret ne paše Po letu dni kajenja pa paše kaj ne ??? Nekaj bi manjkalo če se nebi mogli usesti in ob kavi enega prižgati !! Na podoben način pride v življenje športna aktivnost. Najprej kot potreba in nato kot užitek, ki si ga privoščimo. To je pravilen vzorec, ki ga moramo prevzeti seveda, če si hočemo dobro.

Tisti pa, ki želite vseeno sujšati pa vendar nebi bili aktivni. Zoprno vam je samo ob misli da bi se neki potili pa to... To je ja naporno. Se vam ne ljubi, vam je zoprno. Pa vendar bi radi bili lepi in suhi in fit...
Imate podoben problem kot ga ima mladenka, ki bi rada sexala pa vendar ostala nedolžna.
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0