Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

NEFRIT


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
23 komentarjev na to temo

#1 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. februar 2003, 01:00

:vragec:

se kje najde kdo, ki mi lahko pove kaj vech o NEFRITU?

:vragec: ma vas pa sebe pa radich rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. februar 2003, 01:00

..oj, ime mi zveni egipčansko,hee
o.k.
kaj je narobe z ledvicami; ledvični kamni?..zdravljenje ledvičnih kamnov? ( vnetje ledvic )....... zdravljenje z antibiotiki al pa pitje čaja_
dobesedno Nefrit: obdelovalni kamen zelenkaste barve; npr.barvilo za izdelovanje pečatov


#3 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 11. junij 2003, 06:56

Ne vem, če je še aktualno ...

Kamen pogosto imenujejo tudi ruski žad.
Uporablja se za zdravljenje težav z ledvicami (vnetja ledvic, ledvični kamni). Pri tem lahko uporabljaš kamen neposredno na obolelo mesto (pa ne ga pogoltnit) ali pa pripraviš eliksir. Sam napitek pomaga pri razstrupljanju telesa.

Iz njega izdelujejo razne amulete in kipce vzhodnjaških božanstev. Menda so nefrit na Kitajskem uporabljali v povezavi z umrlimi; zavijali so jih v obleke iz ploščic nefrita, saj so verjeli v njegovo moč oživljanja.
Objavljena slika

#4 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. junij 2003, 07:01

:vragec:

THX


:vragec: x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. januar 2004, 16:00

:vragec:


ej NASEHORN....dej she ti sm kak prispevek x;)x x:)x


666 zlobchijeu...hehe...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 28. januar 2004, 20:33

:vragec:


ej NASEHORN....dej she ti sm kak prispevek x;)x  x:)x


666 zlobchijeu...hehe...tralala

Tega do sedaj nisem naredil, saj ga je Tina opisala povsem korektno. Če s pa že navalu ...

Leta 1863 je Francoz Damour odkril, da se skrivata za tistim, kar prodajajo trgovci pod imenom žad, dva popolnoma različna, a vizualno podobna minerala - dragoceni jadeit in ceneni nefrit. Nefrit se po kemijski sestavi totalka razlikuje od jadeita, saj ne vsebuje Al2O3 in Na2O (je kalcijev magnezijev železov silikat).
Izvirno ime: lapis nephriticus (ledvični kamen).
Zaradi izredne žilavosti, je iz nefrita že prazgodovinski človek izdeloval nože, konice puščic ipd. Je steklenega ali svilnatega sijaja, včasih zelene, sivozelene, smaragdnozelene, temnozelene, tudi bele, rjavkaste, rumene ali špinačne barve (rtrgovsko inme ruski žad). Danes iz njega izdelajo ful okrasnih predmetov, ki jih redko prodajajo pod imenom nefrit - še vedno raje pod skupnim trgovskim imenom žad.
Iz njega so v preteklosti delali amulete za zaščito pred izsiljevanji. Kipci iz nefrita so imeli funkcijo odganjanja sovraštva. Eliksir zdravi ledvica in razstruplja. Njegova vibracija raztaplja dvom in stimulira kreativnost.

Aakhut!

Preden vzameš vse napisano "zdravo za gotovo", te moram opozoriti, da so nekateri ljudje, ki me dobro poznajo prepričani, da sem navaden nakladač. lalala :wOOt: :zoro: :wOOt: :zoro: :wOOt: :zoro: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#7 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 28. januar 2004, 20:39

Preden vzameš vse napisano "zdravo za gotovo", te moram opozoriti, da so nekateri ljudje, ki me dobro poznajo prepričani, da sem navaden nakladač.

simpatičen tale naš nosorog x^x x:)x x;)x

#8 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 28. januar 2004, 21:07

simpatičen tale naš nosorog  x^x  x:)x  x;)x

Jeah! Ful dobr je kj tazga prebrt in uživat in jt stran od zaslona in pridt nazaj in še enkrat prebrt in spet uživat in ugasnt računalnik in spet pržgt in spet prebrt in spet uživat ... lalala :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 28. januar 2004, 21:11

nakladaš pa res :P ;) :D

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. januar 2004, 21:15

x^x x8Dx xDDx
Fajn, nisem se hotela nekompetentno vtikat (sicer sem pa sele danes -?- opazila tole temo) - potem je to to, kar sem si mislila, da je in sem temu rekla zad vcasih. :8):
Mi je pa zelo vsec... tak... 'mehek' na otip, prijeten zelo, rad ga valjas po rokah, prijetne vibracije... Ce je tako, se najbrz tretira itak potem tudi tako kot zad in je torej zascitni kamen in prinasa sreco. xsrcx
Ful so mi vsec svetlozelenkasti, pa tudi belkasti. Kuul! :palec: :palec:

Aja, a bomo za Boji odprli novo temo ali kako?
Ali kaj pojma imas? xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. januar 2004, 21:20

p.s. Aja, sory, sem bila povrsna - jaz sem mislila, da gre v bistvu za jadeit oz. da je to pravzaprav isti kamen (in ze hotela popravljat v naslovu oz. dodajat...). :8): x:Ix :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. januar 2004, 10:33

Aja, a bomo za Boji odprli novo temo ali kako?
Ali kaj pojma imas? xDDx

Ne štekamm, kwa si tllele mislna. Boji??? x?x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#13 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 29. januar 2004, 10:39

Boji kamni mogoče?

:eek:
Objavljena slika

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 10:52

Ne vem, kako se mu rece po slovensko - boji stone - boji, ja, Tina, saj sem napisala. x:o)x
(izg. = bodži).
Zgleda kot, hm, kaksen malo vecji lesnik ali kaj takega, rjavkaste barve, pescene, okrogel je in 'morata' biti 'v paru' - moski-zenski. Ni prosojen, takega odstekanega 'materiala'...
Gre za dosti redko zadevo.
*Nosorog, pravis, da si hodil okoli in da poznas to sceno - imeli s(m)o ga tudi v Gayi (trgovinica s kristali, kjer sem v enem obdobju delala).
Ziher moras poznati to, lahko da se mu se kako drugace rece.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 29. januar 2004, 10:59

x:Dx

Objavljena slika
Objavljena slika

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 11:07

:palec: :palec: Tole, ja (na levi), v grobi obliki ga se nisem videla, vsaj tako se mi zdi...
Ja, malo bolj ploscat, ne cisto okrogel (Tina, kaj pa je tam zraven pisalo, ko si snela fotko?)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 29. januar 2004, 11:15

Tole bom potem pobrisala ... da ne bo motilo

http://www.bojistones.com/boji-stones

Tule sem vzela zadevo
Objavljena slika

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 11:29

Ni treba brisati zaenkrat, Tina, se celo jaz bom nekaj dodala (je pa s tega linka tudi), da olajsam iskanje -
Nekaj infotov o Boji-ju.
Thanx, Tina! x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. januar 2004, 11:41

Poznam, poznnam - niisem štekal, ker je bilo tako izven konteksta - pri nefritu. Bom zrihtu tudi fotke, saj so tele majčkken presvetljene, barva pa nerealna. Odprem novo temo - mal kasnej. Zdele letim na en sestank. lalala x:Dx x:Dx x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 11:45

OK, dbest! x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. januar 2004, 13:08

:vragec:


oooo veliki nakladalec....hvala za vash nepopisni trud x:)x


666 obchudobvalceu nosoroga....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. januar 2004, 18:22

:vragec:



666 obchudobvalceu nosoroga....tralala

Obveščam te, da bom v kratkem usanovil svoj fan club. Lahko se boš včlanil s posebnim popustom, novi člani pa prejmejo majico z likom oboževanega nosoroga, z majhnim doplačilom pa bo moč dobiti tudi "noso" obeske za verižice.

lalala :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 29. januar 2004, 19:19

:vragec:


pravi GOLDHORN x:Dx x:o)x x;)x


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 19:48

x:Dx x:o)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0