Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odstekan videz, dodatki...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
16 komentarjev na to temo

#1 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 18. februar 2003, 01:00

Kaj si mislite o tetoviranju, pearsingu, odštekanem videzu?
Že večkrat sem zasledile opazke na račun drugačnosti, češ, da si recimo uhan v nosu, tatoo,....omislijo ljudje, ki v osnovi niso samozavestni in si na tak način večajo svojo samozavest.

Zakaj se recimo odločiš za tatoo, odštekano barvo las? Je to le modna muha ali res želja po drugačnosti, morda....? Me zanimajo vaše izkušnje.

pa pa Objavljena slika

#2 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. februar 2003, 01:00

kaj pa ti mislis o tem kar sprasujes?

:: What use is a belief if you have no faith in it? ::

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. februar 2003, 01:00

jest pa mislem, da glih v drugačnosti, si močnejši nad normalo..to pa zato, ker hlepiš´ po drugačnem, ne pa po tistem, kar je nekje morda zapisano˝Objavljena slika
P°k0w<


#4 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 18. februar 2003, 01:00

Meni so te stvari cool. Mi je pa opazka ki sem jo slišala dala mislit. Sama imam namreč tatoo in uhan v nosu. Tatoo imam že več kot 5 let uhan pa še dlje. Kaj se je takrat dogajalo v moji glavi, ko sem se odločala za to, se ne spomnim več. Mislim pa da sem to storila zato, da sem kljubovala staršem, profesorjem....
To je zdaj postalo del mene, to sem jaz.

#5 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 18. februar 2003, 01:00

Ne morem govorit iz lastnih izkušenj, ker tovrstnih izkušenj nimam. Če pa si skušam predstavljat..., ne bi rekla, da ti to dvigne samozavest. Po moje je to modna muha. Nekdo je pač začel s tem tržiti in stvar se je prijela. Ideja gotovo izvira iz daljne preteklosti, saj vemo, da so si in si še vedno mnoga plemena rišejo po koži in prebadajo kožo z različnimi predmeti (tudi iz verskih razlogov).

Sama praviš, da si si to naredila iz kljubovalnosti. Verjamem - ker staršem in profesorjem gotovo to ni bilo všeč. Vendar iz kljubovalnosti bi lahko storila tudi kaj drugega (n.pr. se pobrila na nulo, se sprehodila gola po šoli, vozila šolske zvezke v samokolnici... Objavljena slikaObjavljena slika). A storila si tisto, kar je v modi, zato da nisi izgledala "aut" za sovrstnike, ampak "in". To potegne.

Mladi v obdobju adolescence itak vedno in skoraj vsi kljubujejo svojim staršem in profesorjem. Največkrat to izražajo s kako tako modno muho, kot je zdaj tale: tatoo, uhani...
Mi smo nosili dolge lase, preozke kavbojke in prevelike srajce... (nekateri tudi verige, oblačila in nakit s kovicami...). Objavljena slika

Tamara

*******************

#6 Čebela

Čebela
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 18. februar 2003, 01:00

Včasih precej težko sprejemam drugačnost ljudi, zato v meni razno -razni uhani na nenavadnih mestih vedno vzbujajo agresijo in bi tistega, ki to reč ima, najraši potegnila za ta uhan.
Enkrat sem videla eno deklico, ki je imela verigo speljano iz uhana na ušesu k uhanu v nosu.
Sem si mislila: Kaj vse ne naredi mlad človek, da bi ja izpadel bolj nenavaden /po moje že kar grd/.
Mlad človek je "lep" že zaradi mladosti same in ne razumem, zakaj navlečejo vso to kramo na sebe.
Po moje jim v družini ne posvečajo dovolj pozornosti, pa si jo na ta način poskušajo najti na ulici.
Lep pozdrav!

Čebela

#7 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 19. februar 2003, 01:00

Tatoo,pearsing in vse ostale"ekstravagance" so po vsej verjetnosti odraz trenutne modne muhe ali pa generacijskega preskoka drugačnosti.Osebno me ne moti,edino ne razumem pearcing na jeziku;kako hudiča se človek s tem prehranjuje,...
Drugače pa imam v vidu zase tatoo.Zakaj?Preblisk,ne modna muha.Kaj pa če mi bo kasneje žal?Ne bo.Do sedaj še nobene stvari v življenju nisem obžaloval,če sem kakšno zadevo v življenju naredu "narobe",sem jo kot tako sprejel,ne pa obžaloval.
Uživajte v ekstravaganci,...Objavljena slika


_________________________
Glej naprej,če se le da...
Glej naprej, če se le da,...

#8 marilyn

marilyn
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 19. februar 2003, 01:00

Men se pa zdi d je to čisto odvisno od stila. Kakor komu paše. Nekdo se rad oblači v ozka oblačila, nekdo v široka...nekdo se tetovira, pearsa. Ma jst v tem ne vidim nč kej globjega kot to. Sem mela uhan v nosu in pod ustnico pa ne zato, da bi bila drugačna. Pač to sem hotla met, ker mi je lepo.
Objavljena slika

There is no greater hell than to be a prisoner of fear.

#9 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 20. februar 2003, 01:00

NIČ SLABEGA ČE JE OKUSNO PA ČE VSEBUJE TATOO TVOJO IDENTITETO;SIMBOLIKO. PRED NEKAJ MESECI SEM DEJAL DA BI SI VTETOVIRAL ZMAJA ČEZ CEL HRBET-KO SE REŠIM DROGE. POZANIMAL SEM SE TAK TATOO KOT SEM SI GA ZAMISLIL BI ME STAL OD 250-300 000 PA
PRIBLIŽNO 2 LETI DELA.KAR MINILO ME JE!SEDAJ IMAM ZAMISEL ZA ANKH NA DESNI RAMI IN TANTRIČNI ZNAK SONCA IN LUNE NA HRBTU,VSAJ CENEJE BO!

SE MI PA RES BEDASTO ZDI DA BI SI DAL TETOVIRAT KAKO IME DEKLETA ALI TRENUTNEGA FLASHA.

#10 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 20. februar 2003, 01:00

Verjetno zlo zasedena vodnarska hiša,uran aspektiran na luno, vse take stvari vplivajo, da kdo hoče biti drugačen, to je njegov slog obnašanja.Če gledamo Josipo Lisac, ona je živ primer, že trideset let je drugačna, pred časom.

#11 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 20. februar 2003, 01:00

Vazno, da je clovek individualno svobodno religiozen in isce SVOJO resnico, pa mi je cist VSE ENO ali ma uhan ali pa vilico zataknjeno cez nos ali pa kje drugje.

V bitvu, ce je to v mejah normale je OK, seksi, povdaris nek del, ki ti je na tebi se posebno vsec na sebi.
Lahko pa je tudi kontra ucinek in sicer ce das na poskodovan nos kaksen poseben uhan.. s tem skrijes poskodbo, ker ljudje preusmerijo pozornost. To pa je malo brez veze.. ampak ce komu pase.. tud OK.

Na splosno pa je odvisno od cloveka.. nekateri imajo to, ker jim je vsec, nekateri, ker hocejo kljubovat, nekateri, ker se jim res potem zdi, da si dvignejo samozavest.
Je pa ponavadi tak clovek tudi drugace cool..


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#12 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 20. februar 2003, 01:00

Sem se spomnila ene izjave:
S hčerko (9) sva poleti na ulici srečali eno najstnico, ki je imela okoli popka vtetoviran sonček. Pa pravi hčerka: "Mama, si predstavljaš, kakšen bo ta sonček, ko bo tale noseča?" Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Tamara

*******************

#13 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 21. februar 2003, 01:00

Z videzom hote ali nehote marsikaj sporoÄŤamo. Neverbalno komuniciramo.
Pri mladih je odstekanost velikokrat pogojena s krizo identitete, zato jih ta faza prej ali slej mine(prevzamejo vloge odraslih). Zelo malo jih je, ki bi nadaljevali s svojo ekstravaganco po zakljucku solanja...
Glede tetoviranja in pearsinga moram priznati, da se mi zdita kak uhancek ali lepa slikca lustkana, toda ne morem se otresti priokusa (sado)mazohizma...prebadanje obcutljivih delov telesa...hm.Kaj menite ostali?
Objavljena slika

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. februar 2003, 01:00

Soncnica - prima temo si postavila tule... :)

Lunca - super, ker si dala za primer ravno Josipo Lisac.

Meni je tatoo zelo vsec in sem imela nekoc v Berlinu in kasneje v Amsterdamu resne namene si ga dati izdelati... pa sem potem cash porabila za druge stvari... Objavljena slika
Odkrili smo nekega tipa, ki je bil car. Totalen. Takrat se nisem toliko risala, pa sem si zelela tetovirati Zmaja - malo zato, ker sem sama Zmaj, predvsem pa zato, ker mi je ful vsec tako njegova simbolika kot tudi zareca podoba. Objavljena slikaObjavljena slika
No - pa ga nimam.
Kasneje sem (kako neizvirno Objavljena slika) hotela imeti Vrtnico, pa sem nekaj mesecev gnjavila frenda, slikarja, naj mi jo narise, da si jo dam delat. Ko mi jo je koncno narisal, sem bila tako razocarana, da sem se je prec lotila sama in narisala super vrtnico... a potem sem si premislila in se mi je zdelo b.v. ...
Hocem reci - ni mi vseeno, kaj bi imela takole na sebi....
Zdaj ne razmisljam o tem (sploh, ker je postalo tako moderno, da se mi kar upira)...

Bila je dobra SF zgodba o tem (pozabila pa sem avtorja)...

Piercing mi v glavnem ni vsec, ker se mi zdi odvec - nicesar ne nudi, kar pa se tice obcutljivih predelov, pa mi ne pase jeklo oz. kovina v sluznico... mi ne zbuja dobrih obcutkov...
Vedno pa se tudi bojim, da se bo iztaknil, kot se je prav nemarno zgodilo mojemu berlinskemu frendu, ko mu je pes odgriznil uhan iz nosa in je imel prerezan nos oz. totalno brazgotino.
Vendar uhan v nosu mi je bil vedno vsec na lepih ljudeh in sem celo sama razmisljala o tem (pred 20 leti)... Pa mi preprosto ne pase... Morda ga samo zato nimam.

Imam pa preluknjana usesa, saj ze od OŠ dalje nenehno nosim uhane.

Barvam pa se ze vec kot 20 let (o tem pa smo ze govorili) - interesantno je samo to, ker sem ze pred 20 leti imela zelene in modre lase... rdece pa itak furam se zdaj (vendar si ne narocam vec Crazy Colours iz Londona) ;))

Nekoc pa sem dobila nagrado za najbolj atraktivno obiskovalko disca nekje na Hrvakem (Umag, Rovinj??) Objavljena slika Objavljena slika
Imela sem zivo vijolicno svetleco srajco, ki mi jo je prinesel frend iz ene vzhodnjaskih dezel, mrezaste oz. nogavice z vzorci (neke roze ali vrtnice), cez od stare tete pumparice!!! Objavljena slika - cipkaste... in jasno kilometrsko blond cupo. Plesala sem itak 100/h, ker je bila tudi zafrkancija in smo z mojimi frendi iz Slovenije, s katerimi sem bila tam, naredili totalen show in raztur, in potem je prisel tisti folk z neko nagradico in z utemeljitvijo "atraktivnosti"... Objavljena slika

Ja - hecno je bilo in dosti je bilo tega - kar se tice image-a.
Da pa ne govorim o koncertu Č.P. Objavljena slika v Mezhici, kjer pa smo res naredili shtalo totalno...
Strumpantli in minice in bjonda - to je bilo res prevec za rudarje.
Da o Grkih v Solunu niti ne govorimo (dve bjondi) ... Objavljena slika




Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. februar 2003, 01:00

soncnica pravi:

Kaj si mislite o tetoviranju, pearsingu, od?tekanem videzu?
?e večkrat sem zasledile opazke na račun drugačnosti, če?, da si recimo uhan v nosu, tatoo,....omislijo ljudje, ki v osnovi niso samozavestni in si na tak način večajo svojo samozavest.

Zakaj se recimo odloči? za tatoo, od?tekano barvo las? Je to le modna muha ali res ?elja po drugačnosti, morda....? Me zanimajo va?e izku?nje.

pa pa Objavljena slika


Ja itak zakaj drugacnost in zakaj iztsopanje:
Iztopanje, da te opazijo, da si viden, priznan, ljubljen
Furanje tiste energije, zunanjosti, ker zelimo, da nas drugi vidijo taksne!! - ascendent.
drugo je lahko, da navzven s svojim imidzom iscemo zunaj sebe; torej osebo, ki je taka po svoji naravi ali pa kot mi nismo. en recimo hoce bit, intelektualec in se oblecem recno, crno, ostro, etc... drugi hoce biti mocen, sporten, dinamicen, sexualen tip in se oblaci sportno.. tretji je poslovnez in se oblaci poslovno... nekdo je IN in se po modi, nekdo je legenda rocka in on ve kaj je cool in so zanj tisti casi naj, kar ima svoja dozivetja in spomine, ki jih noce izpustiti... ene nocejo kazati sibkosti, strahu do moskih in se krasijo z usnjem, uhancki po telesu, tatooji...
neka hoce bit cool bejba, obvlada, zmore, sfolga.. in se oblaci sexi... nekdo je duhovnez, ki verjame v energije in se oblaci v zive barve, ker verjame, da mu barve pripomorejo k boljsem pocutju. nekdo je itak zamorjen in nima notranje drze ;) pa se oblaci tako, kot mu pravijo je de je cool. ali pa sploh nima svojega mnenja, ali mu zunanjost ni pomembna. vsaj pravijo tako. nekdo se vidi taksnega in drugacnega v dolocenem imidzu... nekomu je vseeno, samo da je prakticno in tako, da ga ne ovira v njegovih ciljih in zivljenju.
sicer si potihem zelijo biti videni in ljubljeni pa nekako ne znajo in ne vejo kako... nekdo je navijac fuzbala in se temu primerno oblaci. nekdo je povprecno x tedensko v bifeju... nekdo je slikar, umetnik in je razteseno sarmanten, nekdo je ekolog in ima samo obleko iz lanu. nekdo je zagovornik volne. nekdo vidi zivljenje bolj trdo, ostro, in se oblaci v usnje, in cuti scit ali pa izpostavlja svojo energijo, moc. nekdo se oblaci prilagodljivo, ker se se ne pozna in ne upa izpostavljati, ceprav ga mika. nekdo je se sploh ne ukvarja, ker je itak zadovoljen ze 30 let z svojim imidzom, ki si ga je izbral na podlagi nekega mnenja o sebi in tistega kar misli, da mu pristoja.
ai pa so mu takrat 3 bejbe rekle, da je cool ali pa je bil sprejet in misli, da je torej tudi imidz cool. nekdo je karateist in ima rad vzhodnjaski nacin zivljenja, zanima ga dolocena kultura in zato doma nosi kimono in ce je primerno se kasno japonsko rutko, etc... nekdo je eleganten ali vsaj misli da je in se temu primerno oblaci... vecina se oblaci glede na financno stanje. recimo eni sploh nimajo 0 za oblect...
nekdo se gleda enkrat z nisko energijo in kritiziranjem in pretirano pedantnostjo ter nezadovoljostjo in se temu primerno brez modrine oblece, nekdo pa f.... cune nase in izzareva vse cool.
nekdo si zeli uhanov, pa zelenih las, pa ne more, ker ima dolocen job, ob katerem bi bil 'neprimeren' z izpadajoco in nesprejetno zunanjostjo. nekdo pa spi nag in nekdo oblece v pulover ali pizamo.
nekomu je sexi na pol, nekomu nago, nekomu obleceno... nekdo ima rad ostro, nekdo nezno...nekdo mesano..
--------- SEX!!!!--------
in kot je nekdo napisal identiteta.
SEX - navznoter in navzven. nekdo strah spremeniti se, da ne izgubi partnerja, ki ga sprejema mocnega oz. misli, da z zunanjostjo vzbuja
tisto kar je partnerju vsec ali ga privlaci.
zapeljiva zunanjost na delu... caranje. ali primernost imidza glede na okoliscine v katerem poteka delo. torej recimo sklepam, da ce delamo za PC, je morda primera obleka svetle brave, ki dviguje energijo in obleka iz materialov pri katerih koza se lahko diha...
ker racunalnik pobira negativne ione iz zraka. pa rec ce ni res Objavljena slika

Izkazovanje svojih potreb skozi zunanjost!!
[/quote]

deveto: recimo: rabi tako in tako energijo, ker mu jo v auri manjka. njegova osebnost ni razvita v dolocenih energijah, katere poudari skozi imidz. ker misli, da za dolocene okoliscine potrebuje dolocene energije, si pomaga z zunanjostjo, ki ga morda v doloceni energiji motivira v njegovem namenu. bla bla bla...

Torej imas uhan in se vprasas: zakaj mam uhan?
mas zapestnico in se vprasas zakaj mam zapestnico?
mas tatoo in se vprasas zakaj mas tatoo?
mas prstan in se vprasas.....?
ali pa se tudi ne, ker ti je itak vseen, ker je tep zdej tko pac cool! ;) in ti je useen, ker te majo itak radi, pa te gledajo pa si zanimiva, torej zadeva deluje. in energije sopajo skozi in mimo in poleg in ob in pred in za... in dogaja in si zadovoljna, torej je tudi imidz cool. ..pa vohas rozco in mas mir, pa pticki pojejo in psenicka se nagiba zaj levo in desno v vetru, ki disi po soncnicah...
tvoji prstki pa se penasto vsrkavajo v vatasti mah na prijetno topli preprogi potke... in cutis kako bi se osvobodila obleke, energij, misli in dusenja.. vezav in preteklosti ter strahu in sodb... in se sleces, steces, gres........ ne razmisljas in prodres....... skozi misli in veter in disave pomladne... potopis se v penaste valove cokoladne....
in ne vidis vec sebe, ampak se cutis!
in naposled spet cutis in vidis zemljo! tebe zensko!


:: What use is a belief if you have no faith in it? ::


#16 zaspanka

zaspanka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 25. februar 2003, 01:00

vsak "stil" zunanjosti so tema za sebe, samozavestnost ali ne, modna muha ali ne, starost - mladost, pomembno je le, da je človek pošten do sebe, do svojega telesa...
Se pa strinjam z Umo, da s svojim videzom nezavedno posredujemo - neverbalno komuniciramo
pa "toplo" se oblecite

zaspanka

#17 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 25. februar 2003, 01:00

Je bil pa izcrpen tvoj odgovor free, si se res potruduObjavljena slika

Pa spet sem ugotovila, da vcasih stvari cist prevec zakompliciram, ceprav je vse skupaj cist enostavno pa preprosto.

Pa hvala za vse vase odgovore Objavljena slika pa pa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0