Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

'Medene sveče'


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
36 komentarjev na to temo

#1 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 31. januar 2003, 01:00

.. morda smo že govorili kej o tem.....
Sprašujem 0 svečah..kupil sem medeno svečoObjavljena slikaja vse prav..zgrajena je iz naravnega materialaObjavljena slikapol pa mi je pr0dajalec na tržnici povedu,da ima taka sveča obstojnost do ~pol leta,da vsrkuje,požira sevanje.. nekak se naj ima blizu računalnika..in podobno kot kristali.......
a ve kdo kej o tem[?]al je bila le njegova epp,da se privlačno prodaja[?]
sej ne ,da sem mu nasedel..prav všeč mi je bila; zato sem jih kupil nekaj razl.velikosti.


P°k0w<


#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. januar 2003, 01:00

Ne, Pokowc - imel je prav - res so zdravilne te svecke medene...
Saj - probaj, saj ze sama kar takole tako prijetno zgleda in celo dishi! Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 31. januar 2003, 01:00

JA ,ZLO IMAJO DELIKATEN VONJ..sam v deodorantu ga ne bi imel:)
bom še nabavu; tko zlo nedolžnega pogleda so, da jih moraš povohatObjavljena slika


P°k0w<


#4 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. februar 2003, 01:00

In v čem je fora? Kako pobirajo sevanje? Kakšno povezavo ima gorenje sveče s sevanjem računalnika?
Če se kdo na to kaj bolj zastopi, naj mi prosim razloži! Sem firbčna. Objavljena slikaObjavljena slika

Tamara

*******************

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. februar 2003, 01:00

0j, sej se ne gre v tem pr. za gorenje sveče; njenega plamena; sveča samo stoji´ brez,da bi jo prižgalObjavljena slika

P°k0w<


#6 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

quote:
0j, sej se ne gre v tem pr. za gorenje sveče; njenega plamena; sveča samo stoji´ brez,da bi jo prižgal


[?] [?] [?] [?] [?] [?] [?] [?] [?] [?]

In kdo ali kaj pobira sevanje?

Tamara

*******************

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

sama naravni čebelji vosek, ki je v obliki svečke vsrkava´ sevanje, nevtralizira in blaži ti okolje v katerem morda delaš, spiš... isto deluje kt kristalni kamenček.....
Še nisi vidla sveče iz medu˝oz.iz bolje da rečem iz čebeljega voseka?........


P°k0w<


#8 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

Pokowc, ma kar se čebel tiče, sem videla že marsikaj, saj ima moj oče čebele in sem že od otroštva veliko v stiku z njimi. Nisem pa še slišala, da bi vosek "vsrkaval" ali nevtraliziral sevanje.

Tamara

*******************

#9 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

Objavljena slika

"pri zhenskah,
pa pri chebelah
nikoli ne vesh"

medvedek Pooh


Objavljena slika ma rad vas pa sebe

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#10 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

Tudi jaz sem slišala in celo prebrala, da je pravi čebelji vosek pametno imeti tam, kjer je dokazano oz. pričakujemo sevanje. Seveda temu verjamem, le zakaj ne bi. Vseeno pa se sprašujem, kakšno povezavo pa ima to s tem, da se čebele in mravlje v naravi vedno naselijo na območja, kjer je povečano sevanje? Ali kdo ve kaj več o tem?

Pozdravčki, Milena

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

hmmm...jest sm slišal, da so grki še v starih˝ včasih postavili mravlje preden so kaj začeli graditi......torej, kjer se je mravljišče oprijelo in zaživelo, tam se ni gradilo.
Tam kjer imajo čebele svoj panj tudi ni´ energetsko pozitivno_
..jest sprašujem le za njihov stranski´ produkt proizvoda; vosek?


P°k0w<


#12 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. februar 2003, 01:00

Hmm... mogoče pa bo kaj na tem!
Mogoče se čebele v naravi intuitivno naseljujejo na območja, kjer je sevanje, ker potem proizvajajo nekaj (n.pr. vosek), kar nevtralizira sevanje.
Saj je vsa narava narejena iz + in -, a ne? Vse teži k harmoniji.
[?]

Pameten prodajalec bi se o teh stvareh pozanimal in strankam to malo bolje objasnil, saj bi tako zagotovo več prodal. Nismo vsi taki, ki kar verjamemo na besedo - vsaj malo bolj logična razlaga mora bit, če se že ne da ravno dokazat. Objavljena slika

Tamara

*******************

#13 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 6. april 2003, 23:09

Hmm, zanimivo. :eek:
www.rael.org

#14 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 7. april 2003, 12:19

pokowc!


jaz sem bila na pedavanju pri gospe, ki izdeluje te medene svečke (so piramidne oblike) in lahko služijo proti sevanju, lahko jo položiš na TV, lahko jo imaš preprosto zraven nočne komode inti v premeru 3m "dela" zaščito, lahko jo prižgeš in jo enostavno uporabiš.....lahko pa jo tudi imaš za vedno in ti služi kot zdravilo. Položiš jo na boleče mesto, jo nad mestom v smeri urinega kazalca vrtiš in se s tem zdraviš. Obstajajo pa tudi ozke medene palčke, sulice dolge pribl.30cm, katere prižgeš kot cigareto in potem daš v uho (to ti nekdo ki to zna delat mora narediti) - polovico v eno in polovico v drugo odpira energetske centre - odpravlja blokade....Obilo sreče in veselja pri svečkah, jaz jih naravnost obožujem, sem nora nanje..... x:Dx x:Dx x:Dx
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 7. april 2003, 14:06

ja,ja,ja ja :palec:

#16 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 8. april 2003, 08:08

Meni se že plamen navadne sveče zdi zdravilen. Rumena svetloba ma pomirja in dosti krat si dam štiri-na vsak kot bane v kopalnici in....zaspim :vragec: x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#17 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. april 2003, 12:07

ja, natali,neki si me spomnila, hvala ti :palec:

#18 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 9. april 2003, 02:10

Hm da sveče vsrkavajo sevanje xnckrivx . Na nek način vsak trden predmet, ki ga postaviš zraven izvora sevanja, nekako zavira sevanje v tistem predelu, kjer je predmet vstavljen. Konec koncev, vsak predmet je izvor sevanja tudi živa bitja so izvor določenega sevanja. Samo sevanje računalnika, pa je manjše od triurnega gledanja TV. Mobilni telefoni, mobilni telefoni so tista stvar, kjer bi odsvetoval kakršnokoli vstavljanje nalepk in podobnih proizvodov, ki kao zavirajo ali pa preusmerjajo sevanje. Opozarjam vse moške naj ne nosijo mobilnikov v žepih blizu mod. Sumi se, da je na velik porast raka v modih, vzrok prav mobilni telefon. Kar se tiče žensk pa naj ne nosijo mobilnikov blizu predela jajčnikov ali dojk.
Ja sam ka mali pao s lipe

#19 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 14. maj 2003, 21:20

x:o)x Ej čebele se nikoli Ne naseljuje tam kjer je sevanje prav narobe, če postavite čebele pod kakšen dalnovod ali oddajni stolp ste ''mrzli'' :xx!: Prvo bodo nenormalno agresivne in medu bo malo ali pa nič, sevanje čebele uničuje, da ne bo pomote.
Tole svečo, ki jo omenjate pa, da ni slučajno od Kogoja???

#20 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. maj 2003, 21:51

nene,ni od kogoja˝ je navadna iz tistih lističev, pol pa je skupi zavita v svečo kot neka rola in notri seveda vrvica, .....

jah sej sm napisu, tam kje je sevanje tam ni cebel........oz. če so hoteli graditi so postavili čebele in videli so, če je kaj ugodnega za zidat!

#21 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 15. maj 2003, 04:34

Ej to ni listič ampak se te,u reče satnica strokovno oziroma tudi po domače osnova.Ta satnica se pritrdi v satnik oziroma utopi z usmernikom in čebele zgradijo sat.
Na moji strani najdeš nazorno poslikane sveče od ulitih do zvitih :palec:
ja saj sezidaš potem pa čez nekaj let pozstavijo oddajnik ali še kaj x:Dx x:Dx

#22 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. maj 2003, 09:35

dobr,no... :palec: naj živi tvoja santica = satnica ( sem se zatipku ) :palec:

#23 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 15. maj 2003, 09:53

Danilo, za mravlje sem 100 %, za čebele pa ne bom več tako trdila, čeprav sem sama pri sebi še vedno prepričana. Poleg tega mi to potrjuje tudi očetov čebelnjak. Ima ga v neposredni bližini daljnovoda (ca. 50 m), naše čebelice pa prav nasprotno od tega, kar si napisal - medu dajo namreč toliko, da se čudi vsa srenja. Tudi posebej agresivne niso, tako da se jih niti naš mulc, ki še nima 3 leta, prav nič ne boji. Morda pa izjeme potrjujejo pravilo, kaj pa vem. Ali pa so, hahaha, od sevanja tako zbluznjene, da delajo ravno nasprotno kot bi morale.

No, hec na stran. Dejstvo je, da sem to o čebelah in mravljah prebrala v točno določeni knjigi in bom ponovno preverila.

LP, Milena

#24 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 15. maj 2003, 10:09

Danilo, za mravlje sem 100 %, za čebele pa ne bom več tako trdila, čeprav sem sama pri sebi še vedno prepričana. Poleg tega mi to potrjuje tudi očetov čebelnjak. Ima ga v neposredni bližini daljnovoda (ca. 50 m), naše čebelice pa prav nasprotno od tega, kar si napisal - medu dajo namreč toliko, da se čudi vsa srenja. Tudi posebej agresivne niso, tako da se jih niti naš mulc, ki še nima 3 leta, prav nič ne boji. Morda pa izjeme potrjujejo pravilo, kaj pa vem. Ali pa so, hahaha, od sevanja tako zbluznjene, da delajo ravno nasprotno kot bi morale.

No, hec na stran. Dejstvo je, da sem to o čebelah in mravljah prebrala v točno določeni knjigi in bom ponovno preverila.

LP, Milena

#25 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 15. maj 2003, 10:10

Joj, nekaj sem še delala zraven in sem bila prepričana, da še nisem postnila.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0