Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Shujševalne izkušnje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
362 komentarjev na to temo

#51 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 19. maj 2003, 07:28

Moje težave s kilogrami

Živeti brez hrane

kako shujšati?

Hujšanje z luno
Objavljena slika

#52 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 23. maj 2003, 12:33

No saj ne hujšam preveč, tako, in ker je bil krajec sredi noči sem šla s solato spat pa sem mislila en dan bom pa že samo pila potem pa za zajtrk nekaj malega in rezultat tega mojega plana je bil:

sodelavec je praznoval RD in je prinesel pecivo in kekse.... seveda nič od mojega plana, nažrla sem se teh neumnosti brez pomisleka ! Pa kdaj drugič !

Tina ti si tako praktična (hujšanje z luno) sem morala to napisat, kako se je sfižilo !

LP! x:Dx

#53 Marelca

Marelca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 30. maj 2003, 13:20

Pozdravček

Glede hujšanja bi vam nekaj povedala oz. svetovala, če smem.

Na zelo enostaven način se da v mesecu zgubiti tud 15 kg, brez kakršnegakoli velikega odrekanja hrani, poleg tega pa se počutiš odlično, nč utrujen, nč lačen, poln energije. Kako? Enostavno. Dva obroka-najbolje zajtrk in večerjo zamenjaš za obrok, ki nadomesti vse potrebe po hrani in ti da občutek sitosti, pa še zlo okusen je. Gre za tri okuse-vanilijo čokolado ali jagodo. Poleg tega obroka piješ še časj ali vodo. Kogarkoli zanima, naj mi pošlje PM. Lahko povem, da je recept preverjen, moja mami je shujšala 12 kg,prijateljica 15 kg, brat 9 kg. Jaz sama sem sicer dovolj suha, vendar kljub temu vitamine dodajam k prehrani, ker imam težave z glavoboli in nespečnostjo.

Pozdravček vsem.

#54 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 30. maj 2003, 18:38

... zelo enostaven način se da v mesecu zgubiti tud 15 kg, brez kakršnegakoli velikega odrekanja hrani, poleg tega pa se počutiš odlično, nč utrujen, nč lačen, poln energije. Kako? Enostavno. Dva obroka-najbolje zajtrk in večerjo zamenjaš za obrok...

groza...

Predno kupite nekaj čarobnega, ki bo zagotovo rešilo vse vaše probleme, maščobo bo pretvorilo v mišice, bolečine v hrbtenici bojo izginile in perilo bo spet snežno belo... aja pa na 6 obrokov verjetno lahko kupite in če pokličete zdaj dobite še...

Preberite TALE članek.
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#55 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 9. junij 2003, 10:51

Prejšnji teden v Jani (št. 22) je o Tofu napisan članek, ki govori o zelenjavni juhi, ki pomaga pri hujšanju. Menda jo je "izumil" sam.
Piše tudi, da naj bi govoril s podjetjem Eto, ki so sprejeli njegov predlog in bi to juho prodajali v pločevinkah, ki bi se imenovala diEta.
Objavljena slika

#56 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 7. november 2003, 22:57

Ja, to juho "DiEta" že prodajajo in sem jo tudi že probala - x:px je zelo dobra. Sicer si jo lahko skuhamo tudi sami (ni nič "posebnega" za pripravit), vendar če kuhaš samo za eno osebo, se ti vseeno bolj splača kupit pločevinko... (Edino ne vem, kako je kaj tam s konzervansi in raznimi E-ji... :o|o: )


Doc_zenit, kakšno zvezo pa ima tista Miss Fitnes na slikci z zdravjem in lepoto? Ravnotako ne more nositi oblačil št. 38, kot ne jaz... x:o)x x:Dx x;)x

#57 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 7. november 2003, 23:19

http://www.roki.org/...20vrednosti.htm

#58 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 8. november 2003, 01:25

Kar nekajkrat sem že napisala tule pod raznimi temami, da če bi obstalal doktorat za hujšanje, bi ga jaz že zdavnaj imela. Verjetno obstaja malo diet ali načinov hujšanja, ki jih v svojem življenju ne bi že preizkusila. Gotovo sem tudi že parkrat napisala, da po mojih izkušnjah VSE DIETE DELUJEJO, če se jih le pravilno držiš !!
Seveda pa je vprašanje- kaj potem in to je bistveno !! Po skorajda vseh dietah te potem "odnese" razen če nimaš živalske volje.. In če nimaš vzrokov v psihi (kot npr.jaz) in je treba poštimat kaj drugega v življenju, potem gredo pa kile kar skorajda same počasi dol....

Daleč najpametnejši teoriji o prehrani kar sem jih do sedaj srečala in obenem tudi najtrajnejši in najbolj smiselni sta Montignacova metoda (glikemični indeks), še boljša pa je Hayeva metoda, ki je Montignacu precej podobna in še dosti bolj enostavna (tu gre za kombiniranje živil). Letos mi je prvič v življenju od pomladi dalje uspelo jesti po Hayu, biti resrnično sita, polna energije in se dobro počutiti, obenem pa POČASI iti s kilami DOL.

Primer: zjutraj pojem polnozrnatega (ali koroškega ipd.) kruha kolikor se mi je zahoče, s Tamar lahkim namazom ali Štajerc vegetarianskim namazom in čajem ali belo kavo..... (sladkorja že dolgo ne jem- pijem grenko)
Opoldne se spet najem- veliko solate ali zelenjave, šampinjone ipd..zraven pa : ali hidrate (riž, testenine ali krompir- nobenega mesa oz. beljakovin); ali pa meso, sir... pa nobenih hidratov..... izbira je velika.. Vedno sem sita.
Zvečer pa- pravzaprav skorajda nič, kosilo imam pozno (ob 16h..). Kak jogurt ali pa kislo zelje, sadje... Pa še to bolj zgodaj- ne po 19.uri..

Jedilnik je lahko zelo pester- sedaj pozimi je to lahko tudi jota, repa, (samo- ali brez mesa ali pa brez krompirja- vsekakor pa brez moke), miljon polivk čez testenine, njoke.. seveda iz zelenjave (bučke, paprika in paradižnik, por itd...), kdor je meso- en večji naravno pečen zrezek s skledo solate ali katerokoli meso z zelenjavo kot prilogo... Jajčevci s sirom iz pečice... in še in še...

Gibanje je seveda zelo pomembno- ampak ne za hujšanje temveč za oblikovanje postave, da ne "mahedraš"..

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#59 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 8. november 2003, 04:18

Trenutno sem take volje, da hujšanje odpade.....hm......gibanje pa ne odpade x:px :vragec: x:Dx :onfire:....to se bo šele začelo......hm....sem se danes že malo segreval....... :vragec: x:px x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#60 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. november 2003, 21:57

Mik, vztrajat moreš.. x8Dx

#61 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 8. november 2003, 22:16

Ooo pokowc....nova ikonca :palec: ......me spominja na eno bejbo, pa se ne morem spomniti katero....no, se bom že spomnil.....

Hm......vztrajati........a pri hujšanju......segrevanju.......ali gibanju x:Dx x:px :vragec: x:Ix
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#62 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. november 2003, 23:51

PRI KOMBINIRANJU x:Dx

#63 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 8. november 2003, 23:56

x:Dx x:Dx x:Dx :palec: :palec: x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#64 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 9. november 2003, 14:36

Nikoli ne bom razumela ljudi, ki ves čas hujšajo in iščejo takšne in drugačne diete.

Ne verjamem, da je kdorkoli lahko debel, če ne zaužije več kalorij, kot jih pokuri.
In v tem je smisel vsega...
Ali začneš bolj "migat" (da ješ enako in pokuriš več) ali pa ješ manj in ne migaš.

Edino kar verjamem, da telo pač na te spremembe ne reagira v mesecu, dveh...ampak je telo, vsak košček telesa treba naučiti živeti tako...
Dokler misliš, da moraš hujšati - verjamem da ne hujšaš (oz. shujšaš, vendar to ni tisto pravo). Spremeniti je potrebno sebe, notranjost...

Resnično jesti SAMO takrat, ko si lačen... Ne takrat, ko BI JEDEL, ampak ko si LAČEN. Mogoče 10 dni se potruditi, da tudi ko SI LAČEN...ne takoj dati hrano....potem pa se želodec skrči in se "nauči" poslušnosti...

Mogoče o tem lahko razmišljam jaz na tak način, ki imam manj kilogramov, kot bi si jih želela...

Moj idol...babnca z ozkim pasom, okroglimi, malo močnejšimi boki, veliko rito, močna meča, napeta stegna ... :2src: :2src: :vragec:


Daisy da bi ti uspelo, če si resnično želiš zmanjšati kakšen obseg ...
Tolažba: če te je "VEČ" te ima kdo lahko VEČ rad. xsrcbumx

#65 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 9. november 2003, 14:43

Hm......mislim, da se daisy poslužuje diete z drugačnim ciljem kot oblikovanjem postave..... x;)x x:)x xcrossfingx

Sicer pa imaš prav Sanjalica x;)x .........samo jaz jem tudi iz užitka ne le zaradi lakote x:px x:Ix .......in to je mickeni blem x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#66 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 9. november 2003, 15:01

Tudi jaz jem (kdaj) zaradi uzitka... ampak potem se pripravim...da grem lacna v te uzitke...
Je dvojno zadovoljstvo...

x;)x :vragec: :vragec: x^x

Drugačni cilj "dieta" kot oblikovanje postave?
Hmm...ko omenja Daisy VSE DIETE tudi montignacovo in Hayevo metodo...
Vse DIETE imajo za cilj - direktno ali indirektno - TUDI oblikovanje postave.
(izvzemši medicinske diabetike, ledvične, želodčne...)

Nenavsezadnje tudi post. Na eni strani očiščenje telesa strupenih snovi, na drugi pa... (mogoče tudi v podzavesti) želja...izgubiti tisti kilogramček, dva...

Ne verjamem, da je poleg ženske kozmetike in preparatov za hujšanje še kakšna dejavnost, ki tako zelo manipulira z nezadovoljstvom žensk... (v glavnem žensk!) in s spretnim marketingom doseže tisto, kar bi rada...
Denar...denar...denar...je sveta...vladar.


#67 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 13. november 2003, 10:44

Nekateri hujšajo, ker nimajo drugega pametnega dela, da vidijo nekje rezultat kot ga potem vidiš na sebi in tehtnici, kot jaz. Nisem debela ampak včasih za svojo dušo in preverjam voljo, če še deluje, se spravim zmanjšat kilogram ali dva.
Daisy tudi jaz naredim kot ti in deluje, pa še lačen nisi.


LP! Ker bomo čez vikend delali kremšnite ne bomo hujšal ! x:Dx

#68 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 29. december 2003, 19:33

Moja izkušnja...V otroštvu sem bila suhljata deklica, puberteta pa me je napihnila.....in sem jedla in jedla....in poskušala vse mogoče diete. In se mi je zdelo, da bolj ko shujšam, še več se nazaj zredim. Moj rekord je bil 67kg. Imela sem polna lička in močna stegna x:Dx ...ampak res MOČNA... Ogromno sem se ukvarjala s športom....tekla, kolesarila, igrala tenis....pridobivala mišice in maščobo :inocent: . Potem sem v prvem letniku fakultete čisto odpovedala,..malo tudi zaradi nezadovoljstva s podobo v ogledalu....nekega dne sem zbolela, pa niso mogli ugotoviti, kaj mi je....težko sem dihala, povsod me je zbadalo...Najprej so mislili, da imam probleme z želodcem in zato sem imela strogo dieto....nič začinjenega, nobenih sladkarij itd. V knjižnici sem si nabrala vse možne knjige o zdravi prehrani in se trdno odločila, da se bom zaradi zdravja začela drugače prehranjevati. Po preizkavah so ugotovili, da je želodec ok in da sem imela bolj psihične težave. Z drugačnim načinom prehranjevanja sem shujšala najprej 10 kil.....počasi.....potem pa jih je šlo še nekaj dol....Zdaj po drugem otroku sem na 53 do 55 kg. In tud v nosečnosti nisem presegla svojega pubertetniškega rekorda. Mislim, da nikogar ne bo rešila čudežna dieta, ampak je treba predvsem spremeniti način življenja.
Pozdravček,
LeilaniA
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#69 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 9. januar 2004, 15:35

Hm..ampak kilogramčki so odvisni tud od višine... x^x
Jaz sem bila normalna deklica do 5.razreda (osnov.šola), pol pa se full zredila (na koncu 8. razreda sem mela 90 kg :C: ), ampak ne vem zaradi česa..
No vseeno, pol sem šla v srednjo šolo (v tujino) in počasi (a lepo) shujšala na "normalno" težo (= 172,5 cm/ 62 kg)...
Ampak to je samo tak prišlo, to ni bil moj namen...In pol po 3. letniku sem imela anoreksijo (takrat sem mela 60 kg), in shujšala sem na 52.. xrolleyesx :xx!: Grozno sem izgledala! :xx!:
Ampak srečo sem mela, ker so me po dolgem in težkem pregovarjanju spravili nazaj k normalni prehrani. xDDx
Hm..in pol na faksu (na začetku) sem se spet zredila xrolleyesx na 60-62..in zdaj pa me ubija stres in vse, kar se dogaja okrog mene (faks, razpad moje ljubezenske veze, starši...ipd.) in sem brez namena..poleg zdrave hrane (včasih tudi kakšni McDonalds) shujšala na 56-58... :inocent:
Ampak zdaj se mi je stabilizirala teža (UPAM!!!) = 58 kg !!

Ne vem, kaj bi lahko še pripomnila, ampak eno stvar vem, da je fejst težko najti tiste prave diete, pri kateri se lahko normalno shujšaš.. Jaz sem že vse sprobala!!! ČISTO VSE!!! x:Dx GROZNO!!!
Ampak zdaj že nimam več volje, da bi shujšala...
Zdaj sem se že kar pomirila (psihološko=>še vedno je tu ta stres, ampak uživam v življenju!!! x:Dx x^x )...in uživam tud v hrani!!! :palec:
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#70 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. januar 2004, 16:22

Jaz sem že vse sprobala!!! ČISTO VSE!!!  x:Dx GROZNO!!!
Ampak zdaj že nimam več volje, da bi shujšala...

Ne laži!

#71 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 9. januar 2004, 18:06

Jaz sem že vse sprobala!!! ČISTO VSE!!!  x:Dx GROZNO!!!
Ampak zdaj že nimam več volje, da bi shujšala...

Ne laži!

x?x x?x x?x
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#72 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. januar 2004, 18:36

Jaz sem že vse sprobala!!! ČISTO VSE!!!  x:Dx GROZNO!!!
Ampak zdaj že nimam več volje, da bi shujšala...

Ne laži!

x?x x?x x?x

Si sprobala BIODIETO?
Nisi.
No, vidiš, da govorim resnico.

#73 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 9. januar 2004, 18:43

Lol...pa ne me vzet tak resno... x:Ix
Sprobala sem nekatere iz časopisov in post ob polni luni ipd., pol ne vem še kakšne diete iz različnih knjig...
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#74 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 9. januar 2004, 18:56

Meni je ratalo spraviti 25 kil dol v letu in pol! :onfire:
Probala sem vse mogoče luno, točke... in ugotovila, da je edina dieta, ki mi je najbolj pomagala "pravilno kombiniranje hrane". xDDx

Ampak sej dol že grejo kilogrami, vendar je umetnost to obdržati - potem je pa treba spremeniti način prehrane :sori:

Med tednom se kar pazim, za vikend pa si dam duška. Sladkor sem pa brisala z jedilnika :xx!:

No, sej kar gre, včasih mal več, včasih mal manj! :2src:
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#75 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. januar 2004, 19:54

Punce, zakaj ste toliko trdobučne in ne verjamete, kar vam govorim. Ko stradate in hujšate, ponavadi s kakšno sadno dijeto, ko v resnici 5 kil zdehidrirate, ne pa shujšate, ker zraven sadja sol ne paše, se še bolj podsolite kot ste že sicer, kajti drugače bi sploh ne bile pretežke.
Podsoljene ste pa zato, ker uporabljate dvakrat preslano jedilno sol in jo morate razredčiti na dve porciji namesto na eno in tudi pojeste dve porciji namesto ene.
Svojega pametnega telesa namreč ne morete prevarati, tako kot seks, hoče tudi sol, pa si lahko vaše pametne glave o seksu in soli mislijo, kar hočejo.
Tako je to in pika.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0