Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prehrana glede na krvno skupino


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
206 komentarjev na to temo

#151 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 15. maj 2007, 20:53

Kva pa mam poj jest k mi vse sede x:Dx x:Dx x:Dx A obstaja kakšna hitra varjanta kjero krvno skupino maš.Pa ne mi bluzit od krvodajalskih akcij k noben ne bo moje krvi prodajov v tujino.Ok.

#152 ZVEZANI

ZVEZANI
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 179

Objavljeno: 15. maj 2007, 22:13

tko pa se za komarje in klope ni,,,

#153 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 16. maj 2007, 22:09

Kva pa mam poj jest k mi vse sede x:Dx x:Dx x:Dx A obstaja kakšna hitra varjanta kjero krvno skupino maš.Pa ne mi bluzit od krvodajalskih akcij k noben ne bo moje krvi prodajov v tujino.Ok.

Ja jaz sem za krvno skupino izvedela ravno takrat, ko sem hotela na krvodajalsko. Ti pa povejo katero grupo imaš, še preden ti vzamejo tiste pol litra krvi x:Dx x:Dx Potem jim pa itak lahko še ne odgovarjaš (piercing, tatoo pred manj kot 6 meseci, prenizek/previskok pritisk, kilaža bla bla bla) ali pa si v zadnjem trenutku premisliš in ne (pro)daš krvi.
Lahko pa to testiranje tudi v zdravstvenem domu v laboratoriju opravijo, ampak mislim da ne zastonj.
... Say what you mean
And mean what you say ...

#154 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 17. maj 2007, 14:21

Ma ne vem kok kej tole drži. Kakor berem, skoraj nobenemu ne paše preveč tisto kar mu po krvni skupini pripada. Meni meso sicer čisto paše ampak sem komot en teden ali dva brez x:)x Mogoče bi se mogla bolj osredotočit na stvari, ki za mojo krvno skupino (0) niso priporočljive, mislim, da so to OH - Jst pa glih obožujem testenine in riž :sori:
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#155 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 17. maj 2007, 14:41

Ma ne vem kok kej tole drži. Kakor berem, skoraj nobenemu ne paše preveč tisto kar mu po krvni skupini pripada. Meni meso sicer čisto paše ampak sem komot en teden ali dva brez x:)x Mogoče bi se mogla bolj osredotočit na stvari, ki za mojo krvno skupino (0) niso priporočljive, mislim, da so to OH - Jst pa glih obožujem testenine in riž :sori:

No, saj okus imamo menda itak privzgojen. Jemo torej tisto, kar so nas mame navadile, kar je značilno za našo kulturo...kar pa ni nujno, da je tudi najbolj zdravo.
Poanta diete (prehrane) glede na krvno skupino pa je v tem, da naj bi jedel tisto, kar je najbolj primerno zate oz. bolj zdravo za tvoje telo. In to seveda še ne pomeni, da se ti zdi tudi po okusu boljše x;)x Povdarek pri tej dieti je namreč v tem, da izbiraš katera hrana ti pomaga do optimalnega zdravja, te varuje pred boleznimi...in se izogibaš tiste, ki ti škoduje.
Pa ne bi prav preveč pametovala, ker sem o tem brala že pred kar lepim časom in še to zgolj iz firbca...
Poznam pa kar nekaj ljudi, ki je to stvar sprobalo in vsaj za eno kolegico lahko rečem, da je - po njenih besedah - to edina dieta, ki ji je 1. pomagala shujšati, 2. si je z njo popravila kri, 3. izginile so še hormonske težave.
... Say what you mean
And mean what you say ...

#156 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 17. maj 2007, 16:25

Mah xrolleyesx :o|o: človek se v vseh možnih napotkih in priporočilih o zdravem prehranjevanju ne znajde več!!!!

Moja gospa iz zeliščne trgovine npr.se priduša, da najbolj škodi prav tisto, kar imamo najraje :O:

Sem krvna skupina B in sem našla povsem nasprotujoča se mnenja o 'pravi' prehrani glede na skupino :sori:

Kakorkoli že, globoko prisegam na prehrambeni režim, ki se kliče ZMERNOST. x;)x x^x

#157 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 17. maj 2007, 16:41

Kakorkoli že, globoko prisegam na prehrambeni režim, ki se kliče ZMERNOST. x;)x x^x

Zmernost pri vsem, predvsem pa pri zmernosti, je rekel požeruh pred pojedino. x:Dx

Resno bi pa povprašal, če je še kakšen frug način, kako izveš, katero krvno skupino imaš kot krvodajalstvo? Bojda ti v angleških lekarnah to takoj določijo z nekim aparatom. Ali kdo kaj ve?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#158 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 17. maj 2007, 16:53

Resno bi pa povprašal, če je še kakšen frug način, kako izveš, katero krvno skupino imaš kot krvodajalstvo? Bojda ti v angleških lekarnah to takoj določijo z nekim aparatom. Ali kdo kaj ve?


...
Lahko pa to testiranje tudi v zdravstvenem domu v laboratoriju opravijo, ampak mislim da ne zastonj.

Čeprav tam znajo spraševati zakaj točno te to zanima...
...zgolj iz firbca sem pač enkrat, ko so mi jemali kri vprašala, če mi lahko povejo katero krvno skupino imam in bejba meni "Le zakaj bi pa to rada vedela?? In prav resno "Saj si partnerja ne izbiramo (več) glede na krvno skupino."
Misleeem xrolleyesx
x:Dx
Tako da je mogoče manj komplicirano, če po osnovnem testiranju kao cvikneš na krvodajalski. Je pa res malo grdo.
... Say what you mean
And mean what you say ...

#159 viadukt

viadukt
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 30. april 2012, 07:49

Imate kakšne izkušnje glede prehrane po krvnih skupinah? Jaz imam krvno skupino B in malo "eksperimentiram". Zaenkrat še ne morem reči, da učinkuje oz. ne, verjetno je to bolj na dolgi rok. Lotil sem se pa malo drugačnega prehranjevanja predvsem zaradi slabega počutja in utrujenosti.

Kolikor sem zaenkrat zasledil, naj bi bila za B škodljiva predvsem naslednja živila: Piščanec, ajda, pšenica, koruza, sezam, paradižnik, leča, arašidi.

#160 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. april 2012, 10:06

Jaz sem nekoč mal čekirala tole, pa kot se spomnim, ni bilo čist skladno z mano (priporočeno oz. odsvetovano glede na mojo krvno skupino).
Je pa res, da pravijo, da s(m)o tisti s krvno skupino 0 mesojedci in jaz imam to krvno skupino in sem bla par let veganka, pa mi ni zneslo, me je preveč izčrpalo, ampak ne tolk da rabim meso (ga ne), pač pa se ne morem in ne želim odreči recimo mlečnim izdelkom in tudi ribe maram (čeprav pa tudi slednjih že dolgo nisem jedla oz. jih jem redko, sploh zadnje čase).

So pa bile odvsetovane katere jedi, ki pa ne samo da so mi dobre, mi tudi na telo in organizem sedejo.

Tko da, moj sklep: fajn mal počekirat, se mal poučit, b.z. pa se (striktno) držati takih 'razpredelnic'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#161 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. april 2012, 10:06

Krvna skupina je popolnoma irelevantna za prehranjevanje. Nehajte verjeti temu mitu in uživajte tisto hrano, ki vam ustreza in po kateri se počutite v redu. x:)x

blood type diet

The blood type diet is based on the belief of naturopath James D'Adamo that one's diet should be determined by one's blood type. […] There is no reasonable scientific basis for the claim that blood type should determine one's diet, though Peter claims to have collected "over 1,000 scientific articles on blood types and their correlations to disease, biochemistry, nutrition, and anthropology." Even so, he's never done a controlled study on blood type diets.
Possible—but highly unlikely.

#162 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. april 2012, 10:53

Krvna skupina je popolnoma irelevantna za prehranjevanje. Nehajte verjeti temu mitu in uživajte tisto hrano, ki vam ustreza in po kateri se počutite v redu. x:)x


S tem se pa tudi jaz 100% strinjam...xokkx

Tisto kar je napisano za krvno skupino 0...da bi morali nujno uživat meso...tisto me je dobesedno odbijalo...pa še pri sadju, da bi se odpovedal določenim zadevcam, ki sem jih imel najraje...V real lifeu sploh nimam občutka, da je res toliko škodljiv kot tam piše, vsaj ne za mene in mojo kri...mogoče zato ker sem malo iz rodu vampirčičov...xg:Dx

Po tej logiki bi moralo biti večina ljudi, ki so budisti (krvna skupina 0) bolani, ker pač ne uživajo mesa ali pa zelo v majhnih količinah...v praksi tega ni videti...Mogoče je kdo iz katere krvne skupine res malo bolj občutljiv na tisto kar je v razpredelnicah pod škodljivo, dvomim pa da je res toliko škodljivo kot se tam straši...

Bolje se sploh ne obremenjevati s tem, kot pa gledat za vsako živilo na kateri strani razpredelnice je napisan- škodljivo ali ne...negativna miselnost (da določeno živilo škoduje) namreč lahko povzroči več škode kot pa samo živilo...tukaj ne mislim živil na katere je človek lahko alergičen al pa kaj podobnega...Sem nekaj časa tudi jaz občasno malo gledal tiste razpredelnice, en mesec ali več, nimam pojma...So mi bili možgančiči in živčki bolj hvaležni, ko sem se nehal obremenjevati s tem in sem rekel ma ko šljivi razpredelnice...xg:Dx

Človek naj papca tisto kar začuti...pa tudi če je to pizza, burek, čevapčiči, čokolada...mogoče pa je v tisti hrani kaj takega kar telo rabi v tistem trenutku...kdo je pa rekel, da se je treba držati nekih tabel...telo in občutki so namreč bolj zaneslivi pokazatelji kaj in kako...vsaj za moje pojme...samo poslušati jih je treba malo bolj...pa za kakšne praznike, rojstne dneve, ipd. se jih lahko malo presliši...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#163 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. april 2012, 11:32

:palec: se strinjam tudi jaz, Brezo, pa še pozabila sem omenit, da so skoraj vsi moji frendi vegetarijanci in ima več njih tudi skupino 0.
Je pa res, da niso vsi tudi vegani.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#164 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 30. april 2012, 12:35

Se popolnoma strinjam s tem, da nam telo samo da vedeti, kaj potrebuje. Problem je, ker prevečkrat določene signale zamešamo in prepogosto "čutimo", da potrebujemo čokolado ali junk foodObjavljena slika

Moram pa reči, da sem prejšnji teden ravno gledala pravila te diete in slučajno ugotovila, da mi očitno vsaj delno ustreza. No, res določenih priporočenih živil ne prebavljam dobro (ali sem nanje celo alergičnaObjavljena slika), mislim pa, da bi šlo skozi. Lansko leto sem bila določen čas na neki drugi dieti, ki je nekako sovpadla s to po d'Adamu, pa je bilo takrat bolje.

Ampak še najbolje je seveda poslušati telo. Če ga znamo slišatiObjavljena slika

Life begins at the end of your comfort zone. 


#165 shanyah

shanyah
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 773

Objavljeno: 1. maj 2012, 09:19

Človek naj papca tisto kar začuti...pa tudi če je to pizza, burek, čevapčiči, čokolada...mogoče pa je v tisti hrani kaj takega kar telo rabi v tistem trenutku...kdo je pa rekel, da se je treba držati nekih tabel...telo in občutki so namreč bolj zaneslivi pokazatelji kaj in kako...vsaj za moje pojme...samo poslušati jih je treba malo bolj...pa za kakšne praznike, rojstne dneve, ipd. se jih lahko malo presliši...Objavljena slika


Se čisto stinjam Objavljena slika
Pri meni smo vsi štirje v familiji 0. Pa imamo vsak svoj okus... tamale kakšen dan jedo večinoma meso drugič sam krompir, tretjič bi za večerjo solato in rdečo peso....

Jaz rečem naj jedo kar jim pač zapaše...

Je pa res da jaz raje pojem rezino pršuta, kot pa košček čokolade ....

***********************************************************************************************
Out beyond ideas of wrongdoing and rightdoing, there is a field.
I'll meet you there.
When the soul lies down in that grass, the world is too full to talk about.
Ideas, language -even the phrase "each other"- doesn't make any sense.
(mevlana jelaluddin rumi - 13th century )


#166 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 1. maj 2012, 11:41

jst pa se NE strinjam, povsem. x^x
v razvitem svetu se tak način razmišljanja pogosto ni obnesel.
za zdravje ljudi, se je določeno pomanjkanje hrane obneslo bolj kot ležernost in možnost preseravanja, ki ima korenine v nerazumevanju, ne spoštovanju itn.


Objavljena slika

zakaj:
ljudje smo v različnih stanjih, tako čustvenih, mentalnih, stresih, veselju, gibanju, sedenju, napetostih, delu, ki je enolično, različnih okoljih, itn... pomembna je modrost, ZAVEDANJE znotraj tega, kajti v različnih stanjih človek nima vedno zdravega odnosa do samega sebe.

"Tvoje zdravilo naj bo hrana in tvoja hrana naj bo zdravilo". ~ Hipokrat

Objavljena slika Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#167 shanyah

shanyah
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 773

Objavljeno: 1. maj 2012, 12:13

Jaz rečem naj jedo kar jim pač zapaše...



s tem ne mislim na tone ameriške fast food hrane Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika ...

Ampak razumsko vse v mejah normale... in raznolika živila... mi je pa čist cool če kakšen dan jemo samo mineštro, drugič več krompirja tretjič sam meso in solato, al pa ribo...

Zase pa vem da sem bolj mesojedec, kot rastlinojedec..... tko mi pač paše ... pa zato nimam odvečnih kg.... pa tudi energije mi ne ravno primanjkuje....

***********************************************************************************************
Out beyond ideas of wrongdoing and rightdoing, there is a field.
I'll meet you there.
When the soul lies down in that grass, the world is too full to talk about.
Ideas, language -even the phrase "each other"- doesn't make any sense.
(mevlana jelaluddin rumi - 13th century )


#168 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. maj 2012, 12:44

jaz imam pa neizmerno srečo, da imam najraje ravno najbolj zdrave stvari. x8Dx

in dejansko mi zadiši tisto, kar potrebujem, recimo zdej sem imela orehovo obdobje. :)
Al pa od nekdaj sem namest malice recimo pojedla 6 - 13 oliv.
pol pa človk prebere, da kolk je ravno to (in prav takšna doza) dbest.
itd., saj to se redno dogaja.

al pa imam avokadovo obdobje (in zanimivo, to je skoraj vedno v enakem obdobju, od nekako vodnarja do bika).
pa ajdovo obdobje, pol pa ugotovim, da je ravno tedaj čas ajde (in po možnosti še spoznam eno Ajdo, druga pa se mi po 10 letih javi). :)

Ponavadi tudi so ta obdobja pač tedaj, ko je to v ponudbi - recimo zdaj ko je radič, čist šizim, pol je pa itak kej druzga, na kar tud šizim, kot npr. paradajz, ki ga pozimi sploh ne jem, razen suhih ali v kakih mezgah in tem.

al mi pa zadiši kej čist specifičnega, česar sicer sploh ne maram ali ne šizim, pa mi prav zadiši in pol se spomnim, da ima te in te snovi, ki mi recimo ravno primanjkujejo (ko pobrskam mal po seb in ugotovim, kje je kakšen višek al pa česa premal, glede na znake telesa).

al pa ko sem bla mejhna, mi ni blo nič za torte pa tak, če bi mi dal cvetačne ali brokolijeve štorčke pa torto, bi si izbrala prve. :)
Mat je pa rekla, ti bo slabo. x:px
Desetletja kasneje se pa to ponuja kot ena best prehranjevalnih opcij (presna hrana).

al pa oreščki, meni ni blo nič za potico, sem raje pojedla vse orehe. x:px

itd. ...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#169 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. maj 2012, 10:33

meni so tudi kul razhudniki (še posebej paradajz), je pa tud res, da imam izvrstno prebavo in presnovo. x8Dx

jaz pa ravno zadnje čase nekaj jem sladkarije. xDDx
drugače ne šizim, mi ne zadišijo (ne da se kej branim al pa diete al pa kao zdravo al pa kej, preprosto nisem nikol *lačna* zanje).
no ampak zdaj pa že nekaj dni jem sladkarije, zadnjič sem pojedla celo toblerone x:Dx, pol kinder bueno, včeraj zvečer sem en čokoladni bonbon pa še en pocket coffee al kaj je...
mogoče mi manjka cukr al pa kej. :)

Fajn je vedet krvno skupino, po drugi strani ti pa nič ne pomaga, če jo poznaš, če je nimaš tudi uradno zabeležene. Recimo da bi bil na urgenci brez dokumentov in bi bil tolk priseben pa bi povedal, pa bi ti vseeno prečekirali. Kar je navsezadnje tudi prav. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#170 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 2. maj 2012, 12:46

:palec:

danes otroke kvarijo s sladkorjem, se jim bobončice "zmešajo", se pa navadijo kompenzirat sladko z drugim... ni fajn.

pri bratu od punce, mali (3 leta) najrajši je zelje, korenje, melono, ipd. so ga navadili tako, da rajši vzame v roke korenje kot bombon ali sladkarije. x8Dx


jaz imam pa neizmerno srečo, da imam najraje ravno najbolj zdrave stvari. x8Dx


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#171 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 2. oktober 2012, 23:15

Zanimivo. :vio:

0-

pa že od odtroštva nič mesa in mleka, mlečnih izdelkov.

Edino kar jem in vsebuje mleko so palačinke.

(mogoče bi pa morali napisati da krvna skupina 0 ne potrebuje mesa)


k.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#172 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 3. oktober 2012, 10:56

tudi jst 0- in od rojstva ne jem mesa, ribe in morsko pa ja, ne pa glih vse morsko....
zelenjava mi gre full, razen kakega ohrovta, ki mi ne gre glih najbolj, sadje jem , najraje nektarine .
mlečni izdelki-sir! x:px še posebej kozji in ovčji...njamma x:px jogurt včasih, mleko večinoma v kavi samo.
kruh mi ni glih nevemkaj...semenke mam rada različne, zelišča trosim v vse x:o)x ,
testenine mi kr gredo, riž,polenta....
Skratka največ pojem:zelene solate,paradižnika,sira(vseh vrst...največ feta sira z zelišči) :inocent: ,rakce, tune..to je nekje stalnica,ostalo pa
redkeje

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#173 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 3. oktober 2012, 11:25

Zanimivo :vio: A tvoji straši so torej vegetarijanci ali je bil kakšen drug vzrok za to?
Meni je predvčerajšnjim na bioresonanci povedal, da sem kao alergičen na žita :inocent: me zanima če res.

jst si listni ohrovt skuham ekonomu, stebla dam prej stran, tako da so predvsem listi. malo več priprave je, ampak je vredu.
včasih ga potem ko je kuham dam še v mikser. isto z bučami.

tudi jst 0- in od rojstva ne jem mesa, ribe in morsko pa ja, ne pa glih vse morsko....
zelenjava mi gre full, razen kakega ohrovta, ki mi ne gre glih najbolj, sadje jem , najraje nektarine .
mlečni izdelki-sir! x:px še posebej kozji in ovčji...njamma x:px jogurt včasih, mleko večinoma v kavi samo.
kruh mi ni glih nevemkaj...semenke mam rada različne, zelišča trosim v vse x:o)x ,
testenine mi kr gredo, riž,polenta....
Skratka največ pojem:zelene solate,paradižnika,sira(vseh vrst...največ feta sira z zelišči) :inocent: ,rakce, tune..to je nekje stalnica,ostalo pa
redkeje


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#174 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 3. oktober 2012, 14:58

Zanimivo :vio: A tvoji straši so torej vegetarijanci ali je bil kakšen drug vzrok za to?
Meni je predvčerajšnjim na bioresonanci povedal, da sem kao alergičen na žita :inocent: me zanima če res.

jst si listni ohrovt skuham ekonomu, stebla dam prej stran, tako da so predvsem listi. malo več priprave je, ampak je vredu.
včasih ga potem ko je kuham dam še v mikser. isto z bučami.

ne, moji starši niso vegeterjanci-so daleč od vegeterjanstva x:)x
pa tudi nihče v familiji ni vegeterjanec.
jaz pa ne jem mesa, ker mi naredi slabo,zelo slabo(bruhanje,solzenje oči ....)

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#175 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 4. oktober 2012, 02:41

aha, torej je to vzrok. zanimivo.
torej kot otroku so ti dali kakršnokoli drugo meso razen od morskih živali, ki in si ga telesno odvračala?

jaz pa ne jem mesa, ker mi naredi slabo,zelo slabo(bruhanje,solzenje oči ....)


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0