Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prehrana glede na krvno skupino


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
206 komentarjev na to temo

#51 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 9. avgust 2004, 15:02

Žitarice na splošno niso priporočljive za 0+ ! Jaz sem skenslala kruh(samo zjutraj 2 koščka polnozrnatega toasta), hudo mi je bilo za kosmiče, ker jih obužujem, sem omejila kolikor se je dalo xrolleyesx Riž bolj poredko in ne v prevelikih količinah.Krompir lahko po mili volji, ravno tako zelenjavo.Meso daj vsaj enkrat tedensko, ker je naš prebavni sistem, sistem lovcev(narejen za prebavo beljakovin) če ti ne gre, nadomesti z jajci.Če boš pojedla velike količine presne zelenjave se lahko pojavijo krči in bolečine,kombiniraj s kuhano zelenjavo(čimveč),sadje, najbolje zjutraj in opoldne in vsaj uro pred glavnim obrokom. Zvečer se ga izogibaj!
Vse to stestirala, rezultati božanski! x^x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#52 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 9. avgust 2004, 15:18

Jaz imam modro kri.Kaj pri hudicu pa naj jaz jem...v nobeni tabeli nisem, nikjer.... :eek: x:Dx x:o)x

#53 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 9. avgust 2004, 15:19

borovnice x:Dx
DON'T PANIC

#54 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 9. avgust 2004, 15:24

borovnice x:Dx

....čevec x:Dx

#55 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 9. avgust 2004, 15:29

mmmmmm,super gut x^x
DON'T PANIC

#56 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 9. avgust 2004, 16:52

Me zanima, če ma hrana res tak vpliv - kaj ješ in kakšno krvno skupino imaš

To, da če maš kakšno bolezen (preveč holesterola, slatkorna) to razumem; glede krvne skupine pa mi ni glih jasn :sori: :sori:


#57 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 10. avgust 2004, 06:20

bi mi lahko kdo povedal kaj naj torej jem za 0-? Nisem lih ljubeteljica mesa tko k piše za 0. Sej ga jem ampak bl malkrat. pa še takrat so kšne hrenovke al pa salamca. Sej vem da to ni lih najbolj. Piščanca tud jem, pol se pa počas že konča.
spet se mi je na bolš poslabšal

#58 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. avgust 2004, 07:24

Žitarice na splošno niso priporočljive za 0+ ! Jaz sem skenslala kruh(samo zjutraj 2 koščka polnozrnatega toasta), hudo mi je bilo za kosmiče, ker jih obužujem, sem omejila kolikor se je dalo xrolleyesx Riž bolj poredko in ne v prevelikih količinah.Krompir lahko po mili volji, ravno tako zelenjavo.Meso daj vsaj enkrat tedensko, ker je naš prebavni sistem, sistem lovcev(narejen za prebavo beljakovin) če ti ne gre, nadomesti z jajci.Če boš pojedla velike količine presne zelenjave se lahko pojavijo krči in bolečine,kombiniraj s kuhano zelenjavo(čimveč),sadje, najbolje zjutraj in opoldne in vsaj uro pred glavnim obrokom. Zvečer se ga izogibaj!
Vse to stestirala, rezultati božanski! x^x

contesa hvala za izčrpen komentar. zanimivo, da mi sadje paše samo zjutraj in redko popoldan, zvečer pa sploh ne. tole z mesom bo malo težje. bom vsaj poskusila.
nisem pa vedela, da je krompir med "dovoljenimi" živili.

thx x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#59 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 10. avgust 2004, 07:37

Sama boš videla, kako ti bo reagiralo telo, ravnaj se po temu in ne moreš zgrešiti! x;)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#60 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. avgust 2004, 07:40

:palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#61 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 10. avgust 2004, 11:59

Moja mama ma doma nekaj skopirano o tem kaj je dobro jest glede na krvno skupino in sem ugotovila, da glede na mojo (A+) ne smem jest ravno tisto kar mi je najbolj pr srcu (želodcu). Npr. soja, pa sir...
sanci_cat

#62 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 10. avgust 2004, 12:02

sej pr men je isto. tist kar mam najraj na kao lih ne bi.

x?x x!x
spet se mi je na bolš poslabšal

#63 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 10. avgust 2004, 15:17

Jaz pa sploh pojma nimam kero krvno skupino imam :eek: :o|o:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#64 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 11. avgust 2004, 05:45

to je dobr vedet x:)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. avgust 2004, 10:51

Dobr vedet, sam ce ves, se nic ne pomeni - ker ti 'ne verjamejo'. x:o)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 26. avgust 2004, 11:10

JA TO JE RES. VEDNO PREVERIJO. SAM JE VSEEN FAJN VEDET.
spet se mi je na bolš poslabšal

#67 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 26. avgust 2004, 11:48

Jest sploh ne štekam kaj ma hrana in vrsta prehrane veze z krvno skupino x?x xnckrivx xnckrivx , to da vpliva na kri, tko na splošno, ja glede krvne skupine pa....... xscratchx xscratchx

#68 Cukr

Cukr
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 3. september 2004, 17:29

Krvna skupina AB
Izvor:Kavkazi,Mongoli.
Prebavni sistem: zmerno prenaša uravnoteženo mešano prehrano.
Imunski sistem:izjemno prilagodljiv.
Priporočljivo: meso,ribe,mlečni izdelki, zlasti kisli,stročnice, žita, sadje in zelenjava.

Pri meni tole kar drzi :). Sem pa AB-

#69 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 20. maj 2005, 15:39

Tukaj bi postavil eno vprašanje, čisto tako iz firbca - imajo živali tudi različne krvne skupine? Hvala za resen odgovor! LP

To temo je popravil/a Sebastjan: 20. maj 2005, 15:39


#70 amfora mm

amfora mm
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 21. maj 2005, 09:16

Zivjo!
V knjigi, ki obravnava prehrano po krvnih skupinah, so zivila razporejena glede na kategorije - beljakovine itd. Vedno sem mislila, da orescki pasejo pod beljakovine (kar sem zasledila tudi drugje), tu pa pise, da so nevtralna zivila. Sicer pa to locevanje deluje, malo manj pa se je izkazalo to, katero zivilo je za krvno skupino dobro in katero ne.

#71 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 8. september 2005, 23:08

Zanimiva in strokovna povezava na temo krvnih skupin:
http://www.kvarkadab...vne_skupine.htm

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2005, 11:10

Thanx Sebastjan, nisem prej opazila. :palec:

Pojma nimam za zivali.... ampak po mojem nekaksne (skupine) ze so....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 sunny girl

sunny girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 26. september 2005, 11:57

jaz sem tudi 0-, in obozujem zelenjavo, vendar pravtako meso.. Ne prebavljam pa mleka in mlecnih izdelkov, kruhu in zitaricam se izogibam.. Sadje obozujem, posebej za zajtrk, ce ga nimam doma raje nic ne jem :-) Mesek pa mora bit, na vsake tolko... njami :yumy:

#74 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 26. september 2005, 14:30

kje pa ti to pogledajo? jaz se vedno ne vem, katera krvna skupina sem in telih faktorjev ne razumem cisto...vem, da je mati imela rh- in da ji niso dali nevemkaksne injekcije in je bila potem ena panika, ampak to je vse. ..
torej-kje se zve tole? in v cem je razlika + ali -, karkoli ze je to?
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#75 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2005, 14:34

no ce so ble cele frke, pol mas najbrz +... (*ker je mama minus, ce bi ti imela isto kri kot ona, ne bi blo frk, tako pa je njena kri pravzaprav 'zavracala' tvojo - tako je bilo tud v mojem primeru, ob svojem rojstvu in kasneje ob rojstvu tamalega, tako da so tud bile frke, nenazadnje smo vsi (necakinja, necak, moj sin in jaz) prezgodaj rojeni, tud zato al pa predvsem zato [zarad neujemajocih faktorjev], no vsaj vemo tud to, kaksno kri ma mitja, ki je rekel, razen ce se izkaze, da jaz NIMAM B+... x:Dx kot tamal x:px x;)x)...

ostalo dobis najbrz na zavodu za transfuzijo al kaj tacga, sam po mojem kup ene birokracije, rabis najbrz kako napotnico, pa razlog pa celga boga... xrolleyesx
al pa tud ne, saj je normalno da te zanima, katero krvno skupino in faktor imas.
sicer to zenske izvemo, ko smo nosece..

Rh pomeni Rhesus faktor... dobil ime po vrsti opic Rhesus, zelo redki ljudje imamo odsotnost tega faktorja - in to pomeni negativni, odsotnost tegale rhesusa. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0